Dreadnought - Space Marine (Ωltra Marines)

Naučite da fino ofarbate svoje figurice ili da napravite deo terena za Warhammer.

Moderators: Shunka, bojan

Post Reply
User avatar
Slayer
Posts: 43
Joined: Tue Mar 20, 2012 10:56 pm

Dreadnought - Space Marine (Ωltra Marines)

Post by Slayer »

Last edited by Slayer on Tue Jun 12, 2012 9:56 pm, edited 1 time in total.
Yowza
Posts: 108
Joined: Wed Jun 16, 2010 12:12 pm
Location: Zagreb

Re: Dreadnought Robot - Space Marine (Ωltra Marines)

Post by Yowza »

žuta ti je jedna od najzaje*anijih boja za farbanje, probaj sa nekakvom narandžastom prva dva sloja, pa polagano, sloj po sloj dobiti poštenu žutu, također, boje treba malo razrijediti vodom, iako ja nisam dovoljno iskusan da vidim da li si to na ovom dreadnought-u napravio
User avatar
Slayer
Posts: 43
Joined: Tue Mar 20, 2012 10:56 pm

Re: Dreadnought Robot - Space Marine (Ωltra Marines)

Post by Slayer »

Mislis nesto drugacije da ispadne? Da bojim po ovim krilima ali lepo i citko, a ne da prelazim?
User avatar
deka
Medved ili Jeti? Odlučite sami.
Posts: 1116
Joined: Thu Feb 24, 2005 3:55 pm

Re: Dreadnought Robot - Space Marine (Ωltra Marines)

Post by deka »

A da za početak smisliš koji chapter Space Marinaca želiš da sakupljaš i/ili farbaš :?: :?: :?:

Ovaj tvoj je nedefinisan pošto sam letimičnim pogledom na prilično mutne slike uočio oznake bar tri marinačka chapter-a :!: :?: :!: :?: :!: 8O 8O 8O

Imaš oznake Crimson Fists-a, White Scars-a, a bogami i simbol Ultramarinaca (doduše ne ceo)...

Prvi su tamno plavi, drugi beli, a treći ultramarin plavi....

Tvoj model izgleda mrljavo. Nemaš čak ni osnovne voje nanesene kako treba...

Plava bi trebalo da ide iz crnog under coat-a, pa onda ultramarines blue po mogućnosti u dva tanka sloja, zatim bi bilo lepo da upotrebiš scorched brown da osenčiš udubljenja, i onda drybrush shadow grey, i na kraju još jedan drybrush sa space wolves grey samo po najuzdignutijim delovima...

Metal na nogama nije ni pipnut četkicom, kao ni multimelta (boltgun metal + badab black recimo, a ako hoćeš možeš dodati hajlajt Chainmail i Mithril silver)...

Šta predstavlja zelena mrlja na desnoj nozi? A ona bela na levoj??? Skrol na levoj nozi bi trebalo da bude deneb stone, bleached bone i sepia wash...

Zlatni detalji "umočeni" u neku žutu boju (trebalo bi da bude shining gold + neki brown ink, i hajlajt mithril silver, mada ne mora), lobanje se skoro ni ne vide (crna osnova, zatim heavy drybrush sa bleached bone, i na kraju gryphonne sepia wash, i možda hajlajt belom)...

Lensovi takođe (za ovo bi ti trebao scab red, blood red, blazing orange i skull white, i gloss lak na kraju da dobiješ utisak "stakla")...

Doduše purity seal si "skoro" pogodio... (merchant red / blood red za vosak, i deneb stone / bleached bone i bela za pergament )

Mislim da ne bi trebalo da se igraš sa weathering-om (battle damage, starenje, meteorloška oštećenja...) dok ne savladaš "čisto" farbanje...

Dalje, baza uopšte nije obojena... Ivica baze se najčešće boji u neku nijansu braon boje (recimo graveyard earth) ili ostavlja crna...
Pesak takođe treba undercoat-ovati u crno, pa onda recimo Bestial Brown, drybrush sa Bubonic Brown i drybrush sa belached bone... travu i slične stvari dodati po želji.

Probaj da nabaviš dve GW knjige: How To Paint Space Marines, i How To Paint Citadel Tanks...

Ili pogledaj po net-u... Pristojno uputstvo za malanje Ultramarinaca možeš naći na sledećem linku:
http://forums.relicnews.com/showthread. ... ting-guide

Boje koje sam naveo iznad su stare GW boje, pošto još nisam bio u prilici da koristim ove nove...

I za kraj, dreadnought NIJE robot :!: :!: :!:
Image Image
User avatar
Slayer
Posts: 43
Joined: Tue Mar 20, 2012 10:56 pm

Re: Dreadnought Robot - Space Marine (Ωltra Marines)

Post by Slayer »

Ok, nego ovo mi se bas dopalo kada si napisao: Doduše purity seal si "skoro" pogodio... (merchant red / blood red za vosak, i deneb stone / bleached bone i bela za pergament )

Ali nasta si tacno mislio da obojim za blood red, na kom mestu.. Zaokruzi mi u paint-u na kom mestu da stavim te boje, svidjaju mi se tvoj predlozi :D

Hvala.
User avatar
Baneblade
Posts: 401
Joined: Thu Apr 10, 2008 12:00 am
Location: Teretana

Re: Dreadnought - Space Marine (Ωltra Marines)

Post by Baneblade »

pazi sto se tice kombinovanih transfera za za marinacke captere warhammer 40 000 ti daje mogucnost kreiranja individualnih i potpuno novih marinackih captera.ja mislim da u stavljanju transfera za vise razlicitih captera na drednota nema niceg loseg,naprotiv.mozes da kazes da su se svi oni ujedinili oko zajednickog cilja i napravili zajednickog drednota,ili bilo koje drugo vozilo koje planiras da ofarbas u buducnosti.

sto se tice samog rada moram ga pohvaliti,pogotovu nanosenje zemlje na bazu,deluje prirodno,sto je jako bitno i zapamti nebo je granica!
Александар Велики је заправо српски војсковођа Александар Карановић и он је трећи српски војсковођа који је у свом походу на исток дошао до Индије. Пре њега су то учинили Нино Белов и Сербо Макаридов.
User avatar
hindza
Posts: 163
Joined: Sun Jan 08, 2006 5:19 pm

Re: Dreadnought - Space Marine (Ωltra Marines)

Post by hindza »

Evo ti jednostavan tutorijal, a taman možeš da vidiš odprilike i koje nijasne se koriste.

http://the_fifth_horseman.w.interia.pl/purityseal.html
Smrt fašizmu, Sloboda : Rad - 2 : 0...
Post Reply

Return to “Kreativna sekcija”