Trazenje GM-ova i Igraca

Dungeons & Dragons je jedan od najpoznatijih i najpopularnijih frp sistema, d20/treća edicija su donele dosta izmena...

Moderator: Moderators

User avatar
Nikolas
Posts: 74
Joined: Sun Mar 16, 2008 6:45 pm

Trazenje GM-ova i Igraca

Post by Nikolas »

Sam naslov kaze...Trazi se DM da vodi nasu ekipu.Odgovori i detaljnije informacije na PM.

Unapred zahvalan.
User avatar
Nikolas
Posts: 74
Joined: Sun Mar 16, 2008 6:45 pm

Re: Potreban DM

Post by Nikolas »

Zar nema ni jednog dostojnog Dm-a da se javi?
User avatar
Gorbash
Posts: 212
Joined: Fri Apr 19, 2002 8:09 pm

Re: Potreban DM

Post by Gorbash »

Pa ne, zato sto je vecini verovatno trulo da igraju sa nepoznatim ljudima...
There are three things all wise men fear: the sea in storm, a night with no moon, and the anger of a gentle man.
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Re: Potreban DM

Post by Shunka »

Zato sto je nekima verovatno trulo da vode D&D...
Zato sto je DMovanje obicno zahtevno i nosi odgovornost - ako se DM nije dobro pripremio igraci samo donekle mogu da spasu stvar...
Zato sto te uglavnom ne znamo uzivo?
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Re: Potreban DM

Post by Dawngreeter »

I zato sto zvuci kao: "E mi bi da se zezamo, ajde nek nam neko to omoguci jer nas mrzi."
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Re: Potreban DM

Post by Shunka »

I to.
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
IG
Bot
Posts: 1107
Joined: Tue Aug 26, 2003 8:45 pm
Contact:

Re: Potreban DM

Post by IG »

um recimo da mene zanima online rp-ing, ako ima jos neko da se udruzimo :D
Image
User avatar
Nikolas
Posts: 74
Joined: Sun Mar 16, 2008 6:45 pm

Re: Potreban DM

Post by Nikolas »

Za ne poznavanje ste u pravu,meni bi bilo najmilije da nas vodi neko koga znam ali takvog trenutno nema.Sto se tice da nekoga nesto mrzi...i to je tacno,je sam jedini iz moje druzine koji je ikada bio GM tako da mi se malo smucilo da ih ponovo ja vodim,a i meni se igra.
Izvinjavam se ako je neko nesto pogresno shatio.Ja samo trazim DM-a i to je sve.
User avatar
Gorbash
Posts: 212
Joined: Fri Apr 19, 2002 8:09 pm

Re: Potreban DM

Post by Gorbash »

Pa mi ti samo govorimo zasto ga verovatno neces naci ovde... Pogotovo sto je ovo forum mahom DnD hejtera...
There are three things all wise men fear: the sea in storm, a night with no moon, and the anger of a gentle man.
User avatar
Nikolas
Posts: 74
Joined: Sun Mar 16, 2008 6:45 pm

Re: Potreban DM

Post by Nikolas »

Hvala...nisam ni ulagao neke jake nade ali vredelo je pokusati.
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Re: Potreban DM

Post by Dawngreeter »

Gorbash wrote:Pogotovo sto je ovo forum mahom DnD hejtera...
Mis'im, stvarno nije, mada ne mogu a da ne pomislim da takav utisak duguje u mnogome mojoj personi. And that, my fellow forumites, is the sweet sweet taste of victory. :lol:
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
Shark
Posts: 793
Joined: Sat Aug 03, 2002 12:54 am
Location: Chiba City
Contact:

Re: Potreban DM

Post by Shark »

Naggaroth avenger wrote:Za ne poznavanje ste u pravu,meni bi bilo najmilije da nas vodi neko koga znam ali takvog trenutno nema.Sto se tice da nekoga nesto mrzi...i to je tacno,je sam jedini iz moje druzine koji je ikada bio GM tako da mi se malo smucilo da ih ponovo ja vodim,a i meni se igra.
Izvinjavam se ako je neko nesto pogresno shatio.Ja samo trazim DM-a i to je sve.
nije da vam ovo nije palo na pamet, ali ... zashto neko od igracha ne bi probao da GMuje? kad zashkripi, ti mu pomozi, al ako ste odigrali par avantura, sigurno bi mogao da vas provede kroz neku svoju bez vetjih problema... uopshte nije loshe kada ekipa koja igra s'vremena na vreme rotira GM token izmedju sebe :) (drugim rechima ako sam ja bio GM poslednja dva puta, ti bi mogao sledetji)

igrali ste zajedno pa otprilike znate shta bi se kome svidelo (ako ste hack'n'slash ekipa sigurno mu nije teshko da nadje nekog interesantnog monstera u nekom od onih 5 MMova, smisli kako ste se vi zadesili ispred njegove petjine/shtagod i da zapochne encounter bez da vi imate shansi da odreagujete; s'druge strane, ako volite da avanturishte - ionako vam encounteri nisu fokus, pa i nije problem ako ih za 4 sessiona bude samo 3)
The mark of my divinity shalt scar thy DNA!
Up Up Down Down Left Right Left Right B A Start.
User avatar
IG
Bot
Posts: 1107
Joined: Tue Aug 26, 2003 8:45 pm
Contact:

Re: Potreban DM

Post by IG »

me loves only dd 8)
Image
User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Re: Potreban DM

Post by Megabaja »

Pokusajte sa one-shot avanturama, koje bi zavrsili u jednom sessionu, evenutalno dva... tako bi bar neko od vas video da li mu i koliko lezi da vodi... a ako bi nekoga od ortaka obasuli i komplimentima, skoro sigurno bi pristao da vodi bar za kratko...
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
User avatar
Gorbash
Posts: 212
Joined: Fri Apr 19, 2002 8:09 pm

Re: Potreban DM

Post by Gorbash »

Pisane avanture svako moze da vodi i nema razloga da to ne probate, pogotovo sto ima nekolikostvarno sjajnih avantura... 3 Paizova Adventure Patha (Shackled City, Age of Worms, Savage Tide), koji su prokleto dobre kampanje od 1-20og nivoa, su sjajan izbor... Od kracih avantura ima Red Hand of Doom (6-11 lvl), prilicno combat-oriented, ali ima sjajnih obracuna vojski...
There are three things all wise men fear: the sea in storm, a night with no moon, and the anger of a gentle man.
User avatar
Nikolas
Posts: 74
Joined: Sun Mar 16, 2008 6:45 pm

Re: Potreban DM

Post by Nikolas »

Hvala na savetima.Uzecu ih u obzir.
User avatar
Sammael
Posts: 371
Joined: Mon Mar 18, 2002 9:52 pm
Location: Zvezdara

Re: Potreban DM

Post by Sammael »

Ne treba dozvoliti (malobrojnim) hejterima da daju celom forumu lošu reputaciju. Obzirom da DG, koliko znam, igra 4. ediciju, mislim da ni on više ne može da se kvalifikuje kao hejter, bez obzira na njegove motive za to igranje.

Elem, ja zaista nemam trenutno vremena da vodim bilo kome bilo šta, proteklih godina sam periodično vodio (inicijalno) nepoznatim ljudima u White Dragon-u, tako da ako ne uspete da se dogovorite da neko od vas vodi neku pre-gen avanturu (što mislim da je najbolji predlog), mogu da preporučim da posetite lokalne klubove (WD, Sigil...) i probate da zamolite nekog od GM-ova koji se tu bude zatekao da vam nešto vodi (makar jednu ili dve sesije). Verujem da ćete imati više uspeha nego preko foruma...
User avatar
IG
Bot
Posts: 1107
Joined: Tue Aug 26, 2003 8:45 pm
Contact:

Re: Potreban DM

Post by IG »

eh GM-ovanje, sto se mene tice to mi je uvjek bio dobar trip :)
Image
User avatar
Nikolas
Posts: 74
Joined: Sun Mar 16, 2008 6:45 pm

Re: Potreban DM

Post by Nikolas »

Pronadjen covek za posao.Tema za brisanje.
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Re: Potreban DM

Post by Shunka »

Tema sadrzi pouku za buduce narastaje, ja sam za to da ostane.
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
bojan
WH rulesmaster
Posts: 1846
Joined: Thu Aug 22, 2002 8:55 am
Location: Pod belim suncem pustinje
Contact:

Re: Potreban DM

Post by bojan »

Naravno da ostaje.
CYNIC, n.
A blackguard whose faulty vision sees things as they are, not as they ought to be. Hence the custom among the Scythians of plucking out a cynic's eyes to improve his vision.
Ko, jel' ja?
Posts: 1974
Joined: Fri Dec 02, 2005 1:50 pm
Location: ovde

Re: Potreban DM

Post by Ko, jel' ja? »

Jeste li nasli GM-a preko foruma?
User avatar
Nikolas
Posts: 74
Joined: Sun Mar 16, 2008 6:45 pm

Re: Potreban DM

Post by Nikolas »

Da,vec se igramo. :)
User avatar
Dark Philodox
Posts: 12
Joined: Sun Dec 07, 2008 12:53 pm
Location: Belgrade

Oglas! Oglas! Trazi se novi GMaz!

Post by Dark Philodox »

Uff, evo sad i mene sa istim pitanjem...
Jel bi neko da vodi nesto?
Sve jedno koji sistem, sve jedno koji seting... Favorizacija: Werewolf, DnD, Cyber, Warhammer, Vampire. Tim redom nekako :?
Za D20 ima 3 interesenta, za D10 ih ima 5, za D100 ih ima 4-oro.
Imamo 3 GM-a u ekipi, ali nam u sutini treba neko nov, sa novim idejama, pogledom na stvari. Taman da se Gmazovi odmore, a i taman prilika da upoznamo nove igrace...
The testosterone's getting a little thick around here. 1
say we let the men keep arguing for a few more hours and set
offonourown. Let them keep posturing at the moot. We've
got woman's work to do..
Shark
Posts: 793
Joined: Sat Aug 03, 2002 12:54 am
Location: Chiba City
Contact:

Re: Potreban DM

Post by Shark »

Hm, da odigramo jednu "ajmo na pivo" ondak?
The mark of my divinity shalt scar thy DNA!
Up Up Down Down Left Right Left Right B A Start.
User avatar
Dark Philodox
Posts: 12
Joined: Sun Dec 07, 2008 12:53 pm
Location: Belgrade

Re: Potreban DM

Post by Dark Philodox »

Hmm...Uvek! :)
Dakle....hmm..recimo... prljava, smrdljiva i lepljiva krcma na prasnjavom drumu, debeli masni krcmar koji pljucom cisti casu dok lenjo gleda u sisatu ili guzatu konobaricu, moze oba. Par 'barskih musica' koji su vec deo inventara u pozama razbijenih drvenih lutaka hrcu i mrmljaju, a po coskovima stalkuju sumnjivi likovi pod crnim kukuljicama koji prosto cekaju da nama, epskoj druzini daju KVEST, i naravno eto tu cemo se i svi upoznati, kako to vec biva...i otici da spasemo palicu od zlog carobnjaka...
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Jesi li na to mislio? :wink:
The testosterone's getting a little thick around here. 1
say we let the men keep arguing for a few more hours and set
offonourown. Let them keep posturing at the moot. We've
got woman's work to do..
User avatar
Lord
Posts: 140
Joined: Tue Mar 12, 2002 2:26 pm
Location: Singidunum

Re: Potreban DM

Post by Lord »

Eto mozes ti da bude DM, ne znam sta trazis od nas :)
I don't know about angels, but it's fear that gives men wings.
Shark
Posts: 793
Joined: Sat Aug 03, 2002 12:54 am
Location: Chiba City
Contact:

Re: Potreban DM

Post by Shark »

Dark Philodox wrote:Hmm...Uvek! :)
Dakle....hmm..recimo... prljava, smrdljiva i lepljiva krcma na prasnjavom drumu, debeli masni krcmar koji pljucom cisti casu dok lenjo gleda u sisatu ili guzatu konobaricu, moze oba. Par 'barskih musica' koji su vec deo inventara u pozama razbijenih drvenih lutaka hrcu i mrmljaju, a po coskovima stalkuju sumnjivi likovi pod crnim kukuljicama koji prosto cekaju da nama, epskoj druzini daju KVEST, i naravno eto tu cemo se i svi upoznati, kako to vec biva...i otici da spasemo palicu od zlog carobnjaka...
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Jesi li na to mislio? :wink:
Priznajem - pre tju muda odsetji no voditi takvu avanturu. Bilo kome.

Al takodje primetjujem da ti fali napad orkova na krchmu koji tje vas sve "spojiti" jer se PCjevi uvek nadrkaju jedni na druge kad se upoznaju. ;)

Mada, pravo da ti kazhem, i meni se igra neki DnD (al da nije DnD) a evo sad tje mi i raspust za dve nedelje...
The mark of my divinity shalt scar thy DNA!
Up Up Down Down Left Right Left Right B A Start.
User avatar
Rover
Posts: 1150
Joined: Fri Feb 13, 2004 6:46 pm
Location: In DooRs

Re: Potreban DM

Post by Rover »

Shark wrote:
Mada, pravo da ti kazhem, i meni se igra neki DnD (al da nije DnD)

mislim da videh neku konverziju dnd-a za savage worlds sistem
"I like my women like i like my cannons: Big, Loud and full of fire"
Shark
Posts: 793
Joined: Sat Aug 03, 2002 12:54 am
Location: Chiba City
Contact:

Re: Potreban DM

Post by Shark »

Nismo se razumeli :)
mozhe DnD sistem, samo da se ne igra kao DnD (doshli ste u krchmu, kvest dobijate od onog mrachnog sa kapuljachom, ono su policajci, ne davite previshe sa prichom - ajd samo pozhurite da nastavimo - <<baca kocke>> napao vas choker, tri orka i tri goblina "ali to je CR 6" - "pa?" - "pa mi smo CR4 ekipa" - "pa?" - "pa po tabeli to je X expa vishe")

... da ne nabrajam, ima takvih situacija i previshe. Al realno - chekam Pathfinder.
The mark of my divinity shalt scar thy DNA!
Up Up Down Down Left Right Left Right B A Start.
User avatar
Dark Philodox
Posts: 12
Joined: Sun Dec 07, 2008 12:53 pm
Location: Belgrade

Re: Potreban DM

Post by Dark Philodox »

Sto se tice mog gore napisanog scenarija, nadam se da ste primetili sarkazam, ako niste, moram da primetim da pod hitno treba svi da odete na dizni terapiju (znate ono velika cvetna dnevna soba i 12h besprekidnog gledanja dizni klasika :D ) radi malo ruzicastijeg pogleda na svet. :?
U poslednjih 5 godina mi niko nije vodio tako idiotsku avanturu, a takvi primeri frpa sluze za zajebanciju i o njima ne treba imati ozbiljano misljenje.
Glavni problem sa DMovima/GMazovima/ST-ima itd u poslednje vreme je zloba. Prodavanje duse djavolu i popularizacija zla kao takvog su vec sastavni deo svake kampanje, i uglavnom se vode unhappy ends, sa gomilom depresivnih i evil scena. :-({|= Dosta mi je klanja, secenja, silovanja, teskih i depresivnih izbora i recenica "to je realno, ne mozete ocekivati nerealno" "zakoni fizike nalazu objasnjenje magije" ''fantastika je zasnovana na realnosti'' 8O ...to necu ni komentarisati. Mi smo kao ljudi po prirodi veseli i vise smo umorni od frpovskog realizma i trazimo malo klasicnog DnD-a sto ponovo nije idiotska krcma :roll: vec stara dobra moralno ispravna fantazija.
The testosterone's getting a little thick around here. 1
say we let the men keep arguing for a few more hours and set
offonourown. Let them keep posturing at the moot. We've
got woman's work to do..
User avatar
Dark Philodox
Posts: 12
Joined: Sun Dec 07, 2008 12:53 pm
Location: Belgrade

Re: Potreban DM

Post by Dark Philodox »

I da..zaboravih ROLE pre ROLL-a!
The testosterone's getting a little thick around here. 1
say we let the men keep arguing for a few more hours and set
offonourown. Let them keep posturing at the moot. We've
got woman's work to do..
Shark
Posts: 793
Joined: Sat Aug 03, 2002 12:54 am
Location: Chiba City
Contact:

Re: Potreban DM

Post by Shark »

Poslednji put kad sam vodio, chovek koji je igrao monka me je pitao "shta sad? jel mogu sve da ih prebijem?" - "verovatno bi mogao" - "pa kako?" - "lako. prebio si ih."

skontao sam da je mnogo bolje kad kocka ulazi samo kada je ishod veoma bitan. dakle nema sense motiva za svako laganje (pogotovo onih puta kada je to totalno uncalled for) i da pushtam igrache da rade shta hotje. isto vazhi i za dijaloge/kretanje/itd. ako hotje - nek se razdvajaju; na meni je da probam da ih spojim a da to ne bude nametnuto. GM ti je ultimativni igrach, onaj koji smisli shta se desi kada se svi popichkaju ili kada PC pljune korumpiranom barono pred noge. uvek sam se trudio da ih odrzhim zhive, iz petnih zhila. nikom ne ide u prilog da umiru, al jbg - ponekad se desi.

zavisi kolko se ulozhi u PCa, ako mu igrach da dubinu i svidi mu se lik (zbog toga shto je lik a ne shto ima jake statove/finu kombinaciju featova) potruditju se ne samo da ga odrzhim u zhivotu nego i da mu dam finu kvaku, da mu dam pregrsht opcija kojima mozhe da ide (ako treba i prestizh klasu tju da mu sklepam ako mu se neshto posebno svidi) kao i opcije za naredna igranja, shto sa tim likom - shto sa nekim koji mozhda nema veze sa tim likom ali tje ipak saznati o njemu.

jbg, to je neki moj trip da imam perzistentan seting. sva dela imaju nekakve veze negde, svi likovi ostaju zapamtjeni po nechemu (ili mozhda malko prepravljeni, ali svi podvizi su tu) itd. Jednom mi je jedan tip igrao fajtera, sledetji put kada su igrali neshto nevezano, uhvatili neke lopove koji su pokrali neke gardiste, nashli gardiste i ovi im spomenu "hvala, general <zaboravih ime> bi nas prebio da nam niste pomogli" nashta je samo taj tip odreagovao "chek, moj fajter im je general? do jaja" :)

od sada dnd igram chisto iz zajebancije sa shto manje bacanja kockica... jer kad dodje do bacanja kockica, stvari mogu postati veoma ruzhne... :) daleko od toga da sam ja dobar GM, ili da mi je setting player-friendly (ja i dalje za skoro sve loshe shto im se desilo krivim njih), al eto sad sam smoren u shkoli i zavrshavam ove ocene i kontrolni pa eto rekoh da se isplachem negde :D

suma sumarum - nema ljudi koji bi igrali dnd a da nisu dnderi (koji tje napasti vuka, baciti 17 i retji "9" - "nisi ga pogodio" - "kako nisam? ima ac17" - "ima vishe" - "al kako? onda bi morao imati vetji dex koji mozhe da digne tek na chetvrtom nivou, a i onda bi imao manje" - "to nije taj vuk" - "<whine>prebudzhio si ih / zashto igramo ovo kad samo otjesh da nas ubijesh</whine>", isti ti koji za diplomacy kazhu "24" i djidaju pravila dok sasvim fino zaobilaze ostala pravila tako da budu u prednosti)

Mislim, ko josh koristi pravilo za spellbookove da se platja prepiska i da svaki spell n-tog nivoa zauzima n stranica (a spellbook ima samo 100 strana) ? Ja kao chovek koji je odigrao sijaset wizarda sam uvek taj spellbook zamishljao kao neku epsku knjigu koja je prashnjava i puna svega i svachega :P
The mark of my divinity shalt scar thy DNA!
Up Up Down Down Left Right Left Right B A Start.
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Re: Potreban DM

Post by Pendargon »

dalje odglumim vristavi strah kad god moj lik prvi put vidi orka
8O
8O
8O
8O
Image
ImageImageImageImageImage
User avatar
Awakened
Posts: 1345
Joined: Tue Mar 12, 2002 12:07 pm
Location: Under the (North) Sea

Re: Potreban DM

Post by Awakened »

Image

Volim kada je na mojim forumima mir i tisina.
Amion
Posts: 4
Joined: Tue Dec 23, 2008 7:00 pm

Re: Potreban DM

Post by Amion »

Evo da unesem nemir ja,samo meni treba i dm i ekipa,potpuni novajlija sto se p&p verzije tice a pc vec sam deda po terminima.
0647009400 javite se iz bg-a sam mirijevo
User avatar
Awakened
Posts: 1345
Joined: Tue Mar 12, 2002 12:07 pm
Location: Under the (North) Sea

Re: Trazenje GM-ova i Igraca

Post by Awakened »

Od sada koristite ovu temu samo radi pronalazenja igraca i GM-ova. Ostali postovi bice brisani.
User avatar
Nikolas
Posts: 74
Joined: Sun Mar 16, 2008 6:45 pm

Re: Trazenje GM-ova i Igraca

Post by Nikolas »

Potrebni igraci.
Pozeljno dve do tri osobe.
User avatar
cunninG
Posts: 2
Joined: Tue Oct 01, 2002 5:51 pm
Location: neverwhere
Contact:

Re: Trazenje GM-ova i Igraca

Post by cunninG »

igrac (i gm ako mora) za 4Ed.

btw. organizuje li neko Gameday 21.marta?
[ patience. prudence. persistance. ]
cunning.in.rs
Shark
Posts: 793
Joined: Sat Aug 03, 2002 12:54 am
Location: Chiba City
Contact:

Re: Trazenje GM-ova i Igraca

Post by Shark »

Nisam chuo nishta o tome. Mada, Sammael nije propustio nijedan do sad...
The mark of my divinity shalt scar thy DNA!
Up Up Down Down Left Right Left Right B A Start.
Locked

Return to “D&D”