Utisci sa uprisinga 2006

Locked
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Utisci sa uprisinga 2006

Post by Dzon Vejn »

Evo zavrsi se i ovaj turnir pa evo mojih pozitivnih i negativnih misljenja i saveta za sledeci turnir:

Pozitivna:

1. Pre svega na turniru je svo vreme vladala jako prijatna atmosfera. Ni u jednom trenutku se nije dogodilo da sam cuo kako se neko dere na nekog drugog, kako se neko svadja itd.

2. Sudije (dervis the sudija i ja) zaista nisu imale puno posla, jer su se ljudi uglavnom sve sami dogovarali na 4+. Bilo je par pitanja, koja su uglavnom bila ili izuzetno glupa (tipa: da li on moze da deklarise charge sa 2 jedinice na moju jednu) ili izuzetno tricky (ne mogu se vise setiti tacnih pitanja, ali bilo je recimo nesto sa turn pravilom, gde kako god da se okrene prekrsi neko od pravila).

3. Nagrade su bile ovaj put mnogo bolje nego obicno. Nekome ko se ovime bavi zaista ne znaci dodatnih 100 EUR figurica koje ce kupiti... Sa druge strane mac koji je ovaj put bio nagrada je mnogo bolji ;).

4. Hala!!!!!!!!! Od svih prostorija u kojima se ikada igrao turnir ova je daleko najbolja (ista ona hala na sajmu na kojoj smo se vec jednom igrali)

5. Ovo nije bio turnir u warhammer-u nego games day. Bilo je vise igara zastupljeno (conf., wh, neki brodici (slicno BFG), kartice (izvori magije), knjige (i za FRP i normalne), prodaja figura....... )

6. Turnir u farbanju (koji ce se naci i u manama!) je jako dobra ideja, i mislim da bi trebalo da predje u praksu, i mislim da slobodno moze da postoji vise kategorija.

7. Ne znam kako, ali uspelo je da se organizuje da bude veliki broj stranaca na turniru (ljudi van srbije je bilo vise nego ljudi iz srbije!?)

Mane:

1. Dozvolili ste Oliveru da promeni odluke sudija za turnir u farbanju!? Pre svega bih hteo da naglasim da sam ja isto mislio da su te figure koje je Oliver predlozio bile lepse. Medjutim sudije su bile ljudi koji nikoga ne poznaju, i koji su zavrsili likovnu akademiju... ipak!!! Ako ste vec odredili sudije i dali im da oni odlucuju onda nije bilo smisla da posle kazete: e znate sta, Oliver se buni, ko vas jeb*, bice onako kako on kaze. Mislim koji je on tu faktor uopste bio (Olivere nemoj da se ljutis, ali ti zaista nisi imao nikakve veze sa sudjenjem)? Ako ste vec njima dali da su glavni i odgovorni za to, onda njihova treba da bude zadnja.

2. 2,5 sata za 2500 poena se pokazalo kao premalo vremena. Takodje, mnogo je teze ostvariti masakr. Sto se kartica tice, misljenja su bila prilicno podeljena (barem sa onim ljudima sa kojima sam ja pricao): nekima su bile ekstra, nekima sr*nje, neki su smatrali da ne pravi nikakvu razliku. Meni licno se nisu svidele iz razloga sto efektivnost kartica nije bila jednaka (magic flux i winds su bili daleko bolji od ostalih), sto znaci da kartice koje afektuju samo odredjene armije (kao sto na primer LD za skirmish-ere radi samo na lizardmene i beast herd-ove) ce vam stajati u rezervi, sto znaci da ce lizard/beast da odigra 6 partija sa istim scenarijem (sto je ipak malo dosadno). Sa druge strane pucacke armije ce odigrati (u proseku) max 3 partije sa winds karticom..... Malo nije fer. Takodje, vecina ljudi sa kojima sam pricao je smatralo da bi bilo bolje da je bila tabela sa razlikom od po poen (tj. gde mozete da osvojite 19 poena na bitci), i ujedno, to mislim da je bila i najveca greska na turniru, i mislim da bi trebalo da se prebacimo zauvek na taj sistem (partije bi bile daleko vise takticnije kada svakih 100 poena pravi razliku).

3. Kafana!!! je bila KRS!!! Citiracu razgovor sa kelnerom:
Kelner: Jeste li odabrali?
Ja: Imate li karadjordjevu (u jelovniku je nema)?
Kelner: Ne
Nikola: Imate li becku (u jelovniku je nema)?
Kelner: Ne
Nikola (uzima jelovnik i gleda sta ima sve navedeno u njemu): Imate li ajvar salatu?
Kelner: Ne
Livada (gleda u jelovnik takodje): Imate li jagnjetinu u sacu?
Kelner: Ne, ali imamo svinjetinu (na ne secam se vise koji nacin)?!?!?!?! Mnogo je dobra...
(Neko ko je sedeo za nasim stolom): Trazi neki od deserta iz jelovnika
Kelner: Ne......

Na kraju smo Nikola i ja narucili gurmanske od 300g, koje daj boze da su imale 150 :), plus su bile krs nikad gori...

Par saveta za sledeci turnir:

1. Pre svega sto se tice onog nemilog dogadjaja sa Alfom koji se dogodio... Mislim da imate puno pravo da mu zabranite da ponovo igra na nekom od vasih turnira. Covek je ispao totalni kret*n... jednostavno je napustio turnir nakon 4. partije zato sto je od mogucih 20+2 wow poena na farbanju dobio samo 20!? Ja mu nisam dao poene za onu stavku da li mozete JASNO!!! da razlikujete koja je figura sta... Ja nisam mogao, i nisam mu dao 1 poen na tome, drugi sudija jeste. Sa druge strane njegova armija je bila jedna od ~5-7 armija koje su dobile wow! poene (samo Srdjan i Dejan su dobili 2 wow poena, i mislim da je bilo jos ~3,4,5 armija koje su dobile 1 wow poen).... Covek je to doziveo kao personal offence, i odlucio da napusti turnir... Da sam ja organizator turnira, na mojim turnirima se on vise ne bi igrao (jer je zbog njega jos jedan igrac morao da odustane od turnira!)..... Ah da, umalo da zaboravim, taj jedan poen mu je pravio razliku da li ce igrati partiju za prvo ili drugo mesto, pa se verovatno zato toliko iznervirao..... sa svoja CELA 3 poena nakon 4 partije.....

Takodje treba uvesti da svako ko se nadje pored stola dok mu se ocenjuje farbanje njegove armije, treba da dobije -40 poena... Pa ko voli da bude pametan nek izvoli... Dervis i ja smo se oko svega konsultovali, tako da sam prilicno siguran da nam nista nije promaklo. Tamo gde smo za nesto bili nesigurni davali smo umesto 2, 1 poen.... Ne vidim gde je tu problem???? Barem ga normalni ljudi nisu imali.....

2. Uvesti diplomu: biggest jerk (ali bez sale!). Nakon svake partije igraci zaokruju da li misle da covek sa kojim su igrali treba da dobije tu nagradu (kao sto glasate da li mislite da protivnik ima WYSIWYG). Takmicar sa najvecim brojem tih glasova treba da dobije neku nagradu (na primer jo-jo, da smiri zivce...)... Da je bila ova nagrada mislim da bi otisla jednom madjaru koji vara, laze, krade, toliko je crven da se moze reci da ima burning head :), i reakcija drugog madjara koji je cuo da treba da igra sa njim je bila: "Do I reaaaaaaallly need to play him? Is there any chance that the pairs could be switched? Pleeeease?????"... Nazalost nisam to mogao da promenim jer u slucaju da su Nikola i Srdjan igrali nereseno a neko od njih dvojce dobio masakrom (mozda je cak i solid bio dovoljan), taj neko bi bio best general. Plus naravno to sto takav rule-ing ne bi bio fer prema ostalim takmicarima (onda bi mi doslo jos 5 ljudi koji nece da igraju protiv skavena, i jos 8 koji ne vole svog protivnika jer im je ukrao cokoladicu kad su bili u osnovnoj skoli...... i od tada imaju grudge protiv njih....)

3. Keep up the good work ;)

Pobednik i best general:
Nikola Nikolic (blood dragon vampire counts)

2. Pixijades (skaven)
3. Srdjan (blood dragon vampire counts)
4. Khornegor :P (tomb king sa Khalida special character)
5. Livada Ivan (dwarf)
6. Djozo Grozni (empire)
Dalje se vise ne secam.....

Znam samo da su madjari dosta dominirali na generalship-u, ali su isto tako imali 0 poena za farbanje (jer su imali neofarbane modele, osim Groznog koji je imao sve sem 1 poen i Tzeenchgora koji valjda nije imao detalje i wow ili tako nesto (znaci nekih 16-18 poena je dobio))...... tako da su pali sa ~cetvrtih na ~7+ mesta (osim Groznog i Slaangora :P)

players choice za best painted army:
neki madjar dwarf, zaboravih mu ime
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
novot
Posts: 1352
Joined: Sun Mar 03, 2002 11:44 pm
Location: Singidoomum

Post by novot »

E pa, cestitke pobedniku, pohvale jos jednom za organizaciju i da sledeci put bude jos vise zbivanja i jos vise ucesnika.
Mali osvrt na takmicenje u farbanju: ja se jesam bunio, ali nisam ja bio taj koji je donosio bilo kakvu odluku 8). To sto je neko zavrsio likovnu akademiju, ne znaci da ima ikakvog pojma o standardima u farbanju figurica 2006. godine. No, to na kraju krajeva sve zajedno nije uopste bitno. Bitno je da se krenulo sa nezavisnim izlaganjem modela, tako da ce ubuduce svako imati prilike da izlozi svoja ostvarenja.
Mind Uploader

kao sto rekoh...

Post by Mind Uploader »

super organizacija, ovo necemo u beogradu videti jos dugo vremena, makar i samo sto se tice prostora...niko nece da organizuje... novosadistima svaka cast, po meni nije bilo nekih bitnih propusta... super je sto je sve organizovano kao games day...trebalo bi samo sledeci put da se napravi neka satnica, da ljudi koji ucestvuju samo u jednoj stvari (npr. takmicenju u farbanju) znaju kada su slobodni da se setajo po ns-u...
User avatar
Mrzimsvee
Posts: 3207
Joined: Wed Feb 12, 2003 4:46 pm
Location: Novi Beograd

Post by Mrzimsvee »

Cestitke Nikoli na pobedi i Novosadjanima na, kliko cujem, strava organizaciji!!!

Ali za kafanu im nebih oprostio! :wink:
User avatar
joggy
Hronos
Hronos
Posts: 1224
Joined: Sat Apr 06, 2002 6:17 am
Location: Buduca nezavisna Republika Kotez
Contact:

Post by joggy »

Evo ja da ne otvaram novu temu, ovde sve lepo da izlozim. Meni je bilo super (dobro, kafanu cemo oprostiti, ovaj put :wink: ). Sest prijatnih partija i macekanja na kraju :D. Nadam se da cemo se jos videti u NS-u ove godine.

evo i mojih partija pa citajte :twisted:

prva partija protiv madjara sa cincovim beastmenima
Odigrao magic flux, sto mi je umnogome olaksalo borbu u magicnoj fazi. U cetvrtom krugu cela njegova armija bezi, a onda sudije kazu da ce se igrati jos samo jedan krug zbog nedostatka vremena. U petom krugu cela armija se vrati, i ja ostanem uskracen za jos jedan krug koji bi verovatno rezultirao ponovnim bezanjem cele njegove armije. Na kraju Draw.


druga partija protiv momka iz hrvatske sa grimgorovom hordom
Grimgor, mag, i jos dva big boss-a na svinjama (po storm of chaos knjizi black orc on foot se racuna kao 1 slot. Posto je grimgor black orc, i on se racuna kao jedan karakter slot). Sva sreca, covek postavlja jedinicu sa grimgorom na pogresnu stranu, tako da nije ni uspela da dodje do hth-a celu partiju. Jedni big un-ovi ujurisase u bat swarm, i tu se zaglavise pozamasan broj krugova. Na drugom cosku ja pravim gresku pogresno proracunavsi domet kocije (bio kratak za 1"), i ona se lepo namesti masnoj jedinici orkova sa boka. Sledi ocajnicki pokusaj da se spase kocija, te mojih 7 dire vukova staje izmedju orkova i kocije u nadi da ce ovaj pasti neki Ld test. Covek prolazi i animosity, i teror i fear za juris, ali uspeva da zada samo jenu ranu vukovima. Vukovi za promenu nanesu dve rane orkovima i ostane ih dvoje, sto je sve sto je kociji ikada trebalo. Kocija sada ponovo najavljuje juris, i uspaniceni orci se bacise u trk (pukli teror), medjutim kocija ih stigne i sve izgazi, ali se ponovo namesti sledecoj jedinici bokom. Sledi uspesan curse of years na jedinicu i tu pogibose neki orkovi. U sledecem krugu isti orkovi pucaju animosity, i kocija je ponovo spasena. U magicnoj fazi ne uspeva da dispeluje magiju, i posle moje sledece magicne faze tu osta jos samo neka sacica, koju su kasnije sa boka charge-ovali vukovi, izazvali fear i sve ih izgazili. Kocija sad prelazi na drugu stranu, gde su svinjojahaci konacno dokrajcili bat swarm i poceli da se biju sa kosturima. Sledi jos jedan juris, jos jedno pucanje terora, i kocija zavrsava partiju ziva, a sa uzetih 1000+ poena. Toliko o kociji. Ipak, za masakr je nedostajalo nekih 100 poena. Solid Victory.


treca protiv madjara chaos undivided
Lord na konju sword of might, chaos armor rerolluj uspesne pogotke, enchanted shield (0+ armor), 4+ ward save. Zatim jedan cincov karakter, jedan slaneesh mag i jedan undivided mag, chosen konjica undivided, obicna konjica cincova, demonete na konjima, chosen jedinica slaneesh on foot, kucici, furije, screameri i jos svasta po nesto. Jos jedna moja greska na turniru, ja opusteno krenem sa mojim vampirom i dve jedinice kostura pred njegovu konjicu sa lordom (ma sta, imaju oni cursed book, lako cemo mi to). Sledi charge u drugom krugu, i bloody hth koji je trajao da kraja partije (9 f**king hth-a). Greska je bila u tome sto ta konjica ima nekih 15-ak napada, pa kada pogadja na 4+ i probija na 2+, to ipak ispada dovoljno. Moj lord je cak dosao i u situaciju sa spasava poslednju ranu, (koju je spasao na samom kraju uspevsi 5+ ward save). Kocija je ponovo izdominirala drugu konjicu koju je charge-ovala sa boka i koja je pukla teror. Na kraju krajeva, moj lord je izazvao 2 rane (50%) chaos lordu, dok je ovaj izazvao jedno 5-6 rana mom lordu (ziveo rise dead), medjutim meni je stradao jako mali broj modela, dok je njemu stradala konjica sa cincovim karakterom i pola generala, te sam se na kraju ipak izvukao uz minor victory.


cetvrta protiv mladena jovica iz NS-a
Standardna postava za njega sa dve korne konjice, i undivided lordu na zmaju, plus sve sto jedan haotik koji drzi do sebe mora da ima. Uspeo sam da navucem njegovog genarala na moje kucice, medjutim nisam uspeo i da ga ucardzujem sa masnim jedinicama kostura, te sam bio prinudjen da ga ostavim na milost i nemilost bat swarm-a (koji su zamalo uzeli pola generala). Videvsi da je prvobitan plan propao, okrecem se drugoj taktici i ubijam mu sve ostalo na tabli. Medjutim u zadnjem krugu njegov general se oslobadja okova sismisa i uspeva da ubije jednog maga, zbog cega mi je masakr pobegao za 15 poena. Solid victory.


Peta protiv Bete iz beogrda
Mislim da svi znaju betinu vojsku, sa tenkom, puskasima, topovima, konjicom itd, arch lectorom itd. Ponovo ja krecem opusteno pred njegov tenk i generala. Sledi charge ove dvojce, chalenge od strane lectora, koji ponovo uspeva da mi izazove 3 rane, ali za razliku od proslog puta, kada lord nije spasao nista, sada spasava sve tri. Sledi makljaza do iznemoglosti, medjutim na kraju ipak vise srece za mene, i general biva pojeden od strane fell beta, dok je moj lord presudio steam tanku. Sledi cuveni zadnji krug u epskim bitkama vampira protiv imperije kada se minor victory pretvara u masakr. Njegova white wolf i obicna inner circle konjica jurisaju na 25 golih zombija u range-u cursed book-a (morali su oni jer su zmobiji bili preblizu, a ja sam imao zadnji krug), inner circle konjica pada fear test, white wolfovi ne urade nista i automatski pobegnu, a inner circle sada pukne Ld test od broken unita. I tako, na kraju ipak masakr, ali za celih 6 (sest) poena.


zadnja protiv srdjana vampira iz hrvatske
Blood dragon na konju u masnoj jedinici konjanika, jos jedna masna jednica konjice, malo zombija, malo kostura, malo ghoul-ova, samo 2 bat swarma, spirit gosti kocija, i tako. Srdjan je imao neverovatan turnir. Masakrirao je arhaona koji je do tada ubedljivo vodio, masakrirao jos svasta po nesto, tako da je meni trebao minimum solid za prvo mesto. Srdjan, znajuci za taj podatak, se odlucio da ne riskira, i pokusa da izvuce draw ili minor loss. Medjutim tu pravi veliku gresku, jer njegovu konjicu sa generalom stavlja skroz u ugao table, drugu konjicu na totalno drugi ugao, a sve ostalo u sredinu. Znajuci da ce on verovatno da se povlaci, ja odigram scenario +500 VP za centar table, koji je on ublazio pitched battle-om na +250. Sledi malo taktickog nadmudrivanja, ali Srdjan resava da ama bas nista ne riskira, i totalno izbacuje svoju konjicu sa generalom iz bitke. Medjutim, isto kao i kod mladena, ja to koristim i uspevam da mu ubijem sve ostalo na tabli (sto nije tesko ako protivnik igra sa pola poena). Na kraju 1400 razlike za mene i osvojen turnir :)

Samo bih naglasio da je kocija samo jednom izginula od djuleta, a u vise navrata spasila dan mojoj armiji.
"Narod u demokratiji ne može da pogreši. Kakva god da je odluka naroda to je odluka Boga." Vulin.
"Potrebno je da vozilo koje vrši transport ima onu ruku napred, da prebacuje... Imaju proizvođači, ja sad ne znam ko su“ Velja.
„Na Beka su pucali amateri, jednom je čak spala kapuljača“ Nesa.
User avatar
Severian
Posts: 387
Joined: Thu Jun 27, 2002 4:09 pm
Location: Novi Sad
Contact:

Post by Severian »

Hvala na svim pohvalama... Zasluzili smo :oops:

A sad par reci o greskama:
1. Kafana je bila ocajna i stidimo se .... Velika je greska sto nismo uspeli da idmo na degustaciju prvo. Lokal je izgledao super, na super lokaciji... Ko se mogao nadati da je klopa toliko gadna ?!? Deset hiljada izvinjenja oko toga! Sledeci put trazimo kafanu i degustiramo 8) .

2. Vreme je prekratko za 2500. Slazem se potpuno! Bice na menje poena sledeci put. Razlika u poenima na svakih sto je takodje dobra ideja. Sledeci put cemo tako. O karticama su misljenja podeljena kao sto i kazes. Pixi mi je primer pucacke armije protiv koje su 4-5 puta odigrali high winds i on je i dalje drugi....

3. Torov cekic iliti farbanje figura... Inicijalna ideja je bila da postoje dva zirija, Jedan od renomiranih umetnika a drugi bi bio strucni ziri sastavljen od ljudi koji farbaju figure i bave se time....
No, taj drugi ziri nije mogao biti formiran zbog sukoba interesa. Kompromis je pronadjen tako sto smo promenili odluku sudija u 2 od 7 kategorija jer stvarno nije imalo smisla dati nagrdau za najbolje ofarbanu figuru u tim kategorijama dobiju izabrane figure (jedna od njih je i Oliverova)... No, mozda je Dzon Vejn i u pravu. Neznam ni sam. O ovome moramo jos kontemplirati.....

Dioploma biggest jerk se izgleda mora uvesti pracena nagradnim ukazom o zabrani ucestvovanja na sledecim turnirima.

Problemi koje treba resiti:

Nagrada za fair play. Kako ga oceniti i kako izabrati jednu osobu kad imas bar 5-10 sa istim brojem poena ?

Nama stranci nece dolaziti ako treba kod nas da igraju sami sa sobom. Ako se broj igraca kod nas ne poveca turniri ce se ugasiti jer gube smisao.

Sta jos treba da bude na tom games day-u? (sem turnira u confrontu, to mi je vec jasno da ce biti...)

Koje sve kategorije uvesti u torov cekic?

I na kraju moram javno da zahvalim Oliveru i klubu Grifon jer bez njih ovaj dogadjaj ne bi bio ovoliko dobar.

Hvala Nenadu Nikolicu i Ivanu Dervisevicu sto su se prihvatili nezahvalne uloge sudija i odradili je savrseno.

konacno hvala svima vama sto ste bili i nadam se da cete nam doci opet i da cemo sledece godine opet da postavimo novi standard za wargaming u Srbiji.
Archibald Redoak, Grand Trabbar of Waukeen, Overgold of Eninok, Financial Minister of Bothwelian Duchy
www.valhala.eu
User avatar
Mrzimsvee
Posts: 3207
Joined: Wed Feb 12, 2003 4:46 pm
Location: Novi Beograd

Post by Mrzimsvee »

Severian wrote:Nagrada za fair play. Kako ga oceniti i kako izabrati jednu osobu kad imas bar 5-10 sa istim brojem poena ?
Fair play bi takodje trebao biti izbor ucesnika.
User avatar
Severian
Posts: 387
Joined: Thu Jun 27, 2002 4:09 pm
Location: Novi Sad
Contact:

Post by Severian »

pa verovatno ce tako i biti... Je nemam bolju ideju....
Archibald Redoak, Grand Trabbar of Waukeen, Overgold of Eninok, Financial Minister of Bothwelian Duchy
www.valhala.eu
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Post by Dzon Vejn »

Severian wrote: 3. Torov cekic iliti farbanje figura... Inicijalna ideja je bila da postoje dva zirija, Jedan od renomiranih umetnika a drugi bi bio strucni ziri sastavljen od ljudi koji farbaju figure i bave se time....
No, taj drugi ziri nije mogao biti formiran zbog sukoba interesa. Kompromis je pronadjen tako sto smo promenili odluku sudija u 2 od 7 kategorija jer stvarno nije imalo smisla dati nagrdau za najbolje ofarbanu figuru u tim kategorijama dobiju izabrane figure (jedna od njih je i Oliverova)... No, mozda je Dzon Vejn i u pravu. Neznam ni sam. O ovome moramo jos kontemplirati.....
Samo jos jednom da vas podsetim, da sam rekao da sam i ja isto mislio da su te druge figure 10 klasa ispred onih prvobitno izabranih. Znaci nije u pitanju: ja ne volim Olivera, pa sad pljujem po njemu......... Jednostavno, samo mislim da nije fer prema ljudima koji su bili u ziriju ;) jer ste time prakticno rekli: e vi nemate pojma, a onda se postavlja pitanje zasto su se oni tu nasli ;).....
Severian wrote: Dioploma biggest jerk se izgleda mora uvesti pracena nagradnim ukazom o zabrani ucestvovanja na sledecim turnirima.
Konkretno nisam mislio na Alfu, ali dobro, da, njemu treba zabraniti dalje takmicenje na MINIMUM ns turnire, a bogme i vise od toga

Severian wrote: Nagrada za fair play. Kako ga oceniti i kako izabrati jednu osobu kad imas bar 5-10 sa istim brojem poena ?
Ako ucestvuje Pestigor, dodeliti mu automatski tu nagradu :lol:..... Covek je ladno napisao da nema ofarbanu armiju (za sta bi dobio 0 poena za farbanje) zato sto su mu tri figure od cele armije imale samo 3 boje!? Ja sam sa Dervisem dosao za taj sto i zapitao se zasto je covek zaokruzio da mu armija nije ofarbana..... Nasli smo ga nakon nekih 15-30 minuta i ocenili mu armiju..... To je klasican primer dobrog sportsmanshipa..... Mislim da bi Alfa mogao jako mnogo da nauci od njega ;).... A bogami i od svog brata koji je turnir bar zavrsio (Beta se barem sa pravom naljutio jer nije dobio poene na stavki koja je bila izuzetno glupo formulisana: moras da imas rucno ofarbane sve zastave (on je imao jednu) ILI rucno ofarbane sve stitove (1. daleko teze 2. nije imao) ILI da imas MANY COMPLEX konverzija (on je imao 1. complex i par malih; i naravno ovo zadnje je daleko teze od oba prethodna))

Ako Khornegor ne ucestvuje, jedno od resenja je players choice, a drugo da sudije to dodele. Jednostavno ljudi koji se nisu svadjali i raspravljali oko pravila su sigurno drugima pruzili dobre partije ;)
Severian wrote: Nama stranci nece dolaziti ako treba kod nas da igraju sami sa sobom. Ako se broj igraca kod nas ne poveca turniri ce se ugasiti jer gube smisao.
Ovo je nazalost tacno.... Medjutim, tu se sa javlja mnogo problema o kojima sam pricao sa tobom u kafani? (ako se to tako moze nazvati :P ), i koje sada necu ponavljati ovde. Za sve ostale - postoji mnogo grudge-va kod nas na mnogo razlicitih tema. Ako se oni ne rese (ili barem vecina) hobby nece nastaviti da se razvija. I naravno postoji mnogo licnih interesa (sto se mozda opet moze povezati sa grudge-evima)
Severian wrote: Sta jos treba da bude na tom games day-u? (sem turnira u confrontu, to mi je vec jasno da ce biti...)
BFG. Mnogo dobra igra koja se na nasim prostorima totalno ignorise.... Nazalost..... Nadam se da ce ono promovisanje o kome smo pricali barem malo promeniti to ;)

I 40k naravno....
Severian wrote: Koje sve kategorije uvesti u torov cekic?
Pre svega ja bih uveo 3 kategorije: wh, wh40k i ostale. Figure za conf. imaju daleko vise detalja od ostalih, sto im daje neverovatnu prednost. Dalje, ja bih voleo da se tu nadju sve kategorije golden demona. Medjutim da bi se ljudi prijavili na takav turnir u dovoljnom broju (da se ne desi da imate po jednu figuru u svakoj kategoriji :lol: ) to se mora promovisati. Jedan od mozda boljih nacina za to jesu jake nagrade za to. Ja bih pokusao sa najavljenim jakim nagradama za sledeci turnir (da ljudi znaju sta dobijaju ako osvoje turnir). Mozda bih na sledecem turniru manje-vise zadrzao stvari (osim podele figura na one 3 stavke), pa da se vidi... ako nagrade privuku ljude, moze se povecati broj stavki... Kada se ljudi jednom pojave, to ce preci u praksu ;)
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
Zeleni
Posts: 25
Joined: Fri Mar 28, 2003 10:41 am
Location: Beograd

Post by Zeleni »

Nenade,

Veoma te postujem i kao dugogodisnjeg igraca WH i kao osobu. Za WH si car u pravilima, farbanju, ma svemu. ALI, nemoj da mi tako otvoreno pljujes Alfu.
Zasto?
Zato sto Alfa nije kreten vec dusa od coveka. Ali se kretenski ponasao, kako cujem kao da ima 4 godine pa napusti turnir. Da je on neki drks i buljas razumeo bih ali da sugestiras da ga banuju sa svih turnira je, ja verujem previse. Svima se desi da se ponasamo ko budale ponekad, ali cenim da mu je ovo prvi put. Ja ga znam sasvim dobro i nije ni blizu od kretena. E, samo sam zeleo da saopstim ovo WH community-u i Nenadu, sve da vas pozdravim iz severne drzave NY i da zelim vam da pitake WH i fucu na adi :wink:

Mali Livada

P.S. Cisto da ponovim da ne zaboravite. Baja Veliki Kralj Ispod Planine je uzeo peto mesto sa 15 poena za farbanje.
User avatar
Severian
Posts: 387
Joined: Thu Jun 27, 2002 4:09 pm
Location: Novi Sad
Contact:

Post by Severian »

Konkretno nisam mislio na Alfu,
Nisam ni ja. Da ti kazem mislio sam vise na groznog i njemu slicne.....
Archibald Redoak, Grand Trabbar of Waukeen, Overgold of Eninok, Financial Minister of Bothwelian Duchy
www.valhala.eu
User avatar
cpu088
Posts: 215
Joined: Sat Dec 04, 2004 12:32 am
Location: KG

Post by cpu088 »

Sto se tice stavke da je je bilo vise stranaca on nas:
Tu mogu da dam komentar u svoje i u ime playa i TheMarko - glavni razlog sto se mi nismo pojavili su bile pare, plain&simple. Izracunali smo da nam treba oko 50e po osobi za Uprising, sto nam je svakome u trenutnoj situaciji bilo mnogo. Dalje, meni licno su dosta smetala i pravila za army comp - zbog njih bih morao da kupujem dosta novih figura (ja imam jednu vojsku od 2250 pts), sto opet izadje na ulaganje. Sve u svemu, kod nas iz KG-a postoji veliki entuzijazam, i nadam se (iskreno) da ce nam se svima finansijska situacija popraviti, tako da cemo se verovatno pojaviti 2007. :wink: (A propo grudgeva - nema ih)
'Well we are wizards,' said Ridcully. 'We're supposed to meddle with things we don't understand. If we hung around waitin' till we understood things we'd never get anything done.'
User avatar
Livada Ivan
Posts: 14
Joined: Wed Mar 13, 2002 11:56 pm
Location: Beograd

Post by Livada Ivan »

Sve je vec receno nema sta vise da se doda.
Organizatori svaka cast, najlepse wh iskustvo do sad na nasim prostorima.
Ideja sa karticama je bila odlicna, i odlicno se pokazala. Cujem prituzbe da su magic flux i high winds bile najcesce koriscene. Mozda je dobra ideja da te dve kartice mogu da se koriste i kao pitched battle kartica, tako da oni koji imaju magic&shooting heavy armije sa pomenutim karticama da ublazavaju efekte istih. Onda bi pored jokera mogao da imas jos 2 pitched battle karte.


Dzon Vejn je rekao :

" I 40k naravno... "

Ovim bi bacio poslednju lopatu na grob izumiruceg WHFB u Srbiji. Vecina igraca WHa ima armiju i za 40k i za FB. Time bi sveo broj igraca WHFB na turniru na oko 10ak.

Svi su se skoro vec prebacili na manje zahtevan 40k.

Kad ce biti postovana konacna tabela sa svim rezultatima???
[/quote]
"Ko radi vredi"
User avatar
Severian
Posts: 387
Joined: Thu Jun 27, 2002 4:09 pm
Location: Novi Sad
Contact:

Post by Severian »

Pozdrav...

Zbog formata nisma u mogucnosti da rezultate stavim na site ali ih ima na valhalinom site-u na mestu za koju vam treba Minotaur da vas odvede pa onda evo ovog linka.... :


http://www.geocities.com/zemljozorci/Strana/overall.pdf
Archibald Redoak, Grand Trabbar of Waukeen, Overgold of Eninok, Financial Minister of Bothwelian Duchy
www.valhala.eu
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Post by Dzon Vejn »

Livada wrote: Ovim bi bacio poslednju lopatu na grob izumiruceg WHFB u Srbiji. Vecina igraca WHa ima armiju i za 40k i za FB. Time bi sveo broj igraca WHFB na turniru na oko 10ak.
Da, ovde si nazalost u pravu... Nisam razmisljao na tu temu... Jednostavno, samo sam pomislio da bi to jos falilo na games day-u.

Mozda bi onda bolje bilo da games day ima ILI wh ILI wh40k + ostalo.
cpu088 wrote: Sto se tice stavke da je je bilo vise stranaca on nas:
Tu mogu da dam komentar u svoje i u ime playa i TheMarko - glavni razlog sto se mi nismo pojavili su bile pare, plain&simple. Izracunali smo da nam treba oko 50e po osobi za Uprising, sto nam je svakome u trenutnoj situaciji bilo mnogo. Dalje, meni licno su dosta smetala i pravila za army comp - zbog njih bih morao da kupujem dosta novih figura (ja imam jednu vojsku od 2250 pts), sto opet izadje na ulaganje. Sve u svemu, kod nas iz KG-a postoji veliki entuzijazam, i nadam se (iskreno) da ce nam se svima finansijska situacija popraviti, tako da cemo se verovatno pojaviti 2007. Wink (A propo grudgeva - nema ih)
Za grudge nisam mislio na vas. Kupovina novih modela - razumljivo. Pare - polurazumljvo (nekako ne mogu da shvatim da neko ko skuplja ovaj hobby koji je kod nas skup ne moze sebi da odvoji 50EUR za par meseci da ode da se igra, ali to je opet moj problem ;) )
Zeleni wrote: Zato sto Alfa nije kreten vec dusa od coveka. Ali se kretenski ponasao, kako cujem kao da ima 4 godine pa napusti turnir. Da je on neki drks i buljas razumeo bih ali da sugestiras da ga banuju sa svih turnira je, ja verujem previse. Svima se desi da se ponasamo ko budale ponekad, ali cenim da mu je ovo prvi put. Ja ga znam sasvim dobro i nije ni blizu od kretena.
Moguce da jeste previse. Medjutim koliko sam ja cuo ovo nije bio prvi put da se on ponasao tako (koliko sam razumeo predhodnih puta ipak nije napustio turnir, vec su samo bile nepotrebne zucne rasprave). Da se svima desi da se ponasaju kao budale, i to je tacno, medjutim ja ne znam da je neko jos napustio turnir zbog toga sto je dobio 20 od 22 poena na farbanju ;). A povrh svega minimum koji je mogao da uradi jeste da kaze: da, izvinite, ja sam pogresio (cak i da ne misli tako).... Nekako jos ne vidoh da je ista na ovu temu rekao. A ni ban ne mora da bude za vek i vjekova ;).... Recimo odredjeni broj sledecih turnira ;)....
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
bojan
WH rulesmaster
Posts: 1846
Joined: Thu Aug 22, 2002 8:55 am
Location: Pod belim suncem pustinje
Contact:

Post by bojan »

Dzon Vejn wrote:...Moguce da jeste previse. Medjutim koliko sam ja cuo ovo nije bio prvi put da se on ponasao tako (koliko sam razumeo predhodnih puta ipak nije napustio turnir, vec su samo bile nepotrebne zucne rasprave)...
Kada? Ili opet pricas gluposti jer znas da ti niko nece odvaliti jednu vaspitnu? Nisam bas primetio da si se usudio da se k*r*** po forumu kada je Bojan udario Valentica? Sto tada nisi trazio ban-ove?
A ni ban ne mora da bude za vek i vjekova ;).... Recimo odredjeni broj sledecih turnira ;)....
Kao i tvoj na forumu - dva puta si do sada bio na ivici ban-a pa te molim da uklonis vredjanje iz posta (a njega ima) - ako ne - zna se sta sleduje...
CYNIC, n.
A blackguard whose faulty vision sees things as they are, not as they ought to be. Hence the custom among the Scythians of plucking out a cynic's eyes to improve his vision.
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Post by Dzon Vejn »

Da, jesem to radio kada ga je udario.... Samo sto Sale to nije smeo da uradi... Necu da ulazim u razloge, to zna samo Sale. Isto sam rekao i za turnir na kome je hteo da se pobije sa Stevanom, a kao odgovor sam dobio: "Znas, ja imam zenu i decu, i ne zelim nezgodne situacije".... I ja to u potpunosti razumem i podrzavam.... Niti mu je bilo placeno da sudi, niti je bio njegov klub, niti bi ja to uradio na njegovom mestu ako se sve to uzme u obzir.... A Bojan nam se nakon turnira izvinuo za incident sa Stevanom (jer nam je Stevan za razliku od bold lorda prijatelj, tako da me za bold lorda iskreno......), sto govori dovoljno o tome kakav je on covek a kakvi su neki drugi ;) (za razliku od nekih on bar kad pogresi ume da kaze izvini).

Da sam kojim slucajem ja organizator, na mojim turnirima bi usledili banovi za svakoga ko se tako ponasa.... Znaci da se Nikola tako ponasa, ne bi mogao da ucestvuje na nekoliko sledecih turnira.... Sa druge strane ja nemam klub, pa shodno tome ne mogu ni da odlucujem o takvim stvarima.

Vredjanja nije bilo.... Ja sam rekao da se ponasao KAO kreten (sto i jeste i iza cega stojim i dalje)... Ako sam negde napisao da jeste kreten onda se izvinjavam....

Jel si sad mnogo jak :lol: ... Mnogo ces da mi povredis osecanja, necu moci da se konektujem na forum.... :lol: Znas, ja za razliku od nekih imam i drustveni zivot, te mi forum nije sve u zivotu ;).... Misli o tome ;)
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Post by Dzon Vejn »

Elem, rezultate turnira po generalshipu, i ostalim stvarima mozete videti na:

http://www.geocities.com/dzonvejn011/wa ... ng2006.htm
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
Changeling
Posts: 173
Joined: Sat Mar 23, 2002 3:44 pm
Location: Aperture Science Laboratories Enrichment Center

Post by Changeling »

Odličan turnir, jedan od boljih do sada.

1. Organizacija - ljudima koji su nam za 10E obezbedili onakav
prostor, bezgranicnu kolicinu osvezavajucih pica, i rucak za 2 dana
mogu samo da skinem kapu. Svaka cast - tesko da moze bolje
od ovoga (jedini napredak bi bio da se od sada svaki turnir odrzava
tamo).

2. Struktura igrača - ovde imam prvu ozbiljnu zamerku, naravno
ne na račun organizatora, već svih pozvanih igrača. Da li bi neko
mogao da mi objasni zašto je Beograd toliko ispalio za Uprising?
Došlo je više Mađara nego Beograđana. To mi liči na nečiju
imbeciliju, ne znam zašto.

3. Pravila turnira - kartice su veoma OK, koliko sam mogao da
primetim ni na jednu bitku nisu previše uticale. Neki misle da su
bespotrebne, ali nekima se dopada šmek koji daju bici. Zašto
ne ispoštovati ljude kojima se sviđaju? Što se tiče magic fluxa
i high winds, potpuno je u redu što postoji otpor dominaciji
pucačko-letačko-magijskih armija. To smo valjda sve vreme i želeli.

4. Ocenjivanje bojenja - najzad bi trebalo prihvatiti neki strani
sistem, u celosti, do poslednjeg slova i držati se njega. Izbeći
svaku dvosmislenost. Nije bilo loše, ali mislim da ovde ima mesta
za doradu.

5. Takmičenje u farbanju i modeliranju - nije loše za prvi put
(naročito sa moje tačke gledišta, ho ho ho). Uvesti više kategorija
po uzoru na Golden Demon, ali bez podele na razne sisteme ili
proizvođače. Ko se ne slaže, neka prvo pogleda jednog od GD
pobednika sa najobičnijim plastičnim imperijalnim handgunnerom.

6. Dogs of War i Special Characters - ima li ikoga kome je nešto
zasmetalo po ovom pitanju? Meni svakako nije.

7. Sistem bodovanja generalshipa - mislim da bi trebalo zauvek
zakopati sistem 20-0, 17-3, 13-7, 10-10.

Toliko za sad, možda mi još nešto padne na pamet.
I should like to see the last king
strangled with the guts of the last priest.
KiiRiiK

Post by KiiRiiK »

Ja imam samo jednu zamerku
Što bre vas iz BG nije bilo više!

A što se tiče Uprisinga 2006
možete pogledati stranu na http://www.valhala.org.yu/Srpski/Wargam ... sIndex.htm
KiiRiiK

Post by KiiRiiK »

[quote="Severian"]Pozdrav...

Zbog formata nisma u mogucnosti da rezultate stavim na site ali ih ima na valhalinom site-u na mestu za koju vam treba Minotaur da vas odvede pa onda evo ovog linka.... :


http://www.geocities.com/zemljozorci/Strana/overall.pdf[/quote]

ccc strpljenje
User avatar
bojan
WH rulesmaster
Posts: 1846
Joined: Thu Aug 22, 2002 8:55 am
Location: Pod belim suncem pustinje
Contact:

Post by bojan »

CYNIC, n.
A blackguard whose faulty vision sees things as they are, not as they ought to be. Hence the custom among the Scythians of plucking out a cynic's eyes to improve his vision.
User avatar
Changeling
Posts: 173
Joined: Sat Mar 23, 2002 3:44 pm
Location: Aperture Science Laboratories Enrichment Center

Post by Changeling »

Veliko hvala alfi i beti na izvanrednim slikama (kao i obicno)!
I should like to see the last king
strangled with the guts of the last priest.
User avatar
bojan
WH rulesmaster
Posts: 1846
Joined: Thu Aug 22, 2002 8:55 am
Location: Pod belim suncem pustinje
Contact:

Post by bojan »

Changeling wrote:Veliko hvala alfi i beti na izvanrednim slikama (kao i obicno)!
Quote the Raven never more...
CYNIC, n.
A blackguard whose faulty vision sees things as they are, not as they ought to be. Hence the custom among the Scythians of plucking out a cynic's eyes to improve his vision.
KiiRiiK

Post by KiiRiiK »

Hvala za links sa slikama i hvala za slike.
Veruj mi iskoristicu ih na valhalinoj strani
User avatar
bojan
WH rulesmaster
Posts: 1846
Joined: Thu Aug 22, 2002 8:55 am
Location: Pod belim suncem pustinje
Contact:

Post by bojan »

KiiRiiK wrote:...Veruj mi iskoristicu ih na valhalinoj strani
Ne dozvoljavam.
CYNIC, n.
A blackguard whose faulty vision sees things as they are, not as they ought to be. Hence the custom among the Scythians of plucking out a cynic's eyes to improve his vision.
tomcat
Posts: 5
Joined: Thu Oct 03, 2002 9:25 am
Location: Beograd
Contact:

Post by tomcat »

Pozdrav svima,

zao mi je sto nisam mogao da prisustvujem tako dobro organizovanom turniru. Cestitke pobedniku koji je stvarno kvalitetan igrac, i cestitke Livadi sto je osvetlao obraz Sila Dobra plasiravsi se u prvih pet ;)

Vidimo se uskoro!
User avatar
Luka_Pancevo
Posts: 256
Joined: Sat Nov 26, 2005 9:12 pm

Post by Luka_Pancevo »

Samo malo... NIKO nije dobio WYSIWYG ?!?!?!
Image
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Post by Dzon Vejn »

Odakle ti sad to???? To su ocenjivali igraci jedni drugima, i uracunato je u sportsmanship score ;)...... Bilo je 5 stavki, od kojih je jedna bila WYSIWYG ;)....
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
Luka_Pancevo
Posts: 256
Joined: Sat Nov 26, 2005 9:12 pm

Post by Luka_Pancevo »

Tabela je veoma nejasna.. Pise


Painting 21 (na primer)
WYSIWYG 0

A svima je WYSIWYG 0 ...

Pa me to zbunilo :roll:
Image
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Post by Dzon Vejn »

To je zato sto ne gledas na pravom mestu ;)......

http://www.geocities.com/dzonvejn011/wa ... ng2006.htm
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
Locked

Return to “Warhammer”