Agram arena 07

User avatar
Mrzimsvee
Posts: 3204
Joined: Wed Feb 12, 2003 4:46 pm
Location: Novi Beograd

Post by Mrzimsvee »

Znaci da i taj lik nije neki gospodar postenja.
Ja sam samo uporedio da se vidi kako ista stvar izgleda iz dva razlicita ugla, cisto zezanja radi.

Bez uvrede obojici. :wink:
Maniaxx
Posts: 2
Joined: Wed Dec 19, 2007 9:54 am

Post by Maniaxx »

Ko prvo pozdrav svima, moj prvi post ovdje!
Ja sam lik koji je sa Lukom igrao zadnju partiju, pa da odgovorim na ovo:
RatGod wrote:Sve sto mogu reci na opis ovog lika je da me zanima kako bi mi tacno ubio BSB iz dva napada ako se nije maksimizirao,drugo skinkove je ubio u krugu jer ih je stigao kocijom a drugi pa ne znam kako da vam kazem ali su celu partiju proveli iza sume tako da 8O , a da ne pricam da mu je Vid tacno ispricao sta sve imam a ja ga pitao sta ga zanima on je rekao znam sve!
A predao je u 4 potezu kad su princeze i karakter bile utabane isto kao karakter na orlu,oba orla obe kocije i WL a spearmena ostalo 8,sto nije odma?!
Ratgod, ti jesi maksimizirao, i micao si skinkove kako treba, i još hrpa stvari, ali tek nakon što sam ja prigovorio, i to kao 'dobro, puštam ti'. A meni se nije igrao 'Prigo-war-hammer' nego samo 'war-hammer' :D
Bilo je još toga što nisam napisao, npr. kad mi nisi dao da nakon shootinga mičem orla koji je stajao negdje sa strane stola (zaboravio sam ga maknuti) iako ne bi utjecao na ništa. Dosad sam po turnirima vidio samo dvije reakcije: ili bi me protivnik upozorio da nisam makao unit ili bi mi odmah dopustio čim se toga sjetim. Ovo je bilo prvi put, i ja sam za poštovanje striktnih pravila ako se tako dogovorimo, ali onda pošutjmo pravila cjelu partiju a ne samo u tom jednom slučaju.
I da, Vid meni nije rekao ni riječi o tvojim magic itemima, a ovo mi je bila druga partija protiv lizarda u životu. Kad sam rekao da znam što imaš mislio sam na to da sam pročitao lizardmen knjigu pa znam otprilike karakteristike svakog unita, a nisam znao što ti imaš u vojsci. Nisam takav tip koji ide okolo, uhodi ljude i propitkuje se za informacije prije partije, čak ni kad igram sa skavenima gdje bi to bilo fluffy.
A jesam se raspisao... a zapravo sam predao partiju jer mi se gledala partija Čupo vs. Vid i morao sam pobjeći sa turnira na bus u 8! :lol: Pozdrav!
RatGod
Strvinar
Posts: 1353
Joined: Sun Jan 29, 2006 6:29 pm

Post by RatGod »

Znas kako sto se maksimiziranja tice sudije su meni tako rulovale,za skinkove jedni su odmah marsirali pa si ih ubio kocijom a drugi su stajali ispred kroxigora,i tokom cele partije nisu pucali nego si ih cardzovao jednim elirijan raiderom zar ne tako da nije bitno da li su se pomerili 6' ili 12'.Nisi makao orla i to si video tek na pocetku mog poteza kad sam rekao cardz a ne na kraju shootinga,i jbg da nije turnir pustio bi te ali jeste i sta sad to da uzimas za zlo je glupo jer si ti zaboravio.
Sa vidom si pricao pre partije samnom na stolu o cemu ne znam ali je moja vojiska bila tu,pitao sam te jer znas ti si rekao znam a i bas sve je bilo WYSIWYG!A ja te jesam pitao za heroja na orlu on je imao magicnilens ali vidis tu je problem ti meni treba da kazes sta ima od obicne opreme a uveren sam da mu nisi kupio obicni i magicnilens te mi stoga kazes ima hand weapon a ja vidim nosi lens te znam sta je zar ne?
1000 year-old lords of the walking dead? Chosen avatars of the dark gods leading horrible creatures from another dimension? Ancient members of the civilization who created the very world upon which we wage our wars? Bah! We're skittish mutant rats. We've got a bell. And we're going to ring it till your ears hurt bleed. Bitches.
RatGod
Strvinar
Posts: 1353
Joined: Sun Jan 29, 2006 6:29 pm

Post by RatGod »

Inace meni je bilo prva partija protiv novih HE!
1000 year-old lords of the walking dead? Chosen avatars of the dark gods leading horrible creatures from another dimension? Ancient members of the civilization who created the very world upon which we wage our wars? Bah! We're skittish mutant rats. We've got a bell. And we're going to ring it till your ears hurt bleed. Bitches.
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Post by Dzon Vejn »

Vidim ja da ce i ova da bude zakljucana :oops: :oops: :oops:
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Post by Hypodermic »

Za sad su civilizovani, ali za sad. Meni fitilj vec gori za lock, ali kako dule ima kraci fitilj od mene po tim pitanjima, videcemo. Samo da ne nastave dalju raspravu jer mislim da zaista nema sta dalje da se kaze.
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
Maniaxx
Posts: 2
Joined: Wed Dec 19, 2007 9:54 am

Post by Maniaxx »

Nažalost ja drukčije ni ne znam raspravljati nego civilizovano, a o tome kakav sam protivnik mogu svjedočiti (od vaših) Iskusinjo i Vukašin. U sloveniji sam dobio Best sportsmanship nagradu kao jedini skaven na turniru.
RatGod, mi smo očito imali komunikacijskih problema jer se skroz različito sjećamo istih stvari. Što se mene tiče, pomeo si me sa stola i to je to. Jedna malo slabija partija ne može mi pokvariti inače odličan turnir, i nadam se da će vas dogodine još više doći da se družimo i ratujemo. Maniaxx over and out.
Ko, jel' ja?
Posts: 1974
Joined: Fri Dec 02, 2005 1:50 pm
Location: ovde

Post by Ko, jel' ja? »

@RatGod:
Molim te, pocni da koristis tacke i zareze kako bi razdvojio celine u recenici. Mnogima bi bilo lakse da citaju tvoje postove, ukljucujuci i mene.
Hvala.
User avatar
Waywatcher
Posts: 16
Joined: Sun May 11, 2003 8:42 pm
Location: Zagreb

Post by Waywatcher »

RatGod wrote:ali vidis tu je problem ti meni treba da kazes sta ima od obicne opreme
Tu si jako u krivu.

On tebi ne mora reći šta imaš od obične opreme, već što ti vidiš od opreme. Po tome bi protivnik uvijek znao da li netko ima magični oklop (jer ne možeš imati i magičan i običan), što je krivo - ti samo znaš da li character ima oklop i kakve je vrste (light, heavy, full, whatever).

Tako da si i u ovom konkretnom primjeru u krivu - ono što ti je protivnik trebao reći je da ima lance, heavy armour, hand weapon (što se ne govori jer se podrazumjeva) i zdravo...

Ista stvar se deila u partiji protiv mene - nisi mi htio reći da li imaš scout unite. Scout pravilo je transparentno, baš kao markovi, spawninzi itd. A u kranjoj liniji, lagano je jadno to pokušavati skrivati kad ne možeš sakriti kolko deployment slotova imaš (u koje ne ulaze scouting uniti) pa se jednostavnom, no uglavnom nepotrebnom, matematikom dolazi do detekcije ikakvih scout unita koji to mogu, a ne moraju biti.
User avatar
kgkid
Posts: 493
Joined: Thu Nov 18, 2004 8:53 pm
Location: Kragujevac
Contact:

Post by kgkid »

Glavnu stvar niko nije primetio?
Niste citali Neuromansera?

Lik za sankom se zvao Rac?
kuliraj dete, zivot je pred tobom.
RatGod
Strvinar
Posts: 1353
Joined: Sun Jan 29, 2006 6:29 pm

Post by RatGod »

Svakome sam rekao za scoute,kad su mi sudije rekle da bi trebalo,i da nisam ti rekao a onda sam ih pitao i rekao ti!

A mene je zacudilo zasto ako se to vec kupuje dodatno,kao i npr fanatici ili tako nesto onda bi bilo debilno igrati cak i sa skrivenom listom kad protivnik odmah na pocetku zna sve o unitima a magicne iteme moze saznati posle prve partije!

Ako neko ima magicni lance ok je da ne kaze ali ako ima model koji ima lance i kaze da ima obicni a ispostavi se da ima magicni sta onda,on treba da kaze sta ima od normalne opreme zar ne?
A cisto sumnjaam da neko uzima i magicni i ne magicni lance da bi iznenadio protivnika!
1000 year-old lords of the walking dead? Chosen avatars of the dark gods leading horrible creatures from another dimension? Ancient members of the civilization who created the very world upon which we wage our wars? Bah! We're skittish mutant rats. We've got a bell. And we're going to ring it till your ears hurt bleed. Bitches.
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Post by Dzon Vejn »

Ko, jel' ja? wrote:@RatGod:
Molim te, pocni da koristis tacke i zareze kako bi razdvojio celine u recenici. Mnogima bi bilo lakse da citaju tvoje postove, ukljucujuci i mene.
Hvala.
Neeeeeee samo to ne.... iovako ih koristi pogresno... jos ako krene ekstenzivno da ih koristi ... :oops:

To pogresno koriscenje interpukcijskih znakova ga identifikuje... kao Bocu oavok ukcaenj, ejl atok Booc? :lol:
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
mladjano bugarce
Posts: 449
Joined: Thu Feb 19, 2004 4:48 pm

Post by mladjano bugarce »

Covek samo treba da kaze da li ima lance a ni to realno ne mora ako ima potpuni whatyousee... Generalno, dok sam igrao turnire jednostavno sam postavljao armiju da je protivnik pogleda(a svaka figura je uvek od opreme nosila ono sto stvarno ima)

Sto se pustanja coveka za zaboravljene poteze to je vec individualno, npr. imao sam situaciju u finalu GT-e da je covek u 5.-oj partiji(koja se igrala na 3. stolu) zaboravio da pomeri land speeder u moju d. zonu(i time on postaje scoring) sto sam ja dopustio. Potez kasnije sam ja zaboravio da pomerim u odgovarajucoj fazi tenk u njegovu zonu sto je covek pustio bez ikakvih problema. Mislim da je to vrlo individualno, zavisi od toga ko je preko puta i da li imas problem da pobedis samo zato sto je neko nesto zaboravio.
ImageImage
User avatar
Luka_Pancevo
Posts: 256
Joined: Sat Nov 26, 2005 9:12 pm

Post by Luka_Pancevo »

@Dzon Vejn: Pvro i posljndee sovlo mroa da bdue itso da bi mlgoo da se ctia! :wink:
Image
User avatar
sto mu gromova
Posts: 1089
Joined: Sun Oct 23, 2005 3:29 pm
Location: blok 21

Post by sto mu gromova »

bilo bi lepo da se i ova tema ne pretvori u lukino objashnjavanje svojih dela i odgovaranja ljudi koji su igrali protiv njega, to jest, ljudi koji su bili svedoci dogadjaja. ako hocete otvorite drugu temu ili sledi katanac.
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Post by Hypodermic »

@Dzon Vejn:
Hehehe, ne mozes ni da me imitiras u mom stilu kucanja, ccc. Sramoto jedna :D

@Ostali:
Dosta vise! Turnir je bio i proso. Treba pricati o utiscimA (plural) a ne da se svaki topik vezan za Agram Winter Arenu pretvori u prepisku sta se i kako igralo na stolovima tokom lukinih partija, i to jos u veoma agresivnom tonu.

Sto se tice ocenjivanja farbanja, mislim da treba sudije malo izvestiti u ocenjivanju. Imli smo i par bisera letos na 40k turniru, jer iako su kategorije za ocenjivanje bile veoma lepo definisane, momak koj je to radio je radio em odokativno, em na nekim modelima jendostanvo nije znao sta da gleda. Ne kazem da je bio los, kazem da nije imao iskustva.
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
Vesela Hrvatina
Posts: 19
Joined: Mon Mar 03, 2003 10:39 am
Location: Zagreb

Post by Vesela Hrvatina »

Maniaxx wrote: I da, Vid meni nije rekao ni riječi o tvojim magic itemima, a ovo mi je bila druga partija protiv lizarda u životu.
Nije opaska o "otkrivanju" išla mene niti sam ja mogao znati šta Luka ima u vojsci. Nisam igrao protiv njega i 6. partija mi je bila el classico pa sam imao i prećih problema.
User avatar
No 1
Posts: 877
Joined: Mon Jan 30, 2006 10:21 am

Post by No 1 »

A ko je bio najbolji general?
Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi.

Image
RatGod
Strvinar
Posts: 1353
Joined: Sun Jan 29, 2006 6:29 pm

Post by RatGod »

To u Agram areni ne postoji ali cini mi se ovaj Slovenac isto medjutim ne znam ostali poredak ali je mozda cak i identican u prvih 5!
1000 year-old lords of the walking dead? Chosen avatars of the dark gods leading horrible creatures from another dimension? Ancient members of the civilization who created the very world upon which we wage our wars? Bah! We're skittish mutant rats. We've got a bell. And we're going to ring it till your ears hurt bleed. Bitches.
User avatar
Knight
Posts: 554
Joined: Sat Aug 03, 2002 11:30 am
Location: Net Nation
Contact:

Post by Knight »

Correct use of interpunction is the only thing that can make a diffrence between "I helped mu uncle jack off a horse" and "I helped mu uncle Jack, off a horse."


Turnir deluje zaista dobro, nadam se da cu naredne godine konacno uspeti da nadjem vremena za Arenu. Bilo bi jako lepo da do tada sudjenje izgleda armije postane transparentnije i da se dogodi pre pocetka prve partije kako bi svi igraci znali na cemu su. Metod koji sada koristite bio je kamen spoticanja za prvi Uprising pre xy godina, mislim da je bilo dovoljno vremena da se oseti napredak ;)
srebrni vitez
Posts: 472
Joined: Tue Jan 25, 2005 4:41 pm
Location: Stojni Beograd

Post by srebrni vitez »

И укините оцењивање састава војске. Бесмислено је.
"Пoкa цapь Hикoлaй вoйнy вoeвaл,
Pacпутин eму жeну пoeбaл!"
User avatar
sto mu gromova
Posts: 1089
Joined: Sun Oct 23, 2005 3:29 pm
Location: blok 21

Post by sto mu gromova »

User avatar
Devoted of Slaanesh
Posts: 23
Joined: Sat Mar 31, 2007 2:14 pm
Location: Sofia, BULGARIA

Post by Devoted of Slaanesh »

Wow 56 igracha!!! To ie bilo divno!!! :wink:
User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Post by Megabaja »

Jedna zbilja nesrecna okolnost desila mi se na kraju turnira... izgleda da mi je neko uzeo rulebook, armybook hordes of chaos, i kopiranu bistmensku knjigu. Tuga... :cry:
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
User avatar
teclis
Posts: 2239
Joined: Sun Sep 23, 2007 11:01 am
Location: Basket teren
Contact:

Post by teclis »

Megabaja wrote:Jedna zbilja nesrecna okolnost desila mi se na kraju turnira... izgleda da mi je neko uzeo rulebook, armybook hordes of chaos, i kopiranu bistmensku knjigu. Tuga... :cry:
KAKO???
User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Post by Megabaja »

pa izgleda da su ih nasli... verovatno su ih pomerili negde kada su sakupljali terene i table, pa su ostali tamo... bitno je da ih niko nije uzeo.
superiska!
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Post by Megabaja »

Battle 2

Alexandar Vitolic (Undivided Chaos Mortals)

Na prvi pogled mi se cinilo da sam dobio laganog protivnika. Vidim covjek u godinama, figurice nonsalantno razbacane po stolu, heroji na flankovima unita knightova (taman da ih lance moze izbjec - pa sam ocekivao i slabije poznavanje pravila). Ukratko, ocekivao sam entuzijasta, ono, neciji tata se igra iz zezancije.
Ajme, kako mi je trebao samar...
obrati paznju na deskripciju> decko bi bio knjizevnik par exellence...
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
User avatar
Mrzimsvee
Posts: 3204
Joined: Wed Feb 12, 2003 4:46 pm
Location: Novi Beograd

Post by Mrzimsvee »

ono, neciji tata se igra iz zezancije.
Ovo je extra. Vrh!
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Post by Hypodermic »

Gospode, kako je Kirgan prosao obfuscate samo tako :D Neciji tata koji se igra.. omg ahahaha.
Vrh zaista :D
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
Kirgan
Ser
Posts: 1624
Joined: Mon Sep 06, 2004 12:32 pm
Location: Banovo Brdo Republika

Post by Kirgan »

Zlo zar ne :wink: 8) :twisted:
Josef Quartjin (Enemy Within):

"Zbogom Wittgendorf-e na k...c te nabijem" Sommerzeit 13. 2512.
Locked

Return to “Warhammer”