Pocetnicka pitanja tj. kako poceti sa Warmachinom/Hordama

Moderators: TheSerbianRaven, Rick, Dzon Vejn

Post Reply
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Re: Pocetnicka pitanja tj. kako poceti sa Warmachinom/Hordama

Post by Shunka »

Ja sam visestruko pokusavao da bacim Centuriona sa Warpwolfom, i ni jednom nisam uspeo, bez obzira na realnu verovatnocu da se to desi...
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
Zekina banda
Posts: 1459
Joined: Tue Dec 20, 2005 8:16 am

Re: Pocetnicka pitanja tj. kako poceti sa Warmachinom/Hordama

Post by Zekina banda »

moji su se i kamenko i warpwulf nabacali kojekakvih zverova i dzekova (jedan je avatar presedeo partiju - warpwulf + argus :mrgreen: )
Image
Izgubio je sve ko nije razumeo da je pobeda bila nesto drugo
http://offgridttgamers.blogspot.rs/
stari blog http://waxerspasttime.wordpress.com/
Mind Uploader

Re: Pocetnicka pitanja tj. kako poceti sa Warmachinom/Hordama

Post by Mind Uploader »

Shunka wrote:Ja sam visestruko pokusavao da bacim Centuriona sa Warpwolfom, i ni jednom nisam uspeo, bez obzira na realnu verovatnocu da se to desi...
Ja sam samo par puta pokusavao da bacam stvari i zapravo svaki put mi je uspelo... Najbolje je bilo kada je Juggy bacio levom rukom (desna, sa sekirom je bila unistena) Dariusa pred Vlada... :)
mladjano bugarce
Posts: 449
Joined: Thu Feb 19, 2004 4:48 pm

Re: Pocetnicka pitanja tj. kako poceti sa Warmachinom/Hordama

Post by mladjano bugarce »

Sta je s vama ljudi? Ja protivnike UDARAM a bacam samo svoje \:D/ !
ImageImage
User avatar
milosh
Posts: 891
Joined: Mon Jun 09, 2008 2:11 pm
Location: Vidikovac

Re: Pocetnicka pitanja tj. kako poceti sa Warmachinom/Hordama

Post by milosh »

Razmišljam se nešto da počnem sa hordinom armijom Legions of Everblight pa me zanima šta se dobija u starter setu?

Na osnovu nekoliko pročitanih tema na forumu i još par saveta koje sam dobio sa strane hteo sam da napravim jednu vojsku od 500poena sa velikim akcentom na zverima, a zveri ovih iz Everblighta mi se čine najzanimljivije. E sad problem je što ne znam pravila pa me interesuje gde mogu da ih pronadjem (da li postoje u elektronskom obliku ili isključivo kao knjige) kao i gde uopšte mogu da se kupe ove minijature kod nas?
Image
User avatar
Duc d' Elchingen
Posts: 2198
Joined: Sat Apr 02, 2005 5:11 pm

Re: Pocetnicka pitanja tj. kako poceti sa Warmachinom/Hordama

Post by Duc d' Elchingen »

milosh wrote:Razmišljam se nešto da počnem sa hordinom armijom Legions of Everblight pa me zanima šta se dobija u starter setu?

Na osnovu nekoliko pročitanih tema na forumu i još par saveta koje sam dobio sa strane hteo sam da napravim jednu vojsku od 500poena sa velikim akcentom na zverima, a zveri ovih iz Everblighta mi se čine najzanimljivije. E sad problem je što ne znam pravila pa me interesuje gde mogu da ih pronadjem (da li postoje u elektronskom obliku ili isključivo kao knjige) kao i gde uopšte mogu da se kupe ove minijature kod nas?
Sve što ti treba možeš da kupiš u klubu Sigil, Pop Lukina 6, Beograd.
Figure i pravila.
User avatar
milosh
Posts: 891
Joined: Mon Jun 09, 2008 2:11 pm
Location: Vidikovac

Re: Pocetnicka pitanja tj. kako poceti sa Warmachinom/Hordama

Post by milosh »

OK hvala. Jel može samo informacija kada radi klub?
Image
User avatar
Duc d' Elchingen
Posts: 2198
Joined: Sat Apr 02, 2005 5:11 pm

Re: Pocetnicka pitanja tj. kako poceti sa Warmachinom/Hordama

Post by Duc d' Elchingen »

milosh wrote:OK hvala. Jel može samo informacija kada radi klub?
Ponedeljak-Četvrtak od 14h do 22h
Petak od 14h do 24h
Subota od 10h do 24h
Nedelja od 10h do 22h
mladjano bugarce
Posts: 449
Joined: Thu Feb 19, 2004 4:48 pm

Re: Pocetnicka pitanja tj. kako poceti sa Warmachinom/Hordama

Post by mladjano bugarce »

Inace, Everblight ima jedan od najboljih startera pa ces skoro stalno voditi sve zveri iz startera
ImageImage
User avatar
milosh
Posts: 891
Joined: Mon Jun 09, 2008 2:11 pm
Location: Vidikovac

Re: Pocetnicka pitanja tj. kako poceti sa Warmachinom/Hordama

Post by milosh »

Super, znači isplati se uzeti starter za početak :) To sam hteo da čujem. I ako ne pitam previše jel zna neko koliko u Sigilu košta ovaj starter set?
Image
User avatar
Resurrection
Posts: 1146
Joined: Sun Jan 01, 2006 12:32 pm
Contact:

Re: Pocetnicka pitanja tj. kako poceti sa Warmachinom/Hordama

Post by Resurrection »

Valjda 3300 din.
Zovi Sigil pa proveri: 3283950
Image
User avatar
shukaku
Posts: 271
Joined: Wed Jan 16, 2008 1:08 am
Location: Fang

Re: Pocetnicka pitanja tj. kako poceti sa Warmachinom/Hordama

Post by shukaku »

Tek sad sam procitao pravilo da cavalry modeli kad chardzuju dobijaju +2 na attack rolove.
Da li se ovo odnosi i na Drakhuna i Fenrisa?
User avatar
arborsomniorum
Posts: 410
Joined: Wed Oct 17, 2007 12:49 am
Location: Нови Сад, Србија

Re: Pocetnicka pitanja tj. kako poceti sa Warmachinom/Hordama

Post by arborsomniorum »

Nisu cavalry modeli, oni su samo soloi... Cavalry su uniti...
User avatar
shukaku
Posts: 271
Joined: Wed Jan 16, 2008 1:08 am
Location: Fang

Re: Pocetnicka pitanja tj. kako poceti sa Warmachinom/Hordama

Post by shukaku »

Da znam,ali sam procitao na battle collegu da to moze da se odnosi na drakhuna,pa sam onda pogledao u knjizi i zakljucio da ne moze,al reko ajd da proverim
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Re: Pocetnicka pitanja tj. kako poceti sa Warmachinom/Hordama

Post by Shunka »

Cekaj, cekaj, kako draguni nisu cavalry?!?!?! Morali bi biti. Neka neko pogleda definiciju draguna u Superiority-u.
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
mladjano bugarce
Posts: 449
Joined: Thu Feb 19, 2004 4:48 pm

Re: Pocetnicka pitanja tj. kako poceti sa Warmachinom/Hordama

Post by mladjano bugarce »

naravno da jesu i naravno da dobiju +2 na charge kao i Katarina, Darag.... i svi ostali jahaci na svetu. :-)
ImageImage
User avatar
Zekina banda
Posts: 1459
Joined: Tue Dec 20, 2005 8:16 am

Re: Pocetnicka pitanja tj. kako poceti sa Warmachinom/Hordama

Post by Zekina banda »

U No qutore gde su pravila za CAvalery pise da se ona odnose na Cavalery unite. Nemam knjigu pa neznam sta pise za Dragune.
Image
Izgubio je sve ko nije razumeo da je pobeda bila nesto drugo
http://offgridttgamers.blogspot.rs/
stari blog http://waxerspasttime.wordpress.com/
User avatar
arborsomniorum
Posts: 410
Joined: Wed Oct 17, 2007 12:49 am
Location: Нови Сад, Србија

Re: Pocetnicka pitanja tj. kako poceti sa Warmachinom/Hordama

Post by arborsomniorum »

Man o war drakun solo mu pise... A ni Katarina nije cavalry, vec dragoon character solo, kao i exemplar gravus, i fenris..

Medjutim iako su Jeremija i Markov cavalry modeli, jedan je warcaster, drugi solo, a pravila se, kao sto je rekao Dalibor, odnose samo na cavalry unite...
User avatar
Zekina banda
Posts: 1459
Joined: Tue Dec 20, 2005 8:16 am

Re: Pocetnicka pitanja tj. kako poceti sa Warmachinom/Hordama

Post by Zekina banda »

Treba pogledati u superioritiju sta pise za Dragoone.
Za Drakhuna pise da kad sjase vise nije Cavalery model u njegovom opisu.
Image
Izgubio je sve ko nije razumeo da je pobeda bila nesto drugo
http://offgridttgamers.blogspot.rs/
stari blog http://waxerspasttime.wordpress.com/
User avatar
Resurrection
Posts: 1146
Joined: Sun Jan 01, 2006 12:32 pm
Contact:

Re: Pocetnicka pitanja tj. kako poceti sa Warmachinom/Hordama

Post by Resurrection »

Prime: Remix pg 60 wrote: Dragoons are cavalry models that begin the game mounted but may become dismounted during play.
...
While mounted, dragoon is subject to all cavalary rules above.
Image
User avatar
shukaku
Posts: 271
Joined: Wed Jan 16, 2008 1:08 am
Location: Fang

Re: Pocetnicka pitanja tj. kako poceti sa Warmachinom/Hordama

Post by shukaku »

Dobro,to sve razjasnjava
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Re: Pocetnicka pitanja tj. kako poceti sa Warmachinom/Hordama

Post by Shunka »

Za Jeremiju verovatno pise u opisu "Cynar Cavalry Warcaster Character" ili tako nesto...
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Re: Pocetnicka pitanja tj. kako poceti sa Warmachinom/Hordama

Post by Pendargon »

Nove errate za Feralgeista (koji je od previse dobrog otisao u beskorisnost ):

Erratum: Evolution p.123 : Spiritbind
Replace Spiritbind with the following:
When a living warbeast within 10" of the Feralgeist suffers sufficient damage to be destroyed, the Feralgeist may use Spiritbind. If more than one Feralgeist is eligible to use Spiritbind, closer models have priority. When the Feralgeist uses Spiritbind remove it from the table. Any effects, spells, or animi on it expire. The warbeast is not destroyed, has 1 wound remaining in each aspect and gains Spiritbound. If a warbeast gains Spiritbound during its activation, its activation immediately ends. The warbeast cannot activate this turn. While affected by Spiritbound, the Feralgeist's controller is the controller of the warbeast. While affected by Spiritbound the warbeast is not a living model, cannot be forced or healed, cannot Frenzy or Go Wild, and loses its FURY stat, its faction and its animus. While affected by Spiritbound the warbeast can power attack slam, run, or charge without being forced and its attack and damage rolls are boosted. If the warbeast is destroyed or removed from play, Spiritbound expires. During the affected warbeast's controller's Maintenance Phase, its controller may choose to have Spiritbound expire. When Spiritbound expires the warbeast is destroyed. When Spiritbound expires the Feralgeist's controller places the Feralgeist within 3" of the warbeast. Place the Feralgeist before removing the warbeast from the table. There must be room for the Feralgeist's base.

I za laku konjicu, za koju se jos uvek ceka objasnjenje FAQ-a, ako bude kako pise, nece valjati za raptore i Soulhuntere (vukove, kao i uvek, boli pisa...)

Erratum: Evolution p.17 : Cavalry Charge
"Replace the third sentence of the second paragraph of Cavalry Charge with the following:
"Abilities that modify charge attack rolls or a model's DEF when targeted by a charge attack also affect impact attacks."

Q: Light Cavalry move after completing their combat action. For units, is this as each trooper completes its own combat action, or do they all move after all troopers have completed their combat actions?
A: One by one, as each trooper completes its own combat action.


evo i whinefesta o light cavalry pravilu (ima ih jos par, ovaj je najcivilizovaniji) :
http://www.privateerpressforums.com/ind ... pic=168582

I jedne lepe primedbe, koja pomalo odslikava jedan nas razgovor o PP-u od pre par dana :
I would guess by this that Privateer is less concerned about play balance than 'how things are supposed to be'. The Machine Wraith and Feralgeist get errata'd because that's how they were envisioned to function. Epic Vlad is supposed be this ultimate warrior that wins all his fights, so no fixes needed.
Image
ImageImageImageImageImage
Shark
Posts: 793
Joined: Sat Aug 03, 2002 12:54 am
Location: Chiba City
Contact:

Re: Pocetnicka pitanja tj. kako poceti sa Warmachinom/Hordama

Post by Shark »

Chek, to znachi da si mogao da oleshish warbeasta, feralgeistom uletish u njega i u istom krugu se sa njim okrenesh i prebijesh neshto? heh, to zaista jeste previshe dobro :D

nego, u chemu je problem sa lakom konjicom? kontam da ima neke veze sa nechime shto ne znam (npr tachan tajming provere formacije itd) :)
The mark of my divinity shalt scar thy DNA!
Up Up Down Down Left Right Left Right B A Start.
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Re: Pocetnicka pitanja tj. kako poceti sa Warmachinom/Hordama

Post by Pendargon »

Bas tako.
Dodatni move nije originalni move, stoga za njega ne vazi ono da NA KRAJU moras da zavrsis u formaciji, a do tad nije bitno. Svi ekstra moveovi (kao shadowshift) MORAJU da budu u formaciji, jer :"ne smes namerno da prekidas formaciju". E, sad : novi ruling kaze da se konjanik pomeri kada ON zavrsi combat akciju (a ne cela jedinica). Po slovu pravila to izgleda ovako : konjanici A, B, i C uchargeuju. Konjanik a odradi kombat akciju, i ne sme da ceka konjanika b da i on zavrsi svoju, vec mora ODMAH da iskoristi svoj free move, koji, kako se cini za sada, as written, ne sme da ga odvede dalje od 5 incha od konjanika B ili C (koji su jos u kombatu). U prevodu : Bezanje lake konjice (ako ne revidiraju lettering svog novog faq-a) je totalno beskorisno (osim Orboroskih vukova, kod kojih eksplicitno pise da su UVEK u formaciji, bez obzira na daljinu).
Image
ImageImageImageImageImage
Shark
Posts: 793
Joined: Sat Aug 03, 2002 12:54 am
Location: Chiba City
Contact:

Re: Pocetnicka pitanja tj. kako poceti sa Warmachinom/Hordama

Post by Shark »

Kontao sam da je tako neshto u pitanju. Dakle nemaju full move posle chargea nego samo onolko kolko im fali do 5" da ostanu u formaciji. Mislim, chini mi se kao da su ogranichili tu hit 'n' run taktiku na par jedinica (vukove) dok ostali mogu malko da se pomere.

Kao neko ko nikada nije koristio konjicu, verovatju ti na rech da je to veoma loshe :D
The mark of my divinity shalt scar thy DNA!
Up Up Down Down Left Right Left Right B A Start.
mladjano bugarce
Posts: 449
Joined: Thu Feb 19, 2004 4:48 pm

Re: Pocetnicka pitanja tj. kako poceti sa Warmachinom/Hordama

Post by mladjano bugarce »

Pa feralgejst radi kao i do sada - dobro samo su sprecili da neko ima dve aktivacije u istom potezu sto je skroz ok.

Ovo za laku konjicu je pomalo retardirano - gde je izaslo ili ce da izadje?
ImageImage
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Re: Pocetnicka pitanja tj. kako poceti sa Warmachinom/Hordama

Post by Pendargon »

U oficijelnom faqu... jos cekamo odgovor za formaciju od infernala. Opet su sami sebi gurnuli penis u usta, isto kao i sa Overlordsima...

Ne samo to, zaustavili su i beskonacan Saeryn respawn, jer warbeast gubi frakciju... :-)
Image
ImageImageImageImageImage
Shark
Posts: 793
Joined: Sat Aug 03, 2002 12:54 am
Location: Chiba City
Contact:

Re: Pocetnicka pitanja tj. kako poceti sa Warmachinom/Hordama

Post by Shark »

A shta su uradili sa overlordovima? Kad smo vetj tu :)
The mark of my divinity shalt scar thy DNA!
Up Up Down Down Left Right Left Right B A Start.
User avatar
PainBringer
Posts: 335
Joined: Sat Jul 03, 2004 12:01 pm
Location: 9th Circle

Re: Pocetnicka pitanja tj. kako poceti sa Warmachinom/Hordama

Post by PainBringer »

Pendargon wrote: Ne samo to, zaustavili su i beskonacan Saeryn respawn, jer warbeast gubi frakciju... :-)
O ovome sam vec trebao da pisem... Nisu sprecili kombo u potpunosti. Evo zasto (vrlo pazljivo procitajte objasnjenje):

1) U igri je warbeast. Na njemu je Respawn, koji se regularno placa u upkeep-u.
2) Warbeast umire. U ovom trenutku, kraj njega se nalazi Feralgeist, koji moze da ga zaposedne. Feralgeist zaposeda zver. Zver gubi sve ono sto je navedeno da gubi, ALI svi ostali efekti koji su bili na zveri do tada, ostaju u igri - jer zver NIJE unistena (tako kaze samo Feralgeistovo pravilo, a imate diskusiju i na PP forumu). Ako je Saeryn 'okinula' feat pre nego sto je zver unistena, on i dalje funkcionise, cak iako je zver zaposednuta. Feat nece uticati na zver ako je okinut POSLE zaposedanja, jer zver nema frakciju. Da ne bude zabune, svi efekti koji su na Feralgeist-u, prestaju da vaze.
3) Sada postaje zanimljivo. Na zveri je i dalje Respawn. Zver nije legalna meta za Respawn, jer nema karakteristiku koja odredjuje pripadnost armiji. Ali, ovo se ne gleda sve do trenutka unistenja zveri.
4) Zver koju je zaposeo Feralgeist je unistena. Feralgeist izlazi, a zver dobija sve svoje stare karakteristike, ukljucujuci i pripadnost armiji. U TOM TRENUTKU se 'okida' Respawn i ponovo podize zver iz mrtvih. I za ovo postoji objasnjenje na forumu, potvrdjeno od Infernala (sad ne mogu da trazim, dosao sam sa slave, trazicu sutra).
5) Sada je moguce ponovo baciti Respawn na zver i ponoviti ceo proces.

E sad, u vezi stalnog sredjivanja pravila... Razumem situacije u kojima kompanija izdaje dodatno objasnjenje nekog pravila, ili malo drugacije uredi sam tekst pravila, kako bi ono zvucalo jasnije. Potpuno podrzavam takve stvari i smatram ih dobrodoslim. Feralgeist je vec 3 puta menjan, a neke od tih izmena uopste nisu bile male. To mi se vec ne svidja.
Iako ne koristim Feralgeist-a (mada sam raszmisljao o tome) ne bih voleo da ovo postane cesta praksa, jer je vrlo iritantno. Ne bih zelelo da u buducnosti vidim jos modela kojima ce svakih nekoliko meseci dodavati/oduzimati neke osobine. Stice se utisak da dizajneri nisu ni pokusali da makar malo testiraju pravila. Resenje za ovo je (mozda) u tome da PP jednostavno izdaje manji broj modela po ekspanziji. Ako je modela manje, postoji vise vremena za testiranje i uocavanje mogucih interakcija koje se smatraju nepozeljnim. Ja se uopste ne bih bunio kada bi svaka ekspanzija donosila jednog ili dva nova warlock-a, jednu zver/jack-a, jednu jedinicu, jedan solo i neki attachment (naravno, za svaku armiju), ali sa dobrim, jasnim i preciznim pravilima. Ne bih zeleo da se ovo pretvori u haos koji smo vec vidjali u karticnim igrama (sa sve zabranjivanjem modela, ili totalnim izmenama njihovih osobina).
Sto se lake konjice tice... mislim da je ova ispravka nepotrebna. Ne vidim svrhu, osim ako nije uocena neka kompletno bizarna interakcija sa modelima koji tek treba da izadju. Ono sto unosi dodatnu konfuziju u celu pricu je to da svi modeli u jedinici nastupaju istovremeno, iako se aktiviraju ponaosob (jer je, tehnicki neizvodljivo aktivirati ih sve odjednom). Ovo novo pravilo unosi izvesne nelogicnosti. Jao, kuku... Ne svidja mi se, ni kao nekome ko igra Everblight, ni kao nekome ko zeli jednostavna i efikasna pravila (a ova su mahom bila takva).
Last edited by PainBringer on Wed Jan 21, 2009 11:12 am, edited 2 times in total.
Image
Shark
Posts: 793
Joined: Sat Aug 03, 2002 12:54 am
Location: Chiba City
Contact:

Re: Pocetnicka pitanja tj. kako poceti sa Warmachinom/Hordama

Post by Shark »

A dal mozhe da se upkeepuje spell na ilegalnoj meti?
The mark of my divinity shalt scar thy DNA!
Up Up Down Down Left Right Left Right B A Start.
User avatar
PainBringer
Posts: 335
Joined: Sat Jul 03, 2004 12:01 pm
Location: 9th Circle

Re: Pocetnicka pitanja tj. kako poceti sa Warmachinom/Hordama

Post by PainBringer »

Moze. Samo placanje nema veze sa time da li je meta legalna ili ne. To su uslovi koji vaze za trenutak kada se ispoljava efekat nekog spell-a.
Spell je bacen dok je konkretni model bio legalna meta. Spell se upkeep-uje svo vreme, ali kada treba da se 'okine', on proverava da li postoje uslovi da se odigra. Ako ne postoje, ne desava se nista, carolija nema nikakvo dejstvo.
Doduse, dosta zavisi i od samog spell-a. U slucaju Respawn-a, ovako nesto je moguce, jer on proverava uslove za odigravanje tek kada je zver unistena (a tada Spiritbound prestaje da vazi). Dejstvo nekih drugih spell-ova ce se prekinuti istog trenutka kada zver dobije Spiritbound.

Ne pricam napamet, ovo je odgovor na isto pitanje dobijen od Infernala. A u krajnjem slucaju i zvuci logicno.

EDIT: Posle citanja svih tema o izmeni pravila za laku konjicu, zeleo bih da pokrenem sledecu diskusiju.
Do sada, izgleda da je vecina ljudi (ukljucujuci i mene) igrala Raptore tako da im je dodeljivlala dodatno kretanje tek posto su SVI modeli zavrsili svoje borbene akcije. S druge strane, FAQ navodi da se dodatno kretanje odradjuje odmah posto jedan Raptor zavrsi svoju borbenu akciju.

Pre nego sto postavim pitanje, zeleo bih da dam jedan primer:
Jedinica jurisa na jedan model. Recimo, neku zver, ili caster-a. Do sada, igrao bih tako sto bih prvo izdao naredjenje, zatim se svi Raptori pomeraju SPD + 3", odrade svoje napade, a zatim se pomere gde zele. Posto se formacija proverava na kraju i na pocetku aktivacije, trebalo bi proveriti da li je jedinica u formaciji.
Ako se koristi princip iz FAQ-a, prvi Raptor jurisa, udari, vrati se. Zatim ostala tri to ponove.
Kako je neko predlozio, ovo bi omogucilo da ja sa 5 Raptora uradim sledece: prvi se pomeri, napadne, vrati se. Drugi ponovi to isto. Ostala 3 odluce da se odreknu normalnog kretanja i pucaju (dva puta) po cemu god zele, ili po meti koju su prethodna dva ratnika osakatila. Ako je tu eLylyth, onda je pravi haos. E sad... Problem je sto niko nije precizno odredio da li je potrebno da posle SVAKOG kretanja Raptori budu u formaciji - ili na kraju aktivacije? Ako je na kraju aktivacije, onda je sve u redu. Sve aktivacije modela u jednici su ionako istovremene.
Malo sam se pogubio, previse sam se zadubio u ovo. Svaka pomoc je dobrodosla.

Trenutno sam na pauzi, nemam knjigu pored sebe, pa ne mogu da procitam kako tacno glasi pravilo za dodatno kretanje lake konjice i da li ima veze sa aktivacijom ili ne...

Eh, da: neko u onim temama pomenu da ovo zapravo nije nikakav FAQ, da je tako bilo oduvek - jer su demonstratori PP-a na svakom GenCon-u igrali tako...
Image
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Re: Pocetnicka pitanja tj. kako poceti sa Warmachinom/Hordama

Post by Shunka »

Pravilo za aktivaciju jedinica kaze da se prvo svi pomere, pa onda rade ostale stvari.
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
PainBringer
Posts: 335
Joined: Sat Jul 03, 2004 12:01 pm
Location: 9th Circle

Re: Pocetnicka pitanja tj. kako poceti sa Warmachinom/Hordama

Post by PainBringer »

Hvala.
To i ja znam, ali posle ne-znam-ni-ja-koliko procitanih post-ova, poceo sam da ludim.

EDIT: Posle ponovnog citanja Duletovog post-a, vidim da je on manje - vise pokrio ovaj problem o kojem ja govorim... Ali i dalje ostaje pitanje kako sada tretirati ono dodatno kretanje, ako ono nije deo aktivacije? Kada se proverava formacija...?

I onda je sasvim moguce da ja sa dva Raptora nesto obogaljim, pa ga gadjam sa ostalima...
Image
User avatar
Zekina banda
Posts: 1459
Joined: Tue Dec 20, 2005 8:16 am

Re: Pocetnicka pitanja tj. kako poceti sa Warmachinom/Hordama

Post by Zekina banda »

Nije moguce jer kad jedinica charguje, svi njeni pripadnici moraju da sharguju ili ranuju (nema pucanja).
Image
Izgubio je sve ko nije razumeo da je pobeda bila nesto drugo
http://offgridttgamers.blogspot.rs/
stari blog http://waxerspasttime.wordpress.com/
mladjano bugarce
Posts: 449
Joined: Thu Feb 19, 2004 4:48 pm

Re: Pocetnicka pitanja tj. kako poceti sa Warmachinom/Hordama

Post by mladjano bugarce »

Proverio u pravilima : laka konjica se normalno krece posle akcije jer se smatra da su se sve akcije desile istovremeno - osnovna knjiga.
ImageImage
User avatar
PainBringer
Posts: 335
Joined: Sat Jul 03, 2004 12:01 pm
Location: 9th Circle

Re: Pocetnicka pitanja tj. kako poceti sa Warmachinom/Hordama

Post by PainBringer »

Zekina banda wrote:Nije moguce jer kad jedinica charguje, svi njeni pripadnici moraju da sharguju ili ranuju (nema pucanja).
Ne govorim o jurisu, vec o normalnom napadu.

@mladjano bugarce:
Ok, to je lepo chuti. Tako sam inicijalno mislio, a i igrao.
Image
User avatar
PainBringer
Posts: 335
Joined: Sat Jul 03, 2004 12:01 pm
Location: 9th Circle

Re: Pocetnicka pitanja tj. kako poceti sa Warmachinom/Hordama

Post by PainBringer »

Mozda sam dosadan, ali bih samo hteo da rascistimo nesto...

Kao sto je Bojan rekao, svi modeli u jedinici se aktiviraju i pomeraju odjednom, kao sto pise u knjizi. Jednica mora da bude u formaciji na pocetku kretanja, po zavrsetku kretanja i na kraju aktivacije.
Pravilo za laku konjicu (u knjizi) glasi ovako: "A light cavalry MODEL may move up to its current SPD in inches after completing its combat action."
To znaci da bi juris izgledao ovako:
1) Pocetak aktivacije, modeli su u formaciji.
2) Jedinica jurisa.
3) Modeli zavrsavaju kretanje, proverava se da li su u formaciji.
4) Prvi model napada. Po zavrsetku njegove borbene akcije, vraca se nazad za svoj SPD. U ovom trenutku se NE PROVERAVA formacija, jer cela jedinica nije zavrsila altivaciju.
5) Ostali modeli ponavljaju korak 4. Racuna se da se sve desava istovremeno.
6) Posto su svi modeli zavrsili aktivaciju (i iskoristili dodatno kretanje), zavrsava se aktivacija cele jedinice i ponovo se proverava formacija.

Ovako su sva pravila zadovoljena i NIGDE nema problema sa formacijom. FAQ jeste na mestu, a da stvar bude gora, to pise i u knjizi, samo sam ja pogresno interpretirao. Mislim da je ovo ispravan primer, a ne onaj koji je Dule naveo par post-ova ranije, jer se formacija proverava samo u tri navedena vremenska trenutka - na pocetku aktivacije, na kraju normalnog kretanja i po zavrsetku aktivacije. Buduci da aktivacija jedinice zavrsena tek kada poslednji model zavrsi sa aktivacijom, dodatno kretanje moze da odvede model van formacije - ali kada svi modeli iskoriste svoje dodatno kretanje, oni MORAJU biti u formaciji.
Image
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Re: Pocetnicka pitanja tj. kako poceti sa Warmachinom/Hordama

Post by Pendargon »

Tvoj plan je ispravan, i verovatno ce se tako i rulovati... medjutim, evo gde je glich u rasudjivanju, a u korelaciji sa prethodnim rulinzima u odnosu na kretanju u combat fazi
4) Prvi model napada. Po zavrsetku njegove borbene akcije, vraca se nazad za svoj SPD. U ovom trenutku se NE PROVERAVA formacija, jer cela jedinica nije zavrsila altivaciju.
Apsolutno netacno. Cela stvar, na koju se ti pozivas, zvana "provera formacije" ne postoji u pravilima. Jedino sto pise je da jedinica mora biti u koherenciji na kraju movementa, i na kraju aktivacije. takodje, nigde ne pise da je DOZVOLJENO da brejkujes koherenciju u combat fazi (a specificno je napisano da je dozvoljeno da je brejkujes u toku movement faze, sve do njenog kraja.). VEc, pise da moras da uvek probas da je odrzavas.
Jer : kada bi ovo sto si ti napisao bilo tacno, mogao bih da igram ovako (sto je zabranjeno faq-om o bane knightovima) : Bane unit popije chain lightning, i dobije 6 hitova. JEDAN moj bane shiftuje 3 puta ( 9 incha) i udari nesto, a onda shiftuje 3 puta nazad u koherenciju.
Koherencija se mora odrzavati UVEK kada je to moguce, sem u pomeranju trupa jedan po jedan u NORMALNOM movementu, a i tada moraju zavrsiti u koherenciji.

opet, ponavljam, ovo je striktno by the book, i jos jedan po meni, cini mi se, dokaz da je PP samima sebi gurnuo penis u usta glupom (i nepotrebnom) erratom. Sa obzirom da infernali i dalje vecaju o ovom topicu, predlazem da igramo kako smo je i uvek igrali, i kako je jedino logicno, dok se pametnjakovici ne sete da odluce drugacije.
Sa druge strane, famozni prime : remix definitivno vise nije relevantan izvor pravila, s' obzirom da se FAQ za njega samog proteze na oko 100 strana. A sto se timinga tice, new timing rules su na snazi od novembra prosle godine, i mogu se naci na forumu.
Sve ovo me, nazalost, podseca sve vise na poslednje dane rakhama, kada nisi mogao da igras confront normalno ukoliko si gledao sve njihove (glupe) errate i pravila. Mislim da (a voleo bih da gresim) su legende , uz nadolazece metamorfoze poslednji uteg grozomornih komplikovanih pravila i glupih errata, i cini mi se da se PP sve vise davi u obilju specijalnih pravila , modela i abuse/ sinergija...
Cini mi se, sve vise, da je vreme za Warmachine 2.0...
Image
ImageImageImageImageImage
User avatar
PainBringer
Posts: 335
Joined: Sat Jul 03, 2004 12:01 pm
Location: 9th Circle

Re: Pocetnicka pitanja tj. kako poceti sa Warmachinom/Hordama

Post by PainBringer »

Hmmm... Mozda gresim, ali evo cime sam se ja rukovodio:

Hordes: Primal, (pg 36); na toj strani stoji da se u tri vremenska trenutka koja sam ja naveo proverava da li je jedinica u formaciji. Isto se navodi i u Prime: Remix (pg 35 i 36).

To su vremenski trenuci u kojima se automatski proverava uslov da neka jedinica bude u formaciji. Vecina jedinica u igri moze da se pomeri i uradi nesto. Sasvim je logicno da moraju da pocnu aktivaciju, zavrse kretanje i zatim zavrse aktivaciju u formaciji.
Ali, buduci da se sve odvija istovremeno - jednica nece zvanicno biti van formacije sve dok se ne zavrsi aktivacija SVIH modela. Combat faza je istovremena za sve modele (iako je, iz tehnickih razloga, nemoguce da se aktiviraju svi odjednom). Posto svi zavrse combat fazu, onda proveravamo formaciju.
I ovo je potvrdjeno u temi o Raptorskom FAQ-u. Cak navode da su na svim konvencijama momci iz PP-a igrali upravo tako.
Uzmimo slucaj da postoji jednica koja ima Parting Blow osobinu (ako model umire, ima pravo da udari napadaca). Malo su se rastrkali. Neka druga jedinica jurisa u nju. Poceli su kretanje u formaciji i zavrsili ga u formaciji. Ali, tokom bitke, dva napdacka modela u sred jedinice su umrla od Parting blow-a, sto je dovelo do toga da jednica vise nije u formaciji. Ovde se, jos uvek, NISTA ne proverava. Ostali modeli izvode svoje napade. Tek posto su svi modeli odradili svoje napade, proverava se da li je napadac u formaciji. Gle cuda, nije, jer mu fale modeli iz sredine. Ali, to nije sprecilo ostale modele da udare.
Tacnije, jedica MORA da zapocne potez, zavrsi kretanje i zavrsi aktivaciju u formaciji. Ostalo NIJE obavezno.

Mislim da primer za Bane Knight-a nije adekvatan. Prvo, za njih pise da moraju da budu u formaciji kada koriste Shadow Shift. Drugo, Chain Lightning je SAMO JEDAN napad. Sve ostalo su cisti damage roll-ovi. Nisu napadi. Ti gadjas samo jedan model, od njega munja arc-uje na d6 modela. Shadow shift se odnosi na jedan NAPAD. Upravo zato SS ne radi protiv Blight bringer-a, jer to nije napad, vec automatski dmg roll.
Image
Post Reply

Return to “Warmachine i Hordes”