FoW turnir - Mart 2012

Tabletop wargame baziran na tematici WW2

Moderator: deka

User avatar
Hertz
Posts: 548
Joined: Wed Dec 08, 2010 9:01 pm

Re: FoW turnir - Mart 2012

Post by Hertz »

Šta kažu ostali na ovo? Dva dana sa po dve bitke? 31. mart i 1. april? To bi onda bio već ozbiljan turnir.
Sad je pitanje da li dovoljno igrača može da odvoji 5 sati u 2 dana za igranje. Onako bi bilo 7 sati za tri partije i sve gotovo u jednom danu.
Što se tiče prostora, trebao bih da proverim sa Duletom oko termina tj. da li je moguće okupirati HS i u subotu popodne.
Image
User avatar
deka
Medved ili Jeti? Odlučite sami.
Posts: 1116
Joined: Thu Feb 24, 2005 3:55 pm

Re: FoW turnir - Mart 2012

Post by deka »

Nemanja wrote:molio bih sve igrače da se izjasne i o predlogu da se turnir/turniri rasporede u 2 dana.

moj stav o tome je krajnje pozitivan, gubi se manje vremena(3-4 h dnevno) i mislim da bi više ljudi tako moglo da učestvuje.
Pa ne bi se baš složio sa gorenavedenim (bar kada sam ja u pitanju), ali uopšte... Pogotovo kad pominješ gubitak vremena...

Ok je da recimo, jednom godišnje bude neki VELIKI FoW turnir, i to veliki pod uslovom da bude bar 16 igrača minimalno! I da se isti igra 2 dana po 3 bitke...

Lako je vama da se bahatite na dvodnevnim mini turnirima kad vam treba 15 - 30 minuta laganog hoda do Sigila / Hobby Store-a / čega god...

Meni bi u tom slučaju, recimo umesto 3 sata za put otišao skoro ceo dan igranja tj. oko 6 sati (u proseku mi treba oko 1,5 sat do Bgd-a)...
A ja dolazim kolima... Koliko treba "onom iz Kolulbare" što dolazi busom nemam pojma?!?!?!
Trošak toga da i ne pominjem, kao i problem parkiranja, ako nije u pitanju igranje u HS-u...

Plus, što teško mogu da planiram i subotu i nedelju da "potrošim" da se igram...

Eto toliko od mene...
Image Image
Olsianon
Posts: 1467
Joined: Tue Nov 04, 2008 8:17 am
Location: Lazarevac
Contact:

Re: FoW turnir - Mart 2012

Post by Olsianon »

deka wrote:
Nemanja wrote:molio bih sve igrače da se izjasne i o predlogu da se turnir/turniri rasporede u 2 dana.

moj stav o tome je krajnje pozitivan, gubi se manje vremena(3-4 h dnevno) i mislim da bi više ljudi tako moglo da učestvuje.
Pa ne bi se baš složio sa gorenavedenim (bar kada sam ja u pitanju), ali uopšte... Pogotovo kad pominješ gubitak vremena...

Ok je da recimo, jednom godišnje bude neki VELIKI FoW turnir, i to veliki pod uslovom da bude bar 16 igrača minimalno! I da se isti igra 2 dana po 3 bitke...

Lako je vama da se bahatite na dvodnevnim mini turnirima kad vam treba 15 - 30 minuta laganog hoda do Sigila / Hobby Store-a / čega god...

Meni bi u tom slučaju, recimo umesto 3 sata za put otišao skoro ceo dan igranja tj. oko 6 sati (u proseku mi treba oko 1,5 sat do Bgd-a)...
A ja dolazim kolima... Koliko treba "onom iz Kolulbare" što dolazi busom nemam pojma?!?!?!
Trošak toga da i ne pominjem, kao i problem parkiranja, ako nije u pitanju igranje u HS-u...

Plus, što teško mogu da planiram i subotu i nedelju da "potrošim" da se igram...

Eto toliko od mene...
Slazem se sa Dejanom dva dana je ok za jednogodisnji veliki turnir, gde bi ucestvovao veci broj igraca.
U svakom slucaju ja planiram za sada samo ucesce na tom velikom potencijalnom turniru, a ovako ako budem imao vremena moze po koja prijateljska partija u Sigilu subotom :D
Toliko od mene iz Kolubare :D
User avatar
Hertz
Posts: 548
Joined: Wed Dec 08, 2010 9:01 pm

Re: FoW turnir - Mart 2012

Post by Hertz »

Kako bih maksimalizovao broj igrača, pomeram održavanje martovskog turnira na 1. april.
Ja bih voleo da dogadjaj traje 2 (i više :wink: ) dana ali nisam u mogućnosti da ga tako organizujem (bar za sada) pa će on trajati samo jedan dan (tri partije).
Nakon iskustva i pouka koje steknem pri organizovanju ovog turnira biće mi zadovoljstvo da do kraja godine organizujem mega turnir.
Raspis turnira imate u nekom od mojih ranijih postova. Takodje svi do sada prijavljene ostaju na listi, a nove prijave i igrači su dobrodošli.
Image
User avatar
Baneblade
Posts: 399
Joined: Thu Apr 10, 2008 12:00 am
Location: Teretana

Re: FoW turnir - Mart 2012

Post by Baneblade »

oli biti sto od ovoga?nema te neke diskusije...
Александар Велики је заправо српски војсковођа Александар Карановић и он је трећи српски војсковођа који је у свом походу на исток дошао до Индије. Пре њега су то учинили Нино Белов и Сербо Макаридов.
User avatar
Hertz
Posts: 548
Joined: Wed Dec 08, 2010 9:01 pm

Re: FoW turnir - Mart 2012

Post by Hertz »

Da podsetim sve igrače da je mini turnir sada u nedelju 1.04. (bez zezanja :) )u prostorijama HS-a od 11h. Satnicu i ostale detalje raspisa možete proveriti na sredini druge strane ove teme.
Image
User avatar
Hertz
Posts: 548
Joined: Wed Dec 08, 2010 9:01 pm

Re: FoW turnir - Mart 2012

Post by Hertz »

Goran potvrdio učešće na turniru (Rus).
Image
User avatar
Mikaan
Posts: 507
Joined: Mon Jul 07, 2008 4:51 pm

Re: FoW turnir - Mart 2012

Post by Mikaan »

Ko je sve potvrdio ucesce?
User avatar
Baneblade
Posts: 399
Joined: Thu Apr 10, 2008 12:00 am
Location: Teretana

Re: FoW turnir - Mart 2012

Post by Baneblade »

ljudi ja necu ucestvovati.mislio sam da nece biti nista od turnira jer cele nedelje nije nista postovano na tu temu,tako da nisam javio igoru da mi donese figure.jbg.
Александар Велики је заправо српски војсковођа Александар Карановић и он је трећи српски војсковођа који је у свом походу на исток дошао до Индије. Пре њега су то учинили Нино Белов и Сербо Макаридов.
User avatar
Duc d' Elchingen
Posts: 2198
Joined: Sat Apr 02, 2005 5:11 pm

Re: FoW turnir - Mart 2012

Post by Duc d' Elchingen »

čempres mi je takođe javio da ne može
čekam odgovor od Goluba
Nemanja
Posts: 805
Joined: Mon Jun 07, 2010 1:01 pm

Re: FoW turnir - Mart 2012

Post by Nemanja »

ja sam mislio da turnira neće ni biti.u svakom slučaju ne mogu da izdvojim ceo dan. :oops:
User avatar
Mikaan
Posts: 507
Joined: Mon Jul 07, 2008 4:51 pm

Re: FoW turnir - Mart 2012

Post by Mikaan »

Zato sam i postavio pitanje da vidim da li uopste da pokusavam da oslobodim nedelju. Znaci pisi propalo ...
User avatar
Hertz
Posts: 548
Joined: Wed Dec 08, 2010 9:01 pm

Re: FoW turnir - Mart 2012

Post by Hertz »

Ako je stav većine 'sigurnih' igrača da ne mogu da učestvuju na turniru u nedelju, onda ću one neredovne još teže navabiti da dodju.
Šteta za glavnu nagradu koja će otići na market. Mada onima koji bi je potencijalno osvojili verovatno i ne treba :p
Znači od ovog martovskog turnira jedno veliko ništa.
Sledeći turnir u maju. Duc, good luck ;)
Image
User avatar
Histericni Istoricar
Kапитан Рубинщайн
Posts: 1341
Joined: Thu May 01, 2008 9:47 pm
Location: Jarak

Re: FoW turnir - Mart 2012

Post by Histericni Istoricar »

A da probas sledeci vikend? Recimo nedelja?
U jednog Bocu, mi verujemo!
User avatar
Hertz
Posts: 548
Joined: Wed Dec 08, 2010 9:01 pm

Re: FoW turnir - Mart 2012

Post by Hertz »

Histericni Istoricar wrote:A da probas sledeci vikend? Recimo nedelja?
Ne brini, neću odustati, ali ću sačekati malo pre nego objavim novi raspis.
Image
User avatar
opsidiannight
Чика Дринки
Posts: 2113
Joined: Sun Nov 03, 2002 2:53 pm
Location: Beograd

Re: FoW turnir - Mart 2012

Post by opsidiannight »

A što izbegavate dan pobede, sasvim je dovoljno vremena da se svi skontaju sa vremenom do tada.
Image
"This time, next year, we'll be millionaires!"
User avatar
Histericni Istoricar
Kапитан Рубинщайн
Posts: 1341
Joined: Thu May 01, 2008 9:47 pm
Location: Jarak

Re: FoW turnir - Mart 2012

Post by Histericni Istoricar »

Zato sto je za vise od mesec dana, a ljudi bi da se igraju i pre toga.
U jednog Bocu, mi verujemo!
User avatar
opsidiannight
Чика Дринки
Posts: 2113
Joined: Sun Nov 03, 2002 2:53 pm
Location: Beograd

Re: FoW turnir - Mart 2012

Post by opsidiannight »

Pa el ti neko brani?
Image
"This time, next year, we'll be millionaires!"
Nemanja
Posts: 805
Joined: Mon Jun 07, 2010 1:01 pm

Re: FoW turnir - Mart 2012

Post by Nemanja »

Moj glas za Dan pobede i to za veliki dvodnevni event :D
User avatar
opsidiannight
Чика Дринки
Posts: 2113
Joined: Sun Nov 03, 2002 2:53 pm
Location: Beograd

Re: FoW turnir - Mart 2012

Post by opsidiannight »

:cry: umreću ako dođem iz treće na dvodnevni turnir ali samo jednom se živi.
Image
"This time, next year, we'll be millionaires!"
User avatar
deka
Medved ili Jeti? Odlučite sami.
Posts: 1116
Joined: Thu Feb 24, 2005 3:55 pm

Re: FoW turnir - Mart 2012

Post by deka »

Samo da pitam, da li ste vi svesni da je dan pobede u sredu???
Image Image
User avatar
opsidiannight
Чика Дринки
Posts: 2113
Joined: Sun Nov 03, 2002 2:53 pm
Location: Beograd

Re: FoW turnir - Mart 2012

Post by opsidiannight »

U velika stvar, još bolje. Imamo dva vikenda da biramo. Meni je sve jedno koji od ta dva samo mi je potrebno da znam dve nedelje unapred da bih užickao slobodne dane taj dan.
Image
"This time, next year, we'll be millionaires!"
Locked

Return to “Flames of War”