Vasa iskustva sa narucivanjem robe...

Poruke vezane za ostale igre koje su zastupljene u klubu Zmaj.

Moderators: žubor, mladjano bugarce, Zekina banda

Post Reply
Chaos

Vasa iskustva sa narucivanjem robe...

Post by Chaos »

U konsultacijama sa Ivanom iz Sigil-a dosao sam do zakljucka da bih deo porudzbine bio moguc, a da bih nesto ipak morao da narucujem sam.

Ono sto me interesuje je kakva su Vasa iskustva po tom pitanju?
Googlovanjem sam otkrio par zanimljvih stvari, u smislu da su carina i pdv otprilke oko 30% cene paketa, da moze da se desi da preuzmete paket bez ikakvih dodatnih troskova, da sadrzaj paketa moze da bude ostecen od strane carinksih sluzbenika, da ne vredi da se zalis kad te oderu po njihovom cenovniku, iako si platio npr. nesto sa popustom, da su ranije voleli da zadrze sadrzaj paketa ako im se dopadne...da cene dostave pakete preko odredjene kuriske sluzbe mogu da budu te ovakve te onakve u zavisnosti od brojnih faktora itd.

Koji bi bili Vasi generalni saveti u vezi narucivanja proizvoda( da li pre iz USA ili Evrope/ mislim konkretno na UK, jer nisam nasao neki ozbiljniji online store a da nije iz UK)?
Koju kurisku sluzbu/e birati a proci sto jeftinije?
Da li mi vadjenje Banca Intesa Visa Internet kartice pokriva sve sto bih placao ili ima izuzetaka da ne moze da se plati negde sa njom( prvenstveno mislim na hobby proizvode, ostali u ovom trenutku nisu u fokusu)

Primetio sam na jednom UK online store-u da je za JEvropu bespaltno slanje ako je posiljka vredija od 10 funti (dostava ide Royal mail-om ). Da li to znaci da stvarno ne bih platio nista vise prilikom preuzimanja paketa a na konto troskova kuriske sluzbe.
Ono sto zapravo hocu da pitam je: ako mi oni garantuju free shiping do Srbije da li to znaci i da ce shiping od carine do moje adrese u Bg-u da bude dzabe ( pod uslovom da ide u reziji firme preko koje oni salju, jer je logicno da ako sa carine u Srbiji do mene stize ptt-om, da me cekaju nekih 200-300 dinara za ptt troskove, koji bi u celoj prici bili zanemarljivi...)

Najbolje u svemu je sto sam se zainatio? Za sad me drzi volja i ne pada mi napamet da odustanem(barem za sada :)
od minijatura i bojenja, iako to nikad pre nisam radio plus sto prema poslednjim racunicama zakljucujem da je war-min-painting-gaming-hobby u srbiji skuplji oko 50% u odnosu na bavljenje istim u Evropi/Usa.
Zulja me u predelu dzepa pomalo davanje tolikog novca za parcice palstike-metala kad ljudi oko mene nemaju posao i leb da jedu, pogotovo kad pomislim na duze staze i sve probleme o kojima ste pisali( promena pravila, nove edicije dopunske i dopunske kupovine) ali sta cu to je jace od mene i ne mogu vise da odlazem i pricam sebi u bradu , nije sad vreme, sta ce ljudi da mi kazu na sta dajem pare, koliko ja godina imam, da treba da se uozbiljim, odrastem...

Sa druge strane imam rodjaka preko ali kad pogledam iskustva ljudi koji su na pakete upakovane kao poklon ( znaci bez deklaracije i racuna, placali carinu i ostale "drzavne" troskove to mi dodje isto kao da sam narucujem, plus sto bi on morao da narucuje sve sto hocu u Pensilvaniju ( nisam uspeo da u krugu od 100 km od mesta u kom zivi pronadjem radnju u kojoj bi mogao da mi kupi to sto hocu... da skratim : cekali bi me postanski/ kuriski troskovi postarine za dostavljanje u okviru USA, plus svi dodatni troskovi( potencijalno carinjenje) ...

P.S.Da bar ima neka valjana pc igra da kompenzujem muke, kao one iz perioda 1997- 2003. Kad se setim onog naleta Fallout 1,2, Planescape:Torment, Baldurs Gate:Full, Icewind Dale, NeverWinter Nights, ElderScrolls:Morrowind,Arcanum,pa i bagoviti Bloodlines... sa druge strane Heroji 1,2,3,RedAlertovi, Age of Empajersi,Vondersi,Sidove Civilizacije i alfe kentaurovi, UFOi, Cezari,Settlersi, Panzeri, razne hexolika ratovanja i ko zna sta jos...ma i battle isle bi igrao da radi u dos boxu za win7... raspisah se ja u kasne sate. Da ne smaram vise sa jadikovkom, ovo je ipak hobby zona :)
User avatar
žubor
Posts: 1895
Joined: Fri Apr 25, 2003 9:35 pm
Location: BGG.CC
Contact:

Re: Vasa iskustva sa narucivanjem robe...

Post by žubor »

Ciaos,

Evo mog iskustva ...

Narucuuem preko interneta vec relativno dugo i do sada na nekim (okvirno) 100-tinjak posiljki imao sam jedan izgubljen paket ... A i to je bilo pre jedno 5 godina ... znaci, paketi stizu ... Sro se tice carine, kako si i sam napisao ona je randomaticna ali imas mnogo vise sanse da istu ne platis ukoliko ti paket posalje privatno lice ... Ukoliko salje firma carina je gotovo automatska ...

Sto se tice odredjenog site-a koji salje za dz ,isti sam koristio vise puta i carinu sam takodje placao po randomaticnoj osnovi ... Jer to sto na paketu pise da je cena 10 £ funti carinika nece spreciti da ti naplati i carinu i carinske troskove ...

Ni u ludioi ne kupuj od onih koji salju samp sa kurirskim sluzbama jer te tu cekaju lepa iznenadjenja sto se tice carine, lezarine, lokalnih troskova i slicnog .... Dbri stari royal mail vrsi funkciju veoma lepo ...

Za karticu ti ne mogu pomoci, ja imam Raiffeisenovu vizu koja fercera kao bog ukljucujuci i pay pall koji je esencijalan za kupovinu preko ebay-a recimo ...

Toliko o tome za sada ... Odoh da doruckujem, pa na posao ;)
B.
Image
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: Vasa iskustva sa narucivanjem robe...

Post by Dzon Vejn »

Sto se tice kartice, takodje bih ti preporucio raiffaisen visa virtuon karticu.

Sto se tice igara vodi racuna kojom logikom se vodis. Imas 2 vrste sistema:

- masovne bitke (WH / 40K), koje su po pravilu skuplje za pocetak (recimo red velicine 200-300 evra) i zavrsetak armije, ali u njima kad skupis celu armiju samo rotiras figure koje koristis (po edicijama se menja koji uniti su dobri a koji losi, ali generalno imas mali (uglavnom nepostojeci) broj novih unita).

- razni skirmish sistemi, koji su dosta jeftiniji za start (recimo red velicine 100 evra), ali konstantno izlaze nove edicije, koje prate nove figure, koje nekako zelis da dokupis (ja to zovem Magic the Gathering sa figuricama). Takodje, ovi sistemi su poznati i po tome sto firme umeju da propadnu (confrontation) pa ispadne da si bacio pare, sto je manja baza igraca (prilicno), i sto su cene kod nas uglavnom *1.5 (jer se dolari pretvore u evro ili cak funtu).

Moja licna iskustva su takva da za skirmish sisteme na kraju potrosim isto ili vise para nego za one masovnije, da igra zavisi vise od kockice (jer je manji broj kockica koje bacas, pa su ekstremi izrazeniji; a imas i manji broj modela, pa je svaki model dosta bitniji), i da na kraju prodam stvari ili zbog nemogucnosti da nadjem protivnika (opadne zainteresovanost, a baza igraca je vec mala), ili zbog toga sto su mi pravila losa, ili nesto trece. Ovo je, naravno, moje licno vidjenje stvari, a siguran sam da ce isto tako biti ljudi koji se kunu u skirmish sisteme ;).

Sto se tice "starih igara" izasao je UFO extraterrestrials (UFO 1 sa unapredjenom grafikom, radi na win platformi, i malo je otezana igra (recimo samo u pocetnoj bazi mozes imati lab, manufakturu, brodove za misije dok u ostalim mozes samo interceptore, defense isl)). I nije los ;).
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
žubor
Posts: 1895
Joined: Fri Apr 25, 2003 9:35 pm
Location: BGG.CC
Contact:

Re: Vasa iskustva sa narucivanjem robe...

Post by žubor »

Dzon Vejn wrote:Sto se tice kartice, takodje bih ti preporucio raiffaisen visa virtuon karticu.
cisto da ne bude zabune ... ja je nisam preporucio jer je ne koristim :D

Nego ... kako mi je UFO bila omiljena igra ... jedva cekam da je vidim kod tebe u subotu ... pa onda boze zdravlje i pazarim :D
B.
Image
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: Vasa iskustva sa narucivanjem robe...

Post by Dzon Vejn »

Imas je na steamu, nesto je smesna cena (tipa 7-8 evra). Imas i na pirate bay-u. Meni se i dalje vise svidja terror from the deep (UFO 2), sa sve onom zastarelom grafikom, jer je mnogo kompleksniji. Mada UFO 1 nikada nisam igrao tako puno, pa sam vec naubijao neke silne vazemljace, a i nastavicu u pauzama kada na RIFTu padne server :D.
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
Floating World
Posts: 69
Joined: Mon Aug 21, 2006 4:18 pm
Contact:

Re: Vasa iskustva sa narucivanjem robe...

Post by Floating World »

Naruchio sam oko 14. februara Heroscape ekspanzije sa Visom virtuon i stigle su mi posle mesec dana otpakovane i prelepljenje, ali na broju. Naruchio sam preko sajta www.ludibay.net. Paket je koshtao oko 4200, poshtarina oko 13 evra a carina + pdv oko 1700 dinara. Sad sam poruchio josh neke ekspanzije i master set, pa cu da vidim u kakvom ce stanju da stigne.
Post Reply

Return to “Ostale igre & Razno”