6. edicija FAQ

Sve vezano za ovaj tabletop wargame.

Moderators: Telion, Hypodermic

Locked
User avatar
PeraNekron
Posts: 2231
Joined: Thu Mar 13, 2008 11:31 am
Location: Rov 202

Re: 6. edicija FAQ

Post by PeraNekron »

Mislim da je u jedinici nobova samo painboy ima pravo na Look out, Sir! pravilo, posto je on upgrade character za tu jedinicu.
Mind Uploader wrote:... Kazem ja da je Pera isti Darth Vader, samo bez te moralne dubine...
Hypodermic wrote:Da nije robotech-a ne bih bio ovakakv kakav jesam!
Giga wrote:Realno, sasvim je logicno da mogu bez problema da ih bace sa par stotina metara i da budu prilicno sigurni da tom land raideru nece biti nista
igor wrote:jako je tesko uzimati puno poena jer se igra po knjizi.
User avatar
ZergLord
Posts: 1001
Joined: Thu Dec 14, 2006 2:12 pm
Location: Zemun

Re: 6. edicija FAQ

Post by ZergLord »

Svi nobovi su karakteri, pise u spisku jedinica na kraju knjige.
User avatar
milosh
Posts: 891
Joined: Mon Jun 09, 2008 2:11 pm
Location: Vidikovac

Re: 6. edicija FAQ

Post by milosh »

ZergLord wrote:U tom slucaju imas pravo samo na jedan Look out Sir.
A zbog čega samo jedan kada u knjizi piše da imaš Look out sir za svaku ranu i to jednom po rani, ne može da se šeta posle jednog prebacivanja.
Image
User avatar
PeraNekron
Posts: 2231
Joined: Thu Mar 13, 2008 11:31 am
Location: Rov 202

Re: 6. edicija FAQ

Post by PeraNekron »

Trebalo bi da radi ovako : neko puca na tvoj unit nobova, i napravi ti 10 rana. Ti prvo pobacaj sve armour saveove/feel no pain rollove sto imas (nema sad vise ovome 1, ovome 2, ovome 1 itd, sad sve bacas zajedno). Onda baci onoliko look out sir rollova koliko si primio rana. Cim padnes 2 ili vise look out sir na 4+, najblizi nob umire (posto ima 2 rane), a ostale rane raspodeli na ostale najblize.
Mind Uploader wrote:... Kazem ja da je Pera isti Darth Vader, samo bez te moralne dubine...
Hypodermic wrote:Da nije robotech-a ne bih bio ovakakv kakav jesam!
Giga wrote:Realno, sasvim je logicno da mogu bez problema da ih bace sa par stotina metara i da budu prilicno sigurni da tom land raideru nece biti nista
igor wrote:jako je tesko uzimati puno poena jer se igra po knjizi.
User avatar
deka
Medved ili Jeti? Odlučite sami.
Posts: 1116
Joined: Thu Feb 24, 2005 3:55 pm

Re: 6. edicija FAQ

Post by deka »

I bre, samo nešto bunarite :evil: Nije ovo bre Fantasy 8O

Ako pročitate Look Out, Sir pravilo do kraja videćete sledeće:
If the unit only consist of characters, a Look Out, Sir attempt can still be made, with one character within 6" taking the place of the erstwhile victim if the roll is passed.
Only ONE Look Out, Sir attempt can be made per Wound allocated - once the Wound has been transferred (or not), no further attempts to relocate it can be made.
Image Image
User avatar
milosh
Posts: 891
Joined: Mon Jun 09, 2008 2:11 pm
Location: Vidikovac

Re: 6. edicija FAQ

Post by milosh »

PeraNekron wrote:Trebalo bi da radi ovako : neko puca na tvoj unit nobova, i napravi ti 10 rana. Ti prvo pobacaj sve armour saveove/feel no pain rollove sto imas (nema sad vise ovome 1, ovome 2, ovome 1 itd, sad sve bacas zajedno). Onda baci onoliko look out sir rollova koliko si primio rana. Cim padnes 2 ili vise look out sir na 4+, najblizi nob umire (posto ima 2 rane), a ostale rane raspodeli na ostale najblize.
Pa da, tako nesto sam i ja skapirao, nego lepo pitam ovde da bih znao kako jeste i da ne bih posle tumacio pravila tokom partije ;)
deka wrote:I bre, samo nešto bunarite :evil: Nije ovo bre Fantasy 8O

Ako pročitate Look Out, Sir pravilo do kraja videćete sledeće:
If the unit only consist of characters, a Look Out, Sir attempt can still be made, with one character within 6" taking the place of the erstwhile victim if the roll is passed.
Only ONE Look Out, Sir attempt can be made per Wound allocated - once the Wound has been transferred (or not), no further attempts to relocate it can be made.
Jel moze neko (Dule :pray: ) da mi razjasni ovaj deo. Jer kako ja tumacim za svaku ranu koju karakter popije moze da se uradi jedan Look out sir, a ne da samo jedan Look out sir moze da se uradi po karakteru.
Image
User avatar
Monsterman
Posts: 339
Joined: Fri Jan 27, 2006 2:55 pm
Location: Plane Of Happy Ponies

Re: 6. edicija FAQ

Post by Monsterman »

Evo na BOLSu su uradili jako fin clanak o LoS! gde je sve fino objasnjeno :)
http://www.belloflostsouls.net/2012/07/ ... ation.html
No one leaves...the Monsterican Dream
Ridji
Posts: 314
Joined: Thu Jan 15, 2009 3:08 pm

Re: 6. edicija FAQ

Post by Ridji »

Po ovome ipak nema "tenkovanja" sa nabudzenim karakterima... Sto je odlicno reseno na BOLSu :D
User avatar
joggy
Hronos
Hronos
Posts: 1224
Joined: Sat Apr 06, 2002 6:17 am
Location: Buduca nezavisna Republika Kotez
Contact:

Re: 6. edicija FAQ

Post by joggy »

po meni karakter moze da uzme sve rane, baci sta ima, i onda sta nije proslo look out sir se prenese na nobove, sa tim sto recimo ako imas 2 rane mora umre jedan noob (ako nije intant death), 4 rane=2 mrtva nooba itd.
"Narod u demokratiji ne može da pogreši. Kakva god da je odluka naroda to je odluka Boga." Vulin.
"Potrebno je da vozilo koje vrši transport ima onu ruku napred, da prebacuje... Imaju proizvođači, ja sad ne znam ko su“ Velja.
„Na Beka su pucali amateri, jednom je čak spala kapuljača“ Nesa.
User avatar
milosh
Posts: 891
Joined: Mon Jun 09, 2008 2:11 pm
Location: Vidikovac

Re: 6. edicija FAQ

Post by milosh »

Uffff, to bi bilo gadno bunarenje. Jer ja npr mogu da uzmem Gazgula (ne moram cak ni njega i obican Warboss u mega armoru moze da odradi posao) gurnem ga napred, popije svu paljbu, baci sejvove na 2+ (ako nije AP2) i ono sto ne prodje baci na 2+ da prenese na drugog noba koji ima sejv 4+.
Image
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Re: 6. edicija FAQ

Post by Hypodermic »

Joj, ljudi, ali jako je prosto...
a) ako imaju svi modeli isti save, bacis save-ove, alociras rane, probas Look out sir, i zagine sta zagine. Ako modeli imaju vise rana, kada dodjes do karaktera pokusavas LOS za svaku dodeljenju njemu (roll po roll) dok ili ne zagine ili ti ne ponestane rana. Ili unit ceo ne umre.

b) ako nemaju isti save, prvo dodelis ranu pa bacis save, pa ako ima LOS testiras. Pa rince-repeat. Da, to ce znaciti da cete bacati kockicu po kockicu u nekim slucajevima, jer tako mora. Ne mozes da kazes (kao u gore navedenom slucaju sa ghazkulom) da sve rane idu na njega pa bacis koliko vec save-voa na 2+. Ne, jedna po jedna, allocate, save, LOS if possible, back to top. Allocate, save, LOS if possible, back to top. Allocate, save...


Inace, po onome sto sam video sta je Telion igrao sa svojim Terminatorima plus libby plus kapetan Maximus, procedura pod B iako zvuci poduze radi neverovatno brzo i efikasno.
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
milosh
Posts: 891
Joined: Mon Jun 09, 2008 2:11 pm
Location: Vidikovac

Re: 6. edicija FAQ

Post by milosh »

Hypodermic wrote:a) ako imaju svi modeli isti save, bacis save-ove, alociras rane, probas Look out sir, i zagine sta zagine. Ako modeli imaju vise rana, kada dodjes do karaktera pokusavas LOS za svaku dodeljenju njemu (roll po roll) dok ili ne zagine ili ti ne ponestane rana. Ili unit ceo ne umre.
Mislim da u slucaju nobova nije ovako jednostavno bez obzira sto imaju isti sejv. Mislim da se i njima mora bacati sejv po sejv, jer moze da se desi da kada jedan od njih umre (najblizi jedinici koja je pucala na njih), drugi postaje najblizi model pa on postaje skladiste za preostale rane (a posto nobovi mogu da budu drugacije opremljeni ovo je bitno).
Hypodermic wrote:b) ako nemaju isti save, prvo dodelis ranu pa bacis save, pa ako ima LOS testiras. Pa rince-repeat. Da, to ce znaciti da cete bacati kockicu po kockicu u nekim slucajevima, jer tako mora. Ne mozes da kazes (kao u gore navedenom slucaju sa ghazkulom) da sve rane idu na njega pa bacis koliko vec save-voa na 2+. Ne, jedna po jedna, allocate, save, LOS if possible, back to top. Allocate, save, LOS if possible, back to top. Allocate, save...
Jel si siguran da ide procedura allocate-save-LoS! jer to onda znaci da postavljenjem bossa sa 2+ sejvom ispred jedinice, efektivno svim nobovima dajes 2+ sejv... Logicnije je da bude allocate-LoS!-save.

Meni je sve bilo jasno sto se tice dodeljivanja rana i LoS! pravila (bar dok niste poceli da mi objasnjavate :) ), ono sto me je zanimalo i za sta nisam dobio konkretan odgovor jeste da li se nobovi u jedinici nobova racunaju kao karakteri i da li zbog toga svaki dobija LoS! pravilo (neka mi neko potvrdi ili opovrgne Zergovu tvrdnju). Hvala :D
Image
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Re: 6. edicija FAQ

Post by Hypodermic »

To sto imaju razlicitu opremu vise nije bitno. Gleda se samo da li imaju isti save. To sto imaju vise rana isto nije bitno, dodeljujes na najblizeg dok ne umre. Evo ti primer: Ghaz i 5 nobova popiju 20 rana. Recimo da je svih 20 rana od istog oruzja (posto protivnik moze da bira koja rana se dodeljuje kada. Recimo i da je ghaz prvi u liniji.
1. kako unit ima modele razlicitog save-a. ide prvo dodela pa save, i to dodela po dodela.
2. Ghaz popije ranu, proba sejv na 2+. Ako prodje popije sledecu ranu, proba sejv, itd.
3. ako padne sejv, moze look out sir. Ako prodje look out, drugi nob po tvom izboru popije ranu. Taj drugi nob ne moze LOS od te rane (to je bilo ono "once per wound allocated).
4. Ako (kada) gazgul UMRE SKROZ, ako je ostalo nedodeljenih rana, prva sledeca se dodeljuje na prvog sledeceg noba. On proba sejv - na 4+ bese. Ako padne, moze LOS ako ima Char pravilo.
5. Procedura se nastavlja dok ne nestane rana iz Wound Poll-a.

EDIT:
Meganobs nemaju Char. Nobs, Warbiker Nobs, i Painboy jesu characters.
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
milosh
Posts: 891
Joined: Mon Jun 09, 2008 2:11 pm
Location: Vidikovac

Re: 6. edicija FAQ

Post by milosh »

Hypodermic wrote:To sto imaju razlicitu opremu vise nije bitno. Gleda se samo da li imaju isti save. To sto imaju vise rana isto nije bitno, dodeljujes na najblizeg dok ne umre. Evo ti primer: Ghaz i 5 nobova popiju 20 rana. Recimo da je svih 20 rana od istog oruzja (posto protivnik moze da bira koja rana se dodeljuje kada. Recimo i da je ghaz prvi u liniji.
1. kako unit ima modele razlicitog save-a. ide prvo dodela pa save, i to dodela po dodela.
2. Ghaz popije ranu, proba sejv na 2+. Ako prodje popije sledecu ranu, proba sejv, itd.
3. ako padne sejv, moze look out sir. Ako prodje look out, drugi nob po tvom izboru popije ranu. Taj drugi nob ne moze LOS od te rane (to je bilo ono "once per wound allocated).
4. Ako (kada) gazgul UMRE SKROZ, ako je ostalo nedodeljenih rana, prva sledeca se dodeljuje na prvog sledeceg noba. On proba sejv - na 4+ bese. Ako padne, moze LOS ako ima Char pravilo.
5. Procedura se nastavlja dok ne nestane rana iz Wound Poll-a.

EDIT:
Meganobs nemaju Char. Nobs, Warbiker Nobs, i Painboy jesu characters.
Sve je ovo meni jasno ALI Gazgul i nobovi NEMAJU isti sejv!!! To je deo koji me buni jer mi se cini da nije pravedno da bacam sejv 2+ pa prebacim ranu na noba koji ima sejv 4+.
Image
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Re: 6. edicija FAQ

Post by Hypodermic »

milosh wrote:Sve je ovo meni jasno ALI Gazgul i nobovi NEMAJU isti sejv!!! To je deo koji me buni jer mi se cini da nije pravedno da bacam sejv 2+ pa prebacim ranu na noba koji ima sejv 4+.
Pa bas zato sto nemaju isti sejv bacas kockicu po kockicu - procitaj moj post pazljivije. Ti neces uzeti u saku 20 kockica i baciti ih sve od jednom. TI ces bacati jednu po jednu. A ako Gazgul zaista padne sejv na 2+ i prebaci ga na drugog karaktera, taj drugi moze i 6+ sejv da ima, nebitno je, on ce piti tu ranu. Mozda ti izgleda nepravedno ali ako neces da gazgul pije sve te rane i baca sejv na 2+, pa pridji jedinici sa druge strane, gde gazgul nije najblizi model.
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
milosh
Posts: 891
Joined: Mon Jun 09, 2008 2:11 pm
Location: Vidikovac

Re: 6. edicija FAQ

Post by milosh »

Nije pravedno prema protivniku jer to Gazgulu daje efektivni sejv na 2+ sa rirolom a obicnim nobovima 2+/FnP ;)
Image
User avatar
ZergLord
Posts: 1001
Joined: Thu Dec 14, 2006 2:12 pm
Location: Zemun

Re: 6. edicija FAQ

Post by ZergLord »

Cisto da znate, ako se puca u unit sa razlicitim Sv, pravila za alociranje su malo drugacija: LoS se baca PRE bacanja save-ova. Dakle prvo se alocira rana, pa onda odlucis da li ces da bacas Los, i onda bacis Sv. Kad bacis Sv onda nemas pravo na LoS. Ponavljam, ovo pravilo vazi samo za pucanje, i u CC-u se rane normalno dodeljuju.

I nemojte da bacate jedan po jedan Sv za multiwound modele, bacajte onoliko sejvova koliko je potrebno da model umre. Recimo Marinacki Kapetan baca 3 sejva, padne 1, pa onda baca 2 sejva itd sve dok ne umre ili dok se ne istrosi wound pool. Cisto da bi ubrzali proces.
Jer kako ja tumacim za svaku ranu koju karakter popije moze da se uradi jedan Look out sir, a ne da samo jedan Look out sir moze da se uradi po karakteru.
Ako imas jedinicu karaktera, recimo Ghaz i Nobovi, Ghaz moze da uradi LoS koliko god hoce, ali svaka rana se prebacuje samo jednom. Dakle ne mozes da uradis LoS sa Ghaz-om pa onda da dalje radis LoS sa nobovima i setas tu istu ranu po jedinici.
User avatar
Highborn of Ulthuan
Posts: 152
Joined: Wed Jul 04, 2007 8:26 pm
Location: Karaburma

Re: 6. edicija FAQ

Post by Highborn of Ulthuan »

Jbg Milose,isto tako nije fer kad stoji Draigo ispred svoje jedinice sa fnp + on ima ward na 3+ :wink: ,da ne nabrajam jos kombinacija,tako je kako je.
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Re: 6. edicija FAQ

Post by Hypodermic »

Razmisljas pogresno. To ne daje drugim nobovima 2+ sejv, vec efektivno podize rane gazgulu uz uspesan roll. Jeste ne-fer prema protivniku ali zato protivnik mora da se adaptira - mora se namesti tako da gazgul nije najblizi model i onda razvaljuj. Takodje, mogao sam da nanesem 20 str 4 rane i 4 str9 rana, pa kada gazgul umre od ovih 20 (ili manje) preostale str9 rane dodelim za isntant death i da nemaju FNP.

Nova edicija ostavlja mnogo opcija za svasta. Nije pravedno jedino ako razmisljas linearno. Naravno da cu imati problem da upucam gazgula kojeg jos stite njegovi nobovi sa LOS, ali sam sam kriv ako sve vreme pucam na njega tako da je on prvi u liniji.

Plus, ako drugi karakter puca na njih, svaki to-hit roll od 6 ce biti dodeljen na nekog specificnog Noba (i samim time save je na 4+), itd itd itd.


EDIT: I da, izvinjavam se, zerg je u pravu, u momentu dodeljivanja rane (bez obzira da li je spasena ili ne) se radi LOS. Sto automatski znaci da kako se prebacuje rana pre sejva, nije ne-fer. Ali mozes da prebacis ap2 ranu koja bi ghazgul-u automatski nanela ranu, npr...
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
joggy
Hronos
Hronos
Posts: 1224
Joined: Sat Apr 06, 2002 6:17 am
Location: Buduca nezavisna Republika Kotez
Contact:

Re: 6. edicija FAQ

Post by joggy »

pazi nije to bunarenje tako strasno. ti metnes gazgula napred, marinci te gadjaju plazmama i lascannonima. I opsto marinac bira kada ide koja rana prvo pijes od lascannona, ti prebacis umre jedan noob. padnes 2 od plazme sledece, prebacis, umre jos jedan noob. Tako da se brzo desi da ili nemas vise gazgula ili nema noobova
"Narod u demokratiji ne može da pogreši. Kakva god da je odluka naroda to je odluka Boga." Vulin.
"Potrebno je da vozilo koje vrši transport ima onu ruku napred, da prebacuje... Imaju proizvođači, ja sad ne znam ko su“ Velja.
„Na Beka su pucali amateri, jednom je čak spala kapuljača“ Nesa.
User avatar
milosh
Posts: 891
Joined: Mon Jun 09, 2008 2:11 pm
Location: Vidikovac

Re: 6. edicija FAQ

Post by milosh »

OK, sada je sve jasno, čak je sve onako kako sam i mislio, nego ste me bacili u dilemu sa različitim tumačenjima. I ovako i nije toliko strašno po protivnika koji igraju protiv Gazgul/Nobz ili Drago/Paladins komboa.
Image
User avatar
PeraNekron
Posts: 2231
Joined: Thu Mar 13, 2008 11:31 am
Location: Rov 202

Re: 6. edicija FAQ

Post by PeraNekron »

Nije sad toliko strasno, kao nekad sto je bilo. Ghazghkull i nobovi su i dalje prebijaci bez premca, ali sad nema vise wound abuse, i slicnih gluposti, a i feel no pain je sada 5+. Prvo resetanje i rokanje, posto ima premeasure sve, a vozila/transporti se raskantaju nikad lakse (osim ako nisu flyeri), dovoljno glancinga i ode battle wagon, pa fleet vise ne dodaje dodatni movement, nego reroll charge/run distance, pa onda overwatch, i jos se modeli sklanjaju iz prvog reda, a modeli u mega armouru su slow and purposeful, sto znaci da ne mogu run da rade, a battle wagon moze maksimalno da se pomeri 6'' da bi mogao da chargujes posle disembark itd itd. Tesko Ghazghkull i ekipa stignu do rucka sad...:D
Mind Uploader wrote:... Kazem ja da je Pera isti Darth Vader, samo bez te moralne dubine...
Hypodermic wrote:Da nije robotech-a ne bih bio ovakakv kakav jesam!
Giga wrote:Realno, sasvim je logicno da mogu bez problema da ih bace sa par stotina metara i da budu prilicno sigurni da tom land raideru nece biti nista
igor wrote:jako je tesko uzimati puno poena jer se igra po knjizi.
Ridji
Posts: 314
Joined: Thu Jan 15, 2009 3:08 pm

Re: 6. edicija FAQ

Post by Ridji »

Moze i 7 inca da se pomeri. Blagosloveni red paint :D
User avatar
milosh
Posts: 891
Joined: Mon Jun 09, 2008 2:11 pm
Location: Vidikovac

Re: 6. edicija FAQ

Post by milosh »

PeraNekron wrote:a battle wagon moze maksimalno da se pomeri 6'' da bi mogao da chargujes posle disembark itd itd.
Pa da pomeri se vozilo sada 6" ali posle toga pesadija moze da se krece 6" sto efektivno cini kao sto se u petoj ediciji kretalo 12" ;)
Image
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Re: 6. edicija FAQ

Post by Hypodermic »

Svi mi koji smo danas igrali i lepo deklarisali SVE assaulte pa onda birali na koji ce da ide overwatch... smo pogresili.

Vizuelno pomagalo:
Image
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
ZergLord
Posts: 1001
Joined: Thu Dec 14, 2006 2:12 pm
Location: Zemun

Re: 6. edicija FAQ

Post by ZergLord »

Znao sam. :roll:
User avatar
deka
Medved ili Jeti? Odlučite sami.
Posts: 1116
Joined: Thu Feb 24, 2005 3:55 pm

Re: 6. edicija FAQ

Post by deka »

Ako me sećanje ne vara, Zerg i ja smo tako i igrali...
Image Image
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Re: 6. edicija FAQ

Post by Hypodermic »

deka wrote:Ako me sećanje ne vara, Zerg i ja smo tako i igrali...
Mozda i jeste vas dvojca, ali su mene ispravljali neki razni cudni ljudi oko stola da treba drugacije... rekoh, samo da razjasnim ;)
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
Mrzimsvee
Posts: 3207
Joined: Wed Feb 12, 2003 4:46 pm
Location: Novi Beograd

Re: 6. edicija FAQ

Post by Mrzimsvee »

I sta sad hoces da kazes?

Da je neko birao na koga ce da puca kada si ga chardzovao sa dva junita?
Sada je skoro nemoguce chardzovati sa dva junita jedan osim ako ih ne chardzujes sa dva monsterous creatures unita ili nekim unitima kojih je ostalo malo.
"They shall be my finest warriors, these men who give of themselves to me. Like clay I shall mould them, and in the furnace of war forge them. They will be of iron will and steely muscle. In great armour shall I clad them and with the mightiest guns will they be armed. They will be untouched by plague or disease, no sickness will blight them. They will have tactics, strategies and machines so that no foe can best them in battle. They are my bulwark against the Terror. They are the Defenders of Humanity. They are my Space Marines and they shall know no fear."
Emperor of mankind – on the Creation of the Space Marines.

"By reason. By truth. I have learned how your hearts and minds function. With that lore, I brought peace to this culture."
"--At the cost of freedom."
"Peace reigns, as I reign. I wouldn't expect your to understand. You are a little man, with little dreams."
"--You've ushered in the peace of the graveyard. Peace, at the cost of surrendering all choice, all freedom. The city lies in terror, forced to live by the standards you place upon our shoulder."
"Yes...yes."
"--But every sin...is punished, but punished by death, no matter the crime. No matter the scale of the sin. The people of the city live in silence, lest a single word earn them death for speaking out against you."
"Yes. Listen. Listen to the sound of raw silence. Is it not serene?"
- Night Haunter addressing a gathering of Nostraman nobles

"Your presence does not surprise me, Assassin. I have known of you ever since your craft entered the Eastern Fringes. Why did I not have you killed? Because your mission and the act you are about to commit proves the truth of all I have ever said or done. I merely punished those who had wronged, just as your False Emperor now seeks to punish me. Death is nothing compared to vindication."
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Re: 6. edicija FAQ

Post by Hypodermic »

Da, hocu da kazem da je neko birao. Mozda pokusam charge prvo sa jedinicom koja je veca (ali na 10, 11 incha udaljenosti) pa ako uspe - uspe, ako ne, jbga. Ali ako uspe, nema overwatcha ni na jedinicu koja je bila 4 incha udaljena, jer je unit sad engage-ovan. A mozda sam zeleo da ne puca na taj unit koji je bio 4 incha udaljen, na primer, pa sam namerno prvo deklarisao skoro nemoguc charge.
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
PeraNekron
Posts: 2231
Joined: Thu Mar 13, 2008 11:31 am
Location: Rov 202

Re: 6. edicija FAQ

Post by PeraNekron »

Ako se jedinica disembarkuje iz Night Scythe-a (koji je supersonic flyer transporter sa posebnim pravilima sto se tice disembarka - ima u FAQ, sad se to zove Invasion Beams), da li moze da se embarkuje u isti, posto u BRB pise da se ne moze raditi embark/disembark iz flyera u zoom mode (a supersonic flyeri ne mogu hover mode, samo zoom mode)?
Mind Uploader wrote:... Kazem ja da je Pera isti Darth Vader, samo bez te moralne dubine...
Hypodermic wrote:Da nije robotech-a ne bih bio ovakakv kakav jesam!
Giga wrote:Realno, sasvim je logicno da mogu bez problema da ih bace sa par stotina metara i da budu prilicno sigurni da tom land raideru nece biti nista
igor wrote:jako je tesko uzimati puno poena jer se igra po knjizi.
User avatar
Mrzimsvee
Posts: 3207
Joined: Wed Feb 12, 2003 4:46 pm
Location: Novi Beograd

Re: 6. edicija FAQ

Post by Mrzimsvee »

A oni isto tako moze da ne puca na taj skoro nemoguc charge. I da ti saceka onu na 4", naravno ako ti taj skoro nemoguc charge ne uspe.
"They shall be my finest warriors, these men who give of themselves to me. Like clay I shall mould them, and in the furnace of war forge them. They will be of iron will and steely muscle. In great armour shall I clad them and with the mightiest guns will they be armed. They will be untouched by plague or disease, no sickness will blight them. They will have tactics, strategies and machines so that no foe can best them in battle. They are my bulwark against the Terror. They are the Defenders of Humanity. They are my Space Marines and they shall know no fear."
Emperor of mankind – on the Creation of the Space Marines.

"By reason. By truth. I have learned how your hearts and minds function. With that lore, I brought peace to this culture."
"--At the cost of freedom."
"Peace reigns, as I reign. I wouldn't expect your to understand. You are a little man, with little dreams."
"--You've ushered in the peace of the graveyard. Peace, at the cost of surrendering all choice, all freedom. The city lies in terror, forced to live by the standards you place upon our shoulder."
"Yes...yes."
"--But every sin...is punished, but punished by death, no matter the crime. No matter the scale of the sin. The people of the city live in silence, lest a single word earn them death for speaking out against you."
"Yes. Listen. Listen to the sound of raw silence. Is it not serene?"
- Night Haunter addressing a gathering of Nostraman nobles

"Your presence does not surprise me, Assassin. I have known of you ever since your craft entered the Eastern Fringes. Why did I not have you killed? Because your mission and the act you are about to commit proves the truth of all I have ever said or done. I merely punished those who had wronged, just as your False Emperor now seeks to punish me. Death is nothing compared to vindication."
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Re: 6. edicija FAQ

Post by Hypodermic »

Apsolutno da, moze da kaze da nece, i da ceka moj drugi assault. Isto tako mogu da budu dve jedinice na podjednakoj udaljenosti od dve protivnicke, i moja prva kaze charge na njegovu prvu - ako assault uspe, moja druga kaze na njegovu drugu. Ali ako assault ne uspe iz razloga loseg rolla i/ili overwatcha, moja druga moze da odluci da assaultuje prvu, bez rizika od overwatcha.

@Pera:
Mislim da ne. Isto kao sto i kod valkire i stormravena mozes iskrcavanje ako se krecu preko 12 (posebna pravila njihova iz kodeksa), ali ne moze ukrcavanje.
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
PeraNekron
Posts: 2231
Joined: Thu Mar 13, 2008 11:31 am
Location: Rov 202

Re: 6. edicija FAQ

Post by PeraNekron »

Tomb Spyder, koji je Monstrous Creature, u svom profilu nema naznaceno da ima close combat weapon, medjutim, ovako pise u osnovnoj knjizi pravila:
No Specified Melee Weapon :

If a model is not specifically stated as having a weapon with
the Melee type, it is treated as being armed with a single close
combat weapon.
E sad, on moze za 10 poena da kupi Fabricator Claw Array, koji izmedju ostalog kaze :
The Fabricator Claw Array is a close combat weapon.
Da li to znaci da ako mu kupim Claw, on dobija dodatni napad, (da umesto 2 ima 3 napada), zbog pravila za additional close combat weapons?

Ovako pise u knjizi pravila:
However, it's worth
remembering that if a model has two or more Melee weapons
he gains +1 Attack in close combat.
Mind Uploader wrote:... Kazem ja da je Pera isti Darth Vader, samo bez te moralne dubine...
Hypodermic wrote:Da nije robotech-a ne bih bio ovakakv kakav jesam!
Giga wrote:Realno, sasvim je logicno da mogu bez problema da ih bace sa par stotina metara i da budu prilicno sigurni da tom land raideru nece biti nista
igor wrote:jako je tesko uzimati puno poena jer se igra po knjizi.
User avatar
Monsterman
Posts: 339
Joined: Fri Jan 27, 2006 2:55 pm
Location: Plane Of Happy Ponies

Re: 6. edicija FAQ

Post by Monsterman »

Isto pitanje za Wraithove, posto nema naznaceno oruzje i ako mu se uzme Particle Caster, koji je pistol, da li onda ima extra napad?
No one leaves...the Monsterican Dream
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Re: 6. edicija FAQ

Post by Hypodermic »

Ja mislim da dobijate +1, ali bih voleo da Dule kao nekron Overlord to potvrdi.

Pitanje:
Smash pravilo daje da ti polovis broj napada da bi duplirao snagu. Medjutim, wording je "it halves it's Attack characteristics". Da li to znaci da se bonus napadi od charge, additional cc weapon ili cega vec dodaju POSLE ovog prepolovljavanja?
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
Mrzimsvee
Posts: 3207
Joined: Wed Feb 12, 2003 4:46 pm
Location: Novi Beograd

Re: 6. edicija FAQ

Post by Mrzimsvee »

A. No +1A
Because the no specified rule only applies during the assault phase.
The upgrade CCW substitutes the existing CCW.
Because count as having a weapon is not the same as having a weapon.

B. +1A
The no specified weapon rule is about the model itself. If in the codex entry there is no specific mention of a CCW then the models automatically gets one.
Upgrades never substitute anything, unless they specifically mention it.
Count as having a CCW is the same as having one using faq rulings.
The necron codex was designed for 6th, so the fact that the fabricator claw is mentioned as a CCW, was put in with the "no special weapon rule in mind".
"They shall be my finest warriors, these men who give of themselves to me. Like clay I shall mould them, and in the furnace of war forge them. They will be of iron will and steely muscle. In great armour shall I clad them and with the mightiest guns will they be armed. They will be untouched by plague or disease, no sickness will blight them. They will have tactics, strategies and machines so that no foe can best them in battle. They are my bulwark against the Terror. They are the Defenders of Humanity. They are my Space Marines and they shall know no fear."
Emperor of mankind – on the Creation of the Space Marines.

"By reason. By truth. I have learned how your hearts and minds function. With that lore, I brought peace to this culture."
"--At the cost of freedom."
"Peace reigns, as I reign. I wouldn't expect your to understand. You are a little man, with little dreams."
"--You've ushered in the peace of the graveyard. Peace, at the cost of surrendering all choice, all freedom. The city lies in terror, forced to live by the standards you place upon our shoulder."
"Yes...yes."
"--But every sin...is punished, but punished by death, no matter the crime. No matter the scale of the sin. The people of the city live in silence, lest a single word earn them death for speaking out against you."
"Yes. Listen. Listen to the sound of raw silence. Is it not serene?"
- Night Haunter addressing a gathering of Nostraman nobles

"Your presence does not surprise me, Assassin. I have known of you ever since your craft entered the Eastern Fringes. Why did I not have you killed? Because your mission and the act you are about to commit proves the truth of all I have ever said or done. I merely punished those who had wronged, just as your False Emperor now seeks to punish me. Death is nothing compared to vindication."
User avatar
Mrzimsvee
Posts: 3207
Joined: Wed Feb 12, 2003 4:46 pm
Location: Novi Beograd

Re: 6. edicija FAQ

Post by Mrzimsvee »

Hypodermic wrote:Ja mislim da dobijate +1, ali bih voleo da Dule kao nekron Overlord to potvrdi.

Pitanje:
Smash pravilo daje da ti polovis broj napada da bi duplirao snagu. Medjutim, wording je "it halves it's Attack characteristics". Da li to znaci da se bonus napadi od charge, additional cc weapon ili cega vec dodaju POSLE ovog prepolovljavanja?
Mislim da je tako.
"They shall be my finest warriors, these men who give of themselves to me. Like clay I shall mould them, and in the furnace of war forge them. They will be of iron will and steely muscle. In great armour shall I clad them and with the mightiest guns will they be armed. They will be untouched by plague or disease, no sickness will blight them. They will have tactics, strategies and machines so that no foe can best them in battle. They are my bulwark against the Terror. They are the Defenders of Humanity. They are my Space Marines and they shall know no fear."
Emperor of mankind – on the Creation of the Space Marines.

"By reason. By truth. I have learned how your hearts and minds function. With that lore, I brought peace to this culture."
"--At the cost of freedom."
"Peace reigns, as I reign. I wouldn't expect your to understand. You are a little man, with little dreams."
"--You've ushered in the peace of the graveyard. Peace, at the cost of surrendering all choice, all freedom. The city lies in terror, forced to live by the standards you place upon our shoulder."
"Yes...yes."
"--But every sin...is punished, but punished by death, no matter the crime. No matter the scale of the sin. The people of the city live in silence, lest a single word earn them death for speaking out against you."
"Yes. Listen. Listen to the sound of raw silence. Is it not serene?"
- Night Haunter addressing a gathering of Nostraman nobles

"Your presence does not surprise me, Assassin. I have known of you ever since your craft entered the Eastern Fringes. Why did I not have you killed? Because your mission and the act you are about to commit proves the truth of all I have ever said or done. I merely punished those who had wronged, just as your False Emperor now seeks to punish me. Death is nothing compared to vindication."
User avatar
Brother Coa
Posts: 240
Joined: Sun Nov 28, 2010 4:01 pm

Re: 6. edicija FAQ

Post by Brother Coa »

Jer moze neko da mi pojasni ovo:
znam da ako su tviji saveznici "battle brothers" mogu da uzmu I IC od druge armije. Ali da li njegove sposobnosti vaze samo za saveznicki battleforce ili vaze za celu tvoju armiju?
Npr: IG + SM, IC je Creed i sada da li Creed moze da iskoristi svoj Tactical Genious da Infiltrira SM Land Raider?
United we stand!!!
Enemies of Man, fear our wrath!!!
User avatar
bojan
WH rulesmaster
Posts: 1846
Joined: Thu Aug 22, 2002 8:55 am
Location: Pod belim suncem pustinje
Contact:

Re: 6. edicija FAQ

Post by bojan »

Dule ce potvrditi ali sam prilicno siguran da je odgovor da.

PS. Sta ce ti Creed za to kada to radi onaj marinac bajker (i to za celu vojsku)?
CYNIC, n.
A blackguard whose faulty vision sees things as they are, not as they ought to be. Hence the custom among the Scythians of plucking out a cynic's eyes to improve his vision.
Locked

Return to “Warhammer 40k: Živ je Slaneš, umro nije”