Da li mozemo iz Srbije prodavati na E-bay-u?

Svi oglasi ovde, menjaža, prodaja figurice/frp/kartice, sve što vam padne na pamet. Bez preterivanja...

Moderator: žubor

User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Da li mozemo iz Srbije prodavati na E-bay-u?

Post by Dzon Vejn »

Zar mi mozemo da prodajemo na e-bay-u? Ili je to neka povlastica koju imas na osnovu firme?

Mozda bih bio zainteresovan da postavim imperiju tamo ;)
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
bojan
WH rulesmaster
Posts: 1846
Joined: Thu Aug 22, 2002 8:55 am
Location: Pod belim suncem pustinje
Contact:

Re: SM 1850 PTS + DH 3000 PTS = 40.000 dindzi

Post by bojan »

Mozes da prodajes, dokle god imas neku karticu koja "prolazi".
CYNIC, n.
A blackguard whose faulty vision sees things as they are, not as they ought to be. Hence the custom among the Scythians of plucking out a cynic's eyes to improve his vision.
User avatar
lord warrior
Server Admin
Server Admin
Posts: 1169
Joined: Wed Mar 27, 2002 9:15 pm
Contact:

Re: SM 1850 PTS + DH 3000 PTS = 40.000 dindzi

Post by lord warrior »

Sve kreditne kartice "prolaze" kod ebay-a (kreditna kartica ti treba da bi mogli da ti naplate postavljanje aukcije i uzmu procenat). Bez problema radi sa virtuonom.

Tako da je odgovor na pitanje - da, oduvek smo mogli da prodajemo stvari na ebay-u (ja sam prodavao neke stvari jos pre oko 3 godine), jedino su nacini na koje mozes da primis novac pomalo ograniceni (u prinicpu, bank transfer je jedini pouzdani).
Deception is a Right · Truth is a Privilege · Innocence is a Luxury
User avatar
Skobra
Posts: 1077
Joined: Mon Oct 28, 2002 1:05 pm
Location: Bgd

Re: SM 1850 PTS + DH 3000 PTS = 40.000 dindzi

Post by Skobra »

Sve kreditne kartice "prolaze" kod ebay-a (kreditna kartica ti treba da bi mogli da ti naplate postavljanje aukcije i uzmu procenat)
Bogami ne prolaze sve... Master ne radi... meni lichno je virtuon radio sve dok mi kartica nije istekla a onda mi nije dao da prijavim novu (sa novim brojem) jer je iz Srbije :cry:

Ono sto sigurno znam je da revolving viza is Rajfajzena radi u fullu... mislim da nju i Zubor koristi
opsidiannight wrote:Nema svrhe da ga osudujemo sto prodaje figure jebo je u stisci.

User avatar
žubor
Posts: 1893
Joined: Fri Apr 25, 2003 9:35 pm
Location: BGG.CC
Contact:

Re: SM 1850 PTS + DH 3000 PTS = 40.000 dindzi

Post by žubor »

Skobra wrote:
Sve kreditne kartice "prolaze" kod ebay-a (kreditna kartica ti treba da bi mogli da ti naplate postavljanje aukcije i uzmu procenat)
Bogami ne prolaze sve... Master ne radi... meni lichno je virtuon radio sve dok mi kartica nije istekla a onda mi nije dao da prijavim novu (sa novim brojem) jer je iz Srbije :cry:

Ono sto sigurno znam je da revolving viza is Rajfajzena radi u fullu... mislim da nju i Zubor koristi
Full, full, kako ebay tako i pay pal ;)
Image
User avatar
lord warrior
Server Admin
Server Admin
Posts: 1169
Joined: Wed Mar 27, 2002 9:15 pm
Contact:

Re: SM 1850 PTS + DH 3000 PTS = 40.000 dindzi

Post by lord warrior »

Nikada nisam imao problema sa prijavom virtuona na ebay-u, ali sa druge strane ne secam se da li sam ovu poslednju prijavio :?
Deception is a Right · Truth is a Privilege · Innocence is a Luxury
User avatar
Aman
Posts: 667
Joined: Mon Mar 18, 2002 1:24 am
Location: Nezavisna republika Dorcol

Re: Da li mozemo iz Srbije prodavati na E-bay-u?

Post by Aman »

ako imas paypal koji radi mozes bez problema da primas kesa na racun, ja prodavao neke karte, radi sigurno.
istekla mi je kreditna i izvadim novu i unesem i kaze, sry, samo iz appoved countries moze... i do qrca ode moj paypal... ako pronadjem jos neko resenje javim... ili mozda ipak ne javim :wink:
"Auto bez zvuka je kao devojka bez glasa."
"Ne veruj svemu sto mislis."
Mind Uploader

Re: Da li mozemo iz Srbije prodavati na E-bay-u?

Post by Mind Uploader »

Da li je neko voljan da za odredjenu nadoknadu (10% od transakcije koja je izvrsena) naruci neke stvari sa e-baya za mene?
Mind Uploader

Re: Da li mozemo iz Srbije prodavati na E-bay-u?

Post by Mind Uploader »

Ili bez nadoknade? :-({|=
User avatar
opsidiannight
Чика Дринки
Posts: 2113
Joined: Sun Nov 03, 2002 2:53 pm
Location: Beograd

Re: Da li mozemo iz Srbije prodavati na E-bay-u?

Post by opsidiannight »

Za one koji se ne snadju preko ortaka ili jos bolje ortakinje. Postoji legalni, koliko legalni ne znam, servis pod imenom e-ducan. Neka bunare. Valjda ce naci. Oni kao, kupuju za vas uz neku proviziju.
Image
"This time, next year, we'll be millionaires!"
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: Da li mozemo iz Srbije prodavati na E-bay-u?

Post by Dzon Vejn »

Proslo je nesto vremena od tada, pa me interesuje koji su sada "aktuelni" nacini rada sa e-bay-om odavde.

Konkretna pitanja (i molim samo konkretne odgovore, bez mislim, trebalo bi, itd...):

1. Koja kartica "radi"
2. Kod koje banke se vadi
3. Sta tacno znaci ta kartica (nisam upucen u razlike izmedju revolving, virtuon, elektron...)
4. Koliko kosta da se otvori
5. Koliko kosta godisnje.

Pozdrav i hvala na odgovorima
Nenad
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
Ko, jel' ja?
Posts: 1974
Joined: Fri Dec 02, 2005 1:50 pm
Location: ovde

Re: Da li mozemo iz Srbije prodavati na E-bay-u?

Post by Ko, jel' ja? »

Americen express banke intesa.
To je sve sto znam :wink:
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: Da li mozemo iz Srbije prodavati na E-bay-u?

Post by Dzon Vejn »

Jos neko od veterana ebaya? Zubore?
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
žubor
Posts: 1893
Joined: Fri Apr 25, 2003 9:35 pm
Location: BGG.CC
Contact:

Re: Da li mozemo iz Srbije prodavati na E-bay-u?

Post by žubor »

Dzon Vejn wrote:Jos neko od veterana ebaya? Zubore?
Raiffeisen VISA Revolving ...
Revolving = imas limit koji dobijes na osnovu primanja, pare na racunu NE TREBA DA IMAS, mesecno placan minimum 5% dug ...
Image
User avatar
Aman
Posts: 667
Joined: Mon Mar 18, 2002 1:24 am
Location: Nezavisna republika Dorcol

Re: Da li mozemo iz Srbije prodavati na E-bay-u?

Post by Aman »

na koji broj pocinje, da nije mozda 4052?
"Auto bez zvuka je kao devojka bez glasa."
"Ne veruj svemu sto mislis."
User avatar
žubor
Posts: 1893
Joined: Fri Apr 25, 2003 9:35 pm
Location: BGG.CC
Contact:

Re: Da li mozemo iz Srbije prodavati na E-bay-u?

Post by žubor »

Aman wrote:na koji broj pocinje, da nije mozda 4052?
nije ...
Image
User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Re: Da li mozemo iz Srbije prodavati na E-bay-u?

Post by Megabaja »

zalio mi se drugar da mu vise ne primaju rajfajzenov revolving, bas pre par dana...
kad si zadnji put narucivao nesto zubore?
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
User avatar
Sammael
Posts: 371
Joined: Mon Mar 18, 2002 9:52 pm
Location: Zvezdara

Re: Da li mozemo iz Srbije prodavati na E-bay-u?

Post by Sammael »

Ja sam malopre platio Raiffeisen Revolving karticom koja mi je izdata pre tri-cetiri meseca.
User avatar
Skobra
Posts: 1077
Joined: Mon Oct 28, 2002 1:05 pm
Location: Bgd

Re: Da li mozemo iz Srbije prodavati na E-bay-u?

Post by Skobra »

1. Koja kartica "radi"
Sto rece Zubor Raifaisen revolving sljaka 100%

2. Kod koje banke se vadi
Elem Raifaissen radi sigurno, znam da kartice Alfa banke i Unicredit banke ne rade... za ostale ne znam

3. Sta tacno znaci ta kartica (nisam upucen u razlike izmedju revolving, virtuon, elektron...)
Revolving - daju ti limit baziran na 6 mesecnom proseku plate (kreditna kartica) - sta god potrosis mozes da platis u 20 mesecnih rata uz neku kamaticu... oprez morash da uplatish minimum 5% inace ti obracunaju zateznu kamatu na ceo iznos
Virtuon i elektron su debitne kartice - znaci koliko uplatish para toliko i trosis. Mislim da je za neophodno da imas i nekih 20 evra stalnog depozita.

4. Koliko kosta da se otvori
Moras da otvorish i neki dinarski racun i da stavish nesto para na njega - mislim da sam za revolving stavio 200 din. Koliko se secam ne placas nista za otvaranje (ali placas ako zatvaras racun)

5. Koliko kosta godisnje.
Odrzavanje revolving kartice 150 din mesecno

Sto se tice primitaka kartica ja sam otvorio paypal account sa virtuon karticom i to je radilo. Medjutim kada mi je istekla paypall nije hteo da mi registruje novu virtuon karticu. Mislim da su u to vreme ubacili neki kod za sortiranje po zemljama. Onda sam uzeo revolving koji sam uredno prijavio - zemlja porekla grcka. Zatim sam unapredio paypall account na confirmed status - platis nekih par dolara i trebas da im posaljes broj sa izvoda banke. Nedavno sam prikacio novu revolving karticu koja radi. Cini mi se da je bitno da kacis novu karticu dok ti stara jos nije istekla jer tada ne rade kompletne provere. Uzgred bez puno igranja sa menjanjem kartica - svaka promena se placa (nesto sitno ali se ipak placa)
opsidiannight wrote:Nema svrhe da ga osudujemo sto prodaje figure jebo je u stisci.

User avatar
Sammael
Posts: 371
Joined: Mon Mar 18, 2002 9:52 pm
Location: Zvezdara

Re: Da li mozemo iz Srbije prodavati na E-bay-u?

Post by Sammael »

Samo da potvrdim sve sto je Skobra rekao - moja situacija je identicna njegovoj (Virtuon pa Revolving, PayPal account registrovan na Grcku). Revolving provereno radi.
User avatar
opsidiannight
Чика Дринки
Posts: 2113
Joined: Sun Nov 03, 2002 2:53 pm
Location: Beograd

Re: Da li mozemo iz Srbije prodavati na E-bay-u?

Post by opsidiannight »

Dobro za placanjeje OK.

Mogu li se skidati novci sa Pay Pall racuna na racun kartice?
Image
"This time, next year, we'll be millionaires!"
User avatar
Boban
Posts: 15
Joined: Sat Jul 17, 2004 8:12 pm
Location: Smederevo

Re: Da li mozemo iz Srbije prodavati na E-bay-u?

Post by Boban »

Uz izvinjenje što oživljavam ovu temu posle mnogo vremena, evo mojih iskustava ako nekoga interesuje:

Master kartica Banca Intesa radi sa PayPal-om (prijavljena zemlja Bosna... - nemaju Srbiju u popisu).
Plaćanje stvari sa e-bay sajta radi normalno (provereno mnogo puta).
Pare sa PayPal računa ležu na karticu (pre par dana sam nešto platio u USA, ali su idioti posle par sati vratili novac na Paypal jer nisu mogli da me kontaktiraju telefonom (podrazumevani prefix za Bosnu ++385... - moji e-mail apeli da me zovu na upisani broj iz Paypal-a bez defoult prefiksa nisu urodili plodom, lik mi je odgovorio da oni moraju da zovu broj sa PayPal-a onako kako tamo piše, a pisalo je ++385++38163...). Paypal je pare odmah vratio na moj Master, a Intesa je stornirala transakciju.
Računam da bi i regularno uzimanje para sa PayPal-a na karticu radilo...pokušaću uskoro da na e-bay postavim neku MTG siću na prodaju pa da vidim...

Pozdrav, Boban
User avatar
sto mu gromova
Posts: 1089
Joined: Sun Oct 23, 2005 3:29 pm
Location: blok 21

Re: Da li mozemo iz Srbije prodavati na E-bay-u?

Post by sto mu gromova »

Boban wrote:Računam da bi i regularno uzimanje para sa PayPal-a na karticu radilo...
ne lozi se, nece raditi.
pay pal nece isporuchiti kesh bilo kojoj banci u srbiji, bilo da imash "american express" ili ne znam ti ja koju "visa" karticu domace banke. shto se povlachenja kesha sa pay pal-a tiche, zaboravi na to. koliko ja znam, ni hrvati ni bosanci ne mogu da povuku kesh sa pay pal-a.

znachi, da kupujesh mozesh, da povuchesh kesh, ne mozesh.
User avatar
Skobra
Posts: 1077
Joined: Mon Oct 28, 2002 1:05 pm
Location: Bgd

Re: Da li mozemo iz Srbije prodavati na E-bay-u?

Post by Skobra »

Mislim da je sto mu gromova u pravu... verovatno je transakcija stornirana tako da pare nisu ni otisle sa tvog racuna. Sto se tice povlacenja para sa Paypala to nisam probao jedino sto je sigurno je da taj iznos moze da ti stoji na virtuelnom paypal racunu i da mozes da ga koristis za placanje.
opsidiannight wrote:Nema svrhe da ga osudujemo sto prodaje figure jebo je u stisci.

User avatar
Aman
Posts: 667
Joined: Mon Mar 18, 2002 1:24 am
Location: Nezavisna republika Dorcol

Re: Da li mozemo iz Srbije prodavati na E-bay-u?

Post by Aman »

sto mu gromova wrote:
Boban wrote:Računam da bi i regularno uzimanje para sa PayPal-a na karticu radilo...
ne lozi se, nece raditi.
pay pal nece isporuchiti kesh bilo kojoj banci u srbiji, bilo da imash "american express" ili ne znam ti ja koju "visa" karticu domace banke. shto se povlachenja kesha sa pay pal-a tiche, zaboravi na to. koliko ja znam, ni hrvati ni bosanci ne mogu da povuku kesh sa pay pal-a.

znachi, da kupujesh mozesh, da povuchesh kesh, ne mozesh.
laz! nemas pojma.

da ste citali temu paypal na druzenju znali bi. ukoliko ti je kupac iz amerike, novac ostaje na paypal sajtu, ukoliko je kupac iz evrope (nisam siguran ali mislim i za ostatak sveta) novac leze direktno na racun istog momenta kad ti plati.
"Auto bez zvuka je kao devojka bez glasa."
"Ne veruj svemu sto mislis."
User avatar
sto mu gromova
Posts: 1089
Joined: Sun Oct 23, 2005 3:29 pm
Location: blok 21

Re: Da li mozemo iz Srbije prodavati na E-bay-u?

Post by sto mu gromova »

Aman wrote: laz! nemas pojma.

da ste citali temu paypal na druzenju znali bi. ukoliko ti je kupac iz amerike, novac ostaje na paypal sajtu, ukoliko je kupac iz evrope (nisam siguran ali mislim i za ostatak sveta) novac leze direktno na racun istog momenta kad ti plati.
naravno da ti nemash pojma :mrgreen:

imao sam dosta kupaca iz evrope, i nikada kesh nije legao direktno na rachun. uvek je dolazio na pay pal direktno, i tu ostajao dok se "ruchno" ne povuche na bankovni rachun.
User avatar
Skobra
Posts: 1077
Joined: Mon Oct 28, 2002 1:05 pm
Location: Bgd

Re: Da li mozemo iz Srbije prodavati na E-bay-u?

Post by Skobra »

uvek je dolazio na pay pal direktno, i tu ostajao dok se "ruchno" ne povuche na bankovni rachun.
Ovo je i moje iskustvo mada da budem iskren ne secam se da li je platilac bio iz evrope ili preko bare :wink:
opsidiannight wrote:Nema svrhe da ga osudujemo sto prodaje figure jebo je u stisci.

User avatar
Aman
Posts: 667
Joined: Mon Mar 18, 2002 1:24 am
Location: Nezavisna republika Dorcol

Re: Da li mozemo iz Srbije prodavati na E-bay-u?

Post by Aman »

sto mu gromova wrote:
Aman wrote: laz! nemas pojma.

da ste citali temu paypal na druzenju znali bi. ukoliko ti je kupac iz amerike, novac ostaje na paypal sajtu, ukoliko je kupac iz evrope (nisam siguran ali mislim i za ostatak sveta) novac leze direktno na racun istog momenta kad ti plati.
naravno da ti nemash pojma :mrgreen:

imao sam dosta kupaca iz evrope, i nikada kesh nije legao direktno na rachun. uvek je dolazio na pay pal direktno, i tu ostajao dok se "ruchno" ne povuche na bankovni rachun.
meni uvek leglo... in ur face nigga!!1
"Auto bez zvuka je kao devojka bez glasa."
"Ne veruj svemu sto mislis."
User avatar
opsidiannight
Чика Дринки
Posts: 2113
Joined: Sun Nov 03, 2002 2:53 pm
Location: Beograd

Re: Da li mozemo iz Srbije prodavati na E-bay-u?

Post by opsidiannight »

Na koju foru?
Image
"This time, next year, we'll be millionaires!"
User avatar
Aman
Posts: 667
Joined: Mon Mar 18, 2002 1:24 am
Location: Nezavisna republika Dorcol

Re: Da li mozemo iz Srbije prodavati na E-bay-u?

Post by Aman »

pa evo ovako, ukoliko ti je kupac iz amerike, novac ostaje na paypal sajtu, ukoliko je kupac iz evrope (nisam siguran ali mislim i za ostatak sveta) novac leze direktno na racun istog momenta kad ti plati.
"Auto bez zvuka je kao devojka bez glasa."
"Ne veruj svemu sto mislis."
User avatar
Igor Vasiljevic
Posts: 183
Joined: Mon Mar 24, 2003 10:36 am
Location: Zrenjanin
Contact:

Re: Da li mozemo iz Srbije prodavati na E-bay-u?

Post by Igor Vasiljevic »

Boban wrote:.... (podrazumevani prefix za Bosnu ++385...
Koliko znam prefiks za Bosnu je 387 ? Keva mi zivi u Sarajevu pa znam koji broj zovem, veruj mi da znam...
Image
srebrni vitez
Posts: 472
Joined: Tue Jan 25, 2005 4:41 pm
Location: Stojni Beograd

Re: Da li mozemo iz Srbije prodavati na E-bay-u?

Post by srebrni vitez »

385 је Хрватска.
"Пoкa цapь Hикoлaй вoйнy вoeвaл,
Pacпутин eму жeну пoeбaл!"
User avatar
Mladizmaj
Posts: 195
Joined: Tue Apr 26, 2005 10:55 pm
Location: zemlja Zmajeva

Re: Da li mozemo iz Srbije prodavati na E-bay-u?

Post by Mladizmaj »

Da li bi bilo nekome tesko ko vec ima iskustva sa prodajom stvari preko e-bay sajta da malo sumira stvari na ovoj temi i opise postupak za nas koji bi hteli da nesto tamo prodamo. Od pocetka ako je moguce ( ime vise koja sigurno radi i iz koje je banke, na koju zemlju se prijaviti na paypal i kako posle prodaje doci do tih para ) i koliko tih para od prodaje ode na razne derikoze iz raznih banaka i poreznike.

unapred hvala !

mislim da ce to pomoci svima novima koji bi nesto prodali preko e-baya a pogubili su se u moru odgovora na ovoj temi
"You'll bend to my will - with or without your precious sanity."
Image
Album sa mojim hordes figurama
User avatar
žubor
Posts: 1893
Joined: Fri Apr 25, 2003 9:35 pm
Location: BGG.CC
Contact:

Re: Da li mozemo iz Srbije prodavati na E-bay-u?

Post by žubor »

jel cuo neko za ovo:
Od jula ove godine došlo je do izmena prilikom uvoza pošiljki male vrednosti nekomercijalne prirode, tako da domaći i strani državljani sada mogu da primaju besplatno pošiljke od fizičkih lica iz inostranstva do vrednosti od 45 € (pre je granica bila 20 €) osim ukoliko pošiljke sadrže alkohol, duvan, parfeme i sl.
to, bar malo, olaksava kupovini sa interneta ....
Image
Ko, jel' ja?
Posts: 1974
Joined: Fri Dec 02, 2005 1:50 pm
Location: ovde

Re: Da li mozemo iz Srbije prodavati na E-bay-u?

Post by Ko, jel' ja? »

Meni su pre oko mesec dana ocarinili paket poslat od fizickog lica iz inostranstva, bez ikakvog osnova. Tako da, barem u mom iskustvu, to i dalje ne funkcionise tako.
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: Da li mozemo iz Srbije prodavati na E-bay-u?

Post by Dzon Vejn »

Ako mene secanje sluzi, to u praksi izgleda ovako: carinski pregled kosta nesto izmedju 10 i 15 evra. Naravno, na to nemaju pravo ako nije preko 20 evra posiljka. Onda ti on ipak lupi tih 10-15 evra. Ti mozes da se zalis na to, sto kosta nekih 6-7 evra i neki period cekanja. I onda ti kazu, jao jeste, evo pogresili smo, sledeci put cemo opet, i ti nam ne mozes nista a-ha-ha-ha.

Pa sad da li je u pitanju 20 ili 45 evra, meni to ne pravi razliku. Pravilo bi mi razliku da mister 18% nije smanjio sa 100 evra koliko je ranije bilo. I da ti ni tada ne naplate tih 10-15 evra.

Jedini nacin da to bude reseno, jeste da nekada, u nekom trenutku budemo primljeni u EU, kada ce jednostavno morati da postuju izvesne stvari "or else...."
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
žubor
Posts: 1893
Joined: Fri Apr 25, 2003 9:35 pm
Location: BGG.CC
Contact:

Re: Da li mozemo iz Srbije prodavati na E-bay-u?

Post by žubor »

ja cu da "probam" novu granicu od €45 tako sto cu da narucim neki board game :D
Image
User avatar
deka
Medved ili Jeti? Odlučite sami.
Posts: 1116
Joined: Thu Feb 24, 2005 3:55 pm

Re: Da li mozemo iz Srbije prodavati na E-bay-u?

Post by deka »

Nešto baš i nisam siguran u to...

Dve porudžbine sa Maelstroma krajem jula i avgusta (ili tako nešto), obe su bile ispod 20€:
u jednoj White Dwarf x 2 i knjiga = (4.5 x 2) + 6.99 = 15.99£ = manje od 18€
u drugoj White Dwarf x 2 i magijske kartice = (4.5 x 2) + 4 = 13£ = nešto preko 14€

Oba puta je naplaćena carina :( 8O :o

S' tim što je prvi put cerinica sabrala vrednosti artikala u paketu (čime mi je "ukrala" popust maelstrom-a), a drugi put je galantno "procenila" vrednost na 30€!!!

Obe pošiljke su po propisu da se paketi vrednosti manje od 20€ ne carine trebale da prođu bez carine, ali...
Kao što se iz priloženog da zaključiti, ovo je srbija, a tu nikada nisi načisto šta se kako radi :( :( :(
Image Image
User avatar
žubor
Posts: 1893
Joined: Fri Apr 25, 2003 9:35 pm
Location: BGG.CC
Contact:

Re: Da li mozemo iz Srbije prodavati na E-bay-u?

Post by žubor »

propis je (ako se ne varam) bio €20 sa ukljucenom POSTARINOM ... a sada je 45 sa istom tom postarinom ukljucenom ...
B.
Image
User avatar
deka
Medved ili Jeti? Odlučite sami.
Posts: 1116
Joined: Thu Feb 24, 2005 3:55 pm

Re: Da li mozemo iz Srbije prodavati na E-bay-u?

Post by deka »

To znam, a cifre koje sam naveo su bile sa uključenom poštarinom, koja je kod maelstrom-a 0£ kada je vrednost pošiljke preko 10£
Image Image
Post Reply

Return to “Flea Market”