Homemade pravila za velike bitke

Sve vezano za ovu kartičnu igru i igru sa papirnim brodićima

Moderator: Moderators

Locked
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Homemade pravila za velike bitke

Post by Shunka »

Umoljava se korisnik "srebrni vitez" da ih postuje ovde.
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
Igor Vasiljevic
Posts: 183
Joined: Mon Mar 24, 2003 10:36 am
Location: Zrenjanin
Contact:

Post by Igor Vasiljevic »

Jedva cekam da vidim vasu verziju i da uporedim sa nasom verzijom :D
Image
srebrni vitez
Posts: 472
Joined: Tue Jan 25, 2005 4:41 pm
Location: Stojni Beograd

Post by srebrni vitez »

Благо нема никаквог утицаја на ток битке, те се и не поставља.

Флота мора да се, пре почетка битке, подели на бар три ескадре. Свака ескадра мора да има бар три брода у свом саставу. Одређује се командни брод за сваку ескадру. Један од командних бродова ескадре одређује се и као командни брод флоте.

Играч може истовремено да активира и помери само једну ескадру. Гађање и активација својства не рачунају се као активација ескадре.

Морал се проверава у следећим случајевима:

Потопљен командни брод ескадре
Потопљен командни брод флоте
Потопљен пријатељски брод у кругу од 1К
Први пут када ескадра постане деморалисана (тј. снага ескадре падне на испод половине почетних бодова)
Сваки пут када деморалисани брод трпи губитак
Уништена ескадра (за остатак флоте)

Поправке:
Морал сваког брода 7
Потопљен командни брод ескадре - 1 (за ту ескадру, до краја битке)
Потопљен командни брод - 1 (за целу флоту, до краја битке)
Уништена ескадра - 1 (за ту ескадру, до краја битке)
Командни брод у кругу од 1К +1
Потапање непријатељског брода +1 (за тај брод, до краја битке)

При провери морала бацају се 2к6. Ако исход буде већи од морала, провера морала није успела и брод трпи један погодак. Ако исход буде мањи или једнак моралу, провера је успела.

Брод може да има онолико посаде колико има товарних места, с тиме да укупна вредност посаде не може да пређе почетну вредност брода.

Кљунов удар се рачуна на следећи начин:
2к6 + тренутни број јарбола + тренутни товарни простор. За свака два бода разлике уништен је један јарбол.

Играч може да изабере да му, уместо јарбола (из било ког разлога), буде уништен товарни простор. Товарни простор, за разлику од јарбола, не може да се поправља. Играч бира да ли ће бити уништен празан товарни простор, или онај који заузима посада. Када буде уништен товарни простор који заузима посада, посада је уништена заједно са товарним простором.

Посада се купује као и обично, уз следеће додатке:
Бочни плотун 3 бода (неограничено)
Капетан 3 бода (највише онолико капетана колико има команданата). Капетан не мора да се постави на командни брод.

Ако брод има неко својство које се односи на благо, оно не важи, већ брод може да га искористи да га уништи уместо јарбола.
Last edited by srebrni vitez on Sun Oct 29, 2006 12:35 pm, edited 1 time in total.
User avatar
Zulufic
Har!Haaaar!Ya, matey!
Posts: 679
Joined: Thu Nov 18, 2004 3:31 pm
Location: PXR5- I am the Warrior at the edge of Time

Post by Zulufic »

Mashala i sve ja to postujem.... ALi previse za moj napaceni mozak... Zlaja i ja se pobismo u 120 poena na pravdi boga a mene prosrale kocke i ja pobedio( mada bi mi bilo interesantnije da je malo bilo neizvesnije)... Eto to su moja pravila :D
Image
Image
Image
User avatar
jorgurt hlebozvak
Posts: 449
Joined: Mon Nov 29, 2004 1:07 pm

Pravila

Post by jorgurt hlebozvak »

Podržavam Zulufića. Što bre debeli, komplikuješ i pokušavaš da napraviš istorijsku igru? Ali ako baš hoćeš, evo ti par pitanja i sugestija.

Ne komplikuj bacanje morala. To ti niko od ljudi koji igraju pirate neće pamtiti. Pojednostavi. Moral se proverava ako je uništena eskadra i ako je potopljen komandni brod flote. Moral komandnog broda je 8. Moral ostalih brodova tj. eskadre 7 Moral proverava svaka eskadra koja je udaljena na 1S od uništene eskadre i može se služiti moralom komandnog broda, ako je ovaj na 1L od eskadre koja proverava moral. Eskadra se tretira kao jedinica. Dakle, dovoljno je da je jedan brod eskadre u 1S od uništene eskadre, pa da je podložan proveri. Kad se moral proverava? Predlog-odmah po uništenju eskadre.

Dalje, koje su ti posledice pada morala? Predlažem da eskadra koja padne moral mora da stoji ceo naredni krug i da na kraju istog može da baci moral ponovo. Sve dok ga ne prođe, stoji. Na kraju bitke, računa se kao gubitak (ili pola).

Što se tiče kapetana, mislim baš suprotno, da on mora da ide na komandni brod. Kakav je to komandni brod bez komandanta? Tačnije jedan od kapetana mora imati status "generala" i on mora ići na komandni brod.

Što da plaćam bočni plotun?

Kakve veze ima tovarno mesto sa brojem topova?

Zašto kod kljunovog udara računaš i tovarni prostor? To bih izbacio.

U svemu ostalom, pravila su odlična.
orks rules!!! Osim kad to nije slučaj.
User avatar
Zulufic
Har!Haaaar!Ya, matey!
Posts: 679
Joined: Thu Nov 18, 2004 3:31 pm
Location: PXR5- I am the Warrior at the edge of Time

Post by Zulufic »

pa u principu mislio je da veci brod jace udara kad ramuje ali ja koji sam imao keca iz fizike znam da covek sa vecim trbuhom sporije trci sto bi nas sva trojica trbalo da znamo :D (tj masa put ubzanje da valjda dvojku :D )
NA nije ni bitno mi igrasmo da jedan brod mere imat kapeatana a onih pomocnih meres imat kolko guj oces.....
Nema morala je najsladje je kad ostane jedan brod sa jednim jedrom, pitajte Alfu Kalahana......
Ali ja postujem Srebrnjakovu pozrtvovanost i Youngurtove predloge (mada me plasi njegova korisnost, oh stari pilulni Jorgute vrati se :D ) neka igraju ljudi kako vole to je super kod ove igre da se igra na juhu juhu i svi da budu zadovoljni.
Uz parolu: Ko svata taj shvata ko ne shvata mars kroz vrata!!!
Image
Image
Image
srebrni vitez
Posts: 472
Joined: Tue Jan 25, 2005 4:41 pm
Location: Stojni Beograd

Re: Pravila

Post by srebrni vitez »

jorgurt hlebozvak wrote: Predlažem da eskadra koja padne moral mora da stoji ceo naredni krug i da na kraju istog može da baci moral ponovo. Sve dok ga ne prođe, stoji. Na kraju bitke, računa se kao gubitak (ili pola).

Što se tiče kapetana, mislim baš suprotno, da on mora da ide na komandni brod. Kakav je to komandni brod bez komandanta? Tačnije jedan od kapetana mora imati status "generala" i on mora ići na komandni brod.

Što da plaćam bočni plotun?

Kakve veze ima tovarno mesto sa brojem topova?

Zašto kod kljunovog udara računaš i tovarni prostor? To bih izbacio.
Онај који је пао морал мора да стоји док не прође морал. Прихвата се.

Додао бих да може да се креће, али од непријатеља (тј. да ни у једном тренутку кретања не може да приђе било ком непријатељу ближе него што је био на почетку кретања). Деморалисан брод који на било који начин дође у додир са непријатељем заплењен је/постаје олупина по жељи заплењивача.

Капетан омогућава дотичном броду да се боље креће и бори. Адмирал не мора, али може да има та својства.

Бочни плотун је првенствено ствар обуке, те није обавезно да га имају сви бродови.

... Товарно место. Да би се брод теже потопио. Приде, улази у постојећу бодовну вредност брода. За кљунов удар заиста може и да се избаци.
Locked

Return to “Star Wars i Pirates”