Utisci sa winter arene

User avatar
Vesela Hrvatina
Posts: 19
Joined: Mon Mar 03, 2003 10:39 am
Location: Zagreb

Post by Vesela Hrvatina »

Luka_Pancevo wrote: Ako su Koljini gusteri dobili 8 od 20 poena, onda tu nesto ne valja...(na uprisingu su dobili 18!).
I da ne postoji armija koja ima maksimalni broj za farbanje pa mora neka da ima maksimalni broj pa ostale uporedjujes ili nesto nije uredu sa ocenjivanjem ili sa sudijama za to!!!!!!!
Ljudi, miješate kruške i jabuke. Zašto bi ijedna vojska imala maksimalan broj bodova za farbanje? Zato šta neka mora biti najbolja? Ok! Može biti najbolja. Ali sa 15 bodova od 20 (sad to napamet pišem, ne znam koliko je imala Živkova vojska koja je ocijenjena od strane igrača kao najljepšom).

Ja stvarno ne shvaćam u čemu je problem. Ili vi imate strašno niske kriterije ili je obrazac za farbanje na Areni strašno visok. A ja sam vidio i vojsku koja je dobila maksimalan broj bodova.
Pred 2 i pred 3 godine je Marco Pinamonti donio svoju vojsku (jedne godine je on igrao sa njom, druge godine je netko drugi). E sad - ako je to 20/20 jedne godine,
kako onda možeš dati za nekakvu tabletop kvalitetu recimo 15 bodova? Ma neka bude čak i 10 bodova? Standard bojanja je postignut onog trenutka kada su Talijani donijeli preskupe plećene vojske i to je to. Svakakvo nerealno ocjenjivanje vojske rezultiralo bi samo srozavanjem kvalitete i apsolutno nepotrebnim rušenjem standarda.

I još jedna stvar kao dokaz ovih tvrdnji. Razgovarao sam sa 2 igrača, neovisan jedan o drugom i oba su mi rekla istu stvar - da je kvaliteta izgleda vojski na Areni puno slabija nego prijašnjih godina. Pa bi možda bilo bolje svima nama igračima da se zamislimo nad ovim nego dizati svoje vojske na pijadestal jer im objektivno mjesto tamo i nije.
RatGod
Strvinar
Posts: 1353
Joined: Sun Jan 29, 2006 6:29 pm

Post by RatGod »

Slazem se da je mozda bezveze zvulcalo Dzone ali me zaista nije previse zanimalo da se mesam kako su utrosene pare nego da li je istina ili ne ,sto se tice para.

Nisam nosio ali znam da neki jesu zar ne?(Oni su sami rekli da je ucesce besplatno,i sta nas sve ocekuje,i niko se ne bi bunio vec bi uglavnom svi platili!)

Izvini Hrvatino da trazio sam Kolu ali sam pitao dobro jer ima nesto gazirano i receno mi je ne posle prve partije,izvini ali sok na razblazivanje me ne privlaci,samo mislim da je onda trebalo nagovestiti da nece biti sokova i to je sve a ne bice za vreme celog turnira!P.S.Uveren sam da 90% ljudi je mislilo da ce biti Kole,Fante,Djus(koje nekako svi vole) ili tako necega a ne sokovi na razblazivanje!

A za farbanje hmmm 18 kazes,ovde 8 pa vpleo bi da cujem komentar na ovo?(jedan od ljudi koji su ocenjivali farbanje je bio Madjar drugi Pixi iz NS)
Nije mi jasno zasto se sada svi Hrvati bune na ovo sto sam rekao ,kad vidim da ima dosta primendbi i na njihovom forumu na organizaciju,farbanje,sudije,itd.?
1000 year-old lords of the walking dead? Chosen avatars of the dark gods leading horrible creatures from another dimension? Ancient members of the civilization who created the very world upon which we wage our wars? Bah! We're skittish mutant rats. We've got a bell. And we're going to ring it till your ears hurt bleed. Bitches.
User avatar
Luka_Pancevo
Posts: 256
Joined: Sat Nov 26, 2005 9:12 pm

Post by Luka_Pancevo »

Ako je 0 neobojeno, 10 tabletop a 20 Golden demon, Koljina vojska nije zasluzila 8 nego NAJMANJE (ALI U LUUUDOM LUDILU) 12.

Ne dizem ja nista na pedestal, jeste da ima gore dosta caps locka, ali oupste se ne ljutim, niti zelim da pocinjem nekakvu svadju. Svaka vam cast na odrzavanju turnira,nadam se da cu i ja sledece godine biti u mogucnosti da dodjem :P
Image
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Post by Hypodermic »

RatGod wrote: Nisam nosio ali znam da neki jesu zar ne?
:roll: Da, "neki" su nosili, isti oni koji su sve platili i nisu ucestvovali na turnir, da bi vi mogli da se igrate. Vec dve godine, niko od, kako ti kazes, clanova kluba, nije se ni ponudio da pomogne u organizaciji, a kamoli nosenju stvari. No comment dalji, posto me ocigledno ne shvatas.
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
RatGod
Strvinar
Posts: 1353
Joined: Sun Jan 29, 2006 6:29 pm

Post by RatGod »

Ti meni hoces da kazes da Khor i Dow od Italijana ,Srdjanovi Vampiri,Slanes Demonska legija,i jos par vojiski nisu dovoljno dobro ofarbane za vase sudije (jedan osvojio GD Italije)da dobiju maksimalni broj za farbanje,pa onda mislim da nesto nije uredu sa njima?

Jer oni mogu da kazu da su videli lepse uzivo?
A ja cu ih pitati gde?
A na stranu sto su neki hrvatski igraci igrali sa kartonskim,krivim movment trejevima(ja igrao protiv jednog),koji nikako nisu po bilo kakvom standardu niti pravo iseceni niti ravni nista i on je tako igrao turnir?A da ne pricam da su 2 mozda i vise vojiski vodilo proksije a sta se kaze u pravilima za to?!!
1000 year-old lords of the walking dead? Chosen avatars of the dark gods leading horrible creatures from another dimension? Ancient members of the civilization who created the very world upon which we wage our wars? Bah! We're skittish mutant rats. We've got a bell. And we're going to ring it till your ears hurt bleed. Bitches.
User avatar
Vesela Hrvatina
Posts: 19
Joined: Mon Mar 03, 2003 10:39 am
Location: Zagreb

Post by Vesela Hrvatina »

RatGod wrote: Izvini Hrvatino da trazio sam Kolu ali sam pitao dobro jer ima nesto gazirano i receno mi je ne posle prve partije,izvini ali sok na razblazivanje me ne privlaci,samo mislim da je onda trebalo nagovestiti da nece biti sokova i to je sve a ne bice za vreme celog turnira!P.S.Uveren sam da 90% ljudi je mislilo da ce biti Kole,Fante,Djus(koje nekako svi vole) ili tako necega a ne sokovi na razblazivanje!
A pa u tom grmu leži zec! Tebe ne privlači ponuđen asortiman, a ne da nije bilo pića. To su dvije sasvim različite stvari. E tko će ga znati, za idući put bi možda bilo najbolje da svaki natjecatelj uz roster pošalje i želje šta bi htio piti. :roll: :roll:
RatGod wrote:Nije mi jasno zasto se sada svi Hrvati bune na ovo sto sam rekao ,kad vidim da ima dosta primendbi i na njihovom forumu na organizaciju,farbanje,sudije,itd.?
Ja sam isto dobio po meni premalo bodova. Moja vojska se razlikuje za samo bod ili 2 od totalnih težih šiteva. Dapače, jedna od nominiranih vojski je imala model nekog heroja na konju koji uopće nije imao napravljenu bazu. Pazi! Nominirana vojska jer je bila jedna od 7 sa najviše bodova, a nema sređenu bazu na heroju! 8O
Pa nije li to onda indikativno kakav je sudački kriterij bio?
RatGod
Strvinar
Posts: 1353
Joined: Sun Jan 29, 2006 6:29 pm

Post by RatGod »

Aman covece,da ne zelim piti sokove na razblazivanje!!!!!
Nego kao i 90% igraca volim gazirana pica i djus mnogo vise ti ne???

Izvini a koja vojiska?

Znam da je Khorn i DoW i Srdjanovi su imali sve a nemaju 20 ostale nisam ni gledao niti su me zanimale jer su ove bile ekstra i ako mi kazes da nemaju po 20 poena nesto nije uredu sa sudijama jer bi bas voleo da postuju slike svojih figura(jer obicno farbanje ocenjuju ljudi koji se time bave) i ove vojiske napravi pool pa ces videti misljenje igraca!

Ako ti je takva vojiska onda zasto branis sudije koje uopste nisu bile dobre?
1000 year-old lords of the walking dead? Chosen avatars of the dark gods leading horrible creatures from another dimension? Ancient members of the civilization who created the very world upon which we wage our wars? Bah! We're skittish mutant rats. We've got a bell. And we're going to ring it till your ears hurt bleed. Bitches.
User avatar
Vesela Hrvatina
Posts: 19
Joined: Mon Mar 03, 2003 10:39 am
Location: Zagreb

Post by Vesela Hrvatina »

RatGod wrote:Ti meni hoces da kazes da Khor i Dow od Italijana ,Srdjanovi Vampiri,Slanes Demonska legija,i jos par vojiski nisu dovoljno dobro ofarbane za vase sudije (jedan osvojio GD Italije)da dobiju maksimalni broj za farbanje,pa onda mislim da nesto nije uredu sa njima?
Oprosti ali Srđina vojska ne zaslužuje maksimalan broj bodova ni u ludilu.
RatGod wrote:Jer oni mogu da kazu da su videli lepse uzivo?
Da, upravo zbog toga.
RatGod wrote:A ja cu ih pitati gde?
A oni će ti reći na Areni pred 2 i pred 3 godine kada je bio spomenuti Pinamonti (višestruki Golden Deamon osvajač), pa pred dvije godine kada su talijani došli sa još par predobrih vojski (sjećam se jednih super Orcova), pa lani kada je Talijan došao sa Sciborovim Treemanom i plaćenom vojskom. Uglavnom shvatio si. Top vojske su viđene, na Agram Areni Winter, prijašnjih godina. Znaći kriterij nije isisan iz fotoshopiranih slikica u White Dwarfu.
RatGod wrote:A na stranu sto su neki hrvatski igraci igrali sa kartonskim,krivim movment trejevima(ja igrao protiv jednog),koji nikako nisu po bilo kakvom standardu niti pravo iseceni niti ravni nista i on je tako igrao turnir?A da ne pricam da su 2 mozda i vise vojiski vodilo proksije a sta se kaze u pravilima za to?!!
Pa kada ste već pokrenuli glasinu da su Talijani otjerani sa turnira jer su zakasnili na turnir zbog sudara (a nisu), ajde sada ti reci šta bi bilo da je nekom Talijanu koji je doputovao iz Padove/Milana/Trsta/svejedno rečeno: "sorry stari, vojska ti je quasi proksi čisti bulšit, nemaš movement trayeve i nećemo ti dopustiti da sudjeluješ na turniru."
Šta bi onda bilo?

Sve lijepo piše u rulespacku. Piše i da su jezici hrvatski i engleski, a oni govore engleski "a little". A šta se tiče Hrvatskih igrača koji nisu zadovoljili minimum kriterija za sudjelovanje - ja im vjerojatno ne bi dao da sudjeluju na turniru. Dao bi ima tipa 2,5 sata da si ulegaliziraju vojsku, za to vrijeme će njihovi protivnici dobiti masakrom bez borbe i ako se vojska ne dovede u normalno stanje - ciao!
A ovima iz Zagreba ne bi dao niti tu nazovi pogodnost. Ali ja nisam više u Agramu niti sam organizator turnira pa je zapravo manje bitno šta bih ja i kako uradio.
RatGod
Strvinar
Posts: 1353
Joined: Sun Jan 29, 2006 6:29 pm

Post by RatGod »

Ali jedno je maksimalni broj na farbanje a drugo je WOW za ucestvovanje za best painted!!!

Smatram da je jako pogresno sto je tako upakovano farbanje!!!!!

Prvo tu glasinu su pokrenuli hrvati jer mi ne bismo ni znali zar ne ???

Inace pravila se znaju jer nema nesto ciao,sve jedno odakle je jer onda pravi sprdnju od turnira zar ne?

A za jezik pa bogami to je vec tesko znam da je Iskusinjo imao problem sa italijanom u poslednjoj partiji dok Sutic nije tako da to prepustam organizatoru i zato se nisam dotakao te teme!!!!

I jedna stvar koja me BAS,BAS iznervirala je sto su organizatori turnira govorili svojim igracima sta ko ima od magicnih stvari,to sam JA video e to je vec bezobrazluk zar ne?
1000 year-old lords of the walking dead? Chosen avatars of the dark gods leading horrible creatures from another dimension? Ancient members of the civilization who created the very world upon which we wage our wars? Bah! We're skittish mutant rats. We've got a bell. And we're going to ring it till your ears hurt bleed. Bitches.
User avatar
Vesela Hrvatina
Posts: 19
Joined: Mon Mar 03, 2003 10:39 am
Location: Zagreb

Post by Vesela Hrvatina »

RatGod wrote:Aman covece,da ne zelim piti sokove na razblazivanje!!!!!
Nego kao i 90% igraca volim gazirana pica i djus mnogo vise ti ne???
Ne, jer sam i zbog komunikacije na turniru žedan sam po sebi i bolje mi pašu negazirana pića. Bolje gase žeđ. Uostalom, ja sam pio svoju vodu sa okusom jabuke i negazirane sokove.
RatGod wrote:Znam da je Khorn i DoW i Srdjanovi su imali sve a nemaju 20 ostale nisam ni gledao niti su me zanimale jer su ove bile ekstra i ako mi kazes da nemaju po 20 poena nesto nije uredu sa sudijama jer bi bas voleo da postuju slike svojih figura(jer obicno farbanje ocenjuju ljudi koji se time bave) i ove vojiske napravi pool pa ces videti misljenje igraca!
Opet kruške i jabuke. Zapravo je svejedno kako farbaju suci. Bitno je kako vide i kako valoriziraju ofarbane vojske.
Usput, ovo je napravio jedan od sudaca: http://www.ums-agram.hr/phpBB2/viewtopic.php?t=9824
Srđina vojska nije imala sve. Lejering u 2 boje? Spirit Host crn pa samo sa bijelom gore? To je masterclass? Daj ne budi smiješan. A to šta igrači misle uopće nije bitno jer igrači ne daju bodove za farbanje nego suci. Igrači su svoju šansu imali na davanju glasova za naj vojsku i opet tvoji ekstra favoriti nisu pobijedili. Ne kažem ja niti da je meni ekstra vojska koja je pobijedila, samo mi je bolje od Srđinih Vampira i od DoW.
RatGod wrote:Ako ti je takva vojiska onda zasto branis sudije koje uopste nisu bile dobre?
Zato jer je moja vojska svjesno napravljena na 3/4. Ja sam svjestan da je to daleko od ofarbanog. Neke dijelove figura nisam niti bojao osim u undercoat. I zato jer sam vidio ono šta vrijedi i zaslužuje 20 bodova, a znam da ovo moje kao niti jedna vojska na Areni ne dolazi niti na puškomet od toga šta je osvojilo pred 2,3 ili 4 godine 20 bodova.

Uostalom, šta te zapravo briga koliko je bodova dobila tvoja vojska kada su isti suci po istim kriterijima ocjenjivali sve vojske?
RatGod
Strvinar
Posts: 1353
Joined: Sun Jan 29, 2006 6:29 pm

Post by RatGod »

Briga me jer sam prvog dana imao 10 a drugog 8 kako?

Na stranu sto modeli koji poginu se sklanjaju zar ne,a on dodje u sred paritje malo je glupo???

Izvini a odakle je covek koji je dobio za najbolju vojisku?
1000 year-old lords of the walking dead? Chosen avatars of the dark gods leading horrible creatures from another dimension? Ancient members of the civilization who created the very world upon which we wage our wars? Bah! We're skittish mutant rats. We've got a bell. And we're going to ring it till your ears hurt bleed. Bitches.
User avatar
Vesela Hrvatina
Posts: 19
Joined: Mon Mar 03, 2003 10:39 am
Location: Zagreb

Post by Vesela Hrvatina »

RatGod wrote: Inace pravila se znaju jer nema nesto ciao,sve jedno odakle je jer onda pravi sprdnju od turnira zar ne?
Tu si u potpunosti u pravu, ali mislim da je Arena najveći turnir u regiji i itekako bi bilo negativno da neki mongoloidni seronja iz Italije koji ne "ume da razume" dobije pedalu sa turnira. Mislim da je puno manje štete ako se nakom takviom debilu dopusti nego da ga se potjera.
RatGod wrote:A za jezik pa bogami to je vec tesko znam da je Iskusinjo imao problem sa italijanom u poslednjoj partiji dok Sutic nije tako da to prepustam organizatoru i zato se nisam dotakao te teme!!!!
Tu temu sam već doktorirao jer je ovo prva Arena gdje nisam imao problema sa Talijanima i njihovim stranim jezicima.
RatGod wrote:I jedna stvar koja me BAS,BAS iznervirala je sto su organizatori turnira govorili svojim igracima sta ko ima od magicnih stvari,to sam JA video e to je vec bezobrazluk zar ne?
Dvostruka sramota! Jedna za organizatore koji su govorili, a druga za one koji su pitali. A ja mislim da je se nitko neće previše uvrijediti ako imenuješ osobe koje optužuješ...
RatGod
Strvinar
Posts: 1353
Joined: Sun Jan 29, 2006 6:29 pm

Post by RatGod »

Sto se tice linka sta je ovo jedan model 8O ,daj ti meni njegovu celu vojisku da vidim da je masterclass a ne jedan model????
1000 year-old lords of the walking dead? Chosen avatars of the dark gods leading horrible creatures from another dimension? Ancient members of the civilization who created the very world upon which we wage our wars? Bah! We're skittish mutant rats. We've got a bell. And we're going to ring it till your ears hurt bleed. Bitches.
RatGod
Strvinar
Posts: 1353
Joined: Sun Jan 29, 2006 6:29 pm

Post by RatGod »

Poslacu ti PM!
1000 year-old lords of the walking dead? Chosen avatars of the dark gods leading horrible creatures from another dimension? Ancient members of the civilization who created the very world upon which we wage our wars? Bah! We're skittish mutant rats. We've got a bell. And we're going to ring it till your ears hurt bleed. Bitches.
User avatar
Vesela Hrvatina
Posts: 19
Joined: Mon Mar 03, 2003 10:39 am
Location: Zagreb

Post by Vesela Hrvatina »

RatGod wrote:Briga me jer sam prvog dana imao 10 a drugog 8 kako?
Pa zato jer su bila 2 suca.
RatGod wrote:Izvini a odakle je covek koji je dobio za najbolju vojisku?
Iz Zagreba, iz Agrama. Ali to nema apsolutno NIKAKVE veze sa sucima. Igrači su glasali za najbolje pofarbanu vojsku, ne suci, osoblje, organizatori ili itko sedmi.
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Post by Hypodermic »

Luka, zamolio bih te samo da pousas da pises recenice sa jednim znakom pitanja ili uzvika, veruj mi, jedan je sasvim dovoljan ;)
Hvala.
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
RatGod
Strvinar
Posts: 1353
Joined: Sun Jan 29, 2006 6:29 pm

Post by RatGod »

A odakle je bilo najvise ucesnika matematika je prosta!

Kako sam prvog sudiju video a drugog ne?Na stranu sto ljudi odavde njih par nije videlo ni prvog koji im je prisao?
1000 year-old lords of the walking dead? Chosen avatars of the dark gods leading horrible creatures from another dimension? Ancient members of the civilization who created the very world upon which we wage our wars? Bah! We're skittish mutant rats. We've got a bell. And we're going to ring it till your ears hurt bleed. Bitches.
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Post by Dzon Vejn »

Ljudi, mislim da malo flamujete.... svi znaju koji je turnir kakav i sta ih ceka tamo... kraj price.

Ako imate neki konstruktivan predlog, bilo bi lepo da ga iznesete, u suprotnom cete sami sebi zakljucati temu ;)
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
Mrzimsvee
Posts: 3207
Joined: Wed Feb 12, 2003 4:46 pm
Location: Novi Beograd

Post by Mrzimsvee »

Mislim da je ovo prevrsilo meru.

Luka rekao si sve sto si imao, a mislim da nisi u pravu niti u jednoj stvari osim da ti se nije dopao turnir.
To si mogao i drugacije da napises.
Locked

Return to “Warhammer”