Uprising 2011 16. i 17. april glavni hol SPENS-a

Obaveštenja o najnovijim turnirima u Zmaju i prijateljskim klubovima.
Post Reply
User avatar
Severian
Posts: 387
Joined: Thu Jun 27, 2002 4:09 pm
Location: Novi Sad
Contact:

Uprising 2011 16. i 17. april glavni hol SPENS-a

Post by Severian »

Evo i preliminarne najave pa ako neko želi nek se polako priprema.
Za par dana stižu i kompletna pravila ali planirajte 2400 poena po ETC pravilima sa scenarijima i misijama.
Timovi ostaju kao i do sada.
Archibald Redoak, Grand Trabbar of Waukeen, Overgold of Eninok, Financial Minister of Bothwelian Duchy
www.valhala.eu
RatGod
Strvinar
Posts: 1353
Joined: Sun Jan 29, 2006 6:29 pm

Re: Uprising 2011 16. i 17. april glavni hol SPENS-a

Post by RatGod »

Da li je moguce od svih dana da su ta dva?
1000 year-old lords of the walking dead? Chosen avatars of the dark gods leading horrible creatures from another dimension? Ancient members of the civilization who created the very world upon which we wage our wars? Bah! We're skittish mutant rats. We've got a bell. And we're going to ring it till your ears hurt bleed. Bitches.
User avatar
Severian
Posts: 387
Joined: Thu Jun 27, 2002 4:09 pm
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Uprising 2011 16. i 17. april glavni hol SPENS-a

Post by Severian »

A šta ima tada ? :) Sledeći vikend je već Uskrs, a gledali smo da budemo što kasnije od Broda.
Archibald Redoak, Grand Trabbar of Waukeen, Overgold of Eninok, Financial Minister of Bothwelian Duchy
www.valhala.eu
Yowza
Posts: 108
Joined: Wed Jun 16, 2010 12:12 pm
Location: Zagreb

Re: Uprising 2011 16. i 17. april glavni hol SPENS-a

Post by Yowza »

kada mislite uvesti 40k turnir?
User avatar
Severian
Posts: 387
Joined: Thu Jun 27, 2002 4:09 pm
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Uprising 2011 16. i 17. april glavni hol SPENS-a

Post by Severian »

Ja se nadam da će 40k od sledeće godine. Za sada evo pravila :


http://www.valhala.eu/Riznica/dani%20fa ... espack.doc
Archibald Redoak, Grand Trabbar of Waukeen, Overgold of Eninok, Financial Minister of Bothwelian Duchy
www.valhala.eu
User avatar
Severian
Posts: 387
Joined: Thu Jun 27, 2002 4:09 pm
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Uprising 2011 16. i 17. april glavni hol SPENS-a

Post by Severian »

Očekujem prijave što pre a rostere do ponedeljka 11.04.2010.

Jel dolazi iko ?
Za sada su nam se domaćina prijavljeni Mađari i Bugari. :)
Archibald Redoak, Grand Trabbar of Waukeen, Overgold of Eninok, Financial Minister of Bothwelian Duchy
www.valhala.eu
User avatar
Iskusinjo
Posts: 338
Joined: Mon Feb 16, 2004 10:34 pm
Location: Novi Sad

Re: Uprising 2011 16. i 17. april glavni hol SPENS-a

Post by Iskusinjo »

I, ko dolazi? :)
User avatar
kgkid
Posts: 493
Joined: Thu Nov 18, 2004 8:53 pm
Location: Kragujevac
Contact:

Re: Uprising 2011 16. i 17. april glavni hol SPENS-a

Post by kgkid »

Ja sam se jos odavno prijavio. Ukoliko mu novi posao (gazda) dozvoli, dolazi i Marko... Trebalo bi da dovedemo i dvojicu turista, od kojih jedan opravdano ne moze da igra (nema armiju). Drugi je Toza i on je samo kukavicki gnoblar bez realnog opravdanja... :D
kuliraj dete, zivot je pred tobom.
User avatar
Zulufic
Har!Haaaar!Ya, matey!
Posts: 679
Joined: Thu Nov 18, 2004 3:31 pm
Location: PXR5- I am the Warrior at the edge of Time

Re: Uprising 2011 16. i 17. april glavni hol SPENS-a

Post by Zulufic »

Ja cu 90% da dodjem ali 8 sam igrao 2 puta i uopste nam se nije svidela(podseca me na kopiju arcane legionsa), tako da je uopste ne znam. A i armije su nam u raspad stanju i ako ofarbane dosta lose. Ali zdusno cu podrzati sve koji dodju. Hteo sam da igram na FOW turniru ali izgleda da od Beograda nema nista (a ja imam samo moju kartonsku armiju). Tako da za ovu godinu sam samo turista:(.
Image
Image
Image
User avatar
opsidiannight
Чика Дринки
Posts: 2113
Joined: Sun Nov 03, 2002 2:53 pm
Location: Beograd

Re: Uprising 2011 16. i 17. april glavni hol SPENS-a

Post by opsidiannight »

Zuki, kurajberu stari. Ako ti se igra FoW-a naći ćemo ti vojsku. Nema bereš brigu.
Image
"This time, next year, we'll be millionaires!"
User avatar
Zulufic
Har!Haaaar!Ya, matey!
Posts: 679
Joined: Thu Nov 18, 2004 3:31 pm
Location: PXR5- I am the Warrior at the edge of Time

Re: Uprising 2011 16. i 17. april glavni hol SPENS-a

Post by Zulufic »

proradilo onih 10%, uspeo sam da navatam majstora da sredimo radionicu i materijal ali to znaci da nemam love da dodjem :( Lepo se zabavite i vidimo se nadam se sldece godine.....
Image
Image
Image
User avatar
opsidiannight
Чика Дринки
Posts: 2113
Joined: Sun Nov 03, 2002 2:53 pm
Location: Beograd

Re: Uprising 2011 16. i 17. april glavni hol SPENS-a

Post by opsidiannight »

Kakvu bre radionicu?
Image
"This time, next year, we'll be millionaires!"
User avatar
kgkid
Posts: 493
Joined: Thu Nov 18, 2004 8:53 pm
Location: Kragujevac
Contact:

Re: Uprising 2011 16. i 17. april glavni hol SPENS-a

Post by kgkid »

Bili, igrali se, jeli, pili, druzili se.

Bilo je odlicno, ko nije dosao, mnogo je propustio.

Hvala ekipi iz Valhale na strasnom provodu ovog vikenda, odoh da probam da se malo naspavam, nije se mnogo spavalo.
kuliraj dete, zivot je pred tobom.
User avatar
Severian
Posts: 387
Joined: Thu Jun 27, 2002 4:09 pm
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Uprising 2011 16. i 17. april glavni hol SPENS-a

Post by Severian »

Puno pozdrava svima i hvala Vam što ste svojim prisustvom uvećali Uprising 2011. Imali smo čitavih 20 učesnika, iz Bugarske, Mađarske, Hrvatske, Šumadije i Vojvodine i generalno smo se odlično zabavljali. Šampion Beogradskog turnira nije bio u prilici da ponese Testisa pa je zauzeo zapaženo 15. mesto. :)

Nadam se da će Vam Vlada Vojvodine sledeći put odobriti vize kako biste došli u većem broju. Ako Vam treba ja ću lićno poteći neke veze ili Vam već poslati neophodna garantna pisma. :)

Međusobna saradnja će u svakom slučaju doprineti razvoju hobija :-({|= .
Archibald Redoak, Grand Trabbar of Waukeen, Overgold of Eninok, Financial Minister of Bothwelian Duchy
www.valhala.eu
User avatar
No 1
Posts: 877
Joined: Mon Jan 30, 2006 10:21 am

Re: Uprising 2011 16. i 17. april glavni hol SPENS-a

Post by No 1 »

Nemojte da me pogrešno razumete, nisam zlurad niti mislim išta loše ali:

manje igranja sa pravilima+poštovanje već donetih pravila=više igrača iz Bgd.

Neko je negde napisao: pravila su takva, ko hoće da se igra po njima hoće, ko neće ne mora. Izgleda da nije bilo oduševljenja za ETC pravila.
Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi.

Image
User avatar
kgkid
Posts: 493
Joined: Thu Nov 18, 2004 8:53 pm
Location: Kragujevac
Contact:

Re: Uprising 2011 16. i 17. april glavni hol SPENS-a

Post by kgkid »

Uz sav rizik banovanja na ovom forumu: daj ne seri.

Ko hoce da se igra igrace po kojim hocve pravilima. Ima turnira sa AC i onih bez ali BG igraci generalno ne idu na nebeogradske turnire i to je to. Cast izuzecima, a ostale sram da bude.
kuliraj dete, zivot je pred tobom.
User avatar
PeraNekron
Posts: 2231
Joined: Thu Mar 13, 2008 11:31 am
Location: Rov 202

Re: Uprising 2011 16. i 17. april glavni hol SPENS-a

Post by PeraNekron »

Severian wrote:Puno pozdrava svima i hvala Vam što ste svojim prisustvom uvećali Uprising 2011. Imali smo čitavih 20 učesnika, iz Bugarske, Mađarske, Hrvatske, Šumadije i Vojvodine i generalno smo se odlično zabavljali. Šampion Beogradskog turnira nije bio u prilici da ponese Testisa pa je zauzeo zapaženo 15. mesto. :)

Nadam se da će Vam Vlada Vojvodine sledeći put odobriti vize kako biste došli u većem broju. Ako Vam treba ja ću lićno poteći neke veze ili Vam već poslati neophodna garantna pisma. :)

Međusobna saradnja će u svakom slučaju doprineti razvoju hobija :-({|= .
kgkid wrote:Uz sav rizik banovanja na ovom forumu: daj ne seri.

Ko hoce da se igra igrace po kojim hocve pravilima. Ima turnira sa AC i onih bez ali BG igraci generalno ne idu na nebeogradske turnire i to je to. Cast izuzecima, a ostale sram da bude.
http://www.youtube.com/watch?v=cVGoOBTmDA8 :wink:
Mind Uploader wrote:... Kazem ja da je Pera isti Darth Vader, samo bez te moralne dubine...
Hypodermic wrote:Da nije robotech-a ne bih bio ovakakv kakav jesam!
Giga wrote:Realno, sasvim je logicno da mogu bez problema da ih bace sa par stotina metara i da budu prilicno sigurni da tom land raideru nece biti nista
igor wrote:jako je tesko uzimati puno poena jer se igra po knjizi.
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Re: Uprising 2011 16. i 17. april glavni hol SPENS-a

Post by Pendargon »

BG igraci generalno ne idu na nebeogradske turnire i to je to
Takodje je istina da beogradski turniri nemaju restrikcije.
To je jako bitan momenat beogradskim igracima.
Image
ImageImageImageImageImage
User avatar
kgkid
Posts: 493
Joined: Thu Nov 18, 2004 8:53 pm
Location: Kragujevac
Contact:

Re: Uprising 2011 16. i 17. april glavni hol SPENS-a

Post by kgkid »

Madjarska nije imala restrikcije, stavise bila je zvanicno priznata kao GT kod GW. Turnir je bio krs, ali uglavnom zbog malog broja igraca i problema u organizaciji za koje niste mogli da znate unapred.

Jatacenje u KG je dogadjaj na kome ko god hoce moze da igra sa kim god hoce kako god hoce.

Broj igraca iz BG?

A u BG, u poslednje vreme, koliko ja vidim na ovom forumu, igrate sa restrikcijama.
kuliraj dete, zivot je pred tobom.
User avatar
PeraNekron
Posts: 2231
Joined: Thu Mar 13, 2008 11:31 am
Location: Rov 202

Re: Uprising 2011 16. i 17. april glavni hol SPENS-a

Post by PeraNekron »

Pa...dobro...ne idemo van BGa, sta da se radi. Mozda su ti turniri bas na ispitni rok, ili neko radi po ceo dan, svaki dan, ili nekog jednostavno mrzi/nema sredstva... Sto se tice restrikcija, toga nema u BG, svi mini turniri se igraju by the book, a liste sa restrikcijama se uglavnom isprobavaju pre nekog turnira koji zastupa takve restrikcije, a takvih nema u BG. Free for all, prosto. Uopste mi nije jasno zasto vas toliko pogadja sto mi ne dolazimo, ali to nije razlog da nas napadate/vredjate/sta god. Kod nas je svako dobrodosao, i svi se uvek lepo igraju.
Mind Uploader wrote:... Kazem ja da je Pera isti Darth Vader, samo bez te moralne dubine...
Hypodermic wrote:Da nije robotech-a ne bih bio ovakakv kakav jesam!
Giga wrote:Realno, sasvim je logicno da mogu bez problema da ih bace sa par stotina metara i da budu prilicno sigurni da tom land raideru nece biti nista
igor wrote:jako je tesko uzimati puno poena jer se igra po knjizi.
User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Re: Uprising 2011 16. i 17. april glavni hol SPENS-a

Post by Megabaja »

nemam pojma o cemu se radi... prosle godine nisam bio zbog vojske, a u medjuvremenu je izasla nova edicija koju nisam ni zaigrao. tako da je moje nepojavljivanje bilo izvesno - videcu da predjem preko meni ogavnih pravila osme edicije, i sledece godine ipak dodjem.

a sto se tice ostalih igraca, ne znam zasto nisu dosli, verovatno im se nesto nije svidelo - u svakom slucaju omalovazavanje i psovke nisu odgovor. mozda nesto konstruktivnije planiranje, podmladjivanje ekipe, i druzenje mogu da pomognu - koliko novih igraca ima u Novome Sadu, i koliko oni novih igraca iz Beograda poznaju... e to je pravo pitanje.


ako zelite da nastavite sa konstruktivnim razgovorom, samo napred - pazite da ne generalizujete problem, i da se ne izvredjate. isto tako nemojte uzimati pojedinacne i licne stavove kao misljenje cele zajednice.
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
User avatar
Kirgan
Ser
Posts: 1624
Joined: Mon Sep 06, 2004 12:32 pm
Location: Banovo Brdo Republika

Re: Uprising 2011 16. i 17. april glavni hol SPENS-a

Post by Kirgan »

Pazi ovako bez stajanja na bilo ciju stranu ima momenata ekonomije ispita ili nekih drugih razloga ja znam za nekoliko igraca koji su imali zelju al im je momenat bio totalno los e sad sto se tice igraca iz BG koji idu tj ne idu okolo mislim da tu ima nekih drugih razloga tj medjusobna losija organizacija oko odlaska negde tj primera radi veci deo aktivnijih igraca nema jaku ekonomsku podlogu (niti vozi auto a to je velika olaksica verujte mi na rec) ili ne zele sami da putuju ili imaju neke kolokvijume i ispite ili im je iskrslo nesto meni recimo je bila frka oko izdavanja gajbe dok je recimo prednost igraca iz manje sredine veca povezanost i bolja organizacija u razloge ne bi ulazio al to su cinjenice ja se nadam da se sledece godine vidimo lepo samo da ne bude na moj rodjos :twisted:
Josef Quartjin (Enemy Within):

"Zbogom Wittgendorf-e na k...c te nabijem" Sommerzeit 13. 2512.
User avatar
Severian
Posts: 387
Joined: Thu Jun 27, 2002 4:09 pm
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Uprising 2011 16. i 17. april glavni hol SPENS-a

Post by Severian »

koliko novih igraca ima u Novome Sadu, i koliko oni novih igraca iz Beograda poznaju... e to je pravo pitanje.
To jeste odlično pitanje.
Ajde da onda napravimo nešto konstruktivno pa da ih upoznamo.

BG Vs NS+KG

Predlog: 8 na 8. Prvo kod vas po vašim pravilima pa onda kod nas po našim pravilima.
Cilj: Druženje i upoznavanje novih igrača i naravno zabav
Archibald Redoak, Grand Trabbar of Waukeen, Overgold of Eninok, Financial Minister of Bothwelian Duchy
www.valhala.eu
User avatar
No 1
Posts: 877
Joined: Mon Jan 30, 2006 10:21 am

Re: Uprising 2011 16. i 17. april glavni hol SPENS-a

Post by No 1 »

Pa znao sam kako će da ispadne, i još napisah da me niko ne shvati pogrešno.

Bio sam dva puta na NS turniru i to porodično. Bilo je OK što se tiče upoznavanja novih ljudi, igranja sa nekima sa kojima inače ne bih mogao da igram, druženja. Ali sada bi mi, za promenu, bilo važnije da malo igram WH onako kako je on izvorno zamišljen (OK su neke generalne restrikcije - broj poena, nema specijalnih karaktera i sl.) ali najiskrenije mene ta ograničenja smaraju, pogotovu od 8 edicije za koju ja smatram (to je naravno samo moje mišljenje) da je ujednačila armije i da nema potrebe uvoditi dodatne restrikcije. A mislim da je poenta da dođem da bih se zabavio. I to je mišljenje još nekih ljudi koji bi verovatno došli na turnir sa drugačijim pravilima. To naravno nikoga ne sprečava da pravi turnir kako želi i po kojim pravilima želi. Ja samo hoću da kažem, da nemam ništa protiv novosadskog turnira, ni protiv ljudi koji ga organizuju i koji su veoma prijatni i srdačni, već samo protiv pravila. Nemam previše vremena koje mogu da odvojim za hobi pa mi je sada sama igra važnija od kafanskog druženja.

A što se tiče Jatačenja želeli smo porodično da dođemo ove godine ali su se isprečili neki veoma lični porodični razlozi. Valjda će nas primiti sledeće godine bez obzira na onaj "oštar" post KG Kida.
Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi.

Image
RatGod
Strvinar
Posts: 1353
Joined: Sun Jan 29, 2006 6:29 pm

Re: Uprising 2011 16. i 17. april glavni hol SPENS-a

Post by RatGod »

Ja koliko znam poslednjih 2 godine i nema nekih ozbiljnih ljudi u Beogradu koji su usli u hobi kao sto ih nema ni u NS(ne racunam 1,2 osobe ,nego naravno vise od toga).
Smatram da se nista nije uradilo za popularizaciju na pravi nacin igde u Srbiji ,u kojoj ima mesto za ovo,a s obzirom da dosta ljudi izlazi iz hobija svedoci smo da se WHFB kod nas polako gasi.

A ostri komentari IKOGA ovde mislim da su nepotrebni i suvisni i da dovode do svadja bzv,niko nije dosao jbg(ja sam bio prosle godine da gledam samo recimo,ove nisam mogao,jbg).

A umesto da se prepucavate uzmite i dovedite nove ljude u hobi ,objasnite im da postoji i klubzmaj forum i valhalla gde mogu da se raspitaju.
1000 year-old lords of the walking dead? Chosen avatars of the dark gods leading horrible creatures from another dimension? Ancient members of the civilization who created the very world upon which we wage our wars? Bah! We're skittish mutant rats. We've got a bell. And we're going to ring it till your ears hurt bleed. Bitches.
Jagos
Posts: 246
Joined: Mon Nov 10, 2008 2:41 pm

Re: Uprising 2011 16. i 17. april glavni hol SPENS-a

Post by Jagos »

Recimo, ja sam hteo da dodjem sa svojim vampirima, ali sam pogledao pravila i shvatio da ne mogu da izvedem jedinicu koju sam skoro kupio (30 garde sa grejt veponima, a hobi je skup) ako imam drakenhof, pa rekoh, ako je tako onda da idem na drugu kompetitivnu stranu, al ne moze ni osam vrejtova, jeb'ga ajde onda makar baja na zmaju da se zabavim, al on je skuplji od 400/450 poena, ma daj sta das izvescu 80 zombija bar da bude fora, al ne moze ni to jer ih ima vise od 40. I sta sada, treba da dodjem i da pustam druge da se zabavljaju dok me nalupavaju jer su u osmoj vampiri i ovako vec golemo oslabljeni, a ja vise alternativa nemam? Dajte molim vas, restrikcije imaju smisla ali ne treba ici u krajnost.

Sa druge strane, nista se ne unosi sveze. Ovo je hobi i zabava, sto bre neko ne organizuje nesto novo. Evo, Josip i ja smo prosle godine isli u Samobor na turnir u dublovima i bilo je sjajno, tako da ta prica o pasivnosti ljudi iz Beograda ne pije vodu. A bila je i dalje sedma edicija. Sto neko ne organizuje nesto takvo gde ce ljudi zeleti da dodju, gde ce im biti zanimljivo, a ne da je najbitnije da se igra po nekim posebnim pravilima jer eto igra nije savrsena? Evo, u Beogradu smo se organizovali da igramo ligu i ide nam lepo. I to je nesto (staro) novo.

I da, na poslednjem turniru sam rekao da bih voleo da dodjem na jatacenje kada smo zavrsili prvu partiju, i zaista sam zeleo, ali sada da me ubijes ne secam se zasto nisam. Cenim da je u pitanju finansijsko stanje (blizu je bila Nova godina, rodjendani...), ali ne treba da trazim izgovore, zaista cu da gledam da sledeci put dodjem.
User avatar
Histericni Istoricar
Kапитан Рубинщайн
Posts: 1341
Joined: Thu May 01, 2008 9:47 pm
Location: Jarak

Re: Uprising 2011 16. i 17. april glavni hol SPENS-a

Post by Histericni Istoricar »

Sedim vec pola sata i poksavam nesto da napisem, a da nikoga ne uvredim.
Mada ne igram WHFB, deo sam ove zajednice pa pratim sta se desava oko mene. Nikada mi se nije svidjao AC fazon Valhalinih turnira, ali sa druge strane podrzavam Vladin zelju da se dva velika turnira razlikuju. To je skroz normalno i uredu. Medjutim Jagos je u svom postu napisao u cemu je problem mnogih igraca ovde. Mi ovde pravimo lise po drugim pravilima i onda dodje do mimoilazenja. Ne bi to bio problem da mnogi ljudi u BGu nisu u ovoj prici relativno kratko. Mnogi nemaj sve modele, niti dovoljne kolicine istih. Oni ljudi koji su dugo u hobiju i imaju mamutske armije su porasli i dobili masu obaveza. Nikolici na primer, Nikola je presao u rekreativce, a Nenad kao sto svi mozemo da vidimo vise voli da se igra sarenim briketima. Nemojte me Nikolici pogresno shvatiti nije prozivka samo vas uzimam za primer, jedan od vas je nekada sudio, a drugi je bio i sampion. Sada mogu ja da da razloge za sve ostale veterane al to bi se svelo na isto. Mislim da svi razumej stanje. Nema potrebe da se ovde ljudi vredjaju, izazivaju i slicno. Nakupice neki novi klinci i matorci poput mene armije pa cemo se jurcati i BGu i NSu i vijati se po Hrvatskoj, Madjaskoj i nadam se i kod Metodija i Ricarda.
Sada sam ja malo laprdao, lupetao i kopirao Jagosa i bio fin. Alo ljudi prst na celo! Razmislite malo koliko je ljudi uvredilo ono sa arogantnim pajsercinama! I celo prenemaganje oko proslog turnira, Teklisa i kanditature za ETC. Da sam ja ovde bilo koga nazavao pajsercinom, Beta bi glavu uzivo razlupao, a ta tema jos stoji na vasem forumu. Ne svaljujte krivicu i govna na nas, ima nesto sto je i u vasoj avliji.
U jednog Bocu, mi verujemo!
User avatar
bojan
WH rulesmaster
Posts: 1846
Joined: Thu Aug 22, 2002 8:55 am
Location: Pod belim suncem pustinje
Contact:

Re: Uprising 2011 16. i 17. april glavni hol SPENS-a

Post by bojan »

kgkid wrote:...ali BG igraci generalno ne idu na nebeogradske turnire...
Ne seri.
Koliko je ljudi iz BG doslo na Uprising 2004 (dva puta)/5/6/7/8/9/10?
Sta se desilo ove godine ne znam - mozda je malo do NShammer-a, mozda je losa kafana, mozda je do finansija, mozda je do namestaljke sa bodovima za farbanje od prosle godine, mozda je do sranja sa izborom najbolje vojske od pre dve godine, mozda je nesto skroz drugo.

I sada su kao krivi BG igraci zato sto je na turniu bilo 20 ljudi? Ne budite smesni - da je doslo 8-12 igraca iz BG (sto je nekako realno jer u tom broju ljudi uglavnom idu na turnire u susedstvo) - to je ukupno manje nego pre dve godine kada je bilo 50...
CYNIC, n.
A blackguard whose faulty vision sees things as they are, not as they ought to be. Hence the custom among the Scythians of plucking out a cynic's eyes to improve his vision.
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: Uprising 2011 16. i 17. april glavni hol SPENS-a

Post by Dzon Vejn »

Evo ja mogu da kazem svoje razloge (nisam siguran da cu sortirati po vaznosti, ali verovatno da hocu):

- apsolutno je tacno da mi se 8. edicija uopste ne svidja, i da cu radije igrati brikete bilo koje boje, vrste i oblika negoli 8ed (za one sa jeftinijim ulaznicama: to su boardgames iz eurogames familije)
- moj stav o AC-u znate odavno; znate i da nisam samo kenjao kako ne valja, nego sam dao i konkretan predlog, koji nije bio ni razmotren, pod izgovorom da ljudi nemaju figura za to (a isto tako neki ocigledno nemaju za vas AC - recimo primer Jagos koji je napisao malopre)
- ako ja procitam pravila turnira, onda hocu da se ta pravila primenjuju na sve i za svakoga, i bez ikakvih izuzetaka: ne moze neko da mi dodje sa neobojenom figurom od 300 poena, koja je megaubica iz dimenzije X, i pravi haos po tabli, i da dobije 27-28-29 poena na farbanje, od mogucih 30
- sa izuzetkom Vlade (u izdanju sa familijom), Vukasina i Iskusinja, ja licno nisam bas osetio neku gostoljubivost (recimo da sam ovo umotao najlepse sto sam mogao); ostalima na cast - i ne, nisam nikoga zaboravio da spomenem (apsolutno 100% znam sta sam napisao)
- kafanu godinama vec pravite katastrofalno, i ne vidim zasto je problem da se to, recimo, prepusti Mladenu
- sve to u usranom prostoru (i u poetickom smislu i u bukvalnom smislu - prostor je usran; imate avijaciju koja komotno zakenjava ceo prostor, a ja nesto u onoj stroci da sedim 2 dana, nisam bas rad)

I onda na sve navedeno, dodam to da ja trebam da potrosim 2 slobodna dana (da, da potrosim, jer ja nisam vise student koji ima beskonacno slobodnog vremena), da u ponedeljak odem mrtav i blesav na posao i userem jos celu nedelju prakticno, i da sve to platim 50+ evradi - thanks, but not thanks. Pritom tu istu subotu mogu da provedem sa prijateljima u kucnoj atmosferi, gde cu se svakako osecati prijatno, a za 50 evra mogu da kupim i boardgame u kome cemo svi uzivati. Plus su sa prelazkom drage kod mene finansije prilicno utanjile, jer sam u kreditima do guse, rashodi su mnogo veci jer je ona jos student, itd. - dakle za 50 evra hocu da znam sta sam dobio.

A pored svega navedenog sam otisao u KG... da sam ja organizator, meni bi to bilo dovoljno da se zapitam da li je problem u drugome ili u meni, sa obzirom na to da KG ima manje mogucnosti, manje ljudstvo, manje kontakte, itd. I ako me nesto gadno ne spreci, otici cu i sledeci put.

Ja sam se zaista trudio da ovo ne napisem u negativnom smislu, i nadam se da ce tako i biti shvaceno. Pitate se zasto ovaj put nisu dosli oni koji su ranije dolazili - ja samo dajem odgovor za sebe licno. Pa sad jebiga, za sledeci put vidite da promenite nesto, jer ako ja imam 10 razloga da ne dodjem i 1 da dodjem - pa onda vrlo verovatno necu doci. Na neke ne mozete da uticete (moje slobodno vreme, moje finansije, recimo), a na neke apsolutno mozete (recimo kafana, prostor, da gmazovi ne budu u organizaciji - dajte i podmlatku neku sansu, siguran sam da tu ima finih ljudi (recimo Maxa se meni cini da je momak na mestu), itd.).
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
Severian
Posts: 387
Joined: Thu Jun 27, 2002 4:09 pm
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Uprising 2011 16. i 17. april glavni hol SPENS-a

Post by Severian »

8. edicija jeste nanela ozbiljan udarac Wh-u, u smislu da puno starih igrača odustaje od iste. Toga sam svestan jer vidim kako se stvari razvijaju i kod nas a slično je i u okruženju.

Ono sa farbanjem od prošle godine nije nameštaljka ali jeste bila greška, mada su svi dobili isti tretman i ona je ispravljena ove godine striktnim primenjivanjem napisanog. Naravno, i to će takođe nekoga naljutiti. :( Činjenica je da ne možeš svima udovoljiti. Isto je činjenica je da se neke stvari mogu prihvatiti kao greška i razumeti kao to ali se može praviti i drama od toga i godinu dana negativnog publiciteta.

Kafana jeste problem jer ima puno ljudi i onda jednostavno ne mogu da zakupim celu kafanu. Inače prošlogodišnji izlazak je bio u Mladenovoj organizaciji. Ove godine je bar meni bilo dosta fino, ali da nas je bilo duplo više ne bi mogli da idemo tamo.

Nije nama niko kriv, ima tu svega. Mene čudi da nije došao bar neko? Jedna osoba ? Samo se nadam da ne postoji aktivna agitacija protiv. Ja se maksimalno trudim da naše igrače motivišem da idu na što više turnira i kad ja ne mogu (a ja sam u problemu jer mi je svaki treći vikend slobodan i onda obično hoću da ga provedem sa decom ).

Što se protora tiče, sa ovim brojem igrača se vraćamo na početak. U hol građevinske. Tamo bar ništa ne plaćamo.

Beograd je jedini koji insistira na čistom WH-u bez ikakvog AC-a i to se ne igra nigde u okruženju. Tu prosto ne mogu da vam izađem u susret.
Archibald Redoak, Grand Trabbar of Waukeen, Overgold of Eninok, Financial Minister of Bothwelian Duchy
www.valhala.eu
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: Uprising 2011 16. i 17. april glavni hol SPENS-a

Post by Dzon Vejn »

Prosle godine nisam bio u kafani sa vama - isli smo u kafanu u BGu, jer smo se vec nekoliko puta ispalili (poslednji put onda kada polovinu ekipe nisu hteli da ugoste). Otkinuli smo se od klope za male pare, uz dobar kvalitet.

Aktivna agitacija protiv sigurno ne postoji. Barem ne da ja znam da je to iko spominjao. A i nekako zelim da verujem da su ljudi koji se bave ovim hobijem dovoljno inteligentni da ne moze neko da ih "nagovara" za ili protiv necega.

A ja licno ne insistiram na cistom WH, ali svakako necu igrati usrani sistem po jos usranijim pravilima. Osmislite nesto inventivno - primera radi pravila zadrzite kakva jesu, a napravite 6 scenarija (ili 5, koliko je vec bilo partija) u kojima samo R&F uniti sa zastavom i vrednosti > X poena mogu da drze objektive, i gde je na kraju partije jedino bitno koliko objektiva drzis, ne i koliko si cega ubio. To bi bilo sasvim dovoljno da barem polovina ovih koji sada ne igraju WH razmisle da li zele da se igraju.

edit: a valjalo bi dodati da je ovo bio prvi put da nisam igrao WH ni na HS turniru - 8. edicija je jednostavno losa, i radije cu igrati sarene brikete ili postati MMO spawn. A njima nisam imao sta dodatno da zamerim (ok, mozda nisam bas odusevljen Sirotistem (Miskenville, Delta City), ali to me, samo po sebi, svakako ne bi sprecilo da se igram tamo; posebno posto razumem da je za popularizaciju hobija to Sirotiste fenomenalno, a popularizacija hobija > moje zelje da mi se decurlija ne mota oko figura)
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
joggy
Hronos
Hronos
Posts: 1224
Joined: Sat Apr 06, 2002 6:17 am
Location: Buduca nezavisna Republika Kotez
Contact:

Re: Uprising 2011 16. i 17. april glavni hol SPENS-a

Post by joggy »

ja sam generalno i hteo da dodjem medjutim ispao je splet okolnosti (nedelju sam morao da radim popodne a vise mi izostanak sa posla nije lako izvodljiv, i sudjenje u ponedeljak ujutru), plus nisam imao sa kim da oformim ekipu posto niko od onih sa kojima sam dolazio ranije nije hteo da ide.
Generalno mi se nista nije svidelo na ovom turniru (8 edicija, ETC pravila, hala spensa zbog golubova, kafane nisu dobre bile u ranijem periodu), medjutim to me ne bi sprecilo da dodjem ako nista drugo a ono da ispostujem Vladu i generalno hobi u nas (Vas).
Ovo u zadnjoj zagradi mi je najzalije ustvari. Naime, to sa vizama i strancima iz srbije nije bas potpuna sala (znam da Vlada nije mislio nista lose). Prosle godine recimo smo svi osetili animozitet prema nama beogradjanima (ili srbima, ne znam tacno sta je u pitanju), ne od strane organizatora i ucesnika naravno, vec od strane generalne populacije. Lagodnije sam se osecao u zagrebu pre par godina na njihovom turniru. U Kragujevcu se osecam recimo ko kod kuce. Znam da ne mozete vi da uticete na to, al i to mi je bio jedan od razloga odustanka od ovog turnira ove godine.
To je bilo sto se tice mene, nadam se da cemo se videti sledece godine. Ko sto rece istoricar, ja sam presao u rekreativce pa mi je manje vise sve jedno za pravila.
"Narod u demokratiji ne može da pogreši. Kakva god da je odluka naroda to je odluka Boga." Vulin.
"Potrebno je da vozilo koje vrši transport ima onu ruku napred, da prebacuje... Imaju proizvođači, ja sad ne znam ko su“ Velja.
„Na Beka su pucali amateri, jednom je čak spala kapuljača“ Nesa.
User avatar
kgkid
Posts: 493
Joined: Thu Nov 18, 2004 8:53 pm
Location: Kragujevac
Contact:

Re: Uprising 2011 16. i 17. april glavni hol SPENS-a

Post by kgkid »

Rezultati turnira:

http://www.facebook.com/photo.php?fbid= ... =1&theater

Bilo bi zanimljivo da se uradi spisak armija koje su ucestvovale. Meni fali jedno 3 igraca pa da znam sve. Ako je suditi po onome sto sam primetio, ETC pravila unela su lep balans medju armije, cak su stari OnG dosta dobro prosli. Ovakvi rezultati verovatno su najbolji pokazatelj kvaliteta AC, sto je jos jedan plus za organizatore i ETC tim!

Cestitke svima i vidimo se ponovo!
kuliraj dete, zivot je pred tobom.
User avatar
No 1
Posts: 877
Joined: Mon Jan 30, 2006 10:21 am

Re: Uprising 2011 16. i 17. april glavni hol SPENS-a

Post by No 1 »

Nećeš verovati, ali po 8. ediciji su O&G sasvim solidna armija a kad se sa njima upari magija iz stare knjige (kao na turniru), čak veoma solidna.
Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi.

Image
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: Uprising 2011 16. i 17. april glavni hol SPENS-a

Post by Dzon Vejn »

Mi, obicni smrtnici, ne mozemo ovo da vidimo...
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
No 1
Posts: 877
Joined: Mon Jan 30, 2006 10:21 am

Re: Uprising 2011 16. i 17. april glavni hol SPENS-a

Post by No 1 »

Misliš, šta da radi neko ko nema nalog na facebook-u.
Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi.

Image
User avatar
kgkid
Posts: 493
Joined: Thu Nov 18, 2004 8:53 pm
Location: Kragujevac
Contact:

Re: Uprising 2011 16. i 17. april glavni hol SPENS-a

Post by kgkid »

Po armijama (fale mi 3):
1. Eck - WoC
2. Svenson - DE
3. Pavel - Skaven
4. Victor - O&G
5. Marin - HE
6. Maksa - Demoni
7. Dopudja - Bretonija
8. Srdjan - VC
9. Ricard - O&G
10. kgkid - Dwarf
11. Laszlo - Imperija?
12. Serfeze - WoC
13. Boskov - Lizardmen
14. Gabor - DE
15. Iskusinjo - HE
16. Sale Gruba - Imperija
17. Stojsin - HE
18. Floigl - Skaven
19. Metodi - HE
20 Vojin - TK

Moj skromni zakljucak:

Bilo bi zanimljivo da se uradi spisak armija koje su ucestvovale. Meni fali jedno 3 igraca pa da znam sve. Ako je suditi po onome sto sam primetio, ETC pravila unela su lep balans medju armije, cak su stari OnG dosta dobro prosli. Ovakvi rezultati verovatno su najbolji pokazatelj kvaliteta AC, sto je jos jedan plus za Valhalce i ETC tim!

Photobucket je bio u autu, evo slike:
Image

Edit:
Sale Gruba ima 71 poen a Andrej Stojsin 49...
Last edited by kgkid on Fri Apr 22, 2011 9:16 am, edited 1 time in total.
kuliraj dete, zivot je pred tobom.
User avatar
Brain Damage
Posts: 22
Joined: Sun Feb 04, 2007 4:16 pm

Re: Uprising 2011 16. i 17. april glavni hol SPENS-a

Post by Brain Damage »

Eck- WoC
Marin- HE
Laszlo- Imperija, ali za ovo nisam 100% siguran
Post Reply

Return to “Turniri i dešavanja: Bez paljenja kartica i prevrtanja stolova od 2003.”