High Elves proxy

Naučite da fino ofarbate svoje figurice ili da napravite deo terena za Warhammer.

Moderators: Shunka, bojan

Post Reply
PfcParatrooper
Posts: 317
Joined: Sat Sep 08, 2012 5:27 am

High Elves proxy

Post by PfcParatrooper »

Ovde cu postovati sve sto budem proxovao za svoju HE armiju, koju sam poceo od nedavno da sakupljam, kako ne bih odustao od "projekta"! Vase kritike i komentari ce mi dobro doci kao motivacija! :) Prvi model, Bolt Thrower. Planiram jos jedan.

Image
Image

Udri te... :)
User avatar
teclis
Posts: 2241
Joined: Sun Sep 23, 2007 11:01 am
Location: Basket teren
Contact:

Re: High Elves proxy

Post by teclis »

Ovo izgleda skroz okej. Sledeci put radi od balse, taman na kraju imas i tu drvenastu teksturu :)
User avatar
No 1
Posts: 877
Joined: Mon Jan 30, 2006 10:21 am

Re: High Elves proxy

Post by No 1 »

Predlog: kad slikaš stavi pored i nekog HE čikicu, čisto da se vide odnos i dimenzije.
Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi.

Image
User avatar
bojan
WH rulesmaster
Posts: 1846
Joined: Thu Aug 22, 2002 8:55 am
Location: Pod belim suncem pustinje
Contact:

Re: High Elves proxy

Post by bojan »

Zajebi karton i balsu, nabavi plasticard i napravi da izgledaju ljudski.
Ocigledno imas talenta, ali ti je materijal chemer.
CYNIC, n.
A blackguard whose faulty vision sees things as they are, not as they ought to be. Hence the custom among the Scythians of plucking out a cynic's eyes to improve his vision.
PfcParatrooper
Posts: 317
Joined: Sat Sep 08, 2012 5:27 am

Re: High Elves proxy

Post by PfcParatrooper »

Prvo hvala na komentarima i sugestijama! Slazem se sa vama da je materijal chemer! :) To mi je bio jedini materijal pri ruci a da je odgovarao potrebama... Mislim da kada se bude ofarbao nece izgledati tako jadno. Gde mogu nabaviti taj plasticard i koja mu je cena?
I za kraj evo slike sa posadom:
Image
User avatar
bojan
WH rulesmaster
Posts: 1846
Joined: Thu Aug 22, 2002 8:55 am
Location: Pod belim suncem pustinje
Contact:

Re: High Elves proxy

Post by bojan »

Sitologika, Mostarska 2, Beograd.

1mm debljine - 500 (tvrdi, naziv "Opal" - 560 din (meksi, naziv :Foreks") kvadratni metar (moze i na manje da se kupi).
CYNIC, n.
A blackguard whose faulty vision sees things as they are, not as they ought to be. Hence the custom among the Scythians of plucking out a cynic's eyes to improve his vision.
PfcParatrooper
Posts: 317
Joined: Sat Sep 08, 2012 5:27 am

Re: High Elves proxy

Post by PfcParatrooper »

Pokusaj Tiranoc kocije:

Image
Image
Image

Komentari i kritike su dobrodosli.
User avatar
bojan
WH rulesmaster
Posts: 1846
Joined: Thu Aug 22, 2002 8:55 am
Location: Pod belim suncem pustinje
Contact:

Re: High Elves proxy

Post by bojan »

Nemoj vise od kartona majke ti, place mi se... :(
CYNIC, n.
A blackguard whose faulty vision sees things as they are, not as they ought to be. Hence the custom among the Scythians of plucking out a cynic's eyes to improve his vision.
User avatar
DeathJester
Posts: 180
Joined: Thu Dec 04, 2008 9:16 pm

Re: High Elves proxy

Post by DeathJester »

Sta ima veze, decko nije iz BG pa mu nije dostupan bolji materijal. A da ima para da luta po Srbiji i juri plasticard, kupio bi original figuru ili od nekoga polovnu a ne bi pokusavao sam da napravi.
Ja mislim da ovo sto si napravio dobro izgleda, mene jako zanima kako ce to da izgleda kad se ofarba.
Moj savet kao HE igraca, bolje se posveti pravljenju vise ovih bolt throwera, a manje kocijama. Kociju ces slabo koristiti, a bolt throwere maltene ne mozes da izostavis iz armije.
Open mind is like a fortress with it's gates unbarred and unguarded.
User avatar
Surfer
Posts: 107
Joined: Fri Jul 10, 2009 9:52 pm

Re: High Elves proxy

Post by Surfer »

Moram u potpunosti da se slozim sa Betom.
Momak ocigledno ima talenta, jednostavno je steta trositi ga na karton.
User avatar
bojan
WH rulesmaster
Posts: 1846
Joined: Thu Aug 22, 2002 8:55 am
Location: Pod belim suncem pustinje
Contact:

Re: High Elves proxy

Post by bojan »

DeathJester wrote:Sta ima veze, decko nije iz BG pa mu nije dostupan bolji materijal.
Onda u lov na koriscene telefonske kartice/nevazece kreditne kartice/propusnice/GSP legitimacije i neka ih secka. Mogu i deblje providne od fascikli, ma neka svrati u fotokopirnicu i pita da li imaju deblje providne folije, zalepi dve-tri jednu na drugu, bice bolje od kartona.
Ja mislim da ovo sto si napravio dobro izgleda, mene jako zanima kako ce to da izgleda kad se ofarba.
U tom cuci grmi zec - sve sto je od kartona kada se farba tezi da se raspadne od vode u boji. U najboljem slucaju nece liciti ni na sta, u najgorem dzaba je krecio. Naucio sam na tezi nacin na terenima kako god da ga "zastitis" - nece valjati. Stoga - smrt kartonu.
CYNIC, n.
A blackguard whose faulty vision sees things as they are, not as they ought to be. Hence the custom among the Scythians of plucking out a cynic's eyes to improve his vision.
User avatar
deka
Medved ili Jeti? Odlučite sami.
Posts: 1116
Joined: Thu Feb 24, 2005 3:55 pm

Re: High Elves proxy

Post by deka »

bojan wrote:...kako god da ga "zastitis" - nece valjati...
Moje kartonske zgrade se ne slažu sa tobom... Preživele su čak i poplavu...

Ali ovo je nešto drugo, i tu treba da koristi plastikard, pošto će jako teško da izbrgne deformaciju kartona prilikom farbanja na tako malim komadima...

A to što nije iz prestonice, nisam ni ja pa šta onda?

Onaj opskurni centar za vazduhoplovno modelarstvo, ako me sećanje ne vara, šalje stvari pouzećem, kada ih ima na lageru... :evil:

Onda, manja pkovanja plastikarda je imao mhobi, i oni šalju pouzećem, ili nakon uplate na para na račun, knjižara u Golsvortijevoj takođe šalje pouzećem...

A i šta bi mu falilo da prošeta do Beograda, pogleda po prodavnicama neke materijale, navrati do kluba, i tako to?
Image Image
PfcParatrooper
Posts: 317
Joined: Sat Sep 08, 2012 5:27 am

Re: High Elves proxy

Post by PfcParatrooper »

Pozuricu sa farbanjem bolt thrower-a da vidimo kako ce se ponasati materijal. Do sada sam ga koristio samo za terene i nisam imao problema, ali, kako je deka napisao, ovo je nesto drugo.
I da, porucivao sam robu iz Beograda bas iz gore pomenutih prodavnica, (M-Hobby, Papir Color, taj vazduhoplovno-modelarski klub...), ali za terene (karton penu, balsu i sl.), sa plasticard-om jos nisam radio. :) Ako farbanjem upropastim stvar porucicu plasticard! :) A ova ideja sa karticama, folijama i sl. je odlicna, nikada mi ne bi pala na pamet! :)
User avatar
No 1
Posts: 877
Joined: Mon Jan 30, 2006 10:21 am

Re: High Elves proxy

Post by No 1 »

Imam ja na poslu jedno stotinak nevažećih ID kartica (veličine kreditnih) pa ako nekome treba...
Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi.

Image
Post Reply

Return to “Kreativna sekcija”