Liste i taktike za ETC 2014

Moderators: Telion, Hypodermic, Mrzimsvee

User avatar
joggy
Hronos
Hronos
Posts: 1224
Joined: Sat Apr 06, 2002 6:17 am
Location: Buduca nezavisna Republika Kotez
Contact:

Re: Liste i taktike za ETC 2014

Post by joggy »

Telion wrote:Jako zanimljiv clanak, preporucujem svima da bace pogled, a ja cu samo quote-ovati jedan deo Nikoli..setice se on nase price juce.. :D
Na ovogodisnjem Adepticonu...
Top Allied Combinations were:

Space Marines/Tau (Centurionstars)
Eldar/Dark Eldar (Beaststars)
Tau/ Eldar (Commander/Seer hi jinx)
http://www.belloflostsouls.net/2014/04/ ... ition.html

P.S.
Sada sam siguran da onaj moj Centurionstar moze da se unapredi i napravi da bude jos bolji.. 8-)
Kao sto nam je sutic pokazao prosle godine, cookie cutter liste ne moraju da budu najbolje liste u ETC okruzenju. Plus, nisam nesto odusevljen taktickim potezima amerikanaca :geek: . Plus, ti njihovi turniri imaju neka ogranicenja ako se ne varam. A nikako mi se ne dopada ideja sa 3 modela koja vrede 300 poena i nemaju ward save. Svakako treba probati sta to zapravo radi
"Narod u demokratiji ne može da pogreši. Kakva god da je odluka naroda to je odluka Boga." Vulin.
"Potrebno je da vozilo koje vrši transport ima onu ruku napred, da prebacuje... Imaju proizvođači, ja sad ne znam ko su“ Velja.
„Na Beka su pucali amateri, jednom je čak spala kapuljača“ Nesa.
User avatar
Telion
Commissar Weasel
Posts: 1244
Joined: Tue Dec 22, 2009 4:20 pm

Re: Liste i taktike za ETC 2014

Post by Telion »

Slazem se, uvek se moze smisliti lista koja radi kao counter trenutnoj meti.
Sto se tice Amerikanaca, mislim da su nas olako shvatili i da su se vec porazom od Francuske u prethodnom kolu oprostili od nekog boljeg plasmana, te da ih nismo videli u "punoj snazi"..nikako ih ne bi otpisao ove godine, a i ko zna kako bi se zavrsio nas ovogodisnji duel..nadam se da cemo imati prilike da se opet sretnemo sa njima u avgustu. :)
A sto se tice turnira- da, oni "preko bare" igraju drugacije, ali mislim da su njihovi turniri daleko otvoreniji od ETC-a (kada pricamo o stvarima koje su dozvoljene). :wink:
3 modela=250 poena :geek: , ali ih imas 4+ generalno :D

Osim ako im ne pise eksplicitno kao SM sto pise- mislim da ne moze.
Ali nikada ne bih iskljucio mogucnost da se pojavi neki Catachan/Tallaran Desert/itd..Supplement koji ce ti biti Allied..sad, ne secam se kako su oni na ETC rule-ovali i da li su dozvolili SM Supplemente- Clan Raaukan i Sentinels of Terra.. :?
"MISSION SUCCESSFUL! Once again, I...Cato Sicarius..."
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: Liste i taktike za ETC 2014

Post by Dzon Vejn »

Isprobao danas prvu listu, pobedio dal 13:7 ili 14:6, nisam siguran. Nikola je vodio listu sa puno magova i ogromnim unitima garde koji imaju 4+ inv save, ignore cover, reroll to hit i to wound (sveeee, aaaaaaa! :D).

Ukratko, prvo sam ubio neko komandno vozilo, samo da bih uzeo first blood. Onda je napolje izasao neki sto baca blastove, sto se scarabima nije svidelo. Sledeci krug sam ukljucio engine na 2 od 3 zmaja da bih ubio tu jedinicu i tog ciku. Krenuo napred sa scarabima kad su se nekroni iskrcali, tako da u jednom krugu uradim sva pucanja. Svim nekron pucanjem zajedno ubijam sve osim Pasca, koga sledeci krug dokrajcujem (njega sam samo imobilisao).

Stormlord se solidno pokazao, nije losa fora sa tom nocnom zajebancijom. Pokazalo se da bi vargard bio totalno nepotreban za teleport - kada bube iskenjanju jos scaraba, ukrade se jako puno movementa. Dovoljno da u 2 kruga mogu da budem bilo gde. To prakticno znajci da protivnik ima 1 krug pucanja po bubama, sto bi imao i sa teleportom (ne moze assault posle teleporta). Ovako sam cak imao sansu za charge na 11 sa re-roll.

Ostaje mi dilema da li uzeti deathmarke ili nesto drugo, ali to cu moci da resim tek kad ustanovimo koja je moja uloga u timu.
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Re: Liste i taktike za ETC 2014

Post by Megabaja »

da li neko zna napamet da li moze imperijalna garda da se udruzi (ally) sama sa sobom?

interesuje me bas ETC ruling
ne moze, pise u osnovnim pravilima cini mi se.
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
User avatar
Ridcully
Posts: 163
Joined: Thu Mar 22, 2012 11:03 am
Location: Funris

Re: Liste i taktike za ETC 2014

Post by Ridcully »

Evo liste do koje smo došli Nemanja i ja posle testiranja.

HQ

Rune Priest [120] TDA; JotWW; Murderous Hurricane; Warlord
Rune Priest [100] JotWW; Living Lightning
Rune Priest [100] JotWW; Tempest's Wrath;
Rune Priest [100] JotWW; Fury of the Wolf Spirits

ELITES

1) Wolf Guard Pack [287]
6 x Power Armour; Bolt Pistol; Combi-Melta;
2 Terminator Armour; Combi-Melta; Power Weapon (ide 1 u melta GH Squad)
1 Terminator Armour; Heavy Flamer; Power Weapon (ide u flamer GH Squad)
Drop Pod

2) Wolf Guard Pack [249]
6 x Power Armour; Bolt Pistol; Combi-Plasma
2 x Terminator Armour; Combi-Plasma; Power Weapon (ide 1 u plasma GH Squad)
Drop Pod

3) Wolf Guard Pack [249]
6 x Power Armour; Bolt Pistol; Combi-Plasma
2 x Terminator Armour; Combi-Plasma; Power Weapon (ide 1 u plasma GH Squad)
Drop Pod

TROOPS

8 x Grey Hunter Pack [155] Flamer; Drop Pod
8 x Grey Hunter Pack [160] Meltagun; Drop Pod
8 x Grey Hunter Pack [165] Plasma Gun; Drop Pod
8 x Grey Hunter Pack [165] Plasma Gun; Drop Pod

Models in Army: 68
Total Army Cost: 1850

Ako je neko raspoložen za dalje testiranje, sledeće nedelje bih mogao u utorak, i verovatno subotu.
Dodatni komentari su dobrodošli. :)
Image Image
User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Re: Liste i taktike za ETC 2014

Post by Megabaja »

probacu ja da dodjem u sledecu subotu...
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
User avatar
žubor
Posts: 1893
Joined: Fri Apr 25, 2003 9:35 pm
Location: BGG.CC
Contact:

Re: Trening partije - ETC 2014

Post by žubor »

Petak od 15h pa na dalje, do zatvaranja kluba? Tj. do fudbala :)

"ETC legalni" TAU je spreman :)

Moze i "legalni" Grey Knights ako neko hoce :)

Sad kada sam procitao pravila, moze opet protiv Bastiona :)
Image
User avatar
joggy
Hronos
Hronos
Posts: 1224
Joined: Sat Apr 06, 2002 6:17 am
Location: Buduca nezavisna Republika Kotez
Contact:

Re: Trening partije - ETC 2014

Post by joggy »

ja se prijavljujem za petak zubore. "legalni" grey knights ima 6 razorbacka, 3 dreadnoghta sa twinlinked autocannonima i jos ponesto :)
"Narod u demokratiji ne može da pogreši. Kakva god da je odluka naroda to je odluka Boga." Vulin.
"Potrebno je da vozilo koje vrši transport ima onu ruku napred, da prebacuje... Imaju proizvođači, ja sad ne znam ko su“ Velja.
„Na Beka su pucali amateri, jednom je čak spala kapuljača“ Nesa.
User avatar
žubor
Posts: 1893
Joined: Fri Apr 25, 2003 9:35 pm
Location: BGG.CC
Contact:

Re: Trening partije - ETC 2014

Post by žubor »

joggy wrote:ja se prijavljujem za petak zubore. "legalni" grey knights ima 6 razorbacka, 3 dreadnoghta sa twinlinked autocannonima i jos ponesto :)
Ne ne to ima competetivni Grey Knights :)

Ondak vs TAU od 15h.

Neko posle toga?
Image
User avatar
žubor
Posts: 1893
Joined: Fri Apr 25, 2003 9:35 pm
Location: BGG.CC
Contact:

Re: Trening partije - ETC 2014

Post by žubor »

Evo i liste

Commander: missile pod; missile pod; shield generator; velocity tracker; XV8-02 Crisis 'Iridium' Battlesuit; Puretide Engram Neurochip 200

XV104 Riptide: early warning override; velocity tracker; ion accelerator; twin-linked fusion blaster 210
XV104 Riptide: early warning override; velocity tracker; ion accelerator; twin-linked fusion blaster 210
XV104 Riptide: early warning override; velocity tracker; ion accelerator; twin-linked fusion blaster 210

10 Kroot 60
10 Kroot 60

3 XV88 Broadside Team: Broadside Shas'ui (velocity tracker; missile drone; twin-linked high-yield missile pod); Broadside Shas'ui (velocity tracker; missile drone; twin-linked high-yield missile pod); Broadside Shas'ui (velocity tracker; missile drone; missile drone; twin-linked high-yield missile pod) 303
3 XV88 Broadside Team: Broadside Shas'ui (early warning override; twin-linked high-yield missile pod); Broadside Shas'ui (early warning override; twin-linked high-yield missile pod); Broadside Shas'ui (early warning override; twin-linked high-yield missile pod) 210

Ordo Malleus Inquisitor: bolt pistol; chainsword 25

5 Grey Knights 100

Nemesis Dreadknight: Nemesis doomfist; Nemesis greatsword; heavy incinerator; personal teleporter 260

1.848 points
Image
User avatar
igor
Mental midžit
Posts: 771
Joined: Thu Aug 14, 2003 12:21 am
Location: Pancevo

Re: Trening partije - ETC 2014

Post by igor »

#Zubor

Stavi jednom ripditedu heavy burst cannon, commanderu ne treba shideld generator nit po razno kao i iridium suit ako je uvek zasticen u unitu broadside/sa jednim ripdite (ako uvek dovoljno pazis da ne moze biti instant kill/targetovan necim)

Ripditima ne bih stavljao melte, osim jednom u kome ce ici komander-i ostali karakteri, da bi koristio te melte efikasno-moras biti blizu sa riptidima, a to sa tvojom listom nikako ne valja jer nemas ovesa star.
Sa meltama moras igrati agresivno, samo njih nova charge za duplo pucanje - sve ovo uz to da ti neprijatelj ulece sa avionima/necim bitim u tih 9/18 inca - sto je vec greska protivnika ako to radi. Stavi riptidima SMS i zacudices se kada budes opalio u nesto sa 2/3nova charge ripdite to je 20-24 SMS. - sa po potezu se jako lepo sakati unit.

Intercept na broadside po meni ne radi bas bez skyfire (jer imas vec 3 ripdite), jedino da ih drzis pri ivici table pa da intercept outflanking unit, ali to je onda vec greska protivnika.

Ako vec volis velocity tracker na broadsides, moj savet ti je 1 da to ima, a ostala dva po target lock, i time dobijas 3 mete. I tako oba unita. ;) Ovo kazem jer vec imas dovoljno skyfire, a etc lista je u pitanju.

Dronovi u unitu su ti nepotrebni (skupi su za bs2), vidim nemas championa samo ces lakse bacati paniku kada umru. Champion je topla preporuka za bolji leadership kao i bonding knife. :wink:

Probaj da nadjes mesta za jednog skyray - topla preporuka. Hajde sto kida koliko puca (sms + rakete), ima ML, nego sto uvek moze sa njim 12+12 da se pomeris u poslednjem potezu da negiras objektiv/uzmes linebreaker.
User avatar
žubor
Posts: 1893
Joined: Fri Apr 25, 2003 9:35 pm
Location: BGG.CC
Contact:

Re: Trening partije - ETC 2014

Post by žubor »

Igore, hvala na savetima. Videcu sta mogu da ukomponujem s' obzirom da ne volim proxy :). U svakom slucaju i meni se dronovi nesto ne dopadaju :)
Image
User avatar
žubor
Posts: 1893
Joined: Fri Apr 25, 2003 9:35 pm
Location: BGG.CC
Contact:

Re: Trening partije - ETC 2014

Post by žubor »

Commander: missile pod; missile pod; velocity tracker; XV8-02 Crisis 'Iridium' Battlesuit; Puretide Engram Neurochip 175

XV104 Riptide: early warning override; velocity tracker; ion accelerator; twin-linked fusion blaster 210
XV104 Riptide: early warning override; velocity tracker; ion accelerator; twin-linked plasma rifle 210
XV104 Riptide: early warning override; velocity tracker; ion accelerator; twin-linked fusion blaster 210

10 Kroot 60
1 Kroot Hound 5
10 Kroot 60

3 XV88 Broadside Team: Bonding Knife Ritual; Broadside Shas'ui (early warning override; twin-linked high-yield missile pod); Broadside Shas'ui (early warning override; twin-linked high-yield missile pod); Broadside Shas'ui (early warning override; twin-linked high-yield missile pod) 213
1 XV88 Broadside Team: Broadside Shas'ui (early warning override; twin-linked high-yield missile pod) 70
1 XV88 Broadside Team: Broadside Shas'ui (early warning override; twin-linked high-yield missile pod) 70

Ordo Malleus Inquisitor: bolt pistol; chainsword 25

5 Grey Knights 100

Stormraven Gunship: side-sponson hurricane bolters; searchlight; psybolt ammunition 256

Nemesis Dreadknight: Nemesis doomfist; Nemesis greatsword; heavy incinerator 185

1.849 points

Sa figurama koje imam, mogao bih da izvedem nesto ovako?
Uvek mogu early warninge (koje obozavam :)) da zamenim za target lock u velikom unitu.
@Igor, da li si nekada igrao sa pojedinacnim XV88? (U listi imam 1x3 i 2x1)
Image
User avatar
igor
Mental midžit
Posts: 771
Joined: Thu Aug 14, 2003 12:21 am
Location: Pancevo

Re: Trening partije - ETC 2014

Post by igor »

#zubor

Nikako brodside po jedan model, tako lako daju kill poen/fb.
I fale ti uniti, ta dva unita krootova se lako ubiju i onda na misije sa vise objektiva nemas sta da trazis.
User avatar
žubor
Posts: 1893
Joined: Fri Apr 25, 2003 9:35 pm
Location: BGG.CC
Contact:

Re: Liste i taktike za ETC 2014

Post by žubor »

Commander: missile pod; missile pod; velocity tracker; XV8-02 Crisis 'Iridium' Battlesuit; Puretide Engram Neurochip 175

XV104 Riptide: early warning override; velocity tracker; ion accelerator; twin-linked fusion blaster 210
XV104 Riptide: early warning override; velocity tracker; ion accelerator; twin-linked plasma rifle 210
XV104 Riptide: early warning override; velocity tracker; ion accelerator; twin-linked fusion blaster 210

10 Kroot 60
10 Kroot 60
1 Kroot Hound 5
10 Kroot 60
1 Kroot Hound 5

3 XV88 Broadside Team: Bonding Knife Ritual; Broadside Shas'ui (early warning override; twin-linked high-yield missile pod); Broadside Shas'ui (early warning override; twin-linked high-yield missile pod); Broadside Shas'ui (early warning override; twin-linked high-yield missile pod) 213

Ordo Malleus Inquisitor: bolt pistol; chainsword 25

9 Grey Knights: 8× Nemesis force sword; Nemesis warding stave 205

Stormraven Gunship: searchlight; psybolt ammunition 226

Nemesis Dreadknight: Nemesis doomfist; Nemesis greatsword; heavy incinerator 185

1.849 points

Da li je ovo prevelik tradeoff? Dodari jos jedni krootovi i pojacani GK da mozda i ubiju nesto u assaultu ...
Sta znam ja, ne igram ja dugo ovu igru :)
Image
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: Liste i taktike za ETC 2014

Post by Dzon Vejn »

Ta lista je ok. Ja bih mozda umesto onih 9 komada uzeo 2 puta po 5 (vise troop jedinica), ili bih uzeo osnovnih minimalnih 5, a probao negde da ustinem jos koji poen, da se uzmu jos 2 unita krootova.

Takodje, ne znam napamet pravila za gunship, ali ako se ne varam, on bi trebao da bude assault vehicle, sto znaci da ono sto je u njemu (npr. ti truperi), obicno treba da dozivi combat ;).
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
RatGod
Strvinar
Posts: 1353
Joined: Sun Jan 29, 2006 6:29 pm

Re: Liste i taktike za ETC 2014

Post by RatGod »

Zubore treba probati sve, u ovoj listi GK dexter nije agresivan toliko vec defanzivan brani riptide. Mislim da ti ne treba vise od 5 marinaca ali kao sto rekoh probaj, imas protiv koga :D
1000 year-old lords of the walking dead? Chosen avatars of the dark gods leading horrible creatures from another dimension? Ancient members of the civilization who created the very world upon which we wage our wars? Bah! We're skittish mutant rats. We've got a bell. And we're going to ring it till your ears hurt bleed. Bitches.
User avatar
žubor
Posts: 1893
Joined: Fri Apr 25, 2003 9:35 pm
Location: BGG.CC
Contact:

Re: Liste i taktike za ETC 2014

Post by žubor »

Dzon Vejn wrote:Ta lista je ok. Ja bih mozda umesto onih 9 komada uzeo 2 puta po 5 (vise troop jedinica), ili bih uzeo osnovnih minimalnih 5, a probao negde da ustinem jos koji poen, da se uzmu jos 2 unita krootova.

Takodje, ne znam napamet pravila za gunship, ali ako se ne varam, on bi trebao da bude assault vehicle, sto znaci da ono sto je u njemu (npr. ti truperi), obicno treba da dozivi combat ;).
Da da assualt vehicle, zato sam ih povecao na 9 da vidim sta mogu da urade kada izlete :).
Bumo probali u Petak :)
Image
RatGod
Strvinar
Posts: 1353
Joined: Sun Jan 29, 2006 6:29 pm

Re: Liste i taktike za ETC 2014

Post by RatGod »

Igore, sky ray seeker missiles nisu ignore cover ;), vec samo ako potrosis 2 marker lighta onda one dve imaju ignore cover ili mozes da potrosis jedan od ta dva marker lighta da ispalis, za svaki marker light po jednu raketu koja je ignore cover. Plus ti skyray moraju da vide nisu ignore LoS.

I nisu fast skimmer.

E sad zasto ti ne bi mogao da ispalis sve rakete odjednom, posto si rekao da mozes samo dve bazicno?
1000 year-old lords of the walking dead? Chosen avatars of the dark gods leading horrible creatures from another dimension? Ancient members of the civilization who created the very world upon which we wage our wars? Bah! We're skittish mutant rats. We've got a bell. And we're going to ring it till your ears hurt bleed. Bitches.
User avatar
igor
Mental midžit
Posts: 771
Joined: Thu Aug 14, 2003 12:21 am
Location: Pancevo

Re: Liste i taktike za ETC 2014

Post by igor »

RatGod wrote:Igore, sky ray seeker missiles nisu ignore cover ;), vec samo ako potrosis 2 marker lighta onda one dve imaju ignore cover ili mozes da potrosis jedan od ta dva marker lighta da ispalis, za svaki marker light po jednu raketu koja je ignore cover. Plus ti skyray moraju da vide nisu ignore LoS.

I nisu fast skimmer.

E sad zasto ti ne bi mogao da ispalis sve rakete odjednom, posto si rekao da mozes samo dve bazicno?
Luka :)

Naravno da nisu bazicno, to sam ti i rekao.
Postaju tj dobijaju ignore cover, ignore los, hit na 2+, kada potrosis 1 marker light, i to sam ti lepo bio objasnio.
Naravno da nesto sto gadja sa ML mora da vidi metu, ali zato seeker missile ne mora. (jedan skyray vidi, opali ML, drugi skyray iskoristi te ML opali seeker - ne mora da vidi tu istu metu na kome su ML..)
Naravno da nisu fast skimmer, i to smo rekli neko samo skimmer.
Ne znam za to, to moramo proveriti. Ja sam mislio da ide 1 raketa = 1 wep pucanja. Moguce da jedino tu nisam bio siguran, i to na moju stetu.
Inace u partiji gde smo mi igrali - nista od gore napomenutih pravila nije prekrseno. ;)
RatGod
Strvinar
Posts: 1353
Joined: Sun Jan 29, 2006 6:29 pm

Re: Liste i taktike za ETC 2014

Post by RatGod »

E ovako, samo oruzije nema nista sem Ap3, a pravila za marker light je za 2 potrosena dobiju ignore cover samo to bez LoS, a imas i ovu mogucnost :

Seeker: . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . Markerlight cost: 1 +
For each markerlight counter expended o n this ability,
the unit immediately fires a single seeker missile (if
it has one) in addition to any other weapons it is
pet-mitted to fire. A seeker missile fired in this way:
- Does not need line of sight.
- Must be fired at the same target as the vehicle's
other weapons.
- Is resolved at Ballistic Skill 5.
- Has the Ignores Cover special rule.
- Does not reduce the number of weapons a vehicle can
fire at its full Ballistic Skill.
- Does count towards the limit of 2 missiles that a flyer
can fire each turn.

Sto je bitno jer onda mozes da imas samo 2 ispaljene rakete koje imaju ignore svega, a ne 6.
A situacija koju ti kazes jedan vidi opali ML pa drugi iskoristi te ML, opet znaci da prvi nije potrosio ni jedan od dva ( nema ignore cover, a drugi ima za svaki ML do maksimmuma od dva jer je to maksimum s obzirom da imas samo 2 ML na prvom).
Nije bitno ne pogadjas sa svima na 2+ vec samo sa po jednom za svaki ML ako si iskoristio opet do maksimuma od 2 jer je to broj ML koji mozes da imas.

To znaci ja izletim sa Demonom i stanem u ruinu imam 4+ save, jedan me vidi drugi ne. Ti mozes maksimum da imas dve rakete sa ignore LoS, ignore cover, ne dobiju sve ignore cover ( sem ako oba ne pogodis ali onda drugi ne puca uopste).


Nisam ja tebe najbolje razumeo, jedan taj ubije demona na mozda kad ispali sve, ne automatski.
I molim te pogledaj da li moze sve da ispali rakete i koliko moze ( ako moze 4 maksimum ne ubije sigurno :wink: ).

P.S. Ne kazem zbog toga kako je bilo u partiji jer se ne secam, ali sad kad znam tacno nisu auto ubice a to sam mislio, u svakom slucaju igracemo jos xyz partija : :geek:
1000 year-old lords of the walking dead? Chosen avatars of the dark gods leading horrible creatures from another dimension? Ancient members of the civilization who created the very world upon which we wage our wars? Bah! We're skittish mutant rats. We've got a bell. And we're going to ring it till your ears hurt bleed. Bitches.
User avatar
igor
Mental midžit
Posts: 771
Joined: Thu Aug 14, 2003 12:21 am
Location: Pancevo

Re: Liste i taktike za ETC 2014

Post by igor »

To kada sam rekao da puknes svih sest komada sam mislio kada naravno ima 6 ml na unitu - kao npr sto sam na proslom etc imao commandera sa 6 ml dronova koji pogadjaju na 2+ zbog kontrolera.
E sada ostaje pitanje da li mozemo da ispalimo i koliko po potezu raketa.. Ako se sve tj svih 6 raketa racunaju kao jedno oruzje.. Onda cool. :)
User avatar
CheMilan
Posts: 213
Joined: Mon Apr 15, 2013 7:54 pm
Location: Beograd

Re: Liste i taktike za ETC 2014

Post by CheMilan »

Moze sve seeker missile ali mora u istu metu kao i gde puca vozilo/robot. 1 marker light daje ignores line of sight, ignores cover, BS 5. 6 marker lightova = 6 raketa. Raketa je one use only. :)
...pa i nisi bas najbolji...
RatGod
Strvinar
Posts: 1353
Joined: Sun Jan 29, 2006 6:29 pm

Re: Liste i taktike za ETC 2014

Post by RatGod »

Za jedan ML mozes jednu takvu raketu a ne za jedan ML sve :wink: A inace i meni se cini da bi trebalo da mozes da ispalis sve rakete odjednom
1000 year-old lords of the walking dead? Chosen avatars of the dark gods leading horrible creatures from another dimension? Ancient members of the civilization who created the very world upon which we wage our wars? Bah! We're skittish mutant rats. We've got a bell. And we're going to ring it till your ears hurt bleed. Bitches.
User avatar
CheMilan
Posts: 213
Joined: Mon Apr 15, 2013 7:54 pm
Location: Beograd

Re: Liste i taktike za ETC 2014

Post by CheMilan »

da to sam i napisao. 1 Marker light = 1 raketa, tj 6 marker lightova= 6 raketa ;D 6/6=1 :)
...pa i nisi bas najbolji...
RatGod
Strvinar
Posts: 1353
Joined: Sun Jan 29, 2006 6:29 pm

Re: Liste i taktike za ETC 2014

Post by RatGod »

Ali sam skyray ima samo 2 ML te stoga moze samo dve ( on u vojisci nema druge ML :wink: )
1000 year-old lords of the walking dead? Chosen avatars of the dark gods leading horrible creatures from another dimension? Ancient members of the civilization who created the very world upon which we wage our wars? Bah! We're skittish mutant rats. We've got a bell. And we're going to ring it till your ears hurt bleed. Bitches.
User avatar
CheMilan
Posts: 213
Joined: Mon Apr 15, 2013 7:54 pm
Location: Beograd

Re: Liste i taktike za ETC 2014

Post by CheMilan »

:) jebes tau bez ml :D
...pa i nisi bas najbolji...
User avatar
igor
Mental midžit
Posts: 771
Joined: Thu Aug 14, 2003 12:21 am
Location: Pancevo

Re: Liste i taktike za ETC 2014

Post by igor »

Imam jos dva ml sa drugog skyray-a. Moze svih 6 raketa, dve normalno i i ostalih 4 preko 4 ml.
ako su u 12/24 a farseer baci reroll to hit na oba - moze biti jaki combo za skoro sigurni mrtvi letac/mc. :)
RatGod
Strvinar
Posts: 1353
Joined: Sun Jan 29, 2006 6:29 pm

Re: Liste i taktike za ETC 2014

Post by RatGod »

Apsulutno, ali jedan ;-) Nasao sam im slabu tacku, ali cu ti pokazati sta pa da ti se ne desi tamo B-)
1000 year-old lords of the walking dead? Chosen avatars of the dark gods leading horrible creatures from another dimension? Ancient members of the civilization who created the very world upon which we wage our wars? Bah! We're skittish mutant rats. We've got a bell. And we're going to ring it till your ears hurt bleed. Bitches.
User avatar
Akooll
Posts: 63
Joined: Thu Feb 17, 2011 10:51 am

Re: Liste i taktike za ETC 2014

Post by Akooll »

Kostur moje liste Eldar-a.

Farseer - jetbike, singing spear, mantle
Spiritseer

War walker squadron ( WW x3 ) - 3x ( shuriken cannon i scatter laser )
War walker squadron ( WW x3 ) - 3x ( shuriken cannon i scatter laser )

Vyper squadron ( Vyper x3 ) - 3x ( shuriken cannon upgrade i shuriken cannon ), 2x holo fields
Vyper squadron ( Vyper x3 ) - 3x ( shuriken cannon upgrade i shuriken cannon ), 2x holo fields

Wraithknight - 2x heavy wraithcannons

10 x Guardians - Transport: Wave Serpent ( holo fields, TL Scatter Lasers )
5 x Wraith guard ( D -sythe ) - Transport: Wave Serpent ( holo fields, TL Scatter Lasers )

1850 on the mark.

Ota je igrao Orke, nobs na bikeovima za prvu bitku. Pricali smo dok smo igrali o raznim kombinacijama i moram reci da je Ota super protivnik i jedva cekam sledecu partiju :) Nadam se da ce samo bikeovi da malo bolje bacaju na charge :P Al da su tvrdi orci jesu...

Sto se tice same liste krenuo sam od ovoga, pa cu da je editujem kako ide vreme... Zeleo bih da probam sa drugacijom listom od svih eldara koje ce dolaziti te cu da krenem sa ovakvim nekim varijantama, a i gledao sam koje da najvise ovih figura imam ( i Ota ima Vypere i War Walkere u mojoj semi tako da je bolje ).

Ono sto znam da mi je najtezi matchup Drop pod lista tako da cu sa Duletom igrati u utorak.

Za samu listu imam vec neke ideje kako bih je promenio i mozda poboljsao:

Na WWalkerima bih izbacio mozda Shuriken Catapulte i napravio da budu samo Scatter Laseri. Tako bih dobio range na 36" ali bih izgubio rending i TL svrhu lasera. To bi znacilo da treba jos jedan Farseer da bi im povecao ubojitost, a onda Spiritseer ne moze i Wraithguarda postaje samo Elite. Holo fields na Vyperima cu da skinem skroz, za ovaj format, na njima, su nepotrebni.

- ili izbaciti wraithguardu i staviti Guardiane i zadrzati Wraithknighta, gde bih onda mogao i platforme sa Brightlance u slucaju nekog zalutalog armor 13+ vozila.
- ili ostaviti wraithguardu i izbaciti wraithknighta i staviti jos jedan wave serpent sa guardianima bez platforma.
- ili izbaciti wraithguardu i zadrzati wraithknighta, gde bih mogao da stavim suncannon njemu ili neki jos upgrade... u svakom slucaju 40 poena da stavim nesto, mozda warlordu rune neke isl.
- ili izbaciti wraithknighta i wraithguardu, i staviti swooping hawk 6 kom, i wraithlorda.

Probacu svaku manje vise, ali mi prva i druga deluje bolje od trenutne svakako. Naravno postoji i opcija da se ally sa Iyanden pa da mi Wraithguarda bude ally i trupa ali onda mora padne wraithknight i da se kompenzuje za poene na drugim mestima. Ili da tezim da ostavim Spiritseera zbog Wraithguard trupa samo pa neki spam sa time.

Probao bi i jednu listu sa heavy infantry cisto da vidim kako bi isla. Tako da sledece nedelje ocekujte mene za igranje vece, ne bi li se odlucio ka kom smeru da krenem.

Uvek mogu da idem i probam sa Eldar/DE combo sa malim izmenama.
User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Re: Liste i taktike za ETC 2014

Post by Megabaja »

Pokusaj da igras sa po dva vozila u svakoj jedinici koja ima tri... tri vozila uglavnom prave overkill, a smanjuju ti broj meta.

Ne zaboravi da su maksimumi za kill poene 6, a da ti u dve misije HS i FA daju da uzmes objektive.
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
RatGod
Strvinar
Posts: 1353
Joined: Sun Jan 29, 2006 6:29 pm

Re: Liste i taktike za ETC 2014

Post by RatGod »

Igore daj listu caskom na net da vidim nesto 8-)
1000 year-old lords of the walking dead? Chosen avatars of the dark gods leading horrible creatures from another dimension? Ancient members of the civilization who created the very world upon which we wage our wars? Bah! We're skittish mutant rats. We've got a bell. And we're going to ring it till your ears hurt bleed. Bitches.
User avatar
igor
Mental midžit
Posts: 771
Joined: Thu Aug 14, 2003 12:21 am
Location: Pancevo

Re: Liste i taktike za ETC 2014

Post by igor »

Ovo je poslednja verzija, tu sam koristio protiv ote.

Main - Tau Farsight enclave


HQ:


Tau farsight 165p
+ Body guard Ovesa 305p


commnader - 2xmissile pod,velocity tracker,vectro thrusters,onagar gauntlet,puretide chip 160p


Troops:


1 x Crisis suit, flamer,b.knife 28p
1 x Crisis suit, flamer,b.knife 28p

3 x Crisis suit,3x flamer,3x b.knife 84p



Elite:


Ripdite, ion cannon, early warrning, sms, velocity tracker 210p
Ripdite, heavy burst cannon, early warrning, sms, velocity tracker, amulet of molach 230p



Heavy:


Broadside team: 3x broadsides,2x target lock,3x b.knife,3xsms,3xhy missle pods 208p
Skyray gunship, sms, black sun filter, d. pod - 131
Skyray gunship, sms, black sun filter, d. pod - 131



Tau: 1680p


Eldar allied:


Farseer -bike. - 115p
3 x bikes - 51p


Eldar: 166p


Army: 1846p
User avatar
Ridcully
Posts: 163
Joined: Thu Mar 22, 2012 11:03 am
Location: Funris

Re: Liste i taktike za ETC 2014

Post by Ridcully »

Razmišljam se da izmenim listu, u neku možda malo više all around varijantu.
Prva neka verzija koja mi pada na pamet je sledeća:

Allied detachment SM Ultramarines:

HQ
1) Chief Librarian Tigurius (HQ) 165 Pts

TROOPS
1) 8 x Tactical Squad 172 Pts (Grav-gun; Combi-Grav, Drop Pod)
2) 8 x Tactical Squad 172 Pts (Grav-gun; Combi-Grav, Drop Pod)

Primary detachment Space Wolves:

HQ
1) Rune Priest 125 Pts (JotWW; Living Lightning; Melta Bombs; TDA; Warlord)
2) Rune Priest 100 Pts (JotWW, Murderous Hurricane)

ELITE
1) 5 x Wolf Guard Pack with 376 Pts (Bolt Pistol; Combi-Melta, Drop Pod)
Arjac Rockfist, Wolf Guard Heavy (TDA, Heavy Flamer, Power Weapon) ide u GH flamer squad
2)5 x Wolf Guard Pack 150 Pts (Bolt Pistol, Combi-Plasma, Drop Pod)

TROOPS
1) 10 x Grey Hunter Pack 215 (Meltagun x2, MotW, Wolf Standard, Drop Pod)
2) 10 x Grey Hunter Pack 195 (Plasma Gun x2, Drop Pod)
3) 8 x Grey Hunter Pack 180 Pts (Flamer, MotW, Wolf Standard, Drop Pod)

Models in Army: 66
Total Army Cost: 1850

Uzeo bih ovaj detachment ultramarinaca iz razloga što je sinergija grav oružija i JotWW-a super, i time bih skidao i najtvrdoglavije monstere sa table (a isto tako mi se sviđa ap2 pucanje koje ranjava riptide na 2+). Tigurius je stvarno fenomenalan support, jedino što me brine je da neće izdržati dugo u ovakvom izdanju na tabli. Isto tako u ovoj varijanti imam još jednu trupu više.

Moguće je da je Arjack u celoj priči višak (a pre svega skup za model od 2 rane bez obzira na 3++ i eternal warrior), i umesto njega može da se poveća broj Wolf Guarde sa Combi oružijem ili da uleti drugi Runepriest umesto njega, squad od 5 Grey Huntera koji bi dopešačio na neki moji backfield objective i krio se na njemu, ali nekako mi se sviđa ideja da imam u listi str10.

Do sad mi se ona prva lista dobro pokazala samo protiv Tau armije bez Farsight enklave i jedne nekronske liste kao counter lista. Protiv Igorove O'Vesa Star liste nije imala šta da traži, kao ni protiv Rastkove izuzetno mobilne liste (pogotovu u misiji sa kill poenima). :(

Voleo bih da čujem vaša mišljenja.
Image Image
User avatar
joggy
Hronos
Hronos
Posts: 1224
Joined: Sat Apr 06, 2002 6:17 am
Location: Buduca nezavisna Republika Kotez
Contact:

Re: Liste i taktike za ETC 2014

Post by joggy »

ne zaboravi da riptajdi pucaju prvi na te marince jer jos nisam video nekog da nema interceptor.
Zasto ih ima 8 po squadu?
"Narod u demokratiji ne može da pogreši. Kakva god da je odluka naroda to je odluka Boga." Vulin.
"Potrebno je da vozilo koje vrši transport ima onu ruku napred, da prebacuje... Imaju proizvođači, ja sad ne znam ko su“ Velja.
„Na Beka su pucali amateri, jednom je čak spala kapuljača“ Nesa.
User avatar
Ridcully
Posts: 163
Joined: Thu Mar 22, 2012 11:03 am
Location: Funris

Re: Liste i taktike za ETC 2014

Post by Ridcully »

Da znam da interceptuju, ima ih samo 8 jer poeni nisu dozvoljavali više. Stavljao sam pune odrede Grey Huntera, zato što pre na njih računam da će držati neke midfield, ili protivničke objective jer ta 3 drop poda sa njima ne bi dolazila na prvom potezu (da ne pominjem da im je drugi special weapon besplatan kad ih ima 10). Tih 8 marinaca (po mom dosadašnjem iskustvu) bi mogli da izdrže dovoljno intercepta da ostane lik sa grav gunom ili sergeant sa combi gravom.

Pričao sam sa Lukom danas i došli smo do par nekih varijanti koje ću postaviti.

Super-Best friends version 1:

Allied Detachment Space Marines (Ultramarines ili Iron Hands)

HQ
1) Chapter Master* 230 Pts (Artificer Armour; The Shield Eternal; Thunder Hammer)

TROOPS
1) 8 x Tactical Squad 172 Pts (Grav-gun; Combi-Grav, Drop Pod)
2) 8 x Tactical Squad 172 Pts (Grav-gun; Combi-Grav, Drop Pod)

Primary Detachment Space Wolves

HQ
1) Rune Priest 120 Pts (TDA, JotWW, Living Lightning; Warlord)
2) Rune Priest 120 Pts (JotWW; Murderous Hurricane; Runic Armour)

ELITES
1) 6 x Wolf Guard Pack 203 Pts (Power Armour x5; TDA x5; Bolt Pistol x5; Combi-Melta x6; Power Fist (na TDA); Drop Pod)
2) 6 x Wolf Guard Pack 203 Pts (Power Armour x5; TDA x5; Bolt Pistol x5; Combi-Plasma x6; Power Fist (na TDA); Drop Pod)

TROOPS
1) 10 Grey Hunter Pack 215 Pts (Meltagun x2; Mark of the Wulfen; Wolf Standard; Drop Pod)
2) 10 Grey Hunter Pack 205 Pts (Plasma Gun x2; Wolf Standard; Drop Pod)
3) 10 Grey Hunter Pack 210 Pts (Flamer x2; Mark of the Wulfen; Wolf Standard; Drop Pod)

Models in Army: 68
Total Army Cost: 1850

*Pitanje je sledeće: da li da budu Ultramarines zbog chapter tactics-a koji daje taktikalcima reroll na pucanje (Grav oružije će sigurno pogoditi tu ključnu rundu nešto), ili da budu Iron Hands da bi Chapter Master bio veća životinja sa još ''Feel No Pain''-om i ''It Will Not Die'' i samim tim bio veća pretnja i povećao mogućnost tankovanja.

Mogao bih još jednog Runepriesta da uguram u listu ako bih izbacio tipa MotW i zastave na Grey Hunterima i smanjio možda za po jednog taktikalca iz allied detachmenta itd.

Super-Best friends version 2 (now with bikes):

Allied Detachment Space Marines (White Scars):

HQ
1) Chapter Master 250 Pts (Bike; Artificer Armour; The Shield Eternal; Thunder Hammer)

TROOPS
1) 5 Bike Squad 145 Pts (Grav-gun x2; Combi-Grav)
2) 5 Bike Squad 145 Pts (Grav-gun x2; Combi-Grav)

Primary Detachment Space Wolves

HQ
1) Rune Priest 150 Pts (Bike; Runic Armour; JotWW; Living Lightning; Wolftooth Necklace; Warlord)
2) Rune Priest 120 Pts (JotWW; Murderous Hurricane; Runic Armour)

ELITES
1) 6 x Wolf Guard Pack 203 Pts (Power Armour x5; TDA x5; Bolt Pistol x5; Combi-Melta x6; Power Fist (na TDA); Drop Pod)
2) 6 x Wolf Guard Pack 203 Pts (Power Armour x5; TDA x5; Bolt Pistol x5; Combi-Plasma x6; Power Fist (na TDA); Drop Pod)

TROOPS
1) 10 Grey Hunter Pack 215 Pts (Meltagun x2; Mark of the Wulfen; Wolf Standard; Drop Pod)
2) 10 Grey Hunter Pack 205 Pts (Plasma Gun x2; Wolf Standard; Drop Pod)
3) 10 Grey Hunter Pack 210 Pts (Flamer x2; Mark of the Wulfen; Wolf Standard; Drop Pod)

Models in Army: 60
Total Army Cost: 1846

Runepriest sa bike-om se druži sa mongolskim kolegama i eksploatiše sinergiju i mobilnost.

Otvoren sam za mišljenja, komentare, kritike, itd. :)
Image Image
User avatar
igor
Mental midžit
Posts: 771
Joined: Thu Aug 14, 2003 12:21 am
Location: Pancevo

Re: Liste i taktike za ETC 2014

Post by igor »

Bikovi su super, mislim da trebas da probas tu listu. :!:
User avatar
Ridcully
Posts: 163
Joined: Thu Mar 22, 2012 11:03 am
Location: Funris

Re: Liste i taktike za ETC 2014

Post by Ridcully »

Obavezno ću probati (obe varijante), samo ću morati da pozajmim od nekog motore da testiram. :whistle: :)
Image Image
RatGod
Strvinar
Posts: 1353
Joined: Sun Jan 29, 2006 6:29 pm

Re: Liste i taktike za ETC 2014

Post by RatGod »

Kako resiti Ovessa star :

http://www.youtube.com/watch?v=O3qYFqraujk#t=569

:D ( i to ne ove Igorove ilegalne liste, nego one koje se zapravo koriste na turniru :oops: )
1000 year-old lords of the walking dead? Chosen avatars of the dark gods leading horrible creatures from another dimension? Ancient members of the civilization who created the very world upon which we wage our wars? Bah! We're skittish mutant rats. We've got a bell. And we're going to ring it till your ears hurt bleed. Bitches.
User avatar
igor
Mental midžit
Posts: 771
Joined: Thu Aug 14, 2003 12:21 am
Location: Pancevo

Re: Liste i taktike za ETC 2014

Post by igor »

Pfff :)

Da jbg, ode chip za hunter/stuborn - pa ce testiramo da li moze bez njega.. Ali umesto toga dolazi da taj commander udara u combatu sa s8 ap1 4 napada. :mrgreen: uz dva riptide i farsight-a sa s5 ap2 - mislim da je dovoljan broj napada da mi ne zatreba stuborn. :roll:
Tank hunter je bitno sto se gubi - vs nekrona. :cry: tu moram igrati sada dosta pazljivije i bolje iskoristiti skyray-e i postavku generalno.

# battle report:

Da to je counter lista u 50% slucajeva -da on dobije gate, da ga usere da baci missfortune kroz 4d6 na 5+,pa onda kada ja ne igram prvi pa nemam 3+ inv, rerolls, da ovesa nije prva postavljena pa da prolazi 5+ inv, 5+ fnp, itd.. :?
Iskreno - nije bas neki ubica ovesa star-a. :wink:
Last edited by igor on Thu May 08, 2014 2:00 pm, edited 2 times in total.
Post Reply

Return to “ETC 2014 40K”