Kako početi

Locked
Pasteur

Kako početi

Post by Pasteur »

Image

Pregledao sam u poslednjih par dana užasno mnogo postova, što na vašem forumu što na Valhalinom, Agramovom, Arkadiinom...
Ali zanima me par stvari na koje ne mogu naći direktne odgovore. Pa da krenem.

1. Kao totalni početnik da li mi je bolje/više isplati za početak uzeti Battle for the Skull Pass Hobby Set (ako ga ima kod nas ili običan ako nema) ili da odmah krenem sa skupljanjem armije koja me interesuje (za sada mi se Lizardmeni strašno sviđaju ali ima još par koji su mi interesantni)? Orcs/Goblins nisu među njima ali ako krenem odmah sa armijom koja me interesuje ne znam kako da namamim drugove da i oni krenu :twisted: :twisted:
2. Lizardmen Battalion bi u tom slučaju bio dobar start? I čime dopuniti do turnirskih 2250, onako generalno pošto za početak bih skrnavio core units mojim farbanjem.
3. Koliko sam shvatio gosn O(d)liver iz Grifona prodaje odlivke. Da li ti odlivci dolaze u delovima kao i GWovi ili su iscela? Figura ili slično sprue iz kutije? Zanima me kvalitet naspram GWovih jer niko nema ništa protiv istih tako da pretpostavljam da su dobre. Tako da li da uzmem GWove ili njegove za početak iako ne znam šta ima u ponudi.
4. Kada nabavim napokon figure za početno bojenje mi treba primer, to sam shvatio da Cosmos/Happy rade posao umesto GWovog (rekoh visim već par dana na forumima). Boje za početak u zavisnosti od armije a četkice u bilo kom art prodavnici (neko je spominjao NS Art na nekom forumu pa mogu tako da pogledam). Super lepak za figurice a onaj PVA za basing?

Nadam se da nisam pogrešio što sam otvorio nov topic i da su pitanja bila precizna i koncizna, pretpostavljam da je Vama do sada dojadilo da odgovarate po hiljaditi put na jedna te ista pitanja :(
User avatar
teclis
Posts: 2238
Joined: Sun Sep 23, 2007 11:01 am
Location: Basket teren
Contact:

Re: Kako početi

Post by teclis »

ma krenes od bataljona, pa kasnije polako.... poslusaj broja 1, ipak je doticni najstariji i najiskusniji :)
////////////////////////////////////
srecno ti bilo :wink:
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: Kako početi

Post by Dzon Vejn »

Pa Orc igraca imas dosta. Lizardmen igraca imas Vladu iz Valhale (koji obicno ne igra jer je organizator), Otu (koji zivi u USA trenutno) i Bolta Frodu. Dakle sa lizardmenima si "jedinstveniji".

Takodje, lizardi nemaju "random" element, od koga pate orkovi, i imaju jako lep izbor jedinica.

Nekoliko ideja za lizarde:
283 pts - Oldblood na cold one sa halberdom i ligth armor (i magicnim predmetima, sa kojima te necu zamarati, ukratko - moze uvek da pokusa kakav takav save, ima dobru zastitu od magije za sebe i jedinicu i moze uvek da marsira (trci), bez obzira na to sto je protivnik blizu, a prijateljske jedinice se lakse vracanju iz bezanja)

380 pts - Skink chief na ancient stegadonu sa magicnim war spearom (drasticno poboljsava kociju)

440 pts - skink priest level 2 na ancient stegadonu sa 2 scroll-a koja ponistavaju protivnicke magije

182 pts - saurus armijski zastavnik (BSB), na cold one sa light armor shield i halberdom i magicnom zastavom koja te stiti od protivnickog pucanja

3 x 70 pts - 3 jedinice po 10 skinkova

2 x 285 pts - 2 jedinice po 6 cold one knights, obe sa full komandom (zastavnik, muzicar i sampion), i magicnim zastavama (1 ima zastavu koja poboljsava borbeni rezultat, a druga koja ti povecava prvi juris)

2 x 90 pts - 2 jedinice po 3 teradona

total: 2245 pts

to ti je armija koja je orijentisana na tucu. Sve ti je jako brzo (MV 6 ti je najmanji u armiji), glavni unit ima veliki domet jurisa, otporan je na pucanje i magiju i moze uvek da trci, i ima 2 karaktera unutra koji jako lepo biju. Ancient stegadoni ti pruzaju celoj armiji mogucnost da ima 5+ ward save (sto znaci da se svaki model spasava na 5+ na kockici od bilo cega), i jos neke druge lepe stvari.

Druga varijanta je da otpirlike nakrcas maksimalno debelu zabu, sto te izadje skoro 600 poena (imun si ns gotovo sve, imas bas jaku zastitu, itd.), i sa njom 2 mala maga, od kojih je 1 na stegadonu (sto opet znaci da ti cela armija ima 5+ ward save). Imas ogroman unit garde koja stiti zabu, opet 30 skinkova, i sad po stilu igranja - mozes dalje da nakrcavas razordonima / salamanderima, cime bi pojacao pucanje, ili da uzmes teradone i cold one konjicu (sa bonusom na prvi juris), sto ti omogucava da protivnika od pocetka usporis, i smaras, te kupis sebi sto vise krugova napucavanja magijom (posto ti to radis bolje od bilo koga, to ti je neka ideja ;) ).
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
milosh
Posts: 891
Joined: Mon Jun 09, 2008 2:11 pm
Location: Vidikovac

Re: Kako početi

Post by milosh »

Za početak sa gušterima bih ti iskreno preporučio da kupiš stari bataljon kojeg još ima u HS-u. U njemu dobiješ 24 saurusa, 24 skinka i 8 jahača na cold one-ovima. Skinkove ćeš koristiti u svakoj listi bez obzira da li ideš da se biješ ili bacaš magije, saurusi su veoma dobra pešadija koji mogu da izdrže dosta toga a konjanike ćeš, iz ličnog iskustva, slabije koristiti ali uvek možeš da iskoristiš par njih da napraviš heroje na cold one-ovima. Posle bataljona ćeš hteti da kupiš koju jedinicu teradona (2x3 je veoma dobra kombinacija) po kojeg stegadona i možda razordone/salamandere (mada ja preporučujem prve). Na kraju možda razmisliš da kupiš i lorda na karnosauru i imaš odličnu vojsku koja je spremna da se bije. Ako odlučiš da igraš magijski sa gušterima onda je slann logičan izbor. Uz njega preporučio bih da kupiš i dve kutije gardista pošto su vredni svakog dinara/poena i mnoštvo diverzantskih jedinica: skinkove, teradone, razordone i stegadone.

Primer liste bez magičnih itema (za tuču):

Oldblood na Carnosauru - otrpilike 470 poena
Scarvet BSB na cold one-u - 185 poena (preporučujem ti da mu staviš neko magično oružje ili oklop a ne da mu stavljaš magičnu zastavu)
Scarvet na cold one-u - 160 poena
Skink priest sa dva dispel skrola na ancient stegadonu (engine of the gods) - 405 poena
____________________________________
3x10 skinkova skirmishera - 210
20x saurus, puna komanda - 250
2x3 teradona - 180
2 razordona/salamandera - 150
običan stegadon 235
____________________________________
ukupno 2245 poena (poentaža nije precizna jer me je mrzelo da herojima uračunavam mundane opremu :) )
Na sve ovo možeš da praviš varijacije, pa možeš da izbaciš razordone, par saurusa i jednu jedinicu skinkova pa da ubaciš još jednog stegadona. Ovo je samo jedna od opcija, a sa gušterima ih imaš mnogo.

Ako ipak hoćeš da igraš sa magijom onda bih preporučio nešto ovako:

Slan sa dve discipline, magičnim itemima, BSB + warbanner - 475 poena
lvl 2 skink priest sa nekim magic itemima na ancient stegadonu (engine of the gods) - 440 poena
Skink chief na stegadonu sa lensom koji daje 2d6+1 impact hitova - 340
skink priest on foot sa dva dispel skrola (+ daje line of sight slanu) - 115
___________________________________
3x10 skinkova - 210
2x3 teradona - 180
20x Templ garda, puna komanda - 335
2x razordon/salamander - 150
___________________________________
ukupno 2245 poena. I ovde su moguće brojne varijacije. Možeš da smanjiš broj gardista, izbaciš razordone, i zakineš neke poene slanu pa ubaciš još jednog stegija. I ovo je samo jedna ideja ima ih milion.

Nadam se da sam pomogao. Za početak ako odlučiš da igraš sa gušterima razmisli da li hoćeš da se biješ ili da bacaš magije pa na osnovu toga pravi listu i kupuj figure. Kao što si primetio mnoge jedinice se poklapaju u obe liste i lako ćeš kasnije dokupiti šta ti fali i oprobati se i u onom drugo aspektu. Ako ništa drugo onda gušteri imaju mnogo zanimljivih kombinacija koje mogu da naprave.
Image
User avatar
SRBENDA
Posts: 262
Joined: Mon Sep 18, 2006 11:39 pm
Contact:

Re: Kako početi

Post by SRBENDA »

Cek,cek sta to fali Orkovima? :x
Image
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: Kako početi

Post by Dzon Vejn »

Ne fali nista, ima cak i viska, u tome i jeste problem :P ;) (mislim i na broj igraca i na broj "specificnih" pravila).
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
kgkid
Posts: 493
Joined: Thu Nov 18, 2004 8:53 pm
Location: Kragujevac
Contact:

Re: Kako početi

Post by kgkid »

Znaci, Br. 1 je dobro odgovorio.

samo za pitanje pod 4 fali dobar odgovor.

istina je da ce u HS/Grifonu/Valhali da ti, vise nego rado, pokazu fore.
Boje ipak ne kupuj bilo gde.
GW boje su odlicne, Vallejo takodje, Rakhamove su bile ok, ali se one ne kupuju u art shopu. cetkice kupi gde ih nadjes jeftino, ali za bojice ipak idi u HS/Grifon/Valhalu...
kuliraj dete, zivot je pred tobom.
Pasteur

Re: Kako početi

Post by Pasteur »

milosh wrote:Za početak sa gušterima bih ti iskreno preporučio da kupiš stari bataljon kojeg još ima u HS-u...
Hvala na informaciji nisam znao da je još u opticaju. Ali pošto skoro niko ne igra sa njima i ne čudi me. Ispravi me ako grešim ali on ima iste modele kao i novi, izašao je za Lustria kampanju? Sviđa mi se više jer nema Temple Guard unit koji koristim tek kada Slann bude u opticaju na 2k+.
milosh wrote:Nadam se da sam pomogao. Za početak ako odlučiš da igraš sa gušterima razmisli da li hoćeš da se biješ ili da bacaš magije pa na osnovu toga pravi listu i kupuj figure. Kao što si primetio mnoge jedinice se poklapaju u obe liste i lako ćeš kasnije dokupiti šta ti fali i oprobati se i u onom drugo aspektu. Ako ništa drugo onda gušteri imaju mnogo zanimljivih kombinacija koje mogu da naprave.
To sam baš gledao jer šta mi vredi armija ako ne znam da igram. Uniti koji se uklapaju u oba su lepa starter armija od nekih 1k(plus minus koja stotina) sa kojom se može lepo učiti osnove.
kgkid wrote:Znaci, Br. 1 je dobro odgovorio.

samo za pitanje pod 4 fali dobar odgovor.

istina je da ce u HS/Grifonu/Valhali da ti, vise nego rado, pokazu fore.
Boje ipak ne kupuj bilo gde.
GW boje su odlicne, Vallejo takodje, Rakhamove su bile ok, ali se one ne kupuju u art shopu. cetkice kupi gde ih nadjes jeftino, ali za bojice ipak idi u HS/Grifon/Valhalu...
Da, da... Nisam dobro formulisao rečenicu. Shvatio sam koje boje(akrilne) i kako da skidam (isopropil). Ne mogu da se ulogujem na Valhalin site što me živcira ali kada mi prođe rok svratiću do njih, ipak su mi bliži.

joggy wrote:Ja bi jos dodao da razlika izmedju odlivaka i originala nije bas tako zanemarljiva, mada to mozda neces primetiti iz prve. Uz to, GW ima politiku da skoro sve prebaci u plastiku, za koju nemas kopije jer jednostavno ne isplati se piratovati to, a sam kvalitet i detalji na toj plastici su sve bolji i bolji iz godine u godinu (plastikaneri od ove godine imaju bruka detalja)
Hvala :) Stegadon izgleda lepo iako je plastika a i što je broj 1 rekao ima mnogo opcija.
Dzon Vejn wrote:Druga varijanta je da otpirlike nakrcas maksimalno debelu zabu, sto te izadje skoro 600 poena (imun si ns gotovo sve, imas bas jaku zastitu, itd.), i sa njom 2 mala maga, od kojih je 1 na stegadonu (sto opet znaci da ti cela armija ima 5+ ward save). Imas ogroman unit garde koja stiti zabu, opet 30 skinkova, i sad po stilu igranja - mozes dalje da nakrcavas razordonima / salamanderima, cime bi pojacao pucanje, ili da uzmes teradone i cold one konjicu (sa bonusom na prvi juris), sto ti omogucava da protivnika od pocetka usporis, i smaras, te kupis sebi sto vise krugova napucavanja magijom (posto ti to radis bolje od bilo koga, to ti je neka ideja ;) ).
Meni se prvi put i svidela magic heavy armija sa Slannom. To je bila šesta edicija kada je on bio cheesier nego sada. Na mnogim forumima se ljudi bune za sadašnjeg Slanna i Engine da su previše OP. Ali ta 2 mi se uklapaju nekako u Lizardmen fluff - ima nas malo ali zato bež' u brda kada nas vidiš.
No 1 wrote:Starter set ima najmanje kvalitetne figure.
Bataljon je uvek dobar izbor.
Oliver pravi odlivke od metalnih figura a razlika u kvalitetu je zanemarljiva ili je uopste nema s tim sto u zadnje vreme kod GW-a ima sve vise plastike gde u pakovanju dobijas puno raznih dodataka i mogucnosti da armiju napravis osobenom.
U dogovoru sa nekim Lizardmenskim igracima napravi okvirno osnovnu armiju i kreni lagano da nabavljas figure.
U Hoby Store-u ili Grifonu ima uvek ljudi koji ce ti pokazati kako da ofarbas figure.
Hvala na svemu.



Sada još treba da se završi rok... Nadam se da ću moći da se ulogujem na Valhalin site uskoro, jeste da ste Vi veća komuna per se ali oni su mi geografski bliži.
Organizuje li se neki turnir ili promocija u skorije vreme da svratim ako budem imao vremena?
User avatar
milosh
Posts: 891
Joined: Mon Jun 09, 2008 2:11 pm
Location: Vidikovac

Re: Kako početi

Post by milosh »

Pasteur wrote:
milosh wrote:Za početak sa gušterima bih ti iskreno preporučio da kupiš stari bataljon kojeg još ima u HS-u...
Hvala na informaciji nisam znao da je još u opticaju. Ali pošto skoro niko ne igra sa njima i ne čudi me. Ispravi me ako grešim ali on ima iste modele kao i novi, izašao je za Lustria kampanju? Sviđa mi se više jer nema Temple Guard unit koji koristim tek kada Slann bude u opticaju na 2k+.
Ne grešiš, modeli u starom bataljonu su isti kao i u novom samo što je sadržaj drugačiji. U starom dobijaš 24 skinka, 24 saurusa i 8 jahača dok u novom dobiješ 10 saurusa, 10 gardista, 12 skinkova i 8 jahača. Mnogo je bolji posao da kupiš stari ako se već odlučiš za bataljon. Inače nove lizardmenske figure (naročito plastične) su fenomenalne. Stegadon i templ garda izgledaju detaljnije nego ikad :)
Image
User avatar
BoltaFodda
Posts: 160
Joined: Tue Nov 04, 2008 2:39 pm

Re: Kako početi

Post by BoltaFodda »

milosh wrote:
Pasteur wrote:
milosh wrote:Za početak sa gušterima bih ti iskreno preporučio da kupiš stari bataljon kojeg još ima u HS-u...
Hvala na informaciji nisam znao da je još u opticaju. Ali pošto skoro niko ne igra sa njima i ne čudi me. Ispravi me ako grešim ali on ima iste modele kao i novi, izašao je za Lustria kampanju? Sviđa mi se više jer nema Temple Guard unit koji koristim tek kada Slann bude u opticaju na 2k+.
Ne grešiš, modeli u starom bataljonu su isti kao i u novom samo što je sadržaj drugačiji. U starom dobijaš 24 skinka, 24 saurusa i 8 jahača dok u novom dobiješ 10 saurusa, 10 gardista, 12 skinkova i 8 jahača. Mnogo je bolji posao da kupiš stari ako se već odlučiš za bataljon. Inače nove lizardmenske figure (naročito plastične) su fenomenalne. Stegadon i templ garda izgledaju detaljnije nego ikad :)
ispravka, u novom dobijas 20 saurusa. Stari je bolji pazar, narocito za pocetnika, ja bi na tvom mestu kontaktirao Duleta iz HSa (nick Mrzimsveee) i rezervisao stari bataljon.
I myself am a self-proclaimed expert, if I do say so myself.
User avatar
No 1
Posts: 877
Joined: Mon Jan 30, 2006 10:21 am

Re: Kako početi

Post by No 1 »

Zar u novom ne dobijas 20 saurusa?
Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi.

Image
User avatar
milosh
Posts: 891
Joined: Mon Jun 09, 2008 2:11 pm
Location: Vidikovac

Re: Kako početi

Post by milosh »

Štamparska greška, dobiješ 20 saurusa.
Image
User avatar
arborsomniorum
Posts: 410
Joined: Wed Oct 17, 2007 12:49 am
Location: Нови Сад, Србија

Re: Kako početi

Post by arborsomniorum »

За разлику од других чланова Форума, ја имам потпуно другачије мишљење.
По мени, мислим да би требало узети Битку за пролаз Лобање, из више разлога.
Прво, почетник си, а желиш да приволиш и друге да се играју Ратног маља. Купиш ти себи Гуштеролике, и показујеш им како ти имаш лепе фигуре, и даље то неће учинити да и они почну да играју, у већини случајева.
Купиш ли сет где добијаш правилник, две армије, и све остало што је потребно за игру, имаћеш увек спремне армије да научиш некога како се игра, и да га заинтересујеш за игру, много више него са једном армијом, коју сем показивања лепих фигура, не можеш баш много користити.
Стоји да су те фигуре мало лошије прецизне, али то није толико важно, оне су и даље лепе фигуре пер се. Ако су ти и даље ружне фигуре, а ти оне које заинтересујеш за игру, и приволиш да пазаре тај стартер од тебе, а ти себи онда купиш гуштере.
Рецимо, ја сам направио озбиљну патуљачку армију, укрстивши пар стартера и додавши још нешто мало одливака.
Добар начин да се започне играње је и да нађеш још некога, да поделите стартер, па се играте.

Хоби сет стартера не можеш наћи и он се не испоручује осим у Великој британији, нигде другде у свету. Али зато имаш могућности да преко Хоби Стора, Драгона, Валхале, Сигила или било које друге продавнице друштвених игара, наиђеш на праве и квалитетне фарбе за фигуре. Било ГВ, било П3, било нешто друго, али користи специјализоване фарбе. Оне тубе у НС арту можеш користити за терен, али за фигуре никако. Али зато имају јефтине а јако повољне четкице. Шта год да нађеш од ситних четкица у тој радњи, а да је до 300 кинти, узми, то су добре четке за фарбање.

Валхала има следеће среде, па онда на Видовдан, организовано играње у ЦК13. Они су тамо о 4-5 поподне па до 11 увече. Улица је војводе Бојовића 13, када прођеш мађарско позориште, улица која сече је војводе Бојовића. Видећеш црну кућу, не можеш промашити.

Валхалци су људи који у Новом Саду имају највише искуства са играњем ратног маља, тако да у тим терминима ако се појавиш, имаћеш шта да чујеш о игри која те очигледно занима. У сваком случају, нећеш безвезе утрошити време, видећеш неке лепе армије,и чућеш и неке њихове предлоге. Ето толико од мене, надам се да не смета и моје мало другачије мишљење.
User avatar
No 1
Posts: 877
Joined: Mon Jan 30, 2006 10:21 am

Re: Kako početi

Post by No 1 »

Iskreno koja je poenta u tome da kupiš nešto što ti se ne sviđa. Kupiću BFSP i menjaću se goblini za patuljke je u redu razmišljanje ako znaš da želiš da nastaviš da skupljaš patuljke. Ali ako nijedna od njih nije armija koju želiš moraš da računaš da ćeš teško udomiti bilo šta iz tog seta tj. bacanje para za nesigurnu opciju navlačenja drugih. Kupi bataljon vojske koju želiš a drugove odvedi na neki turnir, klub, pokaži im kako to izgleda, ko se primi primio se.
Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi.

Image
User avatar
arborsomniorum
Posts: 410
Joined: Wed Oct 17, 2007 12:49 am
Location: Нови Сад, Србија

Re: Kako početi

Post by arborsomniorum »

Прихватам то што сте ви писали, али ја размишљам овако. Дечко је почетник, из Руме, чини ми се да је рекао. Долази понекад за Нови Сад.
Поента је да се игра тамо, а овде када сврати, где постоји неки клуб, може и да позајми фигуре за игру.Не требају му ако ће долазити ређе тамо где клубова има.
По мени, купити једну армију у месту где немаш играча, је велики ризик, а притом опција је много скупља. Батаљон је барем 20% скупљи од стартера, а стартер даје две армије. Док се науче правила, док се изучи интеракција са тереном, фигуре из стартера су се већ исплатиле. Такође, ја лично када купујем неку игру фигура која нема да се нађе у новом Саду, обавезно купујем две армије, или банде, или чега већ год, јер онда када ми неко дође, или када хоћу да му покажем, имам све што ми треба. Уосталом, Ратни маљ је скуп хоби, па купити стартер је само питање да ли ће после купити две јединице, или једну велику, или ће то учинити пре а неће узети стартер. А са стартером може увек да покаже игру некоме, не мора чекати на Перу, Симу или Мику који имају ту другу армију.

Но ја се слажем и са вашим ставовима, само имам мало другачије гледиште, јер ипак сам из мањег места. У Београду је увек имао неки клуб у коме се увек играло неке игре, овде тога нема. Тренутно осим Меџика, овде не можеш да бираш да негде одеш и играш се било чега другог. А могу само да замислим у Руми, где не постоји ниједан клуб, какво је стање.
User avatar
Kirgan
Ser
Posts: 1624
Joined: Mon Sep 06, 2004 12:32 pm
Location: Banovo Brdo Republika

Re: Kako početi

Post by Kirgan »

Pazi ovako ne postoji jeftin hobi to je stavka koje trebas biti svestan isto kao sto ima ljudi koji ne ostaju na jednoj armiji ili se prelome da ce jednom nedeljno kada imaju vremena da dodju tamo gde mogu da se igraju za Valhalu sada situacija je cudna najbolje je da pitas Iskusinja ili Severijana a ako ne mozes tamo Bg je uvek tu :twisted:
Josef Quartjin (Enemy Within):

"Zbogom Wittgendorf-e na k...c te nabijem" Sommerzeit 13. 2512.
Pasteur

Re: Kako početi

Post by Pasteur »

Ja sam uzeo onaj stari Lizardmen bataljon pre neke 3 nedelje. Samo zbog ispita nemam vremena da se malo vise posvetim.

I da... Zelim da se izvinim cetvorici MtG igraca ciji licni prostor je ugrozio Kinez koji je bio sa mnom. Citav dan nije grindao u Sholazaru pa je bio malo nervozan, tako molim Vas za malo razumevanja.
User avatar
kekenda
Posts: 69
Joined: Thu May 28, 2009 4:41 pm

Re: Kako početi

Post by kekenda »

ja pitam da li je ok da uzmem ovako bataljon dark elfova,imam jednu sorceress i 5 dark ridera pa sam mislio da uzmem bataljon war hidru i mozda bolt thrower??
User avatar
milosh
Posts: 891
Joined: Mon Jun 09, 2008 2:11 pm
Location: Vidikovac

Re: Kako početi

Post by milosh »

Ja bih ti uvek preporučio bataljon za početak :)
Image
Locked

Return to “Warhammer”