STAR WARS by WOTC !

Sve vezano za ovu kartičnu igru i igru sa papirnim brodićima

Moderator: Moderators

Locked
User avatar
Igor Vasiljevic
Posts: 183
Joined: Mon Mar 24, 2003 10:36 am
Location: Zrenjanin
Contact:

STAR WARS by WOTC !

Post by Igor Vasiljevic »

Igra li neko StarWars CCG firme Wizards Of The Coast ili su ovde sve igraci Decipher verzije StarWars-a ?
Igra li neko StarWars Miniatures (takodje od WOTC) ?
Image
User avatar
Igor Vasiljevic
Posts: 183
Joined: Mon Mar 24, 2003 10:36 am
Location: Zrenjanin
Contact:

Post by Igor Vasiljevic »

Vrlo neobicno da niko nema pojam o ovome sto sam pitao, jel mozda pitam neku zabranjenu temu ?
Niko ne igra Star Wars sa figuricama ?
Image
User avatar
stalker
High Seas Commander
High Seas Commander
Posts: 541
Joined: Sun Mar 03, 2002 4:40 pm

Post by stalker »

Mi smo iskljuccivo igracci Decipherove igre i na tome smo ostali ...pojedinci su i probali druge varijetete ...ali ne toliko uspjessno da bi se igra odrzzala.

A sto se tice SW figurica, ..pa mozda su kasno dossle..jer su SW igracci nekako pressli ssto na WH sto na WH40k ili pak Conf tako da nije bilo prostora za takvo sto kod nas. Naime devedesetih je postojala igra SW saccinjena od metalnih odlivaka ali mi nazalost nikada nismo bili u mogucnosti da vidimo neku figuru ( sem ja jednom na jednoj slici u nekoj knjizi).
Bolje missat vino nego beton! - mudrost jednog neznanog dalmtinskog strucnjaka
User avatar
Igor Vasiljevic
Posts: 183
Joined: Mon Mar 24, 2003 10:36 am
Location: Zrenjanin
Contact:

Post by Igor Vasiljevic »

Znam za metalne figure, firma je bila West End Games i 1991. su cak dobili nagradu za igru godine. Imao sam dogovor sa Oliv.. hocu reci sa jednom osobom, da ako nabavim metalne figure dam da se naprave kopije ali sam odustao jer sam nabavio gomilu metalnih. Nacuo sam da krajem godine izlazi novi StarWars miniatures koji ce biti iskljucivo svemirski brodovi. U starteru ce biti SuperStarDestroyer i MonCalamari + 6 manjih random letelica. Starter ce biti oko 40$. Sto se tice karata, kada sam video LOTR od Deciphera odustao sam i od njihovog SW-a jer sam cuo da je to skoro identicno.
Image
User avatar
stalker
High Seas Commander
High Seas Commander
Posts: 541
Joined: Sun Mar 03, 2002 4:40 pm

Post by stalker »

Sto se tice karata, kada sam video LOTR od Deciphera odustao sam i od njihovog SW-a jer sam cuo da je to skoro identicno.

pa vidi..nemoj ovako javno da me pljujess i ponizavass :)
Bolje missat vino nego beton! - mudrost jednog neznanog dalmtinskog strucnjaka
User avatar
Igor Vasiljevic
Posts: 183
Joined: Mon Mar 24, 2003 10:36 am
Location: Zrenjanin
Contact:

Post by Igor Vasiljevic »

Bez brige, video si da nikoga nista ne interesuje mimo onoga sto znaju ... ocigledno nekim se svet zavrsava na Decipher SW pa sve ostalo totalno ne primecuju. Sve me ovo podseca na film Hrabri Viking Erik gde imaju tipa hricanina (svestenika) koji posto ne veruje u Valhalu prolazi kroz ulazna vrata dok ostali naravno vide vrata i ne mogu proc kroz njih jer su zatvorena. Inace narucio sam novu ediciju Pirata videcemo koliko ce me ovaj puta odrati ...
Image
User avatar
bojan
WH rulesmaster
Posts: 1846
Joined: Thu Aug 22, 2002 8:55 am
Location: Pod belim suncem pustinje
Contact:

Post by bojan »

Igor Vasiljevic wrote:Sto se tice karata, kada sam video LOTR od Deciphera odustao sam i od njihovog SW-a jer sam cuo da je to skoro identicno.
Igor Vasiljevic wrote: Bez brige, video si da nikoga nista ne interesuje mimo onoga sto znaju ... ocigledno nekim se svet zavrsava na Decipher SW pa sve ostalo totalno ne primecuju... bla bla bla bla...
:wink:
CYNIC, n.
A blackguard whose faulty vision sees things as they are, not as they ought to be. Hence the custom among the Scythians of plucking out a cynic's eyes to improve his vision.
User avatar
Igor Vasiljevic
Posts: 183
Joined: Mon Mar 24, 2003 10:36 am
Location: Zrenjanin
Contact:

Post by Igor Vasiljevic »

bojan wrote: :wink:
:?:
Image
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Post by Hypodermic »

Dragi prezimenjace, evo ti rec dve od osobe koja je igrala i stari i "novi" SW karticni:
Stari SW od Decipher-a ima interesantnu dinamiku igre koja je mnogo slicnija nekom boardgame-u nego karticnoj igrici. Nikada se ista stvar ne moze dogoditi, nijedna partija nije dosadna, i sto je najbitnije, svaka partija traje izmedju 45 minuta i sat vremena. Sasvim dovoljno za jedo opustanje.

Sa druge strane WOTC SW je... well, igra zahteva kockice (sto je pomalo cudno za karticni sistem), i zahteva ih previse, svodi se SAMO na kombat (izdominirati na dve okacije od tri, ala su inventivni...) i na karte koje eliminisu protivnicke jedinice ili poamzu u kombatu. Neko rekao sf Magic?

Moje licno misljenje je da je WOTC SW bleda kopija originala, da nema nikakvu dinamiku, i da se uglavnom sve svodi na isto - tucu. Taktike nema. Strategije nema.
E sad ako ti treba nesto takvo da ti prodje popodne, slobodno ga igraj, ja cu radije igrati Munchkin. A od SW-oriented igara uvek ocekujem kompleksnost, dinamiku i taktiku.

In short: SW by WOCT sucks.
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
Igor Vasiljevic
Posts: 183
Joined: Mon Mar 24, 2003 10:36 am
Location: Zrenjanin
Contact:

Post by Igor Vasiljevic »

Hvala na inforamcijama ali ....
Nije li Decipherov SW isti kao i LOTR ?
AKo jeste onda ne bih vise nista pitao o tome.
Sto se tice WOTC verzije meni je zaista zabavna kombinacija Strategije i karticne igre. Strategija je sasvim ok grade se flote isl. jedino sto se ne koriste figure vec karte. Sve to meni kao kolekcionaru figurica vize lezi nego "ona druga verzija".
Image
User avatar
stalker
High Seas Commander
High Seas Commander
Posts: 541
Joined: Sun Mar 03, 2002 4:40 pm

Post by stalker »

Nije li Decipherov SW isti kao i LOTR ?
Ne bih da zakeram ali moze biti samo obrnuto pitanje: da li je LOTR kao i SW ? ... a dogovor u svakom sluccaju : nije, po mnogo cemu , sada ne bih da elaboriram , mislim da je izlissno, a jedan slikovit primjer je da SWCCG i dalje zivi bez obzira sto se ne stampa vec 4 godine, a da zlo bude vece karte su preko ebaya sve skuplje i skuplje.
Bolje missat vino nego beton! - mudrost jednog neznanog dalmtinskog strucnjaka
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Post by Hypodermic »

Igor Vasiljevic wrote:Hvala na inforamcijama ali ....
Nije li Decipherov SW isti kao i LOTR ?
AKo jeste onda ne bih vise nista pitao o tome.
Sto se tice WOTC verzije meni je zaista zabavna kombinacija Strategije i karticne igre. Strategija je sasvim ok grade se flote isl. jedino sto se ne koriste figure vec karte. Sve to meni kao kolekcionaru figurica vize lezi nego "ona druga verzija".
Iz primera koji si naveo meni vise lezi "ona prva verzija". Da ja sa tom flotom mogu da radim jos nesto sem da stojim i pucam, to bi bilo zanimljivo. Manevri, formacije, i sl, to sve fali.
LOTR je meni nekako... linearan, previse prati pricu iz filma, i ni na jedan nacin ne lici na SW, sem sto ga je pravila ista firma. LOTR nisam igrao samo sam bacio pogled, tako da ne mogu vise reci o tome.
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
bojan
WH rulesmaster
Posts: 1846
Joined: Thu Aug 22, 2002 8:55 am
Location: Pod belim suncem pustinje
Contact:

Post by bojan »

Igor Vasiljevic wrote: :?:
If you have to ask, there is no point in saying it...
CYNIC, n.
A blackguard whose faulty vision sees things as they are, not as they ought to be. Hence the custom among the Scythians of plucking out a cynic's eyes to improve his vision.
User avatar
Igor Vasiljevic
Posts: 183
Joined: Mon Mar 24, 2003 10:36 am
Location: Zrenjanin
Contact:

Post by Igor Vasiljevic »

bojan wrote:
Igor Vasiljevic wrote: :?:
If you have to ask, there is no point in saying it...
Ocigledno je moje pitanje "Sta si hteo da kazes sa onim :wink: ?"

Nisam zainteresiran da mi namiguje neki tip, pa zato pitam sta ti to pokusavas da kazes.
Image
User avatar
Awakened
Posts: 1345
Joined: Tue Mar 12, 2002 12:07 pm
Location: Under the (North) Sea

Post by Awakened »

E, sto dozvoljavate nekome ovde da provocira ostale i namece svadju svojim agresivnim i nadmenim stavom?
User avatar
Igor Vasiljevic
Posts: 183
Joined: Mon Mar 24, 2003 10:36 am
Location: Zrenjanin
Contact:

Post by Igor Vasiljevic »

EDIT ADMIN: Post je imao sadrzaj koji nije primjeren.Lock.
Image
Locked

Return to “Star Wars i Pirates”