News from the FOW

Tabletop wargame baziran na tematici WW2

Moderator: deka

Post Reply
User avatar
meloras
Posts: 723
Joined: Sat Oct 18, 2003 1:20 pm
Location: Novi Beograd

Re: News from the FOW

Post by meloras »

Jel ima neko infromaciju sta ce biti u achtung! starter setu za fow?Izlazi krajem aprila,za oko 30e.Cenim pored male knjige da ce opet biti neke kocke i neka vozila.
User avatar
Mikaan
Posts: 507
Joined: Mon Jul 07, 2008 4:51 pm

Re: News from the FOW

Post by Mikaan »

U vezi updates prethodnih knjiga:
"Posted By John-Paul on 23 Mar 2012 05:40 PM
I am a little dissapointed that our ongoing support of FOW would leave anybody feeling that we had forgotten or would not cover this issue. Given V3 was released less than two weeks ago we did not feel the world was going to fall apart if this was not delat with on day one. Infact we hoped giving people a little time to work out how the new rules play and what it means to how you use your force is something most gamers would appreciate. Event organisers needing guidance have asked us since the start of the year what to do about the change and we have kept saying "as written" is just fine given it is a points based system and the new rules do not change things enough to "break" any list in any book despite some very dramitic claims to the contrary.

Now we do actually have a plan on how to bring Late-War all into line in one go and it is called "Know Your Enemy"
It is a A5 book. It is 120 pages long and will have every national rule, force specific rule, character and arsenal for every late war book or official pdf printed to date including Blood, Guts & Glory. It also has a "clarifiaction" section that fixes anything directly changed by the new rules book by book.
This book will go on sale in May and as always we will also be providing all the contenets in easy to use "free" downloads on the site as well.
This way if you want it all in one place printed and in handy size you get it and if not it is "free". Yes "free", who can complain at that.
Who could possibly say we do not try and make as many people happy as possible. That is not a challenge just us doing our level best to try and give the whole spectrum of gamers who enjoy FOW what they want all in one go.

Now this does mean that both Mid-War and Early-War have to live with what they have for a while but our intention is to do the same thing with the other periods at a later date. We are not ignoring any period just prioritising accordingly.

I hope this stops the concern and once again proves that we love FOW too and only want the community to have a little faith and trust that we will not let you down.

John-Paul"
User avatar
opsidiannight
Чика Дринки
Posts: 2113
Joined: Sun Nov 03, 2002 2:53 pm
Location: Beograd

Re: News from the FOW

Post by opsidiannight »

Ponovo dokazuju da je pozitivni BF duh živ. Carevi.
Image
"This time, next year, we'll be millionaires!"
User avatar
Skobra
Posts: 1077
Joined: Mon Oct 28, 2002 1:05 pm
Location: Bgd

Re: News from the FOW

Post by Skobra »

Nich se ne zanosi. Znaju oni da bi se da su probali da naplate digla kuka i motika. :mrgreen:
opsidiannight wrote:Nema svrhe da ga osudujemo sto prodaje figure jebo je u stisci.

Olsianon
Posts: 1467
Joined: Tue Nov 04, 2008 8:17 am
Location: Lazarevac
Contact:

Re: News from the FOW

Post by Olsianon »

Image
Image
Image
Image
Image
Image
BF prelazi na plastiku :!: :?:
i jos malo
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
User avatar
Baneblade
Posts: 401
Joined: Thu Apr 10, 2008 12:00 am
Location: Teretana

Re: News from the FOW

Post by Baneblade »

pa i nisu se bas potrudili sa ovim starter setom.dobijaju se ista sranja kao i prosli put.kako da se igrac upozna sa igrom sa pet tenkova.dva voda pesadije,neka sitna artiljerija i mozda avionce bi ucinili ovaj set mnogo boljim,da se buduci igrac upozna sa svim aspektima funkcionisanja igre,a ne samo da se napucava sa tenkovima.i nadam se da ce u nekoj blizoj buducnosti preci skroz na plastiku posto im je trenutni kvalitet modela uzasan za pare koje traze za iste.
Александар Велики је заправо српски војсковођа Александар Карановић и он је трећи српски војсковођа који је у свом походу на исток дошао до Индије. Пре њега су то учинили Нино Белов и Сербо Макаридов.
Olsianon
Posts: 1467
Joined: Tue Nov 04, 2008 8:17 am
Location: Lazarevac
Contact:

Re: News from the FOW

Post by Olsianon »

Baneblade wrote:pa i nisu se bas potrudili sa ovim starter setom.dobijaju se ista sranja kao i prosli put.kako da se igrac upozna sa igrom sa pet tenkova.dva voda pesadije,neka sitna artiljerija i mozda avionce bi ucinili ovaj set mnogo boljim,da se buduci igrac upozna sa svim aspektima funkcionisanja igre,a ne samo da se napucava sa tenkovima.i nadam se da ce u nekoj blizoj buducnosti preci skroz na plastiku posto im je trenutni kvalitet modela uzasan za pare koje traze za iste.
Nisu maštoviti ni malo!
Jedino su novije knjige svetla strana BF-a!
Njihove modele više i ne komentarišem...
Nemanja
Posts: 805
Joined: Mon Jun 07, 2010 1:01 pm

Re: News from the FOW

Post by Nemanja »

Olsianon wrote:
Baneblade wrote:pa i nisu se bas potrudili sa ovim starter setom.dobijaju se ista sranja kao i prosli put.kako da se igrac upozna sa igrom sa pet tenkova.dva voda pesadije,neka sitna artiljerija i mozda avionce bi ucinili ovaj set mnogo boljim,da se buduci igrac upozna sa svim aspektima funkcionisanja igre,a ne samo da se napucava sa tenkovima.i nadam se da ce u nekoj blizoj buducnosti preci skroz na plastiku posto im je trenutni kvalitet modela uzasan za pare koje traze za iste.
Nisu maštoviti ni malo!
Jedino su novije knjige svetla strana BF-a!
Njihove modele više i ne komentarišem...

ono što rade u plastici je dobrog kvaliteta.naročito vredi pohvaliti LRDG
User avatar
meloras
Posts: 723
Joined: Sat Oct 18, 2003 1:20 pm
Location: Novi Beograd

Re: News from the FOW

Post by meloras »

A stvarno su mogli da se malo iscimaju i stave nesto novo u tu starter kutiju.
User avatar
opsidiannight
Чика Дринки
Posts: 2113
Joined: Sun Nov 03, 2002 2:53 pm
Location: Beograd

Re: News from the FOW

Post by opsidiannight »

El stigao starter u SIgil i ako jeste pošto je?
Image
"This time, next year, we'll be millionaires!"
User avatar
deka
Medved ili Jeti? Odlučite sami.
Posts: 1116
Joined: Thu Feb 24, 2005 3:55 pm

Re: News from the FOW

Post by deka »

opsidiannight wrote:El stigao starter u SIgil...
:applause: :applause: :applause: :lol: :lol: :lol: :applause: :applause: :applause:
Image Image
User avatar
meloras
Posts: 723
Joined: Sat Oct 18, 2003 1:20 pm
Location: Novi Beograd

Re: News from the FOW

Post by meloras »

Izlazi za mesec dana tek.
Dimco
Posts: 94
Joined: Mon Aug 28, 2006 10:19 pm
Location: Kragujevac

Re: News from the FOW

Post by Dimco »

Jel uspeo neko da nađe scan 3-će edicije?
User avatar
meloras
Posts: 723
Joined: Sat Oct 18, 2003 1:20 pm
Location: Novi Beograd

Re: News from the FOW

Post by meloras »

jos ne,proveravam s' vremena na vreme.
Dimco
Posts: 94
Joined: Mon Aug 28, 2006 10:19 pm
Location: Kragujevac

Re: News from the FOW

Post by Dimco »

meloras wrote:jos ne,proveravam s' vremena na vreme.
Gde proveravaš da gledam i ja? :P
User avatar
meloras
Posts: 723
Joined: Sat Oct 18, 2003 1:20 pm
Location: Novi Beograd

Re: News from the FOW

Post by meloras »

ako to otkrijem necu vise biti jedini koji nalazi knjige :roll:
salu na stranu nema pravljenja referenci na piratske/file sharing sajtove na forumu.
Dimco
Posts: 94
Joined: Mon Aug 28, 2006 10:19 pm
Location: Kragujevac

Re: News from the FOW

Post by Dimco »

meloras wrote:ako to otkrijem necu vise biti jedini koji nalazi knjige :roll:
salu na stranu nema pravljenja referenci na piratske/file sharing sajtove na forumu.
Znam ali može na PM... :roll:
User avatar
meloras
Posts: 723
Joined: Sat Oct 18, 2003 1:20 pm
Location: Novi Beograd

Re: News from the FOW

Post by meloras »

vec poslato..
User avatar
Duc d' Elchingen
Posts: 2198
Joined: Sat Apr 02, 2005 5:11 pm

Re: News from the FOW

Post by Duc d' Elchingen »

TomZG
Posts: 265
Joined: Thu Nov 25, 2010 9:06 am
Location: Zagreb
Contact:

Re: News from the FOW

Post by TomZG »

Da sada ne lijepim slike novih proizvoda (netko će i to napraviti), baš me zanima da li će BF spustiti cijene jer sve više prelaze na plastiku.
Vjerujem da modeli odlično izgledaju, ali teško da ću platiti 50 i više eura za box Pantera ako ih mogu dobiti za 20-25 eura (Plastic Soldier ili Forged in battle).

Crkvu ću sigurno kupiti :D
Nemanja
Posts: 805
Joined: Mon Jun 07, 2010 1:01 pm

Re: News from the FOW

Post by Nemanja »

crkva stvarno sjajno izgleda.jedino je previše fancy za rusku selendru, a one u gradu je Koba il porušio il pretvorio u magacine :lol:
Olsianon
Posts: 1467
Joined: Tue Nov 04, 2008 8:17 am
Location: Lazarevac
Contact:

Re: News from the FOW

Post by Olsianon »

Crkva je odlična :D
Panteri i bucnuti šermani su mnogo precenjeni pogotovo kada postoje jeftiniji i kvalitenije izrade modeli kod drugih proizvođača ....
User avatar
Baneblade
Posts: 401
Joined: Thu Apr 10, 2008 12:00 am
Location: Teretana

Re: News from the FOW

Post by Baneblade »

pa battlefrontovi modeli su vazda bili precenjeni za kvalitet koji pruzaju.mada ovi novi panteri kostaju isto koliko i stari.zapravo plastic soldier stvari nisu jeftine,vec samo kostaju srazmerno kvalitetu modela,sto je danas retkost kod tejbltop igara(bar ovih mejnstrim).e sad sta bi bf po meni mogao da uradi je da pravi vise modularnih kitova kao plastic soldier,pa i nek zadrze ovu cenu.
Александар Велики је заправо српски војсковођа Александар Карановић и он је трећи српски војсковођа који је у свом походу на исток дошао до Индије. Пре њега су то учинили Нино Белов и Сербо Макаридов.
TomZG
Posts: 265
Joined: Thu Nov 25, 2010 9:06 am
Location: Zagreb
Contact:

Re: News from the FOW

Post by TomZG »

Po meni bi jedino spuštanje cijena bilo ispravno rješenje, ali to se neće dogoditi pa se time ne moramo ni zamarati.
To što Plastic Soldier daje izbor više modela nekog vozila i nije neka prednost samim igračima. Neću već sastavljenom i obojanom tenku čupati plastični top od 75mm i umjesto njega staviti 105mm.
Tenkove ću različito obojati (pogotovo Tigrove radi različitih skilova svakog voda) i to je već dovoljno.
Za figure su mi malo bolji Peter Pig, Forged in battle i SkyTrex i kombinacijom ta tri proizvođača dobijem različite vodove pješadije. BF mi je i dalje najviše zastupljen među vojnicima. Plastične figure za sada u ovom mjerilu nisam bojao.
Skupu britansku artiljeriju sa super skupim rezinskim bazama sam uzimao od BF-a jer je drugi nemaju, tj. nisam vidio kakve kvalitete je kod SkyTrexa, a za Peter Pig je netko napisao da su lošiji od BF-a.
Veliki je problem što puno toga kod drugih proizvođača ne možemo kupiti. Nadam se da ću jednog dana moći kupiti Ruse ili Fince od Peter Piga ili nekog drugog. Do tada će BF fino zarađivati.
Baneblade wrote:pa battlefrontovi modeli su vazda bili precenjeni za kvalitet koji pruzaju.mada ovi novi panteri kostaju isto koliko i stari.zapravo plastic soldier stvari nisu jeftine,vec samo kostaju srazmerno kvalitetu modela,sto je danas retkost kod tejbltop igara(bar ovih mejnstrim).e sad sta bi bf po meni mogao da uradi je da pravi vise modularnih kitova kao plastic soldier,pa i nek zadrze ovu cenu.
User avatar
Baneblade
Posts: 401
Joined: Thu Apr 10, 2008 12:00 am
Location: Teretana

Re: News from the FOW

Post by Baneblade »

prednost modularnih kitova je sto recimo t34/76 pretvaras u t34/85 prostom zamenom kupole,dok kod bf-a moras da kupis odvojene boksove.mislim da je isti slucaj i sa sermanima.naravno nemaju ovu opciju svi kitovi jer su drugi modeli u pitanju.
Александар Велики је заправо српски војсковођа Александар Карановић и он је трећи српски војсковођа који је у свом походу на исток дошао до Индије. Пре њега су то учинили Нино Белов и Сербо Макаридов.
User avatar
meloras
Posts: 723
Joined: Sat Oct 18, 2003 1:20 pm
Location: Novi Beograd

Re: News from the FOW

Post by meloras »

Mogu da spuste cenu u bf-u jedino ako i sami predju na plastiku.
Ali igraci su mutavi i slepo prihvataju objasnjenja poput "Prelazimo na ultrajeftiniji rezin pa ce zato nase figure sada biti duplo skuplje".Kada bi bf obrnuo tu recenicu verujem da bi opet bilo "opravdano" da roba bude jos skuplja.
Ja sam licno srecan sto jos uvek mogu da kupim neka vozila u 15mm od zvezde,forged in battle ili plastic soldier-a.Figure drugih proizvodjaca nisam jos probao.
Ipak posto si to vec pomenuo,meni savrseno odgovara psc sto izdaje vise modela vozila u jednom boxu,po tako maloj ceni.Konkretan primer zasto je to dobro je recimo ruski oklop-kod bf bi kupio recimo 2 kutije t34/76 i 2 kutije t34/85,ako uzmes da je svaka kutija oko 40e,tebe to izadje 160e + ostatak armije.Kod psc ti uzimas samo 2 kutije t34ki,i imas kupole za obe varijante,duplo manje figura da farbas,a cena je ~20e po kutiji,tj 40e ukupno (naveo sam cene sa maelstroma).Znaci box za box psc je duplo jeftiniji,ali army-wide izadje me 4x jeftinije.Cini mi se da je to najextremniji primer te razlike.

Za britansku artiljeriju si mogao da uzmes od bf-a pojedinacne topove + plasticne baze + blister artilejrijske komande,izaslo bi jeftinije nego 2 boxa.
Nemanja
Posts: 805
Joined: Mon Jun 07, 2010 1:01 pm

Re: News from the FOW

Post by Nemanja »

ne mogu da verujem da odvojeno prodaju jedrilice i dekale za jedrilice. to je previše čak i za battlefront 8O :?
User avatar
opsidiannight
Чика Дринки
Posts: 2113
Joined: Sun Nov 03, 2002 2:53 pm
Location: Beograd

Re: News from the FOW

Post by opsidiannight »

I posle kukajte na Vitmana a Paton jede mame. Plus, cucek je predobar.
Image
"This time, next year, we'll be millionaires!"
User avatar
Duc d' Elchingen
Posts: 2198
Joined: Sat Apr 02, 2005 5:11 pm

Re: News from the FOW

Post by Duc d' Elchingen »

Nemanja wrote:ne mogu da verujem da odvojeno prodaju jedrilice i dekale za jedrilice. to je previše čak i za battlefront 8O :?
stigla kriza i do Novog Zelanda...
User avatar
Baneblade
Posts: 401
Joined: Thu Apr 10, 2008 12:00 am
Location: Teretana

Re: News from the FOW

Post by Baneblade »

pa to za dekale je ako se kupuje posebno glider sprue.u box setu se dobiju i dekali.ne verujem da bi toliko nisko pali.mada sam glider je njesra.
Александар Велики је заправо српски војсковођа Александар Карановић и он је трећи српски војсковођа који је у свом походу на исток дошао до Индије. Пре њега су то учинили Нино Белов и Сербо Макаридов.
Olsianon
Posts: 1467
Joined: Tue Nov 04, 2008 8:17 am
Location: Lazarevac
Contact:

Re: News from the FOW

Post by Olsianon »

THIS IS MADNESS :twisted:
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
User avatar
Histericni Istoricar
Kапитан Рубинщайн
Posts: 1341
Joined: Thu May 01, 2008 9:47 pm
Location: Jarak

Re: News from the FOW

Post by Histericni Istoricar »

Nuts!
U jednog Bocu, mi verujemo!
User avatar
Hertz
Posts: 548
Joined: Wed Dec 08, 2010 9:01 pm

Re: News from the FOW

Post by Hertz »

Histericni Istoricar wrote:Nuts!
Reče general...

Biće vruće za Božić :lol:
Image
User avatar
Histericni Istoricar
Kапитан Рубинщайн
Posts: 1341
Joined: Thu May 01, 2008 9:47 pm
Location: Jarak

Re: News from the FOW

Post by Histericni Istoricar »

Sta sve tu ima novo?
Maskirani Stugovi i Panteri, Me 262, Kaliope Sermani i M24 Chefi ili ti Kafe.
I Odi Marfi!
U jednog Bocu, mi verujemo!
Olsianon
Posts: 1467
Joined: Tue Nov 04, 2008 8:17 am
Location: Lazarevac
Contact:

Re: News from the FOW

Post by Olsianon »

Nemanja
Posts: 805
Joined: Mon Jun 07, 2010 1:01 pm

Re: News from the FOW

Post by Nemanja »

ima ovde lepih igračaka :D
User avatar
Chempress
Posts: 401
Joined: Wed Jun 11, 2008 11:27 am
Location: Standard

Re: News from the FOW

Post by Chempress »

vec vidim da su mi ameri sledeca armija za skupljanje! :D
TomZG
Posts: 265
Joined: Thu Nov 25, 2010 9:06 am
Location: Zagreb
Contact:

Re: News from the FOW

Post by TomZG »

Sada Ameri napokon mogu normalno igrati. U svaki Combat Platoon ubaciš jednog Jumboa na kojeg mora ići prvi hit (front mu je 12) i dva Easy Eighta koji imaju AT 13.
Chempress wrote:vec vidim da su mi ameri sledeca armija za skupljanje! :D
User avatar
Hertz
Posts: 548
Joined: Wed Dec 08, 2010 9:01 pm

Re: News from the FOW

Post by Hertz »

GF9 Basing Accents Range
http://www.gf9.com/Default.aspx?tabid=348&art_id=3388

August's Releases

In Shops 11 August
UBX36 Engineer Combat Company (Winter)
UBX37 Engineer Suport Platoon
US503 M1 57mm gun (Winter)
US511 M5 3in gun (Winter)
US759 Artillery HQ (Winter)
US757 Bazooka Teams (Winter)
BB152 European House: Carentan House
AT003I Green Double-width Artillery Template (Imperial)
AT003M Green Double-width Artillery Template (Metric)

In Shops 25 August
GBX69 Königstiger (non-zimmerit) with FJ Tank Riders
GE069 Ersatz Panther
GE125 Ersatz StuG
GE660 Skorzeny Commado Group
GE516 7.5cm PaK50 Gun
GE896 SS-Obersturmbannführer Joachim Peiper
BB144 Craters
AT004I Green Devastating Bombardment Template (Imperial)
AT004M Green Devastating Bombardment Template (Metric)

Early War and Version 3
http://www.flamesofwar.com/hobby.aspx?art_id=3307
Image
Post Reply

Return to “Flames of War”