POCETNICKA PITANJA

Sve vezano za ovaj tabletop wargame.

Moderators: Telion, Hypodermic

Post Reply
User avatar
PeraNekron
Posts: 2231
Joined: Thu Mar 13, 2008 11:31 am
Location: Rov 202

Re: POCETNICKA PITANJA

Post by PeraNekron »

E u persun,znaci samo 12'' rapid fire,bez obzira na max range od oruzja. Ja mislio half range,al dobro. A sto se tice crusadera...fin tenk,sasvim lepo satire sitnu pesadiju (genestealere:) ). Ali je zato veoma upadljiv i cesto se nadje u sitauciji kada jednostavno nije u stanju da se spasi od masovne paljbe. Nije kao moj monolith (ima Living Metal,sto znaci nema nikakvog extra bonusa za penetrate,i.e. no rending,monstrous penetrate,melta itd.)koji se naguzi negde,pa ga ti pomeri,mada ima ljudi koji su jako uspesni u tome,je li tako Boco? :D . Na land raideru radi rending,melta efekat i ostale tricarije. A ja imam gauss effect,koji radi auto glancing hit na penetration roll of 6 8) (ne gleda se snaga i AV,samo roll to hit,pa samo 6 radi glancing,osim ako nije jace oruzje pa moze penetrate).
Mind Uploader wrote:... Kazem ja da je Pera isti Darth Vader, samo bez te moralne dubine...
Hypodermic wrote:Da nije robotech-a ne bih bio ovakakv kakav jesam!
Giga wrote:Realno, sasvim je logicno da mogu bez problema da ih bace sa par stotina metara i da budu prilicno sigurni da tom land raideru nece biti nista
igor wrote:jako je tesko uzimati puno poena jer se igra po knjizi.
User avatar
opsidiannight
Чика Дринки
Posts: 2113
Joined: Sun Nov 03, 2002 2:53 pm
Location: Beograd

Re: POCETNICKA PITANJA

Post by opsidiannight »

I onda dodje cika Ork sa svojim magnetnim minama i napravi toster od monolita. Ozbiljno, ako igras protiv Orcova pazi. Mada trebao bi neki Ork ovo da potvdi po novom kodeksu.
Image
"This time, next year, we'll be millionaires!"
User avatar
meloras
Posts: 723
Joined: Sat Oct 18, 2003 1:20 pm
Location: Novi Beograd

Re: POCETNICKA PITANJA

Post by meloras »

Evo jos jedno zanimljivo pitanje:
Staticna vozila,koja su pritom warmashine,da li (tacnije da li ce) imati overwatch mogucnost?(za neupucene,overwatch je mogucnost da model ili jedinica ostane u svom potezu potpuno nepomican i da nepuca,necimo da ceka iza coska,a u protivnikovom potezu da ga prekine i zapuca na njega).Mislim da sam to video po ovim 5th ed. pravilima,pa neznam da li ce toga biti ili ne.Konkretno je u pitanju necron pylon koji je od samog starta immobile.
Mind Uploader

Re: POCETNICKA PITANJA

Post by Mind Uploader »

Da li marinacki bibliotekar moze da baci Veil of time ili Might of heroes ako je vec u close combatu (combat koji se nastavlja iz proslog kruga)?
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Re: POCETNICKA PITANJA

Post by Hypodermic »

Overwatch je nestao sa trecom edicijom.

Sto se librariana tice, moze da baca psihicke moci u svom potezu. Ne znam da li se zahteva da bude van cc-a da bi koristio psihicke moci, to bi vec morao da proverim u pravilniku.
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
Mind Uploader

Re: POCETNICKA PITANJA

Post by Mind Uploader »

Naravno da moze samo u svom potezu...
Neko ga asoltuje, prezive obojca i onda dolazi pitanje posto je lockovan u cc-u da li moze da koristi moci...
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Re: POCETNICKA PITANJA

Post by Hypodermic »

Koliko sam upoznat, moci koje nisu instead of shooting, vec su na pocetku assault faza se mogu raditi cak i ako si lock-ovan u hth. Mada, kako nemam rulebook kod sebe, neka neko ko ima okrene stranu gde su psionics, pa nek procita :D
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
bojan
WH rulesmaster
Posts: 1846
Joined: Thu Aug 22, 2002 8:55 am
Location: Pod belim suncem pustinje
Contact:

Re: POCETNICKA PITANJA

Post by bojan »

Mind Uploader wrote:Da li marinacki bibliotekar moze da baci Veil of time ili Might of heroes ako je vec u close combatu (combat koji se nastavlja iz proslog kruga)?
Da i da.
CYNIC, n.
A blackguard whose faulty vision sees things as they are, not as they ought to be. Hence the custom among the Scythians of plucking out a cynic's eyes to improve his vision.
Mind Uploader

Re: POCETNICKA PITANJA

Post by Mind Uploader »

Razmisljam da pocnem da pravim marinacke lascannon tarantula gun postove za koriscenje u apokalipsi...
Kako vam se cini ideja? Je l' nece smarati?
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Re: POCETNICKA PITANJA

Post by Hypodermic »

Nije bas "pocetnicko pitanje" ali nece smarati, naravno. Trebaju ti delovi od razorbacka za turret, i nesto za nogice (tipa sam sprue i malo greenstuff-a). Ja imam 2 komada u planu/izgradnji, donecu sutra pa baci pogled. I ako imas jos pitanja na ovu temu (tj vezano za apokalipsu, ne za osnovna pravila), daj da splitujem temu.
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
meloras
Posts: 723
Joined: Sat Oct 18, 2003 1:20 pm
Location: Novi Beograd

Re: POCETNICKA PITANJA

Post by meloras »

Kako sljakaju marinacki traitovi u apocalipsi?Jel jos mogu da se koriste i ima li tu nekih ogranicenja?
User avatar
Mrzimsvee
Posts: 3205
Joined: Wed Feb 12, 2003 4:46 pm
Location: Novi Beograd

Re: POCETNICKA PITANJA

Post by Mrzimsvee »

Mogu da se koriste i imaju ista ogranicenja kao u normalnoj partiji.
"They shall be my finest warriors, these men who give of themselves to me. Like clay I shall mould them, and in the furnace of war forge them. They will be of iron will and steely muscle. In great armour shall I clad them and with the mightiest guns will they be armed. They will be untouched by plague or disease, no sickness will blight them. They will have tactics, strategies and machines so that no foe can best them in battle. They are my bulwark against the Terror. They are the Defenders of Humanity. They are my Space Marines and they shall know no fear."
Emperor of mankind – on the Creation of the Space Marines.

"By reason. By truth. I have learned how your hearts and minds function. With that lore, I brought peace to this culture."
"--At the cost of freedom."
"Peace reigns, as I reign. I wouldn't expect your to understand. You are a little man, with little dreams."
"--You've ushered in the peace of the graveyard. Peace, at the cost of surrendering all choice, all freedom. The city lies in terror, forced to live by the standards you place upon our shoulder."
"Yes...yes."
"--But every sin...is punished, but punished by death, no matter the crime. No matter the scale of the sin. The people of the city live in silence, lest a single word earn them death for speaking out against you."
"Yes. Listen. Listen to the sound of raw silence. Is it not serene?"
- Night Haunter addressing a gathering of Nostraman nobles

"Your presence does not surprise me, Assassin. I have known of you ever since your craft entered the Eastern Fringes. Why did I not have you killed? Because your mission and the act you are about to commit proves the truth of all I have ever said or done. I merely punished those who had wronged, just as your False Emperor now seeks to punish me. Death is nothing compared to vindication."
Mind Uploader

Re: POCETNICKA PITANJA

Post by Mind Uploader »

Ima li neko neku taktiku za marinacke bajkere u inace shooty listi?
Ja sam ih vodio ranije i bilo je jako zabavno, ali mislim da su se retko kada otplatili...
Razmisljao sam da vodim jedan shooty skvod (dve melte bajkerima i plazma pistolj+cc weapon sampionu) i jedan cc skvod (nekoliko cika sa bolt pistoljima i sampion sa thunder hammerom i stitom koji daje inv save na 4+ u cc-u).
Ideja je da ih koristim da jurim protivnikove devastator skvodove, usamljena vozila i slicno... Kao i za klejmovanje objectiva. Tako da nesto kapiram da je cc varijanta bolja...
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Re: POCETNICKA PITANJA

Post by Hypodermic »

pa sam si sebi odgovorio. Neka cc varijanta sa 3 bajka koji vrebaju tamo negde na boku iza sume nije losa uopste. Ako ti treba nesto za shootu listu, onda ti trebaju assault bajkovi :)
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
zliki
Posts: 25
Joined: Sat Dec 29, 2007 7:37 pm

Re: POCETNICKA PITANJA

Post by zliki »

mislim da ima nesto da kada je komesar u jedinici konskripta da ona....................... dali ogrini moraju uvek da polazu its dark in there :?: sta ako je sa njima neki karakter koji kaze da su firles :?:
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Re: POCETNICKA PITANJA

Post by Pendargon »

Uvek polazu :"it's dark in there". Ako je karakter sa njima, izgubi fearless
Image
ImageImageImageImageImage
User avatar
bojan
WH rulesmaster
Posts: 1846
Joined: Thu Aug 22, 2002 8:55 am
Location: Pod belim suncem pustinje
Contact:

Re: POCETNICKA PITANJA

Post by bojan »

Pendargon wrote:Uvek polazu :"it's dark in there"...
Ako imaju Bonehead-a ili je oficir u 6(ili12)" onda ne moraju.
CYNIC, n.
A blackguard whose faulty vision sees things as they are, not as they ought to be. Hence the custom among the Scythians of plucking out a cynic's eyes to improve his vision.
User avatar
d00m1n80r
Posts: 193
Joined: Fri Aug 20, 2004 10:20 pm
Location: Bg

Re: POCETNICKA PITANJA

Post by d00m1n80r »

Cisto da vidim da li sam dobro shvatio:

Chaos Marinac na bike-u:

1. Ima bolt pistol i cc, twin linked bolter - krece se 12, puca sa svim i assaltuje 6.

2. Ima na sve ovo i plasmu, ista prica, krece se 12, da li moze da puca plazmom i kako [da li moze i rapid fire i standardno 24] pre nego sto assaltuje? [znam da je nebulozno da pitam za pucanje od 24 i assault ali me mrzi da pisem sve varijacije]

3. I ako ima nekih varijacija ista situacija sa meltom [jer je, jelte, assault weapon].
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Re: POCETNICKA PITANJA

Post by Hypodermic »

Bajker se krece, puca JEDNIM oruzjem kako god hoce (single shot, rapid fire, whatever) i moze da assaultuje. Znaci ili ce pucati onim TL bolterom na bajku ili oruzjem koje on nosi (bilo to plazma, melta, sta god). I naravno puca tim orujzem kao da se nije kretao.
Note: bajk samo dopusta rapid fire weaponima da se koriste kao da se nisi kretao. Recimo moj BA librarian na bajku ima plazma pistolj, ali ne moze da ga opali dvaput :(
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
d00m1n80r
Posts: 193
Joined: Fri Aug 20, 2004 10:20 pm
Location: Bg

Re: POCETNICKA PITANJA

Post by d00m1n80r »

Hvala lepo
User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Re: POCETNICKA PITANJA

Post by Megabaja »

Note: bajk samo dopusta rapid fire weaponima da se koriste kao da se nisi kretao. Recimo moj BA librarian na bajku ima plazma pistolj, ali ne moze da ga opali dvaput
kakve to veze ima sa bajkom? to je problem pistolja...
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Re: POCETNICKA PITANJA

Post by Hypodermic »

Pa cisto da skrenem paznju. Posto je wording u pravilniku za bajkove vezan iskljucivo za rapid fire i heavy weapone, ne za sva oruzja :(
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
orome pancevo
Posts: 493
Joined: Wed Apr 19, 2006 12:47 pm

Re: POCETNICKA PITANJA

Post by orome pancevo »

Sta tacno radi onaj gauss effect kod nekrona?
audaces fortuna iuvat
Shunka wrote:Upravo sam se setio da sam ja mod ovde!
Aman bre ljudi ne preterujte u zajebavanju coveka!
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Re: POCETNICKA PITANJA

Post by Hypodermic »

to-wound roll of 6 je uvek rana, bez obzira na toughness, armor penetration roll of 6 je uvek glancing, bez obzira na armor vozila.
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
orome pancevo
Posts: 493
Joined: Wed Apr 19, 2006 12:47 pm

Re: POCETNICKA PITANJA

Post by orome pancevo »

Rana bez armor savea?
audaces fortuna iuvat
Shunka wrote:Upravo sam se setio da sam ja mod ovde!
Aman bre ljudi ne preterujte u zajebavanju coveka!
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Re: POCETNICKA PITANJA

Post by Hypodermic »

Naravno sa save-om, nije to rending bre.
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
PeraNekron
Posts: 2231
Joined: Thu Mar 13, 2008 11:31 am
Location: Rov 202

Re: POCETNICKA PITANJA

Post by PeraNekron »

Cuti Boco! Tako je,tako je, nema save :lol: :P :wink: :twisted: :twisted:
Mind Uploader wrote:... Kazem ja da je Pera isti Darth Vader, samo bez te moralne dubine...
Hypodermic wrote:Da nije robotech-a ne bih bio ovakakv kakav jesam!
Giga wrote:Realno, sasvim je logicno da mogu bez problema da ih bace sa par stotina metara i da budu prilicno sigurni da tom land raideru nece biti nista
igor wrote:jako je tesko uzimati puno poena jer se igra po knjizi.
Graveus

LAND RAIDER CRUSADER

Post by Graveus »

Kapacitet tenka je 16 marinaca ili 8 terminatora, pa moje pitanje je....
Da li mogu da ubacim recimo ceo skvad od 10 marinaca i jos jedan manji sa 6 marinaca...ili da budem precizniji tih sest preostalih bi bio kapelan sa petoricom od death company ...posto igram sa Blood Angelsima?
User avatar
bojan
WH rulesmaster
Posts: 1846
Joined: Thu Aug 22, 2002 8:55 am
Location: Pod belim suncem pustinje
Contact:

Re: LAND RAIDER CRUSADER

Post by bojan »

Graveus wrote:Kapacitet tenka je 16 marinaca ili 8 terminatora, pa moje pitanje je....
Da li mogu da ubacim recimo ceo skvad od 10 marinaca i jos jedan manji sa 6 marinaca...ili da budem precizniji tih sest preostalih bi bio kapelan sa petoricom od death company ...posto igram sa Blood Angelsima?
Ne, samo jedan squad moze da koristi transport.
CYNIC, n.
A blackguard whose faulty vision sees things as they are, not as they ought to be. Hence the custom among the Scythians of plucking out a cynic's eyes to improve his vision.
Graveus

Re: POCETNICKA PITANJA

Post by Graveus »

OK znaci jedna trupa , steta :( , ali generalno onda bi ubacio desetoricu marinaca Death Company i Chaplaina sa njima, pa sve to u Crusader... a dalje ko prezivi....
Pozz i hvala na odgovoru
User avatar
meloras
Posts: 723
Joined: Sat Oct 18, 2003 1:20 pm
Location: Novi Beograd

Re: POCETNICKA PITANJA

Post by meloras »

Kako se puca sa ordnanceom?Da li se prvo rola to hit sa BS-om ili se postavi pita pa rola Art/Scater?Mislim na obican ordnance,ne na barrage.Interesuje me zvog vindicatora,da li moze da ima 2 storm boltera i power of the machine spirit,pa da mshn spirit puca sa demolisherom?

Da li u normalnim partijama (do 2000pts) marinacka vojska moze imati saveznike imperijalce?Konkretno imperial navy fightere?Ili je to moguce samo u apocalipsi?
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Re: POCETNICKA PITANJA

Post by Hypodermic »

melekith wrote:Kako se puca sa ordnanceom?Da li se prvo rola to hit sa BS-om ili se postavi pita pa rola Art/Scater?Mislim na obican ordnance,ne na barrage.Interesuje me zvog vindicatora,da li moze da ima 2 storm boltera i power of the machine spirit,pa da mshn spirit puca sa demolisherom?
Ordnance oruzja zahtevaju line of sight, barage oruzja ne. To je jedina razlika izmedju njihove paljbe. A paljba se razresava tako sto biras jedinicu na koju pucas, stavis pitu sa centrom iznad jednog modela, proveris line of sight da li ga ima i da li je u dometu, i onda pucas scatter +d6 ako se nisi kretao ili +2d6 pa biras vecu ako si se kretao.
Sto se POTMS tice, ne vidim zasto on ne bi pucao vindicatorovim topom. Sto se storm boltera tice, koliko ja znam (ali mozda gresim), samo rhino moze da ima 2 storm boltera.
Da li u normalnim partijama (do 2000pts) marinacka vojska moze imati saveznike imperijalce?Konkretno imperial navy fightere?Ili je to moguce samo u apocalipsi?
8O Ne verujem da ovo pitas. Jako prosto: na turnirima allies NE SMEJU da se koriste. U friendly partijama, PITAS SVOG PROTIVNIKA, kao i do sada.
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
meloras
Posts: 723
Joined: Sat Oct 18, 2003 1:20 pm
Location: Novi Beograd

Re: POCETNICKA PITANJA

Post by meloras »

Iskljucivo sam i mislio na frendly partije.Turnire neposecujem.
Vindicator ima demolisher canon i 1 stormbolter u startu,a mozes mu kupiti dodatno pintlemounted sb,hk missle i klasicnu opermu kao i za svako vozilo.Tako pise u codexu,evo mi ga u rukama pa citam.Znaci,ok,moze POTMS da puca topom,hvala,to mi je trebalo.

Jos jedno pitanje povodom novog LOS-a.Da li da konvertujem svoje necron warriore da stoje uspravno ili ne?Uspravljeni izgledaju mnogo mocno,al jbg,onda su visi od marinca za 1,5cm sto mnogo strci po novom LoS.
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Re: POCETNICKA PITANJA

Post by Pendargon »

Pocelo je... :roll: :roll:




Ja bih savetovao da ih napravis da cuce, ili jos bolje, da izlaze iz peska, tako da im se vidi samo glava i deo rucice sa pucom... :roll: :roll:
Image
ImageImageImageImageImage
User avatar
meloras
Posts: 723
Joined: Sat Oct 18, 2003 1:20 pm
Location: Novi Beograd

Re: POCETNICKA PITANJA

Post by meloras »

Nista nije pocelo,jer sam ja moje necrone hteo da ispravim da idu u visinu a ne da im samo glave vire iz zemlje.Tako da mislim da je bas suprotno.Zato i pitam koliko je to pametno jer ce sigurno biti neko mnogo bistar da izvali kako on njih vidi sa druge strane table iako se izmedju njih nalazi 100+ modela koji se biju,samo zato sto su za 10mm visi od drugih.Ali nije vazno,meni se licno svidjaju uspravljeni,a verujem da ce biti lepi i drugima.Samo pitam sa tehnicke strane da li ce to predstavljati problem.


U stvari sad kad razmislim o tome,i oni se zbog visine da vide bolje.Nista,ostaju takvi kakvi jesu. :? :(
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Re: POCETNICKA PITANJA

Post by Hypodermic »

Na pitanje o visini modela necu odgovarati. Ako mislis da ce ti razliak u visini od 5 mm znaciti nesto... pa ti radi sta hoces.
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
meloras
Posts: 723
Joined: Sat Oct 18, 2003 1:20 pm
Location: Novi Beograd

Re: POCETNICKA PITANJA

Post by meloras »

Kao sto rekoh,meni nista to neznaci,ali mi se svidja kako izgleda.5mm ili 15mm nije ni vazno,na kraju necu to ni da radim da nebi bilo problema tjekom partije.
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Re: POCETNICKA PITANJA

Post by Hypodermic »

Mislio sam na to da ti uopste razmisljas o konverziji koja ok izgleda ali se odlucujes da je koristis ili ne ne na osnovu izgleda vec na osnovu funkcionalnosti....
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
deka
Medved ili Jeti? Odlučite sami.
Posts: 1116
Joined: Thu Feb 24, 2005 3:55 pm

Re: POCETNICKA PITANJA

Post by deka »

Da li je moguće u Cadian temed Imperial Guard armiji koristiti Komesara Gaunta i njegove duhove (ili samo njega)?
Image Image
User avatar
bojan
WH rulesmaster
Posts: 1846
Joined: Thu Aug 22, 2002 8:55 am
Location: Pod belim suncem pustinje
Contact:

Re: POCETNICKA PITANJA

Post by bojan »

deka wrote:Da li je moguće u Cadian temed Imperial Guard armiji koristiti Komesara Gaunta i njegove duhove (ili samo njega)?
Gaunta mozes koristiti u SVIM gardijskim vojskama bez obzira koje modele/pravila/doktrine koriste.
CYNIC, n.
A blackguard whose faulty vision sees things as they are, not as they ought to be. Hence the custom among the Scythians of plucking out a cynic's eyes to improve his vision.
Post Reply

Return to “Warhammer 40k: Živ je Slaneš, umro nije”