PP Krenuo GW/Rackham putem

Moderator: Moderators

Locked
mladjano bugarce
Posts: 449
Joined: Thu Feb 19, 2004 4:48 pm

PP Krenuo GW/Rackham putem

Post by mladjano bugarce »

napravili dobru igru a onda shvatili da zele vile i Mercedese. Krecu poskupljenja a i najave plastike! :evil: :evil: :evil:
ImageImage
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Re: PP Krenuo GW/Rackham putem

Post by Dawngreeter »

Tjah. Razlog za povecanje cena je skroz fer, ne zameram im. Plastika mi ni malo ne lezi al' za sada biram da im verujem na rec. Nista vec godinama nisu zajebali glede kvaliteta, videcemo kako ovo ispadne.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Re: PP Krenuo GW/Rackham putem

Post by Pendargon »

a sta bi sa onim...."Bring it on... if you've got the metal!!!"?
Plastika u wm...bljak.
Jos ako im prepainti padnu na pamet... :roll: :roll: :roll:
Image
ImageImageImageImageImage
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Re: PP Krenuo GW/Rackham putem

Post by Dawngreeter »

Sumnjam da ce biti prepainted. Cak mislim da nikada nece ni krenuti sa plastikom, rekose da samo pokusavaju da nadju mogucu strategiju za odrzavanje starih cena na neki nacin. Licno, pre bih da placam malo vise nego da ima plastike, al' videcemo.

Ipak treba imati u vidu da je globalna ekonomija trenutno u kurcu. Cak i za resource-free grane industrije (iz prve ruke znam za prodaju softvera) se moze osetiti los trend, kamoli za nesto sto u isto vreme i sirovine i benzin jebe (a benzin pogotovo ubi amerikance u zadnjih godinu dana). Zaista ne mogu nesto lose reci za kvalitetnu firmu koja pokusava da smisli nacin da odrzi cene u takvim uslovima.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
TheSerbianRaven
Posts: 244
Joined: Tue Dec 20, 2005 6:05 pm

Re: PP Krenuo GW/Rackham putem

Post by TheSerbianRaven »

Oseca se to i kod nas manjak metala. Kradu ljudi sve zivo - bakarne kablove, sahtove, a sve cesce obilaze cigani sa zapergama i nose stare ves masine, frizidere itd.
Kad ameri svaki dan gube po bog-zna-kolko hamera, nije ni cudo sto im fali metala.
Eiryss, Eiryss, Eiryss kako to zvuci, covece! Ali najbolje je sto ce Kreos ubiti tu Eiryss. Ubice je nezno, ali snazno! Da, to nije onaj Kreos sto je sebe proglasio za jadnika, ne ovo je novi Kreos, epski Kreos, super-grand-exemplar Kreos, kralj zena.
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Re: PP Krenuo GW/Rackham putem

Post by Shunka »

Povecajne cena starih modela - OK.
Plastika u WM/Hordes - nikako. Neka guraju svoj Monsterocalypse koji ce biti PPP...
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
bojan
WH rulesmaster
Posts: 1846
Joined: Thu Aug 22, 2002 8:55 am
Location: Pod belim suncem pustinje
Contact:

Re: PP Krenuo GW/Rackham putem

Post by bojan »

TheSerbianRaven wrote:Oseca se to i kod nas manjak metala...
Ako firma kaze da su figure pskupele 10/15/20/25/30% zbog cene metala/olastike - lazu k'o psi.
U slucaju metalnih figura materijal utice max 10% u konacnoj ceni.
Za plasticne je to i manje.
CYNIC, n.
A blackguard whose faulty vision sees things as they are, not as they ought to be. Hence the custom among the Scythians of plucking out a cynic's eyes to improve his vision.
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: PP Krenuo GW/Rackham putem

Post by Dzon Vejn »

Takoreci: dobro je sto sam kupio sve sto mi treba na vreme :lol:

Salu na stranu, nemam apsolutno nista protiv poskupljenja koja prate godisnju infalciju zemlje porekla.

Imam mnogo sta protiv proizvodjaca poput GWa kod kojih je godisnja inflacija 50% (ako pogledate imperiju - kutija pesadinaca od 20 modela bila 15 funti , pa su pred kraj 6. edicije povecali na 18, pa su sa novim figurama povecali na 24 funte (2 boxa od po 10 modela) - dakle 50%). Sto je placka i razlog zbog kog me savrseno boli uvo da kupujem nove armije. Eh da imamo samo noramlan pristup ebay-u, i 0% poreza za internet kupovinu (umesto 41.6% + 1200 din troskovi carinjenja). :idea:
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Re: PP Krenuo GW/Rackham putem

Post by Dawngreeter »

Upravo sam prosao arbitrarno kroz listu modifikovanih cena. Izgleda da je poskupljenje pojedinacnih artikala u rasponu od 5 do 15% (oko 10% ili malo nize u najvecem broju slucajeva). Uzevsi u obzir pad dolara, problem sa benzinom u americi i sjebano trziste, ja sam sasvim ok sa ovim. Ne mislim da poskupljenje metala za 50% ne faktorise najvecim delom u ovom poskupljenju, kao sto Bojan kaze.

EDIT: takodje bih istakao da nisu svi modeli poskupeli. Artikle koje sam namenski jurio a nisam nasao na listi izmena su starter kutije, Baldur Stonecleaver i Tharn Bloodtrackers. Po velicini liste rekao bih da je verovatno oko trecina artikala prosla bez modifikacija.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
Resurrection
Posts: 1146
Joined: Sun Jan 01, 2006 12:32 pm
Contact:

Re: PP Krenuo GW/Rackham putem

Post by Resurrection »

Nekom je bilo dovoljno dosadno da naprevi "tabelu" promene cena:
http://www.privateerpressforums.com/ind ... =0&start=0
Image
Locked

Return to “Warmachine i Hordes”