Tau Empire lista - 1000 poena

Sve vezano za ovaj tabletop wargame.

Moderators: Telion, Hypodermic

Post Reply
blackadder
Posts: 2
Joined: Mon Feb 16, 2015 11:20 am

Tau Empire lista - 1000 poena

Post by blackadder »

Pozdrav svima.
Imam pitanje za vas koji ste upućeni u Tau i imate iskustva u kupovini i prodaji ovih modela.
Da li je moguće da se za nekih 10000 dinara kupi dovoljno raznovrsna Tau armija koje bi bilo dovoljno za igru od 1000 pa naviše poena?
Poz i hvala.
User avatar
Dellamorte
Posts: 392
Joined: Mon Apr 12, 2010 9:23 pm

Re: Tau Empire lista - 1000 poena

Post by Dellamorte »

Pozdrav,
Cena Battaljona (startera) za svaku vojsku varira od 65-75 funti,konkretno cena Tau Bataljona je 75funti sto je oko 12 i nesto hiljada,a to je generalno oko 600poena.Inace neki standard igranja je 1850poena.tako da u proseku treba najmanje 225-250 funti uloziti.Mada dobra stvar oko Warhammera je i sama hobistika,generalno retki su oni koji imaju 30+ hiljada da puknu odmah na platicne cike,ali ako se svakog meseca kupuje po box(2,3,4 hiljade) i farba,i igraju mini partijice,u nekom trenutku vojska sama od sebe dodje :D
Prva stvar armiska knjiga-codeks, nadjes na netu i onda vidis sta bi vodio i koliko poena sta kosta(ovo zavisi od stila igre,jer svaka vojska ima brdo kombinacija).Ako te zanimaju uber brutalne stvari,to vise i kosta(a mislim da ce i neko od kolega forumasa objasniti sta je ok za Tau).
Sto se tice povoljnosti,prati market,nekad se zadesi da je nekom dosadila vojska ili vec drugi razlozi i onda prodaje to po znatno nizoj ceni...
Toliko od mene,ako te jos nesto zanima tu smo .
..we have purpose
-----------------------
ako pobedish u olimpijadi za retardirane ,to ne menja cinjenicu da si i dalje... :commisar:
blackadder
Posts: 2
Joined: Mon Feb 16, 2015 11:20 am

Re: Tau Empire lista - 1000 poena

Post by blackadder »

Hvala na brzom odgovoru.
Pa ovako ja sam više mislio da eventualno kupim i nađem veliki deo na ovom forumu pošto sam siguran da ljudi igraju Tau.
Mislim da bi mi ta kombinacija najviše odgovarala pošto su zaista velike pare kupovati preko GW-a.
Recimo primer liste (bez ikakvih upgrade) i totalno amaterski:

Commander Farsight 165 p
2 x 12 Krootova 144p
2x 12 Fire warior team 204p
3x XV8 Crisis team 66p
2x stealth team 180p
1x Piranha 40p

Što na kraju izađe nekih 799 poena, dok 200 poena računam za upgrade i oružja.
Eto to je otprilike to za početak.
Sada da li je to moguće nabaviti ovako preko nešto kluba za neku normalnu cenu?
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Re: Tau Empire lista - 1000 poena

Post by Hypodermic »

Dobro si predpostavio, ima ljudi koji igraju Tau, ali da li su voljni da prodaju svoje figure (tj da prestanu sa igranjem Tau-a) to je pitanje ;) Kao sto je Dellamorte rekao, prati market sekciju, ali nemoj da racunas na to kao sigurnu stvar da ces naci bas to sto ti treba. Moja iskrena preporuka je da osnovne stvari narucis po punoj ceni, a da dok to farbas proveravas na marketu redovno sta se polovno prodaje da dopunis armiju.
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
CheMilan
Posts: 213
Joined: Mon Apr 15, 2013 7:54 pm
Location: Beograd

Re: Tau Empire lista - 1000 poena

Post by CheMilan »

imam ja neki visak sa kojim se ne igram.. Pogledaj PM :)
...pa i nisi bas najbolji...
Post Reply

Return to “Warhammer 40k: Živ je Slaneš, umro nije”