Flames of War - Kutak za pocetnike ...

Tabletop wargame baziran na tematici WW2

Moderator: deka

Post Reply
User avatar
Skobra
Posts: 1077
Joined: Mon Oct 28, 2002 1:05 pm
Location: Bgd

Re: Flames of War - Kutak za pocetnike ...

Post by Skobra »

Hajd da probam jos jednom:

1. Da li infantry timovi (koji se nisu ni kretali ni pucali u svojoj fazi) koji su u foxhole na livadi i koji su dalje od 4" od bilo kakve sume ili zgrade imaju concealment i GtG od aviona?

2. Da li infantry timovi koji su pod smoke templejtom imaju nevidljivost dalje od 6" / concelament od aviona?

3. Graficki prikaz: Avion -> Unisteno vozilo -> infantry tim. Da li infantry tim koji je na manje od 4" od unistenog vozila ima concealment od aviona?

Veoma bih cenio da/ne odgovore :wink:
opsidiannight wrote:Nema svrhe da ga osudujemo sto prodaje figure jebo je u stisci.

User avatar
žubor
Posts: 1895
Joined: Fri Apr 25, 2003 9:35 pm
Location: BGG.CC
Contact:

Re: Flames of War - Kutak za pocetnike ...

Post by žubor »

Skobra wrote:Hajd da probam jos jednom:

1. Da li infantry timovi (koji se nisu ni kretali ni pucali u svojoj fazi) koji su u foxhole na livadi i koji su dalje od 4" od bilo kakve sume ili zgrade imaju concealment i GtG od aviona?

2. Da li infantry timovi koji su pod smoke templejtom imaju nevidljivost dalje od 6" / concelament od aviona?

3. Graficki prikaz: Avion -> Unisteno vozilo -> infantry tim. Da li infantry tim koji je na manje od 4" od unistenog vozila ima concealment od aviona?

Veoma bih cenio da/ne odgovore :wink:
1. NE

2. NE

3. NE

Jedino sto smeta avionu su KUCE i SUME nista drugo. Dim ne smeta avionu ni u kom slucaju jer onda "avion gadja dim".
B.
Image
User avatar
Baneblade
Posts: 401
Joined: Thu Apr 10, 2008 12:00 am
Location: Teretana

Re: Flames of War - Kutak za pocetnike ...

Post by Baneblade »

dvoumim se izmedju 15cm sFH18 i loran slepera za artiljerijsku podrsku za mid war north afrika panzerspah company.sta bi bolje lezalo u listi?
Александар Велики је заправо српски војсковођа Александар Карановић и он је трећи српски војсковођа који је у свом походу на исток дошао до Индије. Пре њега су то учинили Нино Белов и Сербо Макаридов.
User avatar
Duc d' Elchingen
Posts: 2198
Joined: Sat Apr 02, 2005 5:11 pm

Re: Flames of War - Kutak za pocetnike ...

Post by Duc d' Elchingen »

ja u mojoj koristim loran šlepere...
lepo su se do sada pokazali
Olsianon
Posts: 1467
Joined: Tue Nov 04, 2008 8:17 am
Location: Lazarevac
Contact:

Re: Flames of War - Kutak za pocetnike ...

Post by Olsianon »

Loran Sleper i meni deluje kao bolji izbor :)
Nemanja
Posts: 805
Joined: Mon Jun 07, 2010 1:01 pm

Re: Flames of War - Kutak za pocetnike ...

Post by Nemanja »

meni se ti šleperi čine jako skupi...nisam siguran da vrede toliko poena.doduše lepo izgledaju
Olsianon
Posts: 1467
Joined: Tue Nov 04, 2008 8:17 am
Location: Lazarevac
Contact:

Re: Flames of War - Kutak za pocetnike ...

Post by Olsianon »

Loran sleperi se isplate po meni jedino u panzerspah listi za NA
User avatar
Mrzimsvee
Posts: 3207
Joined: Wed Feb 12, 2003 4:46 pm
Location: Novi Beograd

Re: Flames of War - Kutak za pocetnike ...

Post by Mrzimsvee »

Kako se koristi pravilo assault ramps na Gepanzerte Panzergrenadier half-truckovima?
"They shall be my finest warriors, these men who give of themselves to me. Like clay I shall mould them, and in the furnace of war forge them. They will be of iron will and steely muscle. In great armour shall I clad them and with the mightiest guns will they be armed. They will be untouched by plague or disease, no sickness will blight them. They will have tactics, strategies and machines so that no foe can best them in battle. They are my bulwark against the Terror. They are the Defenders of Humanity. They are my Space Marines and they shall know no fear."
Emperor of mankind – on the Creation of the Space Marines.

"By reason. By truth. I have learned how your hearts and minds function. With that lore, I brought peace to this culture."
"--At the cost of freedom."
"Peace reigns, as I reign. I wouldn't expect your to understand. You are a little man, with little dreams."
"--You've ushered in the peace of the graveyard. Peace, at the cost of surrendering all choice, all freedom. The city lies in terror, forced to live by the standards you place upon our shoulder."
"Yes...yes."
"--But every sin...is punished, but punished by death, no matter the crime. No matter the scale of the sin. The people of the city live in silence, lest a single word earn them death for speaking out against you."
"Yes. Listen. Listen to the sound of raw silence. Is it not serene?"
- Night Haunter addressing a gathering of Nostraman nobles

"Your presence does not surprise me, Assassin. I have known of you ever since your craft entered the Eastern Fringes. Why did I not have you killed? Because your mission and the act you are about to commit proves the truth of all I have ever said or done. I merely punished those who had wronged, just as your False Emperor now seeks to punish me. Death is nothing compared to vindication."
User avatar
Mikaan
Posts: 507
Joined: Mon Jul 07, 2008 4:51 pm

Re: Flames of War - Kutak za pocetnike ...

Post by Mikaan »

Imas na strani 215 velikog rulebooka - stavljaju se u shooting fazi umesto pucanja :wink:
User avatar
opsidiannight
Чика Дринки
Posts: 2113
Joined: Sun Nov 03, 2002 2:53 pm
Location: Beograd

Re: Flames of War - Kutak za pocetnike ...

Post by opsidiannight »

Kao neko ko je koristio panzer pionire više nego iko, a možda i više nego svi zajedno mogu ti reći da je je to najmanje korišćena mogućnost svih vremena. Još uvek nisam bio prisutan niti čuo da je to korišćeno. Štaviše, nikada nisam ni pročitao, na BF forumu o korišćenju toga. Šteta, al bar su lepi modeli halftrakova sa tim rampama.
Image
"This time, next year, we'll be millionaires!"
User avatar
Histericni Istoricar
Kапитан Рубинщайн
Posts: 1341
Joined: Thu May 01, 2008 9:47 pm
Location: Jarak

Re: Flames of War - Kutak za pocetnike ...

Post by Histericni Istoricar »

Koju artiljeriju da uzmem za moje Gurke u Tunisu? Imam tri opcije, one divove od 5,5 cola ili medium batery, one cudake od 25 funti kao obicnu bateriju?
U jednog Bocu, mi verujemo!
User avatar
Mikaan
Posts: 507
Joined: Mon Jul 07, 2008 4:51 pm

Re: Flames of War - Kutak za pocetnike ...

Post by Mikaan »

Koliko ja znam, ne mozes da uzmes 5,5" ukoliko nemas isto toliko 25pdr-a
User avatar
Histericni Istoricar
Kапитан Рубинщайн
Posts: 1341
Joined: Thu May 01, 2008 9:47 pm
Location: Jarak

Re: Flames of War - Kutak za pocetnike ...

Post by Histericni Istoricar »

Hm da... Mada sam mislio da li se isplati davati poene i ne male novce za 5,5.
U jednog Bocu, mi verujemo!
User avatar
Mikaan
Posts: 507
Joined: Mon Jul 07, 2008 4:51 pm

Re: Flames of War - Kutak za pocetnike ...

Post by Mikaan »

Artiljerija sa AT5 i FP2 je jako efikasna (ja recimo koristim 155mm americku koja se odlicno pokazala u ubijanju Tigrova), s tim sto mislim da ti je ovo malo preskupo za support Ghurkama (s obzirom da moras da imas 3 core platoona koji ti nose dosta poena). Mislim da su 5,5" vise za neku varijantu kao support jeftinijoj pesadiji - a i trebaju ti poeni za Churchille koji su po meni must u Tunis UK rifle listama :mrgreen:
User avatar
Mikaan
Posts: 507
Joined: Mon Jul 07, 2008 4:51 pm

Re: Flames of War - Kutak za pocetnike ...

Post by Mikaan »

Dodatno, oni su ti mozda i bolji u ulozi AT gun-ova u mid war-u (rof 2, turntable) - a i uvek mozes da ih koristis kao proxy za americki support - 105mm haubice i time dobijes americko "time on target" pravilo :P
User avatar
Chempress
Posts: 401
Joined: Wed Jun 11, 2008 11:27 am
Location: Standard

Re: Flames of War - Kutak za pocetnike ...

Post by Chempress »

ne izlaziti iz kuce bez 8x25pdr! :D
User avatar
Chempress
Posts: 401
Joined: Wed Jun 11, 2008 11:27 am
Location: Standard

Re: Flames of War - Kutak za pocetnike ...

Post by Chempress »

pitao sam na fow forumu i on ljudi odgovorise!

http://www.flamesofwar.com/Default.aspx ... j=1#731037

observeri vodova koji su u rezervi se postavljaju na pocetku kad i svi ostali observeri

znam da je bilo price o ovome ranije.......
User avatar
opsidiannight
Чика Дринки
Posts: 2113
Joined: Sun Nov 03, 2002 2:53 pm
Location: Beograd

Re: Flames of War - Kutak za pocetnike ...

Post by opsidiannight »

Da, zato što su obzerveri indipenant karakteri.l Svi indepenant karakteri koji se ne postave na pocetku partije vise ne mogu uci u igru, osim snajpera naravno. Obzerver ima mali izuzetak od ovog pravila, pre pocetka partije se moze ukrcati u bilo koji tenk te u njemu doci iz rezerve, naravno u tom tenku ostaje do kraja partije.
Image
"This time, next year, we'll be millionaires!"
User avatar
Duc d' Elchingen
Posts: 2198
Joined: Sat Apr 02, 2005 5:11 pm

Re: Flames of War - Kutak za pocetnike ...

Post by Duc d' Elchingen »

Chempress wrote:pitao sam na fow forumu i on ljudi odgovorise!

http://www.flamesofwar.com/Default.aspx ... j=1#731037

observeri vodova koji su u rezervi se postavljaju na pocetku kad i svi ostali observeri

znam da je bilo price o ovome ranije.......
lepo je ovo znati
User avatar
Skobra
Posts: 1077
Joined: Mon Oct 28, 2002 1:05 pm
Location: Bgd

Re: Flames of War - Kutak za pocetnike ...

Post by Skobra »

Buduci da smo juce Milos i ja imali gomilu assaulta i counter-assaulta to me je ponukalo da detaljnije pregledam pravila za isti.

Ok igramo pravilno da za juris moras da stavis minimum jedan tim u base to base (btb) kontakt i to je ok. Medjutim u pravilima kaze da i za counter-assault moras da izvedes to isto. Znaci kad se bore dve strane nakon svake "To hit" faze se gleda da li ima prezivelih (a da nisu bogged ili bail-out) protivnickih timova u 4". Ako nema to je assault pobeda. Milsim da smo mi generalno igrali da moras da dodjes na minimum 2" (znaci da budes u 6" pre counter assault move) - a to je pogresno. (pg 106 Rulebooka)

Takodje rade se kojekakve kombinacije sa hitovima da bi se izbegli gubici. Tipa napadac u assaultu ima timove A i B. A moze da udari protivnicki tim 1 a B moze da udari protivnicke timove 1 i 2. E sad desava se da branilac (popio 2 hita) za prvi skine tim br.1 (navodno od hita tima B) i onda hit tima A nema na koga da rasporedi. Na strani 103 Rulebooka jasno pise da hitovi moraju da se alociraju tako da maksimiziraju broj pogodjenih timova!

Cisto da obratimo paznju u sledecim borbama
opsidiannight wrote:Nema svrhe da ga osudujemo sto prodaje figure jebo je u stisci.

User avatar
Skobra
Posts: 1077
Joined: Mon Oct 28, 2002 1:05 pm
Location: Bgd

Re: Flames of War - Kutak za pocetnike ...

Post by Skobra »

Malo sam istrazivao i oko independent timova i famoznog pridruzivanja platunima - pogotovo oko onog tumacenja da independent tim dobija "magicni" foxhole kada se pridruzi ukopanom platunu kao i oko mogucnosti za move on the double.

Rezultati "istrazivanja" oko stvari koje smo ponekad tumacili pogresno

1. IT se ponasa kao platoon on its own tako da moze da rolluje za sve sto i obican platun - dig in, move on the double i slicno (osim sto ne moze sam da assaultuje a ovo ako nema neko special pravilo)

2. Buduci da IT mozes da pridruzis platunu u bilo kom trenutku sasvim je validno sledece:
a) rolas za move on the double za platun
b) ako uspes pridruzis mu i IT i svi se krecu on the double
c) ako ne uspes, mozes komotno da rolas odvojeno za IT

3. Ako pucaju ili assualtuju IT on MORA da se pridruzi platunu SAMO AKO je u command range (gleda se range IT) i iste vrste (infantry, gun, tank)

4. Ako se IT pridruzi platunu dobija stanje koje se odnosi na platun (move on the dobule, pinned i slicno)

5. Karakteristike koje se gledaju na team base se ne prenose ni na IT niti na platun. Znaci nema magicnih foxholova, GtG i slicno.
opsidiannight wrote:Nema svrhe da ga osudujemo sto prodaje figure jebo je u stisci.

User avatar
Baneblade
Posts: 401
Joined: Thu Apr 10, 2008 12:00 am
Location: Teretana

Re: Flames of War - Kutak za pocetnike ...

Post by Baneblade »

da li sa sapper platoon sa sapper reinforcements-ima koji se uzima uz strelkovy hq racuna kao normalan platoon ili kao nesto drugo.nisam nikada uzimao te command attachment-e ili kako se vec zovu pa pitam.
Александар Велики је заправо српски војсковођа Александар Карановић и он је трећи српски војсковођа који је у свом походу на исток дошао до Индије. Пре њега су то учинили Нино Белов и Сербо Макаридов.
User avatar
Skobra
Posts: 1077
Joined: Mon Oct 28, 2002 1:05 pm
Location: Bgd

Re: Flames of War - Kutak za pocetnike ...

Post by Skobra »

sapper platoon ti je kao i obican platun. Situacija sa HQ sapperima je sledeca:
1. Pridruzis ih pre pocetka partije nekom platunu i oni se racunaju kao attachmenti - znaci kao deo platuna (za platun gubitke se racunaju ali za platun moral ne)
2. drzis ih kao leaderless platun - znaci zasebno su, ne racunaju se kao platun za moral i broj platuna i mogu da se pomeraju/assaultuju itd kada im se na pocetku stepa pridruzi CiC,2iC ili higher command team
opsidiannight wrote:Nema svrhe da ga osudujemo sto prodaje figure jebo je u stisci.

User avatar
Duc d' Elchingen
Posts: 2198
Joined: Sat Apr 02, 2005 5:11 pm

Re: Flames of War - Kutak za pocetnike ...

Post by Duc d' Elchingen »

ako se ne varam HQ dodaci mogu da se priključuju samo Combat i Weapon vodovima
tako da treba uzeti u obzir
neka neko proveri za svaki slučaj
nemam knjigu kod sebe
User avatar
Chempress
Posts: 401
Joined: Wed Jun 11, 2008 11:27 am
Location: Standard

Re: Flames of War - Kutak za pocetnike ...

Post by Chempress »

pre nekog vremena neko me je pitao da li se "trazenje", range in, racuna kao da je artiljerija i bombardovala (pucala) iako nije nasla protivnika...... DA
npr. nebeli ako ne nadju protivnika ipak ostavljaju smoke trail


http://www.flamesofwar.com/Default.aspx ... &afv=topic
User avatar
Mikaan
Posts: 507
Joined: Mon Jul 07, 2008 4:51 pm

Re: Flames of War - Kutak za pocetnike ...

Post by Mikaan »

Chempress wrote:pre nekog vremena neko me je pitao da li se "trazenje", range in, racuna kao da je artiljerija i bombardovala (pucala) iako nije nasla protivnika...... DA
npr. nebeli ako ne nadju protivnika ipak ostavljaju smoke trail

http://www.flamesofwar.com/Default.aspx ... &afv=topic
Ne vidim na ovom linku da pise to za smoke trail - gde si procitao?
User avatar
Chempress
Posts: 401
Joined: Wed Jun 11, 2008 11:27 am
Location: Standard

Re: Flames of War - Kutak za pocetnike ...

Post by Chempress »

hmmm izgleda da sam u mojoj neogranicenoj mudrosti postavio pogresan link....
User avatar
Skobra
Posts: 1077
Joined: Mon Oct 28, 2002 1:05 pm
Location: Bgd

Re: Flames of War - Kutak za pocetnike ...

Post by Skobra »

Podugacka rasprava oko Shooting was too sucessful http://www.flamesofwar.com/Default.aspx ... &afv=topic

Da sumiram, koplja se lome oko toga dokle mogu da se krecu assault timovi ako je shooting too sucessful - odnosno da li je max movement do pozicije najblizeg ubijenog tima ili moze i do max assault movementa (4"). Elem na kraju Fil odgovara tipa:
Phil said:
IF there are still surviving teams in the platoon you ignore the dead guys totally.
If there AREN'T surviving teams then you move to where they were before being destroyed.
opsidiannight wrote:Nema svrhe da ga osudujemo sto prodaje figure jebo je u stisci.

User avatar
Mikaan
Posts: 507
Joined: Mon Jul 07, 2008 4:51 pm

Re: Flames of War - Kutak za pocetnike ...

Post by Mikaan »

Apropo danasnje rasprave oko Unflappable specijalnog pravila za gardu (isto i Elite troops za HG Panzer) sa Pedjom i Cempresom:

Odnosi se samo na re-roll Platoon Morale check-ova sa 115 strane rulebook-a - znaci samo re-roll kada se baca da li platoon ostaje na tabli ili bezi (below half strenght), a ne i za remount bailed out vozila, napad-kontranapad (ovo su motivation checks, a ne platoon morale checks) - barem ja tako citam pravila :wink:
User avatar
Baneblade
Posts: 401
Joined: Thu Apr 10, 2008 12:00 am
Location: Teretana

Re: Flames of War - Kutak za pocetnike ...

Post by Baneblade »

Mikaan wrote:Apropo danasnje rasprave oko Unflappable specijalnog pravila za gardu (isto i Elite troops za HG Panzer) sa Pedjom i Cempresom:

Odnosi se samo na re-roll Platoon Morale check-ova sa 115 strane rulebook-a - znaci samo re-roll kada se baca da li platoon ostaje na tabli ili bezi (below half strenght), a ne i za remount bailed out vozila, napad-kontranapad (ovo su motivation checks, a ne platoon morale checks) - barem ja tako citam pravila :wink:
pazi,verovatno si u pravu,ali zasto onda pise any failed platoon morale checks,tj. zasto stoji u mnozini?zasto nisu precizirali lepo?i zasto sada kada sam poceo irsku gardu hoces da joj oduzmes moc koja joj po pravu pripada?i zasto podrivas power gaming?
Александар Велики је заправо српски војсковођа Александар Карановић и он је трећи српски војсковођа који је у свом походу на исток дошао до Индије. Пре њега су то учинили Нино Белов и Сербо Макаридов.
User avatar
Histericni Istoricar
Kапитан Рубинщайн
Posts: 1341
Joined: Thu May 01, 2008 9:47 pm
Location: Jarak

Re: Flames of War - Kutak za pocetnike ...

Post by Histericni Istoricar »

Mikan je u pravu Bane. Prolazis vise moral chekova u jednoj partiji, a tu je i cuveno i mnogo dobro company moral koji rirolujes takodje. Imas za counter assolt buldoga, a za vozila zasticenu municiju. Sorry, zaboravih ti nemas churchile.
U jednog Bocu, mi verujemo!
User avatar
Hertz
Posts: 548
Joined: Wed Dec 08, 2010 9:01 pm

Re: Flames of War - Kutak za pocetnike ...

Post by Hertz »

Imam dva FoW pitanja iz prvila, pa bih zamolio neko da mi ih neko, od iskusnijih igrača, pojasni.

Avioni:
Kada AA gadja avione koji napadaju pogadja ih na skill. Čiji? Aviona (protivnički) ili AA voda (svoj).

Četni moral:
Sledeća situacija. Četa ima 4 voda. 2 voda stradaju i ostaju 2 operativna voda. Jedan od ta dva voda, u nekom od narednih krugova, odlazi sa table (zbog spec. pravila misije fighting withdrawal ili zbog toga što igrač namerno povlači vod da ne bi bio uništen). On se više ne računa u četu? 1iC sada mora da baca četni moral na početku svakog svog poteza jer četa ima 1 operativni i 2 uništena voda. Da li sam to pravilno ispravno protumačio?

Hvala na pomoći
Image
User avatar
Skobra
Posts: 1077
Joined: Mon Oct 28, 2002 1:05 pm
Location: Bgd

Re: Flames of War - Kutak za pocetnike ...

Post by Skobra »

1. Pogadja na AA skil
2. Jesi, baca se company moral
opsidiannight wrote:Nema svrhe da ga osudujemo sto prodaje figure jebo je u stisci.

User avatar
Skobra
Posts: 1077
Joined: Mon Oct 28, 2002 1:05 pm
Location: Bgd

Re: Flames of War - Kutak za pocetnike ...

Post by Skobra »

Sad primetih jos jednu, znacajnu razliku u V3.... Ukoliko pesadija zaskoci tenkove (ono jurisa iz conceal terena a da se prethodno nije pomerala niti pucala) samo tenkovi koji zavrse u BtB kontaktu nemaju defansive fire.... Ostali tenkovi koji su u 8" od asaulting timova a nisu u kontaktu imaju normalnu def paljbu
opsidiannight wrote:Nema svrhe da ga osudujemo sto prodaje figure jebo je u stisci.

Nemanja
Posts: 805
Joined: Mon Jun 07, 2010 1:01 pm

Re: Flames of War - Kutak za pocetnike ...

Post by Nemanja »

ovo je važno,nisam znao :idea:
User avatar
Duc d' Elchingen
Posts: 2198
Joined: Sat Apr 02, 2005 5:11 pm

Re: Flames of War - Kutak za pocetnike ...

Post by Duc d' Elchingen »

bogme nisam ni ja...
inače što se tiče Smoke pucanja ide ovako
prvo što mora da puca u Shooting fazi je Smoke Bombardment
što se tiče direktnog Smoke pucanja ako vod X hoće da puca i Smoke i bojevom municijom prvo mora Smoke
doduše kada je direktni Smoke u pitanju ne mora da se prvo on kompletan ispuca pa onda sve ostalo
mora samo unutar voda prvo da se ispuca Smoke pa onda sve ostalo
Nemanja
Posts: 805
Joined: Mon Jun 07, 2010 1:01 pm

Re: Flames of War - Kutak za pocetnike ...

Post by Nemanja »

Duc d' Elchingen wrote:bogme nisam ni ja...
inače što se tiče Smoke pucanja ide ovako
prvo što mora da puca u Shooting fazi je Smoke Bombardment
što se tiče direktnog Smoke pucanja ako vod X hoće da puca i Smoke i bojevom municijom prvo mora Smoke
doduše kada je direktni Smoke u pitanju ne mora da se prvo on kompletan ispuca pa onda sve ostalo
mora samo unutar voda prvo da se ispuca Smoke pa onda sve ostalo
da,tako sam i ja ukapirao
u praxi najcrnje te u smoke zaviju first i second in command
User avatar
Duc d' Elchingen
Posts: 2198
Joined: Sat Apr 02, 2005 5:11 pm

Re: Flames of War - Kutak za pocetnike ...

Post by Duc d' Elchingen »

ko tebe u Poljskoj?
Nemanja
Posts: 805
Joined: Mon Jun 07, 2010 1:01 pm

Re: Flames of War - Kutak za pocetnike ...

Post by Nemanja »

Duc d' Elchingen wrote:ko tebe u Poljskoj?
pa da, smoke mi je postao fobija :oops:
...ali bez šale, zbog takvih detalja vredi igrati na ino turnirima, svašta se nauči
User avatar
Skobra
Posts: 1077
Joined: Mon Oct 28, 2002 1:05 pm
Location: Bgd

Re: Flames of War - Kutak za pocetnike ...

Post by Skobra »

E sad jel se za direct smoke puca samo jednom ili sa noramlnim RoF (ak ose nisi pomerao)

Generalno mislim da je smoke i direct smoke najmanje koristena opcija a da je uber dobar fazon
opsidiannight wrote:Nema svrhe da ga osudujemo sto prodaje figure jebo je u stisci.

Post Reply

Return to “Flames of War”