Beli undercoat

Naučite da fino ofarbate svoje figurice ili da napravite deo terena za Warhammer.

Moderators: Shunka, bojan

Post Reply
User avatar
PeraNekron
Posts: 2231
Joined: Thu Mar 13, 2008 11:31 am
Location: Rov 202

Beli undercoat

Post by PeraNekron »

Koji beli undercoat bi ste mi preporucili (sprej naravno)? Idealno bi bilo da je kao cosmos crni po kvalitetu samo, jel'te, beli. :D
Mind Uploader wrote:... Kazem ja da je Pera isti Darth Vader, samo bez te moralne dubine...
Hypodermic wrote:Da nije robotech-a ne bih bio ovakakv kakav jesam!
Giga wrote:Realno, sasvim je logicno da mogu bez problema da ih bace sa par stotina metara i da budu prilicno sigurni da tom land raideru nece biti nista
igor wrote:jako je tesko uzimati puno poena jer se igra po knjizi.
User avatar
Millenium
Posts: 293
Joined: Mon Sep 08, 2008 1:19 pm

Re: Beli undercoat

Post by Millenium »

Pa ovako Pero skoro svi su rdjavi Cosmos beli voli da se ljuska cak iako ga muckas 2minuta Ali on je jos i najbolji happycolor/kendacolor/tech color itd su jako tanki tj figurici pruzaju slabiju zastitu medjutim akrilni su umesto nitro tako da sa njima i painting mora malo drugacije (ne gutaju inkove bas kao nitro) Humbrol i Army painter su bolji ali 820-1120d cena je ipak 2much a opet to je i dalje akril nesto kvalitetnije smuckan nego ovi jeftini tako da je bar od mene tuzna istina moras da probas sve to i vidis sta ti najvise odgovara.
Goal i have no goal Fraulein i just want eternal war "Major Montana Max"

"Après moi, le déluge"
User avatar
Kirgan
Ser
Posts: 1624
Joined: Mon Sep 06, 2004 12:32 pm
Location: Banovo Brdo Republika

Re: Beli undercoat

Post by Kirgan »

Pa Cosmos i Happy deluju sasvim ok :twisted:
Josef Quartjin (Enemy Within):

"Zbogom Wittgendorf-e na k...c te nabijem" Sommerzeit 13. 2512.
User avatar
opsidiannight
Чика Дринки
Posts: 2113
Joined: Sun Nov 03, 2002 2:53 pm
Location: Beograd

Re: Beli undercoat

Post by opsidiannight »

Hepi Kolor je super.
Image
"This time, next year, we'll be millionaires!"
User avatar
vamsi
Posts: 239
Joined: Mon Nov 02, 2009 9:33 pm
Location: Beograd
Contact:

Re: Beli undercoat

Post by vamsi »

Potvrdjujem sta je Millenijum rekao.
Cosmos nikako, ljusti se na dodir, blago je sivkast i ima malo sedefasti smek.
Bar iz mog iskustva.
Happy Color nije los ali je polu sjajan, nije cist matt.
Bar iz mog iskustva.

Ja imam Humbrolov ali je uzasno skup. Ali vredi.
Glupost se uvek gura u prve redove da bi bila vidjena, a mudrost u poslednje da bi gledala.

Great minds discuss ideas. Average minds discuss events. Small minds discuss people.

Image
User avatar
bojan
WH rulesmaster
Posts: 1846
Joined: Thu Aug 22, 2002 8:55 am
Location: Pod belim suncem pustinje
Contact:

Re: Beli undercoat

Post by bojan »

vamsi wrote:Potvrdjujem sta je Millenijum rekao.
Cosmos nikako, ljusti se na dodir, blago je sivkast i ima malo sedefasti smek.
Bullshit. Ili ste kupili bajati (a farbare po gradu imaju neke primerke kojima je istekao rok pre godinu-dve) ili ste nesto debelo zahebali.
Happy Color nije los ali je polu sjajan, nije cist matt.
Bar iz mog iskustva.
OK je, ali kao ni jedan Happy Color nije:
1. Mat
2. Error proof
3. Postojan (tj. ljusti se)
Ja imam Humbrolov ali je uzasno skup. Ali vredi.
Koliko ce te iznenaditi cinjenica da ista firma radi osnovnu boju za sprej i za njih i za Cosmos a da oni samo to pakuju?
CYNIC, n.
A blackguard whose faulty vision sees things as they are, not as they ought to be. Hence the custom among the Scythians of plucking out a cynic's eyes to improve his vision.
User avatar
vamsi
Posts: 239
Joined: Mon Nov 02, 2009 9:33 pm
Location: Beograd
Contact:

Re: Beli undercoat

Post by vamsi »

Koliko ce te iznenaditi cinjenica da ista firma radi osnovnu boju za sprej i za njih i za Cosmos a da oni samo to pakuju?
well, that's valuable information.
thnx
Glupost se uvek gura u prve redove da bi bila vidjena, a mudrost u poslednje da bi gledala.

Great minds discuss ideas. Average minds discuss events. Small minds discuss people.

Image
User avatar
deka
Medved ili Jeti? Odlučite sami.
Posts: 1116
Joined: Thu Feb 24, 2005 3:55 pm

Re: Beli undercoat

Post by deka »

Ludi hemičar (sa diplomom :D ) strikes again... :lol: :lol: :lol:
Image Image
User avatar
PeraNekron
Posts: 2231
Joined: Thu Mar 13, 2008 11:31 am
Location: Rov 202

Re: Beli undercoat

Post by PeraNekron »

Zahvaljujem na elaboraciji ali....koji od svih tih gore navedenih radi posao? :?
Batalite happy colour beli. Probao sam. Ne valja, ali uopste.
Mind Uploader wrote:... Kazem ja da je Pera isti Darth Vader, samo bez te moralne dubine...
Hypodermic wrote:Da nije robotech-a ne bih bio ovakakv kakav jesam!
Giga wrote:Realno, sasvim je logicno da mogu bez problema da ih bace sa par stotina metara i da budu prilicno sigurni da tom land raideru nece biti nista
igor wrote:jako je tesko uzimati puno poena jer se igra po knjizi.
User avatar
opsidiannight
Чика Дринки
Posts: 2113
Joined: Sun Nov 03, 2002 2:53 pm
Location: Beograd

Re: Beli undercoat

Post by opsidiannight »

Gluposti, siguran sam da je Kosmos super ali moram ustati u odbranu Hepi Kolora.
Image
"This time, next year, we'll be millionaires!"
Ko, jel' ja?
Posts: 1974
Joined: Fri Dec 02, 2005 1:50 pm
Location: ovde

Re: Beli undercoat

Post by Ko, jel' ja? »

Mali Pedja je probao beli kosmos i zadovoljan je. Kaze da se ne ljusti i da je sasvim u redu. Uzeo ga je kad im je stigla sveza tura.

Ja sam imao neka losa iskustva sa istim davno ali kao sto Beta rece, sigurno je bio bajat.
User avatar
teclis
Posts: 2241
Joined: Sun Sep 23, 2007 11:01 am
Location: Basket teren
Contact:

Re: Beli undercoat

Post by teclis »

beli kosmos je skroz ok, koristio sam ga vise puta, nisam imao nikakvih problema. beli happy colour je pomalo lak, al ni on nije losh
User avatar
Kirgan
Ser
Posts: 1624
Joined: Mon Sep 06, 2004 12:32 pm
Location: Banovo Brdo Republika

Re: Beli undercoat

Post by Kirgan »

Sa dva gore nabrojana sam imao testiranje i nisu losi al sto rece zavisi i od toga koliko su svezi :twisted:
Josef Quartjin (Enemy Within):

"Zbogom Wittgendorf-e na k...c te nabijem" Sommerzeit 13. 2512.
User avatar
Zekina banda
Posts: 1459
Joined: Tue Dec 20, 2005 8:16 am

Re: Beli undercoat

Post by Zekina banda »

Imao problema sa Kosmosom vise puta (nisam naucio lekciju prvi put). Armi kolor je po meni najbolji, al ga trenutno kod nas na trzistu nema. S njim moras izbliza jer zna da se susi u vazduhu (narocito leti;) pa zna da da malo "brasnjavu" povrsinu.
Image
Izgubio je sve ko nije razumeo da je pobeda bila nesto drugo
http://offgridttgamers.blogspot.rs/
stari blog http://waxerspasttime.wordpress.com/
Chaos

Re: Beli undercoat

Post by Chaos »

Ljudi sto se tice komentara za Cosmos lac spray?...
Jel ste mislili na :

1. Boja u spreju za opštu upotrebu Cosmos Lac, npr. Flat White 301, Flat Black 304, ...

ILI

2. Osnovna boja Cosmos Lac,
Visoko kvalitetna sintetička podloga na bazi smole, poseduje odličnu prijanjajuću moć i trajnost na površinama...kako kazu u opisu...pa
npr. Gray Primer 346, Red Primer 344

U lokalnoj farbari ima i jedno i drugo i vidim da pominjete Cosmos Lac, i po logici stvari bih rekao da govorite o drugo navedenoj kategoriji ( nekako mi mirise da je osnovna boja cosmos lac zapravo "primer" sto bi se reklo na srpskom :) ) ali samo da proverim pre nego se upustim dalje u pricu... jer vidim da se pominje pucanje farbe na dodir itd...
User avatar
novot
Posts: 1352
Joined: Sun Mar 03, 2002 11:44 pm
Location: Singidoomum

Re: Beli undercoat

Post by novot »

Ne, pricha se o prvoj stavci...

Uzgred, Cosmos kod nas, a imao sam bash cheeesto priliku da se srecem sa belim mat sprejem, ume jako da bude losh. Ne znam da li su stare zalihe, loshe lagerovanje ili neshto trece, ali je kolichina loshih bombi belog spreja (nikada lichno nisam chuo, a ni video da je nekome crni kosmos bio losh), alarmantno visoka... Beli Happy? Pa ako bash mora... Inache, Happy Color pravi odlichan mat bezbojni sprej, koji jako toplo preporuchujem ;) Casa Color je pravila odlichan beli mat sprej, jako nlik GW-ovom po strukturi, ali se on, na zalost, iz nekog razloga vec godinama ne uvozi.
Samo ono što činimo iz ljubavi, činimo slobodno, pa ma koliko patnje iz toga proizašlo.

Istina rađa mržnju. Ko govori istinu, često se zamera drugima.
User avatar
lord warrior
Server Admin
Server Admin
Posts: 1169
Joined: Wed Mar 27, 2002 9:15 pm
Contact:

Re: Beli undercoat

Post by lord warrior »

Chaos wrote:Ljudi sto se tice komentara za Cosmos lac spray?...
...2. Osnovna boja Cosmos Lac,
Visoko kvalitetna sintetička podloga na bazi smole, poseduje odličnu prijanjajuću moć i trajnost na površinama...kako kazu u opisu...pa
npr. Gray Primer 346, Red Primer 344

U lokalnoj farbari ima i jedno i drugo...
Koja je to lokalna farbara, jer sam ja bezuspesno pokusavao da nadjem Cosmos Primer (ne za figure, vec za nesto drugo, za figure ga ne bih preporucio). Takodje, koja je cena?
Deception is a Right · Truth is a Privilege · Innocence is a Luxury
Post Reply

Return to “Kreativna sekcija”