[D&D 3ed][ The Sunless Citadel ] Avantura

Ako želite da igrate ili vodite FRP preko foruma, ovo je mesto za vas

Moderator: Moderators

User avatar
stereo
Posts: 65
Joined: Thu May 12, 2005 12:25 am

Post by stereo »

"Uuuuu, bas dobar plast imate 8O .
Nego nismo dosli o tome da pricamo, mi smo dosli u potragu da nasim prijateljima, njih 4 ljudi kao mi, dosli su ovamo ali se jos nisu vratili, a culi smo i nesto o jabuci i nekim cudnim napadima kobolda na jadne prolaznike, u medjuvremenu smo spasili i jednog vaseg... ali evo Olrik ce vam nesto vise reci o svemu tome..."

Gurnem onog Mipa napred, i pomerim se malo u stranu, mac mi je na ledjima i nisam ga izvadio. Mislim da ce Olrik najbolje da vodi razgovor zbog njegove diplomatije.

Gledam da sam na suprotnoj strani od Sigmunda kako bi bolje rasporedili snage u slucaju napada ovih kobolda.
User avatar
IG
Bot
Posts: 1107
Joined: Tue Aug 26, 2003 8:45 pm
Contact:

Post by IG »

"О не..." помисли Његослав "Још коболдског." Био му је чудан овај разговор са коболдима као и све ове ствари у вези змајева и гоблина и желио је да се оне што прије заврше. Надао се да ће претходно сазнати нешто више о свему што се дешава овдје доље као и о акцијама гоблина. Трудио се да буде стрпљив и покушао да не направи неки погрешан, потез истовремено пажљиво слушајући и помно посматрајући све око себе.
Image
User avatar
Mad
Posts: 37
Joined: Thu Sep 08, 2005 2:48 pm
Location: Novi Sad

Post by Mad »

Plemenita Yusdrayl mi ne dolazmio zlim poslom u vase odaje,niti sa namerom da vas povredimo...Dolazimo iz obliznjeg gradica,poslati od strane gradonacelnika.Da ne bi pomislili da sam ne kulturan predstavicemo vam se:Ovo je Lorak(pokazujem redom sve),Sigmund,Njegoslav,Finord i moje ime je Orlick.Do vas smo dosli u nameri da vam pomognemo da nadjete svog Kalkriksa,a za uzvrat ne trazimo mnogo...samo par nama korisnih informacija.Dakle-ako vam je zaista stalo da nadjemo vaseg milog Kalkriksa,onda vas najljubaznije molim da odgovorite na moja sledeca pitanja,a mi ce mo vam za uzvrat naci Kalkriksa,za to imate moju rec...Dakle:
Odkud to da jedno knoboldsko pleme naseljeno unutar ove citadele?
Sta znate o kultu zmaja? i da li ste vi njegovi pripadnici?
Sta znate o goblinima? Da li su oni oteli vaseg ljubimca?
Da li ste videli nekog maga sa velikom zabom i sta znate o njemu?
Takodje mi smo u potrazi za jos cetvoro avanturista,da li ste ih mozda videli?
I preklinjem vas da mi kazete da li mozda znate nesto o sir Benedict,to je jedan paladin i potencijalni clan nase druzine,moj brat po religiji...
I voleo bih kada bih dobi malo vise informacija o ovoj citadeli...najbolje bi bilo ako bi imali mapu da nam date...
I na kraju recite mi malo vise o Kalkriksu,gde bi mogli da ga potrazimo i ko ga je,po vasem misljenju,kidnapovao?
User avatar
Slartibartfast
Posts: 933
Joined: Sat Mar 13, 2004 9:31 pm
Location: Beograd

Post by Slartibartfast »

"Koliko god ukradena roba bila u posedstvu lopova, nece nikada postati njegova." Sigmund se potrudio da ga cuju svi u toj prostoriji.
User avatar
IG
Bot
Posts: 1107
Joined: Tue Aug 26, 2003 8:45 pm
Contact:

Post by IG »

"Тако је, а ми треба и да нађемо те авантуристе, то нам је приоритет." додаде Његослав.
Image
User avatar
Slartibartfast
Posts: 933
Joined: Sat Mar 13, 2004 9:31 pm
Location: Beograd

Post by Slartibartfast »

Sigmund je, naravno, mislio na koboldsko bespravno i besramno zauzimanje odaja koje su gradjene uz pomoc krvi. Ili makar sve tako izgleda...
User avatar
Rat with a tool
Posts: 863
Joined: Thu Jan 06, 2005 1:07 pm
Location: World of Darkness:Belgrade

Post by Rat with a tool »

Finrod ostaje tih, pustajuci Olrika da prica."Hmmmm velicanstvena je ova dvorana...Da li je moguce da su ovi koboldi zaista cuvari Zmajeva?Ako nisu, sta li se desilo sa pravim cuvarima?U svakom slucaju, ovaoj citadeli je sudjeno da postane nista osim rusevine koja podseca na njenu nekadasnju slavu..." pomisli Finrod dok je razgledao dvoranu.Fenris se nesto uzvrpoljio, pa ga smiruje mazenjem i tihim pricanjem.
User avatar
stereo
Posts: 65
Joined: Thu May 12, 2005 12:25 am

Post by stereo »

"KHM,KHM,KHM, imao bih i ja nesto da pitam ako nije problem. Interesuje me sta znate o onim velikim kamenim vratima sa likom zmaja i sta se nalazi iza njih a isto to me interesuje i za ona druga kamena vrata na kojima je neki cudni vodeni zmaj isklesan nedaleko odavde???...
Ah da i jos jedno pitanje molim vas, znate li za zlatnu jabuku koja raste ovde negde i nesto vise o njoj (ko sta gde kako itd.)?"

Dok sam postavljao pitanja gledao sam da neuletim nekome u rec da nebi uvredio nekoga.
User avatar
IG
Bot
Posts: 1107
Joined: Tue Aug 26, 2003 8:45 pm
Contact:

Post by IG »

"И молим вас да нам одговорите на сва питања јер нам је то много важно, о краљице храбрих коболда, а ми ћемо се потрудити да вама помогнемо колко год више можемо." рече Његослав такође пазећи на своје држање и трудећи се да буде присебан колко може у друштву малих, ружних и рогатих хуманоида.
Image
User avatar
Xardas
Posts: 454
Joined: Sun Jan 09, 2005 11:41 pm
Location: The Necromancers Tower

Post by Xardas »

U sobi vlada neprijatna tišina...Yusdrayl vas pažljivo posmatra ne progovarajući ni jednu reč...posle otprilike pola minuta, Yusdrayl reče nešto svojim stražarima (na vama nepoznatom jeziku) i ovi spustiše svoja oružja...Zatim vam se obrati na savršenom common-u :

-Budući da vidim da možemo imati koristi od vas, odgovoriću na vaša pitanja, a ako se zaista pokažete korisni i vratite našeg zmaja, još ću vas nagraditi...
Zatim sede u svoj presto i dade komandu stražarima da se povuku nazad i puste vas da priđete bliže. Dok ste prilazili, ona započe priču :

-Dakle, ova tvrđava je davno bila dom kultu zmaja. Ovde je bilo svetilište davno preminulom zmaju Ashardalonu. U velikoj bitci odigranoj pre mnogo godina, zemlja se otvorila i progutala ovu tvrđavu, zauvek je sakrivajući u svojoj utrobi. Budući da smo mi, koboldi (zatim pogleda Orlika i reče mu : „kaže se koboldi a ne knoboldi“) potomci zmajeva, Ja, kao jedna od moćnijih, povela sam nekolicinu hrabrih sa mnom da naselimo ovo sveto mesto u kome su nekada zmajevi, naši preci, obožavani. Nažalost kad smo došli ovde shvatili smo da ovde već živi jedno pleme odvratnih, kradljivih goblina, i sa njima smo u ratu od tada...Njihov zadnji podmukli trik bila je krađa našeg zmaja Kalkriksa. Ako nam donesete našeg Kalkriksa nazad bogato ću vas nagraditi (ako pritom pobijete sve goblinsko što se miče u tvrđavi, nagrada će biti još veća). Mipo će krenuti sa vama da vam pomogne, ipak on ima najviše iskustva sa Kalkriksom, budući da je bio njegov čuvar godinama...

-Što se avanturista tiče, njih četvoro su bili ovde pre nešto manje od mesec dana, borili su se sa goblinima i posle ih niko nije video. Sećam se da je jedan od njih bio ratnik koji je nosio štit sa istim simbolom kakav ti (pokaza na Orlika) nosiš oko vrata. Moguće da je to bio „sir Benedikt“ koga tražiš...

-Što se tiče „maga sa velikom žabom“ za njega nažalost znam. To je Belak poznat kao „Izgnanik“. Došao je ovde i pričao sa mnom pre nešto više od 12 godina. Nije bio mag nego druid koji je prognan iz svoga plemena zbog istraživanja mračnih aspekata prirodne magije. Ovde je došao da prouči mračno drvo za koje je čuo da je raslo u prostorijama/pećinama ispod ove tvrđave. Tada je sišao dole i više nikada nije izašao. Našao je to drvo negde na nižim nivoima tvrđave i sada koristi gobline da nose njegove plodove i prodaju u gradu.Nađite vođu goblina i našli ste način da dođete do Belaka...Samo čuvajte se njegovih ljubimaca, oni izgledaju kao male stabljike drveta, ali su ustvari živa i opasna čudovišta...

-Što se tiče kamenih vrata sa likom zmaja, ne znam šta je iza njih, ali ako hoćete da istražite, imate moju dozvolu, a jedino što vam u tom slučaju fali je ključ (zatim pokaza na zaleđinu njenog prestola gde je bio identičan reljef zmaja razjapljenih čeljusti, samo je ovaj u njima imao ključ). Ovaj ključ ćete dobiti kao jednu od nagrada za vraćanje našeg zmaja...Što se tiče drugih vrata, sa vodenim zmajem, ne znam apsolutno ništa o tome, jer se niko od mojih ratnika nije usudio da ih otvori...

-Samo da znate da niko od kobolda nije napao ljude iz tog grada iz koga ste došli, ako ih je neko napadao to su onda Goblini ili Belakovi drveni ljubimci...

-Dakle šta ste odlučili, da li ćete pristati da nam pomognete da povratimo našeg zmaja i preuzmemo kontrolu nad drevnim svetilištem naših predaka ?

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ŠTA RADITE ?

X
Omiljeni latinski citat : "Perikur acdatis eneus mrdi!"
:)
User avatar
stereo
Posts: 65
Joined: Thu May 12, 2005 12:25 am

Post by stereo »

"Mislim da govorim u ime svih nas kad kazem da cemo vam pomoci da vratite vaseg malog zmaja bezbedno kuci. Za istrebljenje goblina ne mozemo bas da obecamo ali dacemo sve od sebe, samo jos treba da nas uputite u pravom smeru, toliko dugo ratujete sa njima pa mora da znate gde je njihova teritorija."

Posle odslusane price kraljice kobolda sidjem u dvoranu i osmotrim je malo blize. Krenem lagano u smeru za koji je ona rekla da bi trebao da vodi do goblina i kad budemo svi zajedno na putu izvadim mac a baklju dam Njegoslavu.
User avatar
IG
Bot
Posts: 1107
Joined: Tue Aug 26, 2003 8:45 pm
Contact:

Post by IG »

Његослав климу потврдно главом такође. Није му се допадала сарадња са коболдима али изгледа да тренутно није било другог избора ако желе да остваре своје циљеве и задатак због кога су и дошли овдје.

Кренуо је потом за осталима узевши бакљу и размишљајући о томе како ли ће се све ово на крају завршити и надајући се да ће се ипак поново срести са коболдима.
Image
User avatar
Rat with a tool
Posts: 863
Joined: Thu Jan 06, 2005 1:07 pm
Location: World of Darkness:Belgrade

Post by Rat with a tool »

Dok je Yusdrayl pricala o koboldskoj borbi protiv odvratnih goblina, Finrod je osetio veliko sazaljenje...A kad je spomenut Izgnanik, kao da ga je grom udario!U grudima mu je buktao gnev kao plamen, a i oci mu se nekako promenise.Stegao je zube da ne bi rekao nesto sto ne treba...
Nakon sto je Lorac potvrdio da ce druzina pomoci u oslobadjanu Zmaja, Finrod pridje jedan korak napred i kleknu:"Dajem vam rec da cemo spasiti vaseg zmaja i proterati sve sile zla iz vase citadele!", zatim spusti glavu, a nakon toga ustade i vrati se svojim kompanjonima.
User avatar
Mad
Posts: 37
Joined: Thu Sep 08, 2005 2:48 pm
Location: Novi Sad

Post by Mad »

"Da,kao sto smo vec obecali pomocicemo vam...Ali bih vas molio da nam otkrijete gde su goblini stacionirani...I jos jedna stvar-posto pretpostavljam da cemo biti brojcano slabiji od prljavih goblina zamolio bih vas da nam u pomoc date par vasih ratnika,koji bi nam bili velika pomoc u oslobadjanju ove tvrdjave od goblina"(baci neki dipl.cek)Ako nam pak ne da govorim da nema veze i da mi je jasno sto svoje verne ratnike nece da salje u mogucu smrt...
User avatar
Slartibartfast
Posts: 933
Joined: Sat Mar 13, 2004 9:31 pm
Location: Beograd

Post by Slartibartfast »

"Prihvatam" rece Sigmund svecano, misleci kako mu je saradnja sa koboldima manje mrska od cinjenice da imaju zajednickog neprijatelja... a mozda konacno dobije priliku da vidi zmaja. I da ga ubije? Zmajevi su oduvek bili tako prirodna, a opet tako magicna stvorenja. Naravno da ih nije voleo.
User avatar
Xardas
Posts: 454
Joined: Sun Jan 09, 2005 11:41 pm
Location: The Necromancers Tower

Post by Xardas »

-Nažalost ne mogu poslati moje ratnike sa vama jer to bi predstavljalo direktan napad na gobline. Mi ratujemo već više od deceniju, ali nikad direktno i otvoreno. Ne smem rizikovati otvoreni sukob ali mogu poslati moje stražare da idu iza vas i da čuvaju prostorije kroz koje ste vi već prošli tako da goblini neće moći da vas napadnu sa leđa...Zapamtite, kad nađete našeg zmaja, morate ga po svaku cenu zaštititi i ne povređenog ga vratiti nama. U suprotnom dogovor ne važi i nećete dobiti ništa od nagrada...Idite sad, idite. Mipo će vam pokazati put do goblinske teritorije i boriće se zajedno sa vama za oslobođenje Kalkriksa...

Vraćate se u prostoriju u kojoj ste našli Mipa.Mipo pretura po svojim stvarima i vadi kratki mač i oružje slično pendreku i zadene ih za pojas. Zatim prilazi Severo-istočnim vratima i otvara ih pokazujući vam da ga pratite. Krećete za njim prolazeći kroz uzak hodnik koji krivuda i najzad dolazite do drvenih vrata. Mipo otvara vrata i svi ulazite u prostoriju (na mapi broj 25). Ako se izuzme prašina i kamenje, ova soba je potpuna prazna. Na severnom zidu nalaze se jedna drvena vrata...

Mipo se lagano povlači na začelje družine govoreći : - mi sada ulaziti na goblinska teritorija...Mipo čuvati leđa, vi ići napred, ali pažljivo, goblini voleti zamke...

Image

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ŠTA RADITE ?

X
Omiljeni latinski citat : "Perikur acdatis eneus mrdi!"
:)
User avatar
IG
Bot
Posts: 1107
Joined: Tue Aug 26, 2003 8:45 pm
Contact:

Post by IG »

Његослав потпша Мипа по рамену уз пријатељске ријечи "Мипо брате, од велике си нам помоћи." и крену да истражи замке и да отвори врата. Потом претражи и простор тражећи тајна врата или сличне ствари у просторији у којој су и у коју треба да уђу.
Image
User avatar
Slartibartfast
Posts: 933
Joined: Sat Mar 13, 2004 9:31 pm
Location: Beograd

Post by Slartibartfast »

Sigmund pokusava da radi dve stvari odjednom - da cuva ledja sebi i ostatku druzine, i da obrati koliko paznje moze na same prostorije: arhitekturu tragove prolaska, pre svega.
User avatar
stereo
Posts: 65
Joined: Thu May 12, 2005 12:25 am

Post by stereo »

"Ma nista se ti mali nebrini za gobline, nece oni stici do tebe da te pipnu, bar ne pored mene i mog maca :wink: "

Pogledam malo unaokolo po prostoriji u kojoj se nalazimo i malo razgrnem nogom neke grudve zemlje ako ih ima cisto da vidim sta ima ispod.

"Mislim da je pametnije da ako je iza ovih vrata prostorija da udjemo Sigmund i ja prvi a ako je hodnik onda ti nastavi da vodis i pazi na zamke Njegoslave, i iskreno mislim da je u ovom trenutku nase najbolje oruzije to sto nas goblini neocekuju tako da se moramo potruditi da budemo sto tisi."

Polako otvaramo vrata kako nebi pravili veliku buku i lagano ulazim u prostoriju na severu, spreman za tucu ako treba.
User avatar
Rat with a tool
Posts: 863
Joined: Thu Jan 06, 2005 1:07 pm
Location: World of Darkness:Belgrade

Post by Rat with a tool »

"Mipo, dodji da ides uz mene i Fenrisa...Taman da se navikne na tebe! :) ", Finrod ga prijateljski potapsa po ramenu, a zatim nastavi da oprezno koraca po novoj prostoriji.....
User avatar
Mad
Posts: 37
Joined: Thu Sep 08, 2005 2:48 pm
Location: Novi Sad

Post by Mad »

"Opreznost!"obrecnuh se naglas pomislivsi na mnogo malih prljavih goblina kako iskacu iz zasede,a zatim(iako to ne prilici jednom kleriku)pljunu sa gadjenjem...
Orlik vadi i mac i stit i tako ide gotovo sve vreme dok se budu kretali po goblinskoj teritoriji,posto zaista prezire gobline...U prostoriju ulazim odmah posle Loraka...
User avatar
Xardas
Posts: 454
Joined: Sun Jan 09, 2005 11:41 pm
Location: The Necromancers Tower

Post by Xardas »

I dok je Njegoslav tražio zamke u prostoriji, Sigmund se spusti na pod tražeći tragove.
-Njegoslav – u prostoriji i na severnim vratima nisi našao ni jednu zamku i smatraš da je bezbedno ići dalje.
-Sigmund - Na podu otkrivaš dva seta tragova : prvi su pacovski tragovi ne stariji od jedan dan. Drugi su humanoidni tragovi (ne koboldski niti goblinski) stari oko mesec dana.

Polako i pažljivo otvarate severna vrata i ulazite u prostoriju (26).

Image

Ova prostorija je sličnih dimenzija kao i prethodna izuzev što se na severnom zidu spaja sa hodnikom koji ne vidite koliko je dugačak (radius baklje je oko 20 ft). Na zapadnom zidu nalaze se velika kamena vrata oslikana reljefom zmajevskih kostura sa natpisom na vama nepoznatom jeziku. Kad se približite vratima osetite da iz njih izbija neka neprirodna hladnoća. Na istočnom zidu vidite kamenu ornamentnu fontanu koja, iako ispucana i presušena, i dalje zrači veličanstvenošću. Fontana je oslikana zmajem koji ponire iz visina...Zidovi su oronuli a pod je prekriven kamenovitim ostatcima i prašinom...

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ŠTA RADITE ?

X
Omiljeni latinski citat : "Perikur acdatis eneus mrdi!"
:)
User avatar
stereo
Posts: 65
Joined: Thu May 12, 2005 12:25 am

Post by stereo »

"Jeli Mipo znas li ti sta pise ovde na vratima, a?
Ajde ajde to mora da ima neke veze sa vasim zmajevima cim je zmaj tu nacrtan, a vi tvrdite da ste potomci zmajeva pa da vidimo ima li tu istine..."

U ovoj i u sledece 2 sobe u koje budemo usli gledam pazljivo na sve strane zbog pacova, da nas ne iznenade opet posto sad znamo da su tu negde, bar su bili juce :?

Nakon toga pridjem fontani da je malo bolje pogledam, ipak ornamentisana je dosta, a meni takve stvari privlace paznju :)
Obrisem je lagano tek toliko da skinem taj visak prasine koliko mogu rukom nebi li je video bolje i mozda nasao nesto.

Ako tu nema nicega interesantnog krecem dalje polako ka severu naravno sa macem ispred mene, i naravno gledam na sve strane zbog pacovakoji su tu negde...
User avatar
IG
Bot
Posts: 1107
Joined: Tue Aug 26, 2003 8:45 pm
Contact:

Post by IG »

Његослав је наставио да тражи замке и тајне пролазе. Нису му се свидјела врата са рељефом костура змајева и то је и на глас рекао и предложио да то оставе за касније. Свој рапир је држао спреман да узврати било који напад из оближње таме.
Image
User avatar
Slartibartfast
Posts: 933
Joined: Sat Mar 13, 2004 9:31 pm
Location: Beograd

Post by Slartibartfast »

"Kako mrtvo deluju ove dvorane..." promrlja Sigmund, vise za sebe. Zatim je jos malo pretrazio sobu, pokusao da odredi gde vode ti humanoidni tragovi (i koliko ih, konkretno, ima), i sa nestrpljenjem se okrenuo ka koboldu. Desna ruka mu je vec odavno kraj drske sekire, i poceo je da se navikava na takav polozaj.
User avatar
Mad
Posts: 37
Joined: Thu Sep 08, 2005 2:48 pm
Location: Novi Sad

Post by Mad »

Mislim da treba da idemo kroz onaj hodnik... Ne verujem da su goblini iza ovih vrata sa ovim,ovim...zmajem. Da i razvio sam teoriju da u citadeli postoje cetvoro vrata sa oslikanim zmajevima i da iza svakih vrata preti odredjena vrsta opasnosti...Na primer oni undeadovi mislim da su delo sile iza ovih ovde vrata!
User avatar
Rat with a tool
Posts: 863
Joined: Thu Jan 06, 2005 1:07 pm
Location: World of Darkness:Belgrade

Post by Rat with a tool »

"Meni se pre cini da je iza ovih vrata neka grobnica zmajeva", odgovori Finrod sa malom dozom nelagodnosti...
User avatar
IG
Bot
Posts: 1107
Joined: Tue Aug 26, 2003 8:45 pm
Contact:

Post by IG »

"И ја сам истог мишљења. А није искључено да су постављене заштитне чини које чувају све то." климну Његослав.
Image
User avatar
Xardas
Posts: 454
Joined: Sun Jan 09, 2005 11:41 pm
Location: The Necromancers Tower

Post by Xardas »

I dok Lorak posmatra fontanu, Sigmund traži tragove po podu, a Njegoslav traži zamke, mali Mipo prilazi kamenim vratima I pažljivo ih posmatra.

Lorak – izbliza posmatrajući fontanu, zaključuješ da je glava ponirućeg zmaja u stvari izbočena napred i da njegova usta predstavljaju mesto odakle se slivalo, šta god da je izlazilo iz te fontane. Bazen fontane je prazan i prekriva ga samo tanak sloj sasušenog mulja. Brišući prašinu, otkrivaš da iznad glave zmaja stoji natpis na tebi nepoznatom jeziku, ali siguran si da je isti jezik kao i onaj sa vrata...

Sigmund – na podu nalaziš dva seta tragova : prvi su pacovski, ne stariji od jedan dan a drugi su čovečiji, stari oko mesec dana. Tragovi vode ka severnom hodniku...

Njegoslav – u ovoj prostoriji nema zamki, dok na zmajevskim vratima zamka postoji, ali si 100% siguran da, ako se vrata pravilno otvore zamka se neće aktivirati. Takođe misliš da imaš realne šanse (preko 50%) da razmontiraš zamku ako se potrudiš i radiš pažljivo…

Zagledavši se u kamena vrata, Mipo reče : - Pogledati ovde! Pogledati ovde! Ovde pisati na jeziku predaka! Mipo znati jezik predaka! Ovde pisati TANA AMAN HEKA MEN! Mipo ne razumeti baš najbolje ali misliti da to značiti „Upotrebiti dobro da otkriti put“...Na ovo se Njegoslav nasmeja govoreći : -Da, a ako ne upotrebimo dobro, zamka će nas obavestiti o tome!

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ŠTA RADITE?

X
Omiljeni latinski citat : "Perikur acdatis eneus mrdi!"
:)
User avatar
IG
Bot
Posts: 1107
Joined: Tue Aug 26, 2003 8:45 pm
Contact:

Post by IG »

"Па ваљда не губимо ништа ако малко погледамо шта је унутра." рече Његослав размишљаћући на глас и потом крену да отвори камена врата.

((ВК. За сада нисам сигуран да ми је потребно да је деактивирам :))
Image
User avatar
Slartibartfast
Posts: 933
Joined: Sat Mar 13, 2004 9:31 pm
Location: Beograd

Post by Slartibartfast »

Posto je shvatio da je na red dosao malo drugaciji posao, Sigmund je samo svecano objavio da se put nastavlja severno i da tragovi vode tamo; a zatim se okrenuo i, gledajuci Njegoslava, sacekao misljenja ostalih.
User avatar
stereo
Posts: 65
Joined: Thu May 12, 2005 12:25 am

Post by stereo »

"OOOO pa cekaj malo NJegoslave, vidis valjda da je ovo neka zagonetka za otvaranje vrata, mozda da prvo resimo sta treba. Mozda da Olrik baci neku magiju dobra ovde, ili na nas ili na vrata pa da onda krenemo...

...Nego Mipo posto vidim da znas da citas taj cudni jezik sta pise ovamo na fontani?"

Sve sto radim ovde u sobi radim pazljivo i sa osvrtom na severni prolaz, malo obracam paznju na sobu i sta se trenutno dogadja tu a malo na prolaz severno.

"Nikako mi se nesvidja ovo, pogani pacovi mogu da izlete svaki cas..."
User avatar
Mad
Posts: 37
Joined: Thu Sep 08, 2005 2:48 pm
Location: Novi Sad

Post by Mad »

"Stanite,zar nam nije primarni cilj da nadjemo zmaja i avanturiste?"-rekoh zacudjeno,posto je svako krenuo svojim putem!
"Ja predlazem da krnemo ovim hodnikom severno,tuda nas vode tragovi...
ali ako hocete mozemo i kroz ova vrata,ali aje onda da ih OTVORIMO..."
Vadim tyrov simbol i priblizavam se vratima i dodirujem ih,tek da vidim da li ce sa nesto dogoditi...
User avatar
IG
Bot
Posts: 1107
Joined: Tue Aug 26, 2003 8:45 pm
Contact:

Post by IG »

"Можда ћемо наћи нешто корисно или неки нови дио мозаика који ће нам омогућити да са више свијетла посматрамо догађаје око себе и на овом мјесту. Међутим наравно да постоји ризик и што се мене тиче ако се остали двоуме боље да наставимо куда смо кренули. Мислим да могу да ријешим загонетку ових врата и отворим их без много муке, али не знам шта нас чека иза." Његослав се сада одмакао од врата и чекао да га неко позове да крене даље или пак да види дал су остали заинтересовани да истраже просторију са чудним вратима.
Image
User avatar
stereo
Posts: 65
Joined: Thu May 12, 2005 12:25 am

Post by stereo »

"Dobro momci nama previse zadrzavanja, ajde da vidimo sta ima iza tih vrata, Olrice bacaj bless na nas a ti Njegoslave onda probaj da to disarmujes ako moze pa da vidimo! Ti Sigmunde obrati paznju na ta vrata sto Njegoslav cacka dok ja cuvam severni prolaz! Finrode ti bi mogao da posaljes tvog vernog vuka malo da baci pogled u severnu sobu, umesto sto ga samo tu mazis - bolje da radi nesto korisno on ionako vidi u mraku bolje od nas."

"A ti Mipo govori vec jednom sta pise tamo na fontani!"


Postavljam se u centar sobe i motrim na severna vrata i povremeno bacam pogled sta je ekipa uradila.
User avatar
Rat with a tool
Posts: 863
Joined: Thu Jan 06, 2005 1:07 pm
Location: World of Darkness:Belgrade

Post by Rat with a tool »

"Nigde nece on bez mene...", rece Finrod i zaputi se sa Fenrisom ka severnom prolazu....Pazljivo...
User avatar
stereo
Posts: 65
Joined: Thu May 12, 2005 12:25 am

Post by stereo »

"...Cekaj Finrode, poenta je da ostanemo zivi i ti zajedno sa nama, zato sam i mislio da ode Fenris sam; on moze da nanjusi nesto, da vidi bolje u mracnoj prostoriji a bogami i da brzo pobegne ako treba... Nama to treba; a ne da srljas ti sam tamo medju gobline... Sacekaj dok otvorimo vrata oonda pa idemo zajedno..."

"Jeli Njegoslave oce li to sa vratima skoro???", bacim pogled na Njegoslava sta toliko prcka po tim vratima i hoce li ih otvoriti vec jednom.
User avatar
Xardas
Posts: 454
Joined: Sun Jan 09, 2005 11:41 pm
Location: The Necromancers Tower

Post by Xardas »

Finrod i Fenris motre na severni hodnik, Sigmund na kamena vrata, a Lorak na fontanu. Njegoslav i Orlik posmatraju vrata, a Mipo prilazi fontani i posmatra je. Orlik prilazi vratima i prinosi im Tyrov simbol...iako se ništa ne dešava, Orlik se oseća sigurnim da je ona hladnoća koja je izbijala iz vrata, trenutno nestala u blizini simbola...Mipo je rekao “upotrebiti dobro i otkriti put“. Možda nije mislio da treba upotrebiti vrata dobro, tj. Na ispravan način. Možda je mislio da treba bukvalno upotrebiti dobro...Sada je već siguran da su vrata nabijena negativnom energijom i da bi udar pozitivne energije možda to poništio...Podiže Tyrov simbol i uzvikuje : - Sile mraka pokleknite pred svetlošću Tyrovom! Sile mraka proterujem vas, napustite ovo mesto! ...Simbol počinje da svetli jarkom svetlošću...čuje se jako škripanje koje dopire iz vrata...sve to traje par sekundi, a zatim tišina...vrata više nisu hladna na dodir, samo su jednostavno...vrata.

Mipo gleda natpis na fontani i nešto tiho mrmlja...zatim naglas reče : -ovde piše „neka bude vatra!“ da, da , ovde pise NEKA BUDE VATRA!...to se na jeziku predaka kaže nainarya! NAINARYA! ... kako je Mipo izgovorio ovu reč naglas, oči statue počinju da blešte crvenom svetlošću...čeljusti se razjapljuju i iz njih počinje da se sliva crena tečnost koja puni bazen fontane...nakon što se bazen napunio (oko 2 dl tečnosti) čeljusti se zatvaraju i crveni sjaj učiju nestaje...ostaje samo bazenčić sa crvenom tečnošću...

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ŠTA RADITE ?

X
Omiljeni latinski citat : "Perikur acdatis eneus mrdi!"
:)
User avatar
IG
Bot
Posts: 1107
Joined: Tue Aug 26, 2003 8:45 pm
Contact:

Post by IG »

Његослав је кренуо да види шта ће се десити са течношћу која се изненада појавила, а потом је наставио да пажљиво отвара врата.
Image
User avatar
stereo
Posts: 65
Joined: Thu May 12, 2005 12:25 am

Post by stereo »

Posle svega vidjenog, "U hu hu vidi ti ovo!" prilazim fontani i izgovorim jos jednom naglas "NAINARYA!" i gledam hoce li se nesto desiti ili ne.

"Olrice ajde ti si ovde iskusan sa ovakvim stvarima, sta je ovo cudo???"

Bacim pogled sta se desava sa Njegoslavom i dokle je stigao sa vratima.
Post Reply

Return to “Online RPG”