Šta odabrati??

Moderators: TheSerbianRaven, Rick, Dzon Vejn

Post Reply
DreamOmen
Posts: 38
Joined: Sat Jan 28, 2012 1:41 pm

Šta odabrati??

Post by DreamOmen »

Za sada sam odlučio da mi se Cygnar najviše sviđaju od Warmachine vojski, po izgledu i njihovom steam-punknesom, kao i činjenicom da mi zvuče kao "good guys". ALi nisam siguran za Hordes. Legion of Everblight imaju odlične vojnike i war caster-e ali mi se njihove warbeasts nikako nesviđaju. Skorne mi izgledaju prilično zanimljivo i imaju veoma različite jedinice. Njihove boje mi se isto veoma sviđaju, na sličan način na koji mi se sviđaju boje Cygnar-a.

Interesuje me način igre ovih i ostalih frakcija. Šta vi mislite o njima, zašto ste odabrali baš te koje ste i slično :)
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Re: Šta odabrati??

Post by Shunka »

Ako ti se najvise svidja Cygnar pocni da skupljas Cygnar.
Ako ti se Legijini zverovi ne svidjaju, nemoj da skupljas Legiju.
Sto se tice nacina igre, mora se govoriti o konkretnim casterima, tesko je uopstiti na nivou fakcije.
Recimo Khador koji se naizgled oslanja na tezak oklop i velike sekire, moze da napravi jako dobru pucacku armiju, ili jako ubrza svoje spore warjackove, ili ti gurne u grlo gomilu lake pesadije sa velikim defence-om.
Cryx se poslovicno oslanja na prljave trikove, bogaljenje protivnickih modela i spell assassination, ali isto tako moze da preplavi tablu hordom weaponmastera sa sikirama koje je jako tesko odstraniti sa daljine.
I tako dalje i tako blize...

Ja sam odabrao Khador zbog ruske teme i relativnog nedostatka problema damage outputa (dovoljno velikih sikira).
Pa sam onda odabrao Skornu jer su mi se svidjali slonovi i mislio sam da se igra slicno kao Khador, ali sam se zajebao jer mi se zapravo nisu svidjale njihove jedinice, a bogme nesto ni warloci. Srecom sam uspeo da razmenim vojsku za jos placenika i Trolova, koje sam poceo da skupljam u medjuvremenu.
Placenike sam odabrao raznovrsnosti radi, vec sam imao gomilu modela koje sam kupio zbog radi Khador vojske. A i dopali su mi se patuljci.
Trolove sam odabrao jer su mi se svidjali modeli, a i mogao sam da napravim funkcionalnu armijicu kupivsi jako malo modela, utilizujuci Minione pribavljene zbog radi Skorne.
Prasice sam odabrao zato sto su prasici. Ne mozes ne voleti vojsku svinja.
Voleo bih i da igram Cygnar, ali nisam dovoljno lud da kupim i pofarbam jos jednu armiju. Ne stizem ni da se igram sa ove 4 koje imam...

Citaj fluff, funkcija fluffa je da ti isprica kako su svi velike baje i da se nalozes. Pa vidi koja te fakcija najvise radi:

Khadoranci su baje zato sto je Khador narod najstariji, oni su najjaci i najizdrzljiviji, i nekada davno skoro ceo svet je bila velika Khardic imperija, i sada se oni bore za vaspostavljanje iste.
Cygnarovci su baje zato sto su najprogresivniji, njihova je zemlja najveca, najlepsa i najrazvijenija, nauka i tehnologija najnaprednija, a njihov bog i njihov kralj najdobriji.
Menothovci su baje zato sto su najverniji, njihov bog najstariji i najmocniji, njihov Hijerarh najstariji i najmudriji...
Cryx nisu baje, oni su zla horda nemrtvih na cijem su celu vestci i carobnjaci stari stotinama godina, i njihov bog je ovozemaljski, Zmaj-Otac Lord Toruk! I takodje oni su veliki izascenski manipulatori...
Hordasi su malo manje badass:
Trolovi su mala plemena ujedinjena protiv zlog sveta. Ljudi samo pokusavaju da ih iskoriste i prevare, a oni pokusavaju da spasu svoj narod, svoje doline i svoje sume.
Circle je drevni kult druida i sumskih divljaka, koji pokusavaju da odrze balans u svetu ne dozvoljavajuci civilizaciji ljudi da prevagne protiv divlje prirode.
Skorna je velika osvajacka imperija sa istoka... Wannabe...
Everblight je Torukov izrod koji pokusava da osvoji svet tako sto je zmajski zapoganio neke uboge nindza-vilenjake i ogrune.
E da, tu su jos i neki elfovi, midziti, prasici, krokodili, pirati i ostali.
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
Yowza
Posts: 108
Joined: Wed Jun 16, 2010 12:12 pm
Location: Zagreb

Re: Šta odabrati??

Post by Yowza »

Retribucija je sekta napižđenih vilenjaka (elf-ova, jelte) koji misle da sva ljudska magija šteti njihovoj jedinoj preostaloj božici (Scyrah - puno ime fakcije je Retribution of Scyrah, Scyrah-ina odmazda po naški), te ratuju kako bi uništili svakog warcastera, magičara i warjacka koje ljudi koriste, to je najnovija Warmachine fakcija, izašla 2009. i ja ju igram, nešto manje izbora od Cygnara, Khadora, Menotha i Cryx-a, ali ništa manje zanimljiva za igranje, imaju jackove koji imaju štitove ko star trek brodovi, te skoro svi imaju i melee i ranged oružje, i imaju zanimljive jedinice koje ignoriraju neka pravila i mogu da urade veliki dar-mar protivniku ako se pravilno odigraju.
User avatar
Zekina banda
Posts: 1459
Joined: Tue Dec 20, 2005 8:16 am

Re: Šta odabrati??

Post by Zekina banda »

Cygnar se, u principu slovi za pucacku armiju. Medjutim postoje armije na koje ne mozes pucati (neki Crixovski prljavi trikovi i sl.), te je u principu dobro izabrati ujednacen pristup (i pucanje i tuca). Pristup ti se u principu menja u zavisnosti od kastera: neki rade sami, neki podrzavaju betl grupu, a neki podrzavaju trupe (generalno govoreci). Stoga, ne bi bilo lose da prvo vidis koji ti se kasteri svidjaju, pa da na osnovu toga ides dalje.
Everblajt je svakako najjaca frakcija za Horde, tako da igrajuci s njima neces se mnogo namuciti :)
Image
Izgubio je sve ko nije razumeo da je pobeda bila nesto drugo
http://offgridttgamers.blogspot.rs/
stari blog http://waxerspasttime.wordpress.com/
DreamOmen
Posts: 38
Joined: Sat Jan 28, 2012 1:41 pm

Re: Šta odabrati??

Post by DreamOmen »

Hvala na pomoći, preporukama i opisom frakcija i rasa :) Za sada mi Trolovi najbolje izgledaju i zvuče. Još ću da razmislim. Ako dobijem na lotou kupićui h sve što želim :D ako ne odlučiću se za jednu ili dve max.
Yowza
Posts: 108
Joined: Wed Jun 16, 2010 12:12 pm
Location: Zagreb

Re: Šta odabrati??

Post by Yowza »

DreamOmen wrote:Hvala na pomoći, preporukama i opisom frakcija i rasa :) Za sada mi Trolovi najbolje izgledaju i zvuče. Još ću da razmislim. Ako dobijem na lotou kupićui h sve što želim :D ako ne odlučiću se za jednu ili dve max.
u svakom slučaju, gledaj da dođeš na kakav turnir iz bilo koje igre, sretno! ;)
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Re: Šta odabrati??

Post by Shunka »

Imam ja trolovsku armijicu, ako hoces da se dogovorimo nekada za playtestiranje...
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
takasunmc
Posts: 78
Joined: Fri Feb 18, 2011 1:37 pm

Re: Šta odabrati??

Post by takasunmc »

covece ovde su Cryx-si na zlom glasu, samo neki prljavi trikovi itd :). pa mi nismo takvi samo zelimo da preobratimo (citaj ubijemo i vratimo iz mrtvih u nemrtve) ljude da veruju u Toruka. cccc.... samo se pominjemo u nekom zlom kontekstu. :) ... nismo mi krivi sto su nam jedinice i jekovi od papira pa moramo da varamo malo da bi dosli u tucu ;P
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Re: Šta odabrati??

Post by Shunka »

Nema niceg papirnog u Bane-ovima.
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
Zekina banda
Posts: 1459
Joined: Tue Dec 20, 2005 8:16 am

Re: Šta odabrati??

Post by Zekina banda »

Ni u DJ-ju
Image
Izgubio je sve ko nije razumeo da je pobeda bila nesto drugo
http://offgridttgamers.blogspot.rs/
stari blog http://waxerspasttime.wordpress.com/
takasunmc
Posts: 78
Joined: Fri Feb 18, 2011 1:37 pm

Re: Šta odabrati??

Post by takasunmc »

Pssssssttttt, on nemora jos uvek da zna to. O:)
Post Reply

Return to “Warmachine i Hordes”