Pocetnicka pitanja (6. edicija)

User avatar
Keeper of the flame
Agram HQ
Posts: 47
Joined: Sun Apr 06, 2003 7:21 pm
Location: Zagreb

Post by Keeper of the flame »

Curse of Arrow Attraction, br 2
Da.
Nisam siguran da li se može baciti u combat. Ali ako i može ne znam zašto bi to netko radio.
Fire will burn the uncalled!
User avatar
cpu088
Posts: 215
Joined: Sat Dec 04, 2004 12:32 am
Location: KG

Post by cpu088 »

Prvo bih zeleo da se neizmerno zahvalim Bojanu na odgovoru - to je tacno ono sto mi je trebalo! Hvala jos jednom. Ima li ovde nekog raspolozenog Chaos igraca koji bi mi procesljao lores of Nurgle i Tzeentch?
Nastavljam sa nooby pitanjima:
15. Da li Screamer-i imaju slashing attack ako su pomereni pomocu magije - npr. Unseen Lurker?

16. Kako se gleda Psihologija i magije koje dodatno pomeraju jedinice? Ako fear causer pomocu magije (Unseen Lurker, Waagh, Hand of Gork, Steed of Shadows, Wolf's Hunt) charge-uje neku jedinicu, da li ta jedinica ima test? I obratno, ako pomocu tih istih magija obicna jedinica charge-uje fear causer-a, da li ona tad mora da prodje fear test ili je magija pomera i protiv njene volje/uprkos strahu? Gde su takve stvari definisane?

17. Ako bacim magiju Green fire na jedinicu Dryad-a da li mogu da odlucim koji aspekt Dryad-e uzimaju za taj napad?

18. Koliki je LOS Strigoi vampira koji ima Bat FOrm? Bilo je nekih dilema da li je 90 ili 360 stepeni; ja sam sklon prvoj tvrdnji, sto potkrepljujem sledecim citatima:

Vampire Counts, p.56
Bat Form: The model has Fly special rule.

BRB, p.106
All models capable of flight have the special rule Fly on their army list entry they belong to. For the sake of convinience they are termed as flyers.
Flyers never need to wheel or turn.... Of course, they still need to see any target they want to charge or shoot at and have a 90 arc of sight to their front, as normal.

Primedbe?
'Well we are wizards,' said Ridcully. 'We're supposed to meddle with things we don't understand. If we hung around waitin' till we understood things we'd never get anything done.'
User avatar
žubor
Posts: 1894
Joined: Fri Apr 25, 2003 9:35 pm
Location: BGG.CC
Contact:

Post by žubor »

cpu088 wrote:Prvo bih zeleo da se neizmerno zahvalim Bojanu na odgovoru - to je tacno ono sto mi je trebalo! Hvala jos jednom. Ima li ovde nekog raspolozenog Chaos igraca koji bi mi procesljao lores of Nurgle i Tzeentch?
Poseti ovaj link i skini prva tri fajla sa te stranice ... zivot ce ti biti mnogo laksi :mrgreen:
Image
User avatar
cpu088
Posts: 215
Joined: Sat Dec 04, 2004 12:32 am
Location: KG

Post by cpu088 »

Skinuh - procitah, ali avaj, sve to vec imam.... Vec sam pre skinuo magic cards sa GW sajta, i imam knjige za HE, Chaos, VC i TK sa detaljnim opisima magija. Medjutim, uprkos svim tim izvorima, dosta stvari nije dovoljno jasno definisano...
'Well we are wizards,' said Ridcully. 'We're supposed to meddle with things we don't understand. If we hung around waitin' till we understood things we'd never get anything done.'
User avatar
žubor
Posts: 1894
Joined: Fri Apr 25, 2003 9:35 pm
Location: BGG.CC
Contact:

Post by žubor »

cpu088 wrote:Medjutim, uprkos svim tim izvorima, dosta stvari nije dovoljno jasno definisano...
U ovoj lepoj igri, dok god je igras, uvek ces nailaziti na stvari koje nisu dovoljno definisane ..... tu nema kraja ...
Image
User avatar
Waywatcher
Posts: 16
Joined: Sun May 11, 2003 8:42 pm
Location: Zagreb

Post by Waywatcher »

17. Nema nikakvih aspecta. Aspecti se korise samo u close combatu...

18. 360. Ti èitaš pravila za Zmajeve i sl. Vampir je još uvijek Single Model on foot i, kao takav, vidi 360 stupnjeva...
User avatar
Obskurni Marko
Posts: 1
Joined: Fri Feb 06, 2004 11:19 pm
Location: U jednoj Obskurnij dimenziji Beograda
Contact:

Post by Obskurni Marko »

žubor wrote: U ovoj lepoj igri, dok god je igras, uvek ces nailaziti na stvari koje nisu dovoljno definisane ..... tu nema kraja ...
I pak su se neki ljudi potrudili da tako nešto naprave, imaju neke stvari koje su bolje obraðene, neke gore, ima raznih bagova...:
sam (heroj) na konju vidi 90*
heroj nema pravo da uðe u jedinicu skirmišera
iako ostanu 1 ili 2 modela od cele jedinice, moraju ipak da se okreæu kao èitava...... #-o

And so on, and so on
User avatar
Changeling
Posts: 173
Joined: Sat Mar 23, 2002 3:44 pm
Location: Aperture Science Laboratories Enrichment Center

Post by Changeling »

BRB, strana 135: Wizards cannot cast spells at units in close combat,
unless specifically noted in the spell's description.


Da li je ovo pravilo izmenjeno? Stvarno ne razumem u èemu je štos.
Ako piše da može, može. Ako ne, tough.
Za neke area-effect magije i one koje se koriste templejtima
veæ treba razmišljati... ali stvarno mi nije jasno otkud zabuna
oko SVIH OSTALIH MAGIJA u igri. Za svaku postoji aktuelan,
za neke èak i unapreðen opis.
[/b]
I should like to see the last king
strangled with the guts of the last priest.
User avatar
bojan
WH rulesmaster
Posts: 1846
Joined: Thu Aug 22, 2002 8:55 am
Location: Pod belim suncem pustinje
Contact:

Post by bojan »

Changeling wrote:BRB, strana 135: Wizards cannot cast spells at units in close combat,
unless specifically noted in the spell's description.


Da li je ovo pravilo izmenjeno? Stvarno ne razumem u èemu je štos.
Ako piše da može, može. Ako ne, tough.
[/b]
Stvar je sto je to u zvanicnim FAQ-ovima potvrdjivano/osporavano u zavisnosti od magije...
CYNIC, n.
A blackguard whose faulty vision sees things as they are, not as they ought to be. Hence the custom among the Scythians of plucking out a cynic's eyes to improve his vision.
User avatar
bojan
WH rulesmaster
Posts: 1846
Joined: Thu Aug 22, 2002 8:55 am
Location: Pod belim suncem pustinje
Contact:

Post by bojan »

cpu088 wrote:15. Da li Screamer-i imaju slashing attack ako su pomereni pomocu magije - npr. Unseen Lurker?
Da.
16. Kako se gleda Psihologija i magije koje dodatno pomeraju jedinice? Ako fear causer pomocu magije (Unseen Lurker, Waagh, Hand of Gork, Steed of Shadows, Wolf's Hunt) charge-uje neku jedinicu, da li ta jedinica ima test? I obratno, ako pomocu tih istih magija obicna jedinica charge-uje fear causer-a, da li ona tad mora da prodje fear test ili je magija pomera i protiv njene volje/uprkos strahu? Gde su takve stvari definisane?
Za Wolf Hunt, Waagh i Unseen lurker ne proveravaju psihologiju.
[/quote]
CYNIC, n.
A blackguard whose faulty vision sees things as they are, not as they ought to be. Hence the custom among the Scythians of plucking out a cynic's eyes to improve his vision.
User avatar
bojan
WH rulesmaster
Posts: 1846
Joined: Thu Aug 22, 2002 8:55 am
Location: Pod belim suncem pustinje
Contact:

Post by bojan »

Obskurni Marko wrote: ...heroj nema pravo da uðe u jedinicu skirmišera...
Apsolutno netacno - heroj on foot moze da se druzi sa skirmiserima koliko hoce - zaboga kako bi beasmen-i radili da ne moze... :roll: [/quote]

PS - glede pravila - hebi ga, ako se nekome ne svidjaju pravila neka ne igra igru - a sto se tice rasprave o pravilima cak i u najdefinisanijim varijantama (ASL recimo) rasprave postoje...
CYNIC, n.
A blackguard whose faulty vision sees things as they are, not as they ought to be. Hence the custom among the Scythians of plucking out a cynic's eyes to improve his vision.
User avatar
Waywatcher
Posts: 16
Joined: Sun May 11, 2003 8:42 pm
Location: Zagreb

Post by Waywatcher »

bojan wrote:
Changeling wrote:BRB, strana 135: Wizards cannot cast spells at units in close combat,
unless specifically noted in the spell's description.


Da li je ovo pravilo izmenjeno? Stvarno ne razumem u èemu je štos.
Ako piše da može, može. Ako ne, tough.
[/b]
Stvar je sto je to u zvanicnim FAQ-ovima potvrdjivano/osporavano u zavisnosti od magije...
Molim? Gdje?

Kolko ja znam, JEDINO je Word of Pain promijenjen da se sad može castati u close combat. Niti jedan ostali spell ne može, osim ako to ne piše u samom opisu spella...nema problema, nema zabune, nema iznimaka...
User avatar
kgkid
Posts: 493
Joined: Thu Nov 18, 2004 8:53 pm
Location: Kragujevac
Contact:

Post by kgkid »

Jedan zbun koji muci cpu088 je magija koju imaju horrori, ako smem da se umesam u njegova pitanja.

Magija cini damage, a u tekstu magije se nigde eksplicitno ne kaze da je dozvoljeno bacanje u CC. Ali, pitanje implicitnog uvodjenja ovog svojstva se poteze jer u opisu stoji da horrori mogu da ovo da bace kako hoce ako su van CC, a ako su sami u CC mogu da nisane samo jedninice protiv kojih se tuku.

Sad, ja sam samo neuki dwarf koji ne zna ime same magije, ali ima vas mnogo koji znaju o kojoj se magiji radi... Mozda ova konkretizacija olaksa odgovore...

Moze li se, implicitno, uvoditi pravo bacanja magije u CC? Logika, ne zdrav razum, nego nauka, ne dozvoljava ovakvo uopstavanje na osnovu specijalnog slucaja...
kuliraj dete, zivot je pred tobom.
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Post by Pendargon »

Ima li ovde nekog raspolozenog Chaos igraca koji bi mi procesljao lores of Nurgle i Tzeentch
Evo ti kada te toliko interesuje... Nijedna magija Lore of Nurgle ne moze se castovati u CC
Tzeench : Orange fire i Yellow fire mozes bacati u CC

15 da
16 ne
17 ne
18 360 stepeni single model on foot

usput, ne znam gde si pokupio to pravilo za 90 stepeni za arc of sight jedinice letaca, kada se sve jedinice letaca tretiraju kao skirmis,i per se vide 360. jedino exclude da ridden flying monsteri i jeinice sa US5 i vise cak i ako su single model on foot vide "normalno" 90 stepeni (pise u rulbuku)
Obrati paznju da se leteci heroji NE MOGU pridruziti letecim jedinicama!!!
Image
ImageImageImageImageImage
User avatar
Waywatcher
Posts: 16
Joined: Sun May 11, 2003 8:42 pm
Location: Zagreb

Post by Waywatcher »

Pendargon wrote: 16 ne
Zapravo, ovisi od magije do magije. Ako spell kaže da nema reakcije, onda nema, u suprotnom ima (npr Invocation of Nehak).
Pendragon wrote:usput, ne znam gde si pokupio to pravilo za 90 stepeni za arc of sight jedinice letaca, kada se sve jedinice letaca tretiraju kao skirmis,i per se vide 360
Pokupio je iz rulebooka.
Pošto postoje 2 vrste letaèa, flyers i unit flyers, ta zabuna je èesta. I jedni i drugi prate ista pravila+što su unit flyers skirmisheri...
User avatar
cpu088
Posts: 215
Joined: Sat Dec 04, 2004 12:32 am
Location: KG

Post by cpu088 »

19. Da li bound spell horror-a Corustation of energy moze da se baci u CC?
20. Da li posada boltera moze da predje za Organ gun?
21. Da li mage koji je otisao u Pursuit off table generise kocke?
22. Da li se jedinica koja je u poslednjem krugu otisla u Pursuit off table racuna za cetvrtine table?
Thx
'Well we are wizards,' said Ridcully. 'We're supposed to meddle with things we don't understand. If we hung around waitin' till we understood things we'd never get anything done.'
User avatar
bojan
WH rulesmaster
Posts: 1846
Joined: Thu Aug 22, 2002 8:55 am
Location: Pod belim suncem pustinje
Contact:

Post by bojan »

cpu088 wrote: 20. Da li posada boltera moze da predje za Organ gun?
Da.
22. Da li se jedinica koja je u poslednjem krugu otisla u Pursuit off table racuna za cetvrtine table?
Ne, jer nije na tabli.
CYNIC, n.
A blackguard whose faulty vision sees things as they are, not as they ought to be. Hence the custom among the Scythians of plucking out a cynic's eyes to improve his vision.
User avatar
igor
Mental midžit
Posts: 771
Joined: Thu Aug 14, 2003 12:21 am
Location: Pancevo

Post by igor »

Hm...Malo aktivacije:
I. Dali bsb.-high elf moze nositi honor?? Ako nema/ima magic zastavu?
II. Dali warmakine imamju postolja? Kakva? Ako ne kako se gleda gde im je pocetak? Konkretno rbtw...
User avatar
Dervish the neki
Posts: 275
Joined: Tue Mar 16, 2004 4:10 am
Location: N.S.

Post by Dervish the neki »

24.
igor wrote: II. Da li warmakine imamju postolja? Kakva? Ako ne kako se gleda gde im je pocetak? Konkretno rbtw...
ne, makine nemaju nikakva postolja... dometi se gledaju od cevi/pocetka figurice.

za bsb-a nisam siguran... neko sigurno zna...

--
Dervish the mereci
There really isn't a polite way to say:
"your game fucking sucks and I'm going to take my chances with the Rifts game run by the autistic kid"

When I play doctor, I play to win.
User avatar
bojan
WH rulesmaster
Posts: 1846
Joined: Thu Aug 22, 2002 8:55 am
Location: Pod belim suncem pustinje
Contact:

Post by bojan »

igor wrote:Hm...Malo aktivacije:
I. Dali bsb.-high elf moze nositi honor?? Ako nema/ima magic zastavu?
Moze ako nema magicnu zastavu.
II. Dali warmakine imamju postolja? Kakva? Ako ne kako se gleda gde im je pocetak? Konkretno rbtw...
[/quote]

Nemaju postolja, gleda se za domet od vrha makine.
CYNIC, n.
A blackguard whose faulty vision sees things as they are, not as they ought to be. Hence the custom among the Scythians of plucking out a cynic's eyes to improve his vision.
User avatar
cpu088
Posts: 215
Joined: Sat Dec 04, 2004 12:32 am
Location: KG

Post by cpu088 »

22. Da li se Chaos Spawn-u skracuje movement kroz difficult ground?
23. Da li posada boltera moze da se vrati za masinu, ako se na mestu gde se masina nalazi odvija CC?
24. Pri charge-u u rear ili flank da li moze da se radi normalan stand & shoot?
25. Kako se racuna Flaming Sword of Rhuin protiv drijada sa Willow aspektom, i protiv Nurgle gift-a Cloud of flies?
26. Da li magija Bane of forged steel utice na flamere?
27. Da li uzmem zastavu kada u CC-u ubijem jedinicu horora? Sta ako oni umru od Wound-ova prouzrokovanih Instability testom, a sta ako skroz padnu Instability (pop!)?
Thx
'Well we are wizards,' said Ridcully. 'We're supposed to meddle with things we don't understand. If we hung around waitin' till we understood things we'd never get anything done.'
User avatar
dalmatinac 1
Posts: 3
Joined: Sat Oct 18, 2003 11:23 pm
Location: Split-Zagreb

Post by dalmatinac 1 »

cpu088 wrote:22. Da li se Chaos Spawn-u skracuje movement kroz difficult ground?
23. Da li posada boltera moze da se vrati za masinu, ako se na mestu gde se masina nalazi odvija CC?
24. Pri charge-u u rear ili flank da li moze da se radi normalan stand & shoot?
25. Kako se racuna Flaming Sword of Rhuin protiv drijada sa Willow aspektom, i protiv Nurgle gift-a Cloud of flies?
26. Da li magija Bane of forged steel utice na flamere?
27. Da li uzmem zastavu kada u CC-u ubijem jedinicu horora? Sta ako oni umru od Wound-ova prouzrokovanih Instability testom, a sta ako skroz padnu Instability (pop!)?
Thx
22. Da.
23. Da.
24. Ne bi trebalo radit.
25. Mislim da magija predvladava.
26. Ne, Flameri nemaju weapone.
27. Da, oni su svejedno broken in combat.
User avatar
Changeling
Posts: 173
Joined: Sat Mar 23, 2002 3:44 pm
Location: Aperture Science Laboratories Enrichment Center

Post by Changeling »

24.
BRB wrote:Common sense dictates that a model cannot shoot
at something it cannot see.
(strana 59)
I should like to see the last king
strangled with the guts of the last priest.
User avatar
Dervish the neki
Posts: 275
Joined: Tue Mar 16, 2004 4:10 am
Location: N.S.

Post by Dervish the neki »

24. oba prethodna poster su u pravu

25.flaming sword vs. aspects

Ukoliko se ja dobro secam mislim da se rola... tj na 4+ radi mac a inace aspekti... mada, mozda magija preovladava... to je protiv dryada... za cloud of flies - mislim da ima tih -1... i to je magija... valjda?
There really isn't a polite way to say:
"your game fucking sucks and I'm going to take my chances with the Rifts game run by the autistic kid"

When I play doctor, I play to win.
User avatar
Gorbash
Posts: 212
Joined: Fri Apr 19, 2002 8:09 pm

Post by Gorbash »

Drijade u willow aspectu vs flaming sword of rhuin, banner of the barrows itd, se u svakoj rundi hth-a baca D6, na 4-6 radi jedno, na 1-3 drugo... Simple as that...

A i drijade su magicne, duhovi sume and stuff... Dok ovi samo smrde i privlace muve...
There are three things all wise men fear: the sea in storm, a night with no moon, and the anger of a gentle man.
User avatar
Ota
Posts: 280
Joined: Thu Apr 18, 2002 6:21 am

Post by Ota »

Drijade u willow aspectu vs flaming sword of rhuin, banner of the barrows itd, se u svakoj rundi hth-a baca D6, na 4-6 radi jedno, na 1-3 drugo... Simple as that...
Bas tako - oficijalno je pravilo, da ukoliko su dva pravila kontradiktorna, baca se D6 i na 4+ radi jedno pravilo u protivnom radi drugo.
Djenrale uzalud te traze,
cuvaju te sve bozije straze.
User avatar
bojan
WH rulesmaster
Posts: 1846
Joined: Thu Aug 22, 2002 8:55 am
Location: Pod belim suncem pustinje
Contact:

Post by bojan »

Bas tako - oficijalno je pravilo, da ukoliko su dva pravila kontradiktorna, baca se D6 i na 4+ radi jedno pravilo u protivnom radi drugo.
E, a sada jedno pitanje:
-Drijade vs Sword of Righteous Steel:

"The wielder always hits on 2+, regardless of relative weapon skill. This can not be modified in any way."
CYNIC, n.
A blackguard whose faulty vision sees things as they are, not as they ought to be. Hence the custom among the Scythians of plucking out a cynic's eyes to improve his vision.
User avatar
mrmot
aD&Das
aD&Das
Posts: 55
Joined: Fri Apr 05, 2002 2:38 pm
Location: Beograd

Post by mrmot »

Nosilac informativne perspektive je u navedenom slucaju rec "modified". Ne moze se modifikovati. Prema kanoni drustvenih igara, "modifikacija bacanja kocice" se uvek izrazava kao + ili - na dobijeni broj. Pravilo "uvek pogadja na X" nije modifikacija tj. izmena nego modulacija tj. promena. Ergo, baca se kocica i u ovom slucaju...
I like you. You got balls. I like balls.
User avatar
Vesela Hrvatina
Posts: 19
Joined: Mon Mar 03, 2003 10:39 am
Location: Zagreb

Post by Vesela Hrvatina »

Kao šta mrmot kaže, baca se da se vidi tko u toj rundi kada Dryjade koriste svoj aspect ima prednost. Mislim da negdje postoji Q&A vezano za Banner of Barrows (wightovi pogaðaju na 3+) i Dryjade.
User avatar
Changeling
Posts: 173
Joined: Sat Mar 23, 2002 3:44 pm
Location: Aperture Science Laboratories Enrichment Center

Post by Changeling »

Direwolf FAQ wrote: Q. What happens when you have a Vampire Counts unit with the
Banner of the Barrows (Wights always hit on 3+) in a combat
vs. an enemy unit which require sixes to hit it (e.g. an enemy
unit defending an obstacle, Dryads, etc.)?

A. This is a case of an "irresistible force" vs. an "immovable
object". In other words, roll a D6 each close combat round to see
whether the Wights hit on a 3+ or need sixes to hit.
S. Anthony Reynolds - Warhammer Design Team
Mislim da je ovo, bez obzira na to kako je gde sroceno,
osnovna zamisao tvoraca igre.
I should like to see the last king
strangled with the guts of the last priest.
User avatar
cpu088
Posts: 215
Joined: Sat Dec 04, 2004 12:32 am
Location: KG

Post by cpu088 »

Vracam se na neka stara pitanja, i imam i jedno novo. Elem:
19. Da li bound spell horror-a Corustation of energy moze da se baci u CC?
21. Da li mage koji je otisao u Pursuit off table generise kocke?


28. Za Tzeentch gift Will of Tzeentch pise da moze da se reroll-uje d6 "Once per turn", a ne "Once per EACH PLAYERS turn". To valjda znaci da ima ukupno 6 reroll-a (jer se igra na 6 krugova), a ne 12 reroll-ova (sto bi bilo fenomenalno kad bi bilo istinito lol). Kazite mi da gresim, pls....
'Well we are wizards,' said Ridcully. 'We're supposed to meddle with things we don't understand. If we hung around waitin' till we understood things we'd never get anything done.'
User avatar
dalmatinac 1
Posts: 3
Joined: Sat Oct 18, 2003 11:23 pm
Location: Split-Zagreb

Post by dalmatinac 1 »

cpu088 wrote:Vracam se na neka stara pitanja, i imam i jedno novo. Elem:
19. Da li bound spell horror-a Corustation of energy moze da se baci u CC?
21. Da li mage koji je otisao u Pursuit off table generise kocke?


28. Za Tzeentch gift Will of Tzeentch pise da moze da se reroll-uje d6 "Once per turn", a ne "Once per EACH PLAYERS turn". To valjda znaci da ima ukupno 6 reroll-a (jer se igra na 6 krugova), a ne 12 reroll-ova (sto bi bilo fenomenalno kad bi bilo istinito lol). Kazite mi da gresim, pls....
19. Da, ali samo u svoj combat. A ako si u combatu, onda možeš taj spell bacit iskljuèivo na taj unit.
21. Ne.
28. Ima 12 rerollova. Ne govori èiji turn, samo per turn (po rundi).
User avatar
cpu088
Posts: 215
Joined: Sat Dec 04, 2004 12:32 am
Location: KG

Post by cpu088 »

29. U pravilima o flyer-ima (BRB p.106) stoji:
"Flyers never need to wheel or turn, but can always make their move in a direct line". To bi svakako trebalo da znaci da oni MOGU da menjaju smer kretanja - bitna stavka za koriscenje Screamer slashing attack-a, kada Screamer-i mogu da prave razne L pokrete. Da je napisano "Flyers CAN NOT wheel or turn, but MUST make their move in a direct line" to ne bi bilo izvodljivo, medjutim, fraziranje jasno dozvoljava L manevre. Komentari?
'Well we are wizards,' said Ridcully. 'We're supposed to meddle with things we don't understand. If we hung around waitin' till we understood things we'd never get anything done.'
User avatar
mrmot
aD&Das
aD&Das
Posts: 55
Joined: Fri Apr 05, 2002 2:38 pm
Location: Beograd

Post by mrmot »

Da, jedino sto to priziva analno ponasanja od strane tvog protivnika tj. ako nije ocigledno da tvoja leteca jedinica moze da dodje do mesta na koje si ti hteo I da pritom slashuje, on mora da te tera (posto krivudas i leptokarijas) da meris skoro inc po inc kretanje i skretanje sa letecom jedinicom, da bi se videlo da li je to izvodljivo.
I like you. You got balls. I like balls.
User avatar
Changeling
Posts: 173
Joined: Sat Mar 23, 2002 3:44 pm
Location: Aperture Science Laboratories Enrichment Center

Post by Changeling »

http://warhammer.org.uk/PhP/viewtopic.php?t=6371
queek wrote:a couple of points. Single models on foot, such as
Nikesaurus or Wolf-Thralls, would follow the rules for skirmishers charging
skirmishers when going after a war machine, so they really can't pull the
stunt off. Neither can the Dragon, as flyers are always moved in a straight
line.
Ima još par redova da se èita, ali mislim da se queek nije zbunio.
Naravno, niko ga nije postavio za Loremastera u meðuvremenu,
ali mislim da njegova reputacija barem dovodi u pitanje Mrmotovo
i cpu088ovo mišljenje. Èovek daleko manje lupeta od Gavina Thorpa.
I should like to see the last king
strangled with the guts of the last priest.
User avatar
cpu088
Posts: 215
Joined: Sat Dec 04, 2004 12:32 am
Location: KG

Post by cpu088 »

Ovde se govoti o charge-ovanju - a jasno je da je pri charge-u potrebno pravolinijsko kretanje (uz dozvoljen 1 wheel). U postu koji sam ja postavio nije u pitanju charge vec normalan movement - a, koliko se secam pravila za kretanje skirmisera i karaktera on foot, nije propisano nikakvo pravolinijsko kretanje, vec je, naprotiv, krivudanje sasvim legalno. Cak i obicne jedinice (pesadija itd.) imaju pravo na neogranicen broj wheel-ova u toku kretanja. Zbog cega bi to letacima bilo zabranjeno? Zabrana takve vrste bi morala da bude jasno i precizno napisana...
'Well we are wizards,' said Ridcully. 'We're supposed to meddle with things we don't understand. If we hung around waitin' till we understood things we'd never get anything done.'
User avatar
Changeling
Posts: 173
Joined: Sat Mar 23, 2002 3:44 pm
Location: Aperture Science Laboratories Enrichment Center

Post by Changeling »

Mislim da je najvažnija namera autora knjige,
i koncentrišem se na nju radije nego na to kako je šta sroèeno.
Bar se trudim. Ne znaèi da nisam lud, ali jasne su mi sledeæe stvari:

1 - možemo raditi samo ono što pravila kažu.
"Flyers can always move in a straight line."
Nigde ne piše da mogu bilo kako drugaèije.

2 - "Flyers never need to wheel or turn."
Zar treba nešto jasnije od ovoga?

3 - Nakon detaljnijeg chata sa queekom (koji je svima dostupan)
još sam više ubeðen da namera autora svakako nije da se flyerima
dozvole fishhook, donut, L , cobra i ostali manevri... :lol:
To bi dozvolilo pregršt drugog bunarenja... napr. oko ispaljivanja fanatika,
izbegavanja howler winda, itd. itd.

Nikada neæu uraditi nešto slièno, ali oèito nisam u situaciji da to nekome
zabranim. Ipak æu to smatrati lošim sportsmanshipom, to mi je
bar neka satisfakcija! :oops:
I should like to see the last king
strangled with the guts of the last priest.
User avatar
Waywatcher
Posts: 16
Joined: Sun May 11, 2003 8:42 pm
Location: Zagreb

Post by Waywatcher »

Changeling wrote: ali oèito nisam u situaciji da to nekome
zabranim.
Ali ipak oèito jesi: pravila su na tvojoj strani.
User avatar
Changeling
Posts: 173
Joined: Sat Mar 23, 2002 3:44 pm
Location: Aperture Science Laboratories Enrichment Center

Post by Changeling »

Loš mi je wording! :lol:

mislio sam na bunarenje!
I should like to see the last king
strangled with the guts of the last priest.
User avatar
mrmot
aD&Das
aD&Das
Posts: 55
Joined: Fri Apr 05, 2002 2:38 pm
Location: Beograd

Post by mrmot »

U sustini, to je bila poenta i mog posta - nemoj brate da bunaris, cak i ako bi se prema pravilima cinilo da mozes, jer igra odmah prelazi u neki drugi sistem vrednosti tj. izlazi iz referentnog sistema koji zabavu postavlja kao vrhunsku vrednost (primetite da ne tvrdim decidirano da gubi na zabavi). Gotovo uvek je ono sto ti deluje kao "manje jako" bas ispravno resenje, prevashodno zbog toga sto bas znaci da ce igra biti izbalansiranija ako te tzv. "jakote" nema.


BTW, cpu088, tvoje razmisljanje se, od kada si se pojavio sa svojim WH pitanjima krece veoma opasnim stazama (sto malo sugerise i tvoj izbor vojske). Naravno da je ovo koristan topic, delimicno i zbgo tvojih pitanja, ali neke zajednicke odlike koje tipiziraju pitanja koja postavljas sugerisu da ces se kao igrac razvijati u onom (po protivnike) manje prijatnom pravcu.

Pocni odmah da razmisljas o tome zasto mozda NE BI trebalo toliko da insistiras na semantickim i konstrukcijskim aspektima ove igre. To insistiranje je cesto posledica prejakog osecanja kompetativnosti - a mozda i nekih drugih, khm, analnijih aspekata licnosti. Veruj mi, znam o cemu pricam, jer meni je trebalo dosta da to shvatim na licnom primeru. :wink:
I like you. You got balls. I like balls.
Locked

Return to “Warhammer”