ESC i ETC 2014 live

sa virtuelnim prijateljima

Moderator: Megabaja

User avatar
Histericni Istoricar
Kапитан Рубинщайн
Posts: 1341
Joined: Thu May 01, 2008 9:47 pm
Location: Jarak

ESC i ETC 2014 live

Post by Histericni Istoricar »

Postovani prijatelji sporta i drugog dangubljenja dobrodosli.
Stanje posle prve partije:

6. Igor Bambi Uzelac, skromnih 20 poena
16. Milan D Midget Popovic, velikh 20 poena
21. Luka Kapetan Srbija Dragacevic, 17 poena i pored najzlobnije liste koja se mogla u Srbiji sastaviti
32. Nedzad Dzon Znam da racunm Vejn Nikolic, 13 poena, nije lose
61. Otovic Dr. Miljan, 7 poena
80. Sutic Dr. Bombadil Lt. Djordje, 0 poena
86. Predrag Boca Vasiljevic Boca, 0 poena.

Hvala na paznji i do sledeceg slusanja. Vesela redkacija u sastavu: Marko Raca Radovic, VIdak Vidachu Kavedzic i Djordje PMS Kostic.
U jednog Bocu, mi verujemo!
User avatar
Dellamorte
Posts: 392
Joined: Mon Apr 12, 2010 9:23 pm

Re: ESC i ETC 2014 live

Post by Dellamorte »

Uraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa! :D

Image
..we have purpose
-----------------------
ako pobedish u olimpijadi za retardirane ,to ne menja cinjenicu da si i dalje... :commisar:
User avatar
Histericni Istoricar
Kапитан Рубинщайн
Posts: 1341
Joined: Thu May 01, 2008 9:47 pm
Location: Jarak

Re: ESC i ETC 2014 live

Post by Histericni Istoricar »

Nema rezultata zvanicnih pa necmo istaci ko je zauoze koje mesto ali situacija je sledeca:

Igor Bambi Uzelac, 21 poena
Milan D Midget Popovic, velikh 33 poena
Luka Kapetan Srbija Dragacevic, 27 poena i pored najzlobnije liste koja se mogla u Srbiji sastaviti
Nedzad Dzon Znam da racunm Vejn Nikolic, 16 poena
Otovic Dr. Miljan, 7 poena, nema pomaka
Sutic Dr. Bombadil Lt. Djordje, 0 poena, nema pomak, jbg
Predrag Boca Vasiljevic Boca, 20 poena, bravo Bocmane.

Boca i Milan za pobedu! Pocelo trece kolo.
U jednog Bocu, mi verujemo!
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Re: ESC i ETC 2014 live

Post by Hypodermic »

Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
Histericni Istoricar
Kапитан Рубинщайн
Posts: 1341
Joined: Thu May 01, 2008 9:47 pm
Location: Jarak

Re: ESC i ETC 2014 live

Post by Histericni Istoricar »

Igor Bambi Uzelac, 39 poena
Milan D Midget Popovic, velikh 43 poena
Luka Kapetan Srbija Dragacevic, 42 poena
Nedzad Dzon Znam da racunm Vejn Nikolic, 36 poena
Otovic Dr. Miljan, 12 poena, nemamo informacije
Sutic Dr. Bombadil Lt. Djordje, 20 poena
Predrag Boca Vasiljevic Boca, 20 poena

Dodati bodovi, MIlan je najbolje plasirani, pa kapiten, pa Guza. Ota je medju poslednjima, pa Djole i Boca.
U jednog Bocu, mi verujemo!
User avatar
Histericni Istoricar
Kапитан Рубинщайн
Posts: 1341
Joined: Thu May 01, 2008 9:47 pm
Location: Jarak

Re: ESC i ETC 2014 live

Post by Histericni Istoricar »

8. Luka Kapetan Srbija Dragacevic, 62 poena
38.Milan D Midget Popovic, 43 poena
43. Nedzad Dzon Znam da racunm Vejn Nikolic, 41 poena
48. Igor Bambi Uzelac, 40 poena
69. Predrag Boca Vasiljevic Boca, 35 poena
86. Sutic Dr. Bombadil Lt. Djordje, 25 poena
95. Otovic Dr. Miljan, 21 poena
U jednog Bocu, mi verujemo!
User avatar
Histericni Istoricar
Kапитан Рубинщайн
Posts: 1341
Joined: Thu May 01, 2008 9:47 pm
Location: Jarak

Re: ESC i ETC 2014 live

Post by Histericni Istoricar »

Posle singla, lista je sledeca.

4. Luka Kapiteno Srbija
24. Nedzad Vejn
60. Igor Guza Bambi
70. Milan Kopitar
84. Bocman Boca
91. Otovic Dr. Miljan
97. Sutci Dr. Djoka
U jednog Bocu, mi verujemo!
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: ESC i ETC 2014 live

Post by Dzon Vejn »

Ukratko:
- iako sam mislio da je to nemoguce, klopa je gora nego prosle godine. Npr. Bocman je pojeo ceo rucak i zavrsio sa haywire granatom u wcu.
- prvi dan su na prvoj partiji imali potpuni fail sa programom. Druga partija se cekala 50 min+.
- u trecoj partiji program i dalje nije radio, jer sam bio uparen sa rumunom koji igra 5. Put u zivotu, obrisao sam coveka sa listom koja treba da me pobedi.
- zadnju partiju sam pocistio poljaka, pa sam zato toliko skocio.

Svaka cast el kapitenu na 4. Mestu. Moglo je i bolje da ga nisu izdjidali najstrasnije.
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
ZergLord
Posts: 1001
Joined: Thu Dec 14, 2006 2:12 pm
Location: Zemun

Re: ESC i ETC 2014 live

Post by ZergLord »

:applause:
User avatar
joca☻
Posts: 170
Joined: Sat May 03, 2008 7:48 pm

Re: ESC i ETC 2014 live

Post by joca☻ »

Bravo Kalu :D :D
User avatar
Histericni Istoricar
Kапитан Рубинщайн
Posts: 1341
Joined: Thu May 01, 2008 9:47 pm
Location: Jarak

Re: ESC i ETC 2014 live

Post by Histericni Istoricar »

Nasi igraju sa Italijanima, WHFB reprezentacija i FoW reprezentacija sa Poljskom, Milinovic protiv Belorusa.
U jednog Bocu, mi verujemo!
vladamex
Posts: 116
Joined: Fri Oct 12, 2012 8:50 pm

Re: ESC i ETC 2014 live

Post by vladamex »

Auuu pa gde protiv poljaka na pocetku... uzas!
User avatar
igor
Mental midžit
Posts: 771
Joined: Thu Aug 14, 2003 12:21 am
Location: Pancevo

Re: ESC i ETC 2014 live

Post by igor »

vladamex wrote:Auuu pa gde protiv poljaka na pocetku... uzas!
Sto je to uzas? Ako ih nasi dobiju - poljaci ne osvajaju turnir. ;)
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: ESC i ETC 2014 live

Post by Dzon Vejn »

Ne samo to - ako ih pobede, to je ogroman plus na rankingu, pa sledece godine mogu da budu u sesiru sa jakim reprezentacijama umesto sa slabim.
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
Histericni Istoricar
Kапитан Рубинщайн
Posts: 1341
Joined: Thu May 01, 2008 9:47 pm
Location: Jarak

Re: ESC i ETC 2014 live

Post by Histericni Istoricar »

Lt Dan Nikolic protiv Demona,
Dr. Bombadil Sutic protiv IG/AM
MIlanche Kopitar protiv CMS
Lasica Pogana protiv Taua
Nedzad Znam da Racaunam protiv SM
Otovic dr. Miljan protiv GK
Guza Bambu protiv Eladara
Kapiteno Srbija protiv BA/IG/AM
U jednog Bocu, mi verujemo!
vladamex
Posts: 116
Joined: Fri Oct 12, 2012 8:50 pm

Re: ESC i ETC 2014 live

Post by vladamex »

Nazalost poljaci u bili prejaki u WFB delu:
Image

Sledecu igramo protiv irske:
Image

Napred nasi!!!
User avatar
Awakened
Posts: 1345
Joined: Tue Mar 12, 2002 12:07 pm
Location: Under the (North) Sea

Re: ESC i ETC 2014 live

Post by Awakened »

Posto je Djole netragom nestao sa Singles-a u Sekirijadi 2014, da javim samo da je Italijanska reprezentacija bila previse tvrd orah za izabranike Predraga Boce Vasiljevica... U drugoj rundi se susrecu sa reprezentacijom Holandije.
User avatar
Histericni Istoricar
Kапитан Рубинщайн
Posts: 1341
Joined: Thu May 01, 2008 9:47 pm
Location: Jarak

Re: ESC i ETC 2014 live

Post by Histericni Istoricar »

Istorijska prva pobeda 40k tima na ETCu! Momci su dobili Holandiju, izgleda da imaju srece sa Beneluks timovima.
U jednog Bocu, mi verujemo!
User avatar
Awakened
Posts: 1345
Joined: Tue Mar 12, 2002 12:07 pm
Location: Under the (North) Sea

Re: ESC i ETC 2014 live

Post by Awakened »

Reprezentacija Srbije, pod dirigentskom palicom Predraga Boce Vasiljevica je upravo zabelezila svoju prvu pobedu na ETC-u!
User avatar
Histericni Istoricar
Kапитан Рубинщайн
Posts: 1341
Joined: Thu May 01, 2008 9:47 pm
Location: Jarak

Re: ESC i ETC 2014 live

Post by Histericni Istoricar »

U jednog Bocu, mi verujemo!
U jednog Bocu, mi verujemo!
User avatar
Awakened
Posts: 1345
Joined: Tue Mar 12, 2002 12:07 pm
Location: Under the (North) Sea

Re: ESC i ETC 2014 live

Post by Awakened »

U povezanim vestima, Milinovic dominira, rukuje se sa svojim protivnicima i tapse ih po ledjima. Niko ne moze da ga zaustavi!
User avatar
Dellamorte
Posts: 392
Joined: Mon Apr 12, 2010 9:23 pm

Re: ESC i ETC 2014 live

Post by Dellamorte »

A Ovo?? ovo ne objavljujesh? :P

Image
..we have purpose
-----------------------
ako pobedish u olimpijadi za retardirane ,to ne menja cinjenicu da si i dalje... :commisar:
User avatar
Awakened
Posts: 1345
Joined: Tue Mar 12, 2002 12:07 pm
Location: Under the (North) Sea

Re: ESC i ETC 2014 live

Post by Awakened »

Prebaceno na druzenje kako bi svi mogli lakse da pristupite vestima o daljim uspesima Bocinih momaka, WHF reprezentacije Srbije sa gostujucim reprezentativcem Alzira i naravno, Milinovica, kome ovom prilikom saljemo veliki medvedji pozdrav
User avatar
Histericni Istoricar
Kапитан Рубинщайн
Posts: 1341
Joined: Thu May 01, 2008 9:47 pm
Location: Jarak

Re: ESC i ETC 2014 live

Post by Histericni Istoricar »

U jednog Bocu, mi verujemo!
User avatar
Histericni Istoricar
Kапитан Рубинщайн
Posts: 1341
Joined: Thu May 01, 2008 9:47 pm
Location: Jarak

Re: ESC i ETC 2014 live

Post by Histericni Istoricar »

Kolo 3. protiv Australije.
U jednog Bocu, mi verujemo!
vladamex
Posts: 116
Joined: Fri Oct 12, 2012 8:50 pm

Re: ESC i ETC 2014 live

Post by vladamex »

WFB ekipa je otkinula Irsku 91:69, sad imaju 151 poen i na 21. su mestu od 32.

sutra protiv "Lukinih" belgijanaca :-)

Bravo momci!!
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Re: ESC i ETC 2014 live

Post by Hypodermic »

Jos malo (neobradjenih) slicica, od juce, od best painte za 40k singles, i od danas

http://sta.sh/2i2c88w7g0g?edit=1
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: ESC i ETC 2014 live

Post by Dzon Vejn »

Jako lose igraju holanderi. Izgubili smo samo 1 partiju, a drugu smo rekli Milanu da izgub. Lik je inace mislio da je na pamet ponedio Ej-Duleta-Ej-tg-arctg-Ej-Milana :D .

Inace, Milan ce uskoro biti master a Chronos young padawan. Kad je krnuo da objasnjava tg22.5xh, lik je blenuo i hteo da se ritualno zapali :lol: .

Sutra kenguri.
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
joggy
Hronos
Hronos
Posts: 1224
Joined: Sat Apr 06, 2002 6:17 am
Location: Buduca nezavisna Republika Kotez
Contact:

Re: ESC i ETC 2014 live

Post by joggy »

Chronosov kratki pregled vremenskog perioda koji se za vas odigrao juce u periodu izmedju 10 ujutru i 8 uvece.

prva partija protiv Italijana.

Decko ne zna da prica engleski, ali dovoljno razume tako da je uz pomoc pokazivanja knjige i gestova bilo moguce odigrati cak 4 poteza (on 17 pover kockica i magicna faza od 30 min, ja 200 cikica)

Dobio je 2 puta halucinaciju magiju, i u prvom krugu mi sjebava priesta u jednoj jedinici tako sto je dobio 6 na rezultatu. Znaci protiv toga mozda nije na odmet da priest ne krece odma u jedinici nego da se kasnije prikljuci. Kasnije ce se to pokazati kao nezgodacija jer je odma u drugom potezu sa screamer starom izazvao paniku i uspeo da mi stigne celu jedinicu u kojoj je ostalo jos nekih 30-ak modela (koji su dakle mogu da drze to jos nekih 3 kruga kombata). Sa druge strane odlicno je odigrao sa letecim demonima tako sto je dosao skroz uz moj deo table kako vendete ne bi mogle odma da pucaju na njih. Sa druge strane gde je ostao priest, njegovih 50 momaka uspevaju da izdrze sa screamerima i khornovim kucicima u comabtu sve do kraja njegovog 3. kruga kada zivo ostaje jos 4 kuceta na jednoj rani i herald. Hteo sam da se zapalim kad je dobio karticu da mi ubije psajkera za 1 poen koji je u jedinici od gardista, i onda na demonskoj tabeli u tom krugu dobije rezultat 11 (da prodjem Ld na 3D6 ili umrem). Naravno, dobio sam 12. Medjutim fateweaver je morao da sleti u zadnjem krugu kako ne bi odleteo sa table sto su moje vedette iskoristile i ukantale ga tako da sam tu donekle povratio ovaj user. Jedinica sa autocannonima dovrsava kucice (herald nazalost ostaje na jednoj rani), a Yarrik na drugom kraju herojski izdrzava do kraja bitku sa screamer starom.

Na kraju se zavrsava 10-10, posto sam imbecilno skorovao 2 umesto 3 poena u zadnjem krugu (inace bi bilo 11-9 za mene).



Druga protiv Tau-a holandskog
Lik ima odlicnu armiju sastavljenu od nekih transformersa. Odma me je malo ozarilo sunce kad sam video da ima ukupno 5 broadside-a bez dronova. Druga greska po meni je bila ta sto riptajdi nisu imali skyfire. Treca greska je sto je hteo da izbegne mojih 5 lascannona pa je broadside postavio na preko 48". Vezbajuci protiv Taua sam video ranije da je dobro ostaviti jednu jedinicu u rezervi pa su jedni konskripti sa priestom odvojeni za taj zadatak. Vendete koje su usle u drugom krugu su se pobrinule za broadside koji su lurkovali i dalje na ivici table. Ostade 1 sa gone to ground. Posle toga manje vise je bilo samo pitanje koliko ce biti poena pobeda. Medjutim onda on odlucuje da jos malo saradjuje pa mi assaultuje jedinicu koja je izasla ispred njega sa 50 konskripta sa jednim riptajdom. Posto je video da to ipak ne ide, odlucio je da im pomogne tako sto je u sledecem krugu assaultovao sa etheralom i 6 tau warriora. Ne treba da se prica kakav je pokolj usledio. Posto su smazali taj deo, ti konskripti (jedno 30 je preostalo) je kasnje assaultovalo preostali jedan broadside i jedinicu sa komanderom, marker dronovima i batlesuitovima i razmazase ih u jednom krugu kombata.

Stigosmo da odigramo 5 krugova, rezultat na kraju 17-3 za mene
"Narod u demokratiji ne može da pogreši. Kakva god da je odluka naroda to je odluka Boga." Vulin.
"Potrebno je da vozilo koje vrši transport ima onu ruku napred, da prebacuje... Imaju proizvođači, ja sad ne znam ko su“ Velja.
„Na Beka su pucali amateri, jednom je čak spala kapuljača“ Nesa.
vladamex
Posts: 116
Joined: Fri Oct 12, 2012 8:50 pm

Re: ESC i ETC 2014 live

Post by vladamex »

Bravo bravo!! Ajmo sad i kengure!! :-)
vladamex
Posts: 116
Joined: Fri Oct 12, 2012 8:50 pm

Re: ESC i ETC 2014 live

Post by vladamex »

Posle trece runde nasi 40K su 11. (pobedili su Kengure, bravo!!) I u cetvrtoj rundi igraju sa Norveskom.

WFB reprezentacija je tesno izgubila u trecem kolu od Belgije 81-79, jos se ne zna plasman posle treceg kola ni protivnik za cetvrto kolo.

FOW reprezentacija je 12. posle treceg kola I u cetvrtom kolu igra protiv Spanije.
User avatar
Histericni Istoricar
Kапитан Рубинщайн
Posts: 1341
Joined: Thu May 01, 2008 9:47 pm
Location: Jarak

Re: ESC i ETC 2014 live

Post by Histericni Istoricar »

Nasi djecarci su ostvarili jos jednu pobedu.
U jednog Bocu, mi verujemo!
User avatar
joca☻
Posts: 170
Joined: Sat May 03, 2008 7:48 pm

Re: ESC i ETC 2014 live

Post by joca☻ »

to bre!ajmo Rad !! :)

@djole
Rezultat?
User avatar
Histericni Istoricar
Kапитан Рубинщайн
Posts: 1341
Joined: Thu May 01, 2008 9:47 pm
Location: Jarak

Re: ESC i ETC 2014 live

Post by Histericni Istoricar »

Samo sam dobio podatak da smo dobili. Jako tesko stizu informacije.
U jednog Bocu, mi verujemo!
User avatar
Telion
Commissar Weasel
Posts: 1244
Joined: Tue Dec 22, 2009 4:20 pm

Re: ESC i ETC 2014 live

Post by Telion »

Nakon drugog dana nasa WH40k reprezentacija je ostvarila obe pobede i zauzima 7. mesto.
Sutra igramo protiv ekipe Velsa.

:)
"MISSION SUCCESSFUL! Once again, I...Cato Sicarius..."
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Re: ESC i ETC 2014 live

Post by Hypodermic »

Image
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
Bata Bole
Posts: 224
Joined: Fri Nov 07, 2003 11:47 am
Location: Bgd

Re: ESC i ETC 2014 live

Post by Bata Bole »

Ako vide za ovo nase politicke strukture eto vas na rts1 a mozda vas i arapi sponzorisu...a mozda i sala za treniranje u beogradu na vodi :)...potvrda da je srbijs na korak od eu :)
Last edited by Bata Bole on Sat Aug 09, 2014 9:54 pm, edited 1 time in total.
Zamisli sistem u kom se pravila ne menjaju svake dve godine.
Zamisli sistem u kom ne moras da prepravaljas postojece i da stalno dokupljujes nove jedinice.
Zamisli sistem u kome nema ultimativnih kombinacija armijskih listi. -> false statement otkad Misa izvodi 3 konjice u wedg-u :)

Istorijski wargame ;)
vladamex
Posts: 116
Joined: Fri Oct 12, 2012 8:50 pm

Re: ESC i ETC 2014 live

Post by vladamex »

Svaka cast za 40k ekipu!!! Srecno sutra protiv Velsa, pa uz malo srece da jurimo medalju!!!!

WFB ekipa je posle 4. kola na 28. mestu od 32. i sutra igraju prvu protiv Singapura. Uz dve pobede bi mogli da se vrate u prvu polovinu tabele, ali tesko mogu dalje od toga.

FOW ekipa je posle 4. kola na 11. mestu od 26. i sutra igraju prvu protiv Grcke. Drzimo palceve, pa da se barem ponovi rezultat od prosle godine (5. mesto)

Napred nasi!!!
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: ESC i ETC 2014 live

Post by Dzon Vejn »

Vels nas je prosle godine oduvao sa table. To su momci koji 3 puta nedeljno igraju turnire, i minimum 2 puta mesecno idu uk/irska/skotska. Vrlo ozbiljan tim, videcemo kako ce ici protiv njih. Licno, mislim da su oni jedni od najboljih timova, samo se ne ponasaju kao npr. Poljaci, i to je ta razlika zasto nisu u prva 3 mesta.
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
joggy
Hronos
Hronos
Posts: 1224
Joined: Sat Apr 06, 2002 6:17 am
Location: Buduca nezavisna Republika Kotez
Contact:

Re: ESC i ETC 2014 live

Post by joggy »

Vremenski kontinuum koji zemljani zovu "juce" se za mene odigrao na sledeci nacin:

Treca partija protiv Kengur Tau-a, farsight bomba, dva skajreja i neki drugi cobani budale.
U mom prvom krugu pada neprijatno iznenadjenje kada vidim da njihova farsight bomba nije ko nase. Ima 2+ cover save, napred neubivljivog cikicu (T5 i feel no pain) sa armorom 2+ koji auto prolazi lookout sir i prebacuje sve nezgodacije na shield dronove iza sebe. Ipak, od nekih 30-ak rana, uspeo sam da izazovem jedan wound. U drugom njegovom krugu jos jedno neprijatno iznenadjenje kada shvatam da on ima i drone kontroler pa maltene cela jedinica pogadja na 2+ sa rerollom i ubija na 2+ bez moje mogucnosti da nesto spasem (ignore cover). U jednom jedinom shootingu odlazi cela jedinica sa sve yarikom :x . Kasnije se i odlucuje na assault mojih conscripta kako ne bih pucao vise na njega (posto ima hit & run). Pocinje moj drugi krug, ulazi jedna vendeta (od 3) a yarik naravno ne uspeva da se vrne nazad na 3+. Prvo sam hteo da odem ispred sajma i ritualno se zapalim, ali sam ipak prosao Ld check i ostao da probam da spasem sta se spasti moze. Inkvizitor baca hatred na svoju jedinicu, i moja kompletna armija (osim vendete) se zakucava u njegovu farsight bombu. posle hiljada i hiljada bacenih kockica rezultat combata ispada +1 za mene, sa preminulim farsightom, i buff comanderom sa 2+ armorom na njegovoj strani. Shadowsun baca Ld na 10 sa stubborn...... 12. Koliko bezi:.....1. Sa tri rolla za jurenje ipak uspevam da ga stignem i utucem kundacima. Potpuni preokret u roku od pola sata. Kasnije je samo bilo pitanje da li cu uspeti da ga tableujem do kraja, sto nije uspelo jer mu je ostao jedan skajrej na jednoj rani sve ukupno na tabli, a igra se zavrsila u petom krugu (nije isteklo vreme).

Medjutim posle sabiranja ipak sam uspeo da izvucem 20-0


Cetvrta protiv black legion (valjda) i chaos demona. Standard postava na drugoj strani, screamer star i spawnova kolko ti dusa zeli, relic se igra
Naucen neprijatnim iskustvom iz prve partije, a posto je opet imao halucination, odlucujem da priestovi krenu u yarikovoj jedinici i prikljuce se conscriptima kada bude bitno. On dobija prvi krug i odma screamer starom kupi relic. U mom prvom krugu ja pravim gresku i pucam u screamere (nije uspela knjiga) kako bi ispustili relic, sto mi i uspeva, medjutim u drugom krugu je samo dosao sa preostalim i ponovo ga pokupio (sada je uspeo da baci knjigu). Posto sam mnogo shootinga potrosio na screamere, njegov soul grinder uspeva da prezivi i vezuje moje conscripte sa leve strane u eternal combat. Sledi all around assault sa spawnovima i pocinje sibanje koje ce trajati do daleko u noc. Naravno halucinacija prolazi u trecem krugu, i naravno opet ubija priesta tako da ostajem i bez desnog krila. Partija u tom trenutku ide za njega 13-7. Yarik videvsi da je vrag odneo salu resava da se i sam ukljuci u bitki ne bi li se iskupio za preranu smrt protiv austalije. I onda milioni masovni kombat koji ce trajati sve do kraja partije u cetvrtom krugu. Na kraju cetvrtog kruga ostaje jos 25 minuta za igru pri rezultatu 12-8 za njega, boca (koji se odlicno snalazi) mi kaze da je to sasvim OK, tako da se na pitanje pjera da li hocemo jos jedan krug odlucujem da ipak ne rizikujem. Moglo je da se desi da ja ne uspem da odigram svoj sto bi bio ultra penal za mene, jedna vendeta je ostala na jednoj rani, a jedna jedinica od 5 cikica je bila sasvim na otvorenom, plus imao je jednu karticu koju je mogao da skoruje, tako da bi ako bi sve krenulo po zlu moglo da ode cak na 14-6. Sa druge strane, njegov lord je ostao bez spawnova na jednoj rani, linebraker su drzale dve demonete, jedna jedinica spawnova je takodje bila na jednoj rani, a drugi sorcerer sa drugom jedinicom spawnova je ukupno imao 3 preostale rane, tako da je moglo cak da ode i u nekih 11-9 za mene.

Na kraju ipak 8-12, prvi loss :-({|= . Pjer obojci dodeljuje -5 poena zbog toga sto se partija zavrsila u cetvrtom krugu (posto smo obojca imali konstantne krugove od po pola sata u proseku, jednostavno ne moze brze. On milion abilitija i magic faza, ja kolko hoces napada)
"Narod u demokratiji ne može da pogreši. Kakva god da je odluka naroda to je odluka Boga." Vulin.
"Potrebno je da vozilo koje vrši transport ima onu ruku napred, da prebacuje... Imaju proizvođači, ja sad ne znam ko su“ Velja.
„Na Beka su pucali amateri, jednom je čak spala kapuljača“ Nesa.
Post Reply

Return to “Druženje”