POMOC U VEZI MENOTHA

Moderator: Moderators

Locked
zliki
Posts: 25
Joined: Sat Dec 29, 2007 7:37 pm

POMOC U VEZI MENOTHA

Post by zliki »

Igram sa menothom i mnogo su mi zbunjujuci,teski su za igranje.Da li moze neka bilo kakva taktika za Menoth :?: Nesto sto vazi za 500 poena.imam starter,flame gardu i paladina.Kako mogu da iskombinujem jedinice da jedna drugu podrzavaju,jer sam cuo da su sve pomalo krhke,sta da radim sa flame gardom,paladinom :?: Provalio sam da kreos treba da cuci iza warjackova iz startera a daonog sa archnodom cuvaju dva manja.Da li paladin treba da ide sa njima ili da stoji uz flame gardu :?: Imam 6 flame gardova,je li to dovoljno ili mi ih treba vise
User avatar
Bathory
Posts: 786
Joined: Thu Jan 22, 2004 10:15 am

Re: POMOC U VEZI MENOTHA

Post by Bathory »

http://www.privateerpressforums.com/ind ... wforum=137


Link na zvanicnom forumu, o Menotu.
Image
zliki
Posts: 25
Joined: Sat Dec 29, 2007 7:37 pm

Re: POMOC U VEZI MENOTHA

Post by zliki »

hvala :mrgreen:
User avatar
Zekina banda
Posts: 1459
Joined: Tue Dec 20, 2005 8:16 am

Re: POMOC U VEZI MENOTHA

Post by Zekina banda »

Trebaju ti bar jos dvojica gardista + komanda i obavezno hor ili dva. A onda ti trebaju ziloti sa svim dzidzabidzama, pa Vilimon, pa gardian, pa ima tu jos kojesta 8)
Image
Izgubio je sve ko nije razumeo da je pobeda bila nesto drugo
http://offgridttgamers.blogspot.rs/
stari blog http://waxerspasttime.wordpress.com/
zliki
Posts: 25
Joined: Sat Dec 29, 2007 7:37 pm

Re: POMOC U VEZI MENOTHA

Post by zliki »

aja jaj :!: :D
Shark
Posts: 793
Joined: Sat Aug 03, 2002 12:54 am
Location: Chiba City
Contact:

Re: POMOC U VEZI MENOTHA

Post by Shark »

i Devout.
Vassal bi ti trebao ako tjesh itji sa par jackova.

i mog sitnog iskustva sa menotima, skontao sam da za razliku od ostalih frakcija koji podrzhavaju jackove (osim mozhda Cryxa, njima su i pilitji dovoljni), menothi umesto buffovanja ARMa i DEFa jednostavno sprechavaju protivnika da te bije na neki nachin (hor itd). i to je neshto shto valja nauchiti koristiti :)

Bathory bi ti mogao vishe retji o peshadijskim taktikama :)
The mark of my divinity shalt scar thy DNA!
Up Up Down Down Left Right Left Right B A Start.
User avatar
Bathory
Posts: 786
Joined: Thu Jan 22, 2004 10:15 am

Re: POMOC U VEZI MENOTHA

Post by Bathory »

Osnova svake kompetitivne menoth armije:

hor
ark nod (revenger ili guardian)
ziloti + monolit berer
Vilmon

Ostalo zavisi od castera s kojim igras i od nacina na koji igras (heavy jack ili heavyinfantry armije).

Za pocetak koncentrisi se na jednog kastera, Kreos, pa Severius su moj savet i pravi armiju tako da od njih izvuces maximum.
Najbolje je da procitas deo zvanicnog warmachine foruma koji se odnosi na opis jedinica, sta rade, kako se pokazuju u bitci, itd...

Ali najbitnije je da prvo procitas pravila i odigras par pokaznih partija.....
Image
zliki
Posts: 25
Joined: Sat Dec 29, 2007 7:37 pm

Re: POMOC U VEZI MENOTHA

Post by zliki »

jel vilmon onaj paladin,ako jeste da li da ga stavim sa jos dva ili da ide sam.koe su specificne osobine monolith berera
User avatar
Resurrection
Posts: 1146
Joined: Sun Jan 01, 2006 12:32 pm
Contact:

Re: POMOC U VEZI MENOTHA

Post by Resurrection »

Ide sa drugarima pa da su i oni gotovo neunistivi.
Isus cini Zilote hemoridnim izraslinama. Nemeres ih ubiti valjano.

http://battlecollege.wikispaces.com/Monolith
Image
User avatar
dublerius
Posts: 60
Joined: Sun Dec 04, 2005 1:11 am
Location: novi sad, vojvodina, srbija, balkan, europa, stari svet, zemlja, solarni sistem, mlecni put

Re: POMOC U VEZI MENOTHA

Post by dublerius »

ovako ono sto ti treba je da procitas battle college pa po tim opisima da vidis sta ti najvise treba od menotha ono sto svi koriste i svima treba je hor posto su tvoji jackovi nekako losiji od svih drugih(u smislu sporiji su od crix-a meksi od khadora...) ali hor prelazi njihove probleme na najbolji moguci nacin

zealoti su dobri zato sto su bruka jeftini (40poena klasicni 64 sa isusom a 84 puna jedinica sa isusom) i vrlo lako isplate svoje poene dok kada pogledas flameguarda je jako dobra jedinica ali kada su full sa komandom kostaju 120 poena i retko ce se desiti da se isplate ali bar su odlican zid za vecinu stvari :D

svaki od warcastera menja jako igru pa kada ti dosadi kreos pogledaj na battle collegu sve njih i vidi koji ti je najzanimljiviji od njih

od jackova su odlicni repenter(light ark noda) ako caster ima spellove za chanelovanje odna guardian(heavy ark noda + inf buffer) koji je odlican ako imas dosta pesadije koja postaje fearless pored njega i moj licni favorit devout najbolji bodygard u igri i naravno najbolji unique avatar

od soloa je villmon jedan od najjacih u igri i jos ti pomaze vassal ako ides na jack heavy variantu i
repenter ako ides na inf variantu senechal se isto jako dobro pokazao u igri

toliko od mene uz komentar nema lose figure ima samo one koja tebi vise ili manje lezi za igranje :D

ps battle college je na adresi http://battlecollege.wikispaces.com/
burn the infidels in the holy flames of menoth
Image
zliki
Posts: 25
Joined: Sat Dec 29, 2007 7:37 pm

Re: POMOC U VEZI MENOTHA

Post by zliki »

cool hvala :mrgreen: :mrgreen: inace kupio sam isusa pa mi samo fali vilmon
Shark
Posts: 793
Joined: Sat Aug 03, 2002 12:54 am
Location: Chiba City
Contact:

Re: POMOC U VEZI MENOTHA

Post by Shark »

dublerius wrote:ali hor prelazi njihove probleme na najbolji moguci nacin
ne bih se slozhio sa tim. najbolji nachin bi bio da im napucaju ARM i DEF, ili SPD i MAT. shtavishe, hor ne reshava moje probleme, vetj ih samo tebi, kao protivniku, delegira :) ja i dalje imam problem - jackovi su i dalje sporiji od Cryxa i mekshi od Khadora, al makar ne mozhesh da ih pucash ranged/magijama, pa mozhda neshto i urade.

usput, uz Vilmona i Senesschal ide fino, a jedan Reclaimer bi se fino uvukao ako hotjesh da ti caster baca magije i ima dovoljno poena za jackove. fino bi ti ishao uz tu armiju i par light jackova, npr Devouta i Redeemera. ili heavija reckonera. i josh tutnesh vassala da mozhe da puca dvaput.

ima gi raznih taktika, al tje vetjina od njih (ako ne i sve) sachekati da se ja vrnem sa mora, pa da poneku i isprobam u praksi, a ne samo teoriji...
The mark of my divinity shalt scar thy DNA!
Up Up Down Down Left Right Left Right B A Start.
User avatar
xclub
Posts: 248
Joined: Mon Nov 28, 2005 6:34 am
Location: Novi Sad, Telep, bezinternetno mesto

Re: POMOC U VEZI MENOTHA

Post by xclub »

Sta se bunite dobili ste Vasala... TO je bruka jeftin, a bruka dobar solo... Ko nema Vasala a igra Menot, ne zna sta propusta...
Image
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Re: POMOC U VEZI MENOTHA

Post by Pendargon »

napucaju ARM i DEF, ili SPD i MAT. shtavishe, hor ne reshava moje probleme, vetj ih samo tebi, kao protivniku, delegira :) ja i dalje imam problem - jackovi su i dalje sporiji od Cryxa i mekshi od Khadora
Pa sta..? ali su zato jeftiniji (pogledaj crusader/castigator vs beskorisni slayer vs reaper vs sprigan). A ti imas hor da buffuje sve tvoje jackove, a cryx ima da buffuje svoje jackove....paaa.... nista (osim mortenebre, a i ona ograniceno). Tako da, dosta kukanja.
naravno najbolji unique avatar
Ovo je tesko tacno. Arguably, Avatar je verovatno najgori od "velika 4". Tunderhead je bog jack-to-jack warfarea, i unistava pesadiju, behemoth ce ubiti svaku tesku metu svojim armor piercing pesnicama, a ono sto ostane od squishy meta bombardima, Deathjack je imun na chargeve non-reach pesadije, pravi svoj fokus, nema ledja, siri teror, baca magije a Avatar je.... paaaa.... veliki mac na nogama. Cak nema ni open fist da bi koristio sve one cool napade. Jedino sto je autonomus (sto je jedino bitno u 1000 poena). Sve to malo gore, moze u menotu da se dobije za mnogo manje poena.

A sad ozbiljno. Heavy jackovi menotha su uglavnom za ignorisanje... sem mozda castigatora. Ali zato su mu svi lightovi sjajni, od revengera, preko reedemera, do devouta i , donekle, dervisha, imate najjaci spektar light jackova u igri. Use it well.
Image
ImageImageImageImageImage
Shark
Posts: 793
Joined: Sat Aug 03, 2002 12:54 am
Location: Chiba City
Contact:

Re: POMOC U VEZI MENOTHA

Post by Shark »

jeftiniji? zar menothski heavy jackovi nisu u proseku skuplji za, po proseku, slabije statove? :)

daleko od toga da se zhalim, samo spominjem da hor nije ultimativni buff :) da je dobar - dobar je. a uz vazala je josh bolji.
cryxima ionako ne treba nishta vishe od pilitja da bi przhili magijama, dok pistol wraithovi sasvim fino ukucavaju jackove ako ih nisi zashtitio od rangeda. a crippling grasp (ona -4 na sve) ako ih nisi zashtitio od madjija :)

a za ignorisanje heavija... to tjemo josh videti, samo treba malko eksperimentisati imho :)
The mark of my divinity shalt scar thy DNA!
Up Up Down Down Left Right Left Right B A Start.
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Re: POMOC U VEZI MENOTHA

Post by Pendargon »

zar menothski heavy jackovi nisu u proseku skuplji za, po proseku, slabije statove?
Kao sot rekoh, pogledaj kruisadera ili kastigatora, pa kazi gde je on to skuplji i sa slabijim statovima?
a crippling grasp (ona -4 na sve)
Crippling grasp ima JEDAN caster, i on daje samo -2 na SKORO sve...
Image
ImageImageImageImageImage
Shark
Posts: 793
Joined: Sat Aug 03, 2002 12:54 am
Location: Chiba City
Contact:

Re: POMOC U VEZI MENOTHA

Post by Shark »

istina, castigator je 18 poena jeftiniji od reckonera, za iste statove. a crusader je samo 95 poena :) al mi se chini da su ova druga dva vrednija tih 15/33 poena vishe zbog toga shto rade.

crusader ima samo infernal mace i mrda se 4"
reckoner ima assault (kada charguje puca pa udara), ima -2 DEF onom koga upuca, -2 na attacks u dva incha od sebe i concealment. usput ima pucu i mrda se 5" :) mozhda greshim, ali meni to vredi 33 poena :)
The mark of my divinity shalt scar thy DNA!
Up Up Down Down Left Right Left Right B A Start.
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Re: POMOC U VEZI MENOTHA

Post by Pendargon »

ziv bio pa video. Jedini menotski heavy koga cryk postuje je castigator. sve ostalo je boranija, hor ili bez hora...
Image
ImageImageImageImageImage
mladjano bugarce
Posts: 449
Joined: Thu Feb 19, 2004 4:48 pm

Re: POMOC U VEZI MENOTHA

Post by mladjano bugarce »

kastigator je jedini menotski heavy koji resava problem peadije, drugi jack koji nije los, zaboravio sam mu ime je iz osnovne knjige i stavlja pitu od 4 incha sto su sa vazalom 2 pite od 4 incha i kada se na to doda hor i recimo severius sa eye of menoth dobijamo jednog nezgodnog jacka. Problem Avatara je sto do sudnjeg dana ostane zaglavljen u jedinici pesadije a nema bas efikasan nacin za ubijanje istih a prilicno ce ga zaboleti neki ozbiljniji free strike. Ono gde je on jedan od boljih jackova je hardcore gde ima manje pesadije a on leba(fokusa) ne jede.
ImageImage
User avatar
xclub
Posts: 248
Joined: Mon Nov 28, 2005 6:34 am
Location: Novi Sad, Telep, bezinternetno mesto

Re: POMOC U VEZI MENOTHA

Post by xclub »

VANQUISHER... Veoma kul jack... No slazem se da ni Guardian, ni Rekoner, ni Crusader, ni Avatar nisu toliko dobri da bih stavio u armiju, ako zelim da pobedjujem...
Image
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: POMOC U VEZI MENOTHA

Post by Dzon Vejn »

Ja volim Guardiana od menoth heavy warjackova. Ima puno slotova za woundove, arc node je, daje svima okolo imunost (mada je ozbiljna menoth lista i inace imuna na sve), i povrh svega ima ward of retribution, sto je u kombinaciji sa meni omiljenim Krezosom vrlo gadno.
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
mladjano bugarce
Posts: 449
Joined: Thu Feb 19, 2004 4:48 pm

Re: POMOC U VEZI MENOTHA

Post by mladjano bugarce »

On je odlican jer je jedini heavy ark node u igri+ radi puno drugih stvari. ja sam vise pisao o ostalim, nazovimo ih ,kasicnim hevijima.
ImageImage
Shark
Posts: 793
Joined: Sat Aug 03, 2002 12:54 am
Location: Chiba City
Contact:

Re: POMOC U VEZI MENOTHA

Post by Shark »

mladjano bugarce wrote:kastigator je jedini menotski heavy koji resava problem peadije, drugi jack koji nije los, zaboravio sam mu ime je iz osnovne knjige i stavlja pitu od 4 incha sto su sa vazalom 2 pite od 4 incha i kada se na to doda hor i recimo severius sa eye of menoth dobijamo jednog nezgodnog jacka. Problem Avatara je sto do sudnjeg dana ostane zaglavljen u jedinici pesadije a nema bas efikasan nacin za ubijanje istih a prilicno ce ga zaboleti neki ozbiljniji free strike. Ono gde je on jedan od boljih jackova je hardcore gde ima manje pesadije a on leba(fokusa) ne jede.
Redeemer, i to je 3 incha. i dalje, Reckoner mi je bolji jer takodje puca, al true - nema pite...
The mark of my divinity shalt scar thy DNA!
Up Up Down Down Left Right Left Right B A Start.
Locked

Return to “Warmachine i Hordes”