Saveti Confrontation igracima

User avatar
joggy
Hronos
Hronos
Posts: 1224
Joined: Sat Apr 06, 2002 6:17 am
Location: Buduca nezavisna Republika Kotez
Contact:

Post by joggy »

Prosek je 3,5 iz istog razloga koji sam naveo i ranije - U warhammeru bacas mnooogooo kockica pa onda ispadne prosek na kraju. U konfrontu bacas malo kockica pa ispadne verovatnoca.
"Narod u demokratiji ne može da pogreši. Kakva god da je odluka naroda to je odluka Boga." Vulin.
"Potrebno je da vozilo koje vrši transport ima onu ruku napred, da prebacuje... Imaju proizvođači, ja sad ne znam ko su“ Velja.
„Na Beka su pucali amateri, jednom je čak spala kapuljača“ Nesa.
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Post by Dzon Vejn »

Lord Shunka wrote:Priznacu ti otvoreno, nerviras me.
Priznacu i ja tebi.... i ti mene.... ali to nije razlog da ti pozakljucavam i pobrisem sve teme... 100 ljudi 100 cudi, pa je shodno tome normalno da se pojedinci ne podnose...
Lord Shunka wrote: Ali ne nameravam da gubim svoje vreme pokusavajuci da te uvredim, ismejem, dokazem da nisi u pravu ili da sam ja pametniji od tebe. Odrastao sam (da, smatram da sam sa svojih 20 godina odrastao) i nemam potrebu za "tim rebel-s*anjima".
Ne bih rekao iz tvojih predhodnih postova...
Lord Shunka wrote: Dakle, ovu temu sam otvorio kao molbu iskusnijim igracima da se podele svojim savetima, u formi rasprave. Tj. ne trebaju mi predavanja u stilu "Slusaj, ti sada nista ne znas, taj Confront koji si igrao je smesan, Warhammer je prava igra, i mozda ces jednog dana nauciti da igras ako budes slusao sto ti mi kazemo." Postoji tema "Pocetnicka pitanja" ali ja nisam pocetnik, i ne zanimaju me odgovori do kojih mogu sam da dodjem tako sto cu malo vise paznje obratiti na ono sto pise u knjizi. Zanima me da saznam nesto vise o duhu igre. Npr. jako me zanima cela prica oko verovatnoce, proseka i statistike. Cesto razmisljam o tome. Da, ja hocu da se raspravljam (zar je to zabranjeno?), ali sam spreman da iz rasprava i nesto naucim (eto naucio sam kako se definise prosek), ne samo da se pravim pametan.
Ako nisi pocetnik, vec ekspert, zasto ti trebaju saveti igraca koji duze igraju? A kada dobijes savet, pametujes (ili si dovoljno ironican da to tako zvuci)... Daleko od toga da je rasprava zabranjena, ali necu beskonacne rasprave koje nemaju svrhu, na ovom delu foruma...

Zajedno sa Duletom Mrzimsveetom sam ocistio ovaj deo foruma od svakakvih budal*stina koje su se pojavljivale, i nemam nameru da pustim ponovo svakoga da pise svakakve idiJotarije (ovde ne mislim na tebe vec generalno)....
Lord Shunka wrote: Kao sporedna tema razgovora javilo se i pitanje zasto sam poceo da skupljam Beastmene i zasto mi je Dule Kosanovic sastavio listu. Odgovor, jednom za svagda - odlucio sam se za Beastmene zato sto ih ne vodi mnogo ljudi na ovim prostorima, zato sto mi se svidja izgled njihovih plastikanera, zato sto nisu no-brainer dominatriks armija (ili bar ja naivno verujem u to :) ) a imaju potencijala, i zato sto hocu da vodim velikog Beastlorda sa velikom lopatom na celu rulje krvozednih rogatih papkara. Dule se sam ponudio da mi napise listu. Nisam ga smarao za to, niti nalivao pivom. U pitanju je prijateljska usluga. Njemu je to pola sata posla, ja bih morao da procitam celu knjigu pravila i Beastmensku army knjigu pa bi ipak to bilo poput pipanja po mraku usled nedostatka igrackog iskustva, a hteo sam sto pre da pocnem rad na armiji.

Zakljucajte thread.
Vazi... u igri u kojoj skirmish pobedjuje, ti uzmes armiju skirmishera, koja pritom nema penale za skirmish jer verujes da nisu dominatrix.... mozda ali ja licno ne verujem (moje licno misljenje koje ne mora biti ispravno).

Nemam nameru da zakljucavam thread ukoliko se ne nastavi rasprava sta je bolje a sta losije, i zasto svi treba da igramo confrontation...
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
slayer king
Posts: 811
Joined: Sat Mar 18, 2006 8:24 am
Location: Zvezdara

Post by slayer king »

Shunka wrote:@Dzon Vejn

Priznacu ti otvoreno, nerviras me.
Ali ne nameravam da gubim svoje vreme pokusavajuci da te uvredim, ismejem, dokazem da nisi u pravu ili da sam ja pametniji od tebe. Odrastao sam (da, smatram da sam sa svojih 20 godina odrastao) i nemam potrebu za "tim rebel-s*anjima".

Zato izmedju ostalog sluze likovi ko sto sam ja :D

@Dzon Vejn
Lepo ti je rekao da nije ni cela pravila procitao , tako da nije ni mogao da zna koliko je skirmish super stvar :twisted:
Image
opsidiannight wrote:Čitaj moje postove, šećeru.
mladjano bugarce
Posts: 449
Joined: Thu Feb 19, 2004 4:48 pm

Post by mladjano bugarce »

Poenta price o poseku u WH je da uglavnom mozes da se oslonis na to sta ce se desiti dok u Confrontu to jednostavno nije slucaj sto Confront ne cini manje zabavnim na svoj nacin. Ako u WH 3 topa pucaju po 6 puta to uglavnom izadje na prosek dok u Confrontu par dobrih ili losih rollova uglavnom resava partiju.
Mozda najveca prednost Confronta u odnosu na Wh je to sto je, bar u Srbiji, upravo zbog uticaja kocke na igru privukao ekipu igraca kojoj je dobra zabava na prvom mestu i turnir u Confrontu je jedno veliko druzenje sto se, priznacete, za WH turnire uglavnom ne moze reci.

A i prica o munchin armijama je prilicno deplasirana jer dobija na znacaju samo kada bi se srela dva potpuno ista protivnika sto cesto nije slucaj.
srebrni vitez
Posts: 472
Joined: Tue Jan 25, 2005 4:41 pm
Location: Stojni Beograd

Post by srebrni vitez »

И Наџак се заправо своди на вероватноћу - неко чини нешто на 2+, 3+ итд. На пример, на 3+ вероватноћа да нешто учиниш је, је ли, 1 трећина - дакле, (у просеку) сваки трећи покушај успева. Како су мене учили, вероватноћа представља изгледе да се нешто догоди, а просек средњу вредност...
User avatar
Skobra
Posts: 1077
Joined: Mon Oct 28, 2002 1:05 pm
Location: Bgd

Post by Skobra »

srebrni vitez wrote: На пример, на 3+ вероватноћа да нешто учиниш је, је ли, 1 трећина - дакле, (у просеку) сваки трећи покушај успева. Како су мене учили...
lose su te ucili :wink:
Mind Uploader

Post by Mind Uploader »

Dzon Vejn wrote: Zmaj da, ali jedinice ne ;).... Kada vise nemas bonus od +5 u startu, a potrosio si XYZ poena na neku jedinicu, ona vrlo brzo postane slatka meta ;)
Ovo je naravno tacno. Ja sam samo hteo sam da mu kazem da nema onoga na sta je navikao u konfrontu - laka rana, teska rana, kriticna rana....a za svaku po -1 na statove...
srebrni vitez
Posts: 472
Joined: Tue Jan 25, 2005 4:41 pm
Location: Stojni Beograd

Post by srebrni vitez »

srebrni vitez wrote:И Наџак се заправо своди на вероватноћу - неко чини нешто на 2+, 3+ итд. На пример, на 3+ вероватноћа да нешто учиниш је, је ли, 1 трећина - дакле, (у просеку) сваки трећи покушај успева. Како су мене учили, вероватноћа представља изгледе да се нешто догоди, а просек средњу вредност...

:oops: 2/3, тј сваки трећи покушај не успева.
User avatar
joggy
Hronos
Hronos
Posts: 1224
Joined: Sat Apr 06, 2002 6:17 am
Location: Buduca nezavisna Republika Kotez
Contact:

Post by joggy »

Za srebrnog:
U warhammeru bacas toliko kockica da se verovatnoca pretvara u prosek, a ako takticki nadmudris protivnika onda uopste nije ni bitno sta ces da bacis na kockici, dok se ovaj drugi svodi na verovatnocu jer jednostavno ne bacis dovoljno kockica da bi se mogao osloniti na prosek.
"Narod u demokratiji ne može da pogreši. Kakva god da je odluka naroda to je odluka Boga." Vulin.
"Potrebno je da vozilo koje vrši transport ima onu ruku napred, da prebacuje... Imaju proizvođači, ja sad ne znam ko su“ Velja.
„Na Beka su pucali amateri, jednom je čak spala kapuljača“ Nesa.
User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Post by Megabaja »

Khm... pa nije bas samo verovatnoca u wh, prica je slozenija , a poenta je da i u wh imas par bitnih rolova koji odlucuju partiju i vojske koje to imaju odnose prevagu. primeri su tzincovo oko i skavensko zvono, broj rirola lizardmenskog lorda, broj na anvilu... Elem confront je maxi simplikfikovan i ti rolovi se dese odma, te ti dobijes pobednika vrlo brzo...
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Post by Dzon Vejn »

Megabaja wrote:Khm... pa nije bas samo verovatnoca u wh, prica je slozenija , a poenta je da i u wh imas par bitnih rolova koji odlucuju partiju i vojske koje to imaju odnose prevagu. primeri su tzincovo oko i skavensko zvono, broj rirola lizardmenskog lorda, broj na anvilu... Elem confront je maxi simplikfikovan i ti rolovi se dese odma, te ti dobijes pobednika vrlo brzo...
Pa da, ali su to obicno kocke koje mozes izbeci... cinc moze da saceka jedan krug, jer ima jos 2 jedinice flajera, pa ne mora lord bas odmah da istrci.... to sto si ti pruzas sportsku sansu protivnicima to je drugo ;).... skaven ne mora da baca zvono sa 3 kockice, a da budemo iskreni ne mora da ga baca uopste.... nije zvono to sto je njima donosilo pobedu vec magije+retlinzi... mada ce u novoj ediciji biti boolja.... ratlinge mozes da izdvojis, a koristeci tvoju taktiku, umru im svi magovi do kraja partije :lol: ... pogotovu sa novom miscast tabelom (jer se ta magija, jelte baca sa 3 kockice, pa ce tokom partije pasti i neki miscast), dalje patuljak ne mora da se osloni na anvil.... anvil ti samo pomaze da budes jaci, ali ono sto je njima glavna fora jesu dobre masine sa posadom koja ima T4, WS4, pogotovu organ gun sa svojim re-roll-om, pa onda helikopter koji usporava protivnika, tako da imas vise vremena da ga napucavas, itd., itd.....

Naravno i dalje imas neke armije i neke trenutke kada imas roll od koga zavisi partija.... recimo da li ce tvoj beast general proci Ld8 test na terror i sl.... Mada je i to u 7. ediciji ublazeno: kada si u HtH imun si na psihologiju.... ali ako igras dobro takticki, takve situacije se mogu svesti na 1-2 po turniru na kome imas 6 partija ;)....
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
cpu088
Posts: 215
Joined: Sat Dec 04, 2004 12:32 am
Location: KG

Post by cpu088 »

Sto se price o izboru army-liste tice – verujem da si postupio ispravno sto si konsultovao iskusnijeg igraca. Ljudi cesto nacine gresku kada pocinju da igraju whb i kupe figure koje im se ucine interesantnim. U slucaju neogranicenog budzeta to ne predstavlja nikakav problem, posto je uvek moguce kasnije dokupiti figure koje su potrebne za efikasno igranje; ali kada je budzet ogranicavajuci faktor, tih xxx evra ulozenih u HE spearmene, archere, ili, ne daj Boze, Phoenix guard su bacene pare. Slicna stvar je i sa chaos warriorima i marauderima on foot. Svaka od rasa ima vise ili manje jedinica cija je upotrebna vrednost sumnjiva. Jako dobri igraci uspevaju da izvuku maksimume i od slabih listi, ali nimalo nije zanimljivo godinu dana gubiti svaku partiju koju odigras. Koliko mi deluje, Dule ti nije napravio najjacu powerplay varijantu. Armije koje su u 6. izazivale najvece gnusanje su bile RAF, SAD, ekstremni gunline, Tzeentch dragonlord i masivni Tzeentch d6 d6. Tvoja vojska ne spada ni u jednu od pomenutih kategorija.
Sto se odnosa Conf-wh tice, tu ne mogu pomoci. Jedino sto mogu da izjavim je da je poenta dobrog igranja whb-a maksimizovanje verovatnoca u tvoju korist. Pazljivim pozicioniranjem i kombinovanim charge-ovima moze se drasticno povecati verovatnoca (cak i do 100%) za uspesnost napada. Sve se svodi na izbegavanje fer fajtova, i na borbu kad, kako i gde tebi odgovara, a ne protivniku. Ukoliko mojih 1500 poena udari tvoju jednu, uz to i nepodrzanu, jedinicu od 150 poena sasigurnoscu mozemo pretpostaviti da cu je pobediti u tom okrsaju. To je ilustracija principa. Uticaj kocke je moguce minimizovati na razlicite nacine.
'Well we are wizards,' said Ridcully. 'We're supposed to meddle with things we don't understand. If we hung around waitin' till we understood things we'd never get anything done.'
User avatar
Bata Bole
Posts: 224
Joined: Fri Nov 07, 2003 11:47 am
Location: Bgd

Post by Bata Bole »

uf, po meni je ovo penal veeeeeliki.

bas naprotiv treba da kupis ono sto ti se svidja kako izgleda i d uzivas u igi sa tim a ne da juris zlatnu medalju na olimpijadi pokusavajuci da napravis nepobedivu vojsku.

ovo je pre svega hobby, razbibriga i druzenje sa ljudima a tek posle sve ostalo.
User avatar
Bathory
Posts: 786
Joined: Thu Jan 22, 2004 10:15 am

Post by Bathory »

Slazem se sa Bata Boletom. U sustini kod nas pocetnik pri skupljanju armije ima 2 izbora:

'Bojanova armija za WH' - ne interesuje me farbanje i izgled jedinica , bitno je da imaju odgovarajuce matematicke vrednosti koje dovode do pobeda na turnirima

'Skupljanje armija i igranje kao hobi''- skupljam figure koje mi se svidjaju, trudim se da farbam svoje figure i igram prijatne i opustene partije.

Posto je 2 varijanta skuplja i sporija, novi igraci (pretezno mladji) se opredeljuju za Bojanovu instant varijantu WH-a i okrecu se turnirskom igranju, sto dovodi do 2-3 armije koje svi imaju i opadanja interesovanja za hobi. Nazalost to dovodi do toga da se broj aktivnih igraca WH-a smanjuje i onda,npr, dodje onaj lik iz Kragujevca na turnir i smori se zato sto igra sa smarackim armijama.
O ovome moze nadugo da se razgovora,mada je dokazano da nema svrhe...
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Post by Shunka »

Poslednje sto zelim je da imam armiju kakvu vec vodi neko drugi (u Confrontu, posto imam mogucnosti, volim cak da sam sto redje izvodim iste liste).
Vec sam rekao da je faktor bila i cinjenica da Beastmene kod nas (skoro) niko ne vodi...
Ocekujem da budem jako zadovoljan izgledom svih svojih jedinica. Buduci da cu dobar deo njih verovatno sam da vajam.

Stojim iza stava da izmedju izgleda armije i njene igrivosti treba praviti kompromise.
U mom igrackom iskustvu armije koje mi podjednako "kvare zabavu" kao i one nepobedive, su one koje ne mogu da pobede. Jer ih pocistim sa table i osecam se posle bedno (naravno da se protivnik oseca bednije).
A postojanje neigrivih listi i beskorisnih jedinica (naravno da ni jedna nije stvarno neupotrebljiva, vec samo postoje manje i vise isplative) ocigledno je neizbezno u bilo kom sistemu.
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
Bathory
Posts: 786
Joined: Thu Jan 22, 2004 10:15 am

Post by Bathory »

E ako pocistis Jogijevu,Wayneovu ili Bojanovu turnirsku armiju za WH, zahvaljujuci tvom golemom iskustvu 20godisnjeg mladca, iskljucivog igraca Conf-a, onda stvarno ne znam......

A posto ces da sam vajas bistmene i apriori si zadovoljan kvalitetom istih, nemam vise komentara.....Jbte da ti nisi malo uobrazen???
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Post by Shunka »

OK. Opet nesporazum.

Sto se tice ciscenja neigrivih armija, mislio sam na Confront (koji sam igrao, za razliku od WHa koji nisam). Konkretno na Ivana, poznatog ovde kao Ko Jel' Ja?
On ima najlepsu armiju od sviju nas.
Zato sto je covek jedan od najboljih, i jos bitnije, najposvecenijih farbaca u Grifonu.
Sakupljao je figuru po figuru, one koje mu se svijdaju. Jako, jako lepo ih ofarbao. Skrpio tako 400 poena armije. I izveo na turnir. I zavrsio poslednji.
Igrao sam posle sa njim par prijateljskih partija. I svaki put ga razvalio bez po muke. Iako sam izvodio prijateljske liste i igrao prilicno straightforward. Zato sto je ta lista prakticno neigriva. Nema nikakvu prednost nad protivnikom koju moze da iskoristi. Premalo figura koje bez adekvatne podrske nisu ni velike ubice ni neotvorive konzerve.
Zato sto nije sastavljana po funkcionalnosti, nego po izgledu. Jednog dana, kada nafarba dovoljno figura, covek ce moci da izvede drugaciju listu i da se normalno igra sa svima ostalima.

Ono sto meni smeta u izgledu WH figura je (po meni) nedostatak stila, ukusa, anatomije, izrazajnosti... Za neke mislim da svako mora da se slozi da izgledaju smesno ili otuzno.
Same Beastmene necu da vajam. Plastikaneri su mi dovoljno dobri, i posluzice kao osnova za konverzije svih karaktera i posade na kocijama.
Sigurno cu da vajam Screamere (nekako nisam odusevljen letecim razama). Verovatno cu da vajam kucice. Mozda cak i furije.
Naravno da figure dobijene u rezultatu nece biti detaljne kao GWove. Ali ce se savrseno uklopiti u moju viziju sopstvene armije. Ako zaista privedem toliki posao kraju sa iole prihvatljivim rezultatima (a na osnovu dosadasnjeg iskustva cenim da mogu tako nesto da izvedem), ne vidim razlog da ne budem zadovoljan sobom.

Dakle:

Ne mislim da znam da igram Warhammer.
Mislim da sam shvatio neke osnovne principe i da cu se lako navici kada zapravo pocnem da ga igram.
Protiv Jogijeve, Vejnove ili Bojanove turnirske armije ocekivacu da izgubim. Verovatno i posle mnogo meseci.
Ne mislim da sam veci skulptor od bilo koga iz GWa.
Ali mislim da mogu da napravim sebi figure koje ce licno meni biti lepse od pojedinih GW modela.
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
Bathory
Posts: 786
Joined: Thu Jan 22, 2004 10:15 am

Post by Bathory »

Nema problema :D .Nesporazum otklonjen.
mladjano bugarce
Posts: 449
Joined: Thu Feb 19, 2004 4:48 pm

Post by mladjano bugarce »

Cisto da otklonimo jednu neispravnost, moje WH armije su imale tendenciju da budu dobro ofarbane i iskonvertovane - cisto da uzmu svaki moguci poen. :lol:

Mada, pocinjem da se pitam koliko sam uopste kompetentan za WH pricu obzirom da osim par partija s Nikolom ne pamtim kada sam isti igrao! :wink:
Locked

Return to “Warhammer”