Uprising 2012

Obaveštenja o najnovijim turnirima u Zmaju i prijateljskim klubovima.
Post Reply
User avatar
Severian
Posts: 387
Joined: Thu Jun 27, 2002 4:09 pm
Location: Novi Sad
Contact:

Uprising 2012

Post by Severian »

Velika mi je čast da Vas pozovem na Dane fantazije i Uprising 2012.

Vreme: Verovatno početkom marta na Novosadskom salonu knjiga u hali Master.

Pravila: ETC pravila - detalje ću naknadno objaviti

Ima li zainteresovanih ljudi koji bi učestvovali na ovom događaju koji gotovo redovno ima izraženi međunarodni karakter i koji okuplja igrače iz Mađarske, Hrvatske, Slovenije, Bugarske i Srbije.

Nadam se da ćemo videti i družiti se sa nekim od Vas!
Archibald Redoak, Grand Trabbar of Waukeen, Overgold of Eninok, Financial Minister of Bothwelian Duchy
www.valhala.eu
User avatar
Kirgan
Ser
Posts: 1624
Joined: Mon Sep 06, 2004 12:32 pm
Location: Banovo Brdo Republika

Re: Uprising 2012

Post by Kirgan »

Ako sve bude ok vidimo se :twisted:
Josef Quartjin (Enemy Within):

"Zbogom Wittgendorf-e na k...c te nabijem" Sommerzeit 13. 2512.
User avatar
teclis
Posts: 2241
Joined: Sun Sep 23, 2007 11:01 am
Location: Basket teren
Contact:

Re: Uprising 2012

Post by teclis »

ja sam apsolutno za :D
User avatar
joggy
Hronos
Hronos
Posts: 1224
Joined: Sat Apr 06, 2002 6:17 am
Location: Buduca nezavisna Republika Kotez
Contact:

Re: Uprising 2012

Post by joggy »

to nije "pigeon dropping" hala?

Ja vrlo verovatno dolazim
"Narod u demokratiji ne može da pogreši. Kakva god da je odluka naroda to je odluka Boga." Vulin.
"Potrebno je da vozilo koje vrši transport ima onu ruku napred, da prebacuje... Imaju proizvođači, ja sad ne znam ko su“ Velja.
„Na Beka su pucali amateri, jednom je čak spala kapuljača“ Nesa.
User avatar
Severian
Posts: 387
Joined: Thu Jun 27, 2002 4:09 pm
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Uprising 2012

Post by Severian »

Nije SPENS nego hala master. Ako to nekim čudom ne upali onda žemo u muzeju vojvodine koji je jako lep prostor.
Archibald Redoak, Grand Trabbar of Waukeen, Overgold of Eninok, Financial Minister of Bothwelian Duchy
www.valhala.eu
User avatar
Severian
Posts: 387
Joined: Thu Jun 27, 2002 4:09 pm
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Uprising 2012

Post by Severian »

Datum je 03. i 04. mart. Terasa aule master centra novosadskog sajma.

Ja ne mogu da smislim fensije mesto u našem gradu :).
Archibald Redoak, Grand Trabbar of Waukeen, Overgold of Eninok, Financial Minister of Bothwelian Duchy
www.valhala.eu
User avatar
igor
Mental midžit
Posts: 771
Joined: Thu Aug 14, 2003 12:21 am
Location: Pancevo

Re: Uprising 2012

Post by igor »

Super.
Posto bi dosli moj kum i ja na turnir, interesuje me kakva je organizacija oko nocenja?
Dal nam mozes preporuciti neki hostel koji je blizu tom sajmu?
Do kada treba da se prijavimo i po kojim pravilima se igra?
User avatar
kekenda
Posts: 69
Joined: Thu May 28, 2009 4:41 pm

Re: Uprising 2012

Post by kekenda »

dolazimo i mi kekendjani :)
User avatar
Severian
Posts: 387
Joined: Thu Jun 27, 2002 4:09 pm
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Uprising 2012

Post by Severian »

Možemo vam organizovati neki od hostela i cena mislim da je cena bila nekih 10-12 eura prošle godine. U novom sadu je sve blizu :) tako da verujem da ni to nije problem.
Ako vam je to problem možda moćemo organizovati nešto po kućama.

Igra se po ETC restrikcijama koje možeš pročitati ovde:

http://warhammer.org.uk/phpBB/viewtopic ... 18&t=97873

Nedostaju restrikcije za vampire a i to će biti uskoro.
Archibald Redoak, Grand Trabbar of Waukeen, Overgold of Eninok, Financial Minister of Bothwelian Duchy
www.valhala.eu
User avatar
teclis
Posts: 2241
Joined: Sun Sep 23, 2007 11:01 am
Location: Basket teren
Contact:

Re: Uprising 2012

Post by teclis »

kolko je upad?
User avatar
Severian
Posts: 387
Joined: Thu Jun 27, 2002 4:09 pm
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Uprising 2012

Post by Severian »

10 eura ili 1000 din
Archibald Redoak, Grand Trabbar of Waukeen, Overgold of Eninok, Financial Minister of Bothwelian Duchy
www.valhala.eu
User avatar
teclis
Posts: 2241
Joined: Sun Sep 23, 2007 11:01 am
Location: Basket teren
Contact:

Re: Uprising 2012

Post by teclis »

do kad traju prijave? i do kad mogu listu da vam posaljem?
Boris Radujko
Posts: 44
Joined: Wed Sep 28, 2011 6:47 am

Re: Uprising 2012

Post by Boris Radujko »

Do 29. februara. Al ajd ranije.

RULESET: http://www.valhala.eu/Riznica/Uprising2012Rulepack.doc
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: Uprising 2012

Post by Dzon Vejn »

Da li ce biti igranja boardgamesa? Kojih? Koliko ljudi?
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
kgkid
Posts: 493
Joined: Thu Nov 18, 2004 8:53 pm
Location: Kragujevac
Contact:

Re: Uprising 2012

Post by kgkid »

Ja dolazim, vodim Patuljke i, nadam se, nesto Šumadinaca... ;)

Probaćemo da što pre javimo koliko nas stiže. :D
kuliraj dete, zivot je pred tobom.
User avatar
joggy
Hronos
Hronos
Posts: 1224
Joined: Sat Apr 06, 2002 6:17 am
Location: Buduca nezavisna Republika Kotez
Contact:

Re: Uprising 2012

Post by joggy »

ja isto tako dolazim, ostaje jos da se smislim sa kojom armijom i da posaljem listu. Bice to do 29.
"Narod u demokratiji ne može da pogreši. Kakva god da je odluka naroda to je odluka Boga." Vulin.
"Potrebno je da vozilo koje vrši transport ima onu ruku napred, da prebacuje... Imaju proizvođači, ja sad ne znam ko su“ Velja.
„Na Beka su pucali amateri, jednom je čak spala kapuljača“ Nesa.
User avatar
Severian
Posts: 387
Joined: Thu Jun 27, 2002 4:09 pm
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Uprising 2012

Post by Severian »

Od drušetvanih igara će se igrati svašta što želite. Mi prezentujemo mainstream ali će biti raznih ljudi koji hoće da igraju razne stvari.
Archibald Redoak, Grand Trabbar of Waukeen, Overgold of Eninok, Financial Minister of Bothwelian Duchy
www.valhala.eu
User avatar
Iskusinjo
Posts: 338
Joined: Mon Feb 16, 2004 10:34 pm
Location: Novi Sad

Re: Uprising 2012

Post by Iskusinjo »

User avatar
Kirgan
Ser
Posts: 1624
Joined: Mon Sep 06, 2004 12:32 pm
Location: Banovo Brdo Republika

Re: Uprising 2012

Post by Kirgan »

Hmmmmmmmm 16-to mesto nije lose uzevsi sve u obzir al sledeci put bice mnogo bolje :twisted:
Josef Quartjin (Enemy Within):

"Zbogom Wittgendorf-e na k...c te nabijem" Sommerzeit 13. 2512.
User avatar
igor
Mental midžit
Posts: 771
Joined: Thu Aug 14, 2003 12:21 am
Location: Pancevo

Re: Uprising 2012

Post by igor »

peto mesto.. prevara, prevara kada vam ja kazem!! :D :D
User avatar
teclis
Posts: 2241
Joined: Sun Sep 23, 2007 11:01 am
Location: Basket teren
Contact:

Re: Uprising 2012

Post by teclis »

13. mesto 3/1/1 skor. mnogo gresaka

3. mesto za BG tim "Bonus Poeni". bogdan osvojio Best Painted i 3. mesto, a kirgan isto dobio neku diplomu. ukupno 4 diplome za nas tim 8-)
Last edited by teclis on Wed Mar 07, 2012 2:50 pm, edited 1 time in total.
User avatar
Kirgan
Ser
Posts: 1624
Joined: Mon Sep 06, 2004 12:32 pm
Location: Banovo Brdo Republika

Re: Uprising 2012

Post by Kirgan »

Fair Play Award :twisted:
Josef Quartjin (Enemy Within):

"Zbogom Wittgendorf-e na k...c te nabijem" Sommerzeit 13. 2512.
User avatar
Yogurt
Posts: 183
Joined: Sat Oct 22, 2011 10:54 am
Location: Belgrade

Re: Uprising 2012

Post by Yogurt »

Aha momci iz "bonus pojeni" pokupili smo 3ce mesto i 4 certifikata! Jebalo nas je pevanje za bolji plasman. Jedina partija koju sam izgubio je bio protiv Ote i njegovi WE. Interesantno bilo i mnogo mnogo alkohola moda bi bolji plasman bio da sam manje pio ali zajebancija mi se cinilo kao vaznije. Ali 3.ce mesto je sasvim ok. Zadovoljan sam mnogo sa osvajanjem best painted.
User avatar
kgkid
Posts: 493
Joined: Thu Nov 18, 2004 8:53 pm
Location: Kragujevac
Contact:

Re: Uprising 2012

Post by kgkid »

Jataci su osvojili 1. mesto u ukupnom timskom plasmanu, tako da se ni mi ne zalimo. Diploma i zastava jedna, ali nama vredna! Nas su zeznule klizave patike da osvojimo sve cetiri timske igre, tako da smo morali da se zadovoljimo pobedama u picu, obaranju ruke i pevanju. ;)

Sto se tice partija: tehnicki 3/1/1 i 11. mesto u ukuonom plasmanu za mene su super. Ja bih ipak rekao da je stvarni skor bio blizi 1/3/1...

Odlicne partije, prvi put bez ijedne losije ili smorne, svi protivnici su bili super. Mislim da bih prosao bez poraza da me nije kocka izdala u poslednjoj partiji, ali protivnik je bio odlican i partija je bila super. Sve partije (cak i jedina koju sam dobio 20:0) su bile teske i izazovne, a protivnici odlicno pripremljeni i izuzetno prijatni.

Prvi put sam igrao protiv Ote i Yoghurta i drago mi je da sam ih sreo, jer su vraski dobri igraci od kojih mnogo moze da se nauci!

PRVI put otkad se igram po velikim turnirima imao sam priliku da vidim turnir na kome su bile predstavljene SVE rase (sve zvanicne sa GW knjigama, nije bilo Chaos Dwarfs). Raspored rasa u konacnom plasmanu najbolje govori o balansu koji je postignut u igri.

Naravno da balans nije savrsen, niti je tako nesto moguce, ali je vraski blizu. Pokazalo se da moze i treba tu jos par stvari da se ucini, narocito kod VC, koji su jos novi, ali je i ovo prilicno dobro.

Uprosceni LoS nije bas po mom ukusu, ali sve je bolje od TLoS!

Provod u Valhali i gostoprimstvo su ponovo bili odlicni i, mada nije bilo Karadjordjeve snicle ;) , mislim da njima nije potrebno da organizuju izlaske i kafane, vec da mogu da svake godine prebace raju u Valhalu na ovakvo zezanje, druzenje, razmene ideja i po svemu dobar provod!

Hvala svima koji su dosli da se igramo, hvala ekipi koja je sve ovo organizovala, letvica je jos jednom podignuta i ja jedva cekam beogradski turnir da je dodatno podigne! :D
kuliraj dete, zivot je pred tobom.
User avatar
Yogurt
Posts: 183
Joined: Sat Oct 22, 2011 10:54 am
Location: Belgrade

Re: Uprising 2012

Post by Yogurt »

Kocka te skrozz izdala u zadnjoj partiji kgkid.

Takodje ove line of sight rules su sranje! Takva pravila dozvoljava da top puca preko svojih jedinica a da ne moze taj top da se charguje. Cestitam za timsku pobedu nad nama i na lepoj partiji protiv mene.
User avatar
igor
Mental midžit
Posts: 771
Joined: Thu Aug 14, 2003 12:21 am
Location: Pancevo

Re: Uprising 2012

Post by igor »

Pravila su dobra, nerealno je da ne moze da puca preko :)
I gde si video da se u istoriji top samo stavi tako, u pusti da mu neprijatelj dodje. Uvek ga cuvaju, uvek je na nekom uzvisenju, i skoro uvek puca preko jedinica :P
Vise mi je muka od gubljenja topova u drugom potezu, ovo je prava stvar sto su uradili ovako pravila. :applause:
A i za gadjanje, oces gadjas topa preko jedinica lepo -2,jos -1 preko pola. to ti je u proseku 1 rana topu od 36 archera po potezu.. sasvim korektno odradjeno :wink:
User avatar
teclis
Posts: 2241
Joined: Sun Sep 23, 2007 11:01 am
Location: Basket teren
Contact:

Re: Uprising 2012

Post by teclis »

igor wrote: A i za gadjanje, oces gadjas topa preko jedinica lepo -2,jos -1 preko pola. to ti je u proseku 1 rana topu od 36 archera po potezu.. sasvim korektno odradjeno :wink:
osim ako si tomb king 8-)
User avatar
Yogurt
Posts: 183
Joined: Sat Oct 22, 2011 10:54 am
Location: Belgrade

Re: Uprising 2012

Post by Yogurt »

Haha ali u realnosti nemas stranu ivicu table i zadnju ivicu table da moras i da stitis artilerije i sa tih strana. Archeri te gajaju na -2 a taj top nema nista -2 za uzvrat...?

Neznam Igore, takvo postavljena topa je veliki promasaj ETCa. To prosle godine nije bilo. Plasim se da u dobrim turnirima ces dobiti samo nereseno ili male pobede a to nikako nece dozvoliti da pobeis turnire. Ali za ETC ici na nereseno nije tako lose!

Ja bi na tvom mestu probao ovakvu listu:
Arch Lector (125), War Alter (100), Heavy Armor (6), Mace of Helstrum (60), Dragonbane Gem (5), Van Horstam's Speculum (30), Charmed Shield (5)

Wizard Lord (175), Level 4 (35), Lore of Shadow (0), Rod of Power (30)

Captain of the Empire (50), Full Plate Armor (8), Lance (4), Shield (2), Pegasus (50), Dragonhelm (10), Luckstone (5), Aldred's Casket of Sorcery (35)

Captain of the Empire (50), Full Plate Armor (8), Battle Standard Bearer (25), Warhorse (10), Barding (4), Crown of Command (35), Sword of Might (15)

Battle Wizard (65), Lore of Metal (0), Seal of Destruction (45)

Master Engineer (65)

Swordsmen (232), Full Command (25)
Free Company (Detatchment)
Free Company (Detatchment)
Crossbowmen (80), Musician (5), Standard (10)
Free Company (Detatchment)
Knightly Orders (253), Full Command (40), Banner of Eternal Flame (10)
Flagellants (50), Prophet of Doom (10)

Great Cannon
Great Cannon

Steam Tank
Flagellants (50), Prophet of Doom (10)

Capetan na pegasu ti je mnogo mnogo koristan
User avatar
No 1
Posts: 877
Joined: Mon Jan 30, 2006 10:21 am

Re: Uprising 2012

Post by No 1 »

Neko moje mišljenje...

Šta će Charmed Shield papi a i Van Horstam's Speculum nije baš neophodan jer ćeš probati da udariš jednom sa D6 rana, bolje uzeti AMI za sejv na 1+ jer ionako će svi udarati prvo po Altaru, Mace of Helstrum i ono da protivnik riroluje uspešne ward sejvove.
Life magija mi radi bolje pogotovo kad imam samo jednog tenka pa mu vratim D6+1 ranu a i pobije armije sa malim tafnesom.
Helebardisti su mi bolji od mačevalaca jer za razliku u poenima dobiješ ih taman toliko da nadoknadiš ono što bi spasao wardom na 6 a oni čak mogu nešto i da ubiju.
BSB-u daš Enchanted Shield i staviš ga peške.
Aldred's Casket of Sorcery mislim da nije neophodan kad imaš Rod of Power.
Neki Warrior Priest na konju da ide sa konjicom a Van Horstam's Speculum njemu ili magu.
5 flagelanata obično nikad ne preživi dok 10 Free Company može da bude problem za laku konjicu
Zašto bez mortara?
Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi.

Image
User avatar
Yogurt
Posts: 183
Joined: Sat Oct 22, 2011 10:54 am
Location: Belgrade

Re: Uprising 2012

Post by Yogurt »

Ops mislio sam da cu dobiti na mail obvestaj da je neko stavio nesto ali nisam dobio obavestenje.

Van Horstams speculunm je veoma neopdodan zbog kradje WS i da on tebe ne ubije. Charmied shield skini ali kombinacija Van i mace je meni super. Ti njega ne moras da ubijes ali vazno je da on tebe nemoze.
I ja vise volim helebardiste ali swordmeni zive duze i zbog armour i zbog parry a i zbog ws.
Mislim da je life bolje ovde ali shadow je shadow.
Fleglanti su super ako imaju championa! Svi ubiju samo championa a flagelante su unbreakable.
Takodje stubborn BSB sa knightovima su skoro unbreakable.
Tank i papa su unbreakable.

Sve promene koje si rekao No 1 su dobre ali ova lista trenutno funcionise veoma dobro. Ima cake i puno stvari su unbreakable. To jedan novo zelandjanin vodi a super mu ide. Mnogo crvsta lista gde ne gudis lako pojene a bolje nego da stavis 5 machine u cosak.
User avatar
No 1
Posts: 877
Joined: Mon Jan 30, 2006 10:21 am

Re: Uprising 2012

Post by No 1 »

Iz mog iskustva:
Svi karakteri od pape beže ko đavo od krsta pa nije loše VHS dati i nekom drugom.
Charmed Shield obavezno kapetanu na pegazu, čisto ako ga zvekne topče.
BSB sa konjicom je puno poena na jednom mestu što metal magija može strašno da kazni a verovatno će biti i daleko od pešadije ako joj zatreba rirol.
Zašto bi neko tukao po šampionu flagelanata kad može da udara po jedinici i ako napravi dovoljno rana i šampion je mrtav. Pet flagelanat veoma lako može da ubije laka konjica sa većim WS i I čak i u potezu. Uopšte, male jedinice imaju smisla samo ako imaš pucačku listu pa da im daš vremena da opale koji krug više ovako ne vidim šta mogu da urade.
Lista zavisi od tenka i magije, ako nešto zakaže ...
Sa mortarom i helblasterom ili helstromom imaš i treću opciju - pucanje
Ovde puno njih igra sa elfovima a sa Book of Hoeth i metalom moguće je da vrlo brzo ostaneš i bez konjice i bez tenka a šta ćeš ti njima uraditi sa Shadow magijom.
Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi.

Image
User avatar
Yogurt
Posts: 183
Joined: Sat Oct 22, 2011 10:54 am
Location: Belgrade

Re: Uprising 2012

Post by Yogurt »

Zašto bi neko tukao po šampionu flagelanata kad može da udara po jedinici i ako napravi dovoljno rana i šampion je mrtav. Pet flagelanat veoma lako može da ubije laka konjica sa većim WS i I čak i u potezu. Uopšte, male jedinice imaju smisla samo ako imaš pucačku listu pa da im daš vremena da opale koji krug više ovako ne vidim šta mogu da urade.
Zato sto samo moze championa da dodirne.

Aha upravu si skrozz za to sto kazes za metal magiju. Shadow jer ti pomaze da smanjis toughness ili mindrazor da sa konjicom mozes da skines nesto. Svaka lista ima mane ali ovaj lik sa ovom listom je veoma uspesan.
User avatar
deka
Medved ili Jeti? Odlučite sami.
Posts: 1116
Joined: Thu Feb 24, 2005 3:55 pm

Re: Uprising 2012

Post by deka »

A kakve sve to ima veze na najavom turnira u Novom Sadu???

Ako će da se raspravljate, i teoretišete, pravac Warhammer deo foruma...
Image Image
User avatar
Yogurt
Posts: 183
Joined: Sat Oct 22, 2011 10:54 am
Location: Belgrade

Re: Uprising 2012

Post by Yogurt »

Ma prosao je turnir u novom sadu. Mi nesto o empire listama jer je Igor uradio vrlo dobro u turniru ali sa empire listom gde je sve strpao u jedan cosak. Ja samo kazem da sa imperijalcima moze da se igra i sa drugom listom i mozda uspesnije. To je primer jedne liste sa kim jedan igrac mnogo dobro igra.
Post Reply

Return to “Turniri i dešavanja: Bez paljenja kartica i prevrtanja stolova od 2003.”