ESC i ETC 2014 live

sa virtuelnim prijateljima

Moderator: Megabaja

User avatar
Histericni Istoricar
Kапитан Рубинщайн
Posts: 1341
Joined: Thu May 01, 2008 9:47 pm
Location: Jarak

Re: ESC i ETC 2014 live

Post by Histericni Istoricar »

Uprkos naporima mladiog trenera Predraga Boce Vasiljevica, njegovi puleni su izgubli partiju sa Velsom. U poslednjem kolu igraju protiv Crvene furije. Da li ce vremesni Kapiten Srbija da postane heroj kao njegov holandski kolega? Saznajte u sledecem broju.
U jednog Bocu, mi verujemo!
User avatar
Histericni Istoricar
Kапитан Рубинщайн
Posts: 1341
Joined: Thu May 01, 2008 9:47 pm
Location: Jarak

Re: ESC i ETC 2014 live

Post by Histericni Istoricar »

ETC 2014. je zavrsen, mahom su pobedili Poljaci, osmu WHFBu gde su Svedajni prvi. Ali koga birga. Nasi su prosli ovako.
26. FoW UN tim sastavljen mahom od nasih igraca na celu sa Medvedom. Bravo Medvede!
30. WHFB tim, na celu sa Andrijom Sefrezeom.
16. FoW tim, na celu sa Mikanom. Odsustvo nekih proverenih asova (menjaju pelene) kao i sabotaza u vidu redovnog treniranja uzeli su danak ovoj inace sjajnoj ekipi.
10. WH40k tima predvodjen sjanim trenerom Predragom Bocom Vasiljevicem, podmladjen Lasicom i Kopitarem i pod budinm okom Kipitean Srbija Luke. 3 pobede, 2 poraza i 1 neresena.

Bravo momci.
U jednog Bocu, mi verujemo!
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: ESC i ETC 2014 live

Post by Dzon Vejn »

Evo kratki izvestaj svih 11 partija koje sam igrao, kao i samog turnira. Ja sam pre turnira uradio procene, u poen, kako igram sa kojom listom (racunam da je sa druge strane Bojan Donevski). Nazalost, nismo se najbolje sporazumeli pa te procene nisu unete u racunar, ali sam ja to sve drzao u glavi :D. Sam turnir je bio slican kao i prosle godine. Ove godine je bolje bilo to sto su barem vodu imali organizovanu hladnu i besplatnu, a minus je to sto je hrana bila jos gora nego prosli put (licno, smatram velikom sramotom da Srbiju predstave na onaj nacin sa hranom, posebno ako se uzme u obzir da je ove godine ucesce bilo par evra skuplje, a da nije bilo troskova izrade terena i tabli).

Singles:
1. partija protiv rusa
Mega centurion star, sa inkvizitorima, The Sestrom, Tiguriusom, likom sa 2+ saveom, i svim ostalim. Pored toga neki thunderfire topovi, i nekoliko skvodova po 3 cike od kojih je 1 psajker. Moja procena za ovu listu je bila 15:5 za njega. Moja standardna postavka (obliti deep strike, kucici outflank, ostalo na tabli, tau ekipa dosta pozadi). U prvom krugu sam odmah video da decko ne ume lepo da kontrolise star. Ja se u svom krugu jos povlacim pozadi i pripremam partiju za rezerve (tau ekipa dobija tank hunter). Drugi krug, ulaze mu rezerve, ja mu radim intercept, uzimam mu first blood, nista bitno se nije desilo sa njegovim mega starom od ~1400 poena. Moj drugi krug, i moja standardna fora: razvlacim svoju armiju svuda po tabli, pa ne moze da ide na sve strane. I tad nastaje njegov kolaps. Ne znam kakva je njihova meta, ali tamo igraci izgleda da nisu pripremljeni na to da neko koristi mozak. Ubio sam mu par centuriona, taman dovoljno da smanjim pucanje, a onda sam ubio sve osim stara i skupljao maelstrom poene, koje on nije mogao da prati sa tim mega starom (jer je to i dalje ipak samo jedan unit). Pustao sam SVE coveka, ovaj gleda, nije mu jasno, veli da sam ja neki ultra friendly lik, da nije on to tako navikao (covek inace i dalje misli da pobedjuje). Dolazi kraj partije, sabiramo poene, i njemu nije jasno kako sam ga dobio 13:7, a prezivelo mi svega nekoliko stvari :D.

Ovde je vec nastao kolaps sa njihovim programom za uparivanje koji nije predvideo da neki igraci nece doci na singles. Nakon 50+ minuta cekanja:

2. partija protiv svajcarca sa italijanskim imenom, sa jako lepom armijom.
Moja predvidjanja su bila 18:2, ili 17:3 za njega. Na kraju je bilo 13:7 za njega, ali ne zato sto me je nadigrao, nego zato sto ETC pravila kazu da kada sat pokaze 30 minuta, ne krecu se novi krugovi. Posto je on igrao 2. i imao gomilu eldar letelica, on je lepo cekao 30 minuta, i onda je sve smestio na objektive (posto zna da ne mogu da ga ubijem, jer se sledeci krug ne pocinje). A reko' dobro, lepo mi je prodao foru: od sad igram stalno drugi. 17:3 za njega.

Ovde potpuni kolaps svih sistema, mislim da je uparivanje bilo random za ovu partiju, jer sam dobio rumuna koji igra 7. partiju u zivotu.

3. partija rumun beaststar + eldar letelice
Ima opaku listu, zna otprilike sta koji model radi, ali nema nikakvu vezbu. Procena za tu listu je bila 13:7 za njega. Decko ne zna bukvalno nista, nije umeo ni postavku da uradi. Ja sam skupio muda, i pustio mu prvi krug (poucen predjasnjim iskustvom), on lepo uzme i postavi sve letelice jednu uz drugu. Moj prvi krug, riptide puca na 1 letelicu pitom, hvata sve 3, on nema pravo na jink sa 2, broadside unit dovrsava sve ostalo. Prodajem spawnove da bi kultisti nastavili da drze objektive i skupljaju maelstrom poene. Ulece u drugi unit kultista ali ih ne ubija, jer je tu i typhus. U mom krug broj 2 mislim da vise nije imao ni jednu letelicu zivu. U 3. krugu je samo beast star bio ziv i samotni wraithknight koga sam onda polagano napucavao. I na dalje sam dominirao tablom. 20:0 za mene.

4. partija protiv svajcarskog? kapitena?
Igra orkove i CSM. Prognozirao sam 10:10, posto nisam znao sta rade orkovi. Posle ove partije sam shvatio da su orkovi trenutno jedna od najboljih armija. Ta kolicina pucanja na 5+ sa re-rollom je smrt u diskoteci. Dobio me je mislim 13:7, i to na ludu srecu: skoro sve mu je prezivelo na po 1 rani. Moglo je ladno da ide u moju korist partija, jebiga, to je ta 1 partija kad nemas srece.

5. partija protiv poljskog coacha
Moja procena partija je bila 5:15 za njega. Ima 18 wraithova, gomilu onih smrdljivih letelica, velikih i malih, i jos kao poljaci vaze za ultra do jaja igrace i neprijatne igrace. Prvo lik bas nije nesto pametno igrao, drugo bio je jedan od najfriendlijih igraca sa kojima sam igrao. Toliko o predrasudama. Lik je imao ludu ideju da svoje HQ karaktere cuva, pa ih je zakucao u zombije. To je tako trajalo do kraja partije :D. U prvom krugu sam odstralio sa tauima kompletan jedan unit writhova. Onda je on nesto lose ispomerao ostatak armije. Onda su dosle moje rezerve i rastocile heavy avione. Onda su mu usle rezerve sto je tau interceptovao, i tako :D. Celu partiju sam ga dominirao. 20:0 za mene. Nije mi jasan toliki hajp oko tih kao do jaja igraca.

Timski:
1. partija protiv italijana
Dobijam ultra los pairing, koji mi je oznacen sa 17:3 minimum za njega. Centurion star u land raideru i white scars armija sa 3 unita bikera. OK, timsko takmicenje, ostali su zato dobili do jaja parove, kao super smo upareni mnogo smo jaki, vidi kakvi su, itd. Ja reko': cek brate polako, vidis da imaju lika koji nema sve prste, a zna se kome se seku prsti... Moj protivnik se pravi da ne zna engleski... Ok, decko je sve lepo odradio, dobio je sve u njegovu korist (postavljao je drugi objektive, tako da je vise postavio na jednu stranu, onda je dobio da bira stranu, pa je odabrao tu stranu, onda je dobio da igra prvi, onda su mu maelstrom objektivi dolazili kao poruceni, a meni sve sto ne odgovara, itd.). Za razliku od nasih igraca koji nikada u pripremnim partijama nisu pucali hurricane bolterima na mene, niti koristili chapter tacticse, ovaj je znao svoja pravila. Dobio me je ocekivanih 17:3, mada mislim da sam mogao da igram barem 13:7, da je makar bilo sta u celoj partiji krenulo na moju stranu. Protiv ovoga sam cak morao da krenem ceo na tabli, ali ni to nije pomoglo. Ok, istrosio sam bad mojo za ostatak turnira.

2. partija protiv Holandije
Dobijam pairing koji sam oznacio kao 10:10, posto ne poznajem tiranidsku armiju uopste, a siguran sam da protiv bilo kog tiranida igram barem draw ili prodajem svoju armiju. Dobijam tiranida, a nema predstavu sta radi sta u armiji. Zovem Bocu, 5 minuta diktiranja, ukljucujem senzore za memoriju i pamtim svaki model u detalj. Tu je ispalo super sto je Boca bio coach, jer on vodi tiranide, pa zna sve statove za sve modele od tiranida. Nije bas partija isla kako treba (maelstrom je toliko random za ovaj tip takmicenja da ja nemam reci). To je inace lik koji je prosle godine igrao za belgiju, i isto je bio uparen samnom. Ultra friendly lik, samo nema pojma da igra. Imao je svo vreme neke cudne ideje. Inace sam ga pustio da igra prvi pa se zbunio, nije umeo da se postavi. To sam ja naravno iskoristio i polako dominirao partiju krckajuci malo po malo poene prednosti. Nazalost, nisam uspeo da ostvarim vise od 13:7, mada mislim da sam mogao da je malo vise bilo srece na kockicama (npr. makar 1 hit dice :D), i mozda malko bolji maelstrom. Iako sam uradio vise od onoga sto sam markirao nisam bio zadovoljan ovim rezultatom.

3. partija protiv Australije
Igrao sam sa momkom koji ocito ne zna najbolje da igra, ali zato zna da baca kocke za sve pare. Oznacio sam tu partiju kao loss 13:7. Lik je spasao sve sto moze da se spase. Nisam siguran kako se zavrsila partija, mislim da je bila 10:10, ili 11:9 u moju ili njegovu korist, nisam bas siguran. Provericu posle kad izadju sve statistike. Uz tu kolicinu spasavanja koju je on odradio, i sa tim mecapom, mislim da sam bio vise nego odlican.

4. partija protiv norveske
Igrao sam sa likom koji mislim da im je mercenary. Imao je demonsku armiju koja je oznacena kao 5:15 loss za mene. Kao jedan od dropova, naravno da sam imao opet los pairing. 4. scenario je najgori scenario po mene, posebno kada je sa druge strane 3 screamer unita koji dobiju prvi krug i onda beze sa objektivom. U ovoj partiji me bas ultra nije islo (mislim da sve sto sam mogao da ne uspem - nisam uspeo). Medjutim, lik nema pojma da igra, i bukvalno mi dobijenu pariju poklanja na izvolte. Ja sam opet prodao foru sa dropovanjem obliteratora u njihovu deploy zonu, on kao "ma sta to su 3 modela, vidi moja cela armija je tu". Uradi assault (ja reko super, vezao sam mu celu armiju do letnji dan u podne), kad ono: on uradi assault i sa swarmovima. Ja sve po swarmu naravno. Svaka moja rana je 4 rane :D. A ranjavam na 3+ pa 2+ :D. Kad je krenulo raspadanje, partija se skroz okrenula. Igrali smo malo strozije (sto je ok, jer je bilo obostrano, nista u negativnom smislu), tako da umesto na kraju da igram 10:10 (zaboravio sam da povucem objektiv), bilo je 11:9 za njega. Mislim da je i to ok, protiv te armije i u tom scenariju posebno.

5. partija protiv velsa (ovo je ona sto svi hocete da procitate detalje :D)
Armija oznacena kao 20:0 win za njega. To je kao najbolji igrac na svetu. Covek ima trenutno najbolju armiju u igri, dobro zna da je igra, provezban je, itd. Beaststar+eldarstarcouncil. Posto su me markirali kao 20:0 loss, ja reko da vidim o cemu se tu radi, kako se to tacno gubi 20:0. Znam kako mu radi lista, i znam da moram puno da rizikujem da izvucem 15:5. Rizikujem 3 kill poena i first blood stavljanjem spawnova, tau commandera i broadside unita u rezervu. I jos mu dajem da igra prvi, jer nemam drugi nacin da se na kraju partije parkiram makar na neke objektive. Covek bahato postavlja sve na tablu (sa onim stavom "ja sam najbolji igrac na svetu, sad cu da te dominiram"). Ja postavljam samo zombije i tifusa, ostalo na rizik. Sve sto moze u deep strike. Dolaze maelstrom objektivi (ovo je ona misija gde pocinjes sa 7 komada). Prvi krug +3 poena za mene. Drugi krug, on je hteo da bude bahat, da ceka 1 krug vise pre nego sto uleti u kultiste, i blokira mi ceo moj deploy zone, i time uzme first blood i 3 kill poena. Pocinju moje rezerve, i ovde koristim onu taktiku koju Milan ne razume :D:
- "najavljujem da obliteratori bacaju 3 i 4 za rezervu". Pada 3 i 4.
- "najavljujem da tau commander i broadside unit baca 2 za rezervu". Pada 2.
- "najavljujem da riptide baca 4 za rezervu". Pada 6.
- "najavljujem da spawn unit baca 1 za rezervu". Pada 1.
- "najavljujem da kucici uspevaju outflank". Baca 3+ da dodju, i dobijam "ispravnu stranu table".
Covek pobeleo :D.
Onda sledi moja standardna defense taktika:
- svi uniti stoje van 24" od njegova 2 glavna stara (da ne moze ni na 12 da uradi assault).
- uniti rasireni na sve coskove, pa nek bira sta ce da juri, nece mi ubiti sve.
- jedne oblite postavljam za first blood, posto svaki protivnik ima neku bednu jedinicu koja umire od 3 TL flamera.
- uzimam first blood i kill poen.
- sve ostalo puca na budjave bikere, da oslobodim zonu.
- uzimam jos 3 poena na maelstrom, i to poene iz njegove zone dok nije tu (svoju znam da mogu i sledeci krug ono sto mi je preostalo).
Zatim sam u svojoj move fazi oslobodio svoju ivicu stola tako da moje cike mogu da udju, ali da njegove cike ne mogu da me blokiraju (jer moraju da budu 1" apart od mog unita).
Na kraju mog kruga +8 poena za mene :D. Ovaj odlepio.
Pocinje njegov 3. krug, ne moze vise da ceka i rizikuje, assaultuje Tifusa sa zombijima, i ostavlja deo table slobodan da mogu da udjem. Prodje mu hammerhand, tako da ja samo posklanjam zombije, i preostale saveove na Tifusa. Popije Tifus rane. Dovoljno da umre, ali imam feel no pain: ostaje na 1 rani.
Pocinje moj 3. krug, udju sad i broadsides sa tau commanderom i spawnovi. Sve opet bacim van 24" od njega. Ubijam mu jos neke motoriste, Tifus zove challendge, ostvarujem svoj objektiv na maelstrom, dok jos mogu, i zadrzavam prednost od nekih +8 za mene, mislim da sam ovde cak i povecao bio prednost na nekih +10.
E onda pocinje njegov 4. krug i tu su me sudije izdjidale najstrasnije. On ubjia moj 2. unit kultista, to je bilo ocekivano. Svi moji uniti su na desno delu table, da bi bili sto dalje od beaststara. Zaboravljam da ima gate of infinity, medjutim, ne moze on bas tek tako da dropuje, jer nema gde: sa svake strane ima nesto sto mu ne odgovara, na manje ili vise inca. Dobija scatter i 9. Sto je tacno na impassible teren. Prvo tvrdi da je dobio 10 (sto nije), ajde to sam pustio, jer nije bilo vazno. Ne mozemo da se dogovorimo, zovemo sudiju. Ta raspravka je trajala nekih sat vremena recimo. I na kraju je neko uspeo da pomeri scatter kocku, e tu sam stvarno puko. Znaci to je bilo najgore izdjidavanje koje sam ikad doziveo. Taj unit je trebao da ode van table, sto bi bilo 1000 + poena koji ne rade nista, pa onda ulaze iz njegove rezerve (gde opet mogu da umru), itd. Sudija ne zna sta da dosudi i kao "ok je bio". Sta cu, ne mogu nista protiv sudije i pomerene scatter kockice...
Nastavlja sa magijom, medjutim on ne zna ono sto ja znam: riptide u proseku ne umre od 3 vriska. Probao vise puta u klubu. Prvi put castuje, baci 1 to hit. Drugi put castuje, pogodi, baci 9 ili manje. Treci put castuje, pogodi, napravi par woundova, ja spasem par na inv. save, i riptide popije 1 ranu.
Pocinje moj 4. krug, i posto je presuda bila takva kakva je bila (jebiga, nije ni on kriv, ne zameram mu, krive su sudije, retardirano je sto su sudije uplasene 1. igraca na singlsu da mu kazu "e decko jebiga, zajebao si se"), ja sad moram da branim da ne bude +12 na objektive za njega. Sad vec i on ostvaruje par poena na maelstrom, jer vise ne mogu sve da negiram. Namestam se najbolje sto mogu, da pokusam da negiram sto vise. Tu je i dalje bilo dosta plusa za mene. Aktiviram 3+ inv na riptidea, da proba da prezivi.
Posto je 30 minute mark bio pri kraju, on pocinje 5. krug, nazalost umesto sa deep strikeom koji moze da scatteruje opet negde nepovoljno (ili van svega bitnog), on pocinje taman gde treba. Blokira svoja bitna 2 objektiva. Svu magiju koristi da oslabi riptidea (koji u magiji nije popio ni jednu ranu, sto dalje potvrdjuje moje vidjenje stvari da ne mozes da se oslonis na 3 psy shrieka). Medjutim, posto je sada na tabli (umesto van nje), onda radi assault sa 1000 napada. I to multiple na obliteratora. Baca 1000 rana, ja ne spasavam dovoljno na 2+, ostaje samo 1 oblit i to mislim na 1 rani. Pada LD, on ne uspeva da me uhvati. Ja bezim nesto sitno.
Pocinje moj krug, oblit uspeva da prodje rally LD, vraca se nazad na objektiv da ga negira. Svo moje pucanje ne uspeva da ubije 2 bike-a na njegovom objektivu od 3 poena. Spawn unit uzima njegov objektiv od 1 poen (koji mi je jos bio aktivan i na maelstorm tabeli), i tau commander (koji je odavno izasao iz unita, i usao u combat sa 3 uboga eldara) konacno uspeva da ubije bikere.
Posto je drzao sve objektive, osim jednog, uspeo je da negira moje misije i kill poene, i time dodje do 11:9 za njega.
Da scatter kocka nije dirana, i da nije dosao retardirani sudija koji se plasi 1. igraca na svetu, mislim da sam mogao da ga dobijem nesto (barem 13:7, ako ne i 15:5).

6. partija protiv spanaca
Opet mene postavljaju kao drop, sto je ok, dobijam listu koja je markirana za 15:5 loss. Posto me ultra nije htela maelstrom tabela, a njega ultra jeste, partija se zavrsila 10:10. Lik je mentol, ne zna da igra, i bezobrazan je za sve pare (u smislu: nevaspitan, i mislim da jos nije naleteo na nekoga da ga nauci malo pameti). Necu nista vise reci osim sledeceg - zao mi je sto je ovo bio timski dogadjaj i sto sam morao da se ponasam pristojno da ne bih zajebao 7 igraca + coacha.

Sto se tice rezultata za singles, tu sam vise nego zadovoljan plasmanom. Moja lista je pravljena kao deny all around lista, i trebao sam da budem negde oko sredine ili malo ispod. Nikako u prvoj cetvrtini. To samo pokazuje da je kvalitet ETC igraca ocajan. Jos uz sve to - ja nisam imao vremena ove godine da vezbam dovoljno...

Sto se tice rezultata na timskom
, tu sam jako nezadovoljan plasmanom. Smatram da smo mogli da budemo u top 5. glat, i smatram da smo mogli da budemo barem 4. na listi, ako ne i u top 3 (treci zapravo). Imam puno sta da zamerim odredjenima i o tome cemo prodiskutovati kad se vidimo.
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
joggy
Hronos
Hronos
Posts: 1224
Joined: Sat Apr 06, 2002 6:17 am
Location: Buduca nezavisna Republika Kotez
Contact:

Re: ESC i ETC 2014 live

Post by joggy »

Judgement day:

Prva partija protiv Haos Demona iz Velsa. To sto je on vodio je bila najbolja demonska lista koju sam video. Leteci cirkus, ali slanes demona plus fateweaver cisto da se nadje. Sta da kazem, dok je izbacao sve abilitije (nije nista odugovlacio) i magije proslo je 45 minuta. Kako sam ja to video sa moje strane: svi demoni imaju sveeee. Posto sam vec shvatio u ranijim partijama da je ETC idealan enviroment za nekoga ko ume da kontrolise vreme \:D/ , ja odlucujem da igram drugi (nisam hteo nista da rizikujem ovde, odlucio sam da se postavim prvi samo zato da bi mu dao da igra prvi). Posle moje i njegove postavke, kratak pogled na sat:....2:45 do kraja, partija nije ni pocela. Ne uspeva sa sve rerollom da baci knjigu pa fateweaver mora da grli ivicu table kako bi izleteo u shooting fazi. Medjutim to je bio najmanji od mojih problema, i dalje je sasvim lepo odande bacao sve moguce magije po meni. Sledi magija, to nemoz' da verujes. 5 screamova, tzeench magije, torrenti, beamovi raznih snaga, tougness testovi soulblazeovi na sve strane. Kad se malo rascistio dim pogledam ja: nece ovo na dobro da izidje. A onda jos jedan sok. E sad shooting faza. Ovaj 2d6 snage 6, onaj 2d6 snage 6, itd. Au reko pa ovome shooting faza ista ko magic faza. Sledi moj prvi krug, covek je ubio jedno 40ak modela (doduse ne iz jednog unita ipak sam ih rastrkao najvise sto sam mogao, a to je bukvalno cela diplojment zona). Nista, ponovo seci usi krpi dupe. Opet popunjavam maksimalno prostor da ne bi mogao da mu odleti demonima iza linije sto bi bila katastrofa. Posto su demoni jako blizu kako bi max iskoristili svoje magije, sa svim jedinicama dolazim na inc od svih demona. Zvuci konfuzno ali nije tesko ako imas 50 modela. First rank fire, second rank fire na sve strane, uspem svim demonima da nanesem jednu ranu, medjutim nijedan da padne. Da je samo jedan pao, to bi bio kraj partije :? . Posto diverzija nije uspela, krisom bacam oko na sat....manje od 2 sata do kraja. Sledi drugi krug pakla, bilo je sto bi Ota rekao: "drz' se za kundake", opet strada buljuk pesadinaca, ali ne moze covek sa 25 power kockica da odigra brze od 30 minuta krug. U mom drugom krugu uspevaju da dodju sve 3 vendete i jedni konskripti sto sam ih stavio namerno u rezervu kako bi ponovo popunili zonu posto sam i predvideo da ce biti mnogo mrtvih. Medjutim, toliko je bilo lose da sam ih ipak poslao na skroz drugi deo table, tako da nije mogao bas sve da gadja. Od nekog eventualnog assaulta u demona koji padne sam savim odustao u tom trenutku. Posto je covek imao bastion, ulozim sve snage da ga unistim sto mi i uspeva medjutim onda mi kazu da se to ne vazi kao first blood :? , a ni kao kill poen :evil: .
Opet drz se za kundake u trecem krugu, sad su jedinice vec sa opasno malim brojem modela, zapravo toliko malom da sam morao u svom krugu sve karaktere da prebacim u one konskripte koji su dosli kasnije. Ipak, najkriticnija jedinica ima i 5+ feel no pain od silnih tzeentzh magija. Pogled na sat.... sasvim je jasno (meni, ne velsaninu na svu srecu) da ce cetvrti krug biti zadnji, medjutim toliko to dugo traje da ja sad moram toliko da ubrzam svoj treci kako mi ne bi iscurelo totalno vreme u cetvrtom, da nisam uopste pucao sa onih 50 netaknutih konskripta. Zaboravio sam da dodam da su drugi konskripti uspeli da stignu jedinog demona koji je isao peske, medjutim nista nisu uspeli da urade, i demon ih sad vec opasno ugrozava da ih skroz pobije. Izgubio sam par minuta posto sam vec morao da se skrivam iza coskova zgrada itd, kako ne bi mogao da mi ubije celu jedinicu nigde. Cetvrti njegov krug, i njemu postaje jasno da je to zadnji krug, medjutim svestan je sad da ne moze nesto mnogo da uradi osim da proba da zgrabi par kill poena sa desetkovanih jedinica. Tu me je posluzila sreca sa onih 5+ feel no pain, i na kraju ostaju 4 cikice u jednoj, 6 u drugoj i 4 coveculjka i priest u bitci sa demonom. Vendete jedna sa jednom ranom, jedna sa dve ali to je sve sto treba. Moj zadnji krug. Vendete isporucuju flejmere ispred njegovih objektiva koji su drzali horori, medjutim bas me nije htelo tako da nisam uspeo da mu sklonim modele na preko 3", tako da sam samo ponistio. Priest junacki izdrzava zadnji kombat i ostaje on i 2 cikice na kraju. Zavrsena bitka, velsanin gleda i ne veruje, nema first blood ni na jednoj strani 8O . Posto su moje cike njemu ponistile objektiv od 1 poen, dobijam za 1.... U taktickim objektivima je bilo nereseno......

11-9 za mene


Zadnja protiv spanca. On je bio jedini neprijatan od svih na turniru sa kojima sam igrao, medjutim uspevali smo da drzimo partiju na kulturnom nivou komunikacije.
Tau lista, najbolja po meni od 3 sa kojima sam igrao. Naime ima toliko markera da mi nabije jedno 10-15 na jedinicu, i onda brodsajdi koji mogu da trce i pucaju snap shot (zbog eterala), odjednom sa snap shotom pogadjaju na 2+ sa rirolom i ubijaju na 2+ sa ignore save. Ovaj je naravno bio pametan pa je imao 2 riptajda sa skyfire i interceptorom i meltama. To radi bas onako kako bi ih i ja vodio: Rasiris riptajde na taj nacin da kako god udje avion on ne moze da izbegne da ga ne strefi jedna melta barem. Posto je takav bio nacelan dogovor, Nisam hteo da rizikujem da idem na recimo 17-3, nego sam se fokusirao na draw od pocetka. Prvi krug moj (jebiga, ne smem protiv taua da mu pustim to), stradalo nesto misille dronova sa broadside-a (dada, ima i full missile dronove), kao i nesto marker dronova kako bi ipak malo ublazio marker light laser show sto ce uslediti. Ispostavilo se kao kljucno jer u njegovoj fazi nije uspeo odma da mi oduva celu jedinicu sa autocannonima (inace, jedini razlog zasto sam uopste stavio autocannone u listu je upravo taj da bi lakse skinuo missile dronove sa broadside unita, za sve ostalo su mnogo bolji jos lascannona). Vec u drugom krugu je inkvizitor morao da ostavi jedinicu na cedilu i predje u lascannone da se druzi sa jarikom. Iako su mi stigle 2 vendete, nije bilo dobro jer stigle one sa posadama. Stigose odma i jedni konskripti sto sam ih opet ostavio u rezervi. Riptajdi su vec bili na svojim mestima tako da sam morao da udjem u hover modu. Tu ga malo nije htelo pa su mu se overhitovali blast veponi na riptajdima, tako da sam preziveo intercept. Tu sam se resio broadside-a, medjutim posto nisam rizikovao ostade po jedan missile dron koji je posle bezao i nije davao kill poen. Tu vec krece polako da ide nizbrdo po njega, medjutim little that I know, naisao sam na sebi ravnog kolegu. I on je chronos :oops: , master of all time. I kako sam ja pocinjao da ubrzavam poteze, on je balansirao nazad usporavajuci svoje. Nista, sta je tu je, vidim ja da ce to opet da se zavrsi u cetvrtom krugu, medjutim spanski chronos toliko usporava vreme da vec pocinje da bude pitanje da li ce biti cetvrtog kruga sto mi vec ne bi odgovaralo. Sva sreca pa mu je ostalo malo modela na tabli, pa je ipak morao da zavrsi svoj treci 45 minuta pre kraja kako ne bi bilo sasvim ocigledno da stalluje. Nazalost primetio je sudiju (onaj irac mislim) kako stoji pored vec neko vreme i prati desavanja. Vec sam poceo da se razmisljam da usporim svoj zadnji krug kako ne bi stigao da odradi svoj zbog potpunog isteka vremena (kazem, bio je neprijatan covek inace ne bih to radio), medjutim sudija je jos lurkovao u blizini tako sam odlucio da pokazem kako sam dobar i zavrsim brzinom munje :D . Vec sad saznajem da ne smem da izgubim sa vise od 12-8 kako bi bilo nereseno, medjutim riptajd na jednoj rani je odbio da umre (spasao 32 save-a na 2+), kao i njegov komander koji mi utece sa lopate sa jednom ranom. Sve se svelo na to da li ce drugi riptajd uspeti da dobije 16+ na 5D6 (1D6 extra zbog trcanja). Dobija 13 O:) .

Rezultat: 9-11. Spanski chronos mi je ipak na kraju pokazao "that there can be only one". Ipak, iako izgubljena bitka, rat je ispao nereseno. Licno, titulu evropskog cronosa predajem spancu
"Narod u demokratiji ne može da pogreši. Kakva god da je odluka naroda to je odluka Boga." Vulin.
"Potrebno je da vozilo koje vrši transport ima onu ruku napred, da prebacuje... Imaju proizvođači, ja sad ne znam ko su“ Velja.
„Na Beka su pucali amateri, jednom je čak spala kapuljača“ Nesa.
User avatar
Histericni Istoricar
Kапитан Рубинщайн
Posts: 1341
Joined: Thu May 01, 2008 9:47 pm
Location: Jarak

Re: ESC i ETC 2014 live

Post by Histericni Istoricar »

Evo kratki izvestaj
:lol:
U jednog Bocu, mi verujemo!
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: ESC i ETC 2014 live

Post by Dzon Vejn »


Rezultat: 9-11. Spanski chronos mi je ipak na kraju pokazao "that there can be only one". Ipak, iako izgubljena bitka, rat je ispao nereseno. Licno, titulu evropskog cronosa predajem spancu

A neces se tako lako izvuci :D
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
deka
Medved ili Jeti? Odlučite sami.
Posts: 1116
Joined: Thu Feb 24, 2005 3:55 pm

Re: ESC i ETC 2014 live

Post by deka »

Ipak mislim da titula treba da ode u rusiju, "onom Milanovom" rusu, protiv koga je stigao da odigra 1 turn na 45 minuta pre isteka vremena...
Image Image
User avatar
CheMilan
Posts: 213
Joined: Mon Apr 15, 2013 7:54 pm
Location: Beograd

Re: ESC i ETC 2014 live

Post by CheMilan »

Mentor Chronos mi je super objasnio kako da kradem zivot i vreme ljudima i samim tim krivim prostor ali nikako nisam dobar bio kao on.
"Biraj da igras drugi, tako KONTROLISES VREME" -Chronos
...pa i nisi bas najbolji...
RatGod
Strvinar
Posts: 1353
Joined: Sun Jan 29, 2006 6:29 pm

Re: ESC i ETC 2014 live

Post by RatGod »

Evo da i ja kazem koju. Prvo da se zahvalim svima koji su cinili Tim Srbija 40k 2014, posebno Boci sto je uleteo u poslednjem trenutku kao trener.
Sto se tice mog plasmana na singles-u zao mi je sto nisam uspeo da udjem u prva 3 cisto da imamo jos nesto da stavimo u klub, iako smatram da je i ovo ogroman uspeh :wink:

Sto se tice plasmana reprezentacije, mislim da je dobar ( to ne znaci da nismo mogli bolje, vec samo da ne treba da budemo bahati i mislimo ne znam sta kad nemamo populaciju igraca, jedva smo se skupili, i nemamo sve modele za liste da izvucemo maximum, a i inace mislim da imamo neke bolje igrace od ovih ispred nas ), nemojte smetnuti sa uma i pogledajte na kom mestu su Svedska i Finska recimo 8-)

Sam ETC kao organizacija onako ( ja to merim koliko para toliko muzike, a mislim da je bila muzika preplacena ), mnogo se cekalo, hrana ocajna, pice pa mogli su i da se dele neka energetska pica ili osvezavajuca bar posle rundi ( ali bar vode je bilo i toaleti odrzavani ).

Singles ( ima mnogo toga i ne secam se dosta stvari ) :

Prva pratija protiv Svajcarca 3 wraithknighta 4 wave serpenta. On se krije do treceg kruga a tad je vec kasno da krene napred da stigne sve da uradi. Ja posto sam igrao drugi naterao sam ga da izadje iz transporta koji su mi meta br 1 bili i trci na objektive, u poslednjem potezu on drzi 3 medjutim moj poslednji ( on se raduje uspeo da pobedi ) medjutim moj poslednji potez sumonujem 3*3 screamera a pre toga cursed earth i samo turbo boost sa svima slashing i ubijem mu sve i ja drzim sve sem jednog na kraju 17-3 za mene, dosta fin momak.

Druga partija Rus Necron wraith wing. Daje mi da se prvi postavljam, a ja njemu prvi krug gde se on toboz iznenadio, ima 3 doom scytha i 2 night i wraith wing, medjutim ja sam tu u problemu jer on stoji na svojoj polovini i nece da dodje, u jednom trenutku ja sumonujem juggernaute da mu ponudim first blood i kp on prihvata mamac i zalece se sa svime, medjutim ja ds nurglinge na njegov objektiv a njemu sve u kombatu, a letelice sa warriorima useless jer su blokirane sa summonovanim trupama da ne moze da ih iskrca, na kraju 15-5 za mene.

Treca partija vec famozni Poljak ( mamumu j*** u p***), covek vodi AM/GK, i sta se desava krece agresivno ka meni jer ima sve magije koje mu trebaju 2* inv na 4+, invisibility i reroll to hit. Medjutim staluje od momenta kad mu nisu prosle prvi put magije, i krece da vara tako sto jednom rukom baca kockice a onda slucajno dlanom pomera druge modele, tu je vec bilo napeto i sudije su intervenisale. Za 4h smo odigrali 2 poteza i sudije partiju prekidaju i umesto da ga penalizuju oni presudjuju 10-10. On sa tim skorom zavrsava 2 a ja 4 ti u ukupnom plasmanu ( opasna p**-tina i sisa ).

Cetvrta partija i NAJBOLJA NA SVIM ETC turnirima do sad i ubedljivo najbolja osoba koju sam upoznao od svih stranaca Frank Sturdemman. Covek iugra za Ukrajnsku reprezentaciju jer sam kaze nije dovoljno dobar za Nemce, a ovima falio igrac. Vodi Space Wolves drop pod vojisku i prodaje mi fore celu partiju i uci me kako radi ta lista zapravo ( a radi 8-) ), na njegovu zalost ja sam uradio nesto cemu se nije nadao i napao ga sa kucicima u multiple assault dok imam samo 6+ inv i tu uspeo da ostanem dva kruga dok mi ne prodje boost. Na kraju 18-2 za mene, sjajan lik razmenili majice i kontakt. Inace za vreme ove partije su stigli Nemacki reprezentativci i dvojica su svo vreme pratila tu partiju.

Peta partija Rumun GK/UM sa centurion starom i gomilom power dice-ova, covek je dosao ovako daleko jer je djidao ljude i nepropisno pomerao modele, ja sam mu stavio do znanja da to tako nece bas da moze. U drugom potezu ja odlucim da assaultujem dva vozila i uzmem kp, fb i kartice sto mi polazi za rukom bez problema ali ostajem na gomili sa screamer starom. Njemu ulece avion i odmah se navadio da ce sad sve da ih pobije i uzeo da se smeje i sprda ( a sudija Tom Belgijanac stoji pored mene, i gleda me ), ja kuliram i onda posto je tako cock-i cim mu je usao avion puca sa raketama pritom opet vara za line of sight i to mu sudija objasnjava pa za to koliko sketeruje i on se raspravlja sa sudijom gde ga ja sve to pustam, gde me i sudija gleda u cudu. Baci on kockice ubije jednog heralda i dvojici po ranu. Medjutim jbg, psajkik faza je sta PRE shootinga i tako njegovi centurioni na otvorenom sa 4 karaktera njih 9 ukupno. Ja ga upucam sa mojim boostovanim uzmem objektive i cica mica i gotova prica. Pobeda cini mi se 19-1.
1000 year-old lords of the walking dead? Chosen avatars of the dark gods leading horrible creatures from another dimension? Ancient members of the civilization who created the very world upon which we wage our wars? Bah! We're skittish mutant rats. We've got a bell. And we're going to ring it till your ears hurt bleed. Bitches.
User avatar
joggy
Hronos
Hronos
Posts: 1224
Joined: Sat Apr 06, 2002 6:17 am
Location: Buduca nezavisna Republika Kotez
Contact:

Re: ESC i ETC 2014 live

Post by joggy »

ne taj nije chronos, taj je samo budala posto za jedan krug ne mozes nista da napravis. Ovaj je vrlo znao sta radi :wink:
"Narod u demokratiji ne može da pogreši. Kakva god da je odluka naroda to je odluka Boga." Vulin.
"Potrebno je da vozilo koje vrši transport ima onu ruku napred, da prebacuje... Imaju proizvođači, ja sad ne znam ko su“ Velja.
„Na Beka su pucali amateri, jednom je čak spala kapuljača“ Nesa.
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: ESC i ETC 2014 live

Post by Dzon Vejn »

Ne izvlaci se. Ti si Chronos. Lik na koga se ti zalis da ti krade vreme ne moze da bude Chronos, on moze da bude samo crna rupa. U trenutno poznatim granama nauke ne postoji drugo objasnjenje :D.
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Re: ESC i ETC 2014 live

Post by Megabaja »

Utisci sa ETCa su mi pomesani...
Ovako, organizacija samog dogadjaja bila je na visokom nivou, iako je ponovo hrana bila diskutabilnog kvaliteta... ostalo, visoke ocene, izuzev incidenta sa uparivanjem koji je nenad pomenuo.

Sto se turnira tice...
Primetio sam da su mnoge ekipe dosle sa podmladjenim sastavima, pa su neki od ranijih favorita sada prosli losije... Od svih partija koje sam ja igrao najproblematicniji je bio italijan, koji je trazio da vidi sve i svasta po kodeksu na pocetku, da bi kada je situacija pocela da se odvija po zlu znao je sva pravila, i to napamet... partija sa spancem bi mozda krenula na tu stranu da je postojala sansa da on bilo sta uradi, ovako samo je odgledao partiju nakon drugog poteza... sa ostalima, manje-vise nije bilo problema...
Plasman nase ekipe direktan je rezultat zalaganja clanova tima, i u pozitivnom i u negativnom kontekstu. Da je ekipa mogla bolje, jeste svakako... bilo je neocekivanih situacija koje su iskrsle i koje su negativno uticale na tim, ali na drugoj strani bilo je i ocekivanih problema do kojih nije doslo. Ovde pre svega mislim na Milana, koji je igrao sa listom koja mu je potpuna nepoznanica, i od koga nisam ocekivao nista. Takodje Nikola je prosao mnogo bolje od ocekivanog i tako je kompenzovao propuste koje su ostali pravili... Ota i Nenad su bili na visini zadatka tokom velikog dela turnira.

Ostalo kada se prasina slegne...
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
User avatar
Telion
Commissar Weasel
Posts: 1244
Joined: Tue Dec 22, 2009 4:20 pm

Re: ESC i ETC 2014 live

Post by Telion »

Zanimljiv blog koji je ispratio desavanja tokom citavog ovogodisnjeg ETC-a:

http://namizi.si/ETC/

P.S.
Megabaja wrote:Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
...a Paladin jos ima 2 rane.. :lol:
"MISSION SUCCESSFUL! Once again, I...Cato Sicarius..."
User avatar
Telion
Commissar Weasel
Posts: 1244
Joined: Tue Dec 22, 2009 4:20 pm

Re: ESC i ETC 2014 live

Post by Telion »

Ja cu pokusati da budem sto kraci...

ESC- I na ovogodisnjem Singles turniru, pored Duleta, bio sam Ref. Nije bilo vecih problema, gomila pitanja iz BRB, ali i par nekih na koja cak ni ljudi koji su pisali ETC FAQ nisu imali odgovor. :?
Po meni, najteza odluka koje su sudije donele bila je da proglase 10:10 izmedju Luke i onog go***ra Poljaka. Dule i ja smo se slozili da je tu Luka verovatno ostecen za koji poen, ali vecinska odluka je bila takva.

ETC
I partija, protiv Italijanskog kapitena: Covek koji je na mene ostavio najjaci utisak na ovom ETC-u. Vec u "pre-game"-u se video nedostatak moje liste- nisam dobio Invisibility. Medjutim, odlucujem da uz pomoc Shrouded-a pritisnem protivnika uz ivicu table i preuzmem kontrolu nad Objectivima, uz nadu da ce se bitka zavrsiti sto ranije. Medjutim, jednostavno sam nadigran od strane coveka za kojeg sam saznao da WH40k igra od 1992. godine (poredjenja radi, ja sam krajem te godine rodjen :lol: ). Najupecatljiviji momenat je bio tokom mog V poteza, kada je partija po poenima bila oko 11-9 za njega. Jedan od mojih Ravagera je pucao Snap Shots, dok je drugi pucao "normalno". Odlucio sam da pokusam da ubijem jednog od njegovih Riptide-a i, ne obracajuci paznju, pokazao da prvi puca Ravager koji pogadja samo na 6. Pogodio sam sa sva tri lance-a, ali kao da sam pucao normalnom BS, tj. nisam bacio nijednu 6-icu. Nakon roll-ova za To-wound i To-save, Riptide je poginuo, kada je on shvatio da ga pogadjam samo na 6. Uzeo sam kockice kako bih ponovio ceo proces na sta mi je on samo rekao- Ubio si ga, samo cemo reci da je pucao ovaj pozadi, koji pogadja normalno, a ti sada pucaj na sta zelis sa ovim koji pogadja samo na 6. Potez koji se zaista, kada je rec o igracima u jacim reprezentacijama, ne vidja tako cesto. :applause:
Nazalost, bitka se nije zavrsila u V, a ni u VI potezu tako da me je on sklonio sa stola. Covek je igrao potpuno drugacije od nasih Tau igraca, iz potpune defanzive u jaku ofanzivu (Riptide-i su stalno Nova charge-ovali "skok 4d6") i moram reci da sam zaista bio iznenadjen, te da je zasluzeno pobedio. 0-20.

II partija, Holandija: Ravenwing Bikeri + White Scars. Kako mu cela armija ima Scout move, postavljam se u sam ugao sa Beastpackom i Wraithknightom, dok ostavljam sva vozila u rezervi. Kako sam uspeo da izadjem iz dometa Biker-ske vatre tokom prvog poteza puca samo sa Thunderfire cannonom. Za To-save roll-ove tokom tog prvog poteza najbolje je da pitate Stefa i Dalibora. :lol:
Cast-ujem Invis na Beastpack i odlucujem se da izletim pred 2/3 njegove armije, dok uz malo srece, sa Wraithknightom ubijam jedan Attack Bike i dobijam FB. U sledecem potezu je napravio gresku koja ga je kostala partije- odlucuje da sa polovinom vojske i svojim Warlord-om, Samaelom, assaultuje moj Beastpack...a to se, naravno, ne zavrsava dobro, jer vec u mom trecem potezu, ostaje bez polovine vojske i Samaela. Ostatak partije je proveo u defanzivi, uzimao objective. Partija se zavrsila u VI potezu (bas ti hvala Boco, ne umes da bacis 4+ :P), dok je od njegovih 3 Bike-a preziveo jedan koji je drzao objective. 13-7 za mene.

III partija, Australijski kapiten: Daemon Factory. Dobijam Invisibility, ali kako covek ima jedno 6 puta vise Warp Charge-eva od mene, celu partiju provodim u defanzivi, cuvajuci svoj objective i ispunjavajuci kartice, sve vreme pod 2d6 i 3d6 S6 pucanjem. Kada je, u IV krugu od Beaspacka ostao samo jedan Beast i Baron, odlucujem da ih povucem, kada on konacno sa Screamer Councilom krece u ofanzivu. Vezujem ga sa Wraithknightom, medjutim on u sledecem potezu dobija 12 na Warp Storm tabeli i dobija celu jedinicu Plague Bearera, kojom, iz meni nepoznatih razloga, ne ide da mi negira objective, vec assaultuje Wraithknighta u pokusaju da ga ubije. Ne uspeva u tome, partija se zavrsava u V potezu, a on na Kill poene dobija 14-6.

IV partija, Norveska: Dark Eldari, Venom Spam. Dobio Invis, Shrouded i na Warlord tabeli Infiltrate sa CELIM Beaspackom. Partija se prakticno zavrsila nakon mog prvog poteza- Vect ugrabio Relic, Raider dosao po njega, dok su Baron i Eldrad poveli Beastove u napad. U ovoj partiji se videla puna snaga Beastpacke- Invisible, sa 2+ cover save-om. Vect je ljubomorno cuvao Relic tokom citave partije, koja se zavrsila 17-3 za mene.

V partija, Vels: Astra Militarum sa Inkvizicijom. Kljucni trenutak se desio vec u I potezu. Beastpack izlece napred kako bi mu vezao 2/3 Bloba, dobijam 3 uspeha na 6 kockica za Invis, a moj protivnik 3 sestice na 5 kockica. Zatim, u njegovom I potezu od 89 hitaca na 4+ pogadja 74, a onda na 4+ To-wound ranjava 46. :( Ostatak, opet u defanzivi, krio se koliko sam mogao na golisavoj tabli, od 8 lascannona sa Ignore Cover. Nije uspeo da mi sve ubije, ali je preuzeo kontrolu na gotovo citavoj tabli. U poslednjem potezu sam imao priliku da ubijem njegovog Warlorda, ali je prosao dva puta 5+ smoke cover. 20-0 za njega.

VI partija, Spanija: Usled mojih losih rezultata, i "predvidjanjima" protiv spanskih listi (5 crvenih, 2 zute, samo jedna zelena), trazim od Luke da budem Champion, pa sta mi zapadne. I zapadne mi Dark Eldar/Necron. Jako cudna kombinacija, sa Deathmark-cima i Cryptekom sa Flamerom koji mogu da mi zbrisu trupe ili Wraithknighta ako dobro backi kockice, 3 Ravagera, 3 aviona, 2 Venoma, Skyshield LP Annihilation i CC Barze. Kako nemam nikakav anti-air, odlucujem da sa svime krenem napred, pustim mu jedan krug pucanja sa avionima, a onda odem iza njih. Kako su Nemci prethodnu partiju imali problema sa Spancima, odlucujem da dodatno pripazim na coveka prekoputa stola.
On dobija sve roll-ofove, dobija bolju stranu i dobija da igra prvi...ali je Asdrubael Vect imao drugacije planove.. 8-)
Uspevam "Seize" na 4+ i u prvom krugu uzimam FB, ubijam 2/3 Ravagera i 2 Venoma, 3 VP na kartice. Nisam bolje mogao da "otvorim" partiju. U narednim krugovima Beastpack ubija trupe koje su ispale iz Venoma, preuzima polako njegovu polovinu table, dok Wave Serpent snipe-uje preostale Ravagere, dok moji Ravageri ubijaju njegovu (Perinu :P ) AB. Avioni se pojavljuju, pucaju na moje nesrecne Ravagere i do kraja partije, koja se igrala svih VII poteza, uspevaju da ih ubiju. Medjutim, ostalo nije proslo dobro za njega- na kraju su mu ostala 2 aviona, 3 Necron Warriora i Cryptek na potpuno drugoj strani table, dok su meni poginuli 3 Ravagera i Wave Serpent (prokleti gaussi). Sve u svemu, ogromna razlika od 36-4 u VP za mene, sto je, naravno 20-0.
Jedan krajnje dobar nacin da se zavrsi ovaj ETC.

Kao sto je Luka rekao- ovaj rezultat je odlican (10/30 je bolje od 12/28), ali moglo je i bolje. Moja lista je morala biti tvrdja, imala je svoje nedostatke koji su se videli kroz rezultat (kao i to da mi vise leze popodnevne partije :lol: ).

Nadam se da, ukoliko tim ostane koliko-toliko isti (tj. ukoliko ja ostanem u timu :P ), cu imati mogucnosti da idem u Prag..gde cemo se truditi da ostvarimo jos bolji rezultat i pokazemo da, iako je nasa igracka scena mala, imamo jako kvalitetne igrace.
Jos jednom hvala Milanu, sto je preuzeo na sebe da igra jednu potpuno nepoznatu vojsku i Boci sto je uleteo kao izmena za trenera u poslednji cas.

1, 2, 3, SRBIJA! :applause:
"MISSION SUCCESSFUL! Once again, I...Cato Sicarius..."
User avatar
Kirgan
Ser
Posts: 1624
Joined: Mon Sep 06, 2004 12:32 pm
Location: Banovo Brdo Republika

Re: ESC i ETC 2014 live

Post by Kirgan »

Zelje i cestitke, nadam se dobroj vesti iz Praga 2015 :twisted:
Josef Quartjin (Enemy Within):

"Zbogom Wittgendorf-e na k...c te nabijem" Sommerzeit 13. 2512.
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Re: ESC i ETC 2014 live

Post by Hypodermic »

(I dalje u Novom Sadu...)

Odlican utisak o ETC-u i ESC-u, drago mi je da ste me primili kao short notice coach-a, nadam se da sam uspeo da se snadjem "u minut do 12" sto se kaze. Imam subtilan osecaj da smo mogli bolje od 7 poena (npr 8? 9?) ove godine, ali kako nisam ucestvovao u pripremama i morao da se snadjem sa datom situacijom, dalje od osecaja ne mogu da kazem.

Ostali utisci kad se vratim i uzivo, u medjuvremenu molim Chronosa da prestane da utice na zeleznice srbije i da mrdnu dupe i odblokiraju prugu...
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
RatGod
Strvinar
Posts: 1353
Joined: Sun Jan 29, 2006 6:29 pm

Re: ESC i ETC 2014 live

Post by RatGod »

E sad o ETC-u.

Prvi protivnik Italijani culi o njima svasta i na kraju od toga manje vise nista ( tj. djidanja koliko ja znam bilo nije, problema velikih takodje ). Perinzi u ovoj partiji radjeni po tabelama igraca.
Ja sam igrao protiv BA/AM, i naravno jako dobar igrac sa listom koja je ponistava druge. Smatrao sam da to nije veliki problem, ali avaj prva tri poteza ja ne bacim 3+ za knjigu i ne smem da se zalecem, smatram paring je ok ne moram da idem na sve ili nista. Protivnik izuzetan igrac a i osoba, ali kad ne ide ne ide i ja dobijem samo 13-7. Posle smo imali problema sa kapitenom Italije ali je sve ispalo manje vise ok :wink:

Druga reprezentacija Holandije, oni dropuju Eldara sa 5 ws i 2 wk i ja to preuzmem na sebe s obzirom na rezulatate prethodne runde i stanje tima ( koji je poceo da se raspada, posle prve partije wtf, moram sam da uradim paring ). Holandjanin postavlja preko puta mene wraithknighta koji je warlord i sve ws, sa centurionima njega odmah upucam a kucici koji nisu scoutovali odmah assaultuju jedan ws. Partija je posle isla lagano, moj protivnik neiskusan a sa jakom listom medjutim dzaba u trecem potezu ga wipe-ujem sa table. 20-0

Treca partija, novi dan tim se polako sklapa kao lego kockice, vece pre pricamo tezak protivnik Australija imaju dva jako dobra igraca Kapitena i Necrona ( koji na celom singlesu prodaje fore protivnicima ). Ja sam odlucio da preuzmem Necrona racunam znam kako mu radi lista i koja je fora, te stoga nece tako lako on meni da se izvuce. Medjutim ja pocinjem partiju ali tu nastaju problemi sa Igorom i njegovim protivnikom i sudijom koji oduzimaju vremena i koncentracije ali nekako se ispolira.
U svakom slucaju njegova fora je pravljenje baza scaraba i tako glavljenje u combat a ti baze ne vidis jer su na sky shieldu, ali ono sto on nije bio svestan je da ja igram agresivno sa demonima, kastujem 2+inv na counsil i zaletim se na jedne scarabe turbo boost u prvom potezu i ubijem ih , na drugoj strani otvorim LR sa centurionima i dam mu da mi chardzuje kucice sa corteazom i assasinima. Na kraju partije ja mu ubijem sve sem dva aviona a on ima poslednji potez da se iskrca na objektivem i ovde ja odigram vrhunski, naime zauzmem objektive ( sa trupama koje on upuca ako izadje iz aviona ), ali oba aviona blokiram tako da ne moze da se iskrca sa screamerima i trupama koje summonujem ( demonete potrce i pokusaju da blokiraju ). On se tome nije nadao i bio je vrlo iznenadjen pristupom i celom partijom. 19-1 za mene jako prijatan protivnik sa kojim menjam majicu.

Cetvrta partija, vau imamo 2 pobede zahuktali se prilicno i ide nam sad su na redu Norvezani. Ja preuzimam Tau i njihovog kapitena. Uzimam relik i bezim sa istim oko table jer nemam invisibility i opet prva tri poteza igram bez knjige na 3+, oko sad me vec nervira to o cemu se jebeno radi. On slabije zna pravila, ETC-a i krece malo da se duri oko istih ali se sve ispoliralo na kraju ( imao je etherala/koji ne radi nista koliko sam cuo, kad on daje stuborn svima u 10 inca od vozila ili run and shoot :evil: ), na kraju 13-7 za mene cini mi se .

Peta partija izvukosmo Vels, pocela je kako je pocela i tekla kako je tekla. Ja igram protiv drop pod liste Space wolfova, i sad on prvi igra ja reko ok nema problema. Da skratim igramo 4 poteza partiju ja 4 poteza ne bacim knjigu, a u prvom potezu padnem assault na 3 inca dobijem dva keca ( inace potez za sklananje sa table ), covek se izvinjava ja reko pa nemas ti veze sa mojim kockicama. I tako ja gubim 13-7 jbg.

Sesta partija Spanci, oznaceni kao najveci cigani zajedno sa Poljacima ( od strane 90% timova ), paring radimo ok. Ja dobijam Karandrasa najboljeg igraca Spanije, vodi Demone/GK cak je i u kombinaciji gori od mene :D Znam kako cu otprilike i da je partija neresena u njegovu korist. Medjutim prvi potez opet 1 na inv 3+ ok, odlucujem da se naviknem da jednostavno nece i nece. Igramo i njegov trener prati celu nasu partiju. Imali smo par diskusija opet covek nije bio siguran u neke stvari i prodam mu foru on dodje do mene sa screamerima hoce da ubije centurione, i Kairos leti tu pored, ja sumonujem screamere i pucam centurionima u Kairosa a sa centurion sampionom sibam u screamere, ubijem Kairosa na slash i shooting centuriona ( imao devastator doctrinu ) i onda assault na screamere i bijemo se. Na kraju ja preuzimam neke objektive, a on odradjuje sve kartice koje mu padaju, partija se zavrsava u 4 krugu ( da se igralo dalje ja bi ga masno pobedio ali avaj ) 11-9.

Na kraju kako sam bacao ceo turnir i protiv cega sam igrao ja sam zadovoljan svojim ucinkom. Ostatak tima ima svoje impresije, imacemo sastanak kad se sve malo slegne pa cemo videti gde smo i sta smo. Mi smo tim jedva skupili opet, hvala Boco trudio si se maksimalno jedino sto mislim jeste da si trebao da budes sa nama uvece, ali razumem :wink:
Sledece godine je u Ceskoj(Prag), moje misljenje je da treba da idemo, i da mozemo da idemo, ako ja budem kapiten ( a o tome ce odluciti sadasnji tim ), meni trebaju jos 3 igraca iz ove zemlje pa cu se snaci za jos jer smatram da ne treba da se sklanjamo sa ETC scene.

Na kraju dana svi sada na nas obracaju paznju, upoznali smo se sa dosta ljudi i napravili dosta dobrog publiciteta o tome govori da su ljudi trazili da razmenimo kontakte i najveca stvar je da smo pozvani u Nemacku na turnir koji ce biti na zimu sledece godine singles 250 igraca gde sve mora da bude ofarbano skroz i WYSIWYG, plus posto sam im rekao da je sve to lepo ali da mi imao problem sa finansijama oni su ponudili da srede smestaj i/ili prevoz avionom ( no videcemo u kontaktu smo ).
Last edited by RatGod on Tue Aug 12, 2014 11:42 am, edited 1 time in total.
1000 year-old lords of the walking dead? Chosen avatars of the dark gods leading horrible creatures from another dimension? Ancient members of the civilization who created the very world upon which we wage our wars? Bah! We're skittish mutant rats. We've got a bell. And we're going to ring it till your ears hurt bleed. Bitches.
RatGod
Strvinar
Posts: 1353
Joined: Sun Jan 29, 2006 6:29 pm

Re: ESC i ETC 2014 live

Post by RatGod »

Inace bilo je veliko sranje sa Rusijom sad citam hteli su da napuste ETC zobg penala koji su dobili protiv Amera.
1000 year-old lords of the walking dead? Chosen avatars of the dark gods leading horrible creatures from another dimension? Ancient members of the civilization who created the very world upon which we wage our wars? Bah! We're skittish mutant rats. We've got a bell. And we're going to ring it till your ears hurt bleed. Bitches.
User avatar
Mrzimsvee
Posts: 3198
Joined: Wed Feb 12, 2003 4:46 pm
Location: Novi Beograd

Re: ESC i ETC 2014 live

Post by Mrzimsvee »

Da, -45pts protiv Amerikanaca. Pretvara im pobedu u poraz. Svaka cast sto su dosli 3 dan i odigrali partije. :applause: Ja bih posle onoga od prosle godine i ovoga sad otisao i vise ne bih dolazio. Onaj Pjer je zaista magarac.
"They shall be my finest warriors, these men who give of themselves to me. Like clay I shall mould them, and in the furnace of war forge them. They will be of iron will and steely muscle. In great armour shall I clad them and with the mightiest guns will they be armed. They will be untouched by plague or disease, no sickness will blight them. They will have tactics, strategies and machines so that no foe can best them in battle. They are my bulwark against the Terror. They are the Defenders of Humanity. They are my Space Marines and they shall know no fear."
Emperor of mankind – on the Creation of the Space Marines.

"By reason. By truth. I have learned how your hearts and minds function. With that lore, I brought peace to this culture."
"--At the cost of freedom."
"Peace reigns, as I reign. I wouldn't expect your to understand. You are a little man, with little dreams."
"--You've ushered in the peace of the graveyard. Peace, at the cost of surrendering all choice, all freedom. The city lies in terror, forced to live by the standards you place upon our shoulder."
"Yes...yes."
"--But every sin...is punished, but punished by death, no matter the crime. No matter the scale of the sin. The people of the city live in silence, lest a single word earn them death for speaking out against you."
"Yes. Listen. Listen to the sound of raw silence. Is it not serene?"
- Night Haunter addressing a gathering of Nostraman nobles

"Your presence does not surprise me, Assassin. I have known of you ever since your craft entered the Eastern Fringes. Why did I not have you killed? Because your mission and the act you are about to commit proves the truth of all I have ever said or done. I merely punished those who had wronged, just as your False Emperor now seeks to punish me. Death is nothing compared to vindication."
RatGod
Strvinar
Posts: 1353
Joined: Sun Jan 29, 2006 6:29 pm

Re: ESC i ETC 2014 live

Post by RatGod »

Koliko vidim dogovoreno je ako neki tim u srted takmicenja odustane ti igraci nikad vise nece moci na ETC a zemlja kao zemlja ce moci. Jbg ne znam sve sta se desavalo sem da valjda 3 partije su odigrale samo 3 poteza, e sad mene zanima zasto i jedni i drugi nisu dobili penal ili proglaseno 10-10 kao meni?
1000 year-old lords of the walking dead? Chosen avatars of the dark gods leading horrible creatures from another dimension? Ancient members of the civilization who created the very world upon which we wage our wars? Bah! We're skittish mutant rats. We've got a bell. And we're going to ring it till your ears hurt bleed. Bitches.
User avatar
Mrzimsvee
Posts: 3198
Joined: Wed Feb 12, 2003 4:46 pm
Location: Novi Beograd

Re: ESC i ETC 2014 live

Post by Mrzimsvee »

Zato sto je u medjuvremenu izmislio drugi sistem......
"They shall be my finest warriors, these men who give of themselves to me. Like clay I shall mould them, and in the furnace of war forge them. They will be of iron will and steely muscle. In great armour shall I clad them and with the mightiest guns will they be armed. They will be untouched by plague or disease, no sickness will blight them. They will have tactics, strategies and machines so that no foe can best them in battle. They are my bulwark against the Terror. They are the Defenders of Humanity. They are my Space Marines and they shall know no fear."
Emperor of mankind – on the Creation of the Space Marines.

"By reason. By truth. I have learned how your hearts and minds function. With that lore, I brought peace to this culture."
"--At the cost of freedom."
"Peace reigns, as I reign. I wouldn't expect your to understand. You are a little man, with little dreams."
"--You've ushered in the peace of the graveyard. Peace, at the cost of surrendering all choice, all freedom. The city lies in terror, forced to live by the standards you place upon our shoulder."
"Yes...yes."
"--But every sin...is punished, but punished by death, no matter the crime. No matter the scale of the sin. The people of the city live in silence, lest a single word earn them death for speaking out against you."
"Yes. Listen. Listen to the sound of raw silence. Is it not serene?"
- Night Haunter addressing a gathering of Nostraman nobles

"Your presence does not surprise me, Assassin. I have known of you ever since your craft entered the Eastern Fringes. Why did I not have you killed? Because your mission and the act you are about to commit proves the truth of all I have ever said or done. I merely punished those who had wronged, just as your False Emperor now seeks to punish me. Death is nothing compared to vindication."
User avatar
teclis
Posts: 2238
Joined: Sun Sep 23, 2007 11:01 am
Location: Basket teren
Contact:

Re: ESC i ETC 2014 live

Post by teclis »

Svaka cast, momci! Potvrdili ste svoj kvalitet.
User avatar
No 1
Posts: 877
Joined: Mon Jan 30, 2006 10:21 am

Re: ESC i ETC 2014 live

Post by No 1 »

Za razliku od one druge reprezentacije ...
Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi.

Image
User avatar
teclis
Posts: 2238
Joined: Sun Sep 23, 2007 11:01 am
Location: Basket teren
Contact:

Re: ESC i ETC 2014 live

Post by teclis »

No 1 wrote:Za razliku od one druge reprezentacije ...
Hvala sto naglasavas ocigledno :roll:
User avatar
Histericni Istoricar
Kапитан Рубинщайн
Posts: 1341
Joined: Thu May 01, 2008 9:47 pm
Location: Jarak

Re: ESC i ETC 2014 live

Post by Histericni Istoricar »

Hvala sto naglasavas ocigledno :roll:
Nemoj se duriti. Nije kao da smo ocekivali bolji rezultat.
U jednog Bocu, mi verujemo!
User avatar
milosh
Posts: 891
Joined: Mon Jun 09, 2008 2:11 pm
Location: Vidikovac

Re: ESC i ETC 2014 live

Post by milosh »

teclis wrote:
No 1 wrote:Za razliku od one druge reprezentacije ...
Hvala sto naglasavas ocigledno :roll:
Bez ikakve malicioznostio (odmah da se ogradim), ali zbog cega je WFB tim vec drugu godinu za redom prolazi veoma lose iako je igrano u Novom Sadu? Ovo je bila prilika da se sakupi najbolji moguci tim, a onih godina kada je problem finansije onda kapiram da ide ko moze da se skrpi i ko moze da finansira. Kapiram da mi imamo veoma malu zajdnicu i fond igraca ali kapiram da smo mogli da budemo bar na polovini tabele...
Image
User avatar
igor
Mental midžit
Posts: 771
Joined: Thu Aug 14, 2003 12:21 am
Location: Pancevo

Re: ESC i ETC 2014 live

Post by igor »

Najveca sramota je da im uprising uzme nenad sa zbudzenom listom i nula partija u zadnjih dve godine a ja beogradski turnir isto bez partije zadnjih godinu dana. A pritom da se u svim partijama pobede reprezentativci..

P.s. Nista lose ne mislim za Nenada da neko ne pomisli nesto pogresno ;)
User avatar
Histericni Istoricar
Kапитан Рубинщайн
Posts: 1341
Joined: Thu May 01, 2008 9:47 pm
Location: Jarak

Re: ESC i ETC 2014 live

Post by Histericni Istoricar »

Najveci problem je sto su kod nas najbolji igraci polutani, igraju i WHFB i WH40k. Sigurno bi WHFB reprezenatacija sa nekima od njih bila jaca, a 40k tim je mogao lakse da se popuni. Naravno ne bi ostavario ovako dobar plasman, ali sam siguran bi WHFB tim sa recimo Nenadom i Igrom, (navodim ih kao primer, mogu recimo i Ota i Lasica) bio sigurno jaci.

P.S. Nije ovo pisano iz lose namere, niti iko ima losu nameru.
U jednog Bocu, mi verujemo!
User avatar
teclis
Posts: 2238
Joined: Sun Sep 23, 2007 11:01 am
Location: Basket teren
Contact:

Re: ESC i ETC 2014 live

Post by teclis »

igor wrote:Najveca sramota je da im uprising uzme nenad sa zbudzenom listom i nula partija u zadnjih dve godine a ja beogradski turnir isto bez partije zadnjih godinu dana. A pritom da se u svim partijama pobede reprezentativci..

P.s. Nista lose ne mislim za Nenada da neko ne pomisli nesto pogresno ;)
Ne vidim sta je tu sramota. Nenad je genije. I ti si genije. Vi i ne morate da igrate. Kladim se da cete osvojiti turnir i kad izadje 9. edicija bez da procitate knjigu :P


Elem, da se bacim na temu i pokusam da odgovorim na pitanje Milosha i najlashe cu ovako: anarhija, tim bez nekog plana i podeljenost u timu po pitanju takmicenja/druzenja, neuigranost pojedinih ljudi, traljavo ocenjivanje listi, nespremnost da se igra sa razlicitim armijama (ljudi vole da igraju samo ono sto zele da igraju, ili zele da igraju ono sto vole da igraju). Naravno, i ono cuveno 'nije me htela kocka' al to nije vredno spominanja...
User avatar
milosh
Posts: 891
Joined: Mon Jun 09, 2008 2:11 pm
Location: Vidikovac

Re: ESC i ETC 2014 live

Post by milosh »

teclis wrote:Elem, da se bacim na temu i pokusam da odgovorim na pitanje Milosha i najlashe cu ovako: anarhija, tim bez nekog plana, neuigranost pojedinih ljudi, nespremnost da se igra sa razlicitim armijama (ljudi vole da igraju samo ono sto zele da igraju, ili zele da igraju ono sto vole da igraju).
E jebi ga, to je najveca slabost svih srpskih pokusaja stvaranja ekipe/tima u raznim okolnostima/sportovima. Ne bih se slozio da je nedostatak kvalitetnih igraca na WFB sceni razlog tome. Tebi iskreno svaka cast na cinjenici da si drugi etc za redom igrao sa armijom koja ti nije omiljena (a nije ti ni jedna od primarnih koje igras) ;) Verovatno je moglo mnogo bolje (s obzirom na cinjenicu da smo igrali na domacem terenu) ali sada je lako biti pameta... Ako nista bar se mogu izvuci pouke za neke buduce slicne dogadjaje.
Image
RatGod
Strvinar
Posts: 1353
Joined: Sun Jan 29, 2006 6:29 pm

Re: ESC i ETC 2014 live

Post by RatGod »

Moje skromno misljenje po pitanju reprezentacije fantazija je da je ovo sad pokazalo da je potrebno da se desi reorganizacija, i da se da sansa novim ljudima da je vode - ovde mislim na Teclisa ili Bogdana ;)
1000 year-old lords of the walking dead? Chosen avatars of the dark gods leading horrible creatures from another dimension? Ancient members of the civilization who created the very world upon which we wage our wars? Bah! We're skittish mutant rats. We've got a bell. And we're going to ring it till your ears hurt bleed. Bitches.
sstorm
Posts: 82
Joined: Wed Jan 09, 2013 11:51 pm

Re: ESC i ETC 2014 live

Post by sstorm »

all of the above ali bih naglasio pošto sam gledao većinu partija da nisu imali Poljski pristup... "everything goes".
Nekom su kuknjava (Italijani), đidanje (top 5), psihoteror (Poljaci), lizanje sa sudijama (Poljaci), oduglovačenje taktika za pobedu a nekom nedopustivo ponašanje na warhammer turniru i u hobiju u opšte

Slažem se da 40k tim može da odigra egal fantasy partiju sa fantasy timom i to je dobro i za jedne i za druge :)
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: ESC i ETC 2014 live

Post by Dzon Vejn »

teclis wrote: Ne vidim sta je tu sramota. Nenad je genije. I ti si genije. Vi i ne morate da igrate. Kladim se da cete osvojiti turnir i kad izadje 9. edicija bez da procitate knjigu :P
Nisam bas najbolje razumeo ovaj post, pa te molim da mi pojasnis? Jel ovo neki los pokusaj toga da budes bezobrazan ili los pokusaj toga da budes duhovit? Posto meni ne deluje bas preterano zabavno da me neko proziva po forumu, bez ikakavog razloga i bez da sam mu dao bilo kakav negativan povod?

A ostale ljude molim da ih ne zajebavaju, nego da im pomognu ako nekako mogu. Ako ne mogu, zajebavanje im sigurno nece pomoci. Ako ljudi uopste zele pomoc - posto to sto mi (40k zajednica) ETC dozivljavamo na kompetativan nacin ne znaci da ga i ostali tako dozivljavaju. Neko mozda voli da ode da se napije, zeza, i sta vec radi, i to je jednako ok kao i ovaj nas stav. Svako radi ono sto mu prija. I bez price o nacinu na koji se sastavlja WHF tim, jer mi imamo 8+1 igraca na 6 miliona ljudi, a USA npr ima istih tih 8+1 igraca na X stotina miliona ljudi, i sastavljen je.... na vrlo cudan nacin.
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
teclis
Posts: 2238
Joined: Sun Sep 23, 2007 11:01 am
Location: Basket teren
Contact:

Re: ESC i ETC 2014 live

Post by teclis »

Dzon Vejn wrote:
teclis wrote: Ne vidim sta je tu sramota. Nenad je genije. I ti si genije. Vi i ne morate da igrate. Kladim se da cete osvojiti turnir i kad izadje 9. edicija bez da procitate knjigu :P
Nisam bas najbolje razumeo ovaj post, pa te molim da mi pojasnis? Jel ovo neki los pokusaj toga da budes bezobrazan ili los pokusaj toga da budes duhovit? Posto meni ne deluje bas preterano zabavno da me neko proziva po forumu, bez ikakavog razloga i bez da sam mu dao bilo kakav negativan povod?
igor wrote:Najveca sramota je da im uprising uzme nenad sa zbudzenom listom i nula partija u zadnjih dve godine
Na neistinu odgovaram loshim humorom uvek. Igore, nenad je igrao i Beogradski turnir ako se secas.
Nenade, ja sam ti i cestitao na pobedi na uprisingu. Tvoja lista je genijalna.
User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Re: ESC i ETC 2014 live

Post by Megabaja »

Sve tri reprezentacije za ETC imaju razlicit pristup igri i turniru. Nebitno je koji je cilj zacrtan, bitno je da se tim drzi dogovora, i da ga ispuni... Mislim da svaki rezultat koji bi se smatrao uspehom zahteva ekvivalentnu dozu odricanja. Tu uglavnom i nastaje problem nasih ucesnika, koji ponaosob, imaju razlicite kriterijume zalaganja... Ako neko zeli da se igra samo sa figurama koje voli, neka mu, ali neka bude svestan da je otisao na turnir, na kome predstavlja zemlju iz koje dolazi, i neka dostojno nosi svoj izbor - neka izvuce maksimum iz sopstvene liste. A nemoguce je da je nekoj listi maksimum sest poraza... u bilo kojoj igri. Toliko od mene,
Sutic
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
sstorm
Posts: 82
Joined: Wed Jan 09, 2013 11:51 pm

Re: ESC i ETC 2014 live

Post by sstorm »

brine i broj igrača iz Srbije na singles turniru... u svim igrama.
Svako ima svoj razlog ali je očigledan manjak igrača :(
User avatar
Kirgan
Ser
Posts: 1624
Joined: Mon Sep 06, 2004 12:32 pm
Location: Banovo Brdo Republika

Re: ESC i ETC 2014 live

Post by Kirgan »

Istinu zboris, zato je bitno da se smisli sta se zapravo zeli, rezultat ili ne, ako zelis rezultat, onda ide sistem kvalifikacija, a ako zezanje onda je skotski sistem najbolji i nista se onda ne ocekuje :twisted:
Josef Quartjin (Enemy Within):

"Zbogom Wittgendorf-e na k...c te nabijem" Sommerzeit 13. 2512.
Post Reply

Return to “Druženje”