Pacovi

Naučite da fino ofarbate svoje figurice ili da napravite deo terena za Warhammer.

Moderators: Shunka, bojan

Post Reply
Dimco
Posts: 94
Joined: Mon Aug 28, 2006 10:19 pm
Location: Kragujevac

Pacovi

Post by Dimco »

Konačno sam završio sa farbanjem prvog dela pacova (oko 3k poena, ostalo još samo 10-ak k ;) ) pa rekoh da konačno okačim neku sličicu.
Izvinjavam se za kvalitet slika, slikano je uglavnom iz ruke, i samo je odrađen auto tone, contrast i color u PS-u.

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image
User avatar
teclis
Posts: 2241
Joined: Sun Sep 23, 2007 11:01 am
Location: Basket teren
Contact:

Re: Pacovi

Post by teclis »

WOW odlicno je!!!
User avatar
Dark Angels
Posts: 245
Joined: Sat Dec 04, 2010 3:15 am

Re: Pacovi

Post by Dark Angels »

Nisam neki fan pacoFa...ALI ovo je stvarno odlicno ofarbano! :)

Jedino bih sugerisao da na zadnjem modelu sredis fash ili ink koji je curnuo sa strane (ivica postolja), steta da ostane tako spram ovako dobro ofarbanih modela. :)
Dimco
Posts: 94
Joined: Mon Aug 28, 2006 10:19 pm
Location: Kragujevac

Re: Pacovi

Post by Dimco »

Dark Angels wrote:Nisam neki fan pacoFa...ALI ovo je stvarno odlicno ofarbano! :)

Jedino bih sugerisao da na zadnjem modelu sredis fash ili ink koji je curnuo sa strane (ivica postolja), steta da ostane tako spram ovako dobro ofarbanih modela. :)
Ovo nisam ni primetio dok nisam video sliku, al sam sredio. Sad samo da se prevari da nastavim da farbam...za početak oko 160-200 IoB clan ratova...
User avatar
milosh
Posts: 891
Joined: Mon Jun 09, 2008 2:11 pm
Location: Vidikovac

Re: Pacovi

Post by milosh »

Super izgledaju ovako na gomili, medjutim ja bih dodao jos jedan svetliji hajlajt jer su mi previse mracni. Znam da je jedan hajlajt na ovako mnogo pacova stvarno zastrasujuce puno ali bi jos bolje izgledali ;)
Image
Dimco
Posts: 94
Joined: Mon Aug 28, 2006 10:19 pm
Location: Kragujevac

Re: Pacovi

Post by Dimco »

milosh wrote:Super izgledaju ovako na gomili, medjutim ja bih dodao jos jedan svetliji hajlajt jer su mi previse mracni. Znam da je jedan hajlajt na ovako mnogo pacova stvarno zastrasujuce puno ali bi jos bolje izgledali ;)
Generalno ja ne volim hajlajt na pacovima, jer volim da izgledaju prljavo i da budu što realniji (realni mutirani pacovi u fantazi svetu :roll: ), tako da sam hajlajt minimalno koristio. Čak sam pobegao od nekih "veselijih" boja, npr. većina weapon timova i warloka kao i svi koji "rade sa vatrom" nose snakebite leather kožna odela i ogrtače da bi se zaštitili od čestih "nezgoda" koje se dešavaju pacovima (naravno ne i Doom Rocket warlock i Doom Wheel šofer jer su oni i onako totalno ludi :) ).

Ako ikad ofarbam gomilu pacova koji su mi preostali planiram da krenem na Dark Elfove, e tu će biti i hajlajta i svega. :)
User avatar
milosh
Posts: 891
Joined: Mon Jun 09, 2008 2:11 pm
Location: Vidikovac

Re: Pacovi

Post by milosh »

Ali hajlajt ne ukida prljav izgled, tj i modeli koji su ofarbani da izgledaju prljavo mogu da budu hajlajtovani svetlijim nijansama. Opet ti rekoh verujem da deluje frustrirajuce da se ova gomila pacova jos doradjuje ali izgledali bi mnogo bolje ;) Ovako izgledaju samo solidno na gomili i to samo zato sto ih ima gomila. Mozes da doradis bar neke vece stvari tipa abominacije i doomwheela ako te mrzi ostalo izgledalo bi bolje. Na drugoj strani uopste ne moras ovo je samo dobornameran savet ;)
Image
Dimco
Posts: 94
Joined: Mon Aug 28, 2006 10:19 pm
Location: Kragujevac

Re: Pacovi

Post by Dimco »

Ja sam ih u startu farbao sa hajlajtom ali se meni lično nije dopalo. A sličan savet da bi valjalo da hajlajtujem sam dobio od dosta ljudi koji su daleko bolji i iskusniji u farbanju od mene. U svakom slučaju svaki savet je dobrodošao.
Myth
Posts: 110
Joined: Wed Jan 31, 2007 11:29 am
Location: BG

Re: Pacovi

Post by Myth »

Svaka ti cast na kvalitetu i kvantitetu :wink:
Hellpit abominacija je brutalno dobro uradjena.
User avatar
bojan
WH rulesmaster
Posts: 1846
Joined: Thu Aug 22, 2002 8:55 am
Location: Pod belim suncem pustinje
Contact:

Re: Pacovi

Post by bojan »

Meni je najveca mana to sto je braon pacovi/braon drvo/zardfjali braon metal/braon postolja. Jednostavno se ne razlikuje figura od postolja, da li si razmisljao da oradis postolja drugacije, makar da ivice postolja ne budu braon?
CYNIC, n.
A blackguard whose faulty vision sees things as they are, not as they ought to be. Hence the custom among the Scythians of plucking out a cynic's eyes to improve his vision.
Dimco
Posts: 94
Joined: Mon Aug 28, 2006 10:19 pm
Location: Kragujevac

Re: Pacovi

Post by Dimco »

Postolja su braon jer su metalni movement trejovi prefarbani nekom bojom koja je najsličnija ovoj braon nijansi, a pošto sami trejevi imaju obod od oko 4mm postolja se i ne vide praktično sa bočne strane. To se najbolje vidi na prvoj slici sa zvonom i SV.
User avatar
Kirgan
Ser
Posts: 1624
Joined: Mon Sep 06, 2004 12:32 pm
Location: Banovo Brdo Republika

Re: Pacovi

Post by Kirgan »

Dimco wrote:Postolja su braon jer su metalni movement trejovi prefarbani nekom bojom koja je najsličnija ovoj braon nijansi, a pošto sami trejevi imaju obod od oko 4mm postolja se i ne vide praktično sa bočne strane. To se najbolje vidi na prvoj slici sa zvonom i SV.
I to ti je greska koja se da popraviti :roll: :twisted:
Josef Quartjin (Enemy Within):

"Zbogom Wittgendorf-e na k...c te nabijem" Sommerzeit 13. 2512.
User avatar
Dellamorte
Posts: 392
Joined: Mon Apr 12, 2010 9:23 pm

Re: Pacovi

Post by Dellamorte »

svaka cast!!!! :applause: odlicna vojska -nivo bojenja je pristojan ,ali poenta jeste tema vojske tako da ogroman ogroman plus za to :)) sve u svemu bas lepo izgleda :)!!! svaka cast na odradjenom poslu i kad bude bilo jos slika jedva cekam da vidim!!!
btw abominacija je fenomenalna a bogami mnogo mi se svidja i Furnes :D
..we have purpose
-----------------------
ako pobedish u olimpijadi za retardirane ,to ne menja cinjenicu da si i dalje... :commisar:
Dimco
Posts: 94
Joined: Mon Aug 28, 2006 10:19 pm
Location: Kragujevac

Re: Pacovi

Post by Dimco »

Biće još slika, samo da se prevarim da počnem da farbam IoB clanovce, razmišljam da ih farbam slično kao na zadnjoj korici mini rulbuka da bi se uklopili sa SV-ma.
Jagos
Posts: 246
Joined: Mon Nov 10, 2008 2:41 pm

Re: Pacovi

Post by Jagos »

Meni se sve mnogo svidja, svaka cast na izuzetno lepoj armiji. Cela je u istom fazonu i zato je jos lepsa. Ocekujem da je vidim za vikend na Jatacenju!
Dimco
Posts: 94
Joined: Mon Aug 28, 2006 10:19 pm
Location: Kragujevac

Re: Pacovi

Post by Dimco »

Jagos wrote:Meni se sve mnogo svidja, svaka cast na izuzetno lepoj armiji. Cela je u istom fazonu i zato je jos lepsa. Ocekujem da je vidim za vikend na Jatacenju!
U žešćoj sam frci sa vremenom za vikend ali sam planirao da dođem oba dana bar na po jednu partiju WHFB-a, i da obavezno pogledam neku partiju FoW-a.
User avatar
teclis
Posts: 2241
Joined: Sun Sep 23, 2007 11:01 am
Location: Basket teren
Contact:

Re: Pacovi

Post by teclis »

E btw od cega si pravio trejeve?
Dimco
Posts: 94
Joined: Mon Aug 28, 2006 10:19 pm
Location: Kragujevac

Re: Pacovi

Post by Dimco »

teclis wrote:E btw od cega si pravio trejeve?
Odeš kod bilo kog limara i on ti lepo na licu mesta iseče i isavija lim (mislim da je onaj deblji za oluke). Pazi samo da te ne zavrne za cenu, mene je koštao oko 50-70 rsd komad zavisno od količine lima.
Dimco
Posts: 94
Joined: Mon Aug 28, 2006 10:19 pm
Location: Kragujevac

Re: Pacovi

Post by Dimco »

Dopuna.

Image

Image

Image

Image
User avatar
teclis
Posts: 2241
Joined: Sun Sep 23, 2007 11:01 am
Location: Basket teren
Contact:

Re: Pacovi

Post by teclis »

Bone breaker?
Dimco
Posts: 94
Joined: Mon Aug 28, 2006 10:19 pm
Location: Kragujevac

Re: Pacovi

Post by Dimco »

teclis wrote:Bone breaker?
Da, i to modularni. Planiram da napravim i osnovu za Warlitter na koju samo prebacim ovu korpu.
Dimco
Posts: 94
Joined: Mon Aug 28, 2006 10:19 pm
Location: Kragujevac

Re: Pacovi

Post by Dimco »

Seo sam zadnjih par dana da malo farbam i da kompletiram sve modele koje trenutno koristim u aktulenim Skaven-skim listama i evo rezultata:

IoB Clan Rat jedinica

Image

Image

Jezzails

Image

Warlock

Image

Sve zajedno sa prethodno ofarbanim modelima to je preko 4000 poena pacova (još samo 6-7000 poena neofarbanih pacova na lageru :oops:  ).
Sad je red da malo odmorim od pacova i da farbam neke WWII modele.
User avatar
teclis
Posts: 2241
Joined: Sun Sep 23, 2007 11:01 am
Location: Basket teren
Contact:

Re: Pacovi

Post by teclis »

Svidja mi se kako radis baze, izgleda kao krsh iz pecine neke, nalik na Dungeonu iz Heroja III
Dimco
Posts: 94
Joined: Mon Aug 28, 2006 10:19 pm
Location: Kragujevac

Re: Pacovi

Post by Dimco »

teclis wrote:Svidja mi se kako radis baze, izgleda kao krsh iz pecine neke, nalik na Dungeonu iz Heroja III
Kvarcni pesak i kamenčići za akvarijume, za 200 rsd dobiješ dovoljno materijala za 500 baza...
A pećinski "feel" i jeste bio cilj, sad pošto mi je stigla tabla za sto i pošto sam sve to montirao u podrumu sad još treba da nađem protivnike koji će da siđu u underdark. :P

Image
Post Reply

Return to “Kreativna sekcija”