ETC 2014.

Tabletop wargame baziran na tematici WW2

Moderator: deka

Nemanja
Posts: 805
Joined: Mon Jun 07, 2010 1:01 pm

ETC 2014.

Post by Nemanja »

Polako prolazi maj, pa je vreme da zaključujemo liste i počinjemo isprobavanje istih!

Da li su Hertz i Miloš usaglasili koja će biti 2. mehanizovana lista?
Bojanova lista?
Da li se Škobra uverio da treba da ima 10 flame tenkova?
Mislim da je za 2.ID i Chempresove Ruse sve jasno.
Za moje Nemce je postojala dilema da li će biti promena u Grey wolf revised editionu, ali mislim da je rulespack zaključen sa 30.04. Miloše, molim te proveri, da ne bude neko neprijatno iznenađenje!

Krajnje je vreme i da isprobamo opcije. Zato predlažem da ustanovimo neki fixni termin za igranje-npr. subota od 11.30?
User avatar
Mikaan
Posts: 507
Joined: Mon Jul 07, 2008 4:51 pm

Re: ETC 2014.

Post by Mikaan »

Da li su Hertz i Miloš usaglasili koja će biti 2. mehanizovana lista? - nisu :)
Bojanova lista? - valjda isprobava :)
Da li se Škobra uverio da treba da ima 10 flame tenkova? - ubedicemo ga :)
Mislim da je za 2.ID i Chempresove Ruse sve jasno. - valjda jeste :mrgreen:
Za moje Nemce je postojala dilema da li će biti promena u Grey wolf revised editionu, ali mislim da je rulespack zaključen sa 30.04. Miloše, molim te proveri, da ne bude neko neprijatno iznenađenje! - knjige I pdf tj. briefings do 30.04., a FAQ tj. Lessons from the front do 30.06. po rulespacku ;)

Krajnje je vreme i da isprobamo opcije. Zato predlažem da ustanovimo neki fixni termin za igranje-npr. subota od 11.30? - jel radi klub u to vreme ili si mislio u radnji :?:
Nemanja
Posts: 805
Joined: Mon Jun 07, 2010 1:01 pm

Re: ETC 2014.

Post by Nemanja »

Mikaan wrote:Da li su Hertz i Miloš usaglasili koja će biti 2. mehanizovana lista? - nisu :)
Bojanova lista? - valjda isprobava :)
Da li se Škobra uverio da treba da ima 10 flame tenkova? - ubedicemo ga :)
Mislim da je za 2.ID i Chempresove Ruse sve jasno. - valjda jeste :mrgreen:
Za moje Nemce je postojala dilema da li će biti promena u Grey wolf revised editionu, ali mislim da je rulespack zaključen sa 30.04. Miloše, molim te proveri, da ne bude neko neprijatno iznenađenje! - knjige I pdf tj. briefings do 30.04., a FAQ tj. Lessons from the front do 30.06. po rulespacku ;)

Krajnje je vreme i da isprobamo opcije. Zato predlažem da ustanovimo neki fixni termin za igranje-npr. subota od 11.30? - jel radi klub u to vreme ili si mislio u radnji :?:

obe opcije za igru su ok, samo da isprobavamo. To je naročito hitno za Hertza/Bojana/Škobru, jer su ostale liste izgleda finalne
User avatar
deka
Medved ili Jeti? Odlučite sami.
Posts: 1116
Joined: Thu Feb 24, 2005 3:55 pm

Re: ETC 2014.

Post by deka »

Nemanja wrote:... npr. subota od 11.30?
Ma kasno ti je to...

Bolje je od 8.30...
Š'a misliš?

Btw. Zmaj subotom radi od 12h!

P.S. Ko 'oće da da se FoW-uje, neka se javi blagovremeno, kako bi poneo moje US tenake...
Image Image
User avatar
Bojan Tiger Ace
Posts: 365
Joined: Sat Jun 30, 2012 9:38 pm

Re: ETC 2014.

Post by Bojan Tiger Ace »

Mozda ne bi bilo lose da negde imamo nase liste ispisane, pa kako se menjaju da azuriramo da bi mogli svi da ucestvuju sa predlozima...

Ne znam samo jel ovde previse javno ili moze?
Nemanja
Posts: 805
Joined: Mon Jun 07, 2010 1:01 pm

Re: ETC 2014.

Post by Nemanja »

Bojan Tiger Ace wrote:Mozda ne bi bilo lose da negde imamo nase liste ispisane, pa kako se menjaju da azuriramo da bi mogli svi da ucestvuju sa predlozima...

Ne znam samo jel ovde previse javno ili moze?
ajd planiraj subotu za igranje u radnji, pa se dogovaramo
User avatar
Bojan Tiger Ace
Posts: 365
Joined: Sat Jun 30, 2012 9:38 pm

Re: ETC 2014.

Post by Bojan Tiger Ace »

Javio mi Mikaan, ja se uplanirao ;)
User avatar
deka
Medved ili Jeti? Odlučite sami.
Posts: 1116
Joined: Thu Feb 24, 2005 3:55 pm

Re: ETC 2014.

Post by deka »

Nemanja wrote:ajd planiraj subotu za igranje u radnji, pa se dogovaramo
Opet se separatišeš :?: :?: :?: :evil:
Image Image
Nemanja
Posts: 805
Joined: Mon Jun 07, 2010 1:01 pm

Re: ETC 2014.

Post by Nemanja »

deka wrote:
Nemanja wrote:ajd planiraj subotu za igranje u radnji, pa se dogovaramo
Opet se separatišeš :?: :?: :?: :evil:

moram da krenem u 11h, žena mi isplanirala popodne :oops:
User avatar
Duc d' Elchingen
Posts: 2198
Joined: Sat Apr 02, 2005 5:11 pm

Re: ETC 2014.

Post by Duc d' Elchingen »

meni je isplanirala naredna 2-3 meseca
User avatar
Bojan Tiger Ace
Posts: 365
Joined: Sat Jun 30, 2012 9:38 pm

Re: ETC 2014.

Post by Bojan Tiger Ace »

Jel ce biti nesto od te zakljucane/privatne teme gde bi mogli da diskutujemo liste i taktike?
User avatar
deka
Medved ili Jeti? Odlučite sami.
Posts: 1116
Joined: Thu Feb 24, 2005 3:55 pm

Re: ETC 2014.

Post by deka »

Jes da ću ja verovatno da igram za neke inostrance za ETC-u, ali šta će vam to :?: :?: :?:
Planirate da opasne i opake taktike sakrijete od mene :roll: 8O :D :lol:
Ili se plašite da će neki inostanci da vas špijuniraju :?: :?: :?:

Šta fali 40K timu :?:
Otvorio Dete Nemanja temu: Liste i taktike za ETC 2014, i pišu oni koji će da igraju ETC, vide svi, i svako može da pita ponešto, da stavi neku primedbu, da ideju i tako to...
Image Image
Nemanja
Posts: 805
Joined: Mon Jun 07, 2010 1:01 pm

Re: ETC 2014.

Post by Nemanja »

deka wrote:Jes da ću ja verovatno da igram za neke inostrance za ETC-u, ali šta će vam to :?: :?: :?:
Planirate da opasne i opake taktike sakrijete od mene :roll: 8O :D :lol:
Ili se plašite da će neki inostanci da vas špijuniraju :?: :?: :?:

Šta fali 40K timu :?:
Otvorio Dete Nemanja temu: Liste i taktike za ETC 2014, i pišu oni koji će da igraju ETC, vide svi, i svako može da pita ponešto, da stavi neku primedbu, da ideju i tako to...
Sa obzirom da prilično kasnimo, ovakva komunikacija je neophodna. Dajte da se dogovorimo oko Škobrinih tenkova i liste koju vodi Hertz i da nastavimo sa testovima. Chempress i ja smo od 11-11.30 u Grenadiru u subotu. :D
User avatar
Bojan Tiger Ace
Posts: 365
Joined: Sat Jun 30, 2012 9:38 pm

Re: ETC 2014.

Post by Bojan Tiger Ace »

Herz i ja igramo u toku nedelje jedan dan, mada moze neka partija za vikend jer od 15-30.6. svakako nisam tu, propustam pripreme :D
Nemanja
Posts: 805
Joined: Mon Jun 07, 2010 1:01 pm

Re: ETC 2014.

Post by Nemanja »

Bojan Tiger Ace wrote:Herz i ja igramo u toku nedelje jedan dan, mada moze neka partija za vikend jer od 15-30.6. svakako nisam tu, propustam pripreme :D
moraćeš onda malo više od jedne partije preko nedelje. 31. se šalju liste :)
User avatar
Bojan Tiger Ace
Posts: 365
Joined: Sat Jun 30, 2012 9:38 pm

Re: ETC 2014.

Post by Bojan Tiger Ace »

Au jbt, pa dobro si mi rekao, pojma nisam imao!
User avatar
deka
Medved ili Jeti? Odlučite sami.
Posts: 1116
Joined: Thu Feb 24, 2005 3:55 pm

Re: ETC 2014.

Post by deka »

Niko sutra za partiju?
Image Image
User avatar
Bojan Tiger Ace
Posts: 365
Joined: Sat Jun 30, 2012 9:38 pm

Re: ETC 2014.

Post by Bojan Tiger Ace »

Jbg ja sam kasno video... (tek sad :D)
User avatar
Bojan Tiger Ace
Posts: 365
Joined: Sat Jun 30, 2012 9:38 pm

Re: ETC 2014.

Post by Bojan Tiger Ace »

Da li neko hoce da igramo malo Fow, ono kao, vezbanje za ETC? :D
User avatar
badtaste
Posts: 245
Joined: Sun Aug 30, 2009 9:15 pm

Re: ETC 2014.

Post by badtaste »

Utisci sa FoW ETC-a:
- Italijani su došli na turnir samo da na kraju na tabeli budu ispred Francuza
- Švedjani su došli da pobede Fince
- Niko ne voli Poljake koji su osvojili prvo mesto, ali zato Italijani tvde da imaju život za razliku od Poljaka...
- Svi mrze Francuze, jer ko njih može da voli... (osim Peđe, by Mikan :D)
Nemanja
Posts: 805
Joined: Mon Jun 07, 2010 1:01 pm

Re: ETC 2014.

Post by Nemanja »

badtaste wrote:Utisci sa FoW ETC-a:
- Italijani su došli na turnir samo da na kraju na tabeli budu ispred Francuza
- Švedjani su došli da pobede Fince
- Niko ne voli Poljake koji su osvojili prvo mesto, ali zato Italijani tvde da imaju život za razliku od Poljaka...
- Svi mrze Francuze, jer ko njih može da voli... (osim Peđe, by Mikan :D)

Kao prvo- pošteno smo se obrukali. Bili smo 16. i mene je sramota :oops:
Igrali smo:
0-5 protiv Poljske, uz 1 nerešenu
5-0 protiv S.Irske, uz 1 nerešnu
4-2 protiv Belorusije
3-3 protiv Španije
0-1 protiv Grčke, uz neverovatnih 5 nerešenih
3-3 protiv Kanade

Za očajan plasman je presudio suludi rezultat protiv Grčke, upropastio je i nas i njih. Kao i obično 2do3 pobede donose za 5 do 10 mesta bolji plasman na kraju. Imali smo prilično,,malih" poena i to je jedino pozitivno što smo uradili.
Propustili smo par čistih zicera, gubili zbog isteka vremena....kocku neću ni da pominjem....
To je to, više vežbe drugi put :mrgreen:
p.s. kladim se da niko nije znao sledeće pravilo:kada 1inC daje re roll da odbejluje tenka, re roll se odnosi na ceo vod, tj, sva bailovana vozila u vodu!
User avatar
Duc d' Elchingen
Posts: 2198
Joined: Sat Apr 02, 2005 5:11 pm

Re: ETC 2014.

Post by Duc d' Elchingen »

badtaste wrote:Utisci sa FoW ETC-a:
- Italijani su došli na turnir samo da na kraju na tabeli budu ispred Francuza
- Švedjani su došli da pobede Fince
- Niko ne voli Poljake koji su osvojili prvo mesto, ali zato Italijani tvde da imaju život za razliku od Poljaka...
- Svi mrze Francuze, jer ko njih može da voli... (osim Peđe, by Mikan :D)
a)
b) ovako je i hokeju, stim da tu Švedi ipak pretenduju na prvo mesto
c) garant, i ne samo Italijani
d) VIVE L' FRANCE!!!
User avatar
Baneblade
Posts: 397
Joined: Thu Apr 10, 2008 12:00 am
Location: Teretana

Re: ETC 2014.

Post by Baneblade »

ja sam znao to pravilo!
Александар Велики је заправо српски војсковођа Александар Карановић и он је трећи српски војсковођа који је у свом походу на исток дошао до Индије. Пре њега су то учинили Нино Белов и Сербо Макаридов.
Nemanja
Posts: 805
Joined: Mon Jun 07, 2010 1:01 pm

Re: ETC 2014.

Post by Nemanja »

Baneblade wrote:ja sam znao to pravilo!
Ti si ponos bloka mog
User avatar
deka
Medved ili Jeti? Odlučite sami.
Posts: 1116
Joined: Thu Feb 24, 2005 3:55 pm

Re: ETC 2014.

Post by deka »

Za mene najinteresantniji detalj ovogodišnjeg ETC-a, bar što se tiče FoW-a, je taj da je bilo 12 igrača iz Srbije na istom :!: :!: :!:

Bilo je 6 domaćih, 4 sa Kukovih ostrva (tj. u Timu UN), kao i 2 Rusa...

A to su za naše krajeve impresivne količine igrača, pošto je najveći domaći turnir na kom sam igrao bio sa baš čini mi se 12...
I još dosta "starih" igrača nije igralo i ovog ili onog razloga...

Tako da mi je to najjača stvar u vezi ETC FoW-a...
Image Image
User avatar
Bojan Tiger Ace
Posts: 365
Joined: Sat Jun 30, 2012 9:38 pm

Re: ETC 2014.

Post by Bojan Tiger Ace »

Evo i ja da se oglasim:

Ja sam zadovoljan ETC-om, igrali smo protiv pretezno dobrih igraca, otkrili mnoge fore i fazone, druzili se lepo.

Sto se tice plasmana, tu smo pretezno krivi mi, novajlije jer smo uzeli samo po dva poena.

Isto tako, iskustvo je bitno, sledeci put, recimo ne bih dozvolio spancu da se pola sata raspravlja sa mnom, nemanjom, jednim sudijom, drugim sudijom u misiji u kojoj on pobedjuje ako istekne vreme, i razne neke druge fore, koje branioci, namerno ili nenamerno imaju da bi trosili vreme.

U svakom slucaju drago mi je da sam igrao, pa cak i protiv Poljaka, eto videli smo kako najbolji na svetu igraju... ( P.S. u vojsci od 60+ postolja, svako postolje ima svoju svrhu i razloge zasto je na nekom odredjenom mestu, jednostavno se razmislja na nivou postolja a ne voda !! o.O )
TomZG
Posts: 265
Joined: Thu Nov 25, 2010 9:06 am
Location: Zagreb
Contact:

Re: ETC 2014.

Post by TomZG »

Pozdrav svima!

Skupio sam skoro 2000 fotografija sa ETC-a (samo FoW) i sada od toga planiram napraviti jedan PDF časopis.

Uz same fotografije, bilo bi jako lijepo imati i malo teksta pa vas molim da (ukoliko stignete) napišete par rečenica o tome kako vam je bilo, kako ste zadovoljni organizacijom, protivnicima, suđenjem... Kako ste zadovoljni svojim igranjem, plasmanom... Kako ste zadovoljni svojim kapetanom i izborom protivnika...

Kompletan tekst šaljite na Engleskom (nije uvjet).

Cilj mi je da od svake ekipe dobijem par informacija i onda sve to ukrasim sa puuno fotografija.

Rok za slanje... što prije, ali do kraja tjedna bi bilo odlično.

Puno hvala!

Tomislav
[email protected]

Neke priloge ću objaviti na blogu
http://tomsmagazine.blogspot.com/
User avatar
TheMarko
Posts: 639
Joined: Sun Jan 22, 2006 2:24 am
Location: Altdorf
Contact:

Re: ETC 2014.

Post by TheMarko »

deka wrote:Za mene najinteresantniji detalj ovogodišnjeg ETC-a, bar što se tiče FoW-a, je taj da je bilo 12 igrača iz Srbije na istom :!: :!: :!:

Bilo je 6 domaćih, 4 sa Kukovih ostrva (tj. u Timu UN), kao i 2 Rusa...

A to su za naše krajeve impresivne količine igrača, pošto je najveći domaći turnir na kom sam igrao bio sa baš čini mi se 12...
I još dosta "starih" igrača nije igralo i ovog ili onog razloga...

Tako da mi je to najjača stvar u vezi ETC FoW-a...
A ne pominjes buduce igrace ? ? ?

Sad cu odma' da rasprodam armiju . . . :P
There is no problem a cannon* can't solve.
Dzon Vejn wrote:Ali uopste nije poenta u tome... poenta je da ti:
1. Nemas veru u Sigmara, i zato ti Hellblaster ne radi protiv goblina, kostura, itd.
2. Verujes u tamo neke tenkove, i ostale alternativne metodologije imperijalne borbe, dok je u stvarnosti Hellblaster osnova svega :D - dakle topovi, mortari, handugnneri, tenkovi - to sve dodje i prodje; jedino je Hellblaster siguran posao ;).
*Zbog promene sistema koji igram, ovo treba citati kao "combined late US veteran artillery barage of 12 or more barrels with first roll to range in success"
Nemanja
Posts: 805
Joined: Mon Jun 07, 2010 1:01 pm

Re: ETC 2014.

Post by Nemanja »

Bojan Tiger Ace wrote:Evo i ja da se oglasim:

Ja sam zadovoljan ETC-om, igrali smo protiv pretezno dobrih igraca, otkrili mnoge fore i fazone, druzili se lepo.

Sto se tice plasmana, tu smo pretezno krivi mi, novajlije jer smo uzeli samo po dva poena.

Isto tako, iskustvo je bitno, sledeci put, recimo ne bih dozvolio spancu da se pola sata raspravlja sa mnom, nemanjom, jednim sudijom, drugim sudijom u misiji u kojoj on pobedjuje ako istekne vreme, i razne neke druge fore, koje branioci, namerno ili nenamerno imaju da bi trosili vreme.

U svakom slucaju drago mi je da sam igrao, pa cak i protiv Poljaka, eto videli smo kako najbolji na svetu igraju... ( P.S. u vojsci od 60+ postolja, svako postolje ima svoju svrhu i razloge zasto je na nekom odredjenom mestu, jednostavno se razmislja na nivou postolja a ne voda !! o.O )


Za loš rezultat je kriv svako ko nije ima bar 4 pobede.....a to smo svi mi :lol:
Španci su bili u vrhu, a smatram da smo bolji igrači od njih. Grci su bili očajni, a sigurno su bolji od Španaca....takav je sistem bodovanja, šta da se radi. Nerešene partije unište obe ekipe :roll:
Jedino generalno treba brže da igramo
User avatar
deka
Medved ili Jeti? Odlučite sami.
Posts: 1116
Joined: Thu Feb 24, 2005 3:55 pm

Re: ETC 2014.

Post by deka »

Nemanja wrote:Jedino generalno treba brže da igramo
E to bi baš vol'o da vidim...
Naročito za kapetana momčadi... :twisted: :twisted: :twisted:
Image Image
User avatar
Bojan Tiger Ace
Posts: 365
Joined: Sat Jun 30, 2012 9:38 pm

Re: ETC 2014.

Post by Bojan Tiger Ace »

Slazem se za brze igranje, ali isto tako sam ja odigrao u neresenim / izgubljenim partijama po 10 poteza minimum, u jednoj cak 12 - 13.

Ali to je uslovljeno uglavnom time sto ja bacam 20 kockica po potezu i to je to, nikako brzom igrom protivnika...
Koba
Posts: 170
Joined: Mon Oct 15, 2012 3:39 pm
Location: Вршац

Re: ETC 2014.

Post by Koba »

Мени је било ФАНТАСТИЧНО! Много сам научио. Свако са ким сам играо ми је после објаснио шта би урадио да је био на мом месту. Неколико њих ми је рекло да би играли исто тако као ја. Две партије сам изгубио за длаку, једна коцка је решавала судбину партије. Упознао сам се са америчким листама и са енглеским падобранцима. Све је то било ново за мене.
Мислим да сам у основи одличну листу са 6 водова за 1650 поена упропастио тако што сам додао 1 вод (и ослабио 1 вод) и добио неку химеру за 1780 поена. Почетничка грешка.
Упознао сам многе фине људе. У мислима сам још увек тамо...
User avatar
lezilebowski
Posts: 56
Joined: Sun Apr 29, 2012 2:02 pm

Re: ETC 2014.

Post by lezilebowski »

Ja sam jedan od onih koji su igrom slucaja upali u Ruski tim.

Proveo sam se sjajno. Rusi su mi uvalili neku cudnu listu, iz Overlorda, koju sam prvi put video. Do turnira sam odigrao jedno 10 partija, i to sve sa nemackim listama.
Dao sam sve od sebe. Nemac me je ubio kao Nemca, imao je istu listu kao i moju, s tim sto je on znao sta radi, a ja ne. :( Sa Rumunom sam igrao nereseno, jer je otezao pa nismo odigrali ni 5 krugova a proslo je vreme. Njega sam mogao da dobijem. Pobedio sam Finca, koji je jedini igrao sa nemackom listom, pa sam znao sta moze a sta ne. Irac me je ocistio sa hordom ruskih tenkova (imao ih je 39 ako sam dobro brojao protiv mojih 6). Sa Dekom sam igrao nereseno, a od Madjara sam izgubio zbog neiskustva i susreta sa madjarskim jurisnim topovima, koji imaju AA gun, iako ga na modelu nema (a ja nisam to provalio dok nije bilo kasno :( ).
Sve u svemu, Rusi su dosli da se zabave i provedu i nisu se mnogo bavili strategijom i taktikom pa smo zavrsili ekipno negde pri dnu liste...
User avatar
Duc d' Elchingen
Posts: 2198
Joined: Sat Apr 02, 2005 5:11 pm

Re: ETC 2014.

Post by Duc d' Elchingen »

da li je planiran neki sastanak reprezentacije da se analiziraju pojedinačni i kolektivni rezultati?
User avatar
n00bić
Posts: 2
Joined: Tue Jan 14, 2014 1:23 pm

Re: ETC 2014.

Post by n00bić »

Igrao sam za svedski tim i pobedili smo ne samo fince nego i dance :). Ja sam imao cetiri pobede protiv portugal, finsku, spaniju i tim UN, jedan neresen protiv wales i jedan gubitak od danaca. Danac je dosta sporo igrao u hold the line majku li mu... Trebo sam I ja pa da obodvoje izgubimo sto nismo 6 rundi igrali ali to mi tad nije palo napamet sto sam puno fin tip. Inace je sve o turniru bilo neverovatno dobro organizovalo.

Mi smo imali nekoliko iskusni igraca u timu ali su nam armije bile dosta slabe i imali smo problem u pairings.
Last edited by n00bić on Thu Aug 14, 2014 4:08 pm, edited 1 time in total.
User avatar
Bojan Tiger Ace
Posts: 365
Joined: Sat Jun 30, 2012 9:38 pm

Re: ETC 2014.

Post by Bojan Tiger Ace »

Moze sastanak reprezentacije dok nam je jos sveze pamcenje, ja se vec trudim da zaboravim :P

Bas mi je drago sto je ovoliko puno srba igralo na turniru medju raznim timovima :)
User avatar
Duc d' Elchingen
Posts: 2198
Joined: Sat Apr 02, 2005 5:11 pm

Re: ETC 2014.

Post by Duc d' Elchingen »

izgleda da će kapiten u stilu Presvetlog Cara Aleksandra mekosrcog i vaginoustog sam da analizira učinak srbadije mlade...
i da da mudri i vaskoliki sud
TomZG
Posts: 265
Joined: Thu Nov 25, 2010 9:06 am
Location: Zagreb
Contact:

Re: ETC 2014.

Post by TomZG »

Duc d' Elchingen wrote:izgleda da će kapiten u stilu Presvetlog Cara Aleksandra mekosrcog i vaginoustog sam da analizira učinak srbadije mlade...
i da da mudri i vaskoliki sud
Koliko vidim, samo je on igrao :wink:

Image
Nemanja
Posts: 805
Joined: Mon Jun 07, 2010 1:01 pm

Re: ETC 2014.

Post by Nemanja »

dobra slika :D
moram da prokomentarišem Špance, tj.partiju protiv njihovog kapitena(to je onaj što pokazuje nešto rukom):
Kao prvo, Miloš me upario sa njim samo zato što se tip stalno drao, mlatio rukama itd. Očekivano je bilo da se potučemo pre početka 2. kruga ili bar da urlamo jedan na drugog dok nas obezbeđenje ne udalji. Kad ono, lik ispao sasvim ok. Doduše nisam ni ja vikao na njega :lol:
U prvom krugu je imao infiltraciju i odmah me assaultovao sa 9x T34. Tu mi je iskasapio pešadiju, a ja njemu tenkove-oba voda pobegla. U tim jurišima mi je poginuo 1iC,što je posle presudilo(2iC bio u rezervi).
U drugom krugu mi je ubio Pakove, a ja njemu specnac vod i SU 100 vod.
U trećem krugu je probao da mi priđe sa pešadijom u transporterima, ali je popio ozbiljne batine.Bacao je company moral i prošao ga.
Počeo moj 4. krug, ja imam potpuno dobijenu situaciju. Jbg. rezerve mi ne dođu. Malo mu još pobijem pešadije i opušteno čekam 5. krug.
Počeo njegov 5. krug-nema šta da pomeri. Transporteri zaglavljeni, ne može ni da priđe mojim pionirima. Ostala mu samo 1 šansa-1 kocka aviona. Dođu mu naravno. OK, računam i dalje je sve pod kontrolom, hornisi su u coveru, a mora oba da uništi. Ostale njegove jedinice čekaju sigurnu smrt u mom 5. krugu, ništa pametno ne rade...I onda dolazi red na avione- nađe me na 4+, pogodi me oba puta na 3+, ja padnem oba savea(doduše bilo je samo na 6), on prođe oba firepowera na 3+ i ja automatski, bez bacanja izgubim partiju. Eto, možda bi bilo bolje da smo se na početku pobili :oops:
Sve u svemu najčudniji poraz od kada igram FoW :?
User avatar
Duc d' Elchingen
Posts: 2198
Joined: Sat Apr 02, 2005 5:11 pm

Re: ETC 2014.

Post by Duc d' Elchingen »

šta će oba tenka pod jednim templejtom!!!???
Post Reply

Return to “Flames of War”