Utisci sa Uprisinga 2005

Locked
User avatar
raziel
Redeemer and Destroyer
Redeemer and Destroyer
Posts: 134
Joined: Sat Mar 02, 2002 6:50 pm
Location: Beograd
Contact:

Utisci sa Uprisinga 2005

Post by raziel »

Dervish the neki wrote:evo, ja, the officiall score-keeper ovog turnira cu delimicno da ti odgovorim:
rezultati iz 3. runde jos nisu obradjeni posto su neki ljudi dugo igrali, a trebalo je da se ide u kafanu da se pije... svi ostali su sada tamo i zderu alkohol...
ono sto znam je sledece:
prvi je Bojan Dojanovski(?) sa izuzetno lepo omalanom bretonijom
drugo i trece mesto zauzimaju gospodin NN i gospodin NN - braca Nikolici.
znam da je Najman u proslom krugu bio drugi, ali je sada izgubio masakrom od Bojana.
ummmm, mislim da je to sve cega se secam...
izgledalo je vrlo prijatno i zanimljivo... jedva cekam sutra i igranje "mog" scenarija! Obecavam zvanicne rezultate sutra uvece...

--
Ivan the score-keeper
žubor wrote:Evo posle par godina bavljenja ovim predivnim hobijem i dalje mi nista nije jasno. Turniri se najavljuju, o njima se prica, nedeljama, ako ne i mesecima unapred. Ali posle odigravanja turnira informacija o istom nema nigde. Stvarno ne vidim u cemu je problem da ako se neko potrudio da sve organizuje, da turnir prodje u najboljem redu itd itd, gde je problem da se po zavrsetku turnira pojave bar OSNOVI rezultati, tipa 1. 2. 3. overal/general/painting, a posle u danima koji dolaze lako je dodavati detalje. Ovako obicno posle svakog turnira sledi par dana teskog mrtvila u kome se ja uvek priupitam:

Da li je turnira uopste bilo?

I sad ce ljudi reci, umorni smo, cekaj da se odmorimo, evo bas smo sad hteli i tome slicno ... ali to nece biti pravi odgovor ...jedini pravi odgovor je da se rezultati turnira pojave po zavrsetku istog a ne u nedeljama koje dolaze.
Dervish the neki wrote:ok, ok, nemoj da navaljujes
Evo osnovnih rezultata:
1. overall - Bojan Donveski - Bretonija
2. ovelrall - NN mladji - Beasts of Chaos
3. overall - Zli Dopudja - Bretonija

best general - Donevski
best painted - srdjan j. iz Slavonskog Broda (valjda...)
best sports - Csongor iz madjarske... daleko ispred ostalih....

sta jos...
Najman, Sehtel i Srdjan su se svi plasirali u top 10... Svaka cast prijateljima iz Hrvatske... nadam se da ce vas na sledecem turniru biti vise...

Toliko za sada

--
Dervish the tired
novot wrote:Pa s obzirom da je ovaj turnir svima (neka me ispravi bilo ko ako gresim) bio izuzetno naporan, prvenstveno zbog neopisive hladnoce, koju stvarno nikome ne mogu da pozelim, treba biti malo strpljiv. Verujem da je puno ucesnika, a i organizatora sada vec bolesno, cak sam i sam na granici da padnem u krevet, ali se ne dam! Uopste necu da krivim organizatore, buduci da su im sve povoljnije varijante vezane za sam prostor i smestaj u poslednji cas otkazivane, tako da je dobro da se turnir i u ovakvim uslovima odrzao. Sto se tice samog toka turnira, koliko sam ja sa strane mogao da primetim, ljudi su uglavnom vrlo zadovoljni kako igrom tako i protivnicima. Sta da kazem, bio je to jedan uspesan Deep freezing, pardon , Uprising turnir!
Oxayotl wrote:Ja osobno volim kad mi je svaki turnir avantura. Ovaj bome zaslužuje epitet avanturèine. Stoga svaka èast organizatorima što su mi omoguèili da odigram protiv 5 novih igraèa (i igraèica) za promijenu, spavanje u planinarskom domu na 300 metara nadmorske visine i opetovano prežderavanje. Ekipa, svaka èast!!! :pljesak:
Pendargon wrote:evo da i ja dam svoje utiske, ovako iz kreveta, sa temperaturom (mala uspomena sa uprisinga )... Legendarno sam se proveo, przene slaninice u kafani su bile neprevazidjene, kao i gorbashevo ponasanje u istoj, a avanturu u planinskom domu, zasigurno, dugo dugo godina necu zaboraviti.... CAk sam i plasmanom jako zadovoljan, sedmo mesto da mi je neko ponudio pre turnira, verovatno bih prihvatio, ali nekako ne mogu da se otmem utisku da je moglo bolje. Ali to, i cinjenica da mi je vojska usla u uzi izbor za best paint, je sasvim dovoljno da se osecam (i pored temperature) jako dobro... I svi ljudi su bili legendarni (sem onog nesrecnog madjara kome dobro glavu nisam skinuo), pa sam samo delio max na sportsmanship

Play by games

game 1 : djole tzeench : sta reci, njega nije 'telo pa nije 'telo... mislim da sam prvi scroll istrosio u 3 potezu... na kraju njemu ostaju samo discmeni i pola hellcannona, za lagani solid victory za mene

game 2 : livada 'tujak : definitivno najprijatnija partija koju sam odigrao dugo dugo vremena, king of the hill, on na pocetku puca pa rastura, ali kada zle sile haosa i bezumlja dodju do njega dwarfovski redovi pocinju da pucaju polako... Treba izdvojiti momente kada je krdo krava, svedeno na 6 gorova ubija jednog runsmita i drugog brejkuje, i 5 chozen chaos knightova koji se 3 runde peglaju ( i neuspevaju da ubiju) jednog unbreakable inzinjera... u zadnjem potezu zmaj i furije slecu na brdo i solid za mene...

game 3 : ovo je doslo kao hladan tus, i zato sam jako izgubio zivce... oba protivnika do tada su bila divna, i onda dodje madjar sa imperijom, koji mi prvo nije rekao da hag staff koji koristi ima drawback, pa je pokusao da bunari da tenk ne treba da deklarise charge, i sve u svemu, jako mi nadigne pritisak. Kada sam besan, ja postajem neugodan, i eradiciram ga sa table u partiji gde je sudija non stop stajao kraj table... Mighty massakr za mene, ali je ostao gorak ukus u ustima... na kraju prvog dana, trece mesto, 57 bodova, ja odusevljen...

game 4 : playing with the big boys... umor i posledice planinarskog doma su pocele da me stizu, vec sam tesko disao i kasljao, i dolazi Nikola i demon legija... catch the rattlesnake scenario. Mislim da je ovo bila najtakticnija partija koju sam odigrao dugo dugo vremna, nikoli svaka cast, do poslednje turna se nita nije znalo... totalka na 2d6 sd6+1 zamalo da mi uzme lorda ( popio 2 rane), zmaj i dr ogrovi pobili horore, choseni screamere i furije, on meni moje screamere i furije, demon princ sa blade of aether kida kornovce, na kraju najbolji draw koji sam igrao sa nekih 80-tak poena u plusu za mene. Umoran i zadovoljan, odlazim u battle br 5. Bojan donevski...

game 5. Bojan je doovde dosao sa 4 mighty masakra, i nije mi bilo svejedno. Kako smo poceli, obojica pravimo gresku, i potpuno zaboravljamo na scenario, i ponasamo se kao da igramo pitched battle, ja bezim sa chozenima da mu ne dam zastavu, jurim njegovog standard bearera i ubijam ga da uzmem barjak, on pokusava da uzme pola furija drzeci stand peasantima, uzbudljiva i lepa partija, u kojoj smo se obojica dobro nasmejali par puta ( kada je bray shaman, u ocajnickom pokusaju da pobegne, zamalo ubio pegasus knighta). Ubedjeni u draw ( koji bi se i desio da je bio pitched battle) pocinjemo da racunamo poene kada nam mixajlo skrece paznju na pravila scenarija... Nista meni battle standard, nista meni ovo, nista njemu ono, i tako ispade solid za njega... malo razocaran, ali zadovoljan ( ipak sam mu prekinu niz od 4 mighty masakra) odlazim na sestu bitku

game 6 : tomislav lzardmen... ovde je nastupio brakedown... bitku protiv bojana sam igrao na cisti adrenalin, a sada je i on presusio... kijao sam kao nezdrav, i tomislav je sigurno primetio, cesto nisam video ni koje kockice bacam... pogresna procena razdaljine ( i to kakva, to mi se nije desilo odavno) dovodi do smrti zmaja... moja konjica vraca, ubija njegovog generala ( a on je chargeovao), choseni seku levo i desno, ubijaju swarmove, kroxigore, krdo ubija skinkove i salamandere!!!!, njegov stegadon ubija dr. ogrove, pa vraca khornovcima za ubistvo njegovog generala... u poslednjem krug totalka na d6s4 no armor save na chozene, od kojih je bilo 6 htova koji su 5 probili (!!!) i d6 s4 hits u mog bray shamana ( nisam uspeo da dispelujem : dva keca) odvode ga u solid victory...

za moj prvi veliki turnir, vise sam nego zadovoljan, a kada nabavimo prostorije, cekamo nase drugare novosadjane na sledecem bg minicu...
Jovca wrote:Turnir je stvarno bio prava avantura. Fenomenalno igranje i druzenje i neverovatna hladnoca (sledeci put cu morati i ja da mesam pica). Sto se samog turnira tice, moram da kazem da su mi sve partije bile naprosto fenomenalne. Ma pravo uzivanje. No, svaka cast svima ostalima, ali partija protiv Tamare ce mi stvarno ostati nezaboravna. Nista bolje nego kada se sretnu dve "besne" zene s Lizardmenima.

Nocenje u planinarskom domu necu ni da komentarisem Samo mi je zao sto nisam imala neki diktafon ili tako nesto da snimim one zvuke.

Sto se slika tice, ko ih zeli moze da ih dobije na disku, a za sada evo samo nekoliko, cisto da se malo docara atmosfera:

Sudije ocenjuju farbanje:

http://img.photobucket.com/albums/v174/ ... CN0858.jpg

Dve "besne" zene:

http://img.photobucket.com/albums/v174/ ... CN0879.jpg

Svi ucesnici (dobro, ne bas svi - neki su pobegli):

http://img.photobucket.com/albums/v174/ ... CN0902.jpg

Pobednici:

http://img.photobucket.com/albums/v174/ ... CN0903.jpg
User avatar
IG
Bot
Posts: 1107
Joined: Tue Aug 26, 2003 8:45 pm
Contact:

Post by IG »

Лол не знам шта ми би да уђем на овај дио форума, но свеједно поздрав људима који играју Warhammer :)
User avatar
Iskusinjo
Posts: 338
Joined: Mon Feb 16, 2004 10:34 pm
Location: Novi Sad

Post by Iskusinjo »

Konacni rezultati...

Rank Name Overall Generalship VP Paint. + wysiwyg sportmanship Army
1 Bojan Donevski 181 126 9497 27 28 Bretonnia
2 Nenad Nikoliæ 153 96 6952 27 30 Chaos beastman – Tzeentch
3 Dragomir Dopuða 149 99 3034 20 30 Bretonnia
4 Nikola Nikoliæ 132 79 2595 23 30 Demonic legion – Tzeentch
5 Gyozo Drozdy 132 86 3257 21 25 Empire
6 Mladen Joviæ 128 79 2813 21 28 Chaos mortal univided
7 Dušan Kosanoviæ 125 73 2357 26 26 Chaos undivided
8 Filip Najman 122 86 4453 7 29 Scaven
9 Tomislav Šehtel 122 77 4378 18 27 Lizardman
10 Jovana Erèiæ 118 59 -599 29 30 Lizardman
11 Srðan Jovanoviæ 117 60 -237 27 30 Chaos
12 Aleksandar Pixiades 114 73 1792 11 30 Clan Eshin
13 Mirko Kataniæ 113 70 -226 14 29 High Elf
14 Chongor Kubany 112 60 -5305 22 30 Tomb king
15 Boris Radujko 110 51 170 29 30 Chaos mortal – Tzeentch
16 Ivan Livada 107 60 -44 18 29 Dwarf
17 Nikola Radojèiæ 103 56 -384 19 28 Dwarf
18 Tamara Stojanoviæ 98 50 -1499 19 29 Lizardman
19 Dušan Joviæ 97 46 -1604 21 30 Vampire count
20 Jovan Vasiljeviæ 96 56 -1139 15 25 Wood elf
21 Atilla Molnar 93 56 -1033 7 30 Vampire count
22 Žikica Vuèiæ 92 39 -4125 23 30 Lizardman
23 Bojan Kavedžiæ 91 37 -4435 25 29 Empire
24 Srðan Stankoviæ 89 51 -2759 8 30 High elf
25 Nemanja Konstantinoviæ 97 40 -2837 17 30 Bretonnia
26 Marko Jokiæ 78 54 -2263 0 24 Dark Elf
27 Dane Basta 77 53 -2564 5 19 Sea Patrol
28 Nebojša Jovanoviæ 45 3 -10833 12 30 Dark Elf
29 Vladimir Ðorðeviæ 0 0 0 0 0 Chaos – Tzeentch
30 Boris Ðuroviæ 0 0 0 0 0 Empire
User avatar
Zli Dopudja
Posts: 2
Joined: Mon Mar 17, 2003 1:07 pm
Location: Novi Sad

Post by Zli Dopudja »

Jel ima neki link za slike sa turnira
It’s evil, evil I tell you.
User avatar
bojan
WH rulesmaster
Posts: 1846
Joined: Thu Aug 22, 2002 8:55 am
Location: Pod belim suncem pustinje
Contact:

Post by bojan »

Zli Dopudja wrote:Jel ima neki link za slike sa turnira
Bice... :D Samo da sredim server u ponedeljak... :(
CYNIC, n.
A blackguard whose faulty vision sees things as they are, not as they ought to be. Hence the custom among the Scythians of plucking out a cynic's eyes to improve his vision.
User avatar
bojan
WH rulesmaster
Posts: 1846
Joined: Thu Aug 22, 2002 8:55 am
Location: Pod belim suncem pustinje
Contact:

Post by bojan »

Evo vam slike, *ebale vas slike, ocete da svi izginemo zbog slika... :D :D :D

http://elektron.tmf.bg.ac.yu/bojan/razn ... ng%202005/
CYNIC, n.
A blackguard whose faulty vision sees things as they are, not as they ought to be. Hence the custom among the Scythians of plucking out a cynic's eyes to improve his vision.
User avatar
Zli Dopudja
Posts: 2
Joined: Mon Mar 17, 2003 1:07 pm
Location: Novi Sad

Post by Zli Dopudja »

OO Daaaaa
It’s evil, evil I tell you.
User avatar
dalmatinac 1
Posts: 3
Joined: Sat Oct 18, 2003 11:23 pm
Location: Split-Zagreb

Post by dalmatinac 1 »

S obzirom da su svi postovi pobrisani, pobjednik turnira bi mogao napisat svoju army listu. :wink:
User avatar
bojan
WH rulesmaster
Posts: 1846
Joined: Thu Aug 22, 2002 8:55 am
Location: Pod belim suncem pustinje
Contact:

Post by bojan »

dalmatinac 1 wrote:S obzirom da su svi postovi pobrisani, pobjednik turnira bi mogao napisat svoju army listu. :wink:
Tja, posto on nece stici skoro evo ti otprilike:

Lord, na konju, Gromril Helm, Ench. Shield, Morning Star of Fracas, Imun na Killing Blow(job)

Damselka, 2. nivo, DSx2
Damselka, 2. nivo, DSx2
Paladin BSB, Falkon Horn
Paladin na pegazu, Virtue - nema outnambera za protivnika

Realmsi x 8
Eranti x 5
Eranti x 5
Gralovi x 8
Pegazi x 5
Seljaci na konjima x 5
Seljaci sa lukovimma x?
CYNIC, n.
A blackguard whose faulty vision sees things as they are, not as they ought to be. Hence the custom among the Scythians of plucking out a cynic's eyes to improve his vision.
User avatar
mrmot
aD&Das
aD&Das
Posts: 55
Joined: Fri Apr 05, 2002 2:38 pm
Location: Beograd

Post by mrmot »

Paladin na pegazu je imao virtue +1 na combat result dok je general ziv. I onaj breath weapon lance.

Sve u svemu, kompaktna, nabudzena armija koja u rukama dobrog igraca kida.
I like you. You got balls. I like balls.
Locked

Return to “Warhammer”