Diskusije o army listama

In imaginary world of happy pony land

Moderator: teclis

Post Reply
User avatar
slayer king
Posts: 811
Joined: Sat Mar 18, 2006 8:24 am
Location: Zvezdara

Post by slayer king »

Lord na zmaju, Tzeentch, flail, stit, Zlatno oko Tzeentchovo, Stuff of change 811pts.

Exalted heroj na konju, Tzeentchovac(u dajem tekstu Tz.) , 2x dispel scroll 236pts.

Exalted heroj na konju, Tz., dispel scroll, Ogledalce znanosti, 231pts.

2x5 kerova 60 pts.

5x Vitezova, chosen, muzicar, zastavnik, Tz. 275 pts.

2x Kocija , Tz., 280 pts.

5x Maraudera na kobilama, muzicar, flail 81pts.

5x Screamera 132pts.

9x Furija 135pts.

2241pts.


Pa eto je lista koja ce uz neke izmene ici na turnir, ono sto me najvise zanima je da li vredi stavljati ovoliko dispel scrollova sampionima i koliko je dobro ogledalo..........sad da cujem komentare :twisted:
Image
opsidiannight wrote:Čitaj moje postove, šećeru.
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Post by Pendargon »

Ubio si se od originalnosti... :roll:
Primecujem da su ti exaltedi goli ko od majke rodjeni, sto je , cini mi se, losa ideja. DAj im flail, stit, nesto. Ogledalce je shit.
vise kerova. Usput, nesto ti nevalja sa racunicom jer 5 screamera nije 132 pts. Losa ideja je da ti choseni budu tzeench, makar i po cenu gubitka 1 pd. Ne zelis da ispanice od kucica. Neka budu undivided.

Po standardnom cenovniku, made by you-know-who, dugujes mi pivo :lol: :lol: :lol:
Image
ImageImageImageImageImage
User avatar
cpu088
Posts: 215
Joined: Sat Dec 04, 2004 12:32 am
Location: KG

Post by cpu088 »

U pravu je Dule za sve. Mene licno dusa boli za Mirror of knowledge - to mi je tako fluffy Tzeentch item, i prilicno je beskoristan kada se cesto igra u istom okruzenju... Zato ga niko zivi i ne koristi. :(
'Well we are wizards,' said Ridcully. 'We're supposed to meddle with things we don't understand. If we hung around waitin' till we understood things we'd never get anything done.'
User avatar
Keeper of the flame
Agram HQ
Posts: 47
Joined: Sun Apr 06, 2003 7:21 pm
Location: Zagreb

Post by Keeper of the flame »

Kao što je rekao Pendargon, lista je viđena više puta, zapravo je klasična Tzeench-ovska lista. A pogotovo je lord na zmaju viđen već milijun puta.

Mislim da ti ne treba toliko dispel scrolla. Makni barem jedan, i bolje opremi jednog od charactera.
Mirror Of Knowledge može biti veoma korisna stvar ako se znaš služiti njime i mudro ga koristiti. Ja bih ga u svakom slučaju ostavio.
Fire will burn the uncalled!
User avatar
Luka_Pancevo
Posts: 256
Joined: Sat Nov 26, 2005 9:12 pm

Post by Luka_Pancevo »

:evil: Znaci bice nas (cincovca) xy na turniru :cry:

Zavrsicu Tomb Kingove u skoroj buducnosti 100% :!:
Vec sam jednu skorpiju pazario :wink:
Image
User avatar
slayer king
Posts: 811
Joined: Sat Mar 18, 2006 8:24 am
Location: Zvezdara

Post by slayer king »

Pendargon wrote:Ubio si se od originalnosti... :roll:
Primecujem da su ti exaltedi goli ko od majke rodjeni, sto je , cini mi se, losa ideja. DAj im flail, stit, nesto. Ogledalce je shit.
vise kerova. Usput, nesto ti nevalja sa racunicom jer 5 screamera nije 132 pts. Losa ideja je da ti choseni budu tzeench, makar i po cenu gubitka 1 pd. Ne zelis da ispanice od kucica. Neka budu undivided.

Po standardnom cenovniku, made by you-know-who, dugujes mi pivo :lol: :lol: :lol:
Imaju stit i flail , zaboravio sam da uracunam , a ovo za screamere sam prepisao sa stare liste gde ih je bilo 4, tako da cu negde vec izbunariti poene za njih, sto se tice Chosena vec cu razmisliti, a pivu se nadaj tek kad zavsim listu.Sto se originalnosti tice , bas me nije preterano briga :twisted: to mi je turnirska lista, a za prijateljske partije imam Undivided gde mogu da budem originalan 8)

@cpuO88
Pa posto sam ja prilicno nov kako u samoj igri tako i u igrackom okruzenju cenim da mi je pametno da znam sta protivnik ima, posebno karakteri :twisted:

sad cu da malo prepravim, hvala na savetima...... :twisted:
Image
opsidiannight wrote:Čitaj moje postove, šećeru.
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Post by Pendargon »

Imaju stit i flail , zaboravio sam da uracunam , a ovo za screamere sam prepisao sa stare liste gde ih je bilo 4, tako da cu negde vec izbunariti poene za njih, sto se tice Chosena vec cu razmisliti, a pivu se nadaj tek kad zavsim listu.Sto se originalnosti tice , bas me nije preterano briga Twisted Evil to mi je turnirska lista, a za prijateljske partije imam Undivided gde mogu da budem originalan Cool

@cpuO88
Pa posto sam ja prilicno nov kako u samoj igri tako i u igrackom okruzenju cenim da mi je pametno da znam sta protivnik ima, posebno karakteri Twisted Evil

sad cu da malo prepravim, hvala na savetima...... Twisted Evil
Pazi, varuj mi da ces bolje na turniru proci sa undividedom. Tzeench je jako teska armija za igru, i lako gubi ako pogresi.

1. Exaltedi su skupi i lako padaju, jer nemaju ward. Ako miskastuju (sto nije nemoguce) postoji velika sansa da daju pola svojih (vec skupih ) poena.
2. Jako tesko drzis cetvrtine. Kucice, maraudere, screamere i furije cak ce i podprosecna armija da spusti ispod us5. a ta jedna jedinica chosena (koja takodje moze da padne ispod us5) i zmaj ne omogucavaju bas kontrolu table.
3. Pa znas ko sta ima od protivnickih karaktera. Osim mozda kod imperije kada se igras popularne igre "gde je spekulum?". A i sta te briga. Ti si haotik. Imaj stav. A, ako me secanje dobro sluzi, i to je glupo. Ti pitas Dark elf igraca: sta imas od magic Itema. On ti odgovori :"web of shadows". I ti slegnes ramenima jer ne znas sta je to.
Razmisli podrobno. Ako hoces, mozemo da testiramo.
Image
ImageImageImageImageImage
User avatar
orome pancevo
Posts: 493
Joined: Wed Apr 19, 2006 12:47 pm

Post by orome pancevo »

Evo i ja da predstavim svoju turnirsku listu,pa da cujem po koji komentar:
Alter highborn(ubica zmajeva,netlinzi,3+WS,slem za lov,re-roll na psihologiju)
Wild Rider Noble(HoDA,E.shield)
2 maga 1.lv.sa po 2 DS
3*8 dryades
5glade riders(muzicar)
2*10strelaca
2*7wardancers(muzicari)
5Wild Riders(W.B.)
Debelo drvo
5waywatchers.
audaces fortuna iuvat
Shunka wrote:Upravo sam se setio da sam ja mod ovde!
Aman bre ljudi ne preterujte u zajebavanju coveka!
User avatar
bojan
WH rulesmaster
Posts: 1846
Joined: Thu Aug 22, 2002 8:55 am
Location: Pod belim suncem pustinje
Contact:

Post by bojan »

orome pancevo wrote:...Alter highborn(ubica zmajeva,netlinzi,3+WS,slem za lov,re-roll na psihologiju)
Sta ce ti reroll za psihologiju kada je Alter kao takav imun na istu?
3*8 dryades
Zapravo drijade je bolje imati 10 komada nego 8.
CYNIC, n.
A blackguard whose faulty vision sees things as they are, not as they ought to be. Hence the custom among the Scythians of plucking out a cynic's eyes to improve his vision.
User avatar
bojan
WH rulesmaster
Posts: 1846
Joined: Thu Aug 22, 2002 8:55 am
Location: Pod belim suncem pustinje
Contact:

Post by bojan »

slayer king wrote:Lord na zmaju, Tzeentch, flail, stit, Zlatno oko Tzeentchovo, Stuff of change 811pts.
Ako si pametan daces mu Gaze of Gods umesto Golden Eye - ako ti u ovoga utrci nesto (a ima toga sto ce ga uhvatiti - guster/wood elf sa patikama) ostace samo fleka od gospodara haosa.
Exalted heroj na konju, Tz., dispel scroll, Ogledalce znanosti, 231pts.
Ogledalo ti ni za k.... ne treba. Bolje ga stavi na demona i daj mu Armor of Damnation.
5x Vitezova, chosen, muzicar, zastavnik, Tz. 275 pts.
Sa 3 kera koji beze kroz njih moze da ti ode jedinica od 275pts... Neka budu Undecided...
5x Screamera 132pts.
5 vristavaca je 165pts. A u mortal varijanti i 4 su ti dosta.

PS. A otkuda sada to ti vodes Tzeench-a?
CYNIC, n.
A blackguard whose faulty vision sees things as they are, not as they ought to be. Hence the custom among the Scythians of plucking out a cynic's eyes to improve his vision.
User avatar
slayer king
Posts: 811
Joined: Sat Mar 18, 2006 8:24 am
Location: Zvezdara

Post by slayer king »

@Pendragon
Pa ajde sad za vikend da isprobamo pa sta bude bude :twisted:

@Bojan
Pa i nevodim ga nego cisto smisljam neku zlu listu za turnir, ali cu jos da vidim sta mi je ciniti
Image
opsidiannight wrote:Čitaj moje postove, šećeru.
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Post by Dzon Vejn »

Ta lista osim sto je dominatorska, vrlo je teska za vodjenje, pa ti shodno tome ne savetujem da igras sa njom, jer ces se provesti kao bos po trnju... pobedices 2-3 pocetnika (odnosno one koji imaju znanja koliko i ti), a onda ces do kraja turnira igrati sa "ozbiljnim" protivnicima i smorices se.... Ja ti savetujem da sastavis nesto drugo, i da se lepo igras, da napravis 6 draw-ova i da naucis malo kako se igra.... Ovako nit ces ti profitirati (znanjem), niti pocetnici, koji nece znati sta se desava oko njih, niti oni "ozbiljni"....
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
slayer king
Posts: 811
Joined: Sat Mar 18, 2006 8:24 am
Location: Zvezdara

Post by slayer king »

Pa videcu koliko starsno ce Dule da me izdominira , pa cu onda da odlucim sta mi je ciniti :twisted:
Image
opsidiannight wrote:Čitaj moje postove, šećeru.
User avatar
orome pancevo
Posts: 493
Joined: Wed Apr 19, 2006 12:47 pm

Post by orome pancevo »

Pogledao sam ponaovo i knjigu i armybilder,i nigde ne pise da je Alter imun na psihologiju,tako da mu re-rpll treba.Ako bi mogao da mi kazes gde si video da jeste? :roll:
audaces fortuna iuvat
Shunka wrote:Upravo sam se setio da sam ja mod ovde!
Aman bre ljudi ne preterujte u zajebavanju coveka!
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Post by Pendargon »

Ako si pametan daces mu Gaze of Gods umesto Golden Eye - ako ti u ovoga utrci nesto (a ima toga sto ce ga uhvatiti - guster/wood elf sa patikama) ostace samo fleka od gospodara haosa.
Ako je dovoljno glup da pusti tzeench lorda da se bije sa gusterom/wood elfom, onda je taj lord i tako i tako mrtav.
Image
ImageImageImageImageImage
Mind Uploader

lord bezanija...

Post by Mind Uploader »

Chaos lord na zmaju koji bezi od gustera/wood elfa... :-k :-k :-k

Kirgan bi umro da to vidi...ts ts ts...nemojte ovo da spominjete pred njim, to bi ga dotuklo...
Last edited by Mind Uploader on Mon Nov 06, 2006 9:59 pm, edited 1 time in total.
User avatar
bojan
WH rulesmaster
Posts: 1846
Joined: Thu Aug 22, 2002 8:55 am
Location: Pod belim suncem pustinje
Contact:

Post by bojan »

Pendargon wrote: Ako je dovoljno glup da pusti tzeench lorda da se bije sa gusterom/wood elfom, onda je taj lord i tako i tako mrtav.
18" charge na sve strane a ovaj leti 20"... Ja kazem 50/50 ako ne zna sta radi (a desava se da se ne zna sta se radi narocito pocetnicima).
CYNIC, n.
A blackguard whose faulty vision sees things as they are, not as they ought to be. Hence the custom among the Scythians of plucking out a cynic's eyes to improve his vision.
User avatar
joggy
Hronos
Hronos
Posts: 1224
Joined: Sat Apr 06, 2002 6:17 am
Location: Buduca nezavisna Republika Kotez
Contact:

Post by joggy »

Alter nije imun na psihologiju po defaultu.

Wild rider nema luk, te stoga ne moze da koristi Hail of Doom
"Narod u demokratiji ne može da pogreši. Kakva god da je odluka naroda to je odluka Boga." Vulin.
"Potrebno je da vozilo koje vrši transport ima onu ruku napred, da prebacuje... Imaju proizvođači, ja sad ne znam ko su“ Velja.
„Na Beka su pucali amateri, jednom je čak spala kapuljača“ Nesa.
RatGod
Strvinar
Posts: 1353
Joined: Sun Jan 29, 2006 6:29 pm

Post by RatGod »

Slayer king-u ako si slobodam u cetvrtak od 16 za bitku protiv mene posto bi i ja da isprobam moju listu protiv tzinca,ili eventualno za vikend?
1000 year-old lords of the walking dead? Chosen avatars of the dark gods leading horrible creatures from another dimension? Ancient members of the civilization who created the very world upon which we wage our wars? Bah! We're skittish mutant rats. We've got a bell. And we're going to ring it till your ears hurt bleed. Bitches.
User avatar
bojan
WH rulesmaster
Posts: 1846
Joined: Thu Aug 22, 2002 8:55 am
Location: Pod belim suncem pustinje
Contact:

Post by bojan »

joggy wrote:Alter nije imun na psihologiju po defaultu.
Znaci Ogi je ponovo djidao ljude tako sto nije procitao svoju knjigu a ovima je to promaklo.... Mahahahahaahaaaa!!! :roll:
CYNIC, n.
A blackguard whose faulty vision sees things as they are, not as they ought to be. Hence the custom among the Scythians of plucking out a cynic's eyes to improve his vision.
User avatar
slayer king
Posts: 811
Joined: Sat Mar 18, 2006 8:24 am
Location: Zvezdara

Post by slayer king »

LORD 671pts.
Zmaj, shield, Gaze of Gods, Armor of Damnation,
Sword of Might , chaos armour

Exalted chapion of Khorne 203pts.
Mark of Khorne, shield, Great Fang, Chaos steed

Chosen knightes of Khorne 350 pts.
5 kom., Banner of Rage , muzicar ,zastavnik, chosen, mark of Khorne

Knightes of Khorne 220pts.
Mark of Khorne, muzicar,

Screamers 99 pts
3 kom.

Furies 105pts.
7 kom.

Chaos chariot 120pts.
Mark of Undivided

Warhounds of Chaos1 36pts.
6 kom.

Warhounds of Chaos2 42pts.
7 kom.

135pts.
Chaos sorc., 1st level, 2x dispel scroll , lore of fire

Hell cannon of Chaos 270pts.
.

2250pts.


Posto mi je opet zabagovao AB, zamolio bih nekoga da pregleda listu i potvrdi verodostojnost iste.Ne bi bas bilo lepo da me diskvalifikuju zato sto mi je nesto promaklo u racunanju :twisted:
Image
opsidiannight wrote:Čitaj moje postove, šećeru.
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Post by Pendargon »

po mojoj racunici lord kosta 653 pts.
khornovac ok
choseni ok
knights ok
furije ok
screameri ok
kocija ok
2x kucici ok
sorcerror ok
hellcannon ok

stavi dr. ogrove mesto hellcannona, ako ih nemas, pozajmicu ti ja, i onda povecas broj screamera i furija za razliku
Image
ImageImageImageImageImage
User avatar
slayer king
Posts: 811
Joined: Sat Mar 18, 2006 8:24 am
Location: Zvezdara

Post by slayer king »

Pa eto nama jos jedne furije :twisted: , znam da ti mislis da Hellcannon nije dovoljno dobar, ali me Dragon ogri nisu nesto odusevili(znam da ih nisam najbolje koristio 8) )takoda za sada ipak ostaje top iz pakla.ipak taj top siri neku paniku od mesta impakta, a i protivniku nije bas sve jedno kad ga vidi na tabli :wink:
Hvala na savetu :twisted:
Image
opsidiannight wrote:Čitaj moje postove, šećeru.
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Post by Shunka »

slayer king wrote:Hvala na savetu :twisted:
Trudi se covek da zaradi svoje pivo :)
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
slayer king
Posts: 811
Joined: Sat Mar 18, 2006 8:24 am
Location: Zvezdara

Post by slayer king »

Pa ja sam rekao da kad ga zasluzi, a na dobrom je putu, negine mu 2l Apatinskog :D
Image
opsidiannight wrote:Čitaj moje postove, šećeru.
User avatar
orome pancevo
Posts: 493
Joined: Wed Apr 19, 2006 12:47 pm

Post by orome pancevo »

Ovo je neka lista koju sam skoro napravio.Cini mi se da je OK ali bih hteo da cujem jos neko misljenje:
Alter Highborn(GW,netlinzi,amarantines broch,armor of the fay)
Noble general(Great eagle,spear,sh.,LA,HoDA,slem za lov)
2-maga (4-DS,1.lvl)
3*10 strelaca
2*9 driada
3*3 Hawk riders
2 Treemen
audaces fortuna iuvat
Shunka wrote:Upravo sam se setio da sam ja mod ovde!
Aman bre ljudi ne preterujte u zajebavanju coveka!
User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Post by Megabaja »

warhawk rideri se ne isplate kostaju 120-145 pts-a, a imaju 6 rana sejva 5+. Smesno...
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Post by Pendargon »

Ma isplate se, pazi i normalna njihova konjica kosta 120-150 pts i ima 5-6 rana sejva na 5+. A ne leti... :roll:
Ipak su to gaywoodi, znas da oni vole golisavi da se provlace kroz zbunje...
Previse se igras sa spiridonom u zadnje vreme...
Image
ImageImageImageImageImage
User avatar
orome pancevo
Posts: 493
Joined: Wed Apr 19, 2006 12:47 pm

Post by orome pancevo »

Po nekim mojim zapazanjima,rekao bih da su malo bolji od Glade Riders-a.Oba dve jedinice imaju save na 6+,stim sto 3 hawk-a imaju jednu vise ranu,lete(tako da ih neprijatelj na 8" ne ometa da se krecu,a samim tim su i brzi),pa hit and run,mnogo dobra stvar koju cinimi se ljudi podcenjuju,mogu ga skidam redove na protivnickoj polovini tako da kada dodje do mene je mnogo oslabljen da bi mogo da se bori sa 2 treemena i driadama+jos neki Hawk-ovi u ledja,a tu su i heroji.
U svakom slucaju cim sakupim sve modele oprobacu listu pa cu se (raz)uveriti kako radi.
audaces fortuna iuvat
Shunka wrote:Upravo sam se setio da sam ja mod ovde!
Aman bre ljudi ne preterujte u zajebavanju coveka!
User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Post by Megabaja »

... ali nikada neces naneti vise od rane (osim kucicima), onda ti hit end ran ne treba, kao ni autnamber. Konji daju autnamber, bok i daju redove i imaju 10 napada. U njima moze da drzis svoje karaktere koji ginu od promaje. Cela poenta je u tome da laku konjicu koja se krece 9 ne moz da uhvati nista sto joj udje u 8 inca, a u kombatu je dosta jaca od ptica. I tacka.
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Post by Shunka »

Haoticna ordija Haotika:

Chaos Lord
Mark of Chaos Undivided
General
Black Maul
Enchanted Shield
Gaze of Gods
Demonic Mount
360

Exalted Chaos Champion
Mark of Slaanesh
Great Weapon
Shield
Chalice of Chaos
161

Wargor
Mark of Tzeench
Great Weapon
Heavy Armor
Shield
Dispell Scroll x2
190

Chaos Chariot
Mark of Chaos Undevided
120

Chaos Chariot
Mark of Chaos Undevided
120

Chaos Knights x6
Mark of Khorne
Musician
253

Chaos Knights x6
Mark of Khorne
Musician
253

Chaos Warhounds x5
30

Chaos Warhounds x5
30

Demonettes of Slaanesh x20
300

Chaos Furies x8
120

Screamers of Tzeench x5
165

Beastherd
Gors x11
2nd handweapon
Ungors x7
Spear
Foe-Render
Standard
Musician
147

Ukupno - 2249

Ima svacega pomalo - demona, zvjeri, smrtnika, Slanesa, Cinca, Korna...
Za vatreno krstenje u Hrvatskoj mislim da ce posluziti!
I zna se kome ide pivo od ovoga...
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
slayer king
Posts: 811
Joined: Sat Mar 18, 2006 8:24 am
Location: Zvezdara

Post by slayer king »

Doista haoticna :twisted: ............
Image
opsidiannight wrote:Čitaj moje postove, šećeru.
User avatar
Pavlik Vladansson
Posts: 87
Joined: Sat Sep 11, 2004 11:12 am
Location: Beograd

Post by Pavlik Vladansson »

Po povratku sa turnira me je uhvatila neka ideja za lizardmensku vojsku, i posle vise inkarnacija liste dosao sam do ove. Recite mi sta mislite, uglavnom je pravljena po nekim mojim idejama sta bih voleo da vodim i samo je blago vodjena cinjenicama sta je zapravo korisno. Fire away!

Vojska pripada Sacred Spawning of Tepok

Saurus Old-blood
napravljen da bude brzi, 7 napada, 2+ armor, 4+ ward od snage 5+ i naravno 9" movement. Spawninzi Tepok i Quetzl

Saurus Scar Veteran
ovaj heroj je general, jase cold onea, nosi sword of might i 5+ ward. Ima samo Tepok i Itzl spawninge.

Saurus Scar Veteran
Ovaj heroj je BSB, isto jase cold onea i nosi samo item koji mu daje 2+ ward od prve rane. Isti spawning kao i prethodni.

Core Choice su dve jedinice Skinkova (zbog armije obe jedinice imaju MR (1)) od po 10 i 2x jungle swarm
Special choice su dve jedinice od po 3 kroxigora i 2 jedinice od po 14 Saurusa sa spawningom tepoka (+1 dispel dice) i quetzla (+1 armor save). U ove jedinice idu heroji na cold oneovima tako da dodaju dva modela u svaku.
Rare choice su stegadon i 3 salamandera.
To je 7 dispel kockica, doduse bez dispel scrollova ali mi se dopada ideja bez magova, ima khornovski prizvuk.
Kao sto sam vec rekao, fire away
Fiat iustitia et pereunt mundi.
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Post by Dzon Vejn »

Mislim da ta lista ima potencijal.... da napreduje sa predzadnjeg na zadnje mesto :P ... Ajd sad ozbiljno:

1. Sto se pravila tice, ne moze general da ti bude karakter koji nema najveci LD.... Znaci general u toj listi mora da ti bude Old blood.

2. Izbor magicnih predmeta ti je... cudan? izuzev: 4+ ward od snage 5+ i naravno 9" movement... pogledaj malo... ima tu boljih predmeta..

3. Mislim da ti ipak treba barem jedan mag dispelator... Jeste, znam da imas 500 dispell kockica, ali to ti nekada nije dovoljno... kada protivnik baci izuzetno mnogo, ipak je dobro da se ne igras sa kockicama, nego da imas skrol...

4. Swarmovi po novoj ediciji ne rade ama bas nista... ne mogu da izdrze ni jedan krug u kombatu, tako da ti je bolje umesto njih da ubacis jos skinkova/neceg drugog.

5. Ako saurusima das 1 spawn oni postaju special, sa 2 postaju rare, tako da ti iams prakticno 4 rare slota sto nije dozvoljeno ;)

6. Ja bih pre uzeo 2 stegadona... ali to sam opet samo ja ;)
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
Pavlik Vladansson
Posts: 87
Joined: Sat Sep 11, 2004 11:12 am
Location: Beograd

Post by Pavlik Vladansson »

heh, potcenjujes moje poznavanje pravila ove igre 8) .

1. Svi Saurusi imaju isti leadership, tj ld. 8, tako da heroj moze da bude general. Ova ideja mi se dopada zato da bi ipak sirio taj svoj leadership 8 na skinkove i kroxigore i mozda na salamandere.

2. Pa mislio sam da stavljam uglavnom zastitne magicne iteme. Old blood nosti mac za +2 napada (to je ok, da?), 9" movement i 4+ ward od snage 5+. General nosi sword of might (to je za njega 4 napada snage 6, ja mislim da nije lose) i 5+ ward, cisto da ga nesto stiti pored 1+ armora. Battle standard ja volim da mi je lepo zasticen, ali pored 2+ armora on moze samo da nosi taj 2+ ward od prve rane...ne znam bas sta bi mu drugo stavio.

3. Znam, znam, ali..skinkovi su zene i nemaju srce. Ne volem ih ni malo, a i mislio sam da probam i bez dispel scrolova...ako moze Khorne, mogu i gusteri...nadam se :D

4. Ti swarmovi su tu silom prilika...videcu onda da ubacim jos 10 skinkova.

5. Ova lista je sa GW sajta, to su oni Sacred Host-ovi, tako da su saurusi core sa spawningom Tepoka (jer je Sacred Host of Tepok) a special kad im dodam jos jedan spawning. Tako da uz dve jedinice kroxigora oni cine 4 special slota, sto je ok :)

6. Heh, mnogo bre 2 stegadona..a i ja sam mislio da su salamanderi korisni. Kao, malo pucamo, pucamo i opa! Chargujemo neprijatelja! A cunning plan which cannot fail!
Fiat iustitia et pereunt mundi.
User avatar
Vesela Hrvatina
Posts: 19
Joined: Mon Mar 03, 2003 10:39 am
Location: Zagreb

Post by Vesela Hrvatina »

Evo na zalju vašeg člana jedna Skaven horda kakvu bih ja vodio da imam volje, previše novaca i previše slobodnog vremena.
HEROES:
Warlord - 167 Pts
General; Halberd; Heavy Armour
The Foul Pendant
Enchanted Shield
Bands of Power
- prilično banalan character, u principu služi samo za supeiorniji Ld (10), ali sa 2+As-om i 5+ Wardom može i u combat (još ako mu Bands of Power prođe, juuuu!)

Warlock Engineer - 135 Pts
Magic Level 1; Supercharged WP Accumulator; Upgraded Warp-Energy
Condenser; Warp Blades
#1 Warpstone Token [0]
2 x Dispel Scroll

Warlock Engineer - 135 Pts
Magic Level 1; Supercharged WP Accumulator; Upgraded Warp-Energy
Condenser; Warp Blades
#1 Warpstone Token [0]
Storm Daemon
Ring of Darkness
- ovo je ipak nekakva nužnost, bez prevelikog forsiranja; magija kao ispomoć, a ne glavno sredstvo

Chieftain - 94 Pts
Heavy Armour; Battle Standard
Banner of the Swarm
- BSB se drži na kraju unita (bilo Stormveminovskog ili nekog drugog Clanratovskog), za statičan CR +8 protiv svega šta je manjebrojnije od 25.

CORE:
26 Stormvermin
- 294 Pts
Halberd; Heavy Armour; Shield; Standard; Musician; Champion
Umbranner
- ovo mi je nekako fluffy unit, modeli su mi prejaki i svakako ima svoje mjesto u bilo kojem Skavenovskom konceptu koji radim, a nisu niti loši

2 x 25 Clanrats - 150 Pts
Light Armour; Shield; Standard; Musician; Champion
- standarda, za statičan CR i ostale već opće poznate namjene...

21 Clanrats - 105 Pts
Light Armour; Shield

2 x 20 Clanrat Slaves - 2 x 40 Pts
- šrot za redirectove itd., za prljav posao.

2 x 5 Night Runners - 2 x 25 Pts
- obični skirmisheri, korisni blockeri

SPECIAL:
5 Poison Wind Globadiers
- 50 Pts
- u principu mogu dobro čuvati ne mali dio table, po mogućnosti zauzeti centralni(ji) teren sa nijma

5 Gutter Runners - 70 Pts
Poisoned Hand Weapons
- korisni protiv ethereal unita, demona i sličnih gadarija, da ne govorim da su scouti

25 Plague Monks - 250 Pts
Frenzy; 2ndWeapon; Standard; Musician; Champion
War Banner
- još jedan vrlo solidan blok sa dobrim CR-om

2 x 10 Warplock Jezzail teams - 2 x 200 Pts
- kako nisam uzimao weapon teamove, ovo je u principu jedino pucanje koje imam u vojsci

7 Plague Censer Bearers @ 119 Pts
- još jedan anti deamon/ethereal/treespirit unit

Casting Pool: 6
Dispel Pool: 4
Models in Army: 213
Total Army Cost: 2244
Završna misao: Ovo je moja varijanta Skavenovske "horda liste". 213 modela idu u prilog tome. Ova lista može biti i u gadnijoj varijanti ako se recimo zamijene Stormvermini sa Clanratovima, mogu se prilično uredno zamijeniti standardi Stormvermina i Plague Moncova (tako da Stormvermini imaju još brutalniji statičan CR).

Mislim da je ovo prilično blaga, a opet vrlo opasna lista (ako se igra pametno sa njom). Istina, imam 20 Jezzaila, ali nešto pucanja moram imati ako sam se već odrekao Ratlinga. Magija je solidna, obrana od magije smatram da je također solidna (ako se igra u nekom normalnom igračkom okruženju sa ne abusive listama).
Zašto nitko nikada nije došao sa takvom listom? Pa mislim da za to postoje 2 vrlo očita razloga - malo kome se da farbati preko 200 modela i financijski je vrlo teška ova lista (oko 430 Funti).

Iako ne sadrži Charactera upitne legalnosti i 4 levela magije od 650 bodova (a moja 4 charactera koštaju 531 bod), mislim da ova lista može konkurirati okruženju tipa Agram Arena (čitaj: sa penalčinama za abusive liste).
Šta vi kažete?
User avatar
Kirgan
Ser
Posts: 1624
Joined: Mon Sep 06, 2004 12:32 pm
Location: Banovo Brdo Republika

Post by Kirgan »

Pa kao persona koja se naigrala sa Khorn-om uzmi dispel skrlove posto jednostavne ne smes uvek rizikovati da prodje neki spel :roll: :wink: 8) :twisted: A sto se tice Guttera nisam znao da imaju magican napad tj ako nemaju onda nista sa vazduste ne rade :roll: :wink: 8) :twisted:
Josef Quartjin (Enemy Within):

"Zbogom Wittgendorf-e na k...c te nabijem" Sommerzeit 13. 2512.
User avatar
Pavlik Vladansson
Posts: 87
Joined: Sat Sep 11, 2004 11:12 am
Location: Beograd

Post by Pavlik Vladansson »

Meni se lista prilicno dopada, mada bi ja u moju skaven hordu ubacio i Rat Ogrove i mozda top, ali je zamisao ista, puno jedinica, svi moguci skaven klanovi, bsb u zadnjem redu (taj fazon mi je sjajan) i Warlord...sto je najtuznije, prilicno mi se svidja ideja skupljanja ove lista, mada mi se cini da je objektivna snaga liste dubiozna...ali to me nije sprecilo pre!
Fiat iustitia et pereunt mundi.
User avatar
slayer king
Posts: 811
Joined: Sat Mar 18, 2006 8:24 am
Location: Zvezdara

Post by slayer king »

Exalted sorcerer 344pts.
Undivided, 4th level, Power familiar, kljuse

3x Beastman bray shaman 498pts.
Braystuff, 2xDS, 2nd level, Undivided

3x7 kerova 126pts.
Beastmanski profil
Bice zabavno da ponekad odu u Ambush.

2x5 Chaos knightes 350pts.
Undivided, muzicar

5kom. Chosen Chaos knightes of Khorn 350pts.
Mark of Khorne, standar bearer, muzicar, Banner of Rage

3 screamera 99pts.

8 Furies 120pts.

3 Dragon ogra 235pts.
Light armour, great weapon

Chaos chariot 120pts.
Undivided


Citava ideja ove liste je isprobati Power play bez Tzeentchove gamadi.Cenim da je 13 PD i 9DD + 6DS dovoljno sto se tice magije, psi su fini za screening, glavni Hammer head armije su Choseni i Dragon ogri mada ni kocija i ostali vitezovi nisu mala deca :wink: ........
Image
opsidiannight wrote:Čitaj moje postove, šećeru.
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Post by Shunka »

Ne mozes slati jedinice u Ambush ako nemas Beast djenerala (koji duva u rog da ih prizove).

P.S. Uostalom, to su kerovi sa LD koliko? 5?! Ne zelis ih slati u zasedu...
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
Post Reply

Return to “Warhammer Age of Sigmar's Fantasy Battles”