40k Turnir @Gilda 26.11.

Sve vezano za ovaj tabletop wargame.

Moderators: Telion, Hypodermic

Post Reply
User avatar
TheSerbianRaven
Posts: 244
Joined: Tue Dec 20, 2005 6:05 pm

40k Turnir @Gilda 26.11.

Post by TheSerbianRaven »

Image Gilda Igrača 26. Novembra organizuje svoj prvi 40k turnir. Igraće se sa Battleforged listama od 1500 poena po Maelstrom of War scenarijima sa Battlefield Terrain pravilima (8th Ed Rulebook p.248). Igraće se 3 runde - u prvoj će parovi biti birani nasumično, a posle toga jači sa jačima (bez ponavljanja parova). Igrači dobijaju 2 Tournament poena za pobedu, 1 za nerešeno i 0 za gubitak. Ranglista se formira po broju TP, potom broju Victory poena, i na kraju po Strength of Schedule (zbir TP svih protivnika datog igrača). Pobednik turnira je najbolje rangirani posle 3 partije.

:arrow: Ucesce na turniru se plaća 200din i sve pare idu pobedniku za naručivanje 40k figurica.

:arrow: Igraćemo sa Deathclockom - svaki igrač ima na raspolaganju 60min po partiji , ne računajući postavku. Igrač startuje tajmer na početku svog poteza i stopira ga na kraju. Molimo učesnike turnira da na mobilne telefone-tablete instaliraju Chess Clock aplikacije. Ako igraču nestane vremena partija se završava i protivnik odnosi pobedu.

Satnica je sledeća:
11:30 - Registracija
12:00 - I Runda
14:00 - Pauza za ručak
14:30 - II Runda
17:30 III Runda
Zato napred za Imperatora/Omnisaju/Chaos boga/Dinastiju/Khaine-a/Gorka/Morka/Vece Dobro/Hive!
Prijavljeni:

1. Luka - Necrons
2. Viktor - Space Marines
3. Nemanja Jovicic (Telion) - Ultramarines
4. Viktor Gombar - Adeptus Mechanicus
5. Boskovic Balsa (Balsha) - Ultramarines
6. Hypodermic - Imperial Knights
7. Dusan Vasic (Ridcully) - Space Wolves
8. Milos Djurovic (Bufla) - Astra Militarum
9. Vukan Truc (Monserman) - Necrons
10. Marijan - Chaos Space Marines

Rezerva:
1. Nikola Ivkovic (TheSerbianRaven) - Orks
2. Nenad Jelovac (STOKA) - Necrons
Last edited by TheSerbianRaven on Thu Nov 23, 2017 5:41 pm, edited 7 times in total.
Eiryss, Eiryss, Eiryss kako to zvuci, covece! Ali najbolje je sto ce Kreos ubiti tu Eiryss. Ubice je nezno, ali snazno! Da, to nije onaj Kreos sto je sebe proglasio za jadnika, ne ovo je novi Kreos, epski Kreos, super-grand-exemplar Kreos, kralj zena.
User avatar
Telion
Commissar Weasel
Posts: 1244
Joined: Tue Dec 22, 2009 4:20 pm

Re: 40k Turnir @Gilda 26.11.

Post by Telion »

PRI-JA-VA!
Nemanja Jovicic - Ultramarines :)
"MISSION SUCCESSFUL! Once again, I...Cato Sicarius..."
Balsha
Posts: 36
Joined: Thu Jul 20, 2017 6:54 pm

Re: 40k Turnir @Gilda 26.11.

Post by Balsha »

Par pitanja : da li armije moraju da budu full obojene, da li sve mora da bude wysiwyg (what you see is what you get). U principu od ovog drugog mi najvise zavisi :)
User avatar
TheSerbianRaven
Posts: 244
Joined: Tue Dec 20, 2005 6:05 pm

Re: 40k Turnir @Gilda 26.11.

Post by TheSerbianRaven »

Balsha wrote: Mon Nov 06, 2017 12:18 pm Par pitanja : da li armije moraju da budu full obojene, da li sve mora da bude wysiwyg (what you see is what you get). U principu od ovog drugog mi najvise zavisi :)
Armije ne moraju da budu farbane, sto se wysiwyg-a tice, zavisi na sta mislis. Tipa, mozes da koristis model sa flamerom iako ti je u pravilima combi-flamer, mozes obicne assault marince kao vanguard veterane, ako se na neki nacin razlikuju od obicnih assault marinaca u tvojoj armiji itd. Takodje, javi koji su modeli u pitanju, mozda mozemo da ti pozajmimo neke klubske figure.
Eiryss, Eiryss, Eiryss kako to zvuci, covece! Ali najbolje je sto ce Kreos ubiti tu Eiryss. Ubice je nezno, ali snazno! Da, to nije onaj Kreos sto je sebe proglasio za jadnika, ne ovo je novi Kreos, epski Kreos, super-grand-exemplar Kreos, kralj zena.
User avatar
Telion
Commissar Weasel
Posts: 1244
Joined: Tue Dec 22, 2009 4:20 pm

Re: 40k Turnir @Gilda 26.11.

Post by Telion »

Jedan komentar, sto se tice Deathclocka: Pre svega, ja sam za to, jer resava problem prevelikih hordi i sporih igraca (odnosno trajanje partije i igranje sa/protiv).
Medjutim, za razliku od WMH, gde tokom Vaseg poteza protivnik gotovo ne ucestvuje, ovde protivnik baca dosta save-ova, koji, kako stoje sada stvari, oduzimaju dosta vremena Vama.
Jedan od predloga, ali i dodatna komplikacija, je da kada se, tokom poteza, baci to-hit i to-wound, clock prebaci na protivnika, pa neka on baca i jednu po jednu kockicu sto se Vas tice, njemu curi vreme.
Sad, u 1500, to nuzno ne mora biti problem, ali uvek postoji sansa da se pojavi TAJ lik..

Eto, samo da imate to u vidu, resenje za taj problem razmatramo i mi za BWW17.. :)
"MISSION SUCCESSFUL! Once again, I...Cato Sicarius..."
User avatar
TheSerbianRaven
Posts: 244
Joined: Tue Dec 20, 2005 6:05 pm

Re: 40k Turnir @Gilda 26.11.

Post by TheSerbianRaven »

Telion wrote: Mon Nov 06, 2017 1:55 pm Jedan komentar, sto se tice Deathclocka: Pre svega, ja sam za to, jer resava problem prevelikih hordi i sporih igraca (odnosno trajanje partije i igranje sa/protiv).
Medjutim, za razliku od WMH, gde tokom Vaseg poteza protivnik gotovo ne ucestvuje, ovde protivnik baca dosta save-ova, koji, kako stoje sada stvari, oduzimaju dosta vremena Vama.
Jedan od predloga, ali i dodatna komplikacija, je da kada se, tokom poteza, baci to-hit i to-wound, clock prebaci na protivnika, pa neka on baca i jednu po jednu kockicu sto se Vas tice, njemu curi vreme.
Sad, u 1500, to nuzno ne mora biti problem, ali uvek postoji sansa da se pojavi TAJ lik..

Eto, samo da imate to u vidu, resenje za taj problem razmatramo i mi za BWW17.. :)
u WMH ima nekad takvih saveova, a u svakoj igri postoji TAJ lik, ali zna se resenje : :commissar:

Salim se, naravno. Ako igrac misli da mu protivnik malo sporo obavlja svoj deo posla, moze da trazi da protivniku za svoje rolove koristi svoje vreme, samo onda neka obrate paznju da uvek prebace sat cim se zavrsi.
Eiryss, Eiryss, Eiryss kako to zvuci, covece! Ali najbolje je sto ce Kreos ubiti tu Eiryss. Ubice je nezno, ali snazno! Da, to nije onaj Kreos sto je sebe proglasio za jadnika, ne ovo je novi Kreos, epski Kreos, super-grand-exemplar Kreos, kralj zena.
Balsha
Posts: 36
Joined: Thu Jul 20, 2017 6:54 pm

Re: 40k Turnir @Gilda 26.11.

Post by Balsha »

Pa ovako, od "problematicnih" stvari ima sledece : sternguard veterani melte/kombi melte ali sam ja kasnije izvalio da mi je gimajuotivno da ih nabijem u drop pod sa njihovim specijal bolterima, plus koristio bih 5 obicnih marinaca kao sternguard. Marincima bi mogao da ofarbam glave npr, da se razlikuju. Plus, jedan marinac ima plasma gun koji ne bi imao i sergeant ima plasma pistolj koji isto ne bi imao.

drugo, na razorbacka sam zalepio lascannon jer mi je izgledao lepse i onda sam kasnije shvatio da koristim assault cannon u 92.7% scenarija.
trece, nemam jump pack ni na jednom modelu a bas mi treba kapetan sa jump packom, lista bi se manje vise vrtela oko toga, plus nemam 2 kapetan modela pa bi koristio gravis armor kapetana kao normalnog (ili jump pack).

Kapiram da je ovo sve previse i da ja u principu ne mogu na turnire sa time ali sta cu, to je sve sto imam, nemam luksuz da cherry-pickujem sta mi treba :)

Mada, hmm, sad nesto prckam i izgleda da bih mogao da izvedem listu sa minimumom menjanja. Sve sto bi mi trebalo je taj kapetan sa jump packom, 2 obicna taktikalca (da zamene missile launcher i plasma gun) i jedan sergeant ili obican taktikalac da mi zameni sargea sa plasma pistoljem.
I to dolazim skracen jer su mi sva vozila neoptimalna, al sta sad, igra se :)

I naravno, ako uopste mogu sternguardi sa 3 combimelte i 2 melte da prodju kao special issue boltguns :D

U principu sam ja jos nov u 40k'u. Nisam los, if i may say so myself, ali mi fali gomila iskustva, zato bi i dosao na turnir. Jav'te mi da li ja sa ovim mogu da dodjem ili da cekam bolja vremena :)
User avatar
TheSerbianRaven
Posts: 244
Joined: Tue Dec 20, 2005 6:05 pm

Re: 40k Turnir @Gilda 26.11.

Post by TheSerbianRaven »

Balsha wrote: Mon Nov 06, 2017 2:39 pm Mada, hmm, sad nesto prckam i izgleda da bih mogao da izvedem listu sa minimumom menjanja. Sve sto bi mi trebalo je taj kapetan sa jump packom, 2 obicna taktikalca (da zamene missile launcher i plasma gun) i jedan sergeant ili obican taktikalac da mi zameni sargea sa plasma pistoljem.
I to dolazim skracen jer su mi sva vozila neoptimalna, al sta sad, igra se :)

I naravno, ako uopste mogu sternguardi sa 3 combimelte i 2 melte da prodju kao special issue boltguns :D

U principu sam ja jos nov u 40k'u. Nisam los, if i may say so myself, ali mi fali gomila iskustva, zato bi i dosao na turnir. Jav'te mi da li ja sa ovim mogu da dodjem ili da cekam bolja vremena :)
Sredicemo nesto za kapetana sa jump packom, a i par taktikalaca nece biti problem. Sto se tice sternguarda, posto oni svi mogu da uzmu kombi melte, a pominjao si drop pod, si razmotrio tako da ih vodis? To je dosta klasicna caka za ubijanje vozila/heavy armora, tzv. meltapod.
Eiryss, Eiryss, Eiryss kako to zvuci, covece! Ali najbolje je sto ce Kreos ubiti tu Eiryss. Ubice je nezno, ali snazno! Da, to nije onaj Kreos sto je sebe proglasio za jadnika, ne ovo je novi Kreos, epski Kreos, super-grand-exemplar Kreos, kralj zena.
Balsha
Posts: 36
Joined: Thu Jul 20, 2017 6:54 pm

Re: 40k Turnir @Gilda 26.11.

Post by Balsha »

Jesam, i tako su oni inicijalno isli dok nisam razmisljao o poenima itd, otud im i melte. Preskupi su za to sto rade i prebrzo ginu i previse se kockam (5 hitaca), desavalo mi se da 4 promase (sa sve rr). Za identicne poene uzmem 10man sternguard sa 20 s4 -2 1 hitaca sa +1 na wound (stratagem) sto manje vise moze i da heavily osteti vozilo ili da decimatuje pesadiju.

U praksi su se special issue bolteri pokazali jedno duplo bolji od melti, overall. U principu ja mogu da vodim 5 sterngarda sa meltama u drop podu ali to bas ne bih radio :)

Mislim i te melte nisu ofarbane pa i mogu da prodju kao bolteri ;)
User avatar
TheSerbianRaven
Posts: 244
Joined: Tue Dec 20, 2005 6:05 pm

Re: 40k Turnir @Gilda 26.11.

Post by TheSerbianRaven »

Balsha wrote: Mon Nov 06, 2017 3:20 pm Jesam, i tako su oni inicijalno isli dok nisam razmisljao o poenima itd, otud im i melte. Preskupi su za to sto rade i prebrzo ginu i previse se kockam (5 hitaca), desavalo mi se da 4 promase (sa sve rr). Za identicne poene uzmem 10man sternguard sa 20 s4 -2 1 hitaca sa +1 na wound (stratagem) sto manje vise moze i da heavily osteti vozilo ili da decimatuje pesadiju.

U praksi su se special issue bolteri pokazali jedno duplo bolji od melti, overall. U principu ja mogu da vodim 5 sterngarda sa meltama u drop podu ali to bas ne bih radio :)

Mislim i te melte nisu ofarbane pa i mogu da prodju kao bolteri ;)
OK, ali onda obavezno pre partije protivniku skreni paznju da ne bi bilo posle nesporazuma.
Eiryss, Eiryss, Eiryss kako to zvuci, covece! Ali najbolje je sto ce Kreos ubiti tu Eiryss. Ubice je nezno, ali snazno! Da, to nije onaj Kreos sto je sebe proglasio za jadnika, ne ovo je novi Kreos, epski Kreos, super-grand-exemplar Kreos, kralj zena.
Balsha
Posts: 36
Joined: Thu Jul 20, 2017 6:54 pm

Re: 40k Turnir @Gilda 26.11.

Post by Balsha »

Ma nema nikakvog nesporazuma, "Sternguard ima special issue boltere" "ne postoji melta u mojoj listi". To je sve jasno, hvala :D

Racunaj onda da sam se prijavio : Boskovic Balsa - Ultramarines
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Re: 40k Turnir @Gilda 26.11.

Post by Hypodermic »

Prijava - Imperial Knights.
postoji maaaala sansa da neki od nas iz beograda malo zakasne na prvu rundu posto voz stize u 12:01 (ako ne bude i sam voz kasnio pride). U svakom slucaju vidimo se za nedelju dana ;)
Last edited by Hypodermic on Sun Nov 19, 2017 5:13 pm, edited 1 time in total.
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
TheSerbianRaven
Posts: 244
Joined: Tue Dec 20, 2005 6:05 pm

Re: 40k Turnir @Gilda 26.11.

Post by TheSerbianRaven »

Hypodermic wrote: Sun Nov 19, 2017 5:12 pm Prijava - Imperial Knights.
postoji maaaala sansa da neki od nas iz beograda malo zakasne na prvu rundu posto voz stize u 12:01 (ako ne bude i sam voz kasnio pride). U svakom slucaju vidimo se za nedelju dana ;)
Vazi, cekacemo da se dokotrljate. :mrgreen:
Eiryss, Eiryss, Eiryss kako to zvuci, covece! Ali najbolje je sto ce Kreos ubiti tu Eiryss. Ubice je nezno, ali snazno! Da, to nije onaj Kreos sto je sebe proglasio za jadnika, ne ovo je novi Kreos, epski Kreos, super-grand-exemplar Kreos, kralj zena.
Balsha
Posts: 36
Joined: Thu Jul 20, 2017 6:54 pm

Re: 40k Turnir @Gilda 26.11.

Post by Balsha »

Ja imam par mesta u kolima,btw, ako je neko zainteresovan.
User avatar
Monsterman
Posts: 339
Joined: Fri Jan 27, 2006 2:55 pm
Location: Plane Of Happy Ponies

Re: 40k Turnir @Gilda 26.11.

Post by Monsterman »

Prijave! :D

Dusan Vasic (Ridcully) - Space Wolves
Milos Djurovic (Bufla) - Astra Militarum
Vukan Truc (Monserman) - Necrons
No one leaves...the Monsterican Dream
User avatar
TheSerbianRaven
Posts: 244
Joined: Tue Dec 20, 2005 6:05 pm

Re: 40k Turnir @Gilda 26.11.

Post by TheSerbianRaven »

Au, navale... :eek:
Videcemo danas da li mozemo nekako da uklopimo jos jedan sto da smestimo ovoliki svet. :efortless:
Eiryss, Eiryss, Eiryss kako to zvuci, covece! Ali najbolje je sto ce Kreos ubiti tu Eiryss. Ubice je nezno, ali snazno! Da, to nije onaj Kreos sto je sebe proglasio za jadnika, ne ovo je novi Kreos, epski Kreos, super-grand-exemplar Kreos, kralj zena.
User avatar
TheSerbianRaven
Posts: 244
Joined: Tue Dec 20, 2005 6:05 pm

Re: 40k Turnir @Gilda 26.11.

Post by TheSerbianRaven »

Uspecemo ipak da uglavimo jos jedan sto, tako da ce biti 10 mesta.
Eiryss, Eiryss, Eiryss kako to zvuci, covece! Ali najbolje je sto ce Kreos ubiti tu Eiryss. Ubice je nezno, ali snazno! Da, to nije onaj Kreos sto je sebe proglasio za jadnika, ne ovo je novi Kreos, epski Kreos, super-grand-exemplar Kreos, kralj zena.
Balsha
Posts: 36
Joined: Thu Jul 20, 2017 6:54 pm

Re: 40k Turnir @Gilda 26.11.

Post by Balsha »

Da ne nosimo debele jakne, grejacemo jedni druge? :D
User avatar
TheSerbianRaven
Posts: 244
Joined: Tue Dec 20, 2005 6:05 pm

Re: 40k Turnir @Gilda 26.11.

Post by TheSerbianRaven »

Vidimo se sutra ljudi. Ako neko kasni/ne moze da stigne, moze da javi na ovoj temi ili na 063/8291945
Eiryss, Eiryss, Eiryss kako to zvuci, covece! Ali najbolje je sto ce Kreos ubiti tu Eiryss. Ubice je nezno, ali snazno! Da, to nije onaj Kreos sto je sebe proglasio za jadnika, ne ovo je novi Kreos, epski Kreos, super-grand-exemplar Kreos, kralj zena.
Balsha
Posts: 36
Joined: Thu Jul 20, 2017 6:54 pm

Re: 40k Turnir @Gilda 26.11.

Post by Balsha »

Cool, ako ikom treba prevoz, nek se javi do sutra ujutru. Ja jedino pojma nemam gde se nalazi gilda ali snaci cu se valjda :D
User avatar
TheSerbianRaven
Posts: 244
Joined: Tue Dec 20, 2005 6:05 pm

Re: 40k Turnir @Gilda 26.11.

Post by TheSerbianRaven »

Balsha wrote: Sat Nov 25, 2017 9:47 pm Cool, ako ikom treba prevoz, nek se javi do sutra ujutru. Ja jedino pojma nemam gde se nalazi gilda ali snaci cu se valjda :D
https://www.facebook.com/pg/gildaigraca ... e_internal
Eiryss, Eiryss, Eiryss kako to zvuci, covece! Ali najbolje je sto ce Kreos ubiti tu Eiryss. Ubice je nezno, ali snazno! Da, to nije onaj Kreos sto je sebe proglasio za jadnika, ne ovo je novi Kreos, epski Kreos, super-grand-exemplar Kreos, kralj zena.
User avatar
TheSerbianRaven
Posts: 244
Joined: Tue Dec 20, 2005 6:05 pm

Re: 40k Turnir @Gilda 26.11.

Post by TheSerbianRaven »

Gildin prvi 40k je uspesno odigran, i evo konacne rang liste:

Image

Cestitke Nemanji na osvojenom prvom mestu i hvala svima na sjajnom odzivu! :applause:
Eiryss, Eiryss, Eiryss kako to zvuci, covece! Ali najbolje je sto ce Kreos ubiti tu Eiryss. Ubice je nezno, ali snazno! Da, to nije onaj Kreos sto je sebe proglasio za jadnika, ne ovo je novi Kreos, epski Kreos, super-grand-exemplar Kreos, kralj zena.
User avatar
Telion
Commissar Weasel
Posts: 1244
Joined: Tue Dec 22, 2009 4:20 pm

Re: 40k Turnir @Gilda 26.11.

Post by Telion »

Svaka čast ekipi iz Gilde koja je uspešno organizovala prvi od, nadam se, mnogih budućih 40k turnira!
Nije bilo mnogo kašnjenja, nije bilo ispaljivača, domaćini su bili super, tako da je ovo bio jedan uspešan mini-turnir. :)

Čestitke protivnicima i verujem da ćemo se videti opet za koji mesec! :commissar:
"MISSION SUCCESSFUL! Once again, I...Cato Sicarius..."
Post Reply

Return to “Warhammer 40k: Živ je Slaneš, umro nije”