POCETNICKA PITANJA

Sve vezano za ovaj tabletop wargame.

Moderators: Telion, Hypodermic

Post Reply
User avatar
bojan
WH rulesmaster
Posts: 1846
Joined: Thu Aug 22, 2002 8:55 am
Location: Pod belim suncem pustinje
Contact:

Re: POCETNICKA PITANJA

Post by bojan »

Ako ovde nekome nije jasno IQ mu slabo prelazi broj cipela.

A model that made a Vector Strike in its Movement phase counts as having already fired one weapon in its following Shooting phase."

In their Shooting phase, units may choose to Run instead of firing

Ako se racuna da si pucao tesko mozes da uradis nesto umesto pucanja. :roll:
CYNIC, n.
A blackguard whose faulty vision sees things as they are, not as they ought to be. Hence the custom among the Scythians of plucking out a cynic's eyes to improve his vision.
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Re: POCETNICKA PITANJA

Post by Hypodermic »

Interesantno kako prelazis na uvrede cim neko ima suprotno misljenje, umesto da ga pitas kojom logikom je dosao da drugog rezonovanja... nemam dalje sta da kazem na ovu temu.
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Re: POCETNICKA PITANJA

Post by Megabaja »

u kom izdanju se nalaze ona nova pravila za inkvizitore?
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
User avatar
Ridcully
Posts: 168
Joined: Thu Mar 22, 2012 11:03 am
Location: Funris

Re: POCETNICKA PITANJA

Post by Ridcully »

Image Image
User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Re: POCETNICKA PITANJA

Post by Megabaja »

hvala.
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
User avatar
Mrzimsvee
Posts: 3203
Joined: Wed Feb 12, 2003 4:46 pm
Location: Novi Beograd

Re: POCETNICKA PITANJA

Post by Mrzimsvee »

Imas ih u PDF-u
"They shall be my finest warriors, these men who give of themselves to me. Like clay I shall mould them, and in the furnace of war forge them. They will be of iron will and steely muscle. In great armour shall I clad them and with the mightiest guns will they be armed. They will be untouched by plague or disease, no sickness will blight them. They will have tactics, strategies and machines so that no foe can best them in battle. They are my bulwark against the Terror. They are the Defenders of Humanity. They are my Space Marines and they shall know no fear."
Emperor of mankind – on the Creation of the Space Marines.

"By reason. By truth. I have learned how your hearts and minds function. With that lore, I brought peace to this culture."
"--At the cost of freedom."
"Peace reigns, as I reign. I wouldn't expect your to understand. You are a little man, with little dreams."
"--You've ushered in the peace of the graveyard. Peace, at the cost of surrendering all choice, all freedom. The city lies in terror, forced to live by the standards you place upon our shoulder."
"Yes...yes."
"--But every sin...is punished, but punished by death, no matter the crime. No matter the scale of the sin. The people of the city live in silence, lest a single word earn them death for speaking out against you."
"Yes. Listen. Listen to the sound of raw silence. Is it not serene?"
- Night Haunter addressing a gathering of Nostraman nobles

"Your presence does not surprise me, Assassin. I have known of you ever since your craft entered the Eastern Fringes. Why did I not have you killed? Because your mission and the act you are about to commit proves the truth of all I have ever said or done. I merely punished those who had wronged, just as your False Emperor now seeks to punish me. Death is nothing compared to vindication."
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Re: POCETNICKA PITANJA

Post by Hypodermic »

za vas koji jos uvek niste nabavili tactical objectives, a imate smartphone:

http://cadianshock.com/40k/tac-cards/
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
No 1
Posts: 877
Joined: Mon Jan 30, 2006 10:21 am

Re: POCETNICKA PITANJA

Post by No 1 »

U Erati za BA piše da je Memfiston Infantry (Character). Da li to znači da on sada može da uđe u jedinicu?
Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi.

Image
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Re: POCETNICKA PITANJA

Post by Hypodermic »

ne, jer i dalje nema "independent character" pravilo. on je samo "character", to jest moze da izdaje i prima izazove.
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Re: POCETNICKA PITANJA

Post by Hypodermic »

Da li, ako izaberete unique charactera kao warlorda koji ima vec svoj warlord trait, mozete da re-rollujete taj trait za neki drugi zbog Combined Arms Detachment pravila?
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
joggy
Hronos
Hronos
Posts: 1224
Joined: Sat Apr 06, 2002 6:17 am
Location: Buduca nezavisna Republika Kotez
Contact:

Re: POCETNICKA PITANJA

Post by joggy »

ja bih rekao da jedinstvenog karaktera ne mozes da modifikujes osim ako specificno ne pise da mozes. U ovom slucaju bi ti zamenio njemu vec napisano pravilo nekim drugim
"Narod u demokratiji ne može da pogreši. Kakva god da je odluka naroda to je odluka Boga." Vulin.
"Potrebno je da vozilo koje vrši transport ima onu ruku napred, da prebacuje... Imaju proizvođači, ja sad ne znam ko su“ Velja.
„Na Beka su pucali amateri, jednom je čak spala kapuljača“ Nesa.
User avatar
Ota
Posts: 280
Joined: Thu Apr 18, 2002 6:21 am

Re: POCETNICKA PITANJA

Post by Ota »

Pazi vamo, pazi dobro!
Ne mozes re-rollovati nikakav trait za spec karaktere jer ih NISI ROLAO ! Re-roll vuce pretpostavku postojanja osnovnog rolla. To u slucaju speckaraktera nema, tako bez rolla na tabeli nema ni re-ROLLA.
Djenrale uzalud te traze,
cuvaju te sve bozije straze.
User avatar
igor
Mental midžit
Posts: 771
Joined: Thu Aug 14, 2003 12:21 am
Location: Pancevo

Re: POCETNICKA PITANJA

Post by igor »

Imperial bastion - fire points

Da li je i ovo dole naznaceno na slici fire point?

Image
User avatar
Telion
Commissar Weasel
Posts: 1244
Joined: Tue Dec 22, 2009 4:20 pm

Re: POCETNICKA PITANJA

Post by Telion »

Da, ne znam zasto ne bi bio.
"MISSION SUCCESSFUL! Once again, I...Cato Sicarius..."
User avatar
igor
Mental midžit
Posts: 771
Joined: Thu Aug 14, 2003 12:21 am
Location: Pancevo

Re: POCETNICKA PITANJA

Post by igor »

Jer u knjizi (novoj) na slici su oznaceni samo ovi gornji.
Vidim po netu da ljudi igraju da jeste, ali rekoh da pitam. :wink:
Nosim i na singles samo sa sniper/marker light drone teamom koga predvodi Ethereal. :lol: :mrgreen:
User avatar
Ridcully
Posts: 168
Joined: Thu Mar 22, 2012 11:03 am
Location: Funris

Re: POCETNICKA PITANJA

Post by Ridcully »

Da li trupe koje su deo ''The Wolves Unleashed detachment-a'' imaju objective secured pravilo?
Image Image
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Re: POCETNICKA PITANJA

Post by Hypodermic »

ne. da bi dobili to, moras da koristis "combined arms detachment" jer ti samo taj detachment daje "objective secure" trupama. Umesto objective secure dobili ste onaj drugi bonus da dobijate outflank i da jedna jedinica automatski prodje reserve roll.
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
Ridcully
Posts: 168
Joined: Thu Mar 22, 2012 11:03 am
Location: Funris

Re: POCETNICKA PITANJA

Post by Ridcully »

Znači u tome je štos. Hvala Boco. :)
Image Image
User avatar
Bata Bole
Posts: 224
Joined: Fri Nov 07, 2003 11:47 am
Location: Bgd

Re: POCETNICKA PITANJA

Post by Bata Bole »

Pravim space wolf flyer ship i to onu transportnu varijantu.

E sad, oruzje ima sledeca varijanta

Two twin-linked heavy bolters – May be replaced with a Skyhammer launcher for free, or two twin-linked multi-meltas for 20pts

Sta od ovog uzeti?

ship već ima

Wargear:
Twin-linked helfrost cannon
Twin-linked lascannon

pa nisam siguran sta dodati. Mislio sam multi melet jer mi treba hard hitting brod monsterima i baje a i ne idu bas bolteri uz lascanone?
Zamisli sistem u kom se pravila ne menjaju svake dve godine.
Zamisli sistem u kom ne moras da prepravaljas postojece i da stalno dokupljujes nove jedinice.
Zamisli sistem u kome nema ultimativnih kombinacija armijskih listi. -> false statement otkad Misa izvodi 3 konjice u wedg-u :)

Istorijski wargame ;)
User avatar
deka
Medved ili Jeti? Odlučite sami.
Posts: 1116
Joined: Thu Feb 24, 2005 3:55 pm

Re: POCETNICKA PITANJA

Post by deka »

Lepo uzmeš neodijumske magnete i potrudiš se da sva oružja megnetizuješ, pa te baš briga za opcije...

Onda po potrebi / želji nakačiš odgovarajuće oružje i to ti je to...
Image Image
User avatar
Histericni Istoricar
Kапитан Рубинщайн
Posts: 1341
Joined: Thu May 01, 2008 9:47 pm
Location: Jarak

Re: POCETNICKA PITANJA

Post by Histericni Istoricar »

Stavis mu te rakete, imaju veliku snagu i nizak ap i free su. Doduse samo jednom po partiji ali ih ima dosta. Ispalis ih jednom na nesto masno Zuborovo i gledas ga kako se znoji i baca savove.
U jednog Bocu, mi verujemo!
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: POCETNICKA PITANJA

Post by Dzon Vejn »

Imaj u vidu i da ce sada na svetskoj sceni (a na nasoj je vec, koliko primecujem) standard biti 1500 poena.
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
RatGod
Strvinar
Posts: 1353
Joined: Sun Jan 29, 2006 6:29 pm

Re: POCETNICKA PITANJA

Post by RatGod »

LOL odakle ti to 1500, turnirska i svetska scena? Posto ja koliko vidim samo 1850, 1999, 2000, 2500.

Inace, slazem se sa dekom da ti je najbolje da magnetizujes Ipak je ne zahvalno sada reci sta ti je bolje jos uvek ( MM je mozda najbolja, ali opet i kosta, sto nije problem za jedan ali 2-3 jeste, a ipak trebaju po meni da imaju ista oruzija da bi imali istu ulogu ;) ). Bolteri su po meni no, no.
1000 year-old lords of the walking dead? Chosen avatars of the dark gods leading horrible creatures from another dimension? Ancient members of the civilization who created the very world upon which we wage our wars? Bah! We're skittish mutant rats. We've got a bell. And we're going to ring it till your ears hurt bleed. Bitches.
User avatar
Telion
Commissar Weasel
Posts: 1244
Joined: Tue Dec 22, 2009 4:20 pm

Re: POCETNICKA PITANJA

Post by Telion »

Dzon Vejn wrote:Imaj u vidu i da ce sada na svetskoj sceni (a na nasoj je vec, koliko primecujem) standard biti 1500 poena.
RatGod wrote:LOL odakle ti to 1500, turnirska i svetska scena? Posto ja koliko vidim samo 1850, 1999, 2000, 2500.
Pa da, treba sada ubaciti te silne LOW choice-ove, a da izgubis sto manje modela u svojoj prethodnoj 1850 pts. listi.. :lol:
"MISSION SUCCESSFUL! Once again, I...Cato Sicarius..."
RatGod
Strvinar
Posts: 1353
Joined: Sun Jan 29, 2006 6:29 pm

Re: POCETNICKA PITANJA

Post by RatGod »

Zapravo mislim da sto je vise poena igra je balansiranija ;)
1000 year-old lords of the walking dead? Chosen avatars of the dark gods leading horrible creatures from another dimension? Ancient members of the civilization who created the very world upon which we wage our wars? Bah! We're skittish mutant rats. We've got a bell. And we're going to ring it till your ears hurt bleed. Bitches.
User avatar
Bata Bole
Posts: 224
Joined: Fri Nov 07, 2003 11:47 am
Location: Bgd

Re: POCETNICKA PITANJA

Post by Bata Bole »

Histericni Istoricar wrote:Stavis mu te rakete, imaju veliku snagu i nizak ap i free su. Doduse samo jednom po partiji ali ih ima dosta. Ispalis ih jednom na nesto masno Zuborovo i gledas ga kako se znoji i baca savove.
Koji su statovi rakete?
Last edited by Bata Bole on Mon Sep 01, 2014 2:21 pm, edited 1 time in total.
Zamisli sistem u kom se pravila ne menjaju svake dve godine.
Zamisli sistem u kom ne moras da prepravaljas postojece i da stalno dokupljujes nove jedinice.
Zamisli sistem u kome nema ultimativnih kombinacija armijskih listi. -> false statement otkad Misa izvodi 3 konjice u wedg-u :)

Istorijski wargame ;)
User avatar
Histericni Istoricar
Kапитан Рубинщайн
Posts: 1341
Joined: Thu May 01, 2008 9:47 pm
Location: Jarak

Re: POCETNICKA PITANJA

Post by Histericni Istoricar »

str 7 i ap 4 3 hitca.
U jednog Bocu, mi verujemo!
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: POCETNICKA PITANJA

Post by Dzon Vejn »

@Luka: ja koliko vidim, kod nas sada pocinju da igraju casual partije u 1500 poena. Sto potpuno ima smisla jer smanjuje partije koje su predugo trajale (7. edicija je ubacila celu novu fazu u igru, ipak). Ideju za 1500 poena sam cuo i na ETC-u (sto smatram svetskim turnirom), kao potencijalno resenje problema trajanja partije.

Sta ce biti napolju ne znam, niti mi mozemo uticati na to, ali koliko vidim kod nas su ljudi poceli da igraju u 1500. Sto mi potpuno ima smisla.

Koliko od koliko partija na ETC-u ti je uslo u 6. krug? Koliko u 7.? Koliko si zavrsio u 4. krugu? Koliko si zavrsio u 2. krugu ;) ? Ja sam npr. samo 1/11 partija usao u 6. krug. A nisam bas imao utisak da moji protivnici odugovlace. A i u toj jednoj partiji sam 5. krug zavrsio za 2 minuta i 40 sekundi, da bi usli u 6. krug pre 30-minute-mark.
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
RatGod
Strvinar
Posts: 1353
Joined: Sun Jan 29, 2006 6:29 pm

Re: POCETNICKA PITANJA

Post by RatGod »

To da si cuo da ce ETC biti 1500 nema sanse da bude kao sto nema sanse da bude ni vise od 1850 ;) Kod nas partije da igraju se sad u 1500 ( licno mislim da treba probati sve poentaze, kao sto mislim da glavni turniri treba da prate svetski trend a da ne izmisljamo toplu vodu :P ).

Inace da slazem se da traje duze, to nije ni sklono diskusiji :D
1000 year-old lords of the walking dead? Chosen avatars of the dark gods leading horrible creatures from another dimension? Ancient members of the civilization who created the very world upon which we wage our wars? Bah! We're skittish mutant rats. We've got a bell. And we're going to ring it till your ears hurt bleed. Bitches.
User avatar
milosh
Posts: 891
Joined: Mon Jun 09, 2008 2:11 pm
Location: Vidikovac

Re: POCETNICKA PITANJA

Post by milosh »

Ako pravim orkovsku listu iz suplementa Waaagh! Ghazghkull da li svaka jedinica koju uzmem ima specijalna pravila: Biggest an' da best i Da Boss iz Watchin?

Takodje da li mogu da uz ova pravila koristim Great Waaagh! detachment iz iste knjige?

I uz sve to da li mogu da ubacim i jos neku formaciju iz istog suplementa i da li onda i jedinice uzete u okviru formacija imaju gore pomenuta pravila?
Image
User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Re: POCETNICKA PITANJA

Post by Megabaja »

Moje tumacenje je da ako uzmes formaciju iz supplementa ili kodeksa sve jedinice dobiju pravila koja su navedena iznad/ispod formacije koju uzimas. Ako uzmes jednu formaciju, ne mozes da uzmes i drugu a da se ne nalazi u odvojenom FoC, a i tada pravila za FoC vaze samo za jedinice koje dolaze iz njega, a ne za sve orkovske.
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
User avatar
milosh
Posts: 891
Joined: Mon Jun 09, 2008 2:11 pm
Location: Vidikovac

Re: POCETNICKA PITANJA

Post by milosh »

Megabaja wrote:Moje tumacenje je da ako uzmes formaciju iz supplementa ili kodeksa sve jedinice dobiju pravila koja su navedena iznad/ispod formacije koju uzimas.
Ok, znaci mogu da uzmem Great Waaagh! detachment i on bi trebalo da ima sva pravila koja stoje u knjizi. Ovo mi je jasno :) medjutim...
Megabaja wrote:Ako uzmes jednu formaciju, ne mozes da uzmes i drugu a da se ne nalazi u odvojenom FoC, a i tada pravila za FoC vaze samo za jedinice koje dolaze iz njega, a ne za sve orkovske.
Ovde imam nedoumicu. Kapiram da se pravila koja dolaze uz formaciju koriste samo za formaciju, ali nije mi jasno ovo sa dodatnim FoC-om... Formacije dolaze sa svim potrebnim delovima strukture koje treba da imaju. Da li se one kao takve racunaju kao poseban FoC ili ne?

Konkretno pitanje je sledece: Da li mogu da izvedem Green Tide formaciju (ciji ce Warboss biti warlord), kao deo Great Waaagh! detachmenta i da li ce svih 100+ orkova koji cine "zelenu plimu" imati specijalna pravila koja dolaze uz suplement knjigu :)

Nadam se da je sada moje pitanje jasnije :) Izvinjavam se ako gnjavim ali prvi put pokusavam da napravim listu po novoj ediciji i pogubio sam se u formacijama, suplementima i detachmentima :D
Image
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Re: POCETNICKA PITANJA

Post by Hypodermic »

Ne mozes da izvedes formaciju kao deo detachmenta jer formacija je ZASEBAN detachment. Orkovi iz Greath Waagh detachmenta ce imati pravila tog detachmenta, a orkovi iz Green Tide "detachmenta"/formacije ce imati pravila za Green Tide
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
milosh
Posts: 891
Joined: Mon Jun 09, 2008 2:11 pm
Location: Vidikovac

Re: POCETNICKA PITANJA

Post by milosh »

Ok, sad je jasnije, a da li warboss iz green tide-a moze da bude HQ (warlord) cele armije? Da li on moze da se racuna kao onaj jedan mandatorni HQ koji se zahteva? Da li green tide formaciji moze da se prikljuci neki drugi nezavisni karakter?
Image
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Re: POCETNICKA PITANJA

Post by Hypodermic »

Moze da bude warlord, ali ne moze da bude mandatorni HQ jer opet brkas dva razlicita detachmenta ;)

Gledaj na to ovako:
CBA, Allied, Codex specific i slicni imaju FOC gde je uslov 1 hq i 2 trupe (uglavnom).
Formacije imaju FOC gde je uslov tacno ono sto pise u formaciji.

Samim time, warboss iz greentide-a moze da bude warlord (formacija ti onda postaje "primary detachment"), i on je HQ choise i dalje - ali od green tide-a. Ne od tvoje druge formacije.
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
milosh
Posts: 891
Joined: Mon Jun 09, 2008 2:11 pm
Location: Vidikovac

Re: POCETNICKA PITANJA

Post by milosh »

Sad je jasno :)

A da li moze da se green tide-u pridruzi karakter koji nije deo formacije?
Image
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Re: POCETNICKA PITANJA

Post by Hypodermic »

ako pitas da li unitu iz formacije moze da se pridruzi IC tokom partije/deploymenta, odgovor je da. Da li ce se pridruzenom IC-u preneti pravila iz formacije dok je deo jedinice? Ne znam, mozda, zavisi od pravila. Svakako nece ostati na njemu ako se kasnije odvoji od jedinice.

sad cu da vidim koja tacno pravila daje greentide pa cu editujem post...

EDIT:
ako pridruzis karaktera jedinici Green Tide, taj karakter nece dobiti hammer of wrath kao ostatak jedinice, jer nije deo te formacije (tj nije deo FoC-a te formacije). Druga pravila se odnose specificno na greentide warbossa, i to ako je bas on warlord, u protivnom nemaju efekta nikakvog.

Da, mozes da pridruzis painboy-a i da ceo green tide ima feel no pain i slicne stvari koje su ti sigurno vec pale napamet :P
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
žubor
Posts: 1893
Joined: Fri Apr 25, 2003 9:35 pm
Location: BGG.CC
Contact:

Re: POCETNICKA PITANJA

Post by žubor »

Da nastavim uz pitanje vezano za formacije.
Kako bih igrao sa formacijom moram da uzmem SVEEEEEEEEEEEEEE sto je napisano da ide u formaciji?
Recimo u slucaju Grey Knightova, formacija kada se sve navedeno sabere (i doda po neko item tu i tamo :)) izadje na dobrano vise od 2.000 poena.
Image
User avatar
Telion
Commissar Weasel
Posts: 1244
Joined: Tue Dec 22, 2009 4:20 pm

Re: POCETNICKA PITANJA

Post by Telion »

Da, moras da uzmes SVEEE stvari koje cine formaciju. :)
Ako izadje vise od poentaze za turnir- jbg, ne mozes voditi tu formaciju...
"MISSION SUCCESSFUL! Once again, I...Cato Sicarius..."
User avatar
žubor
Posts: 1893
Joined: Fri Apr 25, 2003 9:35 pm
Location: BGG.CC
Contact:

Re: POCETNICKA PITANJA

Post by žubor »

Hvala :)
Toga sam se i plasio :)
Image
Post Reply

Return to “Warhammer 40k: Živ je Slaneš, umro nije”