(Warhammer)(Klub Zmaj) Warhammer turnir 27.-28.09.2014.

Obaveštenja o najnovijim turnirima u Zmaju i prijateljskim klubovima.
User avatar
teclis
Posts: 2238
Joined: Sun Sep 23, 2007 11:01 am
Location: Basket teren
Contact:

(Warhammer)(Klub Zmaj) Warhammer turnir 27.-28.09.2014.

Post by teclis »

Dragi hobisti i powerplayeri, vreme je da se oprostimo od ove nashe drage 8. edicije. Dodjite na turnir i pokazite da bolje bacate 6PD za Irresistible Force od svog protivnika :mrgreen:

Turnir u Warhammeru ce se odrzati u sklopu Festivala epske fantastike, u Domu Omladine. Ovaj turnir organizujemo mi igrachi u saradnji sa Klubom Zmaj. Ucesce se placa 500din (+300din karta za festival za 2 dana) i sve odlazi za nagrade. Maximum 24 ucesnika (+2 rezervna).

Raspored:

Subota 27.09.
Okupljanje 12:00
Registracija (i redjanje figurica na trejeve) 12:30 - 13:00
Bitka 1 (Battle for the Pass) 13:00- 15:30
Pauza za rucak 15:30 - 17:00
Bitka 2 (Blood and Glory) 17:00 - 19:30


Nedelja 28.09.

Okupljanje (i redjanje figurica na trejeve) 12:00 - 12:30
Bitka 3 (Meeting Engagement) 12:30 – 15:00
Pauza za rucak i glasanje za Best Painted 15:00 - 16:30
Bitka 4 (Battleline) 16:30 – 19:00
Dodela nagrada 19:00


Igrace se 2000pts 'by the book', ali evo za svaki slucaj da vas podsetim:
- Dozvoljeni su specijalni karakteri i Chaos Dwarfs
- Nije dozvoljen Nagash i nova pravila iz knjige 'The End of Times'
- 4 ili 5 partija i scenariji iz knjige (svi osim Watchtowera)
- True Line of Sight
- Pobeda je 100+VP
- Liste su otvorene (zbog spijunaze i kontraspijunaze)

Dodatno:
- Igra se po svajcarskom sistemu
- Pobeda vredi 30TP, nereseno 10TP, poraz 1TP. U slucaju 'tiebrakera' gleda se VP razlika.
- Obavezno je da ponesete 2 kopije liste, superlepak, metar, kockice, templejte, papir, olovku.
- Armija mora imati 3 boje minimum i biti WYSIWYG (What You See Is What You Get), ali bojenje ne ulazi u plasman.
- Proksiji su dozvoljeni, ali slike i objasnjenja morate slati na mail da se odobri ([email protected])

Rok za slanje army lista je 21.09. Liste saljite na [email protected]

Prijave (ime i prezime) pisite ovde, ali nemojte napisati armiju koju cete igrati 8-)

edit: poslao sam Duletu svoju finalnu listu, posto sam ja zaduzen za kontrolu lista i proksija.
lista wrote: 1. Čedomir Paunović
2. Milan Ravlić
3. Uroš Ivanović
4. Vladimir Ivanović
5. Nenad Nikolić
6. Maksim Karanović
7. Josip Jakić
8. Jagoš Uskoković
9. Đorđe Šutić
10. Luka Dragačević
11. Aleksandar Vilotić
12. Nebojša Hadži-Musić
13. Mladen Jović
14. Predrag Urošević
15. Nikola Nikolić
16. Bogdan Obradović
17. Miljan Otović
+ rezerva Đorđe Ratković
Attachments
liste za turnir.pdf
(182.49 KiB) Downloaded 175 times
Last edited by teclis on Fri Sep 26, 2014 2:48 pm, edited 28 times in total.
User avatar
kgkid
Posts: 493
Joined: Thu Nov 18, 2004 8:53 pm
Location: Kragujevac
Contact:

Re: (Warhammer)(Klub Zmaj) Warhammer turnir 27.-28.09.2014.

Post by kgkid »

Jesu li liste otvorene, ili zatvorene?
kuliraj dete, zivot je pred tobom.
User avatar
žubor
Posts: 1893
Joined: Fri Apr 25, 2003 9:35 pm
Location: BGG.CC
Contact:

Re: (Warhammer)(Klub Zmaj) Warhammer turnir 27.-28.09.2014.

Post by žubor »

Mora mnogo vise da se cita ....
Image
User avatar
No 1
Posts: 877
Joined: Mon Jan 30, 2006 10:21 am

Re: (Warhammer)(Klub Zmaj) Warhammer turnir 27.-28.09.2014.

Post by No 1 »

Jel moramo opet da se prijavimo i ovde?
Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi.

Image
User avatar
CheMilan
Posts: 213
Joined: Mon Apr 15, 2013 7:54 pm
Location: Beograd

Re: (Warhammer)(Klub Zmaj) Warhammer turnir 27.-28.09.2014.

Post by CheMilan »

Prijava :D a zlu listu cu smisliti jos muahahahah :)
...pa i nisi bas najbolji...
User avatar
Snotling
Posts: 496
Joined: Wed May 23, 2007 7:31 am

Re: (Warhammer)(Klub Zmaj) Warhammer turnir 27.-28.09.2014.

Post by Snotling »

Prijava, Cedomir Paunovic.
User avatar
Histericni Istoricar
Kапитан Рубинщайн
Posts: 1341
Joined: Thu May 01, 2008 9:47 pm
Location: Jarak

Re: (Warhammer)(Klub Zmaj) Warhammer turnir 27.-28.09.2014.

Post by Histericni Istoricar »

Teklise, ja sam ti rezerva.
U jednog Bocu, mi verujemo!
User avatar
Ota
Posts: 280
Joined: Thu Apr 18, 2002 6:21 am

Re: (Warhammer)(Klub Zmaj) Warhammer turnir 27.-28.09.2014.

Post by Ota »

Evo prijava i ovde.
Djenrale uzalud te traze,
cuvaju te sve bozije straze.
User avatar
Pish Posh Studio
Posts: 9
Joined: Mon Oct 07, 2013 10:27 am

Re: (Warhammer)(Klub Zmaj) Warhammer turnir 27.-28.09.2014.

Post by Pish Posh Studio »

Milan Ravlić
( Patuljci)
User avatar
teclis
Posts: 2238
Joined: Sun Sep 23, 2007 11:01 am
Location: Basket teren
Contact:

Re: (Warhammer)(Klub Zmaj) Warhammer turnir 27.-28.09.2014.

Post by teclis »

Posto je maksimalni broj ucesnika 24 (12 stolova) - prioritet ce imati ljudi koji nisu pod znakom pitanja. Takodje molim iste te ljude da ako moraju da otkazu ucesce, neka to urade 4 dana pre turnira (cisto da se zna kolko josh ima mesta za ove sa znakom pitanja).
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: (Warhammer)(Klub Zmaj) Warhammer turnir 27.-28.09.2014.

Post by Dzon Vejn »

Mene stavi kao poslednjeg pod znakom pitanja, jer cu ja igrati samo ako nema dovoljno ljudi.
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
milosh
Posts: 891
Joined: Mon Jun 09, 2008 2:11 pm
Location: Vidikovac

Re: (Warhammer)(Klub Zmaj) Warhammer turnir 27.-28.09.2014.

Post by milosh »

Mene stavi pod znak pitanja. Postoji sansa da cu bas u tom periodu biti posebno angazovan na nekim stvarima pa ako ima ljudi koji bi sa sigurnoscu hteli da dodju mislim da bi trebalo da imaju prednost. Ja sam listu vec poslao, a nadam se da cu nedelju dana pred turnir moci sa sigurnoscu da kazem da li dolazim ili ne (okolnosti mog dolaska, na zalost, ne zavise od mene).
Image
User avatar
Hertz
Posts: 548
Joined: Wed Dec 08, 2010 9:01 pm

Re: (Warhammer)(Klub Zmaj) Warhammer turnir 27.-28.09.2014.

Post by Hertz »

Prijava kao rezerva rezerve ;)
Image
User avatar
teclis
Posts: 2238
Joined: Sun Sep 23, 2007 11:01 am
Location: Basket teren
Contact:

Re: (Warhammer)(Klub Zmaj) Warhammer turnir 27.-28.09.2014.

Post by teclis »

Ljudi, javljeno nam je iz organizacije da se festival otvara u 12:00 pa nam to remeti malo planove. Zbrzao sam registraciju i okupljanje i pauzu na ruchak, al i dalje mozemo da igramo 3 partije prvi dan.

Takodje, pravila sa Nagashom i set pravila iz 'The end of times' se nece koristiti jer to su sveobuhvatna pravila za sve, a nemaju svi knjigu.

Hvala na razumevanju.
User avatar
No 1
Posts: 877
Joined: Mon Jan 30, 2006 10:21 am

Re: (Warhammer)(Klub Zmaj) Warhammer turnir 27.-28.09.2014.

Post by No 1 »

Pošto je festival u pitanju i biće tu nekog sveta, jeste li razmislili o ideji da se u glasanje za Best Painted uključe i posetioci.
Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi.

Image
RatGod
Strvinar
Posts: 1353
Joined: Sun Jan 29, 2006 6:29 pm

Re: (Warhammer)(Klub Zmaj) Warhammer turnir 27.-28.09.2014.

Post by RatGod »

Mislim da je ovo sto No1 kaze odlicna ideja, da bi se ucesnici koliko toliko zblizili i dali svoj doprinos. Tipa na ulazu im se da vaucer na koji treba da upisu broj vojiske, ili cak pridju stolu i pitaju igraca koja je vojiska i njegovo ime i prezime, pa ovaj upise, ubaci u neku kutiju i tako glasa ;)

Time ljudi iz okoline se priblizavaju i teraju da pogledaju modele i da popricaju, a kako je festival prvo trebalo bi da bude dosta zaintresovanih, drugo nije bas bitno toliko ko uzima nagradu ;)

Mislim da bi o ovome trebalo ozbiljno razmisliti.
1000 year-old lords of the walking dead? Chosen avatars of the dark gods leading horrible creatures from another dimension? Ancient members of the civilization who created the very world upon which we wage our wars? Bah! We're skittish mutant rats. We've got a bell. And we're going to ring it till your ears hurt bleed. Bitches.
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: (Warhammer)(Klub Zmaj) Warhammer turnir 27.-28.09.2014.

Post by Dzon Vejn »

Da li ima neko ko je zaboravio da se prijavi, neko ko je zaboravio da javi da nece moci da dodje, ili neko ko jos ne zna da li ce moci da dodje? Sa obzirom da je za 10 dana turnir, bilo bi super kada bi se ove stvari ispeglale u narednih par dana.
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
teclis
Posts: 2238
Joined: Sun Sep 23, 2007 11:01 am
Location: Basket teren
Contact:

Re: (Warhammer)(Klub Zmaj) Warhammer turnir 27.-28.09.2014.

Post by teclis »

Dzon Vejn wrote:Da li ima neko ko je zaboravio da se prijavi, neko ko je zaboravio da javi da nece moci da dodje, ili neko ko jos ne zna da li ce moci da dodje? Sa obzirom da je za 10 dana turnir, bilo bi super kada bi se ove stvari ispeglale u narednih par dana.
21.09. je rok za slanje army lista. Posto vidim da treba poslacu svakom privatnu poruku da pitam.
No 1 wrote:Pošto je festival u pitanju i biće tu nekog sveta, jeste li razmislili o ideji da se u glasanje za Best Painted uključe i posetioci.
Odlicna ideja!!! Videcu kako moze to da se realizuje, verovatno ukljucuje saradnju sa organizatorima.
User avatar
CheMilan
Posts: 213
Joined: Mon Apr 15, 2013 7:54 pm
Location: Beograd

Re: (Warhammer)(Klub Zmaj) Warhammer turnir 27.-28.09.2014.

Post by CheMilan »

21.09. je rok za slanje army lista. Posto je danas 17.09. a promenjena su pravila da ne sme Nagash?! pritom verovatno necu ni doci na turnir zbog obaveza ali sve jedno mislim da to nije u redu. Knjiga o Nagashu ukljucuje pravila SAMO za undead armiju, ima fluf za ostale vojske. Stavi me za znak pitanja pa javljam do 21-og.
...pa i nisi bas najbolji...
User avatar
Snotling
Posts: 496
Joined: Wed May 23, 2007 7:31 am

Re: (Warhammer)(Klub Zmaj) Warhammer turnir 27.-28.09.2014.

Post by Snotling »

CheMilan wrote: Knjiga o Nagashu ukljucuje pravila SAMO za undead armiju, ima fluf za ostale vojske.
Zapravo ne. U knjizi lepo pise da se ovo odnosi na SVE vojske. Tako da nije samo za undead armiju.
Takodje pise da je ovo UPDATE za nacin kako se pravi vojska (sta i koliko mozes da uzmes). Tako da ova knjiga nije nova army book za Undead armiju nego dodatak osnovnoj knjizi koji se odnosi na sve vojske. Da li treba ili ne da se koristi na turniru je druga prica, ali posto je turnir najavljen samo po core pravilima, ne vidim zasto bi se iko ljutio jer se nece koristiti Nagash. Zapravo ne vidim zasto je iko mogao da predpostavi da CE SE koristiti, a da ne pita organizatora.
User avatar
joggy
Hronos
Hronos
Posts: 1224
Joined: Sat Apr 06, 2002 6:17 am
Location: Buduca nezavisna Republika Kotez
Contact:

Re: (Warhammer)(Klub Zmaj) Warhammer turnir 27.-28.09.2014.

Post by joggy »

inace Milance, vampiri su tako ubogi da im je Nagash od 1000 poena neophodan u partiji od 2000 :wink:

Meni je sve jedno koja su pravila, ali ipak mislim da je nagash (verovatno ima jos takvih karaktera, ali ovog sam skoro video sta radi) u 2000 poena isto k'o recimo imperial knight u 1500 za wh40k :wink:
"Narod u demokratiji ne može da pogreši. Kakva god da je odluka naroda to je odluka Boga." Vulin.
"Potrebno je da vozilo koje vrši transport ima onu ruku napred, da prebacuje... Imaju proizvođači, ja sad ne znam ko su“ Velja.
„Na Beka su pucali amateri, jednom je čak spala kapuljača“ Nesa.
User avatar
deka
Medved ili Jeti? Odlučite sami.
Posts: 1116
Joined: Thu Feb 24, 2005 3:55 pm

Re: (Warhammer)(Klub Zmaj) Warhammer turnir 27.-28.09.2014.

Post by deka »

Pre će da bude 2 komada Imperijalnih Vitezova...
Image Image
User avatar
teclis
Posts: 2238
Joined: Sun Sep 23, 2007 11:01 am
Location: Basket teren
Contact:

Re: (Warhammer)(Klub Zmaj) Warhammer turnir 27.-28.09.2014.

Post by teclis »

CheMilan wrote:Knjiga o Nagashu ukljucuje pravila SAMO za undead armiju, ima fluf za ostale vojske. Stavi me za znak pitanja pa javljam do 21-og.
Svaka armija moze da koristi do 50% lord i heroes 50%, kao sto svaki wizard u igri moze da koristi Lore of Undeath. To menja dosta stvari.

Ako smo se dogovorili da se oprostimo od ove osme edicije po pravilima 8. edicije, nedopustivo je da se igraju dve igre (8. i 8,5. edicija) isti turnir.

Zao mi je sto ti nisam ovo pre naglasio. I dalje mozes da se igrash obicnog warhammera.
User avatar
kgkid
Posts: 493
Joined: Thu Nov 18, 2004 8:53 pm
Location: Kragujevac
Contact:

Re: (Warhammer)(Klub Zmaj) Warhammer turnir 27.-28.09.2014.

Post by kgkid »

To piše u svakoj kampanjikoja je od sada objavljena. Piše da su to izmene koje se odnose na samu kampanju. o.O
kuliraj dete, zivot je pred tobom.
User avatar
CheMilan
Posts: 213
Joined: Mon Apr 15, 2013 7:54 pm
Location: Beograd

Re: (Warhammer)(Klub Zmaj) Warhammer turnir 27.-28.09.2014.

Post by CheMilan »

Chronose uopste nije poenta dal je prejak ili ne, jer je toliko glupa igra da ako dobijem par keceva on umre od bilo cega.. A ako ga ubijes instant si pobedio. A ja bih hteo da ga igram jer mi je to sad kul i iscimao sam se da ga ofarbam. Slazem se da je prejak i da je glupo i ako je to razlog sto je zabranjen onda ok.. Mislim da covek koji organizuje turnir i koji pise pravila turnira ne bi smeo da igra na istom.
...pa i nisi bas najbolji...
User avatar
Snotling
Posts: 496
Joined: Wed May 23, 2007 7:31 am

Re: (Warhammer)(Klub Zmaj) Warhammer turnir 27.-28.09.2014.

Post by Snotling »

CheMilan wrote:Mislim da covek koji organizuje turnir i koji pise pravila turnira ne bi smeo da igra na istom.
A zasto? Nije on smisljao ac niti pravila vec je sve uradjeno by the book. On se bar potrudio da nesto organizuje. To sto je posle najave turnira uradjen UPDATE pravila koji je opcionalan nema, tj ne treba da ima uticaj na postavku turnira kako je zamisljeno. Ovde sada nije bitno da li je Nagash jak ili ne, vec da li bi, ako je dozvoljeno mrtvima da uzimaju oderdjeni procenat stvari, trebalo da bude dozvoljeno svima, a trebalo bi. Onda to otvara, oni koji su pratili net znaju, celu hrpu sr..nja od OP kombinacija i Nagash jos i nije najzajebaniji izbor. Ja zelim da probam EoT ali to necu biti u mogucnosti na ovom turniru. Organizator je odlucio da se na ovom turniru nece koristiti End of times, zbog navedenih razloga, i mislim da to treba da se postuje.
User avatar
teclis
Posts: 2238
Joined: Sun Sep 23, 2007 11:01 am
Location: Basket teren
Contact:

Re: (Warhammer)(Klub Zmaj) Warhammer turnir 27.-28.09.2014.

Post by teclis »

CheMilan wrote:Mislim da covek koji organizuje turnir i koji pise pravila turnira ne bi smeo da igra na istom.
a ja mislim da je misljenje kao dupe - svako ga ima.
User avatar
joggy
Hronos
Hronos
Posts: 1224
Joined: Sat Apr 06, 2002 6:17 am
Location: Buduca nezavisna Republika Kotez
Contact:

Re: (Warhammer)(Klub Zmaj) Warhammer turnir 27.-28.09.2014.

Post by joggy »

ne osporavam tvoju primedbu gde si saznao manje od 2 nedelje pre turnira da nesto ne mozes da izvedes.
kazem da imas dovoljno ofarbanih modela da izadjes na turnir i bez nagasa, i da ne treba da odustanes od turnira jer nisi bio obavesten na vreme za nagasa
"Narod u demokratiji ne može da pogreši. Kakva god da je odluka naroda to je odluka Boga." Vulin.
"Potrebno je da vozilo koje vrši transport ima onu ruku napred, da prebacuje... Imaju proizvođači, ja sad ne znam ko su“ Velja.
„Na Beka su pucali amateri, jednom je čak spala kapuljača“ Nesa.
User avatar
Awakened
Posts: 1345
Joined: Tue Mar 12, 2002 12:07 pm
Location: Under the (North) Sea

Re: (Warhammer)(Klub Zmaj) Warhammer turnir 27.-28.09.2014.

Post by Awakened »

Pravda za Silikonka!
User avatar
CheMilan
Posts: 213
Joined: Mon Apr 15, 2013 7:54 pm
Location: Beograd

Re: (Warhammer)(Klub Zmaj) Warhammer turnir 27.-28.09.2014.

Post by CheMilan »

ma odustajem zbog posla, jer najverovatnije moram da radim u subotu
...pa i nisi bas najbolji...
User avatar
Awakened
Posts: 1345
Joined: Tue Mar 12, 2002 12:07 pm
Location: Under the (North) Sea

Re: (Warhammer)(Klub Zmaj) Warhammer turnir 27.-28.09.2014.

Post by Awakened »

Image
User avatar
jorgurt hlebozvak
Posts: 449
Joined: Mon Nov 29, 2004 1:07 pm

Re: (Warhammer)(Klub Zmaj) Warhammer turnir 27.-28.09.2014.

Post by jorgurt hlebozvak »

Poslao sam listu na datu adresu.
orks rules!!! Osim kad to nije slučaj.
User avatar
teclis
Posts: 2238
Joined: Sun Sep 23, 2007 11:01 am
Location: Basket teren
Contact:

Re: (Warhammer)(Klub Zmaj) Warhammer turnir 27.-28.09.2014.

Post by teclis »

Izvinjavam vam se. Sad sam saznao - ispostavilo se da je karta za festival 150din po danu.
User avatar
jorgurt hlebozvak
Posts: 449
Joined: Mon Nov 29, 2004 1:07 pm

Re: (Warhammer)(Klub Zmaj) Warhammer turnir 27.-28.09.2014.

Post by jorgurt hlebozvak »

Koliko ima učesnika? Da li je spisak zaključen? Koje su dimenzije stolova? Interesuje me zbog scenarija, posebno onog sa random raspoređivanjem na centru i krilima. Važno mi je zbog formacije savage oraka, da li će ići u hordi od 4x10 ili 6x7, da ne moram da radim reformu usred bitke. Mogu li pred svaku bitku da menjam formaciju jedinice u kojoj će izaći na tablu? Može li mi neko ukratko objasniti, kako funkcionišu rezerve? Koje jedinice mogu u rezervu, u kojoj vrednosti, kada se i gde pojavljuju, baca li se kocka za to i kako?
orks rules!!! Osim kad to nije slučaj.
User avatar
Snotling
Posts: 496
Joined: Wed May 23, 2007 7:31 am

Re: (Warhammer)(Klub Zmaj) Warhammer turnir 27.-28.09.2014.

Post by Snotling »

Ucesnika moze da ima max 24. koliko ce ih biti zavisi od toga da li ce i koliko njih da otkazu.

Stolovi su kao i obicno 6x4 feet-a. Igra se po sirini osim u prvoj partiji gde ce se igrati po duzini (Battle for the Pass) i bitka 4 (tj prva drugog dana) gde ce se igrati po dijagonali (Meeting Engagement) . Scenariji su iz osnovne knjige pa ih malo prouci.

Formaciju mozes da menjas kada god pozelis, pre ili usred bitke. To je vec taktika. Horda bolje bije ali ima manju sposobnost manevrisanja a opet 6x7 manje bije ali je mobilnija. ;)

Ako igras orke ne mozes da stavljas dobrovoljno jedinice u rezervu. Osim ako nemas onog heroja na pauku koji ima ambush pravilo. Jedino ti jedinice idu u rezervu ako bacis 1 u scenariju Meeting Engagement (parija 4). Onda mozes jedinicu (koja je bacila 1 i MORA da ostane u rezervi, sto je u vecini slucajeva lose ali moze da bude i dobro, ali retko) U BILO KOM potezu da ubacis u igru tako sto ce uci uz TVOJU, DUZU STRANU STOLA i tako da joj CELI zadnji red (rear rank) dodiruje ivicu table.
User avatar
teclis
Posts: 2238
Joined: Sun Sep 23, 2007 11:01 am
Location: Basket teren
Contact:

Re: (Warhammer)(Klub Zmaj) Warhammer turnir 27.-28.09.2014.

Post by teclis »

No 1 wrote:Pošto je festival u pitanju i biće tu nekog sveta, jeste li razmislili o ideji da se u glasanje za Best Painted uključe i posetioci.
Pokušaćemo ovo na festivalu.

Završavajte armije polako 8-)
User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Re: (Warhammer)(Klub Zmaj) Warhammer turnir 27.-28.09.2014.

Post by Megabaja »

E, a gde se ovo sve odigrava? Cini mi se da ne pise nigde lokacija...
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
User avatar
Telion
Commissar Weasel
Posts: 1244
Joined: Tue Dec 22, 2009 4:20 pm

Re: (Warhammer)(Klub Zmaj) Warhammer turnir 27.-28.09.2014.

Post by Telion »

teclis wrote:...
Turnir u Warhammeru ce se odrzati u sklopu Festivala epske fantastike, u Domu Omladine.
...
"MISSION SUCCESSFUL! Once again, I...Cato Sicarius..."
User avatar
kgkid
Posts: 493
Joined: Thu Nov 18, 2004 8:53 pm
Location: Kragujevac
Contact:

Re: (Warhammer)(Klub Zmaj) Warhammer turnir 27.-28.09.2014.

Post by kgkid »

Žao mi je, ali ipak neću moći da dođem.

Veliki pozdrav i lepo se provedite!
kuliraj dete, zivot je pred tobom.
User avatar
teclis
Posts: 2238
Joined: Sun Sep 23, 2007 11:01 am
Location: Basket teren
Contact:

Re: (Warhammer)(Klub Zmaj) Warhammer turnir 27.-28.09.2014.

Post by teclis »

Ok ljudi, posto ima manje od 20 igracha smanjio sam broj partija na 4. Razlog je: Sa 5 partija svako igra sa svakim, a ovako sam raspored rasteretio pa mozete da uzivate u festivalu. Izbacio sam Dawn Attack.

U subotu u 10:00h molim one koji mogu da se pojave ispred kluba radi pomaganja i nosenja tabli i terena. Sto nas vishe dodje to cemo pre zavrsiti.

Turnir pocinje po rasporedu posle toga.

Takodje molim one koji mogu da ostanu posle turnira i pomognu oko vracanja tabli i terena u klub.
Post Reply

Return to “Turniri i dešavanja: Bez paljenja kartica i prevrtanja stolova od 2003.”