Ocena - Big Boss Ork

Naučite da fino ofarbate svoje figurice ili da napravite deo terena za Warhammer.

Moderators: Shunka, bojan

Post Reply
User avatar
Slayer
Posts: 43
Joined: Tue Mar 20, 2012 10:56 pm

Ocena - Big Boss Ork

Post by Slayer »

Pozdrav drugari, imam Big Boss Ork-a koj mi je iz AOBR-a(Assault on Black Reach) i sada sam poceo da ga bojim , i stigo sam do pola pa me zanima vase misljenje o izgledu..
Ocenite: 1/10 (jedan do deset)

http://www.dodaj.rs/f/2i/S4/3CAFey6J/01052012213.jpg
http://www.dodaj.rs/f/3T/12X/4Ej8ljK9/01052012214.jpg
http://www.dodaj.rs/f/L/9A/42cwEPoT/01052012215.jpg
http://www.dodaj.rs/f/0/Rk/2YpGLWzg/01052012216.jpg

P.S Nemoj te mi zameriti pocetnik sam :$

Od boja imam samo ovo: Waaagh Zelena, Zuta, Plava,crna i bela.. Ako neko ima neki dobar predlog za nesto sta da mu dodam(koju boju i gde, nek mi kaze)

U koliko ima neko ko je dobre volje da mi pokloni crvenu boju neka mi se javi na PM.. Hvala unapred
User avatar
rocknrolla
Posts: 6
Joined: Mon Oct 04, 2010 11:14 pm

Re: Ocena - Big Boss Ork

Post by rocknrolla »

figura je veoma dobro ofarbana!
imam ja rezervnu farbu koju je moj cale dobio kada je davne 1989 kupio motor. ako ti treba, kantica je zapremine oko 50ml a nijansa je neka crvenkasta, vuce na dzigericu.
User avatar
Slayer
Posts: 43
Joined: Tue Mar 20, 2012 10:56 pm

Re: Ocena - Big Boss Ork

Post by Slayer »

Hvala.. Mozes mi se javiti na PM za tu farbu :)
User avatar
teclis
Posts: 2239
Joined: Sun Sep 23, 2007 11:01 am
Location: Basket teren
Contact:

Re: Ocena - Big Boss Ork

Post by teclis »

ovo je flat, bez ikakvih tehnika plus je mrljavo malo. ja bih reko 3/10 jer nema ipak onih gromuljica kad naneses previse boje pa ubije detalje.

mogu te posavetovati da uzmes neke pozadince (obichne bojze npr) i da vezbas najobicniju tehniku hajlajta na njima. meshaj tu tamno zelenu sa zutom i malo bele pa u razlicitim nijansama hajlajtuj. imas razne tutoriale svuda po netu malo googluj.

al najjednostavnije je da uzmes svetlije boje i samo prelijes washom (iz Games worksop wash serije) i to bi bilo to. posto kontam da orkova ima mnogo pa da se ne cimas previse oko bojenja. zavisi kako gledas sebe - kao vorgejmera ili hobistu-farbacha ili nesto izmedju (sto verujem da je dosta ljudi pa i ja sam)
User avatar
Slayer
Posts: 43
Joined: Tue Mar 20, 2012 10:56 pm

Re: Ocena - Big Boss Ork

Post by Slayer »

Pocetnik sam jbg..
User avatar
deka
Medved ili Jeti? Odlučite sami.
Posts: 1116
Joined: Thu Feb 24, 2005 3:55 pm

Re: Ocena - Big Boss Ork

Post by deka »

Ako se ne varam, čini mi se da ti fali tzv. undercoat, tj. sloj boje koji naneseš na figuru posle sklapanja i češćenja, a pre nanošenja željenih boja, a undercoat je najčešće u spreju (mada ne mora da bude...)

Postoji nekoliko "fancy" brendova, kao što je Army Painter, Vallejo, GW, ali u ovim krajevima se za to najčešće koristi crni (ili beli ako ti više odgovara) MAT kosmos sprej...

Undercoat služi da da osnovu za boje kojima farbaš figuru, ako i da obezbedi dobro prianjanje kasnijih boja, tj. da se iste ne skinu baš lako u toku igranja i tako to...
Image Image
User avatar
Kirgan
Ser
Posts: 1624
Joined: Mon Sep 06, 2004 12:32 pm
Location: Banovo Brdo Republika

Re: Ocena - Big Boss Ork

Post by Kirgan »

Ofarbaj mu plavo sve gde je crno meni cak ne deluje da si uradio osnovne boje do kraja :twisted:
Josef Quartjin (Enemy Within):

"Zbogom Wittgendorf-e na k...c te nabijem" Sommerzeit 13. 2512.
User avatar
Slayer
Posts: 43
Joined: Tue Mar 20, 2012 10:56 pm

Re: Ocena - Big Boss Ork

Post by Slayer »

User avatar
teclis
Posts: 2239
Joined: Sun Sep 23, 2007 11:01 am
Location: Basket teren
Contact:

Re: Ocena - Big Boss Ork

Post by teclis »

isti je kvalitet samo si stavio zutu, crvenu i metalik. na par mesta cak nisi ni boje naneo u potpunosti na odredjene delove. pristustvo mold lajnova je primetno. to je sve od kritika bez ljutnje molim, nema potrebe za prevrtanjem ociju :)

od saveta: postavljaju se pitanja svakom ko zeli biti hobista:
1) da li zelis da napredujes u bojenju, tj. da li bi poboljsao svoje bojenje zarad lepse obojene figure?
2) da li si spreman/u mogucnosti da ti bojenje jedne figure oduzme znatno vise vremena nego sto ti je trebalo za recimo ovog ork bossa?
3) ili ti je ovakav pristup bojenju licna satisfakcija pa ti i nije bitno kako izgleda figura na kraju? u fazonu "bojim, bojim jer mi je zabavan sam chin bojenja"

pitanje broj 2 mozes resiti jednostavnom upotrebom GW washeva, mnogi to rade i da ti kazem prilicno je zahvalno narocito kad imas brdo i brdo figura

(ovo se odnosi na pitanje broj 1) btw, sta znaci pocetnik? jer ako to znaci 'pocetnik sam, stavio sam ove slike da bi mi rekli sta ne valja kako bih se poboljsao ubuduce' onda je to dobar stav. i u tom slucaju ce ti pomoci mnogi ljudi ovde na forumu. u ranijim danima kad sam i ja postavljao svoje figure slicnog kvaliteta ko i ti sad sto bojis, ljudi su svoje misljenje delili sa mnom i to mi je pomoglo da se kolko tolko poboljsam kao farbach. stavio sam limit na neke stvari - recimo uopste ne radim tehniku blend na svojim figurama jer ne zelim da naucim, tripujem se da oduzima mnogo vremena i mixovanja boja itd.

s druge strane ako smatras sebe prvenstveno vorgejmerom - onda ne moras da se obazires na moje 'savete'

ako bas zelis ocenu za svog vorbosa (posto se tema zove "Ocena - Big Boss Ork") postavi gotove slike figure u kampanju farbanja. tako ce te oceniti desetak ljudi uglavnom propraceni komentarima/kritikama

nadam se da sam bio od bilo kakve pomoci :D

pozdrav do ubuduceg
User avatar
Slayer
Posts: 43
Joined: Tue Mar 20, 2012 10:56 pm

Re: Ocena - Big Boss Ork

Post by Slayer »

Odgovori:
1) Zeleo bi da napradujem u bojenju figura..
2) Spreman sam...
3) Ne, ja bojim da mi se nesto dopadne radi zabave, igre itd.. VOlim da se bavim time i svaki vas savet mi je potreban..

Da ja postavljam ove slike, da mi drugi ocene, kritikuju i daju dobar savet kako da obojim itd...

Postavicu sve kada mi stignu jos figure is pariza i kada ih obojim, to su space marine assault sqad, killa kan, ork trukk itd... Taman cu opet da poboljsam Big Boss-a..

Ja sam AOBR boijo mesec dana.... Tako da..
User avatar
novot
Posts: 1352
Joined: Sun Mar 03, 2002 11:44 pm
Location: Singidoomum

Re: Ocena - Big Boss Ork

Post by novot »

Moj ti je savet da slushash Teclisove savete :wink:
Ja cu bez mnogo uvijanja da ti kazem ono shto mislim o tvom radu: to su naneshene osnovne boje, bez ikakve dodatne, osnovne tehnike (posvetljavanje tj. highlight, senchenje tj. tushiranje/ wash-ovanje itd, itd). S te strane, to je dobro- solidno si savladao prvi korak, a sada treba krenuti dalje :)
Samo ono što činimo iz ljubavi, činimo slobodno, pa ma koliko patnje iz toga proizašlo.

Istina rađa mržnju. Ko govori istinu, često se zamera drugima.
User avatar
sto mu gromova
Posts: 1089
Joined: Sun Oct 23, 2005 3:29 pm
Location: blok 21

Re: Ocena - Big Boss Ork

Post by sto mu gromova »

bez obzira shto si pochetnik, ovo izgleda jako loshe.
kao shto kirgan reche, meni izgleda kao figura sa nekompletno nanesenim osnovnim bojama, koje su usput loshe odabrane. znachi, crvena, zelena, zuta i plava, koje su podjednako dominantne na figuri chine je smeshnom, a usudio bih se da kazem da bi izgledala smeshno chak i u tehnichki vrhunskoj izvedbi.
ne znam da li si do sada odlazio na sajt www.coolminiornot.com , ali ako nisi, preporuchujem ti da proshvrljash malo tamo. mozesh naci tonu raznih artikala u brzom a kvalitetnom farbanju figura. u "browse gallery" imash razne filtere za pretragu, kao na primer filter za pretragu od ocene x do ocene x, i tu mozesh naci inspiraciju za svoje figure. recimo da vidish razne kolor sheme, shto moze da ti pomogne da vishe ne pravish tipichnu pochetnichku greshku - crvenozutoplavozeleni ork.
nazalost, trenutno ne postoji klub u koji bi mogao da te uputim za savete o farbanju, ali nadam se da ce uskoro biti novi hobby store, pa ce ti mozda biti lakshe da ti neko uzivo objasni bar neke od najprostijih a efektnih tehnika.
User avatar
Kirgan
Ser
Posts: 1624
Joined: Mon Sep 06, 2004 12:32 pm
Location: Banovo Brdo Republika

Re: Ocena - Big Boss Ork

Post by Kirgan »

Sve vise razmatram da otvorim skolu farbanja :twisted:
Josef Quartjin (Enemy Within):

"Zbogom Wittgendorf-e na k...c te nabijem" Sommerzeit 13. 2512.
Post Reply

Return to “Kreativna sekcija”