Pravila za igru wh40k

Locked
User avatar
Slayer
Posts: 43
Joined: Tue Mar 20, 2012 10:56 pm

Pravila za igru wh40k

Post by Slayer »

Ovako, jel mozda neko zna gde mogu naci pravila na srpskom jeziku.. posto nekako me mrzi da citam na engleskom..(Nije da ne znam engleski) :P
Ili mogu uplatiti 500 dinara kredita nekome ko hoce da mi objasni neka najvaznija pravila..
Zainteresovani, PM ili [email protected] !!
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Re: Pravila za igru wh40k

Post by Hypodermic »

ne postoje na srpskom. Ako hoces pojasnjenja, pitaj u topiku "pocetnicka pitanja" sta ti nije jasno. Ili jos bolje, dodji do kluba.
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
Slayer
Posts: 43
Joined: Tue Mar 20, 2012 10:56 pm

Re: Pravila za igru wh40k

Post by Slayer »

Eh, da zivim u NS, ili BG(Ne znam gde je klub tacno) i da imam kola dosao bih odavno :) Ukoliko ti znas neka osnovna pravila, nije mi problem da platim 500 dinara za malo objasnjenje? :)
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Re: Pravila za igru wh40k

Post by Hypodermic »

Vidi ovako:
Najosnovnije objasnjenje igre vec znas - u pitanju je strategija koja se igra na stolu, gde se dve armije takmice jedna protiv druge da ispune odredjen zadatak. Svaki model u armiji ima svoje statistike, i za sve akcije u igri baca se jedna (ili vise) kockica.

Detaljnije od toga ne mozes da dobijes, jer detaljnije od toga bi bio prevod knjige na srpski sa engleskog, a ti si vec rekao da te mrzi da citas. Neko znanje o igri moras da steknes citanjem pravilnika iz prostog razloga sto igra ne moze da se objasni u cetiri recenice a da ne izgleda kao moje objasnjenje iz gornjeg pasusa. Jednostavno je previse obimna za tako nesto. Igra nije kompleksna, samo je obimna. Tako da fore tipa "e ajd uzecu ti cokoladu a ti meni sazvaci sta je bilo u lektiri" ovde ne pale, moras sam da priones i da listas i citas pravila, i onda kada ti nesto specificno nije jasno da dodjes ovde i da nas pitas.

Jedini drugi nacin je uzivo objasnjavanje.
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
Slayer
Posts: 43
Joined: Tue Mar 20, 2012 10:56 pm

Re: Pravila za igru wh40k

Post by Slayer »

Posalji mi adresu poruku sa adresom kluba, pa videcu kada mogu doci...
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Re: Pravila za igru wh40k

Post by Hypodermic »

Adresu, radno vreme, kao i mapu mozes naci ovde:
http://www.klubzmaj.org/content/kontakt
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
Slayer
Posts: 43
Joined: Tue Mar 20, 2012 10:56 pm

Re: Pravila za igru wh40k

Post by Slayer »

Ok, Hvala
User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Re: Pravila za igru wh40k

Post by Megabaja »

Ono sto ti Hypodermic nije rekao je - i posle dolaska u klub i objasnjavanja kako igra funkcionise, i dalje ces morati da procitas ta pravila na engleskom, tako da bi pod hitno trebalo da prestane da te mrzi, ako zelis da se bavis ovim hobijem.
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
rale89
Posts: 37
Joined: Sun Mar 31, 2013 12:12 am

Re: Pravila za igru wh40k

Post by rale89 »

Moj savet bi ti bio da pochnesh od malog priruchnika koji se nalazi u starter setu koji iliustrovano korak po korak prolazi kroz par nekih osnovnih pravila, to tje ti olakshati da steknesh neku osnovnu sliku kako sve funkcionishe. Takodje uvek je tu i google ukoliko nisi bash toliko lenj u kom sluchaju ti toplo savetujem da promenish hobi. :)

Evo par linkova koji ti mozhda mogu pomotji:
Ovde imash na prvoj strani par ovih reference sheetova koji ti u par redova sumiraju osnovne faze u igri to obavezno pogledaj.
https://www.google.rs/search?q=quick+pl ... k&tbm=isch

http://creativetwilight.com/a-guide-to- ... 0k-faster/

https://docs.google.com/viewer?a=v&pid= ... VKATQBAXYy

Evo jedan kratji text sa foruma:
Firstly, the letters! They represent a models combat prowess, and stand for:

WS: Weapon Skill (How good at close combat)
BS: Ballistic Skill (How good at ranged)
S: Strength (Close combat hitting power)
T: Toughness (How well they can take a hit)
I: Initiative (How fast they react)
W: Wounds (How many hits they can take)
A: Attacks (How many attacks they get in close combat)
Ld: Leadership (Their moral, courage, ability to lead, etc), ignore for simplicity
Sv: Save (The minimum value needed to be rolled on a dice for their armour to block a blow)

Gun stats:

Weapon: Gun's name
Range: Range in inches
Str: Strength
AP: Armour peircing
Type: Kind of weapon, ignore for simplicity

-----------

You play the game using 6-sided dice and an inch ruler/tape measure (you could double the distances and use CMs instead).

A 6-sided dice is called a D6, 2D6 refers to rolling 2 6-sided dice.

-----------

The game is played in turns, each of which has a number of phases:

Movement - The current player can move their models
Shooting - The player can shoot with any models that are able to
Close Combat - All close combat battles are fought

-----------

Movement:

All infantry models can move up to 6".

If they move more than 3" the range of their gun is halved.

-----------

Shooting:

1. Choose a target
2. See if its in range and can be seen
3. Roll a D6, if it's less than or equal to the shooter's BS it hits
4. Roll a D6, if it's less than or equal to the gun's S it wounds
5. If it wounds then the wounded model can take a saving throw, roll a D6, if its equal to or higher than its Sv it lives, otherwise subtract a wound, if it has no wounds remove it from play.

-----------

Close Combat:

-----------

Ill finish it off later... Or someone else can. Im going to skip vehicle rules, because they get pretty complicated. Maybe ill work out an easy version tomorrow.

Anyone else got anything to add or suggest? Ive tried to keep it different enough to the 40k rules that im not breaking copyright or whatever.

Anyway, hope thats the kinda thing you're looking for.

At the back of the Warhammer 40k rule book there's a quick reference sheet, you can play a game of 40k using that pretty easily, just look up anything that it doesnt explain.
Locked

Return to “Warhammer 40k”