vodena baza

Naučite da fino ofarbate svoje figurice ili da napravite deo terena za Warhammer.

Moderators: Shunka, bojan

Post Reply
Jagos
Posts: 246
Joined: Mon Nov 10, 2008 2:41 pm

vodena baza

Post by Jagos »

Pre nekog vremena kupio sam od GW-a Water Effects i nesto malo radio sa njim. Hte sam da postignem efekat nalik onim na sledecim slikama:

http://www.abload.de/img/leogantee5jt.jpg

http://i387.photobucket.com/albums/oo31 ... 207k2e.jpg

http://3.bp.blogspot.com/-f-1VWeQWgEo/T ... 00/fin.jpg

Nadam se da sam pravilno postovao linkove.

Hteo sam da ofarbam vodu u crveno, da bude kao krv, medjutim to sa GW-ovim proizvodom nikako nisam uspeo da odradim. Da li neko ima iskustva i moze da mi pomogne, da kaze sta i gde tacno da kupim i kako da mesam sa kakvom bojom da bih mogao da postignem ovakav efekat?

Hvala!!!
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Re: vodena baza

Post by Hypodermic »

Neka me neko ispravi ali... zar moze da se Water effects koristi u ovako debelom sloju? Zar se to ne radi prvo sa tecnim kliritom, pa onda water effects samo na kraju zarad "Wet" izgleda? Ili nesto trece? Nabadam u prazno, zaista ne znam kako su postigli efekte na onim fotkama.
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
deka
Medved ili Jeti? Odlučite sami.
Posts: 1116
Joined: Thu Feb 24, 2005 3:55 pm

Re: vodena baza

Post by deka »

Veoma jednostavan upit drugu guglu: "How to use Games Workshop Water Effects"
kao prvi rezultat pretrage ponudi Citadel Hobby Essentials - Water Effects

A malo niže je youtube link Water Bases

Lepo prvo proguglaš, pročitaš, pogledaš, pa onda ako ti i dalje nije jasno, pitaš...
Image Image
Jagos
Posts: 246
Joined: Mon Nov 10, 2008 2:41 pm

Re: vodena baza

Post by Jagos »

Hvala ti Deko, ja nikad pre nisam cuo za gugl i ovo je za mene otkrovenje. Da nije tebe ne bih znao ni da procitam ni pregledam, a sada mi je sve jasno.

S obzirom da je ovo deo foruma koji sluzi za pitanja, ja sam pitao, pa ako mozes pomozi. Nije sve bas tako jednostavno, sve sam pregledao. Sad molim te pogledaj sta sam napisao u prvom postu, pa ako znas gde da nabavim materijal da ostvarim ovo sa slika a ne ono sa linka koji si ostavio, koji sam i inace vec video ali ne predstavlja ono sto sam trazio, molim te da mi kazes. Stvarno ne znam kako mozes da pretpostavljas da se nisam vec potrudio oko ovog ako vec pitam?

Kao sto sam i sam napisao, GW Water Effects ne moze da ostvari ovo sto sam hteo. Na sajtu

http://massivevoodoo.blogspot.com/2009/ ... rview.html

postoji opis kako se ovo radi, ali ja ne znam gde da ovde nabavim ove materijale.


Boco, da li ti znas gde da nadjem tecni klirit u nekoj pristojnoj kolicini i pri pristojnoj ceni, da probam sa tim?
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Re: vodena baza

Post by Hypodermic »

Nazalost ne. Receno mi je da je u pitanju lepak koji se koristi za lepljenje klirita pa isti postanje cvrst i proziran kao klirit posle susenja, ali nisam istrazio detaljnije. BG model shop nudi tecan klirit (ne lepak), ako se secam, ali ne potpada bas u "pristojna cena" reon.

Beta je svojevremeno eksperimentisao sa lepkom za drvo kao alternativom za ovo, ali koliko ti to moze pomoci ne znam, nek te on posavetuje detaljnije.
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
Jagos
Posts: 246
Joined: Mon Nov 10, 2008 2:41 pm

Re: vodena baza

Post by Jagos »

Hvala!
User avatar
stefaz
Posts: 327
Joined: Tue May 20, 2008 6:33 am

Re: vodena baza

Post by stefaz »

Ja sam se malo igrao sa vodenim bazma.
Koristio sam bezbojni dvokomponentni epoksidni lepak, a skorije, valjehov water effects still water.
Prva stvar je radila odlican posao, brzo se susila, zapreminu nije menjala, susila se kristalno cisto. S tim da ja nisam radio sa otvorenim stranama, kao sto si dao primere, vec sa "izdubljenim" bazama.
Sa valjehovim SW, jesam radio sa otvorenom stranom. Ono sto mi smeta kod njega jeste sto mu se zapremina deasticno smanjuje sa susenjem pa mora vise puta da se sipa. Ili ja nesto ne radim dobro. :D
Ni u jednom slucaju nisam mesao boju sa "vodom" vec sam dno i zidove farbao i u mom slucaju je to zavrsavalo posao. Pretpostavljam da bi vece zapremine trazile bojenje vode.

Po mom misljenju, dvokomponenta epokidna smola je ono sto ti treba.
Evo jednog finog tutorijala: link

EDIT: greskom sam stavio water effect umesto still water.
Last edited by stefaz on Mon Mar 25, 2013 10:30 am, edited 1 time in total.
Olsianon
Posts: 1467
Joined: Tue Nov 04, 2008 8:17 am
Location: Lazarevac
Contact:

Re: vodena baza

Post by Olsianon »

Ja sam koristio Vallejo WE za pravljenje barica na fow pešadijskim postoljima i za to su ok.
Ono što je Stefaz primetio je tačno Vallejo WE gubi na zapremini pri sušenju tako da treba u startu veća količina istog što baš i nije jeftin sport.
http://www.acrylicosvallejo.com/en_US/c ... /blog/2/34

I ovaj sajt nije loš u stvari mislim da baš gađa tvoj topik u centar :lol: http://massivevoodoo.blogspot.com/2012/ ... water.html

Stefaz hvala za koristan we link :)
Ko, jel' ja?
Posts: 1974
Joined: Fri Dec 02, 2005 1:50 pm
Location: ovde

Re: vodena baza

Post by Ko, jel' ja? »

Koliko mi je poznato, dosta takvih baza se radi sa providnim rezinom.
Ono što imaš kod nas, a što je već pominjano, je Vallejo Water Effects. Konkretno Still Water. Njega je neophodno nanositi u tanjim slojevima da bi se osušio i ispao kako treba.
Ako želiš da dodaš boju u to, boja treba biti gustine wash-a ili inka, odnosno wash ili ink super rade posao. Prvo pomešaša to što hoćeš, pa onda staviš na postolje.

Takođe, postolje se prvo ofarba pa se doda voda. Pošto ćeš dodavati u slojevima, možeš da dodaješ stvari na postolje između slojeva, što može da izgleda super.
Jagos
Posts: 246
Joined: Mon Nov 10, 2008 2:41 pm

Re: vodena baza

Post by Jagos »

Bas sam taj sajt i bio gledao i sa njega skinuo slike. Probacu da radim sa dvokomponentnim epoksidnim lepkom, probacu da uokvirim bazu necim da tecnost ne iscuri, da efekat bude lepsi, i da probam da obojim smesu nekom bojom.

Da li mozes da mi preporucis neki dvokomponentni epoksidni lepak?
User avatar
stefaz
Posts: 327
Joined: Tue May 20, 2008 6:33 am

Re: vodena baza

Post by stefaz »

Ako mene pitas, koristio sam neki 'talijanski, Saratoga, valjda je to.
Cenim da je jedino bitno da obe komponente budu bezbojne. I da ostaje providan kad se osusi. :D
Izvini ako ti nisam bas pomogao.

Razmisli o valjehovom still wateru, nije mnogo skuplji od lepka, mozda par stotina dinara, ali dobijes 200ml naspram 27g lepka.
Post Reply

Return to “Kreativna sekcija”