Lak Sprej

Naučite da fino ofarbate svoje figurice ili da napravite deo terena za Warhammer.

Moderators: Shunka, bojan

Post Reply
User avatar
teclis
Posts: 2238
Joined: Sun Sep 23, 2007 11:01 am
Location: Basket teren
Contact:

Lak Sprej

Post by teclis »

Ljudi moji, vec 5. put mi otkazuje Happy Color mat lak (013 redni broj) !!! Uvek se ventil zabaguje posle par minuta sprejisanja, i kupovao sam na 2 razlicita mesta sprej. Odlucio sam vishe da ne kupujem Happy Color, stoga mi treba alternativa.

Ima neko da preporuchi neki lak u spreju a da nije preskup?
User avatar
bojan
WH rulesmaster
Posts: 1846
Joined: Thu Aug 22, 2002 8:55 am
Location: Pod belim suncem pustinje
Contact:

Re: Lak Sprej

Post by bojan »

Ventil zabaguje kada prskas kratkim mlazevima.
CYNIC, n.
A blackguard whose faulty vision sees things as they are, not as they ought to be. Hence the custom among the Scythians of plucking out a cynic's eyes to improve his vision.
User avatar
Dark Angels
Posts: 245
Joined: Sat Dec 04, 2010 3:15 am

Re: Lak Sprej

Post by Dark Angels »

Desavalo mi se sa sprejevima da se skori sloj boje oko samog izlaza - rupe. Problem sam resavao tako sto sam skalpelom skidao te viskove. E sad ako je problem u samom gusenju kapice, jedino da kupis i kapice odvojeno, pa kako zagusi stavis novu.

Sto se lakova tice - za Airbrush sam isprobao od Vallejo-a i Gloss i Matt. Glossom sam jako zadovoljan dok Mattom uopste nisam. Sprej lak koj koristim vec duze vreme je Army Painters Anti-Shine, koj me je za sad samo jedanput zeznuo (u periodu od jedno 4 godine) ALI je moja greska bila jer je vlaga u vazduhu bila velika.
User avatar
teclis
Posts: 2238
Joined: Sun Sep 23, 2007 11:01 am
Location: Basket teren
Contact:

Re: Lak Sprej

Post by teclis »

vlaga u vazduhu?

moze neko neki link kad sme, a kad ne sme sprej da se koristi, molim vas :)
User avatar
Zekina banda
Posts: 1459
Joined: Tue Dec 20, 2005 8:16 am

Re: Lak Sprej

Post by Zekina banda »

Niske i visoke temperature, kao i velika vlaga u vazduhu generalno prave problem sprejevima (boja na figuri bude prskasta ili se skida). Idealno je vreme oko 20 do 24 stepena, vlaga ispod 60% i bez vetra :)
Image
Izgubio je sve ko nije razumeo da je pobeda bila nesto drugo
http://offgridttgamers.blogspot.rs/
stari blog http://waxerspasttime.wordpress.com/
Post Reply

Return to “Kreativna sekcija”