Film koji ste poslednji gledali?

Filmske teme.
Post Reply
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by Shunka »

@Ko Jel' Ja
Jest', Ostrov je jedan od najboljih ruskih filmova protekle decenije.
P.S. Cekamo da te vidimo na novom radnom mestu.
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
Ko, jel' ja?
Posts: 1974
Joined: Fri Dec 02, 2005 1:50 pm
Location: ovde

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by Ko, jel' ja? »

Stalker
http://www.imdb.com/title/tt0079944/

Po romanu brace Strugacki. Zanimljiv film, zanimljivo sniman.
Nego, jel zna neko da li negde, uopste, moze da se nadje neki roman brace Stugacki? Znam da su prevodjeni ali davno.

@Shunak: :) Zavtra
User avatar
bojan
WH rulesmaster
Posts: 1846
Joined: Thu Aug 22, 2002 8:55 am
Location: Pod belim suncem pustinje
Contact:

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by bojan »

Ko, jel' ja? wrote:Stalker
...Nego, jel zna neko da li negde, uopste, moze da se nadje neki roman brace Stugacki?
Mogu ti ja doneti Piknik kraj puta, Tesko je biti bog i Golac na urvini. Tim redom, inace moze da dodje do tvog samoubistva.
CYNIC, n.
A blackguard whose faulty vision sees things as they are, not as they ought to be. Hence the custom among the Scythians of plucking out a cynic's eyes to improve his vision.
User avatar
opsidiannight
Чика Дринки
Posts: 2113
Joined: Sun Nov 03, 2002 2:53 pm
Location: Beograd

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by opsidiannight »

Ako ti odgovara PDF format šaljem ti na mail, samo baci PM.
Image
"This time, next year, we'll be millionaires!"
Ko, jel' ja?
Posts: 1974
Joined: Fri Dec 02, 2005 1:50 pm
Location: ovde

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by Ko, jel' ja? »

Hvala, ali ne mogu da citam na kompu vise. Ubi me monitor :)
Dace mi Beta na citanje.
User avatar
Awakened
Posts: 1345
Joined: Tue Mar 12, 2002 12:07 pm
Location: Under the (North) Sea

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by Awakened »

Mogu ja da ti doturim i "Hotel Kod Poginulog Alpiniste"
User avatar
joca☻
Posts: 170
Joined: Sat May 03, 2008 7:48 pm

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by joca☻ »

Ko, jel' ja? wrote:Stalker
http://www.imdb.com/title/tt0079944/
hhaha...i ja sam ga bas gledao pre par dana.super je.:) samo sam procitao kasnije da su su skoro svi glumci i uopste ljudi koji su radili na snimanju,u roku od par godina pomrli... kao zbog mesta na kome je sniman.voda je bila zagadjena nekim otrovnim supstancama...tako nesto 8O
User avatar
Fenjer-paša
Posts: 233
Joined: Sat Jan 17, 2009 11:57 pm

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by Fenjer-paša »

Od braće Strugacki imam (a da već nije navedeno):

Planeta purpurnih oblaka
Nastanjeno ostrvo
Buba u mravinjaku
Talasi smiruju vetar
Milijardu godina do kraja sveta
Ružni labudovi

Sve je dostupno za pozajmicu...
I wear my Grudge like a crown of negativity... desperate to control all and everything... unable to forgive...
Ko, jel' ja?
Posts: 1974
Joined: Fri Dec 02, 2005 1:50 pm
Location: ovde

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by Ko, jel' ja? »

Zahvaljujem se svima. Javicu vam se.
User avatar
opsidiannight
Чика Дринки
Posts: 2113
Joined: Sun Nov 03, 2002 2:53 pm
Location: Beograd

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by opsidiannight »

Idiocracy

OK, bajka je ali totalno ludačka.
Image
"This time, next year, we'll be millionaires!"
User avatar
shilja
Posts: 304
Joined: Wed Oct 08, 2003 10:53 pm

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by shilja »

Verterdegete wrote: Ja, iskreno, nemam nista protiv stilizacije i drasticnih izmena originala u cilju pravljenja dobrog filma. Stenli Kjubrik je u tome bio majstor, praveci od bledih klnjiga klasike svetske kinematografije (Odiseja, Full metal Jacket, Shining itd.). Ali u ovom slucaju, izmene su napravljene cisto u komercijalne svrhe. Cisto da bi se Sherlock priblizio nekom americkom mediokritetu u bioskopu.
Aj ti meni reci od koje je to knjige Kjubrik napravio Odiseju. 8)
"There are times when destiny calls forth a people and demands an action. Now is the time. We are the people. This is our action. Charge!"
"Sanity? Worthless things like that, I would not have as long as I can remember."
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by Shunka »

Istoimene?
Mada je kanda u pitanju specifican slucaj jer su Kjubrik i Klark saradjivali i obostrano zajmili ideje...

Meni najzanimljiviji primer Kjubrikove adaptacije je Barry Lindon, po romanu koji je pisan u prvom licu ali u filmu je smenjeno na didakticki sveprisutnog autora/naratora jer je to stil po kome je Tekeri bio poznat.
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
Gassalasca Jape
Posts: 562
Joined: Tue Nov 16, 2004 8:40 am

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by Gassalasca Jape »

Plus to sto Tekerijev roman ima jasnu komicnu crtu, gde Barry stalno hvali sebe a ispada budala, dok film ide vise na tragicnu stranu. A i sam zaplet se razlikuje...
Dawngreeter wrote:
U ovoj prici Evropa je kao drugi Isus Hrist. Zrtvovala se za grehe Sovjeta.
User avatar
shilja
Posts: 304
Joined: Wed Oct 08, 2003 10:53 pm

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by shilja »

Aj cisto za ubuduce, knjiga je izasla par meseci posle filma. :wink:
"There are times when destiny calls forth a people and demands an action. Now is the time. We are the people. This is our action. Charge!"
"Sanity? Worthless things like that, I would not have as long as I can remember."
User avatar
Fenjer-paša
Posts: 233
Joined: Sat Jan 17, 2009 11:57 pm

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by Fenjer-paša »

Jeste, ali je nastala kao scenario za isti...
I wear my Grudge like a crown of negativity... desperate to control all and everything... unable to forgive...
User avatar
Skobra
Posts: 1077
Joined: Mon Oct 28, 2002 1:05 pm
Location: Bgd

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by Skobra »

zar nije nastala od scenarija za film?
opsidiannight wrote:Nema svrhe da ga osudujemo sto prodaje figure jebo je u stisci.

User avatar
Sammael
Posts: 371
Joined: Mon Mar 18, 2002 9:52 pm
Location: Zvezdara

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by Sammael »

Bila je najpre kratka priča, pa je po njoj urađen scenario, pa onda knjiga po filmu.

I to je jedna od retkih knjiga koje sam čitao koje su lošije od filma.
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by Shunka »

Gledao sam Sherlocka Holmesa.
Nije mi se bas dopao, i nisam siguran da umem da objasnim zasto.
Jer sam jako zeleo da mi se dopadne.
Nije da je hrdjav film samo...
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
opsidiannight
Чика Дринки
Posts: 2113
Joined: Sun Nov 03, 2002 2:53 pm
Location: Beograd

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by opsidiannight »

Bruno
Zašto sam to uradio, nije mi jasno? Bar je igrajući penis bio marginalno zabavan.
Image
"This time, next year, we'll be millionaires!"
User avatar
Verterdegete
Posts: 287
Joined: Sun Jan 10, 2010 5:32 pm

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by Verterdegete »

shilja wrote:Aj cisto za ubuduce, knjiga je izasla par meseci posle filma. :wink:

Sto ne negira cinjenicu da je Kjubrik imao knjigu u rukama pre njenog izlaska. Lol, pa sam Artur Klark je rekao da je Kjubrik imao dobrog udela i u pisanju romana. Da budem iskren, ovde samo teras mak na konac.

Ono sto je vazno jeste cinjenica da je Kjubrik imao vestinu da od slabijih romana (Full metal Jacket, Odiseja, Shining, Eyes wide shut) napravi genijalne ekranizacije, sto mislim da se slazemo.



Zadnji film koji sam odgledao: Lost in Translation (po 2. put)

Zaista dobar film. Zivotna uloga Bila Mareja. Bleda izvedba Skarlet Johanson.
Image
User avatar
shilja
Posts: 304
Joined: Wed Oct 08, 2003 10:53 pm

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by shilja »

Clarke's first venture into film was the Stanley Kubrick directed 2001: A Space Odyssey. Kubrick and Clarke had met in New York City in 1964 to discuss the possibility of a collaborative film project. As the idea developed, it was decided that the story for the film was to be loosely based on Clarke's short story "The Sentinel", written in 1948 as an entry in a BBC short story competition. Originally, Clarke was going to write the screenplay for the film, but Kubrick suggested during one of their brainstorming meetings that before beginning on the actual script, they should let their imaginations soar free by writing a novel first, which the film would be based on upon its completion. "This is more or less the way it worked out, though toward the end, novel and screenplay were being written simultaneously, with feedback in both directions. Thus I rewrote some sections after seeing the movie rushes -- a rather expensive method of literary creation, which few other authors can have enjoyed."[67] The novel ended up being published a few months after the release of the movie.
"There are times when destiny calls forth a people and demands an action. Now is the time. We are the people. This is our action. Charge!"
"Sanity? Worthless things like that, I would not have as long as I can remember."
User avatar
Slartibartfast
Posts: 933
Joined: Sat Mar 13, 2004 9:31 pm
Location: Beograd

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by Slartibartfast »

Nevezano za temu:

Jbt, film Claire Denis otvara ovogodisnji FEST 8O

Toliko atipicno kul da nemam reci.
Meditations of evolution increasingly vaster: of the moon invisible in incipient lunation, approaching perigee: ...of the procession of equinoxes: ...of the parallax or parallactic drift of socalled fixed stars, in reality evermoving from immeasurably remote eons to infinitely remote futures in comparison with which the years, threescore and ten, of alloted human life formed a parenthesis of infinitesimal brevity.

-Excerpt of meditations during demonstrations of various constellations; Ulysses
User avatar
bojan
WH rulesmaster
Posts: 1846
Joined: Thu Aug 22, 2002 8:55 am
Location: Pod belim suncem pustinje
Contact:

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by bojan »

Verterdegete wrote:...Full metal Jacket...
Short Timers je knjiga beskrajno "bolja" od FMJ. A FMJ je dobar - iz razloga iz kog je recimo Heartbreak Ridge (kod nas prevedeno "Vojnicina") dobar, a Jarhead (film, ne knjiga) losh - sva tri filma pokusavaju da na neki nacin obrade mitologiju USMC. Dok je u Short Timers-ima mitologija USMC nesto sto je dekor za radnju i pretpostavlja da ce citalac biti dobro upoznat sa istom pre nego sto procita knjigu.
CYNIC, n.
A blackguard whose faulty vision sees things as they are, not as they ought to be. Hence the custom among the Scythians of plucking out a cynic's eyes to improve his vision.
User avatar
Slartibartfast
Posts: 933
Joined: Sat Mar 13, 2004 9:31 pm
Location: Beograd

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by Slartibartfast »

"Caché"
8O
Meditations of evolution increasingly vaster: of the moon invisible in incipient lunation, approaching perigee: ...of the procession of equinoxes: ...of the parallax or parallactic drift of socalled fixed stars, in reality evermoving from immeasurably remote eons to infinitely remote futures in comparison with which the years, threescore and ten, of alloted human life formed a parenthesis of infinitesimal brevity.

-Excerpt of meditations during demonstrations of various constellations; Ulysses
User avatar
Verterdegete
Posts: 287
Joined: Sun Jan 10, 2010 5:32 pm

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by Verterdegete »

''Wild at Heart''
Image
User avatar
opsidiannight
Чика Дринки
Posts: 2113
Joined: Sun Nov 03, 2002 2:53 pm
Location: Beograd

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by opsidiannight »

Ma Artur je voleo dečake.
Image
"This time, next year, we'll be millionaires!"
User avatar
teclis
Posts: 2240
Joined: Sun Sep 23, 2007 11:01 am
Location: Basket teren
Contact:

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by teclis »

Sherlock Holmes (2009)
odlican film, preporucujem
User avatar
Giga
Posts: 551
Joined: Sat Feb 12, 2005 11:29 am
Location: Beograd

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by Giga »

Gledao "The Box".

Film je prilicno zabavan i otvara teme za razmisljanje. Generalno je sve dobro odglumljeno - jedino sto mi je islo pomalo na zivce je sto je Cameron Dijaz cas govorila normalno, cas sa debelim juznjackim akcentom. Malo mi je i ceo dogadjaj u biblioteci bio konfuzan.

Ono sto mi se nije svidelo je sto film ima sovinisticku notu. Od sve tri prikazane porodice koje su dobile kocku, svaki put su zene bile te koje su pritisnule dugme. Pritom su muskarci uvek gledali u kocku kao da i oni to zele da urade, ali nemaju muda. Ne znam sta to treba da nam prenese, al' ajde.
Image
User avatar
Giga
Posts: 551
Joined: Sat Feb 12, 2005 11:29 am
Location: Beograd

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by Giga »

Gledao Serloka Holmsa.

Ono... Niti smrdi niti mirise. Naravno nema nikakve veze sa Serlok Holmsom osim par preuzetih imena.
Image
User avatar
Fenjer-paša
Posts: 233
Joined: Sat Jan 17, 2009 11:57 pm

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by Fenjer-paša »

The Fountain...

Brate...

Trebaće mi nešto vremena da sredim utiske i da shvatim šta uopšte mislim o ovom filmu...
Ajde ako je neko već gledao, nek' podeli utiske...
I wear my Grudge like a crown of negativity... desperate to control all and everything... unable to forgive...
User avatar
Slartibartfast
Posts: 933
Joined: Sat Mar 13, 2004 9:31 pm
Location: Beograd

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by Slartibartfast »

Pa, odavno sam ga zaboravio :/
Sto bi se, s obzirom na planirani scope filma, moglo nazvati razocaravajucim. Otkud znam.

...a glorious failure is nothing to be ashamed about in my book :mrgreen:
Meditations of evolution increasingly vaster: of the moon invisible in incipient lunation, approaching perigee: ...of the procession of equinoxes: ...of the parallax or parallactic drift of socalled fixed stars, in reality evermoving from immeasurably remote eons to infinitely remote futures in comparison with which the years, threescore and ten, of alloted human life formed a parenthesis of infinitesimal brevity.

-Excerpt of meditations during demonstrations of various constellations; Ulysses
User avatar
Verterdegete
Posts: 287
Joined: Sun Jan 10, 2010 5:32 pm

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by Verterdegete »

2046
Image
User avatar
Slartibartfast
Posts: 933
Joined: Sat Mar 13, 2004 9:31 pm
Location: Beograd

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by Slartibartfast »

Verterdegete wrote:2046
Iskreno, najgori od Wong Kar Wai -ja, mada nisam gledao sve. Days of Being Wild i In the Mood for Love (posebno potonji) su vr'.
Meditations of evolution increasingly vaster: of the moon invisible in incipient lunation, approaching perigee: ...of the procession of equinoxes: ...of the parallax or parallactic drift of socalled fixed stars, in reality evermoving from immeasurably remote eons to infinitely remote futures in comparison with which the years, threescore and ten, of alloted human life formed a parenthesis of infinitesimal brevity.

-Excerpt of meditations during demonstrations of various constellations; Ulysses
User avatar
Giga
Posts: 551
Joined: Sat Feb 12, 2005 11:29 am
Location: Beograd

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by Giga »

Gledao juce THE SKELETON KEY i DARK WATER. Ono, simpa hororcici, dobra zabava za jedno vece, ali nista spektakularno.
Image
User avatar
Fenjer-paša
Posts: 233
Joined: Sat Jan 17, 2009 11:57 pm

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by Fenjer-paša »

Baraka...

...
I wear my Grudge like a crown of negativity... desperate to control all and everything... unable to forgive...
User avatar
Verterdegete
Posts: 287
Joined: Sun Jan 10, 2010 5:32 pm

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by Verterdegete »

Slartibartfast wrote:
Verterdegete wrote:2046
Iskreno, najgori od Wong Kar Wai -ja, mada nisam gledao sve. Days of Being Wild i In the Mood for Love (posebno potonji) su vr'.

O Boze, ja sam mislio da sam jedini u ovoj zemlji koji zna ko je Wong Kar Wai :mrgreen: . Drago mi je sto nisam.


Sto se tice filma, slazem se s tobom. Od svih njegovih filmova 2046 je, barem po meni, estetski ubedljivo najlpesi, ali mu fali ''substance''...
Image
User avatar
Verterdegete
Posts: 287
Joined: Sun Jan 10, 2010 5:32 pm

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by Verterdegete »

A da... Odgledao sam Avatar. Ja zaista ne mogu da verujem da ovo nazivaju najboljim SF filmom ...


PS: Ona plava sranja su nesto najdovratnije i najiritantnije sto sam u zivodu video. Ovo je stvar ukusa, ali meni je film uopste, vizuelno odvratan.


PPS: Trebali su ovo Lynchu da daju da rezira. E to bi vec bilo nesto...
Image
User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by Megabaja »

Trebali su ovo Lynchu da daju da rezira. E to bi vec bilo nesto...
sta ovo? Pokahontas?
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
User avatar
Verterdegete
Posts: 287
Joined: Sun Jan 10, 2010 5:32 pm

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by Verterdegete »

Yup... Bas bi bio trip.
Image
User avatar
Slartibartfast
Posts: 933
Joined: Sat Mar 13, 2004 9:31 pm
Location: Beograd

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by Slartibartfast »

Uuuu, spomenuo neko Baraku. To treba da bude lektira. Bukvalno, u skolama.

A Wong Kar Wai -ja (i druge omiljene mi sa dalekog istoka) niko ne sme da dira :mrgreen:
Meditations of evolution increasingly vaster: of the moon invisible in incipient lunation, approaching perigee: ...of the procession of equinoxes: ...of the parallax or parallactic drift of socalled fixed stars, in reality evermoving from immeasurably remote eons to infinitely remote futures in comparison with which the years, threescore and ten, of alloted human life formed a parenthesis of infinitesimal brevity.

-Excerpt of meditations during demonstrations of various constellations; Ulysses
Post Reply

Return to “Film: Pokretne slike u Putinačkom bioskopu”