Film koji ste poslednji gledali?

Filmske teme.
Post Reply
User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by Megabaja »

Tako sto citanje knjige nikad nije gubljenje vremena.
kako koje... ako pretpostavimo da citas samo knjige koje zelis, onda ok, ali ako stivo moras da citas po zadatku, onda ces nabasati na teske gubitke vremena...
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
User avatar
Giga
Posts: 551
Joined: Sat Feb 12, 2005 11:29 am
Location: Beograd

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by Giga »

Gledao juce Public Enemy... I ono, sve je to dobro odglumljeno i u glavnom valjano snimljeno.

Ali... Scenario je potpuno izostavio bilo kakav razvoj glavnih likova. Dilindzer, njegova riba, i Pervis su jedini likovi koji izgovaraju iole kompleksne recenice, a od njih troje jedino cura ima bilo kakve vidljive emotivne reakcije za vreme filma. Kristijan Bejl glumi isto kao i u Betmenu i Terminatoru 4; potpuno smorena faca, neki kao zajeban glas, totalno onako isprazno, cist kostur. O Dzonu Dilindzeru ne znamo nista ni posle 2 sata filma. Njegova proslost i odrastanje su svedeni na tri recenice (bukvalno), a sam film uopste ne pokazuje zasto je on bio toliko popularan kod plebsa, niti po cemu je on to bio drukciji od svakog drugog gangstera.

Opsti rezultat takvog nedostatka karakterizacije je da me je film smorio do zla boga, posto me je bilo bas briga sta se i kome desava na sceni. Tih dva sata mi je bilo ko cetiri, jedva sam docekao da izadjem iz bioskopske sale.

Bas sam posle uporedjivao Public Enemy sa Good Fellahsima. Tu se totalno vidi kako kada napravis specificne likove, prikazes njihovu proslost, odrastanje, probleme itd. koliko je lakse identifikovati se i zanimati se za njih i ono sto im se desava (cak i kada su u pitanju okoreli kriminalci koji nista bolje ni ne zasluzuju). Public Enemy, ma koliko ja gotivio Dzoni Depa, mi je cist promasaj.
Image
User avatar
Fenjer-paša
Posts: 233
Joined: Sat Jan 17, 2009 11:57 pm

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by Fenjer-paša »

Koralina i magichni svet, u 3D varijanti...
Jeste da nije ni upola toliko jeziva kao knjiga, ali je super film, i vredi gledati u 3D varijanti (zapravo, mislim da sada, kada ga vishe ne daju u Akademiji 28, i ne moze da se gleda drugachije), zbog geniajlne animacije i izvesnih kadrova koji su pravljeni samo za gledaoce (tipa, kada dzinovska igla izranja iz ekrana)...
Ono, ako hocete malo da se zabavite, pogledajte...
Jedino mi je zao shto su izostavili (po meni) glavnu misao knjige: (parafraziram) The point of being brave is not in not sensing any fear, but in being very afraid and still doing it...
I wear my Grudge like a crown of negativity... desperate to control all and everything... unable to forgive...
User avatar
Fenjer-paša
Posts: 233
Joined: Sat Jan 17, 2009 11:57 pm

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by Fenjer-paša »

Rocknrolla, jutros...
Super za ubijanje sat i po vremena, dobra zabava, mada mozda malo konfuzan... Nadao sam se nechemu shto ce vishe lichiti na Dve chadjave dvocevke i Snatch, i mada ni ovo nije loshe, ne da se uporediti sa ova dva... Dodsuhe, i ovde su Rusi neubivljivi, kao i u Snatchu... :lol: Scena prve pljachke je genijalna, kao i seks-scena, to me je odushevilo... I, da, naravno, fenomenalan soundtrack, uvodna pesma gazi!!!
I wear my Grudge like a crown of negativity... desperate to control all and everything... unable to forgive...
User avatar
Fenjer-paša
Posts: 233
Joined: Sat Jan 17, 2009 11:57 pm

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by Fenjer-paša »

Hari Poter i Polukrvni Princ...
Izgleda da se ekipa do shestog filma uvezbala, nije losh, 3.5 od 5...
Specijalni efekti su, naravno, izvanredni, ali zapravo su najzanimljiviji oni mali (npr, sneshko koji se kliza po torti), nego oni grandiozni (mada su sjajno uradjeni, npr, scena u kojoj je Dambldor veliki baja). Glavni glumci glume kao i ranije, dakle nishta posebno, s tim da je Rupertu Greenu olakshan posao, poshto sve vreme treba da ima tupavu facu, a Ema Watson je izrasla u zaista lepu devojku, tako da ona ima olakshavajuce okolnosti :D . I dalje zalim za chovekom koji je igrao Dambldora u prva dva dela, ovaj mi je i dalje neubedljiv... Ali zato Alan Rickman potvrdjuje da je genije, a Helena Bonham Carter da je luda :D
Takodje, Luna Lavgud je fantastichna...
Ima par ubachenih scena, ali ne smetaju, a film vrlo efektivno ubija dva i po sata, i josh posle imate zelju da imate shtapic... :mrgreen:
I wear my Grudge like a crown of negativity... desperate to control all and everything... unable to forgive...
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by Shunka »

Uh, novi HP je za mene bio bas bezveze.
A nakon odlicnih kritika i dobrih ocena ocekivao sam vise.

Izbacili su mnogo po meni bitnih momenata iz knjige (novi ministar, poreklo TMRa), a ubacili neke cudne (napad Smrtoztera preko raspusta?)... Za neke stvari je razumljivo sto su izbacene, ali ipak ti nedostaju prilikom gledanja (Bill i Fleur). I izbacili su sa'ranu, a to je kanda fan-favourite scena u knjizi! No ko zna, mozda dospe u sledeci film. Jer ce glupa sedma knjiga biti razvucena na dva filma.

Treci film je i dalje najbolji... Da nije bilo njega ne bih imao zaista nikakva ocekivanja od serijala. I dobro, cetvrti tu i tamo. Peti i sesti daklen zasijaju tek na momente.
Steta sto nisu nastavili da menjaju rezisere.

Naravno ko misli da je Hari Poter retardiran, i njegova spisateljica J.K Rowling takodjer, neka samo nastavi tako.
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
Fenjer-paša
Posts: 233
Joined: Sat Jan 17, 2009 11:57 pm

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by Fenjer-paša »

Od izbacivanja znachajnih scena pate svi filmovi iz serijala pochev od treceg, poshto su tada knjige pochele da narastaju kao kvasac... Jes', u pravu si, fali mi Skrimdzer, a i Bill... Pa, dobro, umesto sahrane su ubacili onu scenu gde loptom svetlosti rasturaju lobanju, nije da je adekvatna zamena, ali mi se svidela ideja...
I wear my Grudge like a crown of negativity... desperate to control all and everything... unable to forgive...
User avatar
Fenjer-paša
Posts: 233
Joined: Sat Jan 17, 2009 11:57 pm

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by Fenjer-paša »

Eddie Murphy - Raw... taj chovek je genije, vrishtao sam od smeha... :lol:
I wear my Grudge like a crown of negativity... desperate to control all and everything... unable to forgive...
User avatar
Sammael
Posts: 371
Joined: Mon Mar 18, 2002 9:52 pm
Location: Zvezdara

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by Sammael »

Odgledah i ja novog HPH. Nisam (još) čitao knjige, a od filmova su mi najbolji 3. i 5. deo, dok mi je 4. potpuno bizaran, 2. neopisivo glup, a 1. ipak za dosta mlađu publiku. 6. bih stavio negde posle 3. i 5.
User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by Megabaja »

Naravno ko misli da je Hari Poter retardiran, i njegova spisateljica J.K Rowling takodjer, neka samo nastavi tako.
nista drugo nije ni predpostavljeno...
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
User avatar
Fenjer-paša
Posts: 233
Joined: Sat Jan 17, 2009 11:57 pm

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by Fenjer-paša »

Boja magije...
Ova ekranizacija mi je, za razliku od Hogfathera, totalno neubedljiva... Trulo je shto je David Jason u ovom filmu igra Rinsvinda, i to srednje zalosno, dok mu je Albert sjajno stajao, Sean Astin se nije pokazao, dok je Christopher Lee sjajan kao glas Smrti, ali Ian Richardson bolji. Zapravo, najbolje odradjeni likovi su mi Patricij (Jeremy Irons) iako se pojavljuje u dve scene, Charobni mach (koji govori), i Kovcheg (koji ne govori)...
I wear my Grudge like a crown of negativity... desperate to control all and everything... unable to forgive...
Gassalasca Jape
Posts: 562
Joined: Tue Nov 16, 2004 8:40 am

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by Gassalasca Jape »

Sto se mene tice pogresniji je Albert no Rinsvind, ali samo za nijansu. Oba su losa.
Slazem se za Richardsona i Leeja, kao i za kovceg.
Dawngreeter wrote:
U ovoj prici Evropa je kao drugi Isus Hrist. Zrtvovala se za grehe Sovjeta.
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by Pendargon »

Gledao u praznom Domu Sindikata (stvarno, samo je tumbleweed falio), u vecernjoj projekciji, Harry Potter Harry-a. Isti je (ako ne i gori, jer je zbudzen) kao i ostali. Harry Potter je iritantan kao i uvek, Dambldor takodje, Helen Bonam-Karter je i dalje boginja velikog ekrana, cak i kada ima trivijalnu ulogu, isto vazi za Alana Rikmana, a jedina pozitivna strana filma je mozda sto Hermiona Grejndzer izrasta u jako lepu devojku koja ce nam, uz malo srece, krasiti tv ekrane in years to come... samo da malo otkrije glumiste i da se razgoliti 8) 8)
Image
ImageImageImageImageImage
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by Shunka »

Dosad je vec napunila 18, valjda...
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
Sammael
Posts: 371
Joined: Mon Mar 18, 2002 9:52 pm
Location: Zvezdara

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by Sammael »

Jes, a bilo je i kompromitujućih fotki sa proslave 18. rođendana na netu...
User avatar
Giga
Posts: 551
Joined: Sat Feb 12, 2005 11:29 am
Location: Beograd

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by Giga »

Gledao sam Saw V. Do jaja je. Bolji dosta od cetvrtog. Malo su poboljsali fore i objasnili dosta stvari, i naravno bacili nam konacnu zeznju da se pitamo sta ce biti u sestom delu. :D
Sammael wrote:Jes, a bilo je i kompromitujućih fotki sa proslave 18. rođendana na netu...
Pda, sada ce to da krene Severininim stopama. :D
Image
User avatar
Fenjer-paša
Posts: 233
Joined: Sat Jan 17, 2009 11:57 pm

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by Fenjer-paša »

V for Vendetta - ponovo, posle duzeg vremena, i ponovo sam se odushevio... Moram da nabavim strip...
Nightmare Before Christmas - tja, nisam impresioniran... Zajmio sam ga od drugarice koja se kune u taj film i u Corpse Bride, i ne vidim nishta posebno, The Pumpkin King je kul, ali samo do kraja prve arije, posle i on smara...
The Wall - film je negde izmedju genijalnog i losheg, ali ne treba ga proglasiti dobrim, taj film je neshto drugo... Nije briljantan, ali ima ideju. Da je konfuzan, to bi bilo ok, ali ovako je previshe konfuzan. Naravno, chinjenica da su muzika i ideja proizvod Pink Floyda je ono shto objashnjava sve. Oni su veliki bogovi, i ovo je pokushaj, ali nekako mi se chini da nije uspeo.
Sweeney Todd, The Demon Barber Of Fleet Street - konachno ga odgledah, posle Nightmare Before Christmas sam mislio da mi se ni ovo nece svideti, ali sam se, srecom, prevario. Jebeno genijalno. Svi su genijalni, i Dzoni i Helena, i Alan, svi... Alan Rickman koji peva 8O mislio sam da takvu stvar nikad necu videti, ali je ispalo super. Jedino shto smeta jeste shto imaju romansu vishka. Kompletnu prichu sa mladim mornarom i Dzoanom su mogli da izbace, ovako je samo balast.
The Curious Case Of Benjamin Button - ovaj film me je ostavio bez teksta. Ovo je lep film u pravom smislu te rechi. Nece te oduvati idejom ni prichom, ali je pun lepih misli i momenata. Ideja sa starenjem unazad mu daje mogucnost da da malo drugachiji pogled na svet, da stvari iskaze na drugi nachin. Kad sam ga odgledao osecao sam se tako smireno kako davno nisam. Bred Pit je glumchina i po...
Brainscan - bacio sam sat i po...
The Illusionist - tja, efikasno ubija sat i po, ali nishta posebno, dodushe, nije sranje kao prethodni film...
Thank You For Smoking - e, ovo je mogao da bude dobar film, da nije udavljen u amerikanizaciji...
I wear my Grudge like a crown of negativity... desperate to control all and everything... unable to forgive...
User avatar
Slartibartfast
Posts: 933
Joined: Sat Mar 13, 2004 9:31 pm
Location: Beograd

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by Slartibartfast »

"Keane"

Kraj je pomalo nepotrebno nerazjasnjen, ali film je sjajan i pored toga. Damian Lewis izvodi svoju najbolju ulogu, kamera je toliko usresredjena da i ulicne scene deluju klaustrofobicno, prikaz sizofrenije je vrlo uverljiv. Podseca me malo na skorasnje (i takodje sjajne) "socijalne" filmove, recimo Chop Shop, 4 meseca..., ili Wendy and Lucy, mada je ovde u pitanju pre studija karaktera nego drustvenih prilika. Usput, film je jos jedan dokaz u korist moje tvrdnje da je americki nezavisni film danas bolji nego ikad.

Sad idem nazad do brace Dardenne :mrgreen:
Meditations of evolution increasingly vaster: of the moon invisible in incipient lunation, approaching perigee: ...of the procession of equinoxes: ...of the parallax or parallactic drift of socalled fixed stars, in reality evermoving from immeasurably remote eons to infinitely remote futures in comparison with which the years, threescore and ten, of alloted human life formed a parenthesis of infinitesimal brevity.

-Excerpt of meditations during demonstrations of various constellations; Ulysses
Ko, jel' ja?
Posts: 1974
Joined: Fri Dec 02, 2005 1:50 pm
Location: ovde

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by Ko, jel' ja? »

Golub87
Posts: 195
Joined: Mon Sep 08, 2008 9:23 pm

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by Golub87 »

Street Fighter: Legend of Chun-Li

Verovatno jedan od najgorih filmova koji sam u zivotu video. Svaka scena je bljuvotina. Cak nije ni trash, vec jednostavno... nekakva izlucevina... nisam siguran kakva...
RatGod
Strvinar
Posts: 1353
Joined: Sun Jan 29, 2006 6:29 pm

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by RatGod »

Banlieue 13 Ultimatum skinuo ga i cekam da ga gledam veceras deluje zanimljivo.

Inace Unborn je ekstra horor a skida mi se i Gi Joe !
1000 year-old lords of the walking dead? Chosen avatars of the dark gods leading horrible creatures from another dimension? Ancient members of the civilization who created the very world upon which we wage our wars? Bah! We're skittish mutant rats. We've got a bell. And we're going to ring it till your ears hurt bleed. Bitches.
Gassalasca Jape
Posts: 562
Joined: Tue Nov 16, 2004 8:40 am

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by Gassalasca Jape »

Posto nema teme za predstojece filmove:

http://en.wikipedia.org/wiki/The_Imagin ... _Parnassus
http://www.youtube.com/watch?v=5XShVkT5 ... r_embedded

Tom Waits kao Djavo, a Heath Ledger, Johnny Depp, Jude Law i Collin Farell kao glavni lik.
Directed and written by Terry Gilliam.
Dawngreeter wrote:
U ovoj prici Evropa je kao drugi Isus Hrist. Zrtvovala se za grehe Sovjeta.
User avatar
Rover
Posts: 1150
Joined: Fri Feb 13, 2004 6:46 pm
Location: In DooRs

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by Rover »

deluje cool 8O 8O
"I like my women like i like my cannons: Big, Loud and full of fire"
Ko, jel' ja?
Posts: 1974
Joined: Fri Dec 02, 2005 1:50 pm
Location: ovde

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by Ko, jel' ja? »

Gassalasca Jape wrote:Posto nema teme za predstojece filmove:

http://en.wikipedia.org/wiki/The_Imagin ... _Parnassus
http://www.youtube.com/watch?v=5XShVkT5 ... r_embedded

Tom Waits kao Djavo, a Heath Ledger, Johnny Depp, Jude Law i Collin Farell kao glavni lik.
Directed and written by Terry Gilliam.
Uf... I made a mess in my pants...

Inace, odgledah Gigantic
http://www.imdb.com/title/tt1176251/
http://www.youtube.com/watch?v=rngoGb00Rto
fin film
User avatar
Giga
Posts: 551
Joined: Sat Feb 12, 2005 11:29 am
Location: Beograd

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by Giga »

Gledao sam Death Race 2000, verziju iz 1975, i ono, film mora da su pravili pajdomani, toliko je bolestan. Obavezno pogledati. :D

Inace, odlegao sam ponovo Hostel, i ono, do jaja je horor. Eli Roth je genije.
Image
User avatar
opsidiannight
Чика Дринки
Posts: 2113
Joined: Sun Nov 03, 2002 2:53 pm
Location: Beograd

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by opsidiannight »

Aeon Flux.
Hm, šta da Vam kažem. MTV koprodukcija.
Film je estetski poput spota Pet Shop Boys-a a emotivno poput spota Dudan Duran-a, da ima žena :D . Ustvari to i jeste spot, samo traje malo duže i nema toliko muzike. :twisted:
Vredi videti ali ne očekujte puno seksa, dubokih likova ili preterano zanimljivu priču. Obavezno štivo za sve koji su završili tekstilni smer na dizajnerskoj, osobama koji se lože na ''savršene'' cice i ljudima čiji je fetiš SF hortikultura tj. dendrofili futuristi. Možda se svidi i zaljubljenicima u post socrealističnu arhitekturu, ima zanimljivog betona. :twisted:
Image
"This time, next year, we'll be millionaires!"
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by Shunka »

E, pogledacu taj beton.
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
shilja
Posts: 304
Joined: Wed Oct 08, 2003 10:53 pm

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by shilja »

Mislim da bi trebao da postoji strip na osnovu koga je baziran film. Samo mislim da nikad nisam znao kako se zvao, nikad mi se nije svideo.
"There are times when destiny calls forth a people and demands an action. Now is the time. We are the people. This is our action. Charge!"
"Sanity? Worthless things like that, I would not have as long as I can remember."
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by Shunka »

Film (Aeon Flux) je losa adaptacija animirane serije?
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by Megabaja »

Gledao sam Public Enemies u bioskopu... Jebote, koliko se americki bioskop razlikuje od ostalih - potpuno mi je jasno sto ljudi seku vene na efekte u filmovima...
Sam film nije los, nije mi u top 10, ali nije ni prosecan...
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
User avatar
Histericni Istoricar
Kапитан Рубинщайн
Posts: 1341
Joined: Thu May 01, 2008 9:47 pm
Location: Jarak

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by Histericni Istoricar »

Nasao kod drugara na kompu, pa narezao. Film je iz 72. Mozda ga se po koji pionir i seca.
Vuk samotnjak
http://www.imdb.com/title/tt0069478/
U jednog Bocu, mi verujemo!
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by Shunka »

Eto odgledao sam najzad i Royal Tenenbaums. Ne znam sta sam cekao dosada...
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
Giga
Posts: 551
Joined: Sat Feb 12, 2005 11:29 am
Location: Beograd

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by Giga »

Odgledao sam DEAD SNOW, neki skandinavski film sa nazi zombijima.

U glavnom, sto se tice nazi zombija, OUTPOST kao ozbiljan horor mi je bolji. Ali zato DEAD SNOW ima svojih momenata posto je uradjen onako pomalo kao komedija. Valja pogledati!
Image
Gassalasca Jape
Posts: 562
Joined: Tue Nov 16, 2004 8:40 am

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by Gassalasca Jape »

Namerno koristim priliku da preteknem Gritera i kazem da je Inglourious Basterds najbolji film ikad!!1!1!1

Ok, nije. Ali je najbolji Tarantinov jos od Pulp Fictiona.
Last edited by Gassalasca Jape on Thu Aug 20, 2009 9:40 am, edited 1 time in total.
Dawngreeter wrote:
U ovoj prici Evropa je kao drugi Isus Hrist. Zrtvovala se za grehe Sovjeta.
User avatar
Slartibartfast
Posts: 933
Joined: Sat Mar 13, 2004 9:31 pm
Location: Beograd

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by Slartibartfast »

Erm, kaze se Inglourious Basterds.
A neko bi pomislio da bi jedan Janglista znao tako nesto...
Meditations of evolution increasingly vaster: of the moon invisible in incipient lunation, approaching perigee: ...of the procession of equinoxes: ...of the parallax or parallactic drift of socalled fixed stars, in reality evermoving from immeasurably remote eons to infinitely remote futures in comparison with which the years, threescore and ten, of alloted human life formed a parenthesis of infinitesimal brevity.

-Excerpt of meditations during demonstrations of various constellations; Ulysses
Gassalasca Jape
Posts: 562
Joined: Tue Nov 16, 2004 8:40 am

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by Gassalasca Jape »

Wow totalno sam promasio taj prvi misspelling.
Elem, evo sta Ibert kaze:
http://rogerebert.suntimes.com/apps/pbc ... /908199995
Dawngreeter wrote:
U ovoj prici Evropa je kao drugi Isus Hrist. Zrtvovala se za grehe Sovjeta.
User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by Megabaja »

Ne bi trebalo da ti bude tesko da ga prestignes...
Last visited: 31.07.2009. 20:10
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
User avatar
Sammael
Posts: 371
Joined: Mon Mar 18, 2002 9:52 pm
Location: Zvezdara

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by Sammael »

Idem sutra da gledam taj film... neću ni da pokušavam da ga spelujem jer znam da neću uspeti.

Odgledao sinoć The Hangover... mnogo je blaži no što sam očekivao. Simpatičan filmić za isključivanje mozga.
User avatar
Fenjer-paša
Posts: 233
Joined: Sat Jan 17, 2009 11:57 pm

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by Fenjer-paša »

Inglorious Basterds je odlichan. nije remek-delo kinematografije, ali sam se dva i po sata valjao od smeha, a glumci su me odushevili, Brad Pit koji je ponovo dokazao da je glumchina i po, ponovo svojim Tenesi-naglaskom, i Cristopher Waltz koji je moj novi idol...
I wear my Grudge like a crown of negativity... desperate to control all and everything... unable to forgive...
Gassalasca Jape
Posts: 562
Joined: Tue Nov 16, 2004 8:40 am

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by Gassalasca Jape »

For the record, Pitt je dosledno los u skidanju akcenata kroz citavu karijeru.
Jedino je u Snatchu uradio prihvatljiv posao.
Dawngreeter wrote:
U ovoj prici Evropa je kao drugi Isus Hrist. Zrtvovala se za grehe Sovjeta.
Post Reply

Return to “Film: Pokretne slike u Putinačkom bioskopu”