Sta mi predlazete za Skorne...

Moderator: Moderators

Locked
User avatar
xclub
Posts: 248
Joined: Mon Nov 28, 2005 6:34 am
Location: Novi Sad, Telep, bezinternetno mesto

Sta mi predlazete za Skorne...

Post by xclub »

Posto sam kupio Skornu... Imam starter i Hexerisa, sta mi predlazete da je jako dobro za igranje i zasto...

Otvoricu temu i na nasem forumu, pa ko gde voli nek izvoli sa savetima...

Unapred zahvalan,

Stef.
Image
User avatar
TheSerbianRaven
Posts: 244
Joined: Tue Dec 20, 2005 6:05 pm

Re: Sta mi predlazete za Skorne...

Post by TheSerbianRaven »

Za pocetak njega :
Image
:roll:
Eiryss, Eiryss, Eiryss kako to zvuci, covece! Ali najbolje je sto ce Kreos ubiti tu Eiryss. Ubice je nezno, ali snazno! Da, to nije onaj Kreos sto je sebe proglasio za jadnika, ne ovo je novi Kreos, epski Kreos, super-grand-exemplar Kreos, kralj zena.
Shark
Posts: 793
Joined: Sat Aug 03, 2002 12:54 am
Location: Chiba City
Contact:

Re: Sta mi predlazete za Skorne...

Post by Shark »

dakle... kupio si skorne da bi pobedjivao? chim trazhish informacije shta je dobro i zashto?

kolko ja kontam, u Warmachines/Hordes-u sve mozhe da bude dobro i sve je dobro zato shto jeste (ili zato shto counteruje neke jedinice)... neki manje, neki vishe al svi su dobri, po meni.

uostalom, neshto shto mozhe biti dobro jednom choveku ne mora nuzhno biti dobro i tebi zbog razlike u stilovima igranja... na svu sretju, ovo nije Warhammer pa da imash probleme tipa "ako nemash ovu jedinicu u listi - gubsh, ako imash ovu - takodje gubish" ali ima nekih stvari bez kojih jednostavno ne bi voleo da igrash (tipa hor i vilmon za menote itd)

Chekaju se Shunka i Pendragon (valjda?) da daju mesnatije informacije :)
The mark of my divinity shalt scar thy DNA!
Up Up Down Down Left Right Left Right B A Start.
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Re: Sta mi predlazete za Skorne...

Post by Shunka »

Pa evo ja se javljam.

Zapravo, ja sa Skornom imam jako malo igracko iskustvo. I igram sa dva najmanje popularna warlocka - Morghulom i Makedom.
I nemam pojma kako u praksi rade Hexeris i Zaal.

Od 'must have' stvari tu su ti Basilisk Krea (jedan od najboljih beastova u igri), Paingiveri (omogucavaju ti da vodis vise beastova), Ancestral Guardian (ja ne znam sta on radi, ali ljudi se kunu u njega) i Titan Canoneer (ima veliki top i pogadja njime stvari).

Elem, Morghul je ubog (ima samo 5 Fury), ali recimo ljudi ga vode u varijanti sa mnogo slonova.

Makeda se vodi sa mnogo trupa - narocito voli svoje shield wall-ove, Cetrate i Karaxe (koji nisu jos izasli).

@Shark
Svi traze informacije sta je dobro i zasto. Jeste poenta igre zabaviti se, ali je cilj igre pobediti. Ovo nije igra za ljude koji ce da sastave 'nasumicno' svoju armiju, redovno gube i posle se zale kako su svi ostali igraci zli munchkini koji igraju samo da bi pobedili.

Na temu toga da je sve dobro... Pa u WM/Hordama nema jedinica koje su beskorisne. Sve moze da se igra. Ali to ne znaci da bilo koja kombinacija moze da radi.
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
Shark
Posts: 793
Joined: Sat Aug 03, 2002 12:54 am
Location: Chiba City
Contact:

Re: Sta mi predlazete za Skorne...

Post by Shark »

ne, ne, daleko od toga.
hteo sam samo da kazhem da i sa random listom chovek mozhe fino da se izigra a da ne bude unishten u prvoj rundi :) mada verujem da tjesh ako si razuman chovek, posle 10 izgubljenih partija sa nekom random listom posle neke n-te partije napraviti manje modifikacije i pretvoriti je u listu koja mozhe da dobije *neke* liste... a mozhda to samo Genetski prichaju iz mene :)

highlight posta je ipak bilo ono da ne lezhi svakom neshto shto mozhe da chuje kao preporuku.
The mark of my divinity shalt scar thy DNA!
Up Up Down Down Left Right Left Right B A Start.
User avatar
TheSerbianRaven
Posts: 244
Joined: Tue Dec 20, 2005 6:05 pm

Re: Sta mi predlazete za Skorne...

Post by TheSerbianRaven »

sto jeste, paingiveri su super. Em su jak support, a anatomical precision moze da bude koristan protiv pesadije sa 1 HP i jakim ARM-om.
Arcuraii menu deluju super - strava modeli, imaju dosta healtha, weaponmasteri sa dobrim P+S bilo melee, bilo ranged.Hog tie je do jaja - cak i bez aim bonusa mogu da gadno zagorcaju zivot nekom heavy warbeastu. Jedino sto su skupi em u poenima, em parama.
Eiryss, Eiryss, Eiryss kako to zvuci, covece! Ali najbolje je sto ce Kreos ubiti tu Eiryss. Ubice je nezno, ali snazno! Da, to nije onaj Kreos sto je sebe proglasio za jadnika, ne ovo je novi Kreos, epski Kreos, super-grand-exemplar Kreos, kralj zena.
User avatar
PainBringer
Posts: 335
Joined: Sat Jul 03, 2004 12:01 pm
Location: 9th Circle

Re: Sta mi predlazete za Skorne...

Post by PainBringer »

Evo jos jednog skorne igraca i njegovih zapazanja. Skorne armiju odlikuje sledece: vrlo visok damage koji nanose, sposobnosti koje pojacavaju napade, sposobnosti koje povecavaju damage, sposobosti koje pojacavaju odbranu. Tu i tamo ima par osobina i carolija koje rade i neke druge stvari, ali sustina je da su oni vojska koja mnoze da mnogo istrpi i da snazno uzvrati. Nemaju osobine koje im olaksavaju prelazak teskog terena, kao ni Advance deployment.

Warlocks:
1. Morghoul - Definitivo, njemu je mesto ili u bitkama od 350 poena, ili kao sekundarni Warlock u bitkama od 1000+ poena. Jedini Skorne Warlock koji nema sinergiju sa trupama, ali zato moze lepo da rai sa zverima (pa ga stoga i preporucujem u bitkama od 350 poena). Ima feat koji je koristan iskljucivo protiv drugog Hordes igraca. Carolije su mu... ne bas spektakularne, Abuse je definiitvno najbolji. Moze da napravi i po 12 napada u rundi, ali mu je snaga mala. Def mu je vrlo visok (17), ali ce umreti bukvalno od jednog jakog udarca. Ima par zanimljivih osobina. Najveca mana: 5 fury-a.

2. Hexeris - Ovo je verovatno najbolji warlock za Skorne. Ima dobre karakteristike, visok Fury, dobar feat (vraca sve pobijene protivnicke jedinice u igru kao tvoje i onda napada s njima) i fine carolije (od kojih posebno valja istaci Deathbringer i Death march). Vrlo je fleksibilan, ima sta da ponudi i trupama i zverima, a moze da udari kad zatreba. Ima i reach.

3. Makeda - Jedini Skorne warlock koji moze da obezbedi jedinicama kakvu - takvu pokretljivost. Brutalna u borbi, cini jedinice vrlo efikasnim dajuci im bonuse na napad i odbranu. Ima 6 fury-a, sto je takodje dobra stvar. Moze da izdaje naredjenja.

4. Tyrant Xerxis - ne toliko dobar kao Hexeris ili Makeda. Njegova upotreba dosta zavisi kako od tvoje liste, tako i od protivnicke. Njegove carolije, feat i osobine su dobre ako igras sa vecim brojem jedinica - jer moze da im podigne broj napada, damage, oklop i omoguci da ne smetaju jedni drugima kada napadaju i pucaju. Ima i jednu korisnu caroliju kojom povecava zverima oklop (Armor of Karaak). Odlicno se bije, ali je spor i mu je Def prosecan. Ima Tough i jos par zanimljivih osobina. On je verovatno Warlock koji najvise pati zbog njegovih 5 fury-a, mada moze da bude sjajan izbor kao drugi Warlock u igrama od 1000+ poena.

5. Zaal - o njemu ne znam preterano, pa necu mnogo pisati. Na drugim forumima ga veoma hvale, ima odlicnu sinergiju sa Immortal-ima i Ancestral guardian-ima. Ima sposobnost da prizove nekog duha, koji moze da napravi prilicnu pometnju na bojistu. Ima vrlo zanimljiv magijski napad i prilicno ubitacan feat.

Units:

Cataphract cetrati - Tesko oklopljeni sa solidnom stetom koju nanose. Sluze kao zid koji ce da primi glavni udarac, a posle da uzvrati. Mogu da se koriste sa bilo kojim Warlock-om jer su dobri i samostalno, ali su vrlo gadni uz Makedu i Xersis-a.

Paingiver beast handlers - izuzetno korisna jedinica koja leci, smiruje i ojacava tvoje zveri i povecava im brzinu, a moze da iznervira protivnicke. Mogu da se vrlo lepo nose sa modelima koji izdrzavaju samo jednu ranu.

Ferox - Konjica, tacnije ratnici na velikim tigrovima. Gadni, oklopljeni, dbro biju - i vrlo pokretljivi.

Praetorians - macevaoci sa po dva napada u rundi. Mekani, ali uz neke warlock-e vrlo opasni.

Venators - pucacka jedinica za Skorne. Nista spektakularno, ali moze da bude korisno.

Immortals - spori ratnici koji snazno udaraju, ali zajedno sa Zaal-om i Ancestral Guardian-ima postaju izuzetno gadni.

Karax - na brojnim forumima se vodi rasprava o tome da li su bolji Karax-i ili Cetrati. Cetrati podnose vise stete (Karax samo jedan poen), ali zato Karax-i mogu da blokirau AoE napade i imaju jos par zanimljivih osobina.

Beasts:

Titani - sto se njih tice, Gladiator i Canoneer su vrlo korisni. Gladiator je dobar za borbu prsa, slam-uje k'o lud, moze da baca jedinice i ima animus koji nije los. Canoneer je samo malo slabiji u borbi prsa u prsa, ali zato nosi top i ima odlican animus. Bronzeback je snazan, ali... ne deluje mi ista korisnije od ove dvojice. Osim ako ne pravis Titan - armiju, naravno.

Basilisk gusteri - Krea (zenski guster) je verovatno najkorisnija zver koju Skorne ima, jer povecava odbranu i oklop tvojih jedinca protiv pucanja, a protivniku smanjuje odbranu i kretanje. Samim tim, tvoje jedinice lakse pogadjaju. Drake (muski guster) je fizicki malo jaci ima zanimljivu osobinu i cini Krea-u jacom ako su oboje u igri, ali i dalje mislim da je Krea MVP.

Kiklopi - Oko njih se takodje mnogo diskutuje: svi se slazu da nisu losi - ali uvek je moguce uzeti nesto jace i korisnije u vecim bitkama. Fantasticni su u bitkama manjih razmera (vidjao sam na forumima liste poput Makeda + 4 Savage-a, sto ne deluje prijatno). Savage ima lep animus koji mu omogucava da naknadno pojacava napad i damage, za Brute-a se ne secam tacno sta radi... :P

Rihnodon - tesko oklopljena zver sa gomilom napada i repom koji moze da bije sve u krugu od 360 stepeni. Deluje prilicno ubitacno.

Solos:

Ancestral guardian - Ako ga koristis na pravi nacin, u odgovarajucoj listi, postaje pravi ubica (uz to, vrlo jeftin ubica). Ne treba ga drzati u listama sa manje modela, posto trazi duse tvojih poginulih ratnika (naravno, sto vise dusa, to je on jaci). Ima vrlo gadnu sinergiju sa Zaal-om i Immortal-ima.

Agonizer - mali, izmuceni titan, koji moze da pravi neke krajnje zle stvari, izmedju ostalog i da utice kako na zveri, tako i na Warjack-ove. Deluje vrlo korisno.

To bi bilo to. Malo je sturo, ali mislim da moze da pruzi dovoljno informacija.
Image
User avatar
xclub
Posts: 248
Joined: Mon Nov 28, 2005 6:34 am
Location: Novi Sad, Telep, bezinternetno mesto

Re: Sta mi predlazete za Skorne...

Post by xclub »

E ovako ljudi prvo da se svima zahvalim, jer su mi sve informacije veoma korisne...

Ne sakupljam skornu radi pobede, vec sada mi fale samo orboros i cygnar, da bih imao sve frakcije po nesto...

No Cygnar kupujem iduceg meseca , vec sam ugovorio cenu... 5000 din za 500 poena sasvim super...

I onda cu preci na sakupljanje armijica po 500 poena... Za legiju sam poklonio svog carniveana drugu, pa cu od Olija uzeti dva komada i imam 500 poena...

Za skornu, uzeo bih bez razmisljanja kreu i beast handlere, ali bih verovatno uzeo i praetorijance...

Sta mislite o cataphract arcuariijima...

Unapred hvala drustvo...
Image
mladjano bugarce
Posts: 449
Joined: Thu Feb 19, 2004 4:48 pm

Re: Sta mi predlazete za Skorne...

Post by mladjano bugarce »

Nemoj da uzimas arkurije odnosno prvo uzmi cetrate pa tek onda njih. Meni je Skorne warlock broj jedan Makeda( da ne bi sedeo i plakao cim vidis difficult terein-pisem pijan-) Broj dva bi bio Zaal samo on ima pomalo specificnu listu-treba ti Ancestral guardian(ako moze dva) i Glineni ratnici + neka jeftina pesadija(e). Posle njih je mnogo spominjani Hexaris a zatim sledi Herxsis i na kraju ubogi grebac.
ImageImage
User avatar
FGSerbia
Posts: 660
Joined: Fri Feb 09, 2007 2:20 pm
Location: Beograd
Contact:

Re: Sta mi predlazete za Skorne...

Post by FGSerbia »

eMorghoul. Nuff said.
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Re: Sta mi predlazete za Skorne...

Post by Dawngreeter »

Makeda FTW, as implied by my signature.

Moje iskustvo kaze da Feroxi jedino cemu sluze je ucardzuju i poginu. Naravno, ja sam los igrac pa je moguce da neko ume sa njima nesto pametno da uradi. Nosaci korneta (Veneratori, odnosn Venatori kako ih zovu ljudi koji vole ispravno da zovu jedinice (tj. svi)) na papiru izgledaju kao da mora da necemu sluze, al' ja ne znam cemu. Hexeris mi je jebeno dosadan, kao Kruger kod Orborosa.

I treba uvesti pravilo da igrac koji postavi Skorne vojsku bez Kree dobije shlag-pitu u lice.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
mladjano bugarce
Posts: 449
Joined: Thu Feb 19, 2004 4:48 pm

Re: Sta mi predlazete za Skorne...

Post by mladjano bugarce »

E. morgul mi se cini kao jedan od najboljih warlocka/kastera u obe igre.
ImageImage
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Re: Sta mi predlazete za Skorne...

Post by Shunka »

mladjano bugarce wrote:E. morgul mi se cini kao jedan od najboljih warlocka/kastera u obe igre.
Znas li da li ga Rick trenutno ima (u radnji, ne u kujni)? Mozda bi trebalo da razmislim da vodim Skornu na 750 turnir, Khador na 350 (Vladimir Tzepesci+popuniti ostatak) i neke vesele Trolove na 500...
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
FGSerbia
Posts: 660
Joined: Fri Feb 09, 2007 2:20 pm
Location: Beograd
Contact:

Re: Sta mi predlazete za Skorne...

Post by FGSerbia »

Shunka
Please follow this link and see the current Skorne stock listed. http://forum.klubzmaj.org/viewtopic.php ... 277#p82277
Cheers.
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Re: Sta mi predlazete za Skorne...

Post by Shunka »

FGSerbia wrote:Shunka
Please follow this link and see the current Skorne stock listed. http://forum.klubzmaj.org/viewtopic.php ... 277#p82277
Cheers.
I know you have him, but it still doesn't necessarily mean I can buy him while you're away.
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
Locked

Return to “Warmachine i Hordes”