Uprising 2006

Locked
User avatar
Severian
Posts: 387
Joined: Thu Jun 27, 2002 4:09 pm
Location: Novi Sad
Contact:

Uprising 2006

Post by Severian »

Bila je tamo na jednom topiku rasprava o tome kako ljudima ne odgovara ono što je Mihajlo smislio za prvenstvo srbije.
Koliko se ja secam one ankete ljudi su velikom vecinom glasali ZA scenarije. Nikada ne možeš ugoditi svima. Ovo vam je još jedna prilika da kažete nešto.
Ko je od vas protiv scenarija? Za Džona i Yoggija znam da su protiv.

Lično ne shvatam šta je zabavno u non stop igranju pitched battle-a? To se tako ne igra ni u svetu nigde. Baš zato što turniri treba da budu zabavni treba uvoditi najčudnije stvari. Niste pobedili ? Da li ste došli da pobedite ili da se zabavljate ? Svi mi želimo da pobedimo ali ni poraz ne pada teško ako si iamo šanse...

Meni se čini da su kartice super stvar. Ne znam da li ćemo ih koristiti na uprisingu ali ja bi voleo da igram na turniru gde mogu da se koriste :) . Pošto su na Uprisingu i do sada isprobavane stvari sa različitim rezultatima nastavljamo sa kockom i nadam se zabavom.

Igraće se na 2500 poena.
Toliko puno je zato što to do sada bigde nije bilo :) i zato što su dozvoljeni specijalni karakteri. I RoR. I DOW. Ajde da vidimo kako će to izgledati. Mislim da tu neće biti previše prolema da se popuni poentaža.

Nadam se da želite da se sretnete sa različitim armijama. Da probate nešto novo
Archibald Redoak, Grand Trabbar of Waukeen, Overgold of Eninok, Financial Minister of Bothwelian Duchy
www.valhala.eu
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Post by Pendargon »

u osnovi, sto se velikih turnira tice, i ja sam protiv scenarija i ocenjivanja AC-a. Na manjim turnirima (ne mislim po poentazi ) apsolutno ih podrzavam i odobravam
Image
ImageImageImageImageImage
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Post by Dzon Vejn »

Pre nego sto pocnem da se raspravljam :oops: ......

Kada je turnir planiram (kako bih znao ima li svrhe raspravljati se :P )?

I vezano za spec. karaktere: da li samo oni koji ne trebaju opp. app. ili bas SVI?
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
Iskusinjo
Posts: 338
Joined: Mon Feb 16, 2004 10:34 pm
Location: Novi Sad

Post by Iskusinjo »

Vlado,aj zavrsavaj taj rules pack pa da ih shaljemo strancima!

Osecam da ce Uprising 2007 biti najsjajniji turnir koji je majka Srbija ikada videla :D :D ...
I vezano za spec. karaktere: da li samo oni koji ne trebaju opp. app. ili bas SVI?
Svi osim homemade varijanti!
User avatar
mrmot
aD&Das
aD&Das
Posts: 55
Joined: Fri Apr 05, 2002 2:38 pm
Location: Beograd

Post by mrmot »

2007? Da niste malo pozurili sa godinama :wink: ?
I like you. You got balls. I like balls.
User avatar
Iskusinjo
Posts: 338
Joined: Mon Feb 16, 2004 10:34 pm
Location: Novi Sad

Post by Iskusinjo »

2006 :oops: ...
User avatar
xclub
Posts: 248
Joined: Mon Nov 28, 2005 6:34 am
Location: Novi Sad, Telep, bezinternetno mesto

Post by xclub »

predvidjam da ce 2046 biti rodna i za nas.

A od kada su prijave?
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Post by Dzon Vejn »

Ja dolazim samo ako se iz xcluba pojave sve te golisave maloletnice, zeljne... igranja warhammera :P .... i pod uslovom da mi zena ne izrazi zelju da dodje da gleda turnir :P
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
joggy
Hronos
Hronos
Posts: 1224
Joined: Sat Apr 06, 2002 6:17 am
Location: Buduca nezavisna Republika Kotez
Contact:

Post by joggy »

evo, ja bih samo da obrazlozim... :roll:

Fora sa scenarijima uopste je sto oni u 95% slucajeva favorizuju skirmish nacin igranja, koji uopste nije u duhu srednjovekovne bitke. Takodje, znamo da skirmish armije ionako imaju veliku prednost u odnosu na ranked armije, sto ne bi trebalo da ima smisla u tom sistemu, pa je dodatno favorizovanje istih po meni potpuno bezsmisleno. Recimo, ako neko treba da stigne negde, to je mnogo lakse uraditi bez wheelovanja i sa kretanjem od 20", nego kada je M 3. I jos, u srednjem veku bitke se uopste nisu odvijale u gerila stilu, tipa sada mi se kao bijemo sa njima da bi ustvari nase postonose ili spijuni uspeli neopazeni da prodju... ne brate, armijetina sa jedne, armijetina sa druge strane, udri frontalno, pa kom obojci a kom opanci.

U wh40k, naprimer, igra bi cak bila i glupa bez scenarija, ali posto su tamo SVE jedinice skirmish, onda to ima smisla i itekako doprinosi taktickoj strani igre.

Sto se tice special karaktera, mislim da su i oni neizbalansirani, ali dobro. Sada ispadam kao neki starkelja koji se protivi bilo kojoj promeni. Stoga, eto, da vidimo i te specijalne karaktere.

Sto se tice RoR i DOW, mislim da oni ponajmanje doprinose debalansu, tako da sam potpuno ravnodusan sto se toga tice, samo mislim da cete na turniru videti frapantnu kolicinu topova u svakoj armiji.
"Narod u demokratiji ne može da pogreši. Kakva god da je odluka naroda to je odluka Boga." Vulin.
"Potrebno je da vozilo koje vrši transport ima onu ruku napred, da prebacuje... Imaju proizvođači, ja sad ne znam ko su“ Velja.
„Na Beka su pucali amateri, jednom je čak spala kapuljača“ Nesa.
User avatar
Severian
Posts: 387
Joined: Thu Jun 27, 2002 4:09 pm
Location: Novi Sad
Contact:

Post by Severian »

Ako bi moderator mogao da promeni ime topica koje sam ja zas*** bicu mu vecno zahvalan. Samo da 2007 zameni sa 2006.

Turnir ce biti polovinom marta u gradjevinskoj skoli (tamo smo igrali Uprising 2004). Ja mislim da cu uspeti da dogovorim termin tokom sledece nedelje pa cu moci da vam kazem tacan datum.

Specijani karakteri bi trebali biti oni za koje nije potreban pristanak protivnika, odnosno oni koji su oznaceni kao zvanicni. To moramo jos malo da pogledamo jos. Mi smo ovde pravili par turnira (manjih) gde su bili dozvoljeni spec karakt i oni su se pokazali uglavnom kao letalna idijotija. Uglavnom su slabiji i skuplji od lordova koji su do sada bili u igri. Ne sumnjam da postoje i oni koji nisu takvi i da ce ih neki genije iskopati, ali ajde da vidimo.... Madjari su na svojim turnirima (i nasim :lol:) to dozvoljavali i imaju pozitivna iskustva.

Sto se prijava tice bice cim ustanovimo tacan datum.

Joggy, ja se potpuno slazem da scenariji favorizuju skirmishere i planirao sam da svakako izbacim glasnika i tome slicno.

Ali zanimljive su one kartice koje je Mihajlo planirao. Mislim da su one zamisljene tako da penaliziraju armije koje su jednostrano sacinjene i oslanjaju se samo na jednu stvar. Ako cemo o istorijskoj konzistenciji, ko je jos video vojsku sacinjenu od samih strelaca, ili samih carobnjaka, ili samo konjice ?

Moja ideja da bi armije trebale da imaju po malo od svega. I da naglase svoju jednu stranu ali da se ne pretvore u istu. Konacno WH je nebalansiran i toga smo svi svesni. Kartice unose jedan novi elemenat u sve to.

U hrvatskoj se lepo pokazao i AC. Ljudi su malo menjali svoje armije da bi imali bolji AC i to se odmah pokazalo na partijama. No, mislim da ovde nismo spremni za toliko novina odjednom :lol: . Mozda sledeci put.
Archibald Redoak, Grand Trabbar of Waukeen, Overgold of Eninok, Financial Minister of Bothwelian Duchy
www.valhala.eu
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Post by Dzon Vejn »

Ali zanimljive su one kartice koje je Mihajlo planirao. Mislim da su one zamisljene tako da penaliziraju armije koje su jednostrano sacinjene i oslanjaju se samo na jednu stvar. Ako cemo o istorijskoj konzistenciji, ko je jos video vojsku sacinjenu od samih strelaca, ili samih carobnjaka, ili samo konjice ?
Gresis, ovaj..., grdno gresis sine :).... Kartice bas penalizuju vise raznolike armije. Uzecu svoju kao primer:

1. Imam penal sto sam skirmisher (bitan penal!!! (LD))
2. Imam penal sto imam kocije (ono blato)
3. Imam penal sto imam magiju (flux)
4. Imam penal sto imam letenje (storm)

To znaci da ce ljudi u 100% slucajeva imati karticu PROTIV moje armije.... Ajmo sad da uzmemo gunline: imas samo karticu za pucanje... armija je jednako cheesy kao moja. Bretonija: ima samo penal za blato: jednako cheesy armija kao moja. Necu dalje da nabrajam.... ima jos primera...

Sa druge strane (evo samo jedan primer da ne gusim previse): flying circus prakticno nema penal (i dalje je kod tebe u drugom krugu cak i ako dobije -12" na letenje u 2 kruga): jednako cheesy armija kao moja.

Ajde sad nesto drugo da pogledamo:

meni su 3 od 4 CORE choice-a skirmisheri ili konjica. A taj 4. kosta ~400 poena njih 20. Skuplji su cak i od ironbreakera!!! (o isplativosti i da ne pricam: imaju 2 LD manji, nisu imuni na sve i svasta i nemaju oklop (nemaju ni opciju da ga kupe nesto vise od 5+))
Moja ideja da bi armije trebale da imaju po malo od svega.
To nikad neces dobiti, osim mozda pomocu nekih AC (u kome ce neko opet nakon 3 dana kliktanja naci rupu)
Konacno WH je nebalansiran i toga smo svi svesni.
I zato ga ne treba praviti jos debalsiranijim.....
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
Changeling
Posts: 173
Joined: Sat Mar 23, 2002 3:44 pm
Location: Aperture Science Laboratories Enrichment Center

Post by Changeling »

@Dzon Vejn
Za*ebi ih sve i povedi 3 velika krda Bestigora!!! :lol:
I should like to see the last king
strangled with the guts of the last priest.
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Post by Dzon Vejn »

hmmm... da.... 1 karakter i 3 jedinice po 20 bestigora.... taman toliko bi mi stalo u 2500 poena..... ako bih uspeo da osvojim 1 poen na turniru sa tom armijom smatrao bih sebe velikim strategom :P
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
joggy
Hronos
Hronos
Posts: 1224
Joined: Sat Apr 06, 2002 6:17 am
Location: Buduca nezavisna Republika Kotez
Contact:

Post by joggy »

da ne pominjemo to da za svaku jedinicu bestigora moras da imas jedinicu skirmishera :lol:
"Narod u demokratiji ne može da pogreši. Kakva god da je odluka naroda to je odluka Boga." Vulin.
"Potrebno je da vozilo koje vrši transport ima onu ruku napred, da prebacuje... Imaju proizvođači, ja sad ne znam ko su“ Velja.
„Na Beka su pucali amateri, jednom je čak spala kapuljača“ Nesa.
User avatar
Kirgan
Ser
Posts: 1624
Joined: Mon Sep 06, 2004 12:32 pm
Location: Banovo Brdo Republika

Post by Kirgan »

Kog datuma je takmicenje :twisted:
Josef Quartjin (Enemy Within):

"Zbogom Wittgendorf-e na k...c te nabijem" Sommerzeit 13. 2512.
User avatar
Severian
Posts: 387
Joined: Thu Jun 27, 2002 4:09 pm
Location: Novi Sad
Contact:

Post by Severian »

Planiramo za 25 i 26 mart ako sve bude u redu u nasim pregovorima u vezi prostora.
Archibald Redoak, Grand Trabbar of Waukeen, Overgold of Eninok, Financial Minister of Bothwelian Duchy
www.valhala.eu
User avatar
Kirgan
Ser
Posts: 1624
Joined: Mon Sep 06, 2004 12:32 pm
Location: Banovo Brdo Republika

Post by Kirgan »

Dajte ljudi neka bude posle 26-og marta ili pre istog :twisted:
Josef Quartjin (Enemy Within):

"Zbogom Wittgendorf-e na k...c te nabijem" Sommerzeit 13. 2512.
User avatar
Severian
Posts: 387
Joined: Thu Jun 27, 2002 4:09 pm
Location: Novi Sad
Contact:

Post by Severian »

Gresis, ovaj..., grdno gresis sine Smile.... Kartice bas penalizuju vise raznolike armije. Uzecu svoju kao primer:
U stvari ne gresim :) . Ti jesi penalisan svime ali po malo. Jednostrane armije, da uzmem na primer Sea gardu ili tzeentcha ce biti mnogo vise penalisane jer ce njima svi da lupaju nesto protiv pucanja/magije. I oni ce biti penalisani berovatno u svakom krugu jako. A njima kad osakatis to, nemaju bas puno sta drugo da rade (pogotovo vilenjaci).

Pogledao sam ponovo kartice, pa i nisu to bas jako veliki penali. Vise su kao neki flavor...

Sa druge strane u pravu si za leteci cirkus... Neka ideja kako da im otezamo ?

Evo moje prepiske sa madjarima... Neko misljenje mi treba hitno. Moje je za sada da se dopuste svi karakteri koji nisu oznaceni kao trial i to sto su oni zabranili

Moje pitanje...
2006/1/22, Vladimir Curcic <[email protected]>:
Hi,

as I am writing rules for uprising 2006 and we want to allow almost everything I am a bit concerned not to go over the edge. :-) So I fugured, you have organized such a tournament and therefore you would be the best to give me advice. To help me correct some mistakes if there is any :-).

As I can see your rules for special characters were like this:

Special characters are allowed: all the official ones as well as any that appeared on the GW website or any other GW publication, such as WD/chronicles. Except for War of the Beard characters and the ones for Bugman's Lament. So the following list compiled from WD-s and chr-s are allowed (this list might be incomplete so if it's not on the list ask):

White Dwarf WD 300
Grim Grunnson WD 300 (this is an exception!)
Sethep, Konrad WD 258
Sniktch WD 296
Sir Tristan WD 303
Selafyn WD 304
Luther Harkon WD 306
Ten-zlati WD 306
Eltharion the Grim chr2004
Grom the Paunch chr2004
If I undestood it properly it means that only these characters are alowed plus all characters in all army books. Is there any other restrictions? My problem is that I don't have all these publications and therefore I can't check it myself. What is exeptional about Grim Grunnson ?

What was your policy about DoW and RoR ?

I will be really thankfull if you can help me with this.
i njihov odgovor....
Hi!
As it says all special charecters were allowed even the ones stamped trial.This list is there because I sat down and checked White Dwarves and wrote down the charecters I found in there that had the trial stamp on it. I regularly order WD but since the list seemed too short I though I must have missed some issues and stuff so I told everyone to ask. (Grim Grunnson was a Bugman's Lament character but I decided to include him anyway) OUR basic was this you can us ANYTHING that Games Workshop published (on paper or just on the net) with the sixth edition of the rules, even if it said trial on it. We had problems with two things war of the beard because it seem too uberpowerful even for these rules because they were made for the campaign, and Bugman's Lament because some of the units weren't specified enough. So we excluded these but everything else was/will be welcome.

DoW? YES RoR? YES

So those were our rules I think they worked fine, I think we will do something along those lines this year also. Most people brought very fluffy army list based on these rules like snotling armies and the NIGHT GOBLIN himself. Ofcourse most people here came to have fun and not neccisarily win. But it was really good.
Good luck and I'm waiting for your perspective.
Gyozo
Archibald Redoak, Grand Trabbar of Waukeen, Overgold of Eninok, Financial Minister of Bothwelian Duchy
www.valhala.eu
Locked

Return to “Warhammer”