POCETNICKA PITANJA

Sve vezano za ovaj tabletop wargame.

Moderators: Telion, Hypodermic

Post Reply
User avatar
xclub
Posts: 248
Joined: Mon Nov 28, 2005 6:34 am
Location: Novi Sad, Telep, bezinternetno mesto

Post by xclub »

3. Ma nema ga u knjizi, ali holy orb je izmisljen posto je knjiga nastala, ima ga u black templarima.... No nebitno, mi ovde racunamo kao da ga nema...

Jos pitanja...

1. Ako deo nekog unita, vidi samo jednu metu, a drugi samo drugu, da li se to racuna da mogu da se raspodele hici...

2. Sta se desi ako mi se na leman russu desi da dobijem 1 na gets hot oruzju...

3. Koliko VI terena trpate na tablu za igru od 1000 pt i 1500 pt?....

Hvala na brzini i na odgovorima...
Image
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Post by Hypodermic »

3. iz predhodnog - ako je u black templarskoj knjizi, onda samo black templars. Simple as that.

1. Ako si stvarno toliko lose srece da jedan tvoj unit do pola vidi jednu stranu protivnickog unita a druga polovnia vidi drugu stranu (tipa ima jedno dugacko brdo izmedju), ja bih procenio da oni koji vide jednu stranu bace prvo kockice za tog jednog (ili dva nesrecnika), pa onda za drugu stranu isto tako. Ali ovo je jaaaako ekstremna situacija (do sada mi se nije dogodilo ovako nesto obicno mi se dogadja da svi vide makar deo jedinice).

2. Nema get's hot na vozilima, i to ti pise u knjizi pored opisa "get's hot". Znaci tenku ne biva nista.

3. Optimalna kolicina terena za 40k partiju je izmedju 1/6 i 1/5 table. Znaci uzmite sav teren koji hocete da koristite i nagurajte ga u jedan cosak table. Kada popuni otprilike jednu petinu onako gusto pakovano, onda ga raposredite po tabli da ima nekog smisla (preporucujem neuracunjivu osobu). Golden recommendation - ako igrate obicnu misiju a ne nesto specificno, ne bi trebalo da ima vise od dva 4+ covera na tabli.

Jos nesto?
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
xclub
Posts: 248
Joined: Mon Nov 28, 2005 6:34 am
Location: Novi Sad, Telep, bezinternetno mesto

Post by xclub »

1. Sta se desava sa tenkovskim sponzorima ako vide jedan samo jedan unit a drugi samo drugi.... I neko rece moze jedan napad bs 2, na drugu jedinicu./... Ima li to ikakve veze sa pravilima...

2. Ako mi se jedinica krije iza tenka, a delom se vidi samo jedan truper, da li kada me neprijatelj gadja, dobijam cover save od tenka...

3. Koliko se krece i napada drednot...

4. Kako se gadja sa bikeova... Imam neke boltere na bikeovima, i jos neke mogu da nabudzim, pa jer to znaci da oni sa svim pucaju...

5. Da li kada uzimam command platoon moram da uzmem i 4 trupera, osim officira...

6. Da li postoji nesto za ig da ne mora da ima svoj retinue, da je sam a da se racuna kao hq...

Zaista hvala na odgovorima, ....
Image
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Post by Hypodermic »

Hmmm.. interesantno mi je sto neka od ovih pitanja imaju odgovor ako samo otvorite rulebook, ali ajde :D

Ajmo redom:

1. Sponsto koji ne vidi jedinicu nece pucati. jedini nacin da taj sponsor puca na drugu jedinicu je ako tenk ima machine spirit u sebi a koliko znam to imaju samo Land Raideri.

2. Nemas cover save od tvog tenka (bilo bi mnogo zar ne? Onda bih ja svu svoju boraniju stavio iza monstrous creature-a i rekao "aha! Cover save!"). Ako ti se delom vidi samo jedan trooper, taj trooper se ili vidi ili ne vidi (tj gledas da li je vecina postolja vidljiva ili nije). Ako je vidljiv samo njega moze da upuca.
Medjutim: Tenk iza drugog tenka jeste obscured target.

3. Dreadnought kao i svaki walker se ponasa kao regularna jedinica. Znaci move up to 6 i posle assault (ako ima sta) up to 6. Posto je vozilo moze pucati sa svim oruzjima koje nosi ako mu to dozvoljava kretanje tj: Za ne kretanje puca svime sto nosi ili jednim ordnance, a ako se krece puca sa dva svoja ili jednim ordnance. Kako Dreka retko kada i ima vise od 2 ourzja mocices uvek da pucas sa njim. Ako udje u dificult terrain, baca d6 i ako dobije keca postaje imobilisan kao i svako vozilo. U hth-u ima svoj ws, i svi pogotci na njega u hth-u se gledaju na front armor. Svaki put kada treba da baci na tabeli za glancing ili penetrating hit, bez obzira od rezultata svaki od tih rolova se racuna kao jedna rana za potrebe combat resolutiona. Za svaki imobilised, shaken or stunned rezultat koji si dobio, dreka u sledecoj rundi ima toliko manje napada (do minimalnih 1). Ako izgube hth, posto nemaju Ld tretiraju se kao fearless i piju jedan ekstra glancing hit ako ih outnumberuju 2:1 ili vise (ali samo jedan, bez obzira koliko ih outnumberuju).
Mislim da je to sve sto se tice dreka. Baci pogled u pravilnik, sve ovo i tamo pise.

4. Bilo koje oruzje ugradjeno u bike (znaci ugradjeno, ne da si ga rucno dokupio) se moze pucati bez obzira da li je heavy ili rapid fire i da se i dalje kreces i da assaultujes. Mozes pucati sa onoliko oruzja koliko imas vozaca bajka, znaci samo assault bike marinacki sa dva vozaca moze pucati sa 2 oruzja. Ako ti imas vozaca bajka na obicnom bajku i dokupio si mu rcimo plasmu, on ce pucati ili twin-linked bolterima ili tom plasmom.

5. Ako ti u codex-u za imperijalnu gardu pise da uz komandira MORA da ide retinue tj da uz njega moraju ta 4 troopera, onda da. Recimo za broodlord hq choise pise da moras da uzmes retinue.

6. Vidi 5.
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
joggy
Hronos
Hronos
Posts: 1224
Joined: Sat Apr 06, 2002 6:17 am
Location: Buduca nezavisna Republika Kotez
Contact:

Post by joggy »

boco, i ti malo da procitas pravila :lol:

Ako se samo jedan model vidi iza tenka, onda samo taj model moze da zagine. Nema cover od tenka.

Ima dosta marinackih masina koje mogu da uzmu power of machine spirit za 30 poena, a land raider to samo ima automatski, medjutim to mu ne daje ability da puca u drugu metu, vec u istu metu oruzjem koje inace nije mogao da upotrebi, sa BS2 (recimo, moze da puca sa drugim lascannonom iako se kretao), kao i to da moze da se krece unapred cak i kada ne moze inace usled recimo glansing resulta na tabeli.

Drednot je Wlaker, pa kao takav ne moze da se imobilise ulaskom u diff ground, vec isti tretira isto kao i pesadija (sto uglavnom znaci da baca dve D6 i bira rezultat sa jedne od tih kockica).

Holy orb je specijalno oruzje koje koriste samo black templari, ne moze da ga koristi ni jedna druga lista marinacka ili nemarinacka
"Narod u demokratiji ne može da pogreši. Kakva god da je odluka naroda to je odluka Boga." Vulin.
"Potrebno je da vozilo koje vrši transport ima onu ruku napred, da prebacuje... Imaju proizvođači, ja sad ne znam ko su“ Velja.
„Na Beka su pucali amateri, jednom je čak spala kapuljača“ Nesa.
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Post by Hypodermic »

Joggy, a ti malo procitaj moje postove, sve si rekao isto sto i ja :P Istina da se walkeri krecu kao pesadija (znaci 2d6) ali i dalje prolaze difficult terrain test, i ako ga padnu, imobilisani su (pogledaj u rulebook-u). Za to da se jedan model vidi iza tenka i da samo njega mozes da upucas, i to sam rekao.
... Ako je vidljiv samo njega moze da upuca.
Rekao sma i da holy orb mogu da koriste samo black templari zato sto se nalazi u njihovom codex-u. I sad ako planiras da mi citas bukvicu sto nisma procitao pravila, prvo procitaj moje postove pa nemoj da dupliras :P

Jedino sto si dodao je machine spirit upgrade za koji istina nisam znao (retko kad ga iko uzima kada igra protiv mene tako da...)
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
xclub
Posts: 248
Joined: Mon Nov 28, 2005 6:34 am
Location: Novi Sad, Telep, bezinternetno mesto

Post by xclub »

Ljudi pod jedan hvala na odgovorima, pod dva ne morate se tuci recima... Obojica ste imali dobru nameru da mi objasnite pravila, i na tome zavrsite. Niko nije mene hteo da zajebe, a nije ok da neko govori drugom da je los sto je pogresio pri objasnjavanju... (ovo je bila samo hipoteticka recenica, nemojte je uzimati za dati slucaj)....

Jos jednom hvala na brzim i zaista korisnim odgovorima...
Image
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Post by Hypodermic »

xclub, erhm, ne znam kako ovo da ti kazem, ali ja i joggy pricamo sasvim civilizovano :) na 40k sekciji nema onoliko animoziteta koliko na whfb sekciji. Hvala tebi na brizi, i hvala ti na pitanjima.

Side note: ako zelite da ucestvujete sada na ovom mini turniru, bilo bi preporucljivo da apsolvirate pravila jako dobro, zato sto ce biti nekih house rules da zacine bitke. Sta god da vam nije jasno, pitajte.
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
xclub
Posts: 248
Joined: Mon Nov 28, 2005 6:34 am
Location: Novi Sad, Telep, bezinternetno mesto

Post by xclub »

J averovatno necu bitti u zemlji vec od dvatesetog, tako da moracu da Vas i ovaj put ne upoznam...

Sto se tice turnira, ja pravim negde posle srpske nove godine jedan mali turnir, ili posle januarskog roka, pa se nadam da ce ovaj put biti nekog i iz bg-a

U vezi sa pravilima, slazem se u potpunosti. Moramo pod hitno nauciti sva bez izuzetka, da bismo se i bolje igrali, a i da bismo presli na visi nivo, barem sto se scene u ns u wh40k tice...

Poz i hvala (bice novih pitanja uskoro, kada se neka bitka ovde u nsu zapodene...)...

Nabacite i neke slike sa turnira, pa da vidim iz Nemacke, kako ste se zabavljali...

Poz,
Stefan.
Image
User avatar
Resurrection
Posts: 1146
Joined: Sun Jan 01, 2006 12:32 pm
Contact:

Post by Resurrection »

Ja sam mlad njub i nalozio sam se da pokusam igrati sa Nekronima.
Citajuci razne army liste po netu i komentare na pojednine jedinice zaintereovala me kudjenje i hvaljenje Scrab swarmowa u svrhe unistavanje tenkica, pomocu disruption fielda, naravno.

Moje pitanje je bilo kolika je verovatnoca da grupica Kraba ubije tenak?

E pa uz dovoljno dosade i znaja teorije verovatnoce sam izracunao sledece:

8 swarm base-ova tj. 6 swarm base-ova koji chrge-uju (isti je br napada pa je bilo lakse za racunati u 2 razlicite situacije) ima sansu da unisti glancing hit-om bilo koje vozilo u 49,1403876130906% slucajeva.

E sad, novo pitanje je: Jal to valja jal ne valja?
Image
User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Post by Megabaja »

onaj ko zna sta rade scarabi ti, jednostavno nece dozvoliti da aoni stignu. njih ubija dupla snaga u odnosu na tafnes po bazama, a ne ranama, sto dodatno olaksava posao.
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
User avatar
Bata Bole
Posts: 224
Joined: Fri Nov 07, 2003 11:47 am
Location: Bgd

Post by Bata Bole »

i ja nisam siguran da se za Dreku baca test za tezak teren.

Kolikome secanje sluzi pise da korisiti pravila pesadija.
Zamisli sistem u kom se pravila ne menjaju svake dve godine.
Zamisli sistem u kom ne moras da prepravaljas postojece i da stalno dokupljujes nove jedinice.
Zamisli sistem u kome nema ultimativnih kombinacija armijskih listi. -> false statement otkad Misa izvodi 3 konjice u wedg-u :)

Istorijski wargame ;)
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Post by Hypodermic »

dakle, citiram:
"All walkers move in the exactly the same way as infantry, so they can move up to 6" in the movement phase and then charge up to 6" in the assault phase if the enemy is in range. Difficult terrain affects walkers just as it does infantry - moving into, out of or through difficult terrain requires a roll of two D6, using the highest result as the maximum distance they may move that turn. If walkers fail a dangerous terrain test, they are immobilized."

Ako mene pitate to znaci da prolaze dangerous terrain test kada udju u teren. Ostala vozila prolaze ovaj test malo drugacije koliko sam procitao (u zavisnosti koliko su se kretala i sl) ali ostala vozila mogu da budu unistena skroz u terenu. Ako mislite da nisma upravu nadjite mi FAQ ili nesto slicno de pise da walkeri ne prolaze dangerous terrain test kada ulaze u difficult terrain.

EDIT: moja greska, tabela na kraju knjige kaze da walkeri prolaze test jedino ako je posebno naglaseno da je to parce terena i dangerous i difficult.
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
ZergLord
Posts: 1001
Joined: Thu Dec 14, 2006 2:12 pm
Location: Zemun

Post by ZergLord »

Ako Tyrantu dam Shadow in the Warp, da li Perils of the Warp ne uticu ni na koga?
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Post by Hypodermic »

Da, ne postoji perils of the warp. Uopste.
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
joggy
Hronos
Hronos
Posts: 1224
Joined: Sat Apr 06, 2002 6:17 am
Location: Buduca nezavisna Republika Kotez
Contact:

Post by joggy »

ah, sad je jasno.
Dangerous terrain nije difficult terrain
Dangerous terrain su oni fini tereni koji niko od nas ne koristi, a koji su po meni lepo smisljeni, gde recimo kaze da postoji neka biljka koja prozdire ljude, zivo blato, itd itd.

Edit: sad sam video da si i ti editovo, tako da ovo sto sam nabrbljao nema nikake veze :)
"Narod u demokratiji ne može da pogreši. Kakva god da je odluka naroda to je odluka Boga." Vulin.
"Potrebno je da vozilo koje vrši transport ima onu ruku napred, da prebacuje... Imaju proizvođači, ja sad ne znam ko su“ Velja.
„Na Beka su pucali amateri, jednom je čak spala kapuljača“ Nesa.
User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Post by Megabaja »

Dangerous terrain nije difficult terrain
:applause:
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
User avatar
Rover
Posts: 1150
Joined: Fri Feb 13, 2004 6:46 pm
Location: In DooRs

Post by Rover »

da li hq koji je independent character, moze da se diplojuje u transport vozilo u kojem je neka od jedinica(trupa na primer)
"I like my women like i like my cannons: Big, Loud and full of fire"
User avatar
ZergLord
Posts: 1001
Joined: Thu Dec 14, 2006 2:12 pm
Location: Zemun

Post by ZergLord »

Valjda moze ako mu stavis te trupe kao njegov retinue...
User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Post by Megabaja »

da, da ... u slucaju da je prikljucen unitu koji je vec u vozilu.
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
User avatar
Rover
Posts: 1150
Joined: Fri Feb 13, 2004 6:46 pm
Location: In DooRs

Post by Rover »

chek znachi mogu da ga prikljuchim tom unitu iako nije to njegov retinue
"I like my women like i like my cannons: Big, Loud and full of fire"
User avatar
opsidiannight
Чика Дринки
Posts: 2113
Joined: Sun Nov 03, 2002 2:53 pm
Location: Beograd

The Power Of the Machine Spirit

Post by opsidiannight »

The Power Of the Machine Spirit ti omogucava da tim oruzjem pucas i u drugo vozilo. BS 2, pa izvoli.
Image
"This time, next year, we'll be millionaires!"
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Post by Hypodermic »

Sta ce Slovicev komentar za Machine spirit ovde, ne znam, pitanje je za charactere i retinue. Character moze da se pridruzi bilo kojoj jedinici, cak i onoj koja mu nije inicijalno retinue. Niko te ne sprecava da pridruzis Heroja na bajku squadu bikera, zar ne? Iako mu bike squad nije ponudjen kao retinue ;)
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
Bata Bole
Posts: 224
Joined: Fri Nov 07, 2003 11:47 am
Location: Bgd

Re: The Power Of the Machine Spirit

Post by Bata Bole »

opsidiannight wrote:The Power Of the Machine Spirit ti omogucava da tim oruzjem pucas i u drugo vozilo. BS 2, pa izvoli.
ne mozes u drugo vozilo, mozes u istu metu ali sa oruzjem kojim nisi mogao da pucas jer si se kretao preko 6''.

to je promena u odnosu na 3. ediciju i nas bivsi saigrac zubor me tu prosvetlio citajuci pravila i trazeci nacina kako da pobedi neukrotive vukove. 8)

power of machine spirit je idealan za twin-linked oruzja!
Zamisli sistem u kom se pravila ne menjaju svake dve godine.
Zamisli sistem u kom ne moras da prepravaljas postojece i da stalno dokupljujes nove jedinice.
Zamisli sistem u kome nema ultimativnih kombinacija armijskih listi. -> false statement otkad Misa izvodi 3 konjice u wedg-u :)

Istorijski wargame ;)
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Post by Hypodermic »

Mozes i u drugo vozilo. Proveri sa duletom, bas smo pricali o tome. A provericu i ja u ponedeljak - utorak kada pogledam tacno pravila.
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
Bata Bole
Posts: 224
Joined: Fri Nov 07, 2003 11:47 am
Location: Bgd

Post by Bata Bole »

Hypodermic wrote:Mozes i u drugo vozilo. Proveri sa duletom, bas smo pricali o tome. A provericu i ja u ponedeljak - utorak kada pogledam tacno pravila.
Proveri to jel moze da ima ozbiljne implikacije na Land Rider Crusaider:

- prvo LRC isprangija sve na jednu metu osim twin-link AC
- zatim puca sa Power of Machine Spirit i twin-link AC na drugu metu. jeste da je BS 2 ali je twin link oruzje pa se sve sto nije 5 i 6 re-reoll-uje ( a zna se da AC juri sestice zbog rendinga pa mu BS 2 i idgovara na neki nacin zbog re-reroll-a).

u War Gear je dato dobro objasnjenje za Power of Machine Spirit pa pogledaj i to.
Zamisli sistem u kom se pravila ne menjaju svake dve godine.
Zamisli sistem u kom ne moras da prepravaljas postojece i da stalno dokupljujes nove jedinice.
Zamisli sistem u kome nema ultimativnih kombinacija armijskih listi. -> false statement otkad Misa izvodi 3 konjice u wedg-u :)

Istorijski wargame ;)
User avatar
opsidiannight
Чика Дринки
Posts: 2113
Joined: Sun Nov 03, 2002 2:53 pm
Location: Beograd

Machine

Post by opsidiannight »

Mislis kretao do 6 inca. Odnosno: "Oruzje kojim nisi moga da pucas je si se kretao".
Image
"This time, next year, we'll be millionaires!"
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Post by Hypodermic »

Koliko se ja secam, mislim da moze - taj primer koji si naveo za LRC bas moze, recimo Dule i ja smo pricali o baal predatoru i steta sto ti ne mozes sa njim da uzmes power of the machine spirit. Bicu u HS_u sutra ceo dan skoro pa cu da bacim pogled i na pravila i na Wargear, ali koliko se dobro secam, mozes. Jeste malo imba, ali jbga.

U novom blood angel codex-u cak je i wording zeznut, samo pise da vozila koja su se kretala 6 incha i manje mogu da pucaju sa jendim ekstra oruzjem sa BS2, cak i ako je shaken ili stunned. Pa ti vidi sta je pisac hteo da kaze.
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
opsidiannight
Чика Дринки
Posts: 2113
Joined: Sun Nov 03, 2002 2:53 pm
Location: Beograd

Machine Spirit

Post by opsidiannight »

Hte je da kaze da sva imaju Machine Spirit, mozda.
Image
"This time, next year, we'll be millionaires!"
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Re: Machine Spirit

Post by Hypodermic »

opsidiannight wrote:Hte je da kaze da sva imaju Machine Spirit, mozda.
Bwahahahahaha.... Ne. U spisku naoruzanja tenkova samo Land Raideri imaju machine spirit. Ostali ne mogu ni da ga izaberu kao opciju.
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
bojan
WH rulesmaster
Posts: 1846
Joined: Thu Aug 22, 2002 8:55 am
Location: Pod belim suncem pustinje
Contact:

Re: Machine Spirit

Post by bojan »

Hypodermic wrote:...Bwahahahahaha.... Ne. U spisku naoruzanja tenkova samo Land Raideri imaju machine spirit. Ostali ne mogu ni da ga izaberu kao opciju.
Samo kod Blood Angels-a.
Svi ostali (ukljucujuci i Dark Angels) mogu da ga uzmu za Rhino/Razorback/Vindicator/Predator/Whirlwind familiju.
CYNIC, n.
A blackguard whose faulty vision sees things as they are, not as they ought to be. Hence the custom among the Scythians of plucking out a cynic's eyes to improve his vision.
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Post by Hypodermic »

Cak i Dark angels? Znam da je ovo samo za Blood Angels codex, odatle sam i citao, ali i Dark angels mogu MAchine spirit? goddamn...
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
opsidiannight
Чика Дринки
Posts: 2113
Joined: Sun Nov 03, 2002 2:53 pm
Location: Beograd

DAngels

Post by opsidiannight »

Naravno Boco, pa mi smo "The First Founded". I pritom nam je gene seed "The Purest". A ne kao kod nekih.
Image
"This time, next year, we'll be millionaires!"
User avatar
KRVAVI
Posts: 2
Joined: Sun May 18, 2003 12:16 pm
Location: Gorkomorsk

Post by KRVAVI »

Dark Angelima samo Land Raideri imaju PoMS, za druga vozila nema te opcije.
"Get 'em boyz!
Dakka Dakka Dakka!
WAAAAGH! THE ORKZ!
WAAAAGH!"

- Rotgob, Ork strategist
User avatar
SRBENDA
Posts: 263
Joined: Mon Sep 18, 2006 11:39 pm
Contact:

Post by SRBENDA »

Kako rade stikkbombs/frag granate?Da li se kosristi BS da bih ih bacio, kako funkcijonisu i vrede li cemu (posto orkove to kosta 1Pts. po modelu)?
Image
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Post by Hypodermic »

ako se stickbomms racunaju kao frag granade, onda rade ovako:
Svaki model naoruzan sa njima kada assaultuje protivnike u coveru racuna se kao da ima inicijativu deset. Kako i momci koji su u coveru imaju inicijativu deset od covera, udarate istovremeno. Naravno, ovo ne utice na power fist / power klaw (jer kod orkova to klaw ili claw? pitam cisto informativno :) ) jer za njih kaze da udaras inicijativom 1 i nikakvi bonusi se ne mogu dodati na tu inicijativu.
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Post by Megabaja »

pa stikabombs se koriste u napadu na vozila. pri tome koristis pravila za pogadjanje vozila u close combatu. i da veoma su efikasne jer rad d6x2 + 6 na armor vozila.
frag granate se koriste da bi udarao istovremeno sa protivnikom, kada chargujes jedinicu u coveru. inace imaju snagu 4 i prilicno su beskorisne.
inace, bombe se ne bacaju...
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
User avatar
xclub
Posts: 248
Joined: Mon Nov 28, 2005 6:34 am
Location: Novi Sad, Telep, bezinternetno mesto

Post by xclub »

Ok, ovako od nedavno igram nekrone, i buni me kako oni destroyeri tretiraju difficult terrain, jer imaju 12 u movement fazi...

I jos nesto onaj night bringer hoda sest, ili moze da dodje negde nekako malo brze...
Image
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Post by Hypodermic »

za sve sto se krece 12 incha prilikom kretanja ili assaulta (tipa beasts i cavlary) a da mora da prolazi difficult terrain test, baca kockice kao sto i treba, a zastim najvecu dobijenu mnozi sa dva.
Ali to tebe apsolutno neinteresuje jer se destroyer lord tretira kao jetbike, iliti jednostavno preleti preko difficult terena i krece se full 12 incha neometano. Pogledaj pravila za jetbikes.
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Post by Megabaja »

vaistinu, boco. a ktan ide sest i to je to...
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
Post Reply

Return to “Warhammer 40k: Živ je Slaneš, umro nije”