Kako skinuti boju sa plasticnih figura?

Naučite da fino ofarbate svoje figurice ili da napravite deo terena za Warhammer.

Moderators: Shunka, bojan

Post Reply
User avatar
Snotling
Posts: 496
Joined: Wed May 23, 2007 7:31 am

Kako skinuti boju sa plasticnih figura?

Post by Snotling »

Bilo kakav savet bi bio dobrodosao...
User avatar
bojan
WH rulesmaster
Posts: 1846
Joined: Thu Aug 22, 2002 8:55 am
Location: Pod belim suncem pustinje
Contact:

Re: Kako skinuti boju sa plasticnih figura?

Post by bojan »

Snotling wrote:Bilo kakav savet bi bio dobrodosao...
Izo-propil alkohol.
Ako toga nema (trebalo bi da se moze naruciti po boljim apotekama), mozes da probas sa VIM-om (ono cudo za odmascivanje sporeta/rerni).
U najgorem slucaju obican 96% alkohol (iz prodavnice).

Stvari koje ne treba koristiti ni u kom slucaju: nitro-razredjivac, aceton*, tecnost za kocnice.

*Da neko ce reci da je sa ovim moglo - iste su sanse da naletis na aceton koji ce skinuti samo boju i na onaj koji ce otopiti figure.
CYNIC, n.
A blackguard whose faulty vision sees things as they are, not as they ought to be. Hence the custom among the Scythians of plucking out a cynic's eyes to improve his vision.
User avatar
PeraNekron
Posts: 2231
Joined: Thu Mar 13, 2008 11:31 am
Location: Rov 202

Re: Kako skinuti boju sa plasticnih figura?

Post by PeraNekron »

*Da neko ce reci da je sa ovim moglo - iste su sanse da naletis na aceton koji ce skinuti samo boju i na onaj koji ce otopiti figure.
Uff....zamalo da se zajebem sa ovim onomad, kada sam skidao boju sa monolitha. Na bocici pise Izopropil alkohol, a unutra aceton (ovo sam provalio tek posto sam skinuo svu boju) :lol: Izgleda da mi je zapao onaj sto skida boju, a ne topi figure :D . Living metal je cudo.
tecnost za kocnice.
...ovo bese kancerogeno? :?
Mind Uploader wrote:... Kazem ja da je Pera isti Darth Vader, samo bez te moralne dubine...
Hypodermic wrote:Da nije robotech-a ne bih bio ovakakv kakav jesam!
Giga wrote:Realno, sasvim je logicno da mogu bez problema da ih bace sa par stotina metara i da budu prilicno sigurni da tom land raideru nece biti nista
igor wrote:jako je tesko uzimati puno poena jer se igra po knjizi.
Mind Uploader

Re: Kako skinuti boju sa plasticnih figura?

Post by Mind Uploader »

bojan wrote:Stvari koje ne treba koristiti ni u kom slucaju: nitro-razredjivac, aceton*, tecnost za kocnice.

*Da neko ce reci da je sa ovim moglo - iste su sanse da naletis na aceton koji ce skinuti samo boju i na onaj koji ce otopiti figure.
Da li bi mozda pomoglo ako se aceton razredi? Cisto ideja...
Razredis aceton, potopis figuru na par sekundi i onda trljas cetkicom pa pod mlaz vode... Ili jos bolje, umocis cetkicu za zube u aceton pa onda tom cetkicom trljas figure...

Mada, iskreno, za figure koje nisu zacepljene bojom, nekada ti je lakse da samo prelakiras crnim sprejem preko vec postojece boje...
User avatar
bojan
WH rulesmaster
Posts: 1846
Joined: Thu Aug 22, 2002 8:55 am
Location: Pod belim suncem pustinje
Contact:

Re: Kako skinuti boju sa plasticnih figura?

Post by bojan »

Mind Uploader wrote:Da li bi mozda pomoglo ako se aceton razredi? Cisto ideja...
Ako je u pitanju pravi aceton* - ne.
Sa vodom ako ga razredis nece skidati boju.
Sa alkoholom ako ga razredis - skidace boju, plastiku i delove figure i dalje.

*Tj. onaj sto topi figure. Onaj koji skida boju je mesavina 90/10 etil-acetata i acetona.
CYNIC, n.
A blackguard whose faulty vision sees things as they are, not as they ought to be. Hence the custom among the Scythians of plucking out a cynic's eyes to improve his vision.
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Re: Kako skinuti boju sa plasticnih figura?

Post by Hypodermic »

Aceton se uvek moze koristiti ako zelis realistic weathering - tj tragove od melte :)

Tecno abrazivno sredstvo (VIM sto rece Beta) u kombinaciji sa alkoholom odlicno radi posao ako nemate izo-propil alkohol. Pricma iz licnog iskustva, sa 20 od 30 mojih jumpera sam morao da skidam farbu :) Skrecem paznju da su foundation paints donekle izdrzljivije, tako da cete morati malo vise elbow greace-a da potrosite.
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
jorgurt hlebozvak
Posts: 449
Joined: Mon Nov 29, 2004 1:07 pm

Re: Kako skinuti boju sa plasticnih figura?

Post by jorgurt hlebozvak »

Baciš ofarbane figure, kupiš iste nove i ofarbaš. I nema rizika da će ti aceton pojesti stare figure. Ako ti se ni tad ne dopadne kako su ispale, ponovi postupak. Ako ni tada ne uspeš, baci staru armiju i kupi drugu, novu. Ukoliko ti ni tada ne uspe da ih lepo ofarbaš, onda ne znaš da farbaš, te daj nekom drugom da ti ih ofarba. Ako si u medjuvremenu bankrotirao, jer si me poslušao, a ponovo ti se ne dopada kako je ti je ofabana armija, pravi se da ti se dopada. Ako ni to nisi u stanju, predji na kartične igre i board game-ove i kritikuj druge u pogledu kvaliteta farbanja. Mislim, ako si pravi hobista. Ako nisi, onda slušaj ove stručne savete.
orks rules!!! Osim kad to nije slučaj.
User avatar
orome pancevo
Posts: 493
Joined: Wed Apr 19, 2006 12:47 pm

Re: Kako skinuti boju sa plasticnih figura?

Post by orome pancevo »

Imam jedan predlog.
Posto se svakih mesec-dva otvara nova tema sa naslovom kako skinuti brljotine sa plasticnih figurica,ovu temu staviti u gornji deo kreativne sekcije da je svi vide i da se ne odseta dole pa da ljude mrzi da pogledaju sta je neko pisao pre mesec-dva! :)
audaces fortuna iuvat
Shunka wrote:Upravo sam se setio da sam ja mod ovde!
Aman bre ljudi ne preterujte u zajebavanju coveka!
User avatar
teclis
Posts: 2242
Joined: Sun Sep 23, 2007 11:01 am
Location: Basket teren
Contact:

Re: Kako skinuti boju sa plasticnih figura?

Post by teclis »

a uvek postoji opcija Search dole u levom uglu :)
User avatar
bojan
WH rulesmaster
Posts: 1846
Joined: Thu Aug 22, 2002 8:55 am
Location: Pod belim suncem pustinje
Contact:

Re: Kako skinuti boju sa plasticnih figura?

Post by bojan »

Saethwyr wrote: ...ovo bese kancerogeno? :?
Sto ti je realno najmanji problem, mhogo veci je sto je strasno otrovno a prodire kroz kozu bez ikakvih problema, izazivajuci trovanje krvi/gangrenu/otkaz jetre itd.
CYNIC, n.
A blackguard whose faulty vision sees things as they are, not as they ought to be. Hence the custom among the Scythians of plucking out a cynic's eyes to improve his vision.
User avatar
Kirgan
Ser
Posts: 1624
Joined: Mon Sep 06, 2004 12:32 pm
Location: Banovo Brdo Republika

Re: Kako skinuti boju sa plasticnih figura?

Post by Kirgan »

Koliko se dugo skida :twisted:
Josef Quartjin (Enemy Within):

"Zbogom Wittgendorf-e na k...c te nabijem" Sommerzeit 13. 2512.
User avatar
bojan
WH rulesmaster
Posts: 1846
Joined: Thu Aug 22, 2002 8:55 am
Location: Pod belim suncem pustinje
Contact:

Re: Kako skinuti boju sa plasticnih figura?

Post by bojan »

Kirgan wrote:Koliko se dugo skida :twisted:
Kada prenoce.
CYNIC, n.
A blackguard whose faulty vision sees things as they are, not as they ought to be. Hence the custom among the Scythians of plucking out a cynic's eyes to improve his vision.
Post Reply

Return to “Kreativna sekcija”