Film koji ste poslednji gledali?

Filmske teme.
Post Reply
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by Shunka »

Jos jedan Nosferatu-film: Shadow of the Vampire.
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
Fenjer-paša
Posts: 233
Joined: Sat Jan 17, 2009 11:57 pm

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by Fenjer-paša »

Distrikt 9...
Preporuchujem, konachno da neki relativno originalni SF izadje pred nas...
I wear my Grudge like a crown of negativity... desperate to control all and everything... unable to forgive...
User avatar
shilja
Posts: 304
Joined: Wed Oct 08, 2003 10:53 pm

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by shilja »

I ja sam odusevljen, mada me malo i ubedaceno ostavio. Na zalost, propustio sam prvih pet minuta filma sto me verovatno kostalo osnovne radnje, ali ostalo. Za pocetak, pola filma je radjeno ko da ga prenosi CNN, pomalo u stilu MMura. Komentari ljudi na televiziji, nigerijci... Od jednih stvari se smejes, od drugih ti je muka (a nije u pitanju sama scena vec njena poenta). I sve to uradjeno izvan kalupa holivuda. Na zalost, moram da priznam da mi je previse izvan klisea da bih mogao da kazem odlican film, ali vrlodobar-definitivno.
"There are times when destiny calls forth a people and demands an action. Now is the time. We are the people. This is our action. Charge!"
"Sanity? Worthless things like that, I would not have as long as I can remember."
User avatar
Slartibartfast
Posts: 933
Joined: Sat Mar 13, 2004 9:31 pm
Location: Beograd

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by Slartibartfast »

Na zalost, moram da priznam da mi je previse izvan klisea da bih mogao da kazem odlican film, ali vrlodobar-definitivno.
Voleo bih da znam sta si ovime mislio...
Sasvim je logicno da je izvan kalupa Holivuda kad je izvan Holivuda uopste :mrgreen:
Meditations of evolution increasingly vaster: of the moon invisible in incipient lunation, approaching perigee: ...of the procession of equinoxes: ...of the parallax or parallactic drift of socalled fixed stars, in reality evermoving from immeasurably remote eons to infinitely remote futures in comparison with which the years, threescore and ten, of alloted human life formed a parenthesis of infinitesimal brevity.

-Excerpt of meditations during demonstrations of various constellations; Ulysses
User avatar
shilja
Posts: 304
Joined: Wed Oct 08, 2003 10:53 pm

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by shilja »

Pa ocu da kazem da nisam toliko gledao neholivudske filmove da bi mogao da po licnom utisku ocenim neholivudski film kao odlican. Jos uvek robujem kliseima (to je ono: na zalost) te imam osecaj ko da mi nesto fali. Recimo vratili se vanzemaljci i bacili gravitonsku bombu na zemlju i unistili je, ili tako neki jednostavan kraj. Za razliku od: dan kada je Kianu zastao, gde je poenta filma sam kraj filma, ovde je kraj jednostavno odjavna spica. Nemas poentu na kraju koja ce ti dati prosvetljenje. Ceo film je jedna velika kritika svega.
"There are times when destiny calls forth a people and demands an action. Now is the time. We are the people. This is our action. Charge!"
"Sanity? Worthless things like that, I would not have as long as I can remember."
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by Shunka »

Dugo sam razmisljao sta da odgovorim na ovo i nisam smislio nista pametno.
Tako da cu ti poruciti samo sledece - gledaj vise raznih i razlicitih filmova, i nemoj da razmisljas uopste o cemu je film i zasto je objektivno dobar/los.
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
shilja
Posts: 304
Joined: Wed Oct 08, 2003 10:53 pm

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by shilja »

Pa ovo prvo i jeste odgovor, koji i ja znam. Zato i jeste ono "na zalost". A ovo drugo je vec stvar izbora. :wink:
"There are times when destiny calls forth a people and demands an action. Now is the time. We are the people. This is our action. Charge!"
"Sanity? Worthless things like that, I would not have as long as I can remember."
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by Shunka »

1612 - Hronike Smutnog Vremena
Ruski istorijsko-avanturisticki film...
Pet zvezdica za produkciju - kostime, scenografiju, efekte... Prica nazalost nije narocito ubedljiva. Onako, ruski Braveheart u pokusaju. Glavni lik je bivsi rob koji glumi spanskog placenika/viteza/tobdziju. I u kljucnim momentima on ima vizije mrtvog Spanca koji mu pomaze, uci ga da se macuje i puca iz topa.
Film se preporucuje za gledanje svima, a pogotovo ljubiteljima Imperije i Kisljeva, samo zbog toga sto sve zaista izgleda kako treba - zli Poljaci, ruski seljaci, bradati knezevi u subarama, sveti starci isposnici, opaki spanski placenik sa pufnastim rukavima, bozanske vizije sumskog jednoroga, topovska paljba, krvi do kolena limfe do clanaka... Vizuelno je zaista sve na mestu.

Hoce li ti Rusi najzad napraviti nesto sto se moze takmiciti sa najboljim holivudskim megaepopejama? Obzirom da se tokom poslednjih 5 godina konzistentno pokazuje da imaju sredstava za tako nesto...
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
bojan
WH rulesmaster
Posts: 1846
Joined: Thu Aug 22, 2002 8:55 am
Location: Pod belim suncem pustinje
Contact:

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by bojan »

[quote="Shunka"]1612 - Hronike Smutnog Vremena

Donesi sutra u HS ili kod Starca.
CYNIC, n.
A blackguard whose faulty vision sees things as they are, not as they ought to be. Hence the custom among the Scythians of plucking out a cynic's eyes to improve his vision.
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by Shunka »

Gledao ga na TVu...
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
Fenjer-paša
Posts: 233
Joined: Sat Jan 17, 2009 11:57 pm

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by Fenjer-paša »

Čekaj me, ja sigurno neću doći...

Otišao sam da gledam film misleći da će poenta biti, kako sam pročitao, u uverenju ljudi da sreću u životu treba da im obezbedi neko drugi. Moj lični utisak je da je film o sebičluku ljudi. Iskreno, gluma me je uglavnom razočarala, kao i dobar deo dijaloga, jer sam stekao utisak da film nije komedija, pa ni satirična, i da groteskna opsesija koju likovi ispoljavaju maltene kroz ceo film neprimerena. Ali mi se film u celini sviđa, ostavio je jak utisak, mislim da je centralni lik, koji je skoro pa jedini koji ne pati od poriva da na manijakalan i idiotski način proganja ljude, odlično zamišljen, i odglumljen, i da je dobro preneo poruku...
I wear my Grudge like a crown of negativity... desperate to control all and everything... unable to forgive...
User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by Megabaja »

mrziiiim Mirjanu Karanovic...

mada film nije los...
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
User avatar
Giga
Posts: 551
Joined: Sat Feb 12, 2005 11:29 am
Location: Beograd

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by Giga »

Gledao sam SUROGAT, sa Brus Vilisom.

Zabavan film, prevashodno akcioni. Ocekivao sam da ce da pljuju celu pricu o surogatima kako to nije u redu, kako treba ziveti u stvarnosti itd. ali su zapravo ostali prilicno neutralni po celom pitanju i ostavili gledaocu da odluci.
Image
User avatar
valhalla
Posts: 383
Joined: Thu Feb 12, 2004 12:24 am
Location: Vrsac

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by valhalla »

Pandorum

Nije loshe, jedan od boljih SFova u poslednje vreme.
Ima nekoliko prebrzih i premracnih scena pa posle ostaje utisak kao da je iseceno par sekundi, prosto vam nije jasno sta se desilo...
User avatar
CirKhan
Posts: 329
Joined: Tue Dec 25, 2007 1:29 pm
Location: plato Lenga

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by CirKhan »

Tali-Ihantala 1944.
Odlican finski ratni film. Na momente malo amaterski dijalozi i rezija, ali se to nadoknadjuje izvanrednom realisticnoscu i autenticnoscu rekvizita (STUG III, T-34/76, T-34/85, KV-1, pa cak i jedan T-26!). Bez nepotrebne patetike i filozofiranja o nehumanosti rata.
Must-See za sve FoW fanove.
Star Trek, Star Wars, and basically every other science fiction series uses hyperspace. 40K, however, uses the Warp, which is the gay pink-purple alternate-reality that explains both interstellar travel and why there are ugly demons running around in sci-fi land. Comparing the two, hyperspace is like DSL, while the Warp is like trying to connect to the internet on dial-up with a frayed wire in the small town of Atalaxupalpatinowahasibixo, Mexico.

Image
User avatar
shilja
Posts: 304
Joined: Wed Oct 08, 2003 10:53 pm

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by shilja »

Pogledao sam 2012. Uff. Ako nas ne ubije zemlja i sunce, onda ce nas sigurno ubiti amerikanci svojom patetikom. Scene rusenja amerike mnogo vise podsecaju na video igricu (u nekim trenucima se primecuje kompjuterska grafika, bar mi je tako izgledalo) nego na film. Humor je na najosnovnijem nivou i tesko da ima ikakve dubine. A scene humanosti su povezane za spasavanje desetak hiljada sirotih milijardera koje je bas briga za sve one koji nisu mogli da se spasu. Mozda jedina svetla tacka u filmu je Woody Harrelson koji daje onu ludju i malo tamniju crtu americkog drustva, ali u odnosu na sve ostale likove njegova uloga je nekako najprijatnija.
Moj savet: Ako ne spadate u one koje vide vrhunsko zadovoljstvo u unistavanju svega sto ima veze sa amerikom, ovaj film ne vredi nicemu i ne treba nista ocekivati od njega. Ako vam je taj vid zadovoljstva stran onda izbegavajte ovaj film.
"There are times when destiny calls forth a people and demands an action. Now is the time. We are the people. This is our action. Charge!"
"Sanity? Worthless things like that, I would not have as long as I can remember."
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by Shunka »

Zero Effect
Simpatican opskuritet od filma. Glavni lik (u tumacenju Bila Pulmana) je nesto kao nedostajuca karika izmedju Serloka Holmsa i L Lawliet-a.
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
Giga
Posts: 551
Joined: Sat Feb 12, 2005 11:29 am
Location: Beograd

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by Giga »

Odgledah 2012, i film je sjajan.

Akcija od pocetka do kraja, fantasticni efekti, cista zabava. Treba ga gledati u bioskopu doduse. Mislim da bi iskustvo na malom ekranu bilo mnogo siromasnije.

Naravno, radio ga je Roland Emerih, tako da su likovi jednodimenzionalni i ima dosta patetike, ali boze moj, gluma je na zavidnom nivou za ovakav film, tako da i ta patetika izgleda dobro.

Toplo preporucujem (ali samo ako cete ga gledati u bioskopu).
Image
User avatar
shilja
Posts: 304
Joined: Wed Oct 08, 2003 10:53 pm

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by shilja »

Odgledah surogate danas. Pa... posle 2012 ovaj film deluje ko pravo otkrovenje. Solidna krimi prica sa dodacima lakog SF-a. Cela prica o surogatima mi dodje kao Second life, My space, IRC i takve stvari. Imas debelu i zadriglu osobu s jedne strane ekrana (zice, kabla ili cega vec) i superatraktivnu pozeljnu mladu jedinku, koja je u stanju da bude supermen, sa druge. I toga se solidno drze celog filma. (nisam primetio nekog surogata koji izgleda kao 30+ godisnjak) I na kraju Brus Willis. Dobio je novu dimenziju. Ne samo da ne umire spasavajuci svet (izvezbao se :mrgreen: ) vec ga i menja prema nahodjenju :wink: Sve skupa, film koji nisam zazalio sto sam pogledao (za razliku od onog prethodnog :x ](*,) ](*,) ](*,) #-o
"There are times when destiny calls forth a people and demands an action. Now is the time. We are the people. This is our action. Charge!"
"Sanity? Worthless things like that, I would not have as long as I can remember."
User avatar
Fenjer-paša
Posts: 233
Joined: Sat Jan 17, 2009 11:57 pm

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by Fenjer-paša »

Da, Surogati su se i meni svideli, a 2012 još nisam pogledao. Jedino što bih izmenio u Surogatima jeste da bih završio film 5 minuta ranije, dok mu prst stoji iznad tastature, to bi po meni bio sjajan kraj.... :lol:
I wear my Grudge like a crown of negativity... desperate to control all and everything... unable to forgive...
User avatar
shilja
Posts: 304
Joined: Wed Oct 08, 2003 10:53 pm

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by shilja »

Pa, kako su bili krenuli sa razlicitim krajevima, mozda za americko trziste on ne gasi surogate vec ipak pritisne yes :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
"There are times when destiny calls forth a people and demands an action. Now is the time. We are the people. This is our action. Charge!"
"Sanity? Worthless things like that, I would not have as long as I can remember."
User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by Megabaja »

http://www.imdb.com/media/rm3464399616/nm1500155
vampir?

nisu losi surogati, mada izgleda kao da je bilo materijala za pet filmova, nema mnogo dubine karaktera, pogotovu Winga Rhamesa
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
User avatar
Giga
Posts: 551
Joined: Sat Feb 12, 2005 11:29 am
Location: Beograd

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by Giga »

Odgledah DRAG ME TO HELL, i ono, totalno je solidan horor.

Ima nekih finih streceva koji se zasnivaju iskljucivo na buci, tako da se covek iscima iako se na ekranu nista stvarno strasno nije desilo. Alison Marion Lohman je preslatka.
Image
User avatar
shilja
Posts: 304
Joined: Wed Oct 08, 2003 10:53 pm

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by shilja »

Megabaja wrote: nisu losi surogati, mada izgleda kao da je bilo materijala za pet filmova, nema mnogo dubine karaktera, pogotovu Winga Rhamesa
Normalno da nema mnogo dubine karaktera. Svi voze surogate. Jel ti mozes da zamislis superzgodnu plavusu sa dubinom karaktera?! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Dobro je da ga i imaju. :wink:
"There are times when destiny calls forth a people and demands an action. Now is the time. We are the people. This is our action. Charge!"
"Sanity? Worthless things like that, I would not have as long as I can remember."
User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by Megabaja »

pa da zato mi i nije jasno zasto nisu produbili karakter crnog vodje - on nije trebao da bude predstavljen kao surogat...
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
User avatar
shilja
Posts: 304
Joined: Wed Oct 08, 2003 10:53 pm

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by shilja »

Neznam. Meni Cromwell nije lose odradjen. :\
"There are times when destiny calls forth a people and demands an action. Now is the time. We are the people. This is our action. Charge!"
"Sanity? Worthless things like that, I would not have as long as I can remember."
User avatar
Slartibartfast
Posts: 933
Joined: Sat Mar 13, 2004 9:31 pm
Location: Beograd

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by Slartibartfast »

"Ordinary People"

Odgledah ga sad na Festivalu autorskog filma. Jedan od najboljih domacih filmova u poslednjih beskonacno godina. A o ratu je. I sjajan. Steta sto Vladimir Perisic (reziser) nije bio na projekciji, javio bih se i pitao ga: "Odakle si se ti jbt pojavio?" jerbo ovo toliko ne lici na nase klasicne gluposti. Kao sto rekoh, sjajan.

Iznudio sam i aplauz posle projekcije :/
Meditations of evolution increasingly vaster: of the moon invisible in incipient lunation, approaching perigee: ...of the procession of equinoxes: ...of the parallax or parallactic drift of socalled fixed stars, in reality evermoving from immeasurably remote eons to infinitely remote futures in comparison with which the years, threescore and ten, of alloted human life formed a parenthesis of infinitesimal brevity.

-Excerpt of meditations during demonstrations of various constellations; Ulysses
User avatar
Barrel Dragon
Posts: 424
Joined: Fri Sep 08, 2006 3:38 pm
Location: Prijehavsi u Zagreb ...

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by Barrel Dragon »

Odgledah 2 sjajna filma:
*The Hangover (komedija)
*Brothers Bloom (komedija, avantura)

Hangover vidjen vec 100 puta, ali ima duha. Slatko sam se nasmejao na samom kraju dok ide titl.
Braća Blum je fenomenalan film, pojavljuje se ¨Jataganac¨ u uvodnoj sceni, a i Montenegro je deo radnje filma. Uglavnom, prica o ljudima koji zive na foru. Sjajna glumacka postava: Mark Ruffalo, Adrien Brody (za one koji ne znaju - Pijanista) i Rachel Weisz ( za one koji ne znaju - partizanka iz Neprijatelj pred vratima).
Image
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by Shunka »

Ma kulj je Brothers Bloom... Ali moram malo da ga pljujem:
a) Tokom celog filma zamisljao sam autore kako lopatama tovare quirk i whimsy
b) Protagonist kuka sto zivi zivotom literarnog karaktera, ali na kraju krajeva on je lik iz filma, and real life doesn't come into it - hocu reci nema za njega velike razlike izmedju uloge koju mu je napisao brat i uloge koju mu je napisao scenarista filma.
c) Ispostavlja se da u poslednjem cinu filma oni odlaze kod Rusa bez plana da ih prevare. Naravno Rusi su imali vrlo jednostavan plan da prevare njih.
d) Od pocetka nagovestava se da ce brat obmanuti drugog brata i umreti tom prilikom, i zamisli to se tako i desi - scenarista nas nije obmanuo. A ocekivali smo. Ali ako smo nesto ocekivali a to se nije desilo nije li to onda nesto neocekivano? I tako...
Kulj je film za odgledati, ali nije bas za preterano naknadno analiziranje.
I opet, cemu sav taj quirk i whimsy? Recimo ono obogaljeno kuce!!! Aaaargh! Osim ako su autori namerno preterali sa istim ne bi li se poigrali sa ocekivanjima publike... Ali ja nesto nisam stekao takav utisak :D
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
Barrel Dragon
Posts: 424
Joined: Fri Sep 08, 2006 3:38 pm
Location: Prijehavsi u Zagreb ...

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by Barrel Dragon »

Meni se najvise svideo zbog scene kad im je rekao da odlazi i da ga nikad vise nece naci.
I ono, posle 3 god. Montenegro. :mrgreen:
Trebalo im samo 3 god. da nadju Crnu Goru, e to je nerealan deo filma. :geek:
Image
User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by Megabaja »

Wedding Crashers

Zanimanje iz snova... odlicna komedija.
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by Shunka »

Barrel Dragon wrote:Meni se najvise svideo zbog scene kad im je rekao da odlazi i da ga nikad vise nece naci.
I ono, posle 3 god. Montenegro. :mrgreen:
Trebalo im samo 3 god. da nadju Crnu Goru, e to je nerealan deo filma. :geek:
Ako se ja dobro secam proteklo je 3 meseca, a ne tri godine.
I da, zaista je smesno kada prepoznajes scene snimane u Srbiji i CG (a treba da predstavljaju drugi lokalitet)...
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
Barrel Dragon
Posts: 424
Joined: Fri Sep 08, 2006 3:38 pm
Location: Prijehavsi u Zagreb ...

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by Barrel Dragon »

Da, 3 meseca, moja greska.
Dugo je vremena proslo otkad sam gledao film.
Image
User avatar
Slartibartfast
Posts: 933
Joined: Sat Mar 13, 2004 9:31 pm
Location: Beograd

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by Slartibartfast »

"Bitka za Alzir"

Uf. Uf. Uf. Jao. Koliko dobar. Mozda i najbolji film o terorizmu ikada snimljen. A tek kako je snimljen, danas filmovi retko deluju tako realisticno (posebno demonstracije na kraju). Nije ni cudo sto se hvali kako 'nijedna scena nije arhivski ni dokumentarni snimak'. Sve u Alziru, "zivom" kamerom, na ulicama, glumci, statisti, koordinacija i vojna oprema. I talenat, vizija, trud i sva ta sranja, naravno. A usput na pravi nacin obradjena tema, sa svim implikacijama kolonijalizma sa jedne, i terorizma sa druge strane. Uf.

http://www.imdb.com/title/tt0058946/
Meditations of evolution increasingly vaster: of the moon invisible in incipient lunation, approaching perigee: ...of the procession of equinoxes: ...of the parallax or parallactic drift of socalled fixed stars, in reality evermoving from immeasurably remote eons to infinitely remote futures in comparison with which the years, threescore and ten, of alloted human life formed a parenthesis of infinitesimal brevity.

-Excerpt of meditations during demonstrations of various constellations; Ulysses
User avatar
CirKhan
Posts: 329
Joined: Tue Dec 25, 2007 1:29 pm
Location: plato Lenga

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by CirKhan »

"Bitka za Alzir" je inace bila deo obaveznog kurikuluma za urbani Counter Insurgensy (COIN) kurseve koji su bili organizovani za americke oficire pred deployment u Iraku, sto govori dovoljno o autenticnosti filma.
Ja sam na festivalu autorskog filma odgledao "Crnce", odlicna hrvatska ratna drama, jedan od retkih bilo hrvatskih bilo srpskih filmova (osim lepih sela) koji govore o individalnom dozivljaju rata od strane ucesnika bez ideologizacije i palamudisanja.
Za razliku od "Lepih sela..", "Crnci" se medjutim ne trudi da isprica meta pricu o tome kako i zasto, vec je u pitanju mali snapshot o poslednjem danu rata jedne paravojne udruge.
Prva scena/kadar (sa bananama) koja traje dobrih 5 minuta je sjajna, ne mogu da se setim bolje scene koja ilustruje izmestenu realnost rata i to bez pretencioznosti koja inace karakterise domacu kinematografiju.
Star Trek, Star Wars, and basically every other science fiction series uses hyperspace. 40K, however, uses the Warp, which is the gay pink-purple alternate-reality that explains both interstellar travel and why there are ugly demons running around in sci-fi land. Comparing the two, hyperspace is like DSL, while the Warp is like trying to connect to the internet on dial-up with a frayed wire in the small town of Atalaxupalpatinowahasibixo, Mexico.

Image
User avatar
Slartibartfast
Posts: 933
Joined: Sat Mar 13, 2004 9:31 pm
Location: Beograd

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by Slartibartfast »

Eno gore spomenuh "Ordinary People", isto nov, o ratu, isto odlican, isto na faf-u, isto "odavde"... mozda je konacno proslo dovoljno vremena od rata da pocnu da se prave ozbiljni filmovi na tu temu? Nesto kao sa Rumunima i Causeskuom.
Meditations of evolution increasingly vaster: of the moon invisible in incipient lunation, approaching perigee: ...of the procession of equinoxes: ...of the parallax or parallactic drift of socalled fixed stars, in reality evermoving from immeasurably remote eons to infinitely remote futures in comparison with which the years, threescore and ten, of alloted human life formed a parenthesis of infinitesimal brevity.

-Excerpt of meditations during demonstrations of various constellations; Ulysses
User avatar
Barrel Dragon
Posts: 424
Joined: Fri Sep 08, 2006 3:38 pm
Location: Prijehavsi u Zagreb ...

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by Barrel Dragon »

Kako tacno na engleskom ide naslov Bitka za Alzir i kad je snimljen taj film?
Image
User avatar
bojan
WH rulesmaster
Posts: 1846
Joined: Thu Aug 22, 2002 8:55 am
Location: Pod belim suncem pustinje
Contact:

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by bojan »

Barrel Dragon wrote:Kako tacno na francuskom ide naslov Bitka za Alzir i kad je snimljen taj film?
http://www.imdb.com/title/tt0058946/
CYNIC, n.
A blackguard whose faulty vision sees things as they are, not as they ought to be. Hence the custom among the Scythians of plucking out a cynic's eyes to improve his vision.
User avatar
Barrel Dragon
Posts: 424
Joined: Fri Sep 08, 2006 3:38 pm
Location: Prijehavsi u Zagreb ...

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by Barrel Dragon »

Ok, hvala, i ja sam to nasao na imdb-u, al nisam bio siguran.
BTW pored je i naslov na engleskom. :)
Image
User avatar
opsidiannight
Чика Дринки
Posts: 2113
Joined: Sun Nov 03, 2002 2:53 pm
Location: Beograd

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by opsidiannight »

Love Exposure. Toplo ga svima preporučujem, četiri sata umetnosti i dobrog filma koji će vas razneti.
Image
"This time, next year, we'll be millionaires!"
Post Reply

Return to “Film: Pokretne slike u Putinačkom bioskopu”