Pitanje od megapocetnika

Tabletop wargame baziran na tematici WW2

Moderator: deka

Post Reply
Boris Radujko
Posts: 44
Joined: Wed Sep 28, 2011 6:47 am

Pitanje od megapocetnika

Post by Boris Radujko »

Cao narode!

Zainteresovah se za FoW pa imam par pitanja: Jel moze da se napravi partizanska lista? Kako? Gde da nadjem briefing?

Pozadina svega: hocu da napravim tenkovsku jedinicu s kojom je moj deda ucestvovao u WWII. Ja s moje strane trazim koja je to tacno jedinica a od vas mi trebaju pravila :)
User avatar
Hertz
Posts: 548
Joined: Wed Dec 08, 2010 9:01 pm

Re: Pitanje od megapocetnika

Post by Hertz »

Na žalost, jugoslovenskih partizana po zvaničnim brifinzima još nema.
Ali zato, nas nekoliko zaluđenika za WWII, trenutno radimo na jednom MW balkanskom brifingu. Do sada smo napravili organizacione liste i specijalna pravila a sledi testiranje jedinica na bojnom polju.
Ako ovaj projekat bude uspešan planiramo da ga proširimo i na LW. Partizani prvu oklopnu brigadu osnivaju 1944 godine na severozapadu zemlje, uz pomoć američke i britaske tehnike a 1945 se osniva druga oklopna brigada koja će biti opremljena sovjetskim naoružanjem.
Ako je tvoj deda bio pripadnik oklopne brigade, verovatnije je da je to bila druga brigada, koja je osnovana u Srbiji, nakon oslobađanja Beograda i proterivanja nemaca sa tog dela teritorije.
Image
Boris Radujko
Posts: 44
Joined: Wed Sep 28, 2011 6:47 am

Re: Pitanje od megapocetnika

Post by Boris Radujko »

U knjizi "Od tenka do brigade" iz 1955. kazu da su vec 26. novembra 1941. zarobili tri tenka.
Ali mene svejedno zanima mid ili late war. To su uglavnom t34?
User avatar
Hertz
Posts: 548
Joined: Wed Dec 08, 2010 9:01 pm

Re: Pitanje od megapocetnika

Post by Hertz »

U MW partizani će imati opcije da, u okviru pešadijske čete, vode oklopna vozila i tenkove koje su, prema istorijskim izvorima, zarobljavali od neprijatelja.
U LW, sa osnivanjem oklopnih brigada, igrač će moći da vodi pravu tenkovsku četu sa američkim Stuartima (prva okb) i sovjetskim T-34/85 (druga okb).
Image
Boris Radujko
Posts: 44
Joined: Wed Sep 28, 2011 6:47 am

Re: Pitanje od megapocetnika

Post by Boris Radujko »

Kul. Posto svejedno moram prvo da navatam modele Stjuarta, Fiata i Hockisa, jel mozete da mi bacite WIP liste (na PM ili nekako) pa da pocnem da se pripremam?
User avatar
Histericni Istoricar
Kапитан Рубинщайн
Posts: 1341
Joined: Thu May 01, 2008 9:47 pm
Location: Jarak

Re: Pitanje od megapocetnika

Post by Histericni Istoricar »

http://stef124.tripod.com/
Imas ovde more informacija, o sastavu, dejstvima, opremi i partizanskim cudnim vozilima.
U jednog Bocu, mi verujemo!
User avatar
Skobra
Posts: 1077
Joined: Mon Oct 28, 2002 1:05 pm
Location: Bgd

Re: Pitanje od megapocetnika

Post by Skobra »

Pa ok je ako pravis listu samo za sebe. Ali ako mislis da igras i FoW sa tom listom onda bi trebalo da pravis po nekoj zvanicnoj listi. Sto ne uzmes neku od ruskih lista pa je po sastavu prilagodis strukturi te partizanske brigade?
opsidiannight wrote:Nema svrhe da ga osudujemo sto prodaje figure jebo je u stisci.

User avatar
Hertz
Posts: 548
Joined: Wed Dec 08, 2010 9:01 pm

Re: Pitanje od megapocetnika

Post by Hertz »

Skobra wrote:Pa ok je ako pravis listu samo za sebe. Ali ako mislis da igras i FoW sa tom listom onda bi trebalo da pravis po nekoj zvanicnoj listi. Sto ne uzmes neku od ruskih lista pa je po sastavu prilagodis strukturi te partizanske brigade?
Lista će biti za sve kada prođe fazu testiranja.
Koristimo zvanične BF sovjetske, nemačke, francuske i italijanske liste za izradu partizanske.
Za sade je projekat u WIP fazi.
Image
User avatar
Duc d' Elchingen
Posts: 2198
Joined: Sat Apr 02, 2005 5:11 pm

Re: Pitanje od megapocetnika

Post by Duc d' Elchingen »

obavezno uključite i Šumadinca kao specijalnog karaktera

http://www.youtube.com/watch?v=-ivxQyfT-ok
User avatar
opsidiannight
Чика Дринки
Posts: 2113
Joined: Sun Nov 03, 2002 2:53 pm
Location: Beograd

Re: Pitanje od megapocetnika

Post by opsidiannight »

Lepo staviš čika Savu, međ ženama poznat pod nadimkom Brka. Njegovo specijalno pravilo kaže da ako pobedi tenk u bliskoj borbi zarobljava ga i postaje taj tenk, isto pravilo i za 2iC ako je u komand rejndžu od Save. Ako je protivnički tenk Italijanski automatski se predaje kad dođe u base kontakt :D . Živeo čika Sava.

http://www.google.rs/url?sa=i&source=im ... 7430909591
Image
"This time, next year, we'll be millionaires!"
Post Reply

Return to “Flames of War”