Utisci sa mini turnira odrzanog 16.4.2006. u HS

User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Utisci sa mini turnira odrzanog 16.4.2006. u HS

Post by Dzon Vejn »

Evo i ovde da napisem:

Bio sam 3. (i slovima: treci) sa ogrovima... 8) Ja nemam sta vise da kazem :P
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
slayer king
Posts: 811
Joined: Sat Mar 18, 2006 8:24 am
Location: Zvezdara

Post by slayer king »

Bolje nemoj :wink: :twisted:
Image
opsidiannight wrote:Čitaj moje postove, šećeru.
User avatar
No 1
Posts: 877
Joined: Mon Jan 30, 2006 10:21 am

Post by No 1 »

Što bi rekao Obeliks posle dobre tuče sa Rimnjanima: Bilo je lepo, puno sveta. Moram da zahvalim mojim protivnicima na strpljenju i razumevanju za neke moje bedastoće kao i na svesrdnoj pomoći prilikom partija. Za mene je to bio jedan jako lepo proveden dan i nadam se da će se uskoro ponoviti.
Jedino mi je žao što nisam imao vremena da pogledam bolje druge armije i druge partije ali polako, igraću valjda i sa njima uskoro. Vidimo se na ovom turniru od 1500 poena.
Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi.

Image
User avatar
TheMarko
Posts: 639
Joined: Sun Jan 22, 2006 2:24 am
Location: Altdorf
Contact:

Post by TheMarko »

Ma . . . bilo super . . . celodnevno druzenje sa primesama igranja :D . Salim se . . . Odlicno je bilo, samo su malo izostali rezultati . . . Bio sam simetrican sa Dzon Vejnom . . . treci . . . ali od rikverca :lol: ali . . . bitan je zezov, a toga je bilo . . . Hvala svima . . .
There is no problem a cannon* can't solve.
Dzon Vejn wrote:Ali uopste nije poenta u tome... poenta je da ti:
1. Nemas veru u Sigmara, i zato ti Hellblaster ne radi protiv goblina, kostura, itd.
2. Verujes u tamo neke tenkove, i ostale alternativne metodologije imperijalne borbe, dok je u stvarnosti Hellblaster osnova svega :D - dakle topovi, mortari, handugnneri, tenkovi - to sve dodje i prodje; jedino je Hellblaster siguran posao ;).
*Zbog promene sistema koji igram, ovo treba citati kao "combined late US veteran artillery barage of 12 or more barrels with first roll to range in success"
playa
Posts: 143
Joined: Mon May 16, 2005 5:47 pm

Post by playa »

da se i ja javim...
turnir je bio super, sreo sam tri nova protivnika od cega su dve vojske bile nesto novo. sreo sam puno starih poznanika i super se ispricali kao i nekih novih (i "starih" ;) ) ljudi

sto se tice moje partije br. 2...

jos jednom bih da se izvinim bojanu (donevskom) za moje ponasanje. za sve nupucene, imao sam manji incident slican pendargonovom s lukom pacovom. brzo sam uvideo da je bilo potpuno neopravdano da se tako ponasam i nadam se da mi bojan nece zameriti. ako je bar malo opravdanje cesto sam u beogradu imao osecaj da igram protiv 2-3 igraca (jedan koji igra i jos nekoliko ortaka koji mu sufliraju).

bas u toj drugoj partiji se dogodila situacija u kojoj je pursuit into fresh enemy sudjen u suticevu korist a da sudija nije bio dule. na pitanje da li moram da stignem protivnika koga jurim da bih imao pursuit u fresh enemy nadglasan sam i vazilo je da moram. buduci da sam bio prilicno siguran u svoje znanje trazio sam verifikaciju u knjigama i eratama i nigde ne stoji da je potrebno stici. okacio sam i pitanje na warhammer.org (http://warhammer.org.uk/PhP/viewtopic.php?t=15746) i od qeueek-a sam dobio:

short answer: PiFE can happen whether you catch the enemy or not.

realno, nije to ni bitno, jedan pursuit ne resava partiju. a sve i da izgubim zbog toga, opet to nije vazno. ono sto mi smeta je sto se koristi neka vrsta nadglasavanja i prednosti domaceg terena (a ne stvarno poznavanje pravila) pa se tada osecam kako igram u nefer partiji...

ipak, jos jednom: bojane, izvini, stvarno nije bilo na mestu i nadam se da cemo se sledeci put sresti u nekim boljim okolnostima.
User avatar
Bata Bole
Posts: 224
Joined: Fri Nov 07, 2003 11:47 am
Location: Bgd

Post by Bata Bole »

sto se PiFE tice to je velika enigma.

uglavnom mnogo ga je teze napraviti nakon tumacenja pravila koja su izasla u Annul-u 2004.


pogledaj ga kada budes bio u radnji.

posto vidim da citras queek-a sa warhammer-empire foruma pretrazi isti sa mojim porukama (bcorak mi je tamo username) i videce veliku raspravu (i njeno razresenje) oko PiFE.
User avatar
cpu088
Posts: 215
Joined: Sat Dec 04, 2004 12:32 am
Location: KG

Post by cpu088 »

Ja sam se odlicno proveo - sve tri partije su mi bile i vise nego prijatne (iako sam umro najstrasnije), i zahvaljujem se protivnicima Kirganu, Luki i Livadi za super proveden dan. Za Kirgana i Luku sam od ranije znao kako su prijatni suigraci, a Livada me je maximalno odusevio! Kralju uspod planine, car si! Hvala jos jednom svima; a pravila ce valjda biti jasnija u 7. ediciji - bar se svi mi to nadamo :twisted:
'Well we are wizards,' said Ridcully. 'We're supposed to meddle with things we don't understand. If we hung around waitin' till we understood things we'd never get anything done.'
User avatar
No 1
Posts: 877
Joined: Mon Jan 30, 2006 10:21 am

Post by No 1 »

Odavno sam naučio da varanja u nečemu što voliš nemaju nikakvog smisla. U vreme dok sam se bavio atletskim suđenjem iz šale sam pitao jednog mladog bacača da li želi da mu "izmerim" hitac malo duže. Rekao je ne naravno, šta to vredi kad ja znam da nisam bacio toliko.

Ovo je igra iz zadovoljstva, ako te neko pobedi na prevaru to ćeš znati i ti i onaj drugi i to neće biti prava pobeda. A što se sudija tiče, kako kažu merodavan je samo sudijin sat inače sve gubi smisao.

PS Ja i ne znam rezultate, ko je pobedio?
Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi.

Image
mladjano bugarce
Posts: 449
Joined: Thu Feb 19, 2004 4:48 pm

Post by mladjano bugarce »

Ma, najmanji problem. Izvinjenje dugujem i ja sto smo obojica i uradili odmah na licu mesta. :lol: Sto se persuit u fresh enemy tice po pravilima iz knjige si bio sasvim u pravu dok nije izasao famozni Annul 2004 po kome je skoro nemoguce zakucati se u sledeceg protivnika jer i protivnik koji bezi i ti koji ga juris zaobilazite jedinice(pa shodno tome nikako ne mozes udariti u njih) U svakom slucaju jedno od glupljih pravila koja su izasla jer stvara mnoge nejasne situacije.
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Post by Dzon Vejn »

slayer king wrote:Bolje nemoj :wink: :twisted:
Poslao sam ti vec jednu privatnu opomenu, sad ti saljem jos jednu javnu:

Ako nemas nista pametno da dodas, nemoj ni dodavati. Zaista te molim jos jednom da me ne teras da budem zao jer to ne zelim... Sledeci ovakav post cu ti obrisati i zamoliti admine da malo obrate paznju na tvoje postovanje...

Hvala na razumevanju!

Sto se turnira tice, moram da priznam da je bio izuzetno prijatan... pogotovu sto sam isprobao neku novu armiju, i moram da priznam da su mi se svideli ogrici :).... Znam da protiv bilo kog ozbiljnijeg protivnika ne bih imao sanse (nekoga ko pored sto ima sastavljenu mega listu, zna i kako da je iskoristi do maksimuma), ali opet zabavno je, a i nisu bas TOLIKO retardirani kao sto sam prvobitno mislio... Yheete-i su se pokazali kao MEGA BAJE, dok su leadbelcheri totalni bull-s**t... Giant nema stubborn (kao sto sam prvobitno mislio, jer ga ima orkovski dzin), a i ono sto radi 2d6 s6 hitova na big things, radi samo ako big thing ne prodje T test (znaci radi samo na 6 u 90% slucajeva)...... Tako da ako Dule opet bude rad da mi da ogrove da se igram, mislim da ce tu biti 2 gorgera... Ovom prilikom bih se jos jednom zahvalio Duletu na pozajmljenim figurama...
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
bojan
WH rulesmaster
Posts: 1846
Joined: Thu Aug 22, 2002 8:55 am
Location: Pod belim suncem pustinje
Contact:

Post by bojan »

Meni fenomenalan turnir - fini ljudi (Luka iz Pancheva, Nikola, TheMarko), fine i opustene partije sa finim i opustenim vojskama...
Nadam se da ce se ponoviti josh neki put.
CYNIC, n.
A blackguard whose faulty vision sees things as they are, not as they ought to be. Hence the custom among the Scythians of plucking out a cynic's eyes to improve his vision.
User avatar
Luka_Pancevo
Posts: 256
Joined: Sat Nov 26, 2005 9:12 pm

Post by Luka_Pancevo »

Ovom prilikom bi da se zahvalim Beti, Nikoli i Goranu protiv kojih sam igrao. Partije su bile skroz opustene i bez prepirki. Turnir je bio super i nadam se da cemo u ovako velikom broju (ili barem nesto blizu :) ) da se okupimo i 30. na 1500pts.
Image
User avatar
Kirgan
Ser
Posts: 1624
Joined: Mon Sep 06, 2004 12:32 pm
Location: Banovo Brdo Republika

Post by Kirgan »

Bilo je fino ali definitivno je problem u tumacenju pravila (ali to sto nije nas jezik i neko opste tumacenje pravila je po neki put problem kao i tumacenje stranog jezika) tako da bi bilo zgodno prevesti pravila da bi ih lakse ih tumacili :twisted:
Josef Quartjin (Enemy Within):

"Zbogom Wittgendorf-e na k...c te nabijem" Sommerzeit 13. 2512.
User avatar
Changeling
Posts: 173
Joined: Sat Mar 23, 2002 3:44 pm
Location: Aperture Science Laboratories Enrichment Center

Post by Changeling »

Čuo sam dosta lepih stvari o ovom turniru. Svaka čast svima, a najviše:

1) Našem Darku koji je osvojio 2. mesto, i to sa patuljcima!

2) Nikolićima koji su nas podsetili kako se tepa sa friendly vojskama!
Bilo bi sjajno kada bi to ponovo postao trend!
I should like to see the last king
strangled with the guts of the last priest.
User avatar
joggy
Hronos
Hronos
Posts: 1224
Joined: Sat Apr 06, 2002 6:17 am
Location: Buduca nezavisna Republika Kotez
Contact:

Post by joggy »

E, konacno da izadjem sa masovnom footmen armijom... uzivancija. Na kraju dva masakra za mene 8O , i jedan solid loss :cry: . Ali super sam se mlatio, greatswordi su bili MVP (jednom se uplasili od shootinga i pobegli, drugi put izgubili combat, ponovo se uplasili i pobegli, a posto su oni men's finest, od njih se uplasila i CELA armija, pa se svi dali u trk :lol: ).

Citao sam i citao i opet citao sva moguca i nemoguca objasnjenja pursuit into fresh enemy. Na kraju sam nabasao na gav thorpe-ova objasnjenja na GW-om sajtu koja kazu sledece:
1)Kada se jedinica brejkuje, ona bezi direktno od izvora brejka. ako se vise jedinica nalaze sa raznih strana jedinice koja je pukla, onda jedinica bezi od one sa najjacim US-om.
2) Ako se na putu jedinice koja bezi nalaze druge jedinice onda: se ona trudi da bezi na najmanje 4" od NEPRIJATELJSKIH jedinica. Ukoliko to nije moguce, onda bezi i na blize od 4" ako tako moze da prodje. Ako je jedinica potpuno opkoljena drugim jedinicima ili terenom koji ne moze da predje, onda treba koristiti zdrav razum (to je zvanicno pravilo na GW sajtu). Alternativno, nedoumicu resiti bacanjem d6.
3) Jedinica koja juri doticnu jedinicu je prati u stopu, takodje se trudeci da izbegne ostale jedinice. Ukoliko jedinica ne moze da prodje kuda i jedinica koja bezi zbog recimo veceg fronta, onda se moze desiti pursuit into fresh enemy (to je jedan neuobicajeni nacin).

Pravi nacin pursuit into fresh enemy se javlja kada jedinica koja bezi ne pobegne dovoljno da bi joj uopste trebalo da zaobilazi druge jedinice. Npr. imas jedinicu koja se brejkuje, direktno iza nje jos jednu jedinicu na recimo 6". Brejkovana jedinica baci za bezanje recimo 4" (znaci nije joj bilo potrebno da zaobilazi posto nije dovoljno daleko otisla), a jedinica koja juri recimo 12" sto je dovoljno za pursuit into fresh enemy. ETO, to je to jednostavno pravilo :roll:
nasao sam i sajt, evo:
http://uk.games-workshop.com/chronicles ... fleeing/1/
"Narod u demokratiji ne može da pogreši. Kakva god da je odluka naroda to je odluka Boga." Vulin.
"Potrebno je da vozilo koje vrši transport ima onu ruku napred, da prebacuje... Imaju proizvođači, ja sad ne znam ko su“ Velja.
„Na Beka su pucali amateri, jednom je čak spala kapuljača“ Nesa.
User avatar
Bata Bole
Posts: 224
Joined: Fri Nov 07, 2003 11:47 am
Location: Bgd

Post by Bata Bole »

evo linka za WH-empire foruma

mislim da su tumacenja dobra

http://www.warhammer-empire.com/index.p ... pic=7094.0
User avatar
kgkid
Posts: 493
Joined: Thu Nov 18, 2004 8:53 pm
Location: Kragujevac
Contact:

Post by kgkid »

Evo da se i ja javim...

Osvojio sam drugo mesto patuljcima (da, patuljcima...)
Hvala Changeling, no to smo vec rekli i uzivo...

Tri Solid pobede su super, ali ne igramo se zbog toga, pa stize nekoliko primedbi:

Prvi protivnik Livada: CAST mi je bila i dugo prizeljkivano zadovoljstvo da se poigram sa NAJVECIM i NAJBOLJIM patuljkom u SCG!!! Prijateljskiju listu nisam video, tako da odgovorno tvrdim da se trenutno ne bih usudio da takvu izvedem... (mene bi i Maksim mali olupao sa tri masakra)

Kirgan... Sta reci? Narusili smo samo jednu od tradicija: malo sam i ja pobedio. Mimo toga izuzetno prijatna i dinamicna partija u kojoj je on imao malo vise malera od mene :lol:

Nikola Nikolic: Igrati protiv sampiona koji jasno i nenametljivo stavlja do znanja da je zasluzeni sampion Drzave i Uprisinga, i koji vodi ultrazanimljivu vojsku je pravo zadovoljstvo. Izuzetno dinamicna igra, teren koji mi je malo vise isao na ruku i Greatswords vs Longbeards okrsaj u kom je iskustvo prevagnulo (nekoliko stotina godina skupljano)... Tu nisam dobio partiju, ali sam svakako uspeo da je ne izgubim... Meni licno bilo je SUPER!

Tri izvrsna protivnika su sve sto trazim od turnira. Pobede su bile cist bonus. Bas kao i ona filovana iz Duff-a!

Kada na celokupni utisak dodam jos i nocnu voznju kuci starim putem preko Avale, bio je to jedan od najlepsih dana u blizoj istoriji!

Sto se tice PiFE, od logicnog i jasnog pravila u knjizi do nelogicne gungule koja se objasnjava po tackama... Gav Torp
Najlogicnija stvar za jedinicu koja je slomila protivnika je da jurne u sledeceg... ili mozda ne, vec da istrci ispred nje i otvori joj bok? Bilo kako bilo, dok je to samo igra, a ne zloupotreba, nije bitno tumacenje!

Do skorog gledanja!
kuliraj dete, zivot je pred tobom.
User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Post by Megabaja »

Meni na turniru nije bilo super, i to bas zbog te druge partije protiv pleje.
I nije veliki problem sto se Bojan mesao - on generalno daje ocene oko svih situacija na svim stolovima, sto ljudima moze zaista da ide na zivce.
Sa druge strane ja nisam shvatio odgovor na prijateljskom turniru, a koji se odnosi na pitanje "koliko imas dispel skrolova?" i odgovor u stilu necu da ti kazem. Pritom, covece, ti imas tri maga od kojih su dva u sumi i mogu da bacaju second sign. Da li postoji neko na forumu ko ne zna da oni imaju 4 dispel skrola.
Smatram da sam se u svakoj situaciji u toku partije poneo prijateljski, od pustanja izbora strane i odluka o terenu do kretanja magova kroz sumu, i mog 'previdjanja' merenja rastojanja od ivice table do reavera posle prvog poteza. Wheelovanje tvojih konjica i njihovo nazimenicno pomeranje necu da komentarisem.
Ja sam u zivotu odigrao manje od 20 partija fantasy-ja i nijednu partiju nisam igrao ozbiljno, stoga me strasno nervira kada se neko buni posle mojih partija, pogotovo zato sto pravila igre znam dobro.

Razlog zbog tvog PiFE-a je i to sto je moj chariot, cini mi se, preziveo i pobegao, pa zato nisi mogao da se preusmeris u drugi.Tek si ga u sledecem potezu ponovo charge-ovao i ubio. Ako unit prezivi pursue ti moras da ga pratis, zar ne?
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
playa
Posts: 143
Joined: Mon May 16, 2005 5:47 pm

Post by playa »

@megabaja: izgled da i tebi dugujem izvinjenje... istina je da si partiji pristupio opusteno i dao mi da biram stranu... pitanje koliko skrolova imam nisam shvatio kao ozbiljno. kao sto i sam kazes, dva mala maga prvog nivoa, sta li oni nose... nisam dosao da osvojim turir ili neku slicnu glupost ali, kao sto sam vec pomenuo, dobio sam osecaj da ne igram samo protiv tebe... ti si inace predao partiju posle drugog kruga kada ti je zbog totalno blesave kocke pao lord (ispravi me ako gresim, tako je delovalo) tako da ni meni partija nije bila mnogo zanimljiva...
u svakom slucaju, izvinjavam se za ponasanje i nadam se da cemo se sresti ponovo u dosta boljim okolnostima.
User avatar
Petar-Pan.
Posts: 111
Joined: Tue Apr 18, 2006 8:05 pm
Location: The city of Pancevo

Post by Petar-Pan. »

Evo i ja da iznesem svoje utiske sa turnira ,koji je iako zovete "mini" najveci na kome sam ucestvovao :? Parti je su protekle u prijatnoj atmosferi mada je u drugoj partiji doslo do one svadje izmedju Luke i Duleta,i to je jedini incident na turniru koliko ja znam :)
Na turnr sam dosa o sa zeljom da nesto vise uradim,a kako sam krenuo cinilo se da hocu 8) ,u drugoj partiji sam puko od pobednika (pa to i nije tako
strshno),ali ta treca partija protiv ogrova me jos uvek boli(draw se pretvara u masakr u poslednjoj kombat fazi u partiji :cry: )
Sve u svemu lepo sam se proveo i nadam se da ce biti jos ovakvih okupljanja u skorije vreme :wink: [/img]
User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Post by Megabaja »

ma u sustini nema veze, ja ionako nisam fantasy vec 40k igrac. Navikao sam na prijateljsku atmosferu. Jedino je problem sto se u napetoj atmosferi ne stvaraju novi igraci, dok stari malo po malo odlaze. Igri treba pristupiti opusteno i to je to.
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Post by Dzon Vejn »

Pa nije bilo bas tako strasno... znamo i za gore svadje ;)... Ja recimo nisam cuo ni jednu ni drugu svadju... sto znaci da to nije bilo bas tako strasno, zar ne?

Koliko sam razumeo ono sa Lukom i Duletom je bilo oko toka sto je Luka pomagao nekome (ne znam kome), sto priznajem da jako iritira (znam kako se ja osecam kada neko dodje za sto i pocne protivniku da skrece paznju na njegove propuste, ili moje)...

Za ovo drugo i dalje ne shvatam sta se desilo, koliko vidim neka sporna situacija na tabli + gomila ljudi oko stola + svi se deru = sra**e... Jedino sto i dalje ne mogu da shvatim kako se neko naljutio na Megabaju :).... u prvoj partiji protiv mene je recimo re-rollovao kockice da bi probao da dobije duple (imao sam ukljucen onaj ogre item da su sve duple u jednoj magic fazi miscast).... pa onda uzmem i pocnem da ga prozivam da me cardzuje sa jednom jedinicom u kombat koji njemu bas ne odgovara, on to uradi itd.... I nije takav samo u WH, vec uopste, znam da su partije sa njim uvek prijatne (u 40k doduse igra ozbiljnije i sigurno ne bi radio razne gluposti, ali su partije i dalje JAKO prijatne). Sa druge strane sa plejom nisam igrao pa ne mogu da kazem da li je u pitanju zuta-minuta ili stav...

Sve u svemu mislim da te sitnice koje su se desile ne trebaju da daju prevladavajuci utisak nad svim onim ostalim dobrim stvarima ;)...
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
playa
Posts: 143
Joined: Mon May 16, 2005 5:47 pm

Post by playa »

nisam imao nikakav konflikt sa megabajom. smetalo mi je sto je bojan sugerisao da treba da bacam neki teror... nije mi smetao teror, partija je vec bila gotova, nego sto se covek koji ne igra uplice u partiju...
u svakom slucaju, i ako sam imao problem sa tim, trebalo je to lepo da mu kazem a ne da se brecnem i budem "neprijatan" (kako je on to pravilno nazvao :oops: )
teror je verovatno trebalo da bacam, to ne sporim, ali...
sve u svemu, vrlo ruzna sitacija koje se vrlo stidim...
User avatar
Petar-Pan.
Posts: 111
Joined: Tue Apr 18, 2006 8:05 pm
Location: The city of Pancevo

Post by Petar-Pan. »

Ma meni je Luka pomagao :oops: .Sta je trebalo da mu kazem:"Luka skloni se,ne znas!" :lol: .A i cinilo mi se da je Dule u inat njemu hteo obojicu da nas pobedi.Pa je kod jedne sporne situacije malo popustio sa zivcima(uz dodatak da sam spasao jedno 90% AS-ova).Slazem se da to ume da bude iritirajuce :x :evil: ,ali bitka je mirno privedena kraju... :roll:
Get off my way peasant!
User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Post by Megabaja »

sto priznajem da jako iritira (znam kako se ja osecam kada neko dodje za sto i pocne protivniku da skrece paznju na njegove propuste, ili moje)...
naravno, medjutim iritacija se vrati kao bumerang na njega kada ja ne slusam ( cirka 100 posto slucajeva). Pa onda bacam onu sestu magiju Tzeencha koja uspeva na 12 na dve kocke... :wink:

PS

za ostalo :!: HVALA :!:
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
User avatar
Livada Ivan
Posts: 14
Joined: Wed Mar 13, 2002 11:56 pm
Location: Beograd

Post by Livada Ivan »

Bas je bilo lepo u nedelju, opusteno, kako treba da bude na svakom turniru, a ne kao sto je na tzv "velikim" dvodnevnim turnirima, gde je plasman vise u prvom planu. Zahvaljujem momcima iz Kragojevca na recima hvale , Cpu88 lepo smo se igrali, mada mislim da ti tvoja trenutna armija "ne lezi", dl je po meni 40k power armija, a ne whfb. Nadam se da cemo se opet negde sresti i odigrati koju partiju. Kgkid, cestitam, odlicno si me izmanevrisao sa patuljcima, i iskoristio moje pogresno postavljanje. Vidim ja da ces kad skupis jos malo potrebnih figura da peres power haotike na buducim turnirima...

Nego sto sam primetio jeste da KG ima dobar ljudski potencijal da se uhvati organizacije jednog WH vikenda, recimo pred kraj leta ? Vrlo rado bi seo u auto sa sve ekipom Nikolica, pa da opicimo malo i na jug, a ne samo u NS.
"Ko radi vredi"
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Post by Dzon Vejn »

Eto ti ga sad... neke nove informacije... jel se to otvara neki klub u Kragujevcu ili...... ?

Sto se patuljaka tice, ne sumnjam da su sada mnogo bolji nego pre (lista koju kupi Bojan sigurno nije losa ;) ), a dl jeste nezgodna armija, ali moras malo i da znas da igras sa njom inace puknes najstrasnije ;)... za razliku od recimo pacova koji su no-brainers choice...
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
TheMarko
Posts: 639
Joined: Sun Jan 22, 2006 2:24 am
Location: Altdorf
Contact:

Post by TheMarko »

Evo, kao neovlasceni predstavnik Kragujevcana da se javim, i da vas sve pozovem na druzenje . . . kada sredimo klub. Klub nije bas u nasoj organizaciji, ali pomocicemo klincima koji igraju MtG i osnivaju klub za sebe a za uzvrat dobiti svoje mesto (citaj - stolove) pod tim krovom . . . 8)

Digresija - cisto da se zna i Rista je lupao sakom o sto i bacao kockice po zidovima kada su prolazile Kasandore po njegovim slayerima . . . Meni nije smetalo (radim u blisko kontaktu sa raznim ljudima, pa sam navikao), ali nije bas bilo sportski.
There is no problem a cannon* can't solve.
Dzon Vejn wrote:Ali uopste nije poenta u tome... poenta je da ti:
1. Nemas veru u Sigmara, i zato ti Hellblaster ne radi protiv goblina, kostura, itd.
2. Verujes u tamo neke tenkove, i ostale alternativne metodologije imperijalne borbe, dok je u stvarnosti Hellblaster osnova svega :D - dakle topovi, mortari, handugnneri, tenkovi - to sve dodje i prodje; jedino je Hellblaster siguran posao ;).
*Zbog promene sistema koji igram, ovo treba citati kao "combined late US veteran artillery barage of 12 or more barrels with first roll to range in success"
User avatar
joggy
Hronos
Hronos
Posts: 1224
Joined: Sat Apr 06, 2002 6:17 am
Location: Buduca nezavisna Republika Kotez
Contact:

Post by joggy »

Ajd, ja sam vec rekao da smo obavezno tu kada budete organizovali turnir. Dolazimo Livada transom :lol:
"Narod u demokratiji ne može da pogreši. Kakva god da je odluka naroda to je odluka Boga." Vulin.
"Potrebno je da vozilo koje vrši transport ima onu ruku napred, da prebacuje... Imaju proizvođači, ja sad ne znam ko su“ Velja.
„Na Beka su pucali amateri, jednom je čak spala kapuljača“ Nesa.
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Post by Dzon Vejn »

joggy wrote:Ajd, ja sam vec rekao da smo obavezno tu kada budete organizovali turnir. Dolazimo Livada transom :lol:
Nije Livada trans, nego Firma Livada :lol: :P ...... ako ste objavili u 5.... ima da BUDE U 5!!!! :lol:

To se mene ne tice.... :)

BTW, koliko ljudi vi imate za sad?
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
TheMarko
Posts: 639
Joined: Sun Jan 22, 2006 2:24 am
Location: Altdorf
Contact:

Post by TheMarko »

Posle zadnjih par veceri broj se popeo sa 4 na 6 + cpu088 koji pripada nasoj regiji ali ipak zivi podaleko . . . Dakle zvanicno 7 (ima jos par pocetnika koji jos nemaju puno poena, ali napreduju . . .)
There is no problem a cannon* can't solve.
Dzon Vejn wrote:Ali uopste nije poenta u tome... poenta je da ti:
1. Nemas veru u Sigmara, i zato ti Hellblaster ne radi protiv goblina, kostura, itd.
2. Verujes u tamo neke tenkove, i ostale alternativne metodologije imperijalne borbe, dok je u stvarnosti Hellblaster osnova svega :D - dakle topovi, mortari, handugnneri, tenkovi - to sve dodje i prodje; jedino je Hellblaster siguran posao ;).
*Zbog promene sistema koji igram, ovo treba citati kao "combined late US veteran artillery barage of 12 or more barrels with first roll to range in success"
RatGod
Strvinar
Posts: 1353
Joined: Sun Jan 29, 2006 6:29 pm

Post by RatGod »

Ljudi slusajte na ovom turniru su bile super zanimljive liste(uglavnom na neke smo navikli od pre ali dobro,ljudima je nestala masta ili su dosli da pobede :?: ).Meni je jako krivo sto ja nisam igrao zbog nekih igraca!!!!!
Ali jasno mi je da ste zaboravili da skoro na svakoj mojoj partiji neko sugerise mom PROTIVNIKU ko god da je, a sad je Duletu smetalo kad sam ja bio u ulozi Bojana koji voli da pomaze igracima protiv cega ja uglavnom nemam nista protiv!

Vecini starih igraca koji igraju sa relativno mackinskim vojiskama nije bilo zabranjeno da se deru i slave kada meni eksplodira zvono e pa ljudi doslo i mojih 5 min!!!
Inace decko kome sam pomagao je igrao sa prijateljsko bretonskom listom!!! :P Protiv jedne liste koja je sve samo ne prijateljska a njegov protivnik mu je precutao neka pravila(tipa tvoja konjica sirine 3 ne moze da predje most koji je malo nakrivo bez obzira sto je most sirine 6 po pravilima iz knjige,tada nisam reagirao, a posle kada je krenulo izvrtanje figura i kako one vide tada sam se iznervirao)

Malo je glupo varatiu klinca koji je tek poceo da se igra!!!!!
A nije bilo ni nagrada OVO JE TREBALO DA BUDE DRUZENJE!!!!
Bio sam i kod ostalih spornih situacija i video da su se ljudi dogovarali(koliko toliko),i sad se izvinjavaju sto je ok ali ljudi izvinite se i tamo ako niste bili upravu(ipak taj BOJAN DONEVSKI ZNA PRAVILA)!
p.s. Nadam se da vidite ko jedini nije nista postovao!!!!!!!I nemoj te se plasiti kad se neko dere na coveka koji vam pomaze nece vam se nista strasno desiti9prosto ne mogu da verujem da decko sa bretonijom otkad sam se ja sklonio nije imao nijednu zamerku niti zvao sudiju NO FEAR)!
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Post by Pendargon »

Duletu smetalo kad sam ja bio u ulozi Bojana koji voli da pomaze igracima protiv cega ja uglavnom nemam nista protiv!
to sto ti nemas nista protiv ne znaci da i drugi moraju da dele tvoje misljenje...
njegov protivnik mu je precutao neka pravila(tipa tvoja konjica sirine 3 ne moze da predje most koji je malo nakrivo bez obzira sto je most sirine 6 po pravilima iz knjige,tada nisam reagirao, a posle kada je krenulo izvrtanje figura i kako one vide tada sam se iznervirao)

Malo je glupo varatiu klinca koji je tek poceo da se igra!!!!!
prvo, nije bio most, nego gaz, drugo nije bio problem u sirini mosta,(ps, onomad kada smo mi igrali, most je bio 3 pa ja nisam prelazio preko njega) vec u cinjenici da je njegova konji9ca morala da ide ukoso preko gaza, pa je bilo pitanje da li kaci vodu ili ne, sto smo resili najnormalnije na 4 i vise.
drugo, figure su videle onako kako sam ja rekao, sto je dule posle potvrdio.
.s. Nadam se da vidite ko jedini nije nista postovao!!!!!!!I nemoj te se plasiti kad se neko dere na coveka koji vam pomaze nece vam se nista strasno desiti9prosto ne mogu da verujem da decko sa bretonijom otkad sam se ja sklonio nije imao nijednu zamerku niti zvao sudiju NO FEAR)!
Nisam nista postovao jer, iskreno, preseo mi je turnir zbog tebe.On nije imao ni jednu zamerku dok smo igrali, sve zamerke si imao jedino ti, a vikao sam jer si zasluzio.
Vecini starih igraca koji igraju sa relativno mackinskim vojiskama nije bilo zabranjeno da se deru i slave kada meni eksplodira zvono e pa ljudi doslo i mojih 5 min!!!
Nemam komentar... to najbolje govori o tebi kao osobi...
Image
ImageImageImageImageImage
User avatar
bojan
WH rulesmaster
Posts: 1846
Joined: Thu Aug 22, 2002 8:55 am
Location: Pod belim suncem pustinje
Contact:

Post by bojan »

RatGod wrote:Meni je jako krivo sto ja nisam igrao zbog nekih igraca!!!!!
Rece covek koji je hteo kampanju da igra sa 8 ratlinga...
Vecini starih igraca koji igraju sa relativno mackinskim vojiskama nije bilo zabranjeno da se deru i slave kada meni eksplodira zvono
Mislis kada je Dule utrcao i viknuo "Ljudi Luki je eksplodiralo zvono!"... Iskreno mene zabole ona stvar da li ce neko da se dere i da skandira/izvodi striptiz/sta godd kada meni eksplodira top/tenk bilo sta... It is just a f***** game. A i zasto bi bilo zabranjeno...
...e pa ljudi doslo i mojih 5 min!!!
ROTFLMAO...
...ali ljudi izvinite se i tamo ako niste bili upravu...
Rece Rules Boy.
p.s. Nadam se da vidite ko jedini nije nista postovao!!!!!!!
A da vi to lepo resite macevima ili sa dva istovetna pistolja?
I nemoj te se plasiti kad se neko dere na coveka koji vam pomaze nece vam se nista strasno desiti prosto ne mogu da verujem da decko sa bretonijom otkad sam se ja sklonio nije imao nijednu zamerku niti zvao sudiju NO FEAR)!
Znas Luka, iako su delovi toga sto si ti napisao istinita - hebga - ipak ce covek vise nauciti igrajuci sa nekim ko zna da igra (ma koliko on bio neprijatan i igrao manchkinsku listu) nego sa tobom ili samnom. Kao sto sam ja mnogo toga naucio igrajuci sa Stevinim Tzeenchom (a imao sam srecu da je Steva ipak bio prijatan).
CYNIC, n.
A blackguard whose faulty vision sees things as they are, not as they ought to be. Hence the custom among the Scythians of plucking out a cynic's eyes to improve his vision.
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Post by Dzon Vejn »

Iako znam da je ovo sada vec tesko spreciti:

ljudi PLEASE barem PROBAJTE da ovo ne preraste u svadju ;)...

Luka, nemoj da se ljutis ali ti da igras ne znas nesto spektakularno... ti imas listu koja igra za tebe, OK? Dok te ne budem video da uradis nesto ozbiljnije sa nekom friendly listom, necu ti nikad reci da znas da igras ;).... Please bez ljutnje, imaj na umu da moj stav moze da bude pogresan, ali je to i dalje moj stav ;)...

Drugo bretonska lista uopste nije bila friendly (igrao sam protiv decka) jer ima manje-vise kopiranu listu Bojana (lord sa RR 0+ save itd.)

A trece, da, Dule ume jako cesto da bude neprijatan (mada recimo u zadnjoj partiji koju je igrao samnom na turniru u skolskoj sali, je bio sasvim fin i sve nejasnoce su se resavale na 4+, itd.), no kao sto se pokazalo to moze da se desi i ljudima kao sto je Alfa (Alfa nemoj da se ljutis sto sam te uzeo kao primer, a ni ti Dule sto sam izneo svoje misljenje koje je opet mozda pogresno, jer smo nas dvojca odigrali svega par partija)

Sa druge strane, Luka (da ne bude da te samo kritikujem, rekao si i neke pametne stvari), neke od tih stvari stvarno stoje: meni je dosadio WH zbog power listi (ukljucujuci i moje beastmene kojih jako zelim da se oslobodim). Nazalost, ja, kao i vecina drugih igraca, nemamo opciju. Ekipa sa kojom sam ja igrao (Nikola, ja, Livade, Jovana, Mixajlo, Steva, Moma i Uros) uglavnom je prestala da se igra. Znaci imam opciju: da se ne igram uopste, da igram sa svojom friendly listom i budem svestan da cu od manckina izgubiti, ili da napravim i ja power listu..... Sve je stvar licnog izbora, zar ne ;) ?

Meni je recimo na ovom turniru prijalo da igram 3 lepe partije, izveo sam Ogrove i lepo se zabavio, a kao sto vidis bio sam treci... Znaci nisam bio bas zadnji pa da se smorim ;)... Ko zna da igra, ne trebaju mu beastmeni ili skaveni da bi se zabavio ;)
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
Luka_Pancevo
Posts: 256
Joined: Sat Nov 26, 2005 9:12 pm

Post by Luka_Pancevo »

Dzon Vejn wrote:Iako znam da je ovo sada vec tesko spreciti:

ljudi PLEASE barem PROBAJTE da ovo ne preraste u svadju ;)...
Ovo nije svadja, ovo je samo rasprava (barem ne sto se mene tice) i ne zelim nikog da napadam, ako to radim na bilo koji nacin izvinjavam se.
Luka, nemoj da se ljutis ali ti da igras ne znas nesto spektakularno... ti imas listu koja igra za tebe, OK? Dok te ne budem video da uradis nesto ozbiljnije sa nekom friendly listom, necu ti nikad reci da znas da igras ;).... Please bez ljutnje, imaj na umu da moj stav moze da bude pogresan, ali je to i dalje moj stav ;)...
Jasno je da su pacovi katastrofa, ali ZBOG CEGA se igraju lakse od pucackih cirkusanata ? Zato sto osim 'ganlajna'(horori+heraldi) imaju lorda otvaraca konzervi i cak 2 ili 3 skirmisherske jedinice koji lete (march-blocking) ili se krecu 6'' (flankeri sa xy napada) ? Mislim da je ovo sve sto treba da se zna o cinc pucachima. Znaci pravljenje pacovske liste je otprilike tesko koliko i igranje sa takvim dl-om.(sa tim ne zelim da kazem da Dule ne ume da igra, samo da mu je trenutna lista veoma dosadna/laka za igru/jaka. Svaka mu cast za konverzije i bojenje. Ubedljivo najlepsa armija na turniru)
Drugo bretonska lista uopste nije bila friendly (igrao sam protiv decka) jer ima manje-vise kopiranu listu Bojana (lord sa RR 0+ save itd.)
Najkasnije sada sam ubedjen da ne postoji lista koju neko nema. Slazem se da nije friendly (kada oni njegovi autobusi krenu da gaze chosene :)), ali to ne mora da znaci da je listu kopirao od Bojana. A taj armor save koji kosta 30 ili 35 poena ima 80% bretonskih lordova.
Meni je recimo na ovom turniru prijalo da igram 3 lepe partije, izveo sam Ogrove i lepo se zabavio, a kao sto vidis bio sam treci... Znaci nisam bio bas zadnji pa da se smorim ;)... Ko zna da igra, ne trebaju mu beastmeni ili skaveni da bi se zabavio ;)
Svaka cast na 3. mestum ali zasto su ogrei toliko slabi ?! I meni je bilo zanimljivo , mislim da sam bio 14-ti ili tako nesto :roll:, ali sam izveo sasvim friendly listu sa gomilom gluposti. I bilo mi je lepo :P.

BTW, zasto ima tako puno patuljaka ?
Image
User avatar
lord warrior
Server Admin
Server Admin
Posts: 1169
Joined: Wed Mar 27, 2002 9:15 pm
Contact:

Post by lord warrior »

Dzon Vejn wrote:...Alfa nemoj da se ljutis sto sam te uzeo kao primer
Ma nema ljutnje... 8)

A sto se tice friendly igranja, cinjenica je da ima malo ljudi sa kojima se mozes lepo igrati, i ne sme se zaboraviti, van turnira Donevski je jedan od takvih, a tu su jos Bole, Livada, Misa Pandur...

Evo vam kao ilustracija sta je Bojan izveo u poslednjoj partiji:
Archaon on foot u bloku od 25 Slaaneshovih chosena, puna komanda
4 tzeench chosen konjanika, puna komanda
5 Fleshhounda
4 slaaneshova spawna.
Recimo da je ostatak core trupa bio u onih ~200 poena koje nije izveo...
Deception is a Right · Truth is a Privilege · Innocence is a Luxury
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Post by Pendargon »

KO misli da je dl lak za igru, neka proba. Za razliku od pacova, nemas ratling, nemas 3 reda outnumber, gomila poena ti je vezano u jedinice, bednog toughnessa, jos bednijeg ws, koje od savea imaju ward na 5, a sve kostaju bezbroj poena, skoro su potpuno neefektivne u cc, a od lord skoro nikad ne sme da charguje jer od njega sve kaze flee, pa se nadje u nebranom grozdju. Cela ideja tzeencha, i mortal, i demon, jeste da tesko daje poene, ali ih relativno tesko i uzima, magija je nestabilna , nemas staff of change, cesto dobijas 3 hita snagee 2, itd...a flamersko pucanje dobro radi samo na lake konjice :o :o . Znate, mi imamo mortal tzeencheva poprilicno, bar 3 u bg, i bar jos 4 u Ns, ali samo su bojan i steva uzimali turnir sa mortalima, a dl, u ovim oblicima, igramo samo nikola i ja (mada on sve redje, ali kada nafarbam nove chosene i ja cu :lol: ), a znam bar jos 2-3 dl tzeencheve koje postoje. Pa kad su tako broken, i lake za igru, vidim da su konstantno medju najboljima... :? :? :?
Image
ImageImageImageImageImage
User avatar
TheMarko
Posts: 639
Joined: Sun Jan 22, 2006 2:24 am
Location: Altdorf
Contact:

Post by TheMarko »

@ LukaPancevo - Nova pravila . . . 7. edicija :D - mislim za patuljke
@ Ostali - Ljudi, pa ja sam poveo ganlajn (ili bar nesto najblize tome sto sam mogao - jbga ogranicavajuci faktor su figurice - ne u smislu mogao je da bude jaci ganlajn, nego nisam imao druge figurice da izvedem na tablu :( ) a to se racuna u power liste, jel tako ? ? ? A niko se ne zali na mene . . . Sto???
There is no problem a cannon* can't solve.
Dzon Vejn wrote:Ali uopste nije poenta u tome... poenta je da ti:
1. Nemas veru u Sigmara, i zato ti Hellblaster ne radi protiv goblina, kostura, itd.
2. Verujes u tamo neke tenkove, i ostale alternativne metodologije imperijalne borbe, dok je u stvarnosti Hellblaster osnova svega :D - dakle topovi, mortari, handugnneri, tenkovi - to sve dodje i prodje; jedino je Hellblaster siguran posao ;).
*Zbog promene sistema koji igram, ovo treba citati kao "combined late US veteran artillery barage of 12 or more barrels with first roll to range in success"
User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Post by Megabaja »

Liste nisu powerplay - igraci jesu. Nijedna, pa cak ni bell of doom lista se ne igra sama.
+ Jedina zelja koju ja imam na turniru je da bude zabavno, i ko zna mene, zna i da ne lazem i to sam dokazao milion puta.
Evo vam primer, na proslom hs velikom turniru igrao sam na drugom stolu sa Filipom iz Hrvatske i odma sam zmaja izveo na sred table, pred njegovu celu armiju. U startu sam mogao da igram na masakr za mene, jer znam za foru 8) , ali meni je zabava uvek na prvom mestu...ko me *ebe sto sto sam normalan.
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
Locked

Return to “Warhammer”